PET PET

Asus Zenbook Flip 13 UX363 (RECENZIA) – konvertibilný notebook do kancelárie aj na cesty

Zobraziť katalóg

Recenzia

Aktualizované • Autor: Václav Švec

Hľadáte rýchly, kvalitne spracovaný notebook, s ktorým budete môcť často cestovať, a zároveň nepohrdnete ani konvertibilnou konštrukciou s dotykovým displejom? Potom by ste si nemali nechať ujsť našu recenziu notebooku Asus Zenbook Flip 13. Ten totiž „na papieri“ ponúka všetko spomínané a ešte trochu navyše. Ako ale funguje v praxi?

    Asus Zenbook Flip 13 (RECENZIA) – OBSAH

    1. Predstavenie Asus Zenbook Flip 13
    2. Asus Zenbook Flip 13: Konštrukcia a dizajn
    3. Asus Zenbook Flip 13: Klávesnica a touchpad
    4. Asus Zenbook Flip 13: Konektorová výbava a bezdrôtová konektivita
    5. Asus Zenbook Flip 13: Displej a zvukový prejav
    6. Asus Zenbook Flip 13: Použité komponenty
    7. Asus Zenbook Flip 13: Výkon procesora
    8. Asus Zenbook Flip 13: Výkon grafickej karty
    9. Asus Zenbook Flip 13: Výkon úložiska
    10. Asus Zenbook Flip 13: Herný výkon
    11. Asus Zenbook Flip 13: Prevádzkové teploty a hluk
    12. Asus Zenbook Flip 13: Výdrž batérie
    13. Asus Zenbook Flip 13: Softvér
    14. Asus Zenbook Flip 13: Záverečné hodnotenie

    Predstavenie ultrabooku Asus Zenbook Flip 13

    Asus Zenbook Flip 13 je konvertibilný ultrabook, ktorý sa môže pochváliť napríklad elegantným dizajnom a kvalitnými materiálmi. Kombinácia menších rozmerov, dlhej výdrže na batériu a zvýšenej odolnosti spĺňajúce niektoré štandardy normy MIL-STD810G ho potom predurčuje na úlohu spoločníka na cestách, ktorý sa postará o vaše pracovné aj multimediálne vyžitie.

    Model Asus ZenBook Flip 13
    Číslo produktu UX363EA
    Typ CPU Intel Core i5-1135G7 (2,4 – 4,2 GHz)
    Funkcie a vlastnosti CPU 4 jadrá/8 vlákien, 8 MB cache, 28 W
    Operačná pamäť 8 GB LPDDR4X
    Grafický adaptér Intel Iris Xe (80EU)
    SSD M.2 NVMe SSD 512 GB, Kingston
    Displej 13,3“, IPS, 1 920 × 1 080 px, lesklý, dotykový, 60 Hz, 300 nitov
    Batéria 67 Wh, 4-článková
    Klávesnica Podsvietená + numerický blok v touchpade
    Hmotnosť 1,3 kg
    Rozmery 305 × 211 × 13,9 mm
    Nabíjací adaptér 65 W, USB-C
    Cena 1 179 €*

    *cena platná k 5. 3. 2020

    Asus Zenbook Flip 13 je kovový elegán

    Prvé, čo vás na notebooku Asus Zenbook Flip 13 zaujme, bude bezpochyby jeho spracovanie. Notebook je odetý v kove, pričom veko využíva brúsený dizajn a po jeho otvorení sa používateľovi ponúka pohľad na tmavosivý povrch. Celkovo je dizajn notebooku Asus Zenbook Flip 13 veľmi elegantný a poteší aj konzervatívnejšieho používateľa. Nie je to však len vzhľad, čo možno na konštrukcii Asus Zenbook Flip 13 pochváliť. Notebook je spracovaný kvalitne, nikde nič nevŕzga ani sa nekrúti. Veľmi pevná je základňa notebooku, rovnako tak aj veko displeja. Na zoznam plusov konštrukcie Asus Zenbook Flip 13 potom môžete pripísať tiež fakt, že notebook spĺňa armádnu odolnostnú normu MIL-STD 810G.

    Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenzia Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenzia
    Asus Zenbook Flip 13 vsádza na decentný dizajn.

    Kvalita spracovania však nie je to jediné, čím sa môže tento notebook pochváliť. Ďalšou zaujímavosťou je veko, respektíve jeho pánty. Práve tie stoja za konvertibilnou konštrukciou notebooku Asus Zenbook Flip 13 a umožňujú veku pretočiť sa prakticky o 360°. Vďaka tomu je možné notebook využívať tiež v režime tabletu alebo ho pretočiť na pohodlnejšiu prácu s dotykovým displejom či sledovanie filmov. Škoda len, že veku chýba magnet, ktorý by ho pridržal pri základni aj po pretočení do režimu tabletu. Naopak, v zatvorenom stave veko drží veľmi pevne a aj napriek vykrojeniu v základni notebooku ho možno jednou rukou otvoriť len ťažko. Ocenenie si ale zaslúži príjemne tuhý chod pántov a ich celková pevnosť. Rozhodne z nich ani nebudete mať dojem, že sa po pár pretočeniach rozpadnú. Napokon, Asus uvádza, že tieto pánty sú testované na 20 tisíc cyklov.

    Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenzia Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenzia
    Konvertibilnú konštrukciu som najviac ocenil pri surfovaní webom s notebookom na kolenách.

    Vďaka konvertibilnej konštrukcii môžete Asus Zenbook Flip 13 používať nielen ako bežný notebook, ale aj ako tablet. Na tento režim som však príliš využitia nenašiel. Jednak kvôli už spomínanej chýbajúcej aretácii displeja v tomto režime, tiež ale preto, že je na tabletové použitie notebook aj pri hmotnosti 1,3 kg príliš ťažký. Ďaleko častejšie som však využíval konvertibilnú konštrukciu pri pretočení displeja o približne 300°. Z okolia klávesnice sa tak stane spodná strana základne a ultrabook sa v tomto režime pohodlne používa na kolenách pomocou dotykového ovládania. Ďalšou možnosťou je notebook postaviť ako stan. V tomto prípade sa z neho stane obstojný prezentačný nástroj. Vzhľadom na malú hrúbku základne oceníte aj jej nadvihnutie nad povrch pracovnej plochy pomocou hrany veka displeja. Dôjde tak k nakloneniu klávesnice a touchpadu smerom k používateľovi, vďaka čomu sa na notebooku pracuje pohodlnejšie. Ďalším plusom je zlepšenie prúdenia vzduchu pod notebookom, a tým pádom aj jeho prístupu k chladeniu. Aby nedochádzalo pri otváraní veka k poškriabaniu jeho hrany, sú tu dva plastové výstupky. Tých by tu však mohlo byť viac, alebo by prinajmenšom mohli byť väčšie.

    Asus Zenbook Flip 13: Zmenšená klávesnica a touchpad s prekvapením

    Menším rozmerom samotného notebooku sa pochopiteľne musela prispôsobiť aj klávesnica, respektíve jej rozloženie. Prítomná je tak šesťradová ostrovčeková klávesnica s jednoriadkovým Enterom a do jedného radu zarovnanými kurzorovými šípkami. Úplne vpravo sa nachádza stĺpec (prevažne) navigačných klávesov. Tie sú však cez funkčný kláves spriahnuté tiež šípkami. Pre používateľov, ktorí klávesy ako Page Up/Down či Home a End používajú často, je riešenie Asusu pochopiteľne pohodlnejšie. Ostatní by však mohli oceniť skôr upravené rozloženie bez tohto stĺpca, zato s väčšími klávesmi. Tie by si viac priestoru rozhodne zaslúžili. Šírka tu však nie je ten hlavný problém. Výrobca sa totiž, boh vie prečo, rozhodol použiť klávesy so zredukovanou výškou.

    Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenzia Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenzia
    Použitie sploštených klávesov je trochu nepraktické.

    Okrem spomínaného však nemožno mať k rozloženiu klávesnice notebooku Asus Zenbook Flip 13 väčšie výhrady. Mechanika klávesov má príjemný chod, dostatočný zdvih a poskytuje jasnú spätnú väzbu. Pri písaní určite oceníte aj ich nadštandardne tichý chod. Samozrejmosťou je tiež podsvietenie. To je tu biele a regulovateľné v troch stupňoch. Asus potom vskutku šalamúnsky vyriešil absenciu numerického bloku – integroval ho totiž do touchpadu. Stačí chvíľku podržať prst na piktograme v pravom hornom rohu touchpadu a razom sa zobrazí mriežka s numerickým blokom vrátane základných znakov. Aj pri zobrazenej numerickej klávesnici môžete používať touchpad, len si je potrebné dať trochu pozor na nechcené písanie čísel a znakov. Dotyková numerická klávesnica sa samozrejme tej klasickej nevyrovná a najmä písanie poslepiačky je tu značne komplikované, stále však ide o oveľa pohodlnejšie riešenie ako používanie piateho radu na klávesnici, a ak častejšie pracujete s číslami, nemusíte neustále myslieť na externú numerickú klávesnicu.

    Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenzia Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenzia
    Tajnou zbraňou je tu numerický blok ukrytý v touchpade.

    Naozaj rozmerný clickpad si však zaslúži pochvalu nielen za integrovaný numerický blok. Jeho povrch je veľmi príjemný na dotyk a prsty po ňom hladko kĺžu. Aj odozva na dotyk je uspokojivá a proti mechanike zabudovaného tlačidla toho nemožno takisto príliš namietať. Tlačidlo, aj napriek veľmi nízkemu zdvihu, poskytuje dobrú spätnú väzbu. Mechanika je síce máličko tuhšia, nerobilo mi však problém si na ňu zvyknúť. Clickpad možno stlačiť približne do ¾ jeho výšky.

    Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenzia Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenzia
    Tlačidlu napájania robia spoločnosť prepínače režimov podsvietenia klávesnice a chladenia.

    Asus Zenbook Flip 13: Konektorová výbava a bezdrôtová konektivita

    Konektorová výbava zvyčajne nepatrí medzi najsilnejšie stránky tenkých ultrabookov a nie je to inak ani v prípade Asus Zenbook Flip 13. V prípade smartfónov sme si už tak nejako zvykli na častú absenciu 3,5 mm jacku, a tým pádom aj nutnosť použitia USB-C redukcie na pripojenie drôtových slúchadiel alebo reproduktorov. V prípade notebooku je to však stále pomerne zarážajúce. Práve tak si pri práci s notebookom Asus Zenbook Flip 13 budete musieť vystačiť len s jedným „veľkým“ USB-A portom – napojeným s USB 3.1 radičom. Zvyšná konektorová výbava už však vyzerá o poznanie lepšie. Zahŕňa napríklad dve USB-C s podporou Thunderbolt 4.

    Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenzia Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenzia
    Konektorová výbava ultrabooku Asus Zenbook 13 nie je zvlášť pestrá, dvojica Thundebolt 4 portov však poteší.

    Cez oba tieto porty možno notebook rovno aj napájať. Vďaka tomu sú porty ideálne na pripojenie dokovacej stanice. Stačí si vybrať z pomerne pestrej ponuky dokovacích staníc a pomocou jediného kábla k notebooku pripojiť externý monitor, periférie či tlačiareň a zároveň ho napájať. Pomerne krátky zoznam fyzických portov potom uzatvára plnohodnotné HDMI. Čo sa bezdrôtovej konektivity týka, na internet sa pripojíte výhradne prostredníctvom WiFi – možnosť pripojiť sa k mobilnej sieti tu tak chýba. Ku cti notebooku Asus Zenbook 13 Flip budiž podpora najnovšieho štandardu 802.11ax alebo WiFi sietí 6. generácie. Notebook ďalej využíva Bluetooth vo verzii 5.0. Oboje pracujú spoľahlivo a počas testovania som nezaznamenal najmenší problém.

    Asus Zenbook Flip 13: Dotykový IPS displej a zvuk Harman Kardon

    Notebook využíva 13,3“ IPS displej s Full HD rozlíšením. Táto kombinácia uhlopriečky a rozlíšenia znamená výslednú jemnosť obrazu 165 PPI, čo je hodnota pre notebook úplne dostatočná. Ďalej sa tento panel môže pochváliť 100 % pokrytím sRGB farebného priestoru. Farebné podanie je tak príjemne verné. Jednotlivé farby nie sú presaturované a aj čierna je na pomery IPS panelov na slušnej úrovni. Škoda len maximálnej intenzity, ktorá dosahuje 300 nitov, čo je v prípade ultrabooku prinajlepšom priemerná hodnota, a v kombinácii s lesklým povrchom tak nie je displej za slnečného dňa optimálne čitateľný ani v tieni. Samozrejmosťou sú potom výborné pozorovacie uhly.

    Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenzia
    Pozorovacie uhly displeja ultrabooku Asus Zenbook Flip 13 UX363EA sú veľmi dobré.

    Vzhľadom na konvertibilnú konštrukciu je nutnosťou, aby bol displej tiež dotykový. Voči odozve na ovládanie prstami nemám žiadne výhrady a všetko funguje tak, ako by som očakával. Úplne nadšený však nie som z pribaleného dotykového pera. Presnosť ovládania je s ním síce rozhodne vyššia, a pero navyše zvláda rozlíšiť 4 096 úrovní tlaku. Bohužiaľ je tu však poznať aj pomerne veľká latencia a hrot pera po krycom skle displeja príjemne nešmýka, ale drhne. Na druhej strane, ak budeme brať pero ako niečo navyše, čo vám výrobca k notebooku zadarmo pribalí, nemožno si príliš sťažovať.

    Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenzia Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenzia
    Asus sa nezabúda spoluprácou s Harman Kardon pochváliť.

    O hlasitú reprodukciu sa v prípade notebooku Asus Zenbook Flip 13 stará dvojica reproduktorov s certifikáciou Harman Kardon. Ich maximálna hlasitosť sa pohybuje okolo 80 dB, čo je vzhľadom na určenie tohto notebooku dostatočná, hoci nijako oslnivá hodnota. Oceniť si zaslúži čistý prednes, kedy sa skreslenie, typické pre malé reproduktory, dostavuje až okolo 90 % hlasitosti. Vzhľadom na vyššie uvedenú absenciu 3,5 mm audio jacku určite oceníte pribalenú redukciu USB-C.

    Asus Zenbook Flip 13 UX363EA sa spolieha na 11. generáciu čipov od Intelu

    Testovaná konfigurácia notebooku Asus Zenbook Flip 13 sa opiera o 11. generáciu procesorov Core od Intelu – Tiger Lake. Konkrétne testovaná konfigurácia využíva Intel Core i5-1135G7 spoliehajúci sa na 10 nm Superfine výrobnú technológiu. Procesor disponuje celkom 4 fyzickými jadrami a 8 vláknami a pracuje na frekvencii 2,4 GHz s krátkodobým boostom na jednom jadre až na 4,2 GHz. Tým najzaujímavejším je však v tomto prípade nepochybne úplne nový integrovaný grafický čip Intel Iris Xe. V tomto prípade máme tú česť so slabšou verziou využívajúcou 80 EÚ, kdežto procesory 11. generácie radu Core i7 a niektoré radu i5 ponúknu výkonnejší variant Iris Xe s 96 EÚ a nepatrne vyššie takty. Aj tu použitý integrovaný grafický čip však predstavuje zaujímavý upgrade oproti čipu použitému v predošlej generácii procesorov Intel.

    Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenzia Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenzia
    Vnútri tenkého notebooku sa ukrýva najnovšia generácie procesorov Intel.

    Sklamaním by pre niekoho mohla byť veľkosť operačnej pamäte – tá sa zastavila na hodnote 8 GB. Vzhľadom na to, že pamäť v prípade tohto notebooku nie je rozšíriteľná, radšej si premyslite, či vám bude táto kapacita stačiť, alebo si rovno priplatíte 250 € za verziu so 16 GB RAM. Za tento príplatok však pochopiteľne nedostanete len väčšiu operačnú pamäť, ale aj výkonnejší procesor Intel Core i7 (s výkonnejším grafickým čipom) a tiež 1 TB NVMe SSD. V prípade testovaného variantu dostanete NVMe disk Kingston A2000 s kapacitou 512 GB. Avšak v prípade SSD prípadný budúci upgrade pochopiteľne možný je.

    Asus Zenbook Flip 13: Výkon procesora

    Procesor Intel Core i5-1135G7 sme podrobili štandardnej sérii benchmarkov. Na test bol použitý benchmark Cinebench R15 hodnotiaci výkon procesora pri renderingu s použitím jedného (ST) alebo viac (MT) jadier. Ďalej sme spustili tiež benchmark Corona Renderer, ten zase hodnotí, aký čas procesor potrebuje na vykreslenie definovanej scény. Na záver tu máme známy benchmark PassMark Performance Test 9, ktorý procesoru udeľuje bodové skóre podľa výkonu v niekoľkých typoch operácií.

    • Cinebench R23 SC: 1 202 bodov
    • Cinebench R23 MC: 4 017 bodov
    • Corona Renderer: 1.3: 512 s
    • PasssMark PT 9.0: 4 788 bodov

    Asus Zenbook Flip 13: Výkon grafickej karty

    Výkon integrovaného grafického čipu Intel Iris Xe Graphics bol testovaný pomocou populárneho benchmarku 3DMark a niekoľkých jeho testov v predvolenom nastavení. Na notebooku bol spustený takisto benchmark Unigine Superposition. Výsledky testov potvrdzujú príjemný medzigeneračný nárast výkonu tohto integrovaného riešenia.

    • Unigine Superposition: 2 438 bodov
    • 3DMark Sky Diver: 10 047 bodov
    • 3DMark Time Spy: 1 375 bodov
    • 3DMark Night Raid: 11 288 bodov

    Asus Zenbook Flip 13: Výkon úložiska

    Ako padlo už o pár odsekov vyššie – Asus Zenbook Flip 13 v testovanej konfigurácii využíva M.2 NVMe SSD Kingston A2000. Tento disk patrí k tomu lacnejšiemu, čo môžeme na súčasnom trhu zohnať, a tomu zodpovedajú aj jeho výsledky v benchmarkoch. Cieľová skupina používateľov notebooku Asus Zenbook 13 však rezervy vo výkone použitého disku nepocíti.

    Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenzia Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenzia Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenzia
    Použitý NVMe SSD disk nepatrí medzi najrýchlejšie, svoju prácu však zastane.

    Asus Zenbook Flip 13: Herný výkon

    Asus Zenbook Flip 13 rozhodne nemožno označiť za herný notebook, napokon asi málokto by od konvertibilného ultrabooku s integrovanou grafikou očakával herný výkon. Avšak, ako sme si uviedli už vyššie, jednou z najzásadnejších noviniek procesorov Intel Core 11. generácie je práve nový integrovaný grafický čip, hoci v tomto prípade v tej slabšej špecifikácii. Nebola by teda škoda si neoveriť, ako sa mu darí pri hraní hier? Pre lepšiu predstavu o reálnej použiteľnosti na hranie hier sa nastavenie grafických detailov aj rozlíšenie líšia. Všeobecne potom možno povedať, že si Asus Zenbook Flip 13 v testovanej konfigurácii dobre poradí predovšetkým so staršími titulmi, ale obstojne zvláda aj novšie online hry.

    • Battlefield V (720p/najnižšie) – 42 fps
    • Grand Theft Auto V (1 080p/stredné) – 40 fps
    • Valorant (1 080p/stredné) – 72 fps
    • Shadow of the Tomb Raider (720p/nízke) – 39 fps
    • Red Dead Redemption 2 (720p/najnižšie) – 34 fps
    • Mafia: Definitive Edition (720p/najnižšie) – 30 fps
    • The Witcher 3: Wild Hunt (1 080p/nízke) – 39 fps
    • World of Tanks (1 080p/stredné) – 45 fps
    • Counter Strike: Global Offensive (1 080p/stredné) – 60 fps
    • League of Legends (1 080p/najvyššie) – 60 fps

    Asus Zenbook Flip 13: Prevádzkové teploty a hluk

    V tele tenkého ultrabooku nie je príliš miesta na výkonné chladenie, a tak je aj v prípade modelov, ktoré nelámu rebríčky vo výkonnosti, na mieste menšia obava o hlučnosť a predovšetkým účinnosť chladenia. Tu našťastie výrobca odviedol dostatočne dobrú prácu a o prehrievaní komponentov nemôže byť reč. Pri nenáročnej kancelárskej práci sa ventilátor spúšťal len občas a na najnižšie otáčky, pri ktorých ho zaznamenáte len v úplne tichej miestnosti. Pri vyššej záťaži alebo hraní hier sa hluk pohybuje okolo 42 dB, čo je možné brať ako nepatrne horší priemer tejto kategórie. Pri väčšine reálnych scenárov sa aj pri vysokej záťaži držala teplota procesora okolo 80 °C a k škrteniu (dočasnému výraznému zníženiu výkonu pre zabránenie prehriatiu komponentov) som Asus Zenbook Flip 13 donútil až po niekoľkých minútach stress testu.

    Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenzia Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenzia
    Povrch notebooku Asus Zenbook Flip 13 sa počas benchmarkov citeľne zahrial, teploty sa však stále držia na rozumnej úrovni.

    V rámci každodenného použitia tak nie je potrebné mať o chladenie notebooku strach. Pri kancelárskej práci vás nemusia trápiť ani teploty na povrchu notebooku. Mierne zahrievanie je zrejmé v oblasti výduchu chladenia – teda v zadnej časti základne. Tu sa pri tomto nenáročnom použití povrchová teplota pohybovala okolo 35 °C. O niečo menej príjemné potom boli teploty počas testovania výkonu notebooku – povrch základne notebooku Asus Zenbook Flip 13 sa dokázal rozohriať až na 52 °C. Palmrest sa v tomto prípade zahrieva len mierne a o niečo vyššie, pre niekoho nepríjemné, teploty sú cítiť na klávesnici. Teploty na povrchu notebooku v záťaži si môžete prezrieť na obrázku vyššie.

    Asus Zenbook Flip 13: Výdrž batérie

    V prípade ultrabooku sú na prácu na cestách dôležité nielen rozmery, ale bezpochyby aj čas, po ktorý sa zaobíde bez elektrickej zásuvky. Výdrž v tomto prípade zabezpečuje štvorčlánková batéria s kapacitou 67 Wh a výrobca sa pýši „až“ 16 h výdržou na jedno nabitie. To je, mierne povedané, optimistická prognóza, lebo počas testovania som sa aj pri menej náročnej kancelárskej práci dostal kúsok nad polovicu deklarovanej hodnoty. Je potrebné uznať, že ani to nie je úplne zlá hodnota, ide však skôr o lepší priemer medzi súčasnými ultrabookmi. V tabuľke nižšie potom môžete zhodnotiť výdrž pri rôznych scenároch použitia. Vo všetkých prípadoch bol jas obrazovky nastavený na 50 % a notebook bol na internet pripojený prostredníctvom WiFi s aktívnym šetričom batérie. O nabíjanie sa stará 65 W adaptér s USB-C konektorom, pričom doplnenie energie vstavanej batérie vybitej na 15 % mu zaberie približne 1 hodinu 20 minút.

    Spôsob použitia Výdrž batérie
    Kancelárska práca 9 hodín
    Web 8 hodín 15 minút
    Film 1 080p (lokálny) 9 hodín 15 minút
    Film 1 080p (Netflix) 9 hodín 45 minút
    Hra 2 hodiny 30 minút

    Predinštalovaný softvér v notebooku Asus Zenbook Flip 13

    Ultrabook Asus Zenbook Flip 13 je, nezávisle od konfigurácie, dodávaný s operačným systémom Windows 10. Podobne, ako aj iní výrobcovia, ani Asus nezabudol do systému dodať niekoľko vlastných utilít a licenčných programov. Musím však oceniť, že tu nájdeme väčšinu nastavení, návodov a informácií o notebooku pod hlavičkou utility MyASUS. Môžeme si zvoliť napríklad spôsob nabíjania voľbou úrovne, počas ktorého sa má batéria v notebooku nabiť. Ak budete notebook používať v neustálej blízkosti zásuvky, stačí batériu nabíjať na 60 či 80 %, a tým predĺžiť jej životnosť. Práve tak v nastavení MyASUS nájdeme korekciu gamma a farebnej teploty displeja, mikrofónu a reproduktorov alebo režimu ventilátora. Tie sú bohužiaľ iba tri (výkonný, štandardný a tichý) a v prípade žiadneho sa nedajú nastaviť vlastné krivky. To však na druhej strane bude trápiť zrejme len minoritu používateľov. Z ďalších užitočných funkcií potom musím spomenúť aj TaskFirst, kde môžete prioritizovať internetové pripojenie na rôzne činnosti – napríklad na streamovanie médií vo vysokej kvalite. V neposlednom rade potom nesmiem opomenúť sekciu s odpoveďami na najčastejšie otázky používateľov a základnú diagnostiku systému.

    Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenzia Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenzia Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenzia
    Softvérovým stredobodom sa stala aplikácia MyASUS.

    Záver recenzie Asus Zenbook Flip 13 UX363EA

    Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenzia

    Asus Zenbook Flip 13 UX363EA

    Notebooky

    Asus Zenbook Flip 13 UX363 predstavuje konvertibilný ultrabook vhodný na každodennú prácu na cestách aj v kancelárii. Ponúkne pritom dostatok výkonu nielen na kancelárske, ale aj multimediálne vyžitie, a pridáva solídnu výdrž na jedno nabitie. Zvlášť vyzdvihnúť si potom zaslúži kvalitné spracovanie a prémiové materiály spolu s certifikáciou MIL-STD810G a šikovná vychytávka v podobe numerického bloku v touchpade. Naopak, úplne zbytočné sú chyby ako na výšku redukované klávesy či absencia 3,5 mm jacku.

    Klady

    • Kvalitné materiály a spracovanie
    • 13,3“ IPS displej
    • 2× Thunderbolt 4
    • Tiché chladenie
    • Solídna výdrž na nabitie
    • Solídny výkon
    • Touchpad s numerickým blokom

    Zápory

    • Redukované klávesy na výšku
    • Nemožnosť upgradu RAM
    • Absencia 3,5 mm jacku
    • Chýbajúca aretácia displeja v režime tabletu
    Vytlačiť
    P-DC1-WEB02
    Zavoláme Vám a odborne poradime
    +421 2 5710 1800
    Otázka na objednávku
    Otázka na tovar
    Prosím, zadajte svoj telefón:
    Zavolajte mi
    Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
    Viac informácií Menej informácií