Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Na vyzdvihnutie Vami objednaného tovaru sú naše pobočky otvorené podľa otváracej doby pobočky.
Mimoriadna situácia môže ovplyvniť čas doručenia. Na doručení všetkých objednávok intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.
Levé ucho - bezpečné a spoľahlivé nákupy Čistý vzduchu bez virů

D-Link Omna 180 HD s podporou technológie Apple HomeKit

Zobraziť katalóg
D-Link Omna 180 HD s podporou technológie Apple HomeKit

Inteligentná kamera D-Link Omna 180 HD patrí medzi prémiové zariadenia – okrem nadštandardnej bezpečnosti, ktorú ponúka uzavretá platforma Apple HomeKit má aj skvelé obrazové parametre a moderný dizajn. Aká veľká je to výhoda? A dokáže Omna 180 HD so svojimi parametrami obstáť proti tvrdej konkurencii?

D-Link Omna 180 HD má jedinečný dizajn

Pri prvom pohľade na kameru D-Link Omna 180 HD je okamžite jasné, že sa výrobca snažil maximálne priblížiť produktom spoločnosti Apple. Zariadenie totiž vôbec nepôsobí ako bezpečnostná kamera, ale naopak vyzerá ako štýlový doplnok interiéru.

Valcovitý tvar je skutočne osobitým poznávacím znamením. Celistvý dojem narušuje iba otvor na napájanie v zadnej časti a samozrejme objektív so 180-stupňovým záberom. Širokouhlé zorné pole je ohromné ​​plus v porovnaní s väčšinou konkurenčných kamier, ktoré typicky ponúkajú iba 120-stupňový alebo ešte menší zorný uhol. Ak teda kameru vhodne umiestnite do rohu miestnosti, budete mať úplne dokonalý prehľad o všetkom dôležitom. Dokonca aj pri výpadku elektrickej energie. Kamera totiž na svoje napájanie využíva adaptér s microUSB koncovkou. Ľahko tak môžete k použiť aj powerbank.

D-Link Omna 180 HD, predný pohľad D-Link Omna 180 HD, základňa D-Link Omna 180 HD, zadný pohľad

Hneď v tesnom susedstve objektívu sa nachádzajú infračervené LEDky. Sú úplne skryté až do tej doby, než bude potrebné dodatočné prisvetlenie. Aj v úplnej tme sa postarajú o viditeľnosť až na 5 metrov. Žiadny narušiteľ priestoru nebude mať šancu sa skryť.

IP kamera Omna 180 HD zvládne až dva Full HD streamy súčasne

V prípade každej bezpečnostnej kamery je základom kvalita záznamu. S D-Link Omna 180 HD môžete byť úplne pokojní. Spoločnosť D-Link totiž ťaží z dlhoročných skúseností a výsledok je nielen dizajnovo vydarený, ale tiež dokonale funkčný. Chcete príklad? Kamera disponuje samozrejme Full HD rozlíšením (1 920 × 1 080). Čo v prípade, že máte kolísavú rýchlosť domácej siete? Omna dokáže flexibilne upravovať kvalitu obrazu tak, aby nedochádzalo k „sekaniu“.

D-Link Omna 180 HD umožňuje streamovať 1080p video až do dvoch zariadení súčasne, čo vezme značnú časť výkonu kamery. Pri spracovaní má tak prednosť práve živý stream a na SD kartu sa používa záznam vo formáte 720p. Nahrávanie prebieha pri autodetekcii pohybu priamo na microSDXC kartu s kapacitou až 128 GB. Takto veľká karta vystačí približne na 12 hodín záznamu a vkladá sa do slotu v základni kamery.

D-Link Omna 180 HD, šířka záberu

Bezchybná integrácia do Apple HomeKit

Kľúčovou funkcionalitou je maximálna súčinnosť s technológiou Apple HomeKit. Tá je základom na vytvorenie skutočne inteligentnej domácnosti. Nejedná sa o žiadny reklamný slogan, ale v podaní technológie Apple HomeKit o realitu.

Pozrime sa napríklad na typický scenár – uprostred noci idete sliediť do chladničky a pritom, ako už býva zvykom, zakopnete o zabudnutú hračku nezbedného potomka, čím prebudíte zvyšok domu. Rovnaká situácia vyzerá odlišne v inteligentnej domácnosti pod dohľadom technológie Apple HomeKit – inteligentná kamera zaznamená váš pohyb aj v úplnej tme a dá pokyn napríklad LED žiarovke Philips Hue, aby sa rozsvietila tlmeným svetlom. Po vašom návrate do postele dôjde opäť k automatickému vypnutiu svetla. Vytvárať je však možné aj oveľa pokročilejšie scenáre.

Apple HomeKit; D-link Omma 180 HD iPhone; D-Link Omma


Všetko je navyše možné dokonale nastaviť z jedného centrálneho miesta na vašom Apple zariadení. Rovnako bezproblémová je aj inštalácia, ktorá je otázkou niekoľkých sekúnd aj pre málo skúsených užívateľov. D-Link poskytuje na správu kamery aplikáciu Omna, ktorá je určená priamo pre kameru. Slúži na nastavenie všetkých funkcií, ako je napríklad lokálny záznam na SD kartu, vymedzenú oblasti detekcie, vzdialený prístup a mnohé ďalšie.

i Pomerne nedávno sme mali možnosť otestovať inteligentnú kameru Google Nest Cam, ktorá sa dokáže začleniť do ekosystému produktov Google Nest. Ideálny základ pre inteligentnú domácnosť.

Medzi ďalšie praktické funkcie patrí automatická notifikácia v prípade aktivácie kamery s možnosťou následnej obojsmernej hlasovej komunikácie. Aj pre majiteľov inteligentných hodiniek Apple Watch si spoločnosť D-Link nachystala dobre fungujúcu aplikáciu, vďaka ktorej sa už pár sekúnd po prichádzajúcej notifikácii pozriete na aktuálny stream pokojne aj na služobnej ceste.

Apple HomeKit

Porovnanie D-Link Omna 180 HD a Google Nest

Do nášho porovnania sme si vybrali kameru Google Nest, ktorá vsádza na konkurenčnú platformu. Dokonca až tak, že neponúka možnosť obyčajného záznamu na SD kartu, ale výhradne do cloudového úložiska. Google Nest je plne funkčný aj na platforme iOS. Kameru Omna 180 HD však odporúčame skôr majiteľom zariadení od spoločnosti Apple. Bez napojenia na HomeKit sa jedná v podstate o obyčajnú kameru, ktorá sa dá zohnať aj za nižšiu cenu.

ModelD-Link Omna 180 HDGoogle Nest
Typ kameryVnútornáVnútorná
Maximálne rozlíšenie záznamu1 920 × 1 080 pixelov1 920 × 1 080 pixelov
Zorný uhol180°130°
Nahrávanie na SD kartu
Typ WiFi802.11ac802.11ac
Podpora Apple HomeKit
Obojsmerná hlasová komunikácia
Automatická detekcia pohybu a notifikácia
Cena179,95 €245,21 €
Ceny platné k 30. 9. 2017

D-Link Omna 180 HD – naše hodnotenie

IP kamera D-Link Omna 180 HD ponúka perfektnú kvalitu záznamu a predovšetkým živého streamu. Môžete sa k nemu navyše pripojiť z celého sveta. O bezpečnosť sa báť nemusíte. Tú vám garantuje platforma Apple HomeKit, ktorej využitie je kľúčovou výhodou. Kamera splnila naše očakávania a právom sa radí medzi najlepšie IP kamery na trhu.

0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB6
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi