Wella

We can deliver Wella products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?

Continue

7 reasons to shop for Wella products on Alza.sk

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing Wella goods?

When making your selection, don't forget to consider a few aspects that will help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the offer to match your preferences. We also recommend sorting Wella products by popularity or price.

Wella brand names you'll find in our offering

Hide description
52 Results
Watch Price/Availability
WELLA Wellaflex 2nd Day Volume 150 ml
Hair Gel - for all hair types, protects from high temperature, strong hold, volume 150 ml - 3.79 €/100 ml
  5.69 €
Currently Unavailable
Order Code: KSVL9849
Watch Price/Availability
WELLA Deluxe Shine & Restore 250 ml
Hairspray - pro all hair types, provides protection from external influences, extra strong hold, volume 250 ml - 2.40 €/100 ml
  5.99 €
Currently Unavailable
Order Code: KSVL9847
4.7 69×
Watch Price/Availability
WELLA Wellaton 7/0 medium blonde 110 ml
Hair Dye permanent, cream, , application method: colour brightening - 3.72 €/100 ml
Amazing Deal 4.09 €
Currently Unavailable
Order Code: KSVL5850
4.0 13×
Watch Price/Availability
WELLA colour Perfect 8/1 Light Ash Blonde 135 ml
Hair Dye permanent, cream, , application method: comprehensive dyeing and root or grey coverage - 4.96 €/100 ml
  6.69 €
Currently Unavailable
Order Code: KSVL9853