Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Produkty ihned k odběru Auto-moto Alkoholtestery

Prezutie na zimné pneumatiky: Od kedy musí byť a ako postupovať?

Zobraziť katalóg

Článok

Aktualizované

Začiatkom zimného obdobia návštevnosť pneuservisov vždy vzrastie o desiatky percent. Ak ste sa ešte neobjednali, pravdepodobne budú mať okolité servisy už plno a bude sa potrebné spoľahnúť na vlastnú zručnosť. V našom článku nájdete nielen tipy a triky, ale aj návod, ako prezuť zimné pneumatiky. A viete vôbec, ako je to s povinnosťou mať zimné pneumatiky v roku 2019?

Zimné cesty

Ako prezuť na zimné pneumatiky – OBSAH

 1. Povinnosť zimných pneumatík v SR pre rok 2019
 2. Nové, alebo použité zimné pneumatiky?
 3. Ako prezuť na zimné pneumatiky – tipy a triky
 4. Máte zimné pneumatiky na samostatných diskoch?
 5. Prečo prezuť na zimné pneumatiky?
 6. Ako prezuť na zimné pneumatiky – NÁVOD
 7. Aký je správny tlak v zimných pneumatikách?
 8. Máme zimné pneu prezuté, ešte ale nie je hotovo
 9. Ako vybrať kvalitné zimné pneumatiky?
 10. Naše tipy na správnu údržbu letných aj zimných pneumatík
 11. Zimné pneumatiky v lete? Vyššia spotreba aj horšie jazdné vlastnosti

Povinnosť zimných pneumatík v SR pre rok 2019

Povinnosť používať zimné pneumatiky platí v Slovenskej republike už niekoľko rokov. Zákonom stanovené obdobie medzi 15. novembrom a 31. marcom, ak je na vozovke súvislá vrstva snehu, ľad alebo námraza. Má však svoje špecifiká a povinnosť zimného obutia platí v týchto prípadoch:

 • Vodič má povinnosť použiť zimné pneumatiky, ak sa na komunikácii nachádza sneh, ľad alebo námraza.
 • Ak môžeme predpokladať vyššie uvedené podmienky kdekoľvek na ceste.
 • Hneď, ako celodenné teploty klesnú pod +7 °C.
 • Povinné zimné obutie v období od polovice novembra do konca marca na niektorých komunikáciách prikazuje dopravná značka „Zimná výbava“. Ide o problematické úseky so zvýšeným rizikom výskytu snehu, ľadu alebo námrazy.

Prax je však taká, že väčšina vodičov prezúva pneumatiky počas októbra a apríla. Je to bezpečné, zároveň nemusíte riešiť počasie a ani sa nedopustíte priestupku.

i Kedy prezuť na letné gumy v roku 2020?
Povinnosť používania zimných pneumatík platí do 31. marca, a to v prípade nepriaznivých klimatických podmienok. Ak je pekné počasie, môžete prezuť o niekoľko dní skôr a zákon neporušíte.

Vysvetlenie takej formulácie zákona pre povinnosť používania zimných pneumatík je jednoduché a pre niektorých, najmä sporivých vodičov, môže byť naozaj prínosné. V prípade teplej jesene naozaj nemusíte zbytočne opotrebovávať dezén zimných pneumatík a naopak, pri skorom príchode jari už môžete používať letnú sadu pneumatík bez toho, aby ste znižovali kvalitu náchylnejších zimných. Pri takomto konaní ale vždy sledujte predpoveď počasia.

Ako je to s povinnosťou zimných pneumatík v zahraničí?

V zahraničí sa povinnosť používania zimných pneumatík môže od Slovenského zákona líšiť. Vyrážate na cestu alebo na dovolenku za hranice, určite sa pozrite na zákony krajín, ktorými budete prechádzať. V tejto kapitole sa zameriame na susedné štáty.

Zimné pneumatiky v Rakúsku
V Rakúsku platí povinnosť zimnej výbavy až do 15. apríla za podobných podmienok ako v SR.

Povinnosť zimných pneumatík v Rakúsku

V Rakúsku sa povinnosť prezutia na zimné pneumatiky riadi zákonom. Ten nariaďuje povinné zimné obutie v období od 1. novembra do 15. apríla v prípade zimných podmienok. Výklad zákona je teda podobný tomu nášmu. V Alpách buďte vybavení snehovými reťazami.

Povinnosť zimných pneumatík v Nemecku

V Nemecku nie je nijako stanovené obdobie pre povinné zimné obutie, avšak zimné pneu musíte mať na vozidle v prípade, že sa na vozovke nachádza sneh, ľad alebo námraza. Za zimné obutie sa považujú aj celoročné pneumatiky typu M+S. Na niektorých alpských úsekoch musíte mať vo vozidle snehové reťaze. Tieto úseky sú označené dopravnou značkou.

Povinnosť zimných pneumatík v Česku

V Česku je pre povinné zimné obutie určené časové rozmedzie od 1. novembra do 31. marca. Má však svoje špecifiká, ktoré sú podobné ako na Slovensku.

Povinnosť zimných pneumatík v Poľsku

V Poľsku je používanie zimných pneumatík iba odporúčané. Radšej ale aj v tejto krajine dbajte na bezpečie a od novembra do marca do Poľska nevyrážajte bez zimných pneumatík.

Nové, alebo použité zimné pneumatiky?

Nové zimné pneumatiky majú hĺbku dezénu 7 – 8 mm. Zákon stanovuje minimálnu hĺbku na 4 mm. Ak je hĺbka nižšia, stav pneumatiky je považovaný za nebezpečný a guma sa nesmie na vozidle v zimných podmienkach používať. Preto odporúčame používať nové alebo kvalitné zánovné pneumatiky. Opotrebenie gumy závisí od intenzity jej používania. Pri bežnom jazdení vydržia zimné pneumatiky minimálne dve sezóny. Kúpa použitej pneumatiky sa oplatí vodičom, ktorí jazdia v zime minimálne a koleso málo opotrebujú.

Zimné pneumatiky – reťaze
K zimným pneumatikám sa hodí pribaliť aj reťaze. Nikdy neviete, do akých problémov so snehom sa môžete dostať.

Kvalitu zimných pneumatík si môžete jednoducho zistiť sami. Hĺbku dezénu ľahko zmeriate napríklad pravítkom. Merajte na niekoľkých miestach pneumatiky.

Na kvalitu pneumatiky má vplyv aj jej vek. Kedy bola vyrobená, si môžete jednoducho overiť priamo na jej plášti, kde nájdete kód DOT. Ten môže mať až 12 znakov, pričom posledné štyri označujú dátum výroby. 3017 teda znamená, že pneumatika bola vyrobená v tridsiatom týždni roku 2017. Všeobecne sa neodporúča používať pneumatiky staré 10 a viac rokov, samotné plášte však strácajú svoje pôvodné fyzikálne vlastnosti už po piatich až šiestich rokoch bez toho, aby boli použité.

Pri pneumatikách pravidelne kontrolujte hĺbku dezénu, ktorú môžete ovplyvniť správnym používaním gúm.

Zimné pneumatiky v lete
Kvalitu zimných pneumatík negatívne ovplyvňuje aj ich vek.

Ako prezuť na zimné pneumatiky – tipy a triky

Ako prezuť na zimné pneumatiky? Hoci to tak nevyzerá, nejde o nič zložité. Na celú operáciu si vyčleňte aspoň hodinu času a vezmite si k srdcu niekoľko našich základných tipov a trikov.

 • Kúpte si kvalitnú výbavu, ktorú budete používať vždy na jeseň a potom opäť na jar. Pri správnom výbere vám náradie prežije pokojne aj niekoľko automobilov.
 • Vyberte si deň so solídnou predpoveďou počasia, pretože v daždi alebo v snehovej fujavici pôjde prezúvanie pomaly. Ak však prezúvate svoje vozidlo v garáži, máte o starosť menej.
 • Nezabudnite si vziať rukavice, pracovné oblečenie (montérky či tepláky, alebo staré tričko a nohavice). Myslite aj na to, že potrebujete tiež podložku pod seba, prípadne kartón alebo nejakú starú deku či inú textíliu.
 • Na samotnú manipuláciu je nutné zvoliť rovný a pevný povrch (asfalt, dlažba, betón). Určite nie hlinu, pretože hrozí nestabilita, prípadne sa vám do nej náradie (hever), kolesá alebo aj vozidlo zaborí.
 • Nech vás ani nenapadne meniť dve kolesá súčasne. Síce to znie lákavo vzhľadom na úsporu času, ale rozhodne to nie je bezpečné pre auto, a už vôbec nie pre vás.
 • Vždy používajte len nepoškodené skrutky a matice, pričom zakaždým kontrolujte, aby boli závity skrutiek čisté a bez hrdze. Na závity nepoužívajte oleje ani mazivá.
i Zimná výbava, to nie sú len škrabky, rozmrazovače či snehové reťaze. U nás nájdete všetko potrebné, takže vás teploty pod nulou nezaskočia.

Máte zimné pneumatiky na samostatných diskoch?

Od 15. novembra by mal mať váš automobil prezuté zimné pneumatiky. Zákon síce hovorí o súčasnej podmienke súvislej vrstvy snehu, ľadu alebo námrazy, ale riskovať sa určite neoplatí. Ak máte zimné pneumatiky na samostatných diskoch, nemusíte nutne zachádzať do špecializovaného servisu. Ak ich nemáte, ich zaobstaranie sa rozhodne oplatí. Jednorazová investícia niekoľkých desiatok eur vám v budúcnosti ušetrí rady v pneuservisoch.

Hydraulický hever
Zaobstaraním hydraulického zdviháka si pri prezúvaní zimných pneumatík ušetríte veľa nezáživnej práce.

Prečo prezuť na zimné pneumatiky?

Okrem právnych povinností je to otázka bezpečia a stability na ceste. Rozdiel medzi letnou a zimnou pneumatikou je nielen v zmesi materiálu, z ktorého je vyrobená (a preto aj využitie pri odlišných teplotách), ale aj v tvrdosti pneumatiky a typu dezénu. V prípade zimnej pneumatiky je oproti tej letnej materiál mäkší, dezén jemnejší a medzi blokmi majú zimné pneumatiky jemné lamelovanie. Zimná pneu navyše obsahuje modifikovaný oxid kremičitý a prírodné oleje, ktoré ovplyvňujú a navyšujú adhéziu. Prezutie pneumatiky je vždy značnou úsporou vašom vrecku, pretože šetríte letné pneumatiky a tiež tým zimným navyšujete dobu ich použitia a životnosť.

i Z článkov s tematikou auto-moto by vás tiež mohlo zaujímať:
 1. Základnou pomôckou na výmenu pneumatík je hever. A aký hever vlastne vybrať? Bežne používané sú hydraulické alebo nožnicové zdviháky. Stabilitu vozidla zdvihnutého heverom potom zabezpečia podpery.
 2. Pred samotnou výmenou si preštudujte manuál k vozidlu, aby ste neurobili nejakú zbytočnú chybu.
 3. Prichystajte si všetko náradie a nástroje tak, aby ste na nich pri výmene dobre dosiahli.
 4. Zatiahnite ručnú brzdu a zaraďte prvý stupeň alebo spiatočku, aby ste zabránili nechcenému pohybu vozidla. Ak vlastníte auto s automatom, je správnou polohou P.
 5. Správne miesto, kam pod auto umiestniť zdvihák, zistíte podľa značiek na bočnom prahu auta.
 6. Kým je auto ešte na zemi, povoľte skrutky o pol otáčky, po nadvihnutí je to už ťažšie.
 7. Zasuňte hever a vozidlo zdvihnite tak, aby bolo koleso vo vzduchu. Stačí len ľahko nad povrchom.
 8. Odstráňte skrutky (skrutky povoľujte do kríža, a to ideálne po dvoch, maximálne troch otáčkach) a koleso zložte.
  i Tu je namieste použiť aku vŕtačku alebo nárazový skrutkovač na kolesá s napájaním zo zapaľovača či teleskopické kľúče na kolesá. Každá možnosť vám ušetrí námahu a celú manipuláciu so skrutkami uľahčí.
 9. Zložte koleso a položte ho pod auto, tým zaistíte, že pri zošmyknutí z heveru vozidlo nedopadne až na tvrdý povrch.
 10. Nasaďte koleso, pričom dajte pozor na smerové pneumatiky. Tie sa nasadzujú tak, aby šípka vyobrazená na dezéne mierila v smere jazdy.
 11. Koleso správne nasaďte a skrutky utiahnite tak, aby sa nekývalo.
 12. Vytiahnite vymenené koleso spod auta.
 13. Spustite vozidlo na zem a ešte skrutky pevne dotiahnite.
 14. Postup bodov 6 až 13 opakujte v prípade zvyšných troch kolies vášho automobilu.
 15. Dobre si upracte náradie a všetky pomôcky. Na uloženie pneumatík, ktoré nebudete pol roka potrebovať, použite obaly a stojany.
 16. Dobré je čo najskôr skontrolovať tlak v pneumatikách. Ak je váš automobil vybavený systémom na kontrolu tlaku vo vozidle, máte vyhrané. V opačnom prípade tak urobte prenosným kompresorom.
 17. Tiež je nutné prísť na najbližšiu čerpaciu stanicu a zrevidovať tlak vzduchu v pneumatike a dotiahnuť všetky matice.
Nožnicový hever
Ak nemáte hydraulický hever, na prezutie na zimné pneumatiky poslúži aj nožnicový.

Aký je správny tlak v zimných pneumatikách?

Existuje nejaká všeobecná univerzálna hodnota tlaku vzduchu v pneumatikách? Tlak sa odvíja od konštrukcie vozidla, ale aj od toho, aké máte pneumatiky, teda ich typ a veľkosť. Odporúčaný tlak uvádzajú aj jednotliví výrobcovia pneumatík, za normálnych jazdných podmienok sa ale pohybuje okolo hodnoty 2,3 baru. Ak je vozidlo viac zaťažené, hodnota tlaku v pneumatikách sa môže líšiť.

Kde nájsť údaje o správnom tlaku v pneumatikách?

Kde ale všetky tieto údaje nájsť? Hodnotu tlaku v pneumatikách pri bežnom používaní aj väčšom zaťažení možno vyčítať z používateľskej príručky k danému vozidlu aj z karosérie vozidla (vnútorná strana dvierok palivovej nádrže, poistková skrinka, dvere vodiča). Rýchlou pomocou je tiež internet. Správnu hodnotu tlaku ľahko nájdete na stránkach výrobcu automobilu, ale aj v celom rade ďalších databáz, ktoré tieto údaje prehľadne ukladajú na jednom mieste.

Ako často kontrolovať tlak v pneumatikách?

Odborníci odporúčajú overovať tlak v pneumatikách každé dva týždne. Ideálnym stavom je kontrolovať si tlak v pneumatikách pri každom tankovaní. Napokon, benzínová stanica ponúka na túto kontrolu ideálne podmienky. Starostlivejšej kontrole sa potom venujte raz do mesiaca. Pamätajte ale, zbežná vizuálna kontrola stavu pneumatík nie je úplne ideálna. Dokáže odhaliť len väčšie chyby typu defekt alebo nepravidelne zjazdenej vzorky. Ako na starostlivejšiu kontrolu tlaku?

Skrutkovač na kolesá; aku vŕtačka
Servis navštívte pri akýchkoľvek ťažkostiach, aj vtedy, ak nemáte zimné pneumatiky na samostatných diskoch.

Čo je to TPMS, čiže Systém na kontrolu tlaku?

Systém na kontrolu tlaku sa značí TPMS (z anglického Tire Pressure Monitoring System) a od 1. 11. 2014 je povinným vybavením všetkých nových vozidiel v EÚ. Nevzťahuje sa však na vozidlá už prevádzkované, preto v prípade, že máte staršie auto, odporúčame okrem využitia prenosného kompresora ešte kontrolu na čerpacej stanici, aby ste mali v zimných pneumatikách vždy správny tlak.

TPMS je možné mať vo vozidle v dvoch rôznych verziách, a to TPMS nepriamy a TPMS priamy. Každý má svoje špecifiká, ale oba vás upozornia na nesprávne dohustenie pneu alebo aj defekt, a to za pomoci čidiel v kolesách (u priameho TPMS) alebo systému ABS a ESP (nepriamy TPMS). Tie monitorujú tlak v pneumatike a vysielajú informácie do centrálnej riadiacej jednotky, kde sa na paneli zobrazí tlak vzduchu a jeho výchylky.

Priamy systém TPMS majú vozidlá značiek Renault, Ford, Opel, Citroën, Kia, Hyundai, Toyota, Peugeot. Nepriamym disponujú pre zmenu vozidlá spadajúce pod koncern Volkswagen, teda Škoda, Seat, Audi, alebo aj BMW a ďalšie.

i Na uloženie pneumatík, ktoré nebudete pol roka potrebovať, použite obaly a stojany.
pneumatiky; servis
Na prezutie zimných pneumatík majú v servise veľa vybavenia aj skúseností, ak sa na to teda predsa len necítite sami, pokojne ich služby využite.

Máme zimné pneu prezuté, ešte ale nie je hotovo

Ak si myslíte, že výmenou pneumatík všetko skončilo, čítajte pozorne ďalej. Pri prvej jazde so zimnými pneumatikami pozorne sledujte správanie auta. Prípadné vibrácie, divné zvuky od kolies či mierne otrasy v jazde neberte na ľahkú váhu. S najväčšou pravdepodobnosťou to znamená nedostatočné vyváženie ráfika. A keďže doma pravdepodobne nemáte profesionálnu vyvažovačku, zájdite do servisu. Tam môžu odhaliť aj prípadné chyby na podvozku. Preventívne by ste mali servis navštíviť zhruba raz za dva roky.

Ako vybrať kvalitné zimné pneumatiky?

Výber pneumatík sa riadi niekoľkými hlavnými kritériami. Najmä si je nutné zistiť správny rozmer pneumatiky pre daný typ vozidla. Ďalej sa musíte rozhodnúť, ako často a za akých podmienok budete pneumatiky, resp. vozidlo používať. Zamyslite sa aj nad svojím štýlom jazdy. Vždy dodržiavate predpisy, alebo občas šliapnete na plyn? Samozrejme tiež zvážte, aké sú vaše finančné možnosti. V našom sprievodcovi Ako vybrať pneumatiky potom nájdete ďalšie rady, ako pri výbere správne postupovať.

Vyššie sme už spomenuli, že podstatnú časť rozhodovania o tom, aké zimné pneumatiky si zaobstarať, hrá aj cena. Tá ale odráža aj kvalitu. Preto sme pre vás zimné pneumatiky rozdelili do troch kategórií:

 • Najlacnejšie zimné pneumatiky môžu byť napodobeninami drahších modelov. Rozdiel v cene medzi nimi býva okolo 20 €. Lacné obutie stráca najmä na priľnavosti. Vozidlo sa stáva horšie ovladatatelným, čo môže byť na klzkej zimnej vozovke skutočný problém. Najlacnejšie pneumatiky sa predávajú za 30 € až 35 € za kus.
 • Zimné pneumatiky s najlepším pomerom cena/výkon sú spoľahlivými výrobkami renomovaných firiem, používajú však lacnejšie materiály. Predstavujú kvalitnú zimnú pneumatiku pre bežných vodičov, ktorí nepotrebujú s autom cestovať dlhé vzdialenosti. Ak teda auto používate na bežné denné dochádzanie do práce a pohybujete sa prevažne po meste, budú pre vás pneumatiky strednej triedy vhodnou voľbou. Kúpite ich od 40 € cca do 70 €.
 • Najdrahšie zimné pneumatiky logicky ponúkajú tú najvyššiu kvalitu materiálov aj vyhotovenia. Tieto výrobky niekoľkokrát absolvovali test zimných pneumatík a vždy sa umiestnili na popredných miestach v rebríčkoch „najlepšia zimná pneumatika“. Sú spoľahlivé, technologicky premyslené a ponúknu maximálne pohodlnú a hlavne bezpečnú jazdu. Navyše, nejde o žiadne napodobeniny, ale výrobky od renomovaných výrobcov. Kvalitná zimná pneumatika je niečo, za čo je dobré si priplatiť. Dáte za nich už viac ako 75€ za kus, investícia sa však rozhodne oplatí.

Naše tipy na správnu údržbu letných aj zimných pneumatík

 • Využite to, že máte zložené kolesá, a skontrolujte stav opotrebenia brzdového obloženia a ďalších dostupných dielov.
 • Mazivá používajte iba s citom a výhradne len v prípade zhrdzavených skrutiek.
 • Tlak v letných aj zimných pneumatikách pravidelne kontrolujte. Prenosný merač tlaku môžete voziť v kufri alebo v priehradke.
 • Raz za čas navštívte pneuservis. Vyvážia vám tam pneumatiky a odhalia prípadné chyby na podvozku.
 • Z dôvodu rovnomerného opotrebovania je dobré pravidelne meniť predné pneumatiky za zadné. Označte si preto, kam ktorá pneumatika patrí.
 • Ochranu kolies pred odcudzením a nepovolenou demontážou zaistíte použitím bezpečnostných matíc.
 • Skúste zmenu a ozdobte svoje auto novými puklicami. K dispozícii sú rôzne dizajny v strieborných, sivých aj čiernych vyhotoveniach.
Zimné pneumatiky v lete
Ani staré zimné pneumatiky radšej v lete nedojazite, fungujú totiž horšie ako letné.

Zimné pneumatiky v lete? Vyššia spotreba aj horšie jazdné vlastnosti

Zimné pneumatiky nepoužívajte v lete, a to ani na účely dojazdenia. Teplé počasie totiž ovplyvňuje ich tvrdosť a na suchom povrchu sa rýchlejšie opotrebovávajú. Dôvodom je rozdielne zloženie zmesi. V prípade zimných pneumatík platí, že tie sú navrhnuté pre teploty do 7 stupňov Celzia.

Aké sú hlavné nevýhody zimných pneumatík v lete?

 • Dlhšie brzdná dráha
 • Horšia ovládateľnosť vozidla (výraznejšie nakláňanie a vyššie riziko šmyku)
 • Vyššia spotreba (kvôli vyššiemu valivému odporu zimných pneumatík)
 • Vyššia hlučnosť
 • Rýchlejšie opotrebovanie dezénu

Nič nie je čiernobiele. Hoci používať zimné pneumatiky v lete neodporúčame, za niektorých podmienok sú napriek vyšším teplotám lepšie. O aké situácie ide?

 • Pri prudkom daždi – zimné pneumatiky dokážu vďaka svojmu drážkovaniu zabrániť aquaplaningu spravidla lepšie ako letné pneumatiky
 • Pri znečistení cesty – s pozemnou komunikáciou zašpinenou blatom alebo štrkom si poradí zimná pneumatika lepšie

Zimné pneumatiky v lete 2019 – Pokuta v SR zatiaľ nehrozí

V Slovenskej republike aktuálne (2019) zimné pneumatiky v lete pokutované nie sú. V niektorých krajinách za zimné pneu v lete ale pokuta hrozí. Napríklad v Taliansku sú sankcie až do výšky cca 2 000 €.

A čo zimné pneumatiky v lete z pohľadu poisťovní?

Hoci použitie zimných pneumatík v lete v SR nie je pokutované, nevhodné obutie vozidla môže mať vplyv na výšku poistného plnenia. Ide o prípady, keď použitie nevhodných pneumatík bolo v príčinnej súvislosti so vznikom nehody, prípadne, kedy kvôli použitiu zimných pneumatík došlo k navýšeniu rozsahu škody.

Prezuť na zimné pneu zvládnete aj sami – teda za predpokladu, že máte pneumatiky na samostatných diskoch. Teraz už viete, aké povinnosti sa s výmenou pneumatík spájajú a kedy by ste mali zimné obutie na aute mať.

Compass Kľúč pre kolesá krížový 17-19-21-23 - Kľúč na kolesá
-13%
Compass Kľúč pre kolesá krížový 17-19-21-23
Kľúč na kolesá Krížový kľúč vhodný na ľahké uťahovanie a povoľovanie matíc kolies s rozmermi 17, 19, 21 a 23 mm.

-13% 7,90 €
6,90 € bez DPH 5,75 €
Kúpiť
Na sklade > 10 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: AUPR110
COMPASS Snehové reťaze SUV-VAN veľ. 267 - Snehové reťaze
-25%
COMPASS Snehové reťaze SUV-VAN veľ. 267
Snehové reťaze pre offroad/suv a dodávkové automobily, typ: rýchloupínacie, tvar stopy: krížový, priemer oka 16mm, max. zaťaženie 7.5 t, súprava 2ks

-25% 79 €
58,90 € bez DPH 49,08 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: AUPR317b
Compass Návlek pre pneu 4 ks - Obal
-14%
Compass Návlek pre pneu 4 ks
Obal pre 4 pneumatiky, pre pneumatiky s veľkosťou R13-R16, čierna

-14% 13,90 €
11,90 € bez DPH 9,92 €
Kúpiť
Na sklade > 10 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: AUPR3334
Compass, na kolesá 17 – 19/21 – 23 mm TÜV, GS skladací - Kľúč na kolesá
-21%
Compass, na kolesá 17 – 19/21 – 23 mm TÜV, GS skladací
Kľúč na kolesá – celokovový skladací kľúč v tvare kríža, ktorý je určený na povoľovanie alebo uťahovanie matíc kolies automobilov. Na jednotlivých stranách je osadený nadstavcami pre uťahovanie a povoľovanie matíc či skrutiek kolies s rozmermi 17, 19, 21 a 23mm. Veľkosť zloženého kľúča 35×7cm, veľkosť rozloženého kľúča 35×35cm.

-21% 12,49 €
9,90 € bez DPH 8,25 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: AUPR1469
Compass Podpera 3000kg 275-410mm 2ks - Podpera
-11%
Compass Podpera 3000kg 275-410mm 2ks
- veľmi stabilný vďaka štyrom nohám, nastaviteľná výška, istiaci mechanizmus

-11% 26,90 €
23,90 € bez DPH 19,92 €
Kúpiť
Na sklade > 10 ks
Môžete mať ihneď na 2 predajniach
Objednávací kód: AUPR3342a
Compass Kľúč na kolesá 17-19/21-23 mm TÜV, GS - Kľúč na kolesá
-20%
Compass Kľúč na kolesá 17-19/21-23 mm TÜV, GS
Kľúč na kolesá teleskopický, v tvare písmena L, výsuvná dĺžka 35 - 50 cm, pre skrutky a matice veľkosti 17/19/21/23 mm, homologizácia TÜV/GS

-20% 9,90 €
7,90 € bez DPH 6,58 €
Kúpiť
Na sklade > 10 ks
Môžete mať ihneď na predajni Trnava
Objednávací kód: AUPR1883
Compass Hydraulický pojazdný hever 2t - GS/TUV - Hever
Viac ako98%spoľahlivosť
-28%
Compass Hydraulický pojazdný hever 2t - GS/TUV
– typ: hydraulický pojazdný, nosnosť 2t, zdvih 135–342mm, hmotnosť 8.5kg

-28% 38,90 €
27,90 € bez DPH 23,25 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať ihneď na predajni Bratislava - centrála
Objednávací kód: AUPR101
Compass Kľúč na kolesá 17 - 19 mm TÜV, GS
Kľúč na kolesá – teleskopický kovový v tvare písmena L, s nadstavcom 17 a 19 mm.

8,90 € bez DPH 7,42 €
Kúpiť
Na sklade > 10 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: AUPR111
COMPASS Pneumerač 2in1 - Merač tlaku
Viac ako99%spoľahlivosť
COMPASS Pneumerač 2in1
Merač tlaku – s LCD displejom pre jednoduché a rýchle odčítanie hodnôt, meria tlaky až do 8bar, ďalšou funkciou prístroja je hĺbkomer pre meranie dezénu pneumatík až do hĺbky 16mm

7,90 € bez DPH 6,58 €
Kúpiť
Na sklade > 10 ks
Môžete mať ihneď na predajni Bratislava - centrála
Objednávací kód: AUPR15983
Compass Pneumerač METAL 7 bar - Merač tlaku
-17%
Compass Pneumerač METAL 7 bar
Merač tlaku - profesionálny celokovový merač tlaku v pneumatikách. Rozsah až 0,5 - 7 atm.

-17% 5,90 €
4,90 € bez DPH 4,08 €
Kúpiť
Na sklade > 10 ks
Môžete mať ihneď na predajni Bratislava - centrála
Objednávací kód: AUPR258
Compass Držiak diskov kolies - Stojan na pneumatiky
-9%
Compass Držiak diskov kolies
Stojan na pneumatiky diskov kolies, ideálny na uskladnenie zimných či letných pneumatík. Držiak zaberá len veľmi málo miesta. Jednoduchá montáž, držiak možno po použití opäť jednoducho demontovať. Určené pre 4 disky s pneumatikami s veľkosťou 13" - 17", až do šírky 225 mm.

-9% 21,90 €
19,90 € bez DPH 16,58 €
Kúpiť
Na sklade > 10 ks
Môžete mať ihneď na 2 predajniach
Objednávací kód: AUPR810
Compass Snehové reťaze X80 3,0mm 9mm NYLON BAG - Snehové reťaze
-29%
Compass Snehové reťaze X80 3,0mm 9mm NYLON BAG
Snehové reťaze pre osobné automobily, typ: rýchloupínacie, tvar stopy: krížový, priemer oka 9mm, max. zaťaženie 2 t, súprava 2ks

-29% 27,50 €
19,60 € bez DPH 16,33 €
Kúpiť
Na sklade > 10 ks
Môžete mať ihneď na 3 predajniach
Objednávací kód: AUPR318
Compass Snehové reťaze SUV-VAN veľ. 247 - Snehové reťaze
-17%
Compass Snehové reťaze SUV-VAN veľ. 247
Snehové reťaze pre offroad/suv a dodávkové automobily, typ: rýchloupínacie, tvar stopy: krížový, priemer oka 16mm, max. zaťaženie 7.5 t, súprava 2ks

-17% 59 €
48,90 € bez DPH 40,75 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať ihneď na 2 predajniach
Objednávací kód: AUPR328
Compass Snehové reťaze SUV-VAN veľ. 230 - Snehové reťaze
-15%
Compass Snehové reťaze SUV-VAN veľ. 230
Snehové reťaze pre offroad/suv a dodávkové automobily, typ: rýchloupínacie, tvar stopy: krížový, priemer oka 16mm, max. zaťaženie 7.5 t, súprava 2ks

-15% 55 €
46,90 € bez DPH 39,08 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať ihneď na predajni Bratislava - Petržalka
Objednávací kód: AUPR325
Compass Snehové reťaze SUV–VAN vel. 220 - Snehové reťaze
-18%
Compass Snehové reťaze SUV–VAN vel. 220
Snehové reťaze pre offroad/suv a dodávkové automobily, typ: rýchloupínacie, tvar stopy: krížový, priemer oka 16mm, max. zaťaženie 7.5 t, súprava 2ks

-18% 55 €
44,90 € bez DPH 37,42 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať ihneď na predajni Žilina
Objednávací kód: AUPR323
Compass Snehové reťaze X60 3,0mm 9mm NYLON BAG - Snehové reťaze
-27%
Compass Snehové reťaze X60 3,0mm 9mm NYLON BAG
Snehové reťaze pre osobné automobily, typ: rýchloupínacie, tvar stopy: krížový, priemer oka 9mm, max. zaťaženie 2 t, súprava 2ks

-27% 21,50 €
15,59 € bez DPH 12,99 €
Kúpiť
Na sklade > 10 ks
Môžete mať ihneď na predajni Bratislava - centrála
Objednávací kód: AUPR316
COMPASS Hustilka ručná SUPER PUMP s manometrom
Hustilka dielenská, pre DV (klasický), FV/SV (galuskový) a AV (autoventilček) ventilček, maximálny tlak 11 bar, dĺžka 530 mm, hmotnosť 1040 g

18,90 € bez DPH 15,75 €
Kúpiť
Na sklade > 10 ks
Môžete mať zajtra od 10:00
Objednávací kód: AUPR2594
COMPASS Kryty kolies 16" GRIP PRO BLACK - Puklice na kolesá
-21%
COMPASS Kryty kolies 16" GRIP PRO BLACK
Puklice na kolesá 16", lúčové, čierna farba, ABS plast, súprava 4ks

-21% 38,90 €
30,90 € bez DPH 25,75 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: AUPR121f
COMPASS Kryt na kolesá 15" GRIP PRO BLACK - Puklice na kolesá
-22%
COMPASS Kryt na kolesá 15" GRIP PRO BLACK
Puklice na kolesá 15", lúčové, čierna farba, ABS plast, súprava 4ks

-22% 36,90 €
28,90 € bez DPH 24,08 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: AUPR121e
Compass Zakladací klin skladací - Klin
Viac ako99%spoľahlivosť
Compass Zakladací klin skladací
na zabezpečenie vozidla, či ťažného zariadenia proti pohybu, celokovový, čierne lakovaný. Výrobok spĺňa všetky príslušné ustanovenia smernice č. 2006/48/ES/.

7,90 € bez DPH 6,58 €
Kúpiť
Na sklade > 10 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: AUPR810a
Compass Kryty kolies 14" SPIDER (sada) - Puklice na kolesá
-27%
Compass Kryty kolies 14" SPIDER (sada)
Puklice na kolesá 14", lúčové, čierno-strieborná farba, ABS plast, súprava 4ks

-27% 32,90 €
23,90 € bez DPH 19,92 €
Kúpiť
Na sklade 2 ks
Môžete mať zajtra od 10:00
Objednávací kód: AUPR127
FOX RING SILVER/BLACK 15" - Puklice na kolesá
-21%
FOX RING SILVER/BLACK 15"
Puklice na kolesá 15", lúčové, čierno-strieborná farba, ABS plast, súprava 4ks

-21% 32,90 €
25,90 € bez DPH 21,58 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra od 10:00
Objednávací kód: AUPR4127m
Kryty kolies 15" LIVORNO Carbon (sada) - Puklice na kolesá
-18%
Kryty kolies 15" LIVORNO Carbon (sada)
Puklice na kolesá 15", lúčové, čierno-strieborná farba, ABS plast, súprava 4ks

-18% 32,90 €
26,90 € bez DPH 22,42 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: AUPR137a
STORM BLACK 15" - Puklice na kolesá
-29%
STORM BLACK 15"
Puklice na kolesá 15", lúčové, čierna farba, ABS plast, súprava 4ks

-29% 27,90 €
19,90 € bez DPH 16,58 €
Kúpiť
Na sklade > 10 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: AUPR4127h
Rázový uťahovák na kolesá 230V 450W 300Nm - Rázový uťahovák
-13%
Rázový uťahovák na kolesá 230V 450W 300Nm
Rázový uťahovák – s napájaním z bežnej zásuvky 230V, príkon uťahovača 450W zaistí rýchle povoľovanie skrutiek a matíc kolies automobilov, upínacie zakončenie 1/2" súprava je uložená v kufri vrátane koncoviek bežných rozmerov 17, 19, 21 a 23mm

-13% 68,90 €
59,90 € bez DPH 49,92 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať ihneď na predajni Nitra
Objednávací kód: AUPR15981
0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
P-DC1-WEB21
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi