Vlasový styling na dokonalú úpravu vlasov

Zobraziť katalóg

Článok

Aktualizované

Vlasy sú korunou našej krásy, a preto im treba venovať každý deň potrebnú pozornosť. Ako však docieliť požadované úpravy, vďaka ktorým si zachovajú svoj tvar, objem, lesk aj vitalitu? Odpoveďou je vhodný vlasový styling, s ktorým dosiahnete skvelé výsledky aj dokonalý pocit. Aby ste sa lepšie orientovali v širokej ponuke stylingových prípravkov, prinášame vám užitočné rady a tipy, ako upraviť krátke vlasy aj to, aký styling si žiada úprava dlhých vlasov, ako upraviť kučeravé vlasy alebo ako na úpravu jemných vlasov. Nezabudneme ani na mužov, ktorí sa dozvedia, ako používať vosk na vlasy, ako používať gél na vlasy aj veľa ďalších vychytávok na tému úprava vlasov.

Ako si upraviť vlasy

Obsah článku: Vlasový styling na dokonalú úpravu vlasov

  1. Výber vhodného vlasového prípravku
  2. Úprava dlhých vlasov
  3. Ako upraviť krátke vlasy
  4. Ako upraviť jemné vlasy
  5. Ako upraviť kučeravé vlasy
  6. Vlasový styling pre mužov

Výber vhodného vlasového prípravku

Základom na vytvorenie perfektného vlasového stylingu je v prvom rade vhodná voľba vlasových prípravkov. Pri ich výbere sa treba riadiť niekoľkými pravidlami, vďaka ktorým zvolíte optimálny produkt na požadovaný vlasový styling. Vždy je nevyhnutné zohľadniť typ vašich vlasov, ich dĺžku a aj to, ako má vyzerať finálna úprava vlasov. Úprava dlhých vlasov sa nezaobíde bez vhodného tužidla a finálnej fixácie lakom na vlasy, na krátke vlasy sa ponúka možnosť modelácie pomocou rôznych gélov, voskov alebo pomád, a v prípade jemných alebo oslabených vlasov je potrebné siahnuť po vyživujúcich a ochranných prípravkoch, ktoré vlasy nebudú zbytočne vysušovať alebo inak zaťažovať, ale dodajú im potrebný objem a tvar.

Úprava vlasov
Vlasový styling podporte pravidelnou starostlivosťou výživnými prípravkami, aby mali vaše vlasy zdravý vzhľad.

Laky, tužidlá aj spreje na vlasy ako klasika na každý typ účesu

Či už máte krátky alebo polodlhý strih, prípadne vašu hlavu zdobí dlhá hriva, k povinnej výbave vašej kúpeľne by malo patriť vhodné tužidlo, lak na vlasy aj sprej na výživu a ochranu vlasov. S týmito potrebnými pomocníkmi vždy vytvoríte účes presne podľa svojich predstáv a úprava vlasov pre vás bude jednoduchou záležitosťou. Tužidlo na vlasy vám poskytne potrebný objem aj pružnosť, špeciálnymi tužidlami potom môžete svoje vlasy tiež jemne zafarbiť. Lak na vlasy váš účes zafixuje a spevní tak, aby vydržal v požadovanom tvare aj objeme čo najdlhšie. Spreje na vlasy poskytujú ochrannú starostlivosť pri vysúšaní aj žehlení vlasov, ale aj špeciálnu starostlivosť pri rozčesávaní vlasov alebo podpore zvlnenia. Celkovo vašim vlasom dodávajú potrebnú výživu a zdravý lesk.

Tuhý vlasový styling na oslňujúci lesk, mokrý vzhľad aj tajomný mat

K dokonalému konečnému vzhľadu vášho účesu slúžia jednotlivé produkty určené prevažne na modeláciu jednotlivých prameňov, ktorými sú gély, púdre, gumy na vlasy, pomády, vosky, pasty a hliny na vlasy. Uplatníte ich hlavne na styling vlasov kratšieho strihu, v prípade dlhších vlasov ich môžete použiť na úpravu končekov alebo prameňov, ktoré chcete zvýrazniť.

Gély na vlasy používajú prevažne muži, ktorí po celý deň preferujú uhladený účes mokrého vzhľadu. Na výrazný lesk sú určené pomády a vosky na vlasy so strednou až silnou fixáciou. Na rozdiel od gélu, ktorý využijete skôr na kratšie vlasy, je možné pomády a vosky nanášať aj na dlhšie vlasy. Púdre na vlasy pre mnohých predstavujú veľkú neznámu, zbystriť by však mali tí, ktorým sa vlasy rýchlo mastia a nemajú potrebný objem. Úprava vlasov púdrom je pritom veľmi jednoduchá, stačí iba zvolený prášok jemne vsypať do vlasov. Ak by ste hľadali prípravok, ktorý vytvára na vlasoch matný film, odporučili by sme vám vyskúšať pasty a hliny na vlasy. Tie vlasy nezaťažujú, ale dodajú im prirodzený vzhľad podporený výslednou fixáciou. Gumy na vlasy používajte skôr na kratšie vlasy na vytvorenie lesklého alebo mokrého efektu. Pri všetkých spomínaných produktoch to nepreháňajte s dávkovaním, mávajú totiž silné fixačné schopnosti.

i

Vyvarujte sa kombinácii množstva stylingových prípravkov naraz. Pre vlasy je to zbytočná neefektívna záťaž vedúca iba k strate objemu aj lesku a vzniku nežiaduceho mastenia.

Nezanedbateľná vlasová starostlivosť

Vlasový styling by nebol dokonalý bez pravidelného používania ošetrujúcich prípravkov, ktoré sa postarajú o výživu aj podporu kvality vašich vlasov. Často namáhané a vysušením oslabené vlasy vám poďakujú, pokiaľ im doprajete pravidelnú kúru špeciálnym olejom na vlasy. Okrem hĺbkovej výživy dosiahnete krásnu hebkosť svojich vlasov, eliminujete štiepenie končekov a celkovo vlasy posilníte. Vyskúšať môžete aj krémy na vlasy, ktoré prinášajú aj potrebnú výživu a vitamíny. Ošetrujúce prípravky vyberajte vždy podľa svojho vlasového typu a zamerajte sa najmä na ochranu vlasov pri ich tepelnej úprave, predovšetkým pri častom žehlení vlasov alebo pri ich enormnom vystavovaní slnečným lúčom.

i

Ako si vybrať prípravky na vlasový styling? Náš sprievodca v tom má jasno a rád vám vo výbere poradí!

Úprava vlasov
Výživu a vitamíny dodajú vašim vlasom špeciálne ošetrujúce olejčeky.

Úprava dlhých vlasov

Aby boli dlhé vlasy pýchou a nepôsobili zanedbaným dojmom, treba im venovať dôkladnú starostlivosť. Tá začína už pri samotnom umývaní a výbere vhodného šampónu podľa konkrétneho typu vlasov. Po riadnom opláchnutí a vymytí šampónu by malo nasledovať ošetrenie kondicionérom na výživu aj ľahšie rozčesávanie dlhej hrivy. Raz týždenne môžete starostlivosť o dlhé vlasy doplniť o intenzívnu vyživujúcu kúru, ktorá prospeje najmä rozstrapkaným končekom a celkovo vlasy vyživí a doplní im potrebné látky.

i

Domáca maska na vlasy zo zásob z chladničky a zo špajze pomôže s regeneráciou a výživou vašich vlasov.

Samotná úprava dlhých vlasov už záleží iba na vás. Pustiť sa môžete do zložitého zapleteného účesu, vlasy jednoducho stiahnuť do copu alebo ich nechať voľne splývať a lemovať vašu tvár, čo pôsobí veľmi žensky a romanticky. V každom prípade váš vlasový styling nezabudnite zakončiť zafixovaním výsledného účesu lakom na vlasy, ktorý vždy aplikujte zo vzdialenosti 20 cm. Vlasy tak zostanú krásne nadýchané a budú vyzerať prirodzene. Celkový look môžete navyše vyšperkovať leskom na vlasy, ktorý ešte viac pridáva na atraktivite.

Úprava vlasov
Úprava dlhých vlasov nemusí byť nijako časovo náročná, pravidelná vyživujúca starostlivosť aj vhodný vlasový styling vám uľahčí veľa práce.

Ako upraviť krátke vlasy

Hoci sa možno na prvý pohľad zdá, že krátke vlasy nepotrebujú takú starostlivosť ako vlasy dlhé, opak býva často pravdou. Majiteľky krátkeho strihu určite potvrdia, že často závidia dlhovlasým ženám, ktoré si môžu jednoducho stiahnuť vlasy gumičkou a vyraziť. Zatiaľ čo ony majú pred sebou každodennú rutinu v podobe umývania a fúkania vlasov do požadovaného účesu. Aby aj pre krátkovlasé dámy boli rána príjemnejšie a úprava vlasov rýchlejšia, ponúka sa jedno osvedčené riešenie. Tým je použitie suchého šampónu, ktorý stačí len pretrepať, nastriekať k vlasovým korienkom a zľahka ho vmasírovať do vlasovej pokožky. Vaše vlasy budú po chvíli objemovo bohatšie a stratia aj nepekný mastný vzhľad.

Následný styling vlasov už potom závisí od konkrétneho strihu a predstavy, ako svoj účes chcete dotvarovať. Je možné využiť gély alebo vosky na vlasy na zvýraznenie jednotlivých prameňov, vyskúšať môžete aj objemový púder na krátke vlasy. Pokiaľ vaša úprava vlasov vyžaduje časté vysúšanie alebo kulmovanie, nezabudnite na ochranné spreje na vlasy zabraňujúce poškodeniu vlasov v dôsledku pôsobenia tepla. Na záver opäť použite lak na vlasy, ktorým vykonáte fixáciu výsledného účesu.

Úprava vlasov
Úprava vlasov kratšieho strihu pre vás nemusí byť nočnou morou, stačí zvoliť ten správny styling na vlasy.

Ako upraviť jemné vlasy

Sú vaše vlasy bez objemu? Vdýchnite im opäť život a dodajte im potrebný tvar a silu vhodnou starostlivosťou aj správne vybranými produktmi. V prípade jemných vlasov je základom objem. Ten vytvorte pomocou prípravku, ktorý nesmie vlasy zbytočne zaťažovať. Vynechajte preto prípravky na uhladenie vlasov aj prípravky silne vyživujúce. Objem skôr dosiahnete použitím kvalitných produktov s ľahkým zložením, ktoré sú priamo označované ako „na jemné vlasy“. Pri tvorbe účesu sa potom zamerajte na objemové spreje, ktoré sa aplikujú priamo k vlasovým korienkom pre účinné stuženie a napriamenie vlasov.

Ako upraviť kučeravé vlasy

Zatiaľ čo na rovných vlasoch vytvoríte jemné vlnky aj výrazné kadere pomocou rôznych kuliem, kulmofénov alebo natáčok, majiteľky kučeravých vlasov to majú náročnejšie. Neposedné kučery im totiž prinášajú nejedno trápenie a skrotiť ich nie je vôbec jednoduché, nieto ich potom narovnať do hladkého účesu. Pokiaľ však zvolíte vhodný stylingový prípravok a optimálnu žehličku na vlasy, výsledok v podobe hladkých, lesklých a ucelených prameňov na seba nenechá dlho čakať.

Ak sa obávate o kvalitu vašich vlasov, potom vedzte, že súčasné žehličky na vlasy mávajú keramické povrchy na šírenie rovnomerného a regulovateľného tepla, takže už nedochádza k nechcenému prepaľovaniu vlasov. K ďalšej ochrane prispieva aj ionizačná technológia moderných žehličiek, navyše samé môžete prispieť k ochrane svojich vlasov použitím spreja proti vysokým teplotám alebo nanesením balzamu, ktorý okolo vlasov vytvorí dokonalý ochranný štít.

Úprava vlasov
Jemné decentné vlny pôsobia mladistvým romantickým dojmom.

Vlasový styling pre mužov

Na záver nesmieme zabudnúť na pánov, ktorí sa v posledných rokoch tiež viac zameriavajú na vlasový styling a dávno si už nevystačia iba so šampónom a hrebeňom. Stále častejšie sledujú módne trendy, ktorým prispôsobujú tvar aj dĺžku svojich vlasov. Na ulici tak môžeme stretnúť hladko strihaných elegánov, precízne nagélovaných manažérov, ako aj mužov s divokým strapatým účesom alebo pánov s dlhšími vlasmi, ktorých úprava vlasov vyžaduje kvalitný vlasový styling pre mužov.

K výbave každého moderného muža by mal patriť pánsky gél na vlasy, ktorý ponúka potrebné spevnenie a úpravu vlasov do požadovaného tvaru. Na splývajúci účes je vhodnejšou voľbou vosk alebo pomáda na vlasy, a pokiaľ preferujete skôr prirodzene vyzerajúci účes, potom môžete vyskúšať stylingový krém.

Úprava vlasov
Moderný muž sleduje najnovšie trendy a prezentuje sa vlastným osobitým štýlom.
i Mohlo by vás zaujímať:

Kvalitné stylingové prípravky dodajú vašim vlasom dokonalý vzhľad a vám zabezpečia skvelý pocit z účesu, v ktorom zažiarite v práci aj na večierku.

4,4 18×
OLAPLEX No. 6 Bond Smoother 100 ml
Krém na vlasy – pre ženy, na všetky typy vlasov, bez fixácie, hydratačný, vyživujúci účinok, termoochrana, pre väčší lesk, objem 100 ml - 229 €/1 l
22,90 €
Na sklade > 10 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: KSVL3496a
4,7 31×
WELLA PROFESSIONAL Oil Reflections 100 ml
Olej na vlasy – avokádový a makadamový, na všetky typy vlasov, bezoplachová starostlivosť, s prírodnými olejmi, na hydratáciu, väčší lesk, vyživujúci, objem 100 ml, pre ženy - 199 €/1 l
19,90 €
Na sklade 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: KSVL2937
4,7 30×
got2b Beach Matt matovacia pasta 100 ml
Pasta na vlasy pre mužov, stredná fixácia - 70 €/1 l
7 €
Na sklade > 10 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: STL113
4,6 116×
WELLA SP Performance M 500 ml
Lak na vlasy – pre ženy, na všetky typy vlasov, silná fixácia, objem 500 ml - 14,60 €/1 l
7,30 €
Na sklade 3 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: KSVL1156
4,7 113×
SCHWARZKOPF Professional Osis + Flatliner 200 ml
Sprej na vlasy – ochranný, pre ženy a pre mužov, z radu Osis, na všetky typy vlasov, ľahká fixácia, uhladzujúci, proti krepateniu, termoochrana, chráni vlasy pred žehlením a fénovaním, objem 200 ml - 239,50 €/1 l
47,90 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: KSVL0400
4,9 21×
OLAPLEX No. 7 Bonding Oil
Olej na vlasy – vegánsky, na všetky typy vlasov, bezoplachová starostlivosť, s prírodnými olejmi, na väčší lesk, regeneráciu, objem 30 ml, pre ženy - 696,67 €/1 l
20,90 €
Na sklade > 10 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: VLS1205
5,0 17×
SCHWARZKOPF TAFT púder na vlasy Volume 10 g
Púder na vlasy na objem vašich vlasov, silná fixácia
5,20 €
Na sklade > 10 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: STL096
4,7 19×
SCHWARZKOPF Professional OSiS+ Dust It 10 g
Púder na vlasy na objem vašich vlasov, silná fixácia
8,93 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: KSVL0408
4,8 10×
NUXE Huile Prodigiuse Floral Multi-Purpose Dry Oil 100 ml
Masážny olej – pre ženy a pre mužov, vhodný pre všetky typy pleti, hydratačný, regeneračný, vyživujúci, ideálny na suchú pokožku, aktívna látka arganový olej, makadámiový olej, mandľový olej, olej z kamélie japonskej a vitamín E, s prírodnými olejmi, prírodné zloženie, objem 100 ml - 239 €/1 l
23,90 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: KSTE1242
Vytlačiť
P-DC1-WEB17
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií