Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Produkty ihned k odběru Koniec podpory Windows 7

Ako vybrať kameru do auta

Zobraziť katalóg

Autokamery sa môžu stať dôležitým svedkom pri dopravnej nehode. Monitorujú priestor pred a okolo auta, a pri riešení incidentov poskytnú dôležité dôkazy o vinníkovi. Inštalujú sa najčastejšie za čelné sklo, nahrávajú v slučke a pôsobia aj ako prevencia pred nebezpečným správaním ostatných vodičov.

Autokamery sa môžu stať dôležitým svedkom pri dopravnej nehode. Monitorujú priestor pred aj okolo auta, a pri riešení incidentov poskytnú dôležité dôkazy o vinníkovi. Inštalujú sa najčastejšie za čelné sklo, nahrávajú v slučke a slúžia aj ako prevencia pred nebezpečným správaním cestných pirátov.

Jak vybrat kameru do auta

Ako vybrať kameru do auta? Niekoľko tipov na výber.

  1. Pri výbere autokamery je kľúčový typ obrazového senzora – rozlišujeme CCD senzory (citlivejšie na svetlo) a CMOS senzory.

  2. Rozhodnite sa, v akom rozlíšení budete natáčať – čím vyššie rozlíšenie, tým vyššia kvalita videa a nároky na pamäťovú kapacitu.

  3. Dôležitým parametrom je pozorovací uhol, čiže šírka záberu. Ideálne by mal byť pozorovací uhol kamery v rozmedzí 110° až 150°.

  4. Prejdite si našu ponuku. Rôzne funkcie a vlastnosti sa odvíjajú od ceny kamery.

  5. Duálne kamery reflektujú aj priestor za vami a zaznamenajú tak náraz či kolízie aj za vaším vozidlom.

  6. G-senzor v kamere deteguje náraz vozidla a automaticky uzamkne urobené zábery proti ďalšiemu prepísaniu.

Kamery do auta
  • Nahrávajú dianie pred aj za autom
  • Záznam slúži ako dôkaz pri autonehodách
  • Cena od 32 €
Autokamery

Najčastejšie otázky pri výbere autokamery

Ako mi môže pomôcť kamera v aute pri riešení poistných udalostí?

Neustále nahrávanie diania môže kedykoľvek zachytiť nepríjemnú udalosť. Záznam slúži ako dôležitý dôkazový materiál pre políciu a poisťovňu, ochráni vás teda pre stratou poistného bonusu. Navyše, s autokamerou získate väčší pocit bezpečia počas šoférovania.

Zaznamenávajú autokamery dianie pred vozidlom iba cez deň?

Rad kamier do auta je vybavený citlivým senzorom a vysokou svetelnosťou optiky, takže nahrávať možno kvalitne aj za šera alebo v noci v meste, kde je pouličné osvetlenie. Najlepšie senzory a svetelnosť f/1.4, prípadne f/1.6 poskytnú kvalitné zábery v noci aj mimo obce.


Duálne kamery, napríklad MIO MiVue 698 DUAL, majú aj zadnú kameru, takže zaznamenávajú diania aj za vozidlom. Zachytia teda všetky nárazy a kolízie aj za vaším automobilom.

Ako dostať záznam do počítača?

Vytvorený záznam prenesiete von z kamery najlepšie na SD karte, na ktorú sa záznam ukladá. Je skladná a možno ju jednoducho vybrať a vložiť do čítačky kariet v notebooku alebo počítači. Ďalšou možnosťou je prenos cez USB konektor, kedy kamera slúži ako USB flash disk. Do televízora sa záznam prenáša cez HDMI kábel.

Dôležité parametre pri výbere autokamery

Obrazový snímač

Obrazový snímač

V dnešných kamerách do auta sa môžeme stretnúť s dvoma typmi obrazových snímačov.

CCD snímače – citlivejšie na svetlo, čo sa odráža v lepšej kvalite zobrazenia v zhoršených svetelných podmienkach. Využívajú sa v kamerách s vyšším rozlíšením. Nevýhodou je vyššia cena.

CMOS snímače – horšia citlivosť na svetlo, ako v prípade CCD snímačov. Naopak, sú lacnejšie a umožňujú výrobu kamery menších fyzických rozmerov.

Rozlišenie záznamu

Rozlíšenie záznamu

Čím vyššie rozlíšenie, tým detailnejší bude výsledný záznam, ale aj veľkosť súboru. Vyriešite to jednoducho pamäťovou kartou s veľkou kapacitou.

Bežné rozlíšenie
– SD (640 × 480)
– HD Ready (1280 × 720)
– Full HD (1920 × 1080)

Pozorovací uhol

Pozorovací uhol

Pozorovací uhol je šírka záberu, ktorý kamera zaznamenáva. Ideálny pozorovací uhol je v rozmedzí 110° – 150°. Pri uhle okolo 90° totiž nespadajú prechádzajúce autá do zorného poľa kamery a v prípade nehody vám bude chýbať dôkaz. So širšom uhlom záberu získate lepšiu perspektívu, avšak pri uhloch väčších ako 150° vzniká efekt rybieho oka a klesá kvalita obrazu v detailoch, pretože nasnímaný obraz je väčší.

Automatický štart

Automatický štart

Užitočná funkcia, ktorá nevyžaduje manuálne zapínanie pri automatickom štarte auta.

Dátum a čas

Dátum a čas

Často využívaná funkcia, ktorá vkladá aktuálny dátum a čas priamo do videa. Uľahčuje hľadanie videoklipu na pamäťovej karte a zvyšuje dôveryhodnosť pri policajnom vyšetrovaní.

GPS modul

GPS modul

Na záznam trasy sa využíva systém GPS (Global Positioning System). Ide o rádiový navigačný systém na určovanie polohy s následným zobrazením na mape. Táto funkcia je často využívaná na sledovanie pohybu zamestnancov, čím sa znižujú firemné náklady.

Detektor pohybu

Detektor pohybu

Táto funkcia sa nepoužíva pri klasickom nahrávaní počas jazdy, ale pri parkovacom režime. Pri detekcii pohybu sa zapne prístroj a spustí nahrávanie.

Slovník pojmov – kamery do auta

G-senzor

G-senzor, ináč nazývaný aj senzor nárazu, umožňuje uložiť video (získané napr. v okamihu nárazu alebo náhleho zabrzdenia) do osobitnej zložky na pamäťovej karte, ktorá je chránená pred prepísaním. Kamera na to použije niekoľko desiatok sekúnd pred a po náraze. Citlivosť by nemala byť príliš vysoká, aby nedochádzalo k zbytočnému uzamknutiu záznamov a naopak príliš nízka, aby sa spustilo nahrávanie.

Nočné videnie

Nočné videnie závisí na svetelnej priepustnosti a citlivosti senzora, neznamená to teda, že kamera vidí aj pri absolútnej tme. Kvalitné kamery sú však schopné nahrávať v noci v meste pri pouličnom osvetlení, niektoré aj mimo obce. Veľmi dobrá svetelnosť je f/1.4, prípadne f/1.6.

Duálna kamera

Duálnou kamerou nazývame modely s dvoma kamerami – predné a zadné. Nahrávajú teda priestor pred aj za vozidlom.

Slovník pojmov
0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB1
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi