Získajte doručenie ZADARMO na rok iba za 1 € mesačne! Viac informácií

Alza Dni - Gorenje a Hisense Alzákove TOPky

Nabíjačky autobatérií udržia akumulátor v kondícii aj pre zimné štarty

Zobraziť katalóg

Článok

Aktualizované

Ak chcete udržať batériu svojho automobilu v dobrej kondícii po dlhú dobu, je dôležité sa o ňu riadne starať. Ak necháte autobatériu vybiť hlboko pod pracovné napätie, môže dôjsť ku skratu a jej nenávratnému zničeniu. Našťastie sú tu nabíjačky autobatérií, ktoré vám umožnia udržiavať napätie autobatérie v optimálnom rozsahu a z dlhodobého hľadiska vám ušetria peniaze za novú batériu.   

Nabíjanie autobatérie

Autonabíjačky predĺžia životnosť batérie – OBSAH

 1. Starostlivosť o autobatériu: Pozor si musia dať hlavne sviatoční vodiči
 2. Batérie trpia najviac počas zimy: Pravda, alebo mýtus?
 3. Udržiavacia nabíjačka, nevyhnutný pomocník motoristov
 4. Dobíjanie autobatérií pomocou autonabíjačky
 5. Rýchlosť nabíjania autobatérie
 6. Správne napätie autobatérie a hustota elektrolytu
 7. Ako oživiť vybitú autobatériu?
 8. Ako na nabíjanie motobatérie?
 9. Užitočné tipy na záver

Starostlivosť o autobatériu: Pozor si musia dať hlavne sviatoční vodiči

K pohodlnému naštartovaniu vášho vozidla je nevyhnutné, aby ste mali autobatériu v správnej kondícii. Starostlivosť o akumulátor nie je žiadna veda, stačí len dodržať niekoľko osvedčených pravidiel a nemusíte sa obávať, že počas zimy svoje vozidlo nenaštartujete. Autobatériu je potrebné pravidelne dobíjať, či už jazdou, alebo umelo – pomocou nabíjačky. Staršiu batériu potom pravidelne kontrolujte. Ak jazdíte málo, pomôže vám udržiavacia nabíjačka a v najhoršom prípade môžete situáciu riešiť pomocou štartovacích káblov alebo špeciálnej nabíjačky.

Starostlivsť o autobatériu
Autobatérie vyžadujú starostlivosť. Ako sa dozviete nižšie, okrem nabíjačky využijete aj digitálny multimeter.

Batérie trpia najviac počas zimy: Pravda, alebo mýtus?

Medzi motoristami koluje mýtus, že batéria najviac trpí počas zimy. Skutočnosť je ale taká, že až počas chladného obdobia sa ukážu komplikácie, ktoré počas celého roka len driemali pod povrchom. V skutočnosti akumulátor najviac zaťažuje horúco počas leta a až v zime, kedy je potrebné roztočiť studený motor, sa môžu prejaviť pomaly nazbierané ťažkosti. V chladných mesiacoch je totiž vnútorný odpor motora pri štartovaní oveľa väčší ako počas leta.

Udržiavacia nabíjačka: Nevyhnutný pomocník nielen pre občasných vodičov

Ak správne pracuje alternátor, batéria sa dobíja automaticky pri jazde. Určite sa však nájde rad motoristov, ktorí potrebujú auto, ale každodenné jazdenie sa im neoplatí ekonomicky ani časovo. Nielen v takýchto prípadoch je výborným pomocníkom udržiavacia nabíjačka, ktorá za pár desiatok eur postráži všetko potrebné, pretože udržiava akumulátor v kondícii aj v čase, keď vozidlo stojí.

Nabíjačky autobatérií – garáž
Pri dlhých zimných odstávkach sa nabíjačka autobatérie skutočne hodí.

Nabíjačku pripojíte pomocou štipcov na autobatériu alebo prípadne zástrčkou do 12 V zásuvky automobilového zapaľovača (pripojenie do rozvodu vozidla), takže si ani nemusíte zašpiniť ruky o špinavú kapotu. Celý proces nabíjania a vybíjania navyše prebieha automaticky podľa stavu autobatérie.

Udržiavacia nabíjačka ochráni batériu pri dlhom odstavení vozidla

Sviatoční motoristi nechávajú svoje vozidlo často dlhé mesiace bez naštartovania, a to najmä počas zimy a jej nepriaznivých podmienok. Nájdu sa ale aj iné dôvody, prečo vozidlo nejaký čas nejazdí. V každom prípade je dlhodobé státie vozidla pre autobatériu skúškou. Aby ste predišli komplikáciám po dlhej odstávke, majte akumulátor pripojený na udržiavaciu nabíjačku.

! Pozor však na stav samotnej autobatérie. Ak je vybitá, udržiavacia nabíjačka ju nezachráni. Tento prístroj iba udržuje batériu v požadovanom stave. O tom, ako oživiť starú autobatériu, sa dočítate na konci článku.

Uplatnenie udržiavacej nabíjačky pri cestovaní na krátke vzdialenosti

Udržiavacia nabíjačka nájde svoje uplatnenie aj u motoristov, ktorí síce jazdia často, ale na krátke vzdialenosti. Typicky ide o cestovanie po meste. Autobatéria pri takomto cestovaní nemá možnosť kvalitne sa dobiť a dochádza k takzvanej sulfatácii. Udržiavacia nabíjačka zaistí správne dobíjanie akumulátora, a tým zamedzí zatvrdnutiu síranu, ktorý by inak mohol poškodiť články.

Dobíjanie autobatérií pomocou autonabíjačky

Ako dobíjať klasickú údržbovú batériu

Aktuálne na trhu dominujú automatické nabíjačky, pri ktorých nemusíte nič zložito nastavovať. Pred dobíjaním autobatérie však vždy skontrolujte, či nabíjačka podporuje typ vašej autobatérie, najmä ak máte autobatérie typu AGM/GEL. Následne už stačí pripojiť červenú svorku na kladný pól, čiernu na záporný a môžete začať nabíjať. Po ukončení nabíjania najskôr vypnite nabíjačku a až potom odstráňte svorky.

Autonabíjačka Compass
Automatická nabíjačka Compass pre autobatérie.

Pokiaľ máte doma ešte starší typ manuálnej nabíjačky, dobíjajte autobatériu vždy maximálne jednou desatinou celkovej kapacity batérie. U autobatérie s kapacitou 60 Ah bude nabíjací prúd teda 6 A po dobu potrebnú na dobitie autobatérie.

Ako dobíjať gélovú bezúdržbovú autobatériu

Na dobíjanie gélových autobatérií je vhodné použiť automatickú nabíjačku, pretože dobíjací prúd nesmie prekročiť 20 % kapacity článku. Automatická dobíjačka postráži všetko potrebné. Pred samotným nabíjaním alebo kúpou nabíjačky skontrolujte, či prístroj podporuje typ vašej autobatérie, najmä ak využívate moderné autobatérie s elektrolytom typu AGM/GEL.

Výber autobatérie
Fyzickému vyberaniu autobatérie odzvonilo. V kategórii autobatérie na Alza.sk si môžete navoliť presný typ vášho vozidla a vyfiltrovať si tým len akumulátory, ktoré s ním sú kompatibilné.

Ak zvolíte dobíjanie klasickou nabíjačkou, dobíjajte rovnako ako v prípade klasických autobatérií jednou desatinou kapacity batérie. Tým zaistíte, že akumulátor nebude poškodený a nedôjde k vysychaniu gélu.

Kladnú koncovku batérie pripojte ku kladnej červenej svorke a to isté urobte so zápornou koncovkou a svorkou čiernej farby. Až potom zapnite nabíjačku. Po dokončení procesu nabíjania najskôr vypnite nabíjačku a až následne odpojte svorky. Pri akomkoľvek podozrení na poruchu batérie ukončite nabíjanie. Ide najmä o situácie, kedy je batéria horúca alebo z nej vyteká kyselina.

Solárna nabíjačka autobatérií
Autobatérie možno nabíjať aj solárnou energiou.

Pre všetky nabíjacie postupy platí, že dobíjanie musí prebiehať v dobre vetranom priestore a po zoznámení s bezpečnostnými pravidlami od výrobcu. Pri nabíjaní nemanipulujte s otvoreným ohňom a používajte ochranné pracovné prostriedky, najmä rukavice. Po nabití nechajte vozidlo ešte minimálne 2 hodiny stáť a až potom ho naštartujte.

Rýchlosť nabíjania autobatérie: Rýchlosť na úkor šetrnosti

Existujú dva základné typy nabíjania – pomalé a rýchle. Samotná rýchlosť je závislá na veľkosti nabíjacieho prúdu a type autobatérie. Nie každý akumulátor je vhodný na rýchle nabíjanie.

Nabíjačka autobatérie Colentris.
Autonabíjačka Colentris 7.5A.

Pomalé nabíjanie (Normal Charge)

Ide o najšetrnejší spôsob nabíjania akumulátora. Dobíjací prúd je veľmi nízky, a preto je nutná dlhá doba dobíjania, ktorá je závislá na kapacite autobatérie. Batéria je pri procese nabíjania najmenej namáhaná, a preto ide o odporúčaný spôsob, ako batériu efektívne a bezpečne dobiť.

Rýchle nabíjanie (Fast Charge)

Výhodou tohto procesu je úspora času pri dobíjaní. Akumulátor je oživený za niekoľko hodín, a tak nemusíte čakať napr. celý deň na jeho dobitie. Pred nabíjaním si ale overte, či je vaša autobatéria pre tento rýchly spôsob nabíjania vhodná.

i Existuje ešte ultrarýchle nabíjanie (Quick Charge), ktoré trvá len 1 – 2 hodiny. Na ultrarýchle nabíjania ale nie je väčšina autobatérií konštruovaná.

Ako zistiť kladný a záporný pól autobatérie?

Niekedy je označenie kladného a záporného pólu zle čitateľné alebo chýba úplne. V takom prípade vám poslúžia multimetre. Nastavte si meranie napätia, červený (+) merací hrot (svorku) zapojte do dierky VMA a čierny (-) do dierky COM alebo GND (zem). Ak červený merací hrot priložíte na kladný pól batérie (červená+) a súčasne čierny priložíte na záporný pól batérie (čierna-), prístroj vám ukáže číselnú hodnotu s kladným znamienkom (napr. +12 V).

Multimeter RETLUX digitálny
Digitálny multimeter RETLUX.

Testery autobatérií

Ak chcete vedieť o svojej autobatérii viac, než kde má aký pól, pomôžu vám testery autobatérií. S ich pomocou ľahko zistíte stav jej nabitia aj funkčnosť nabíjacieho okruhu. Niektoré pokročilé modely umožňujú tiež vykonávanie skúšok funkčnosti alternátora alebo testov pri štartovaní. O zistenom stave vás môžu informovať rôzne: podľa modelu analógovo, digitálne aj obyčajnými LED diódami.

Správne napätie autobatérie a hustota elektrolytu

Napätie autobatérie dokáže zmerať väčšina automatických nabíjačiek aj voltmetrov. U klasickej údržbovej olovenej batérie s tekutým elektrolytom môžete merať napätie batérie takisto podľa hustoty elektrolytu. Slúži na to hustomer.

Nabitie Napätie Hustota elektrolytu Akcia
100 % 12,6 V a viac 1,26 – 1,28 g/cm3
75 % 12,4 – 12,54 V 1,24 – 1,25 g/cm3
50 % 12,24 – 12,4 V 1,21 – 1,24 g/cm3 nutné dobitie
25 % 11,88 – 12,18 V 1,1 – 1,18 g/cm3 nutné dobitie
Compass Hustomer akumulátora
Hustomer pre akumulátory.

Ako oživiť vybitú autobatériu?

V prípade oživovania vybitej autobatérie máme tri základné možnosti, ako postupovať. Všetky tri uvedené postupy sú šetrné ako k autobatérii, tak k samotnému vozidlu. U súčasných moderných automobilov sa neodporúča štartovanie pri roztlačení vozidla. To je síce technicky možné, hrozí ale poškodenie katalyzátora, alebo dokonca motora vozidla.

Oživenie autobatérie pomocou káblov
Štartovanie s použitím káblov poskytnutých iným vozidlom je osvedčeným spôsobom oživenia autobatérie.

Štartovanie pomocou káblov

Klasickým spôsobom je pomoc od druhého vodiča. Postupujte tak, že najprv pomocou štartovacích káblov pripojíte červenú svorku na kladný pól vybitého akumulátora a potom na rovnaký pól pomocného akumulátora. Ďalej pripojte čiernu svorku na záporný pól pomocnej autobatérie a druhý koniec uchyťte k bloku motora štartovaného vozidla. Potom naštartujte pomocné vozidlo, ktoré necháte bežať na voľnobeh a následne skúste naštartovať vozidlo s vybitým akumulátorom. Ak sa vám nepodarí do pätnástich sekúnd naštartovať, skúste to o minútu znova. Ak sa vám ani po niekoľkýkrát nepodarí vozidlo rozbehnúť, obráťte sa na servis alebo skúste autobatériu nabiť.

! Pre každú batériu je dôležité, aby bola vybalancovaná. Balansovanie znamená udržiavanie rovnakej hodnoty napätia vo všetkých článkoch akumulátora, a preto je potrebné pri klasických batériách dopĺňať destilovanú vodu. Moderné bezúdržbové batérie sa balansujú pasívne tak, že sa kondenzovaná voda znovu premieňa na kvapalinu, a tým sa udržuje napätie v článkoch v rovnováhe.

Nabitie autobatérie

Osvedčenou možnosťou je dobitie pomocou autonabíjačky. Postup sme opísali vyššie. Nevýhodou je, že automobil nemôžete použiť okamžite, ale až po ukončení procesu nabíjania.

Pripojenie nabíjačky autobateriou
Niektoré nabíjačky je možné k autobatérii pripojiť aj prostredníctvom 12 V zásuvky vozidla.

Použitie nabíjačky s možnosťou štartovania vybitej batérie

Ide o veľmi efektívnu možnosť, ako naštartovať svoje vozidlo. Nepotrebujete k tomu druhý automobil ani nemusíte strácať čas čakaním na plné dobitie. Autonabíjačky s možnosťou štartovania vybitej batérie fungujú podobne, ako keby bolo auto štartované iným vozidlom pomocou káblov, a tak akonáhle ho naštartujete, môžete vyraziť do ulíc. Majte na pamäti, že po takomto štarte musíte prejsť väčšiu vzdialenosť, aby sa batéria prirodzene dobila. Potom akumulátor radšej plne nabite na nabíjačke.

Ako na nabíjanie motobatérie?

V základe platia rovnaké náležitosti ako v prípade autobatérií. S automatickými nabíjačkami odpadajú starosti s viacstupňovým nabíjaním a nemusíte riešiť, ako dlho nabíjať batériu do motorky. Moderné nabíjačky s elektronickou reguláciou si to najdôležitejšie postrážia za vás. Nemôže sa teda stať, že bude dochádzať k prebíjaniu batérie či príliš rýchlemu nabíjaniu, a tým k znižovaniu životnosti a výdrže motobatérie.

Nabíjanie batérie motocyklu
Nabíjanie batérie pre motorku sa od nabíjania autobatérie príliš nelíši.

Pri vyberaní nabíjačky je dôležité skontrolovať, že je nabíjačka vhodná pre motorky a konkrétny typ akumulátora. Pri dlhšej nečinnosti kontrolujte napätie batérie a priebežne dobíjajte. Rovnako ako u autobatérie môže pri príliš vysokom vybití dôjsť k znehodnoteniu akumulátora.

Nabíjačka motobatérie
Nabíjačka pre motocyklové akumulátory.

Užitočné tipy na záver

 • V horúcich letných dňoch je autobatéria najnáchylnejšia k samovybíjaniu. Ak sa vydáte teda na letnú dovolenku automobilom, nezabudnite si pribaliť aj autonabíjačku, napríklad solárnu.
 • Nabíjačky s funkciou záchrany batérie dokážu oživiť úplne vybitú batériu vysokými prúdovými impulzmi. Používajú sa v prípade, že pri batérii pokleslo napätie pod úroveň, pri ktorej dokážu bežne nabíjačky začať dobíjanie. 
 • Ak klasická autobatéria neobsahuje dostatok elektrolytu, dolejte ho destilovanou vodou až k vyznačenej hornej ryske.
 • Ak vám auto neštartuje vôbec, pomôžu vám štartovacie stanice alebo napríklad štartovacie káble.

Pro udržení nejlepší kondice vaší baterie

Compass Nabíjačka 8A 6V/12V - GS/TUV

 Compass vám predstavuje túto praktickú prenosnú nabíjačku autobatérií 6/12 V s kapacitou 15-80 Ah, s ktorou nikdy neostanete v...

Viac
32,90 €
COMPASS - Nabíjačka akumulátorov s mikroprocesorom, 4 A 12 V PB/GEL max. 120 Ah

Compass PROFI je univerzálna nabíjačka akumulátorov riadená mikroprocesorom. Pre jednoduchšiu obsluhu má svetelné indikátory zobrazujúce aktuálne napätie.

Viac
30,90 €
COMPASS Tester autobatérie a alternátora 12 V
Tento veľmi kvalitný a presný LED tester je určený pre rýchle vyhodnotenie stavu autobatérie a zistenie funkcie dobíjacie sústavy (alternátora)...
Viac
10,90 €
COMPASS Menič napätia 12/230 V 300 W

300 W menič napätia Compass je neoceniteľná pomôcka pri dlhých presunoch autom, keď nemáte prístup k bežnej elektrickej sieti a potrebujete pracovať na notebooku či si dobiť mobil.

Viac
38,90 €
COMPASS - Štartovacie káble, 600 A/4 m

Kvalitné štartovacie káble, ktoré zodpovedajú požiadavkám európskej normy DIN 72553-25. Veľa vodičov to iste zažilo a nie je príjemné, ...

Viac
57,90 €
COMPASS Trafo 220/12 V

Compass Trafo je vysoko výkonný 10 ampérový menič napätia (transformátor s usmerňovačom). Je určený na situácie, kedy je nutné pripojiť zariadenie s maximálnym výkonom 120 W spoločne s napájaním pomocou 12 V zástrčky autozapaľovača k sieti s napätím predstavujúcim 230 V.

Viac
36,90 €
COMPASS Tester autobatérie záťažový ANALOG

Tester autobatérie COMPASS zvláda ako bežný test akumulátora, tak aj test záťažový, ďalej dokáže otestovať celú nabíjaciu sústavu vrátane štartéra.

Viac
33,90 €
COMPASS - Digitálny tester autobatérie

Digitálny tester autobatérie COMPASS analyzuje nielen stav nabitia, ale aj mieru opotrebovania akumulátora. Zvládne otestovať aj štartér, vrátane celej nabíjacej sústavy.

Viac
39,90 €
CTEK MXS 5.0 new

...

Viac
99,90 €
CTek MXS 5.0 Polar

Naštartujte vaše vozidlo aj v...

Viac
108,90 €
CTEK MXS 7.0

Naštartujte vaše vozidlo aj v...

Viac
136,90 €
CTEK MXS 10

Naštartujte vaše auto bezstarostne aj počas studených zimných večerov vďaka plne nabitej batérii. Ideálna bude nabíjačka akumulátorov CTEK MXS 10 s mikroprocesorovým riadením nabíjania.

Viac
172,90 €
CTEK - Konektor komfort M6 s indikáciou batérie

Predstavujeme vám veľmi praktický konektor komfort M6, od spoločnosti CTEK, ktorý je určený na montáž na autobatériu a indikuje stav jej nabitia..

Viac
10,90 €
CTEK XS 0,8

Studené zimné večery, kedy dostane auto batérie poriadne zabrať, sa nezadržateľne blížia.

Viac
47,90 €
CTEK CT5Powersport

Zariadenia pre nabíjanie a dobíjanie pre všetky vozidlá PowerSport. Praktické a jednoduché používanie. 

Viac
75,90 €
CTEK CT5 štart/stop

Vďaka nabíjačke akumulátorov CTEK CT5 naštartujete vaše vozidlo aj v zimnom období bez starostí a dáte zbohom problémom s vybitou batériou...

Viac
83,90 €

Udržať batériu v dobrej kondícii nie je žiadna veda. Stačí sa o ňu po celú dobu jej životnosti starať a na prípadné nepríjemnosti byť pripravený. Preto majte k dispozícii kvalitnú autonabíjačku a vo vozidle štartovacie káble.


4,8 32×
COMPASS Nabíjačka mikroprocesor 3,8 A 6/12 V PB/ GEL displej LCD
Nabíjačka autobatérií nabíjacie napätie 6V a 12V, nabíjací prúd až 3,8A, na batérie do 120Ah, udržiavací režim, vhodná pre motorky

33,65 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: AUPR152
4,7 28×
Compass Nabíjačka 8A 6V/12V - GS/TUV
Nabíjačka autobatérií nabíjacie napätie 6V a 12V, nabíjací prúd až 8A, na batérie do 120Ah, udržiavací režim, vhodná pre motorky

Super cena
32,90 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: AUPR148
3,9 46×
COMPASS - Clona FROST na čelné sklo, 240 × 71 cm
Plachta na auto – univerzálna veľkosť, vodoodolná

Od  5,53 €
Na sklade > 10 ks
Objednávací kód: AUPR236b
4,5 20×
COMPASS - Digitálny tester autobatérie
Tester autobatérie – čas (t) 10s; napätie (V) 8.5–25; jednosmerné napätie (V) 12/24; prúd pri studenom štarte cca (A) 150–1400; menovitý prúd (A) 100; typ akumulátora WET

39,90 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: AUPR1207a
3,8 15×
Compass Ochranná plachta L 292x147x51cm NYLON
Plachta na auto – rozmer 292 × 147 × 51 cm (D׊×V), veľkosť L, paropriepustná membrána

18,90 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: AUPR238
4,2 44×
Compass Rozmrazovač okien DM mechanický 750 ml -35 °C
Rozmrazovač skiel – použitie: autosklá, gumy a tesnenie a chróm a kovy, objem 750 ml

3,89 € 4,09 €
Na sklade > 20 ks
Objednávací kód: AUPRA4661
4,7 67×
COMPASS - Nabíjačka akumulátorov s mikroprocesorom, 4 A 12 V PB/GEL max. 120 Ah
Nabíjačka autobatérií nabíjacie napätie 12V, nabíjací prúd až 4A, na batérie do 120Ah, udržiavací režim, vhodná pre motorky

Zľavnené -3 %
30,90 € 31,90 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: AUPR151
4,6 58×
Compass Škrabka s metličkou WILLY
Škrabka na ľad - dĺžka 48cm, šírka 16cm, vybavenie Metla

7,07 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: AUPR308c
3,9 49×
COMPASS Menič napätia 12/230 V 300 W
Menič napätia 12 V na 230 V, výkon 300W (max. 600W), výstupný prúd 1.3A, pripojenie do autozapaľovača alebo priamo na autobatériu, aktívny ventilátor, Konektor USB

Super cena
38,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: AUPR03741
4,6 170×
Compass - Poťah vyhrievaný, 12 V Teddy
Vyhrievaný poťah do auta – materiál polyester, rozmery 49 ×53 cm (Š×V), univerzálna veľkosť, homologovaný pre airbagy

Super cena
33,90 € Ušetríte 1,58 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: AUPR048
4,8 100×
Compass Vesta výstražná oranžová EN 20471: 2013, XL
Reflexná vesta do auta, unisex, materiál Polyester, farba Oranžová, zapínanie na suchý zips, veľkosť XL

Od  1,97 €
Na sklade > 20 ks
Objednávací kód: AUPR273
4,9 18×
COMPASS - Štartovacie káble, 600 A/4 m
Štartovacie káble – medené, dĺžka 4 m, priemer vodiča 4,9 mm/prierez 19 m², max. prúdové zaťaženie 600 A, svorky s izoláciou

Cenová bomba
57,90 € Ušetríte 14,19 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: AUPR265c
3,7 43×
Compass Kompresor KLASIK 12 V
bezolejový, príkon 72W, max. tlak 17.2bar, napätie 12V, hmotnosť 0.7kg - 1,30 €/ks

12,96 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: AUPR112
4,4 22×
COMPASS Trafo 220/12 V
Menič napätia 230 V na 12V, výkon 120W (max. 120W), výstupný prúd 10A

36,90 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: AUPR03742
4,1 33×
COMPASS Tester autobatérie a alternátora 12 V
Tester autobatérie – na svorky, analógový, na olovené batérie, testovacie napätie od 12 do 12 V, testuje alternátor, meria štartovací prúd

10,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: AUPR158
4,4 11×
COMPASS Tester autobatérie záťažový ANALOG
- merací prúd pri záťažovom teste 100A, prevádzkové napätie 6/12V, rozsah napätia 0-16V, prúd pri studenom štarte 200-1000A

33,90 €
Na sklade 1 ks
Objednávací kód: AUPR1206a
4,9 231×
CTEK MXS 5.0 new
Nabíjačka autobatérií nabíjacie napätie 12V, nabíjací prúd až 5A, na batérie do 110Ah, udržiavací režim, aktivácia batérie, vhodná pre motorky

99,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: AUPR4043
4,8 43×
CTEK MXS 5.0 Test & Charge
Nabíjačka autobatérií nabíjacie napätie 12V, nabíjací prúd až 5A, na batérie do 110Ah, udržiavací režim, aktivácia batérie, vhodná pre motorky

104,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: AUPR4044
5,0
CTek MXS 5.0 Polar
Nabíjačka autobatérií nabíjacie napätie 12V, nabíjací prúd až 5A, na batérie do 110Ah, udržiavací režim, aktivácia batérie, vhodná pre motorky

108,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: AUPR4045
4,8 18×
CTEK CT5 štart/stop
Nabíjačka autobatérií nabíjacie napätie 12V, nabíjací prúd až 3,8A, na batérie do 110Ah, udržiavací režim, aktivácia batérie

83,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: AUPR4046
4,8 17×
CTEK MXS 7.0
Nabíjačka autobatérií nabíjacie napätie 12V, nabíjací prúd až 7A, na batérie do 150Ah, udržiavací režim, aktivácia batérie

136,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: AUPR4048
4,8 18×
CTEK MXS 10
Nabíjačka autobatérií nabíjacie napätie 12V, nabíjací prúd až 10A, na batérie do 200Ah, udržiavací režim, aktivácia batérie

172,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: AUPR4049
4,7 13×
CTEK - Konektor komfort M6 s indikáciou batérie
Konektor – na montáž na batériu s indikáciou stavu batérie, balené v krabičke

10,90 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: AUPR4071
4,6 24×
CTEK - Konektor „cig-plug“
Konektor – na nabíjanie cez cigaretovú zásuvku vo vozidle, balené v krabičke

16,90 €
Na sklade 2 ks
Objednávací kód: AUPR4062
Vytlačiť
P-DC1-WEB31
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií