ASUS ROG RYUO III 360 ARGB – AiO chladič bez kompromisov (RECENZIA A TESTY)

Zobraziť katalóg

Recenzia

Aktualizované • Autor: Michal Mikle

Premýšľate o chladení procesora vodou, ale nemôžete si v neprebernom množstve AiO chladičov vybrať ten pravý? V nedávnom porovnávacom teste 38 chladičov sa umiestnil na krásnom treťom mieste ASUS ROG RYUO III 360 ARGB, a tak sme si povedali, že si zaslúži vlastnú sólo recenziu. Nejde však o úplne najlacnejší chladič, a preto sa v dnešnom článku pozrieme na to, či je obstarávacia cena obhájiteľná, alebo nie. Čítajte viac!

ROG ryuo iii 360 argb recenzia

ASUS ROG RYUO III 360 ARGB (RECENZIA) – OBSAH

 1. Špecifikácia a cenové porovnanie ASUS ROG RYUO III 360 ARGB s konkurenciou
 2. ASUS ROG RYUO III 360 ARGB – výkon, ticho a dizajn v jednom
 3. ASUS ROG RYUO III 360 ARGB – testy chladenia a hlučnosti
 4. Záver: herná dizajnovka za peknú pálku

Špecifikácia a cenové porovnanie ASUS ROG RYUO III 360 ARGB s konkurenciou

V nasledujúcej tabuľke si porovnáme ASUS ROG RYUO III 360 ARGB s dvojicou AiO chladičov, proti ktorým dnes testovaný chladič postavíme v testoch chladiaceho výkonu a hlučnosti.

Model ASUS ROG RYUJIN III 360 ARGB ASUS ROG RYUO III 360 ARGB NZXT KRAKEN ELITE 360 MSI MAG CORELIQUID E360
Pumpa 8. gen. Asetek 8. gen. Asetek N/A N/A
Radiátor 30 mm hliník 30 mm hliník 27 mm hliník 27 mm hliník
Ventilátory ROG Magnetic Daisy-chainable Fan ROG FAN MODEL 12 ARGB NZXT F120P N/A
LED Display x
Záruka 6 rokov 6 rokov 6 rokov 3 roky
Cena 401,90 € 293,90 € 273,90 € 140,90 €

*Ceny platné k 12. 4. 2024

ASUS ROG RYUO III. generácie v ARGB vyhotovení a konkrétne v 360 mm veľkosti je druhým najvyšším hi-endovým chladičom, ktorý má ASUS ROG v ponuke. Chladič je sám o sebe nielen prvotriednym hardvérom, ktorý oproti minulej II. generácii dostal rad vylepšení, ale hlavne je súčasťou Republic of Gamers ekosystému. To z neho robí vhodnú voľbu pre všetkých, ktorí sa pre ROG ekosystém rozhodli a majú od rovnakej značky či už základnú dosku, ako aj grafickú kartu, čo sú tradične tie najlepšie komponenty na trhu, alebo dokonca PC skrinku a PC zdroj.

ASUS ROG RYUO III 360 ARGB – výkon, ticho a dizajn v jednom

V tejto kapitole sa pozrieme na špecifikácie Ryuo III. generácie v ARGB vyhotovení viac zblízka. Drvivá väčšina AiO chladičov, a hlavne tých lacnejších, máva rovnaký alebo veľmi podobný základ, a práve malé detaily robia rozdiel vo výkone.

ASUS ROG RYUO III 360 ARGB
Jadrom chladenia je nová pumpa 8. generácie od Aseteku.

Nový Ryuo chladič pre III. generáciu dostal aj novú trojfázovú pumpu 8. generácie od Aseteku, ktorá zaisťuje vyšší prietok a nižšiu hlučnosť oproti predchádzajúcej generácii. Tá je navyše vybavená senzorom teploty kvapaliny, ktorý reguluje otáčky pumpy nad používateľom nastavenú úroveň o 10 % podľa potreby. Coldplate, ktorý odvádza teplo, bol optimalizovaný pre najnovšie Intel Core a AMD Ryzen procesory.

ASUS ROG RYUO III 360 ARGB
ARGB ventilátory ROG AF 12S.

Kvalitné ventilátory vedľa pumpy a radiátora tvoria absolútny základ AiO chladiča, a práve rozdiely medzi osadenými ventilátormi robia vo finále tie najväčšie rozdiely. Ryuo dostal do vienka veľmi slušné ROG AF 12S ARGB ventilátory, ktoré zvládnu spoľahlivo prefúknuť rebrovanie radiátora aj pri veľmi nízkych otáčkach.

ASUS ROG RYUO III 360 ARGB
Mierne vylepšený radiátor oproti predchádzajúcej generácii.

Drvivá väčšina AiO chladičov je vybavená 27 mm radiátorom. Ryuo III. generácie dostal o 3 mm hrubší chladič, čo spolu s vyššie spomínanými upgradmi oproti predchádzajúcej II. generácii má zvládať o 2 ˚C nižšie teploty na 100 W tepla, čomu pravdepodobne zodpovedajú aj namerané výsledky, ktoré uvidíte už o chvíľu. Jadrom chladenia je teda kompletný a najnovší set od Aseteku.

ASUS ROG RYUO III 360 ARGB ASUS ROG RYUO III 360 ARGB
Možnosti animácií a hardvérového monitoringu na displeji.

LED display Ryuo III chladiča ponúka exkluzívne pixelové ROG animácie, ktoré si potom následne môžete v dedikovanom editore ľubovoľne upravovať. Displej ale ponúka aj možnosť hardvérového monitoringu. Môžete tak na displeji sledovať teploty, frekvencie či vyťaženie procesora alebo otáčky ventilátorov a mnoho ďalšieho.

ASUS ROG RYUO III 360 ARGB ASUS ROG RYUO III 360 ARGB
Možnosti ovládania ARGB podsvietenia a pixelovej customizácie.

Synchronizácia ARGB osvetlenia chladiča s ďalšími komponentmi podporujúcimi Aura protokol potom prebieha pomocou Armoury Crate rovnako, ako vyššie spomínané funkcie a featúry. Pomocou Pixel Editora si potom dokonca môžete, ako už názov napovedá, pixel po pixeli nakresliť svoj vlastný obrázok či rovno celú animáciu. Teraz už sa ale poďme pozrieť na testy výkonu a hlučnosti.

ASUS ROG RYUO III 360 ARGB – testy chladenia a hlučnosti

Keďže už výrobcovia viac-menej prestali uvádzať TDP pri svojich AiO produktoch, zvolil som dva tepelné scenáre zodpovedajúce používaniu i9-14900KF. A to pri hraní hier náročných na procesor (200 W) a pri práci, renderingu (300 W).

300 W

300 W vyzerá ako extrém, ale ide o celkom normálnu hodnotu, ktorú si vypýtajú najnovšie hi-endové hybridné i9 a i7 procesory od Intelu. Toľko odpadového tepla je však výsadou pracovných (neherných) workloadov, ako je rendering či enkóding a ďalšie. Pri hraní taký chladiaci výkon potrebovať nebudete.

PRIME95 30.8 1344K FFT 30 minút

Test AiO chladičov na procesor

Uchladiť 300 W na nízke 800 RPM otáčky je tá najnáročnejšia a najťažšia úloha pre AiO chladič vôbec. Ako môžete sami vidieť, z 18 testovaných chladičov sa ASUS ROG RYUO III 360 ARGB umiestnil na krásnom druhom mieste, pričom túto úlohu zvládli všetkého všade len štyri chladiče zo všetkých. Na stredné otáčky 1200 RPM zvládol Ryuo III 360 ochladiť na 80 ˚C po boku svojho drahšieho bratranca Ryujina III 360. Oba chladiče podali krásne výsledky.

200 W

200 W odpadového tepla je niečo, čo by mal na nízke otáčky 800 RPM alebo nižšie zvládnuť každý aspoň trochu slušný 360 mm AiO chladič. Táto hodnota zodpovedá maximálnemu stropu (aj s rezervou) pri hraní veľmi náročných hier, ktoré váš CPU budú žmýkať do maxima.

PRIME95 30.8 1344K FFT 30 minút

Test AiO chladičov na procesor

Pri 200 W odpadového tepla na 800 RPM, čo je hranica pre väčšinu hráčov aj s hi-endovými procesormi od Intelu, sa Ryuo III držal do 70 ˚C, čo je bezpochyby nádherný výkon. V takej situácii ani nie je potrebné otáčky zdvíhať, či niečo, zostáva ešte priestor na zníženie, a teda na zlepšenie zvukového komfortu.

Testy hlučnosti MAX RPM, 1 200 RPM a 800 RPM

Ventilátory sú tou najväčšou premennou pri AiO chladení. Väčšina produktov má rovnakú pumpu, radiátor, hadice, ale čo sa výkonu týka, najväčší vplyv na chladenie majú práve ventilátory.

PRIME95 30.8 1344K FFT 30 minút

Test AiO chladičov na procesor

Čo sa týka hlučnosti, ASUS ROG RYUO III 360 ARGB sa umiestnil niekde v druhej polovici grafu, avšak s nijako zásadnými rozdielmi. Je potrebné brať do úvahy, že jednak nejde o absolútne hodnoty, ale hlavné sú rozdiely medzi porovnávanými chladičmi. Druhá vec je hlučnosť pumpy, ktorá sa čiastočne na hlukomeri prejaví, ale poznať nie je v celom rozsahu. Navyše ide o kusovú záležitosť, a ide teda viac-menej o šťasí na kus.

Záver: najvýkonnejší AiO chladič s minimom kompromisov

ASUS ROG RYUO III 360 ARGB sa v našom porovnávacom teste 360 mm AiO chladičov ukázal ako najvýkonnejší chladič zo všetkých po boku luxusnejšieho modelu ASUS ROG RYUJIN III 360 ARGB, ktorý je navyše vybavený niekoľkými vychytávkami navyše. Ak teda hľadáte AiO chladič s nekompromisným výkonom, ide o veľmi zaujímavú voľbu.

Nejde o úplne najlacnejší chladič, o tom žiadna, ale svoju cenovku si dokáže obhájiť. Čo viac, ide o súčasť ROG ekosystému a brandu samotného, za ktorý sa už tradične nemálo pripláva a obstarávacia cena napomáha k vytýčeniu nad ostatnými modelmi od rovnakého výrobcu, ale aj od konkurencie.

i Mohlo by vás zaujímať

Čo mi osobne úplne nesadlo, bol pixeliodný dizajn displeja, ale to už je viac-menej otázka vkusu a osobných preferencií. Objektívne mi ale tradične vadí nutnosť inštalácie bloatwarového stacku Armoury Crate a AI Suite, ktoré sú potrebné, aby ste chladič mohli ovládať. S týmito aplikáciami som si všeličo užil a predstavujú pre mňa zásadné nepohodlie z hľadiska čistoty, plynulosti a výkonu celého systému.

ASUS ROG RYUO III 360 ARGB

ASUS ROG RYUO III 360 ARGB

ASUS ROG RYUO III 360 ARGB

ASUS ROG RYUO III 360 ARGB pokoril pri tých najtvrdších podmienkach všetky testované 360 mm chladiče, a za to mu udeľujeme naše najvyššie ocenenie, zlatého Alzáka!

Klady

 • Bezkonkurenčný výkon aj na nízke otáčky
 • Najnovší hardvér od Aseteku
 • Výkonné a tiché ventilátory
 • Zaujímavý dizajn displeja
 • Záruka 6 rokov
 • Dostupný aj v bielom variante

Zápory

 • Vyššia cena
 • Nutnosť Armoury Crate softvéru pre ovládanie
Michal Mikle

Michal Mikle

Som overclocker a nadšený Bitcoiner. Pri počítačovom hardvéri ma nevyužitý výkon nenecháva chladným a pre svoje záľuby hocikedy siahnem aj po tekutom dusíku či po iných extrémnych metódach chladenia. Založil som službu pre optimalizáciu Intel procesorov delid.cz, skladám PC na mieru a baví ma téma súkromia a bezpečnosti. Okrem digitálneho sveta sa zaujímam o permakultúru a ďalšie systémy nízkej časovej preferencie.

ASUS ROG RYUO III 360 ARGB je skvelou voľbou pre všetkých ASUS ROG fanúšikov, ktorí si potrpia na maximálny chladiaci výkon a zároveň radi udržia dizajnový štýl Republic of Gamers.

4,3
ASUS ROG RYUO III 360 ARGB
Vodné chladenie – kompletná uzavretá súprava, pre socket AM4 a AM5, 1150, 1151, 1155, 1156, 1200 a 1700, 3x120mm ARGB ventilátor, max. hlučnosť 36.45dB, max. otáčky 2200 RPM, RGB podsvietenie, rozmery (D׊×V) 399.5 mm×120 mm×30 mm
Cena s CashBack 233,90 €
293,90 €
Na sklade 4 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: AVcriii360a
5,0
ASUS ROG RYUO III 360 ARGB WHITE EDITION
Vodné chladenie – kompletná uzavretá súprava, pre socket AM4 a AM5, 1150, 1151, 1155, 1156, 1200 a 1700, 3x120mm ventilátor, max. hlučnosť 36.45dB, max. otáčky 2200 RPM, RGB podsvietenie, rozmery (D׊×V) 399.5 mm×120 mm×30 mm
Cena s CashBack 243,90 €
303,90 €
Na sklade 2 ks
Objednávací kód: AVCrr3w360
ASUS ROG RYUO III 240 ARGB WHITE EDITION
Vodné chladenie – kompletná uzavretá súprava, pre socket AM4 a AM5, 1150, 1151, 1155, 1156, 1200 a 1700, 2x120mm ventilátor, max. hlučnosť 36.45dB, max. otáčky 2200 RPM, RGB podsvietenie, rozmery (D׊×V) 279.5 mm×120 mm×30 mm
251,90 €
Na sklade 4 ks u dodávateľa
Objednávací kód: AVCrr3w240
5,0
ASUS ROG RYUJIN III 360 ARGB WHITE
Vodné chladenie – kompletná uzavretá súprava, pre socket AM4 a AM5, 1150, 1151, 1155, 1156, 1200 a 1700, 3x120mm ARGB ventilátor, max. hlučnosť 36.45dB, max. otáčky 2200 RPM, RGB podsvietenie, rozmery (D׊×V) 399.5 mm×120 mm×30 mm
Zľavnené -3 %
419,90 € 435,90 €
Na sklade 3 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: AVCrriii360aw
ASUS ROG RYUJIN III 240 ARGB WHITE
Vodné chladenie – kompletná uzavretá súprava, pre socket AM4 a AM5, 1150, 1151, 1155, 1156, 1200 a 1700, 2x120mm ARGB ventilátor, max. hlučnosť 36.45dB, max. otáčky 2200 RPM, RGB podsvietenie, rozmery (D׊×V) 279.5 mm×120 mm×30 mm
Cena s CashBack 261,90 €
321,90 €
Na sklade 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: AVCrriii240aw
5,0
ASUS ROG RYUJIN III 360 ARGB
Vodné chladenie – kompletná uzavretá súprava, pre socket AM4 a AM5, 1150, 1151, 1155, 1156, 1200 a 1700, 3x120mm ARGB ventilátor, max. hlučnosť 36.45dB, max. otáčky 2200 RPM, RGB podsvietenie, rozmery (D׊×V) 399.5 mm×120 mm×30 mm
Zľavnené -4 %
394,90 € 414,90 €
Na sklade 1 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: AVCrriii360a
4,0
ASUS ROG RYUJIN III 360
Vodné chladenie – kompletná uzavretá súprava, pre socket AM4 a AM5, 1150, 1151, 1155, 1156, 1200 a 1700, 3x120mm ventilátor, max. hlučnosť 30dB, max. otáčky 2000 RPM, rozmery (D׊×V) 400 mm×120 mm×30 mm
376,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: AVCrry3w360
Vytlačiť
P-DC1-WEB19
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií