Nakupování budoucnosti HP + média BabyWeeks

Assassin's Creed Valhalla: Wrath of the Druids (Mini RECENZE) – Kelti vs. Vikingovia

Zobraziť katalóg

• Autor: Jakub Němec

Od vydania Assassin's Creed Valhalla v novembri už ubehla pomerne dlhá doba, počas ktorej ste mali dostatok času ovládnuť brehy Anglicka. Teraz sa už ako uznávaný náčelník, prípadne náčelníčka, klanu Raven môžete vydať za novými výzvami. Prvá z nich sa nachádza v Írsku, kde sa v rámci príbehového DLC Wrath of the Druids zapletiete do boja proti starodávnemu keltskému zoskupeniu druidov. Poďte sa s nami vydať na prieskum zeleného ostrova v našej mini recenzii.

Assassin's Creed Valhalla: Wrath of the Druids; wallpaper: cover

zdroj: Ubisoft

Alza Magazín

Assassin's Creed ValhallaWrath of the Druids (Hra) | Assassin's Creed (IP)

Wrath of Druids je akčné RPG a DLC pre Assassin's Creed Valhalla, súčasť hernej série Assassin's Creed. Titul vyvíja štúdio Ubisoft Montreal a vydáva spoločnosť Ubisoft. Hra vychádza 13. 5. 2021 na PC, PS4, PS5Xbox One, Xbox Series X/S a Stadia bez českej lokalizace a multiplayeru. | Homepage


Články: | Mini RecenziaRecenzia Assassin's Creed Valhalla | Špeciál: Všetko, čo vieme o Assassin's Creed Valhalla

Assassin's Creed Valhalla: Wrath of the Druids (Mini RECENZIA PS5) – Obsah článku

 1. Rodinné putá volajú
 2. Ako nôž maslom
 3. Írsko – hmlový zelený ostrov
 4. Premárnený potenciál
 5. Mini Recenzia Assassin's Creed Valhalla: Wrath of the Druids: Záverečné hodnotenie
 6. HW nároky na hru Assassin's Creed Valhalla PC

Rodinné putá volajú


Rozvetvené vikingské klany v sebe ukrývajú nejednu prekvapivú rodinnú väzbu, a tak nemôže nášho hrdinu Eivora (prípadne ženu Eivoru) prekvapiť, že sa pri osade Ravensthorpe zjaví perzský obchodník Azar, ktorý prinesie správu od bratranca Bárida, toho času kráľa Dublinu. Na jeho výzvu zbalí náš udatný bojovník „saky paky“ a vydá sa smerom k zelenému ostrovu. Tu na neho čaká v rámci DLC Wrath of the Druids približne päť až šesťhodinové dobrodružstvo, v ktorom sa stretne so slávnym írskym kráľom Flannom Sinnom, ktorý sa snaží podmaniť celý ostrov pod svoju nadvládu. V tom sa mu podobne, ako vo vedľajších questoch pôvodného Assassinn's Creed Valhalla, snažíte pomôcť všemožnými spôsobmi.

Assassin's Creed Valhalla: Wrath of the Druids; gameplay: selfíčko

Popri zlých druidoch stretnete v DLC Wrath of the Druids tiež dobrú liečiteľku, ktorá vás za zlikvidovanie klanu Children of Danu odmení tajomným artefaktom.

Zdroj: Vlastný

Práve ako jeden z nepovinných príbehov (Arcov) celá anabáza do Írska pôsobí. Musím priznať, že som sa na výlet do Írska veľmi tešil, čím bola moje očakávania nastavené vysoko, a to bola zrejme chyba. Miesto mysteriózneho dobrodružstva na hmlovom ostrove sa proti mne postavila ďalšia sekta, tentokrát zlovoľných druidov nazvaných Children of Danu, ktorá sa rozhodla bojovať proti silnejúcemu vplyvu kresťanstva v Írsku. Samozrejme sa vyskytujú úplne všade, ovplyvňujú chod kráľovského dvora a snažia sa Flanna zabiť, a tak sa musia zlikvidovať. Na priebehu kampane ma vlastne nič neprekvapilo, prišli dva očakávané zvraty, náznak prepojenia druidov s prastarou civilizáciou Isu (ona prekliata moderná linka série Assassin's Creed) a dva veľmi krátke výlety do mytológie miestnej kultúry. Trochu málo na to, aký mala írska kultúra potenciál.

Ako nôž maslom


Relatívne mdlý príbeh nezdvíhajú z priemernosti ani nepriatelia. Druidská zberba pôsobí ako nabitejší Piktovia zo severných oblastí pôvodnej hry. Dokážu ovládať zvieratá a poštvať ich proti vám, dokážu prekvapiť niektorými novými útokmi a majú v zálohe jed. Práve halucinogénny dym, ktorý vdýchnete, obalamutí hrdinove zmysly a chvíľu bojuje s prízrakmi, medzi ktorými sa môžu objaviť sľubovaní vlkolaci. Zásadný problém tkvie v tom, že autori asi veľmi nepočítajú s tým, že by hráči už mohli mať pôvodný Assassin's Creed Valhalla preskúmaný do posledného kúta Anglicka.

AC Valhalla – DLC Wrath of the Druids Introduction I Alza Magazin (Gameplay, PS5, No Commentary)

Jednou z vašich úloh v DLC Wrath of the Druids je premena Dublinu na metropolu. Assassin's Creed Valhalla tak dostáva veľmi ľahký závan obchodných mechanik, ktoré sú vo svojej podstate len dôvodom na plienenie kláštorov.

Zdroj: Vlastný

Celú lokalitu postavili na úroveň 55 (čo je pre štart hry pekné peklíčko), ale ak držíte v rukách Excalibur alebo Thórovho kladivo, na chrbte pripevnený luk prastarých Isov a máte otvorený kompletný strom zručností, prejdete príbehom a jeho výzvami veľmi jednoducho. Wrath of the Druids by slušne zapadalo do priebehu základnej kampane, ale ako endgamová nadstavba je skôr jednoduchá. Ešte navyše s používaním nových zručností ako šípová dymová bomba, ktorá vnesie do radov protivníkov učinený chaos. Najviac ma z nových schopností potešila možnosť štýlovo udrieť nepriateľa „celičkom“, čo uprostred bojovej vravy vyzerá skvele.

Írsko – hmlový zelený ostrov


Najväčším lákadlom DLC Wrath of the Druids sú bezpochyby írske reálie. O miestnej kultúre sa občas niečo dozviete z nájdených zvitkov, prečítate si tri povesti, vypočujete pár ľudových piesní a postavíte sa dvom mýtickým tvorom, ale to je asi tak všetko. Ako som už spomenul vyššie, mytologický potenciál druidskej kultúry vyšumel trošku do stratena. Autori z pobočky Ubisoftu v Bordeaux (na pôvodnej hre pracovalo montrealské štúdio) tak skúša nahnať plusové body aspoň spracovaním ostrova. Celkom sa im to darí vďaka kamenistým svahom, chátrajúcom pevnostiam a nádhernej prírode, ale občas sa potknú.

Assassin's Creed Valhalla: Wrath of the Druids; gameplay: kríž Assassin's Creed Valhalla: Wrath of the Druids; gameplay: vlkolak

Írske DLC Wrath of the Druids naplno otvára otázku súboja kresťanstva a pohanstva. Len nedokáže vyžmýkať potenciál, ktorý bol naznačený už v pôvodnom Assassin's Creed Valhalla.

Zdroj: Vlastný

Jedovaté druidské výpary vyzerajú v krajine ako uprdnutie veľkého trolla a je veľmi ľahké sa im vyhnúť, tajomné hmly pôsobia skôr ako ovzdušie pri zlej rozptylovej situácii na Ostravsku (efekt strachu z neznáma sa nedostavuje) a stále narážate na grafické bugy a glitche, s ktorými sa autori nedokázali ani po pol roku vysporiadať. Takže stále musíte počítať s neustálym zasekávaním o objekty, beh do schodov vyzerá ako cirkusové číslo a čiastočné doskakovanie textúr pri načítaní lokácií je na dennom poriadku, rovnako ako občasné prepady snímkovania. Aby som sa priznal, veľmi si nedokážem predstaviť hranie na strojoch staršej generácie konzol, pretože aj PS5 dostávalo občas poriadne zabrať.

Premárnený potenciál


DLC Wrath of the Druids pro Assassin's Creed Valhalla plní svoj účel – priniesť fanúšikom pôvodnej hry ďalší obsah, ktorý im umožní vrátiť sa do kože vikingského bojovníka Eivora. Ale ak ste, podobne ako ja, čakali epický príbeh pracujúci s keltskou mytológiou, írskymi reáliami a novú výzvu, budete pravdepodobne sklamaní. Nechápte ma zle, toto DLC nie je pre vikingských asasínov rýdzo zlé, len ho vnímam ako premárnený potenciál, pretože čoskoro upadne do zabudnutia ako jedna z vedľajších liniek širokého príbehu. Bohužiaľ veľmi nefungujú ani sľubované mechaniky obchodu a kráľovských zákaziek, pretože v ich rámci len lietate po mape ako handra na palici a plníte generické úlohy.

Assassin's Creed Valhalla: Wrath of the Druids; screenshot: Menhiry

Na ikonické výjavy z reálií Írska narazíte v DLC k Assassin's Creed Valhalla na každému kroku. Bohužiaľ, prídavok Wrath of the Druids sužujú rovnaké problémy ako základnú hru.

Zdroj: Vlastný

Snáď sa druhé DLC The Siege of Paris podarí o niečo viac, aby nakopol obsah season passu k lepším hodnoteniam. Do Írska sa v rámci DLC Wrath of the Druids môžete vydať od 13. mája na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S a Google Stadia.

• Zdroje: Vlastné


Assassin's Creed Valhalla: Wrath of the Druids (Mini RECENZIA)


Záverečné hodnotenie

Táto mini recenzia bola napísaná pre PS5 verziu hry. Kópiu hry poskytol český distribútor ConQuest entertainment.

Hodnotenie6/10 UJDE
Verdikt:

DLC Wrath of the Druids k Assassin's Creed Valhalla prenesie fanúšikov vikingského dielu do Írska, kde strávia maximálne desať hodín. Bohužiaľ, plne nevyužíva potenciál, ktorý ostrov ponúka, a prináša „len“ ďalšiu vedľajšiu príbehovú linku, na ktorú čoskoro zabudnete. Sú tam síce vlkolaci, ale tiež zostali technické chyby pôvodnej hry.

Assassin's Creed Valhalla: Wrath of the Druids; Mini recenzia

Klady

 • Ďalšia príbehová linka pre fanúšikov pôvodnej hry
 • Spracovanie ikonických miest Írska

Zápory

 • Pre veteránov až veľmi jednoduché
 • Nevyužitý potenciál keltských reálií a mytológie
 • Generické vedľajšie úlohy (zabi/prines)
 • Zostali technické chyby pôvodnej hry
Alza Gaming, banner, slim 2020

Všetky naše články, kde sa dočítate nielen o informáciách zo sveta hier, filmu a eSportu, nájdete na stránkach Alza Magazínu. Sledujte nás na Instagrame a Facebooku, kde sa okrem denného prídelu noviniek, dojmov, recenzií a memov môžete tešiť aj na pravidelné súťaže.

Jakub Němec

Jakub Němec

Hranie počítačových a doskových hier patrí k môjmu životnému štýlu už viac ako dvadsať rokov, pretože ma baví preskúmavať nápadité príbehy a svety, ktoré môžem sám ovplyvniť, prípadne sa rád zabavím v športových a pretekárskych tituloch. O svojich dojmoch z návštev týchto fantazijných miest neobmedzených možností píšem s rôzne dlhými prestávkami cez trinásť rokov, z toho posledné tri roky pre Alza Magazín.

HW nároky na hru Assassin's Creed Valhalla PCMinimálne HW požiadavky Odporúčané HW požiadavky
Operačný systém Windows 10 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Intel Core i5-4460 3.2 GHz/AMD Ryzen R3 1200 Intel Core i7-4790 4-Core 3.6 GHz/AMD Ryzen R5 1600
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 960 2 GB/Radeon R9 380 NVIDIA GeForce GTX 1060/Radeon RX 570 8 GB
DirectX DirectX 12.0 DirectX 12.0
Operačná pamäť 8 GB 8 GB
Pevný disk 50 GB 50 GB

• Zdroj: game-debate.com (9. 11. 2020)

S akým herným PC na Assassin's Creed Valhalla: Wrath of the Druids?

Chcete si uľahčiť výber? Nižšie pre vás máme tipy na vhodné herné počítače podľa náročnosti.

Alza GameBox Core GTX1650

Základná zostava:

Alza GameBox Core GTX1660 Super

Alza BattleBox Core RTX3060 Gungnir

Optimálna zostava:

Alza BattleBox Core RTX3060 Gungnir

Alza BattleBox Ryzen RX 6800 XT Master

Zostava pre náročných:

Alza BattleBox Ryzen RX 6800 XT Master

i Mohlo by vás zaujímať
Assassins Creed Valhalla – PS5
Hra na konzolu – PS5 (s mechanikou), škatuľová verzia, žáner: akčný a adventúra – vžite sa do postavy Eivora, neohrozeného vikingského bojovníka, a vďaka prepracovaným RPG mechanikám budujte vlastnú osadu a rozvíjajte svoju jedinečnú vikingskú ságu.

56,90 € bez DPH 47,42 €
Kúpiť
Môžete mať ihneď na 3 predajniach
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: PSV0026
Assassins Creed Valhalla – Xbox One
Hra na konzolu – Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, škatuľová verzia, žáner: akčný a adventúra – vžite sa do postavy Eivora, neohrozeného vikinského bojovníka a vďaka prepracovaným RPG mechanikám budujte vlastnú osadu a rozvíjajte svoju jedinečnú vikinskú ságu

57,90 € bez DPH 48,25 €
Kúpiť
Môžete mať ihneď na 3 predajniach
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: MXO723st
Assassins Creed Valhalla – Limited Edition – Xbox One - Hra na konzolu
-15%
Assassins Creed Valhalla – Limited Edition – Xbox One
Hra na konzolu – Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, škatuľová verzia, žáner: akčný a adventúra – vžite sa do postavy Eivora, neohrozeného vikingského bojovníka, a vďaka prepracovaným RPG mechanikám budujte vlastnú osadu a rozvíjajte svoju jedinečnú vikingskú ságu.

-15% 54,90 €
46,90 € bez DPH 39,08 €
Kúpiť
Akciová cena
Na objednávku do 21 dní
Objednávací kód: MXO723dr
Assassins Creed Valhalla – Gold Edition – Xbox One - Hra na konzolu
-39%
Assassins Creed Valhalla – Gold Edition – Xbox One
Hra na konzolu – Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, škatuľová verzia, žáner: akčný a adventúra – vžite sa do postavy Eivora, neohrozeného vikingského bojovníka, a vďaka prepracovaným RPG mechanikám budujte vlastnú osadu a rozvíjajte svoju jedinečnú vikingskú ságu

-39% 95,90 €
58,90 € bez DPH 49,08 €
Kúpiť
Akciová cena
Môžete mať dnes od 15:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: MXO723g
Assassins Creed Valhalla – Ultimate Edition – Xbox One - Hra na konzolu
-38%
Assassins Creed Valhalla – Ultimate Edition – Xbox One
Hra na konzolu – Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, škatuľová verzia, žáner: akčný a adventúra – vžite sa do postavy Eivora, neohrozeného vikingského bojovníka, a vďaka prepracovaným RPG mechanikám budujte vlastnú osadu a rozvíjajte svoju jedinečnú vikingskú ságu

-38% 114,90 €
70,90 € bez DPH 59,08 €
Kúpiť
Akciová cena
Môžete mať dnes od 15:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: MXO723u
Assassins Creed Valhalla – Limited Edition – PS4 - Hra na konzolu
-15%
Assassins Creed Valhalla – Limited Edition – PS4
Hra na konzolu – PS4/PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), škatuľová verzia, žáner: akčný a adventúra – vžite sa do postavy Eivora, neohrozeného vikingského bojovníka, a vďaka prepracovaným RPG mechanikám budujte vlastnú osadu a rozvíjajte svoju jedinečnú vikingskú ságu.

-15% 54,90 €
46,90 € bez DPH 39,08 €
Kúpiť
Akciová cena
Môžete mať ihneď na 9 predajniach
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: MSX817dr
Assassins Creed Valhalla – Drakkar Edition – PS4 - Hra na konzolu
-8%
Assassins Creed Valhalla – Drakkar Edition – PS4
Hra na konzolu – PS4/PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), škatuľová verzia, žáner: akčný a adventúra – vžite sa do postavy Eivora, neohrozeného vikingského bojovníka a vďaka prepracovaným RPG mechanikám budujte vlastnú osadu a rozvíjajte svoju jedinečnú vikingskú ságu

-8% 59,90 €
54,90 € bez DPH 45,75 €
Kúpiť
Akciová cena
Môžete mať ihneď na 5 predajniach
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: MSX817
Assassins Creed Valhalla – PS4 - Hra na konzolu
-6%
Assassins Creed Valhalla – PS4
Hra na konzolu – PS4/PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), škatuľová verzia, žáner: akčný a adventúra – vžite sa do postavy Eivora, neohrozeného vikinského bojovníka, a vďaka prepracovaným RPG mechanikám budujte vlastnú osadu a rozvíjajte svoju jedinečnú vikinskú ságu

-6% 62,90 €
58,90 € bez DPH 49,08 €
Kúpiť
Môžete mať ihneď na 5 predajniach
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: MSX817st
Assassins Creed Valhalla
Hra na PC – škatuľová verzia, žáner: akčný a adventúra.

48,90 € bez DPH 40,75 €
Kúpiť
Môžete mať dnes od 15:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: WG1238
Assassins Creed Valhalla: Gold Edition – Xbox One Digital
Hra na konzolu – Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licencia, kľúč pre Xbox Live, žáner: akčný a adventúra

100,90 € bez DPH 84,08 €
Kúpiť
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MXESD1627
Assassins Creed Valhalla: Standard Edition – Xbox One Digital
Hra na konzolu – Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licencia, kľúč pre Xbox Live, žáner: akčný a adventúra

69,90 € bez DPH 58,25 €
Kúpiť
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MXESD1628
0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Pre organizácie Ako nakúpiť
P-DC1-WEB21
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi