Reklamácia či vrátenie? AlzaPlus+

Fén Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 (RECENZIA)

Zobraziť katalóg

Recenzia

Aktualizované

Mať kvalitný fén na vlasy je výhra pre každú ženu a jej vlasy. Ja som mala možnosť vyskúšať úplnú novinku na trhu, fén Rowenta Ultimate Experience CV9820, ktorý už na prvý pohľad láka krásnym a profesionálnym dizajnom. Rowenta je už mnoho rokov osvedčenou značkou a jej fény na vlasy sa vyznačujú inováciami, ktoré posúvajú starostlivosť o vlasy ďalej a ďalej. Bola som teda zvedavá, čím tento nový fén prekvapí. Jeho rozmery sú výrazne menšie ako rozmery fénov rovnakej kategórie, o to viac sa ponúka otázka, či vlasom dokáže poskytnúť kvalitné a profesionálne služby, alebo len klame svojím vzhľadom.

Fén s duálnym ionizátorom Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – recenzia

Fén Rowenta Ultimate Experience (RECENZIA) – OBSAH

 1. Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – prvý dojem a základné parametre
 2. Fén Rowenta Ultimate Experience v akcii
 3. Možnosti nastavenia výkonu a teploty
 4. Integrovaný nadstavec na vysúšanie aj styling
 5. Rowenta Ultimate Experience – malý fén s veľkým výkonom
 6. Fén s duálnym ionizátorom
 7. Ďalšie funkcie fénu na vlasy Rowenta Ultimate Experience
 8. Ako som s fénom Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 spokojná?
 9. Celkové hodnotenie fénu na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0

Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – prvý dojem a základné parametre

Fén Rowenta Ultimate Experience ma hneď zaujal svojím krásnym až luxusným a profesionálne vyzerajúcim dizajnom. Bol zabalený v peknej krabici, uložený v podložke z pevného plastu. Rowenta Ultimate Experience je pomerne malý fén a svojím kvalitným materiálom aj vyhotovením mi ihneď pripomenul fén môjho kaderníka.

Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – recenzia Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – recenzia
Krásná krabica, a predevšetkým jej obsah vo mne vyvolali pocit, ako by som rozbaľovala luxusný darček.

Parametre a funkcie

Fén Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 je vybavený digitálnym bezuhlíkovým motorom, ktorý je tichší a ľahší ako bežné motory a vyznačuje sa aj dlhšou životnosťou. Nadstavce na fén som v prípade tohto modelu hľadala márne, sú totiž integrované.


Parametre a funkcie Rowenta Ultimate Experience CV9820F0
Príkon 1 500 W
Regulácia výkonu 3 stupne
Maximálna rýchlosť vzduchu 160 km/hod
Regulácia teploty 3 stupne
Prúd studeného vzduchu Permanentný prúd studeného vzduchu
Nadstavce Integrovaný koncentrátor na vysúšanie vlasov a na styling
Nadštandardné funkcie Air-to-care Technology s dvomi ionizátormi
Systém Switch & Style
Funkcia Smart Settings Store
Dĺžka prívodného kábla 2 m

Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – recenzia
V balení samozrejme nechýbal ani manuál v českom jazyku

Fén Rowenta Ultimate Experience v akcii

Nový fén som vyskúšala hneď na druhý deň po doručení a úprimne, veľmi som sa na to tešila. Prvé, čo som na féne Rowenta Ultimate Experience s nadšením ocenila, bola jeho nízka hmotnosť a malé rozmery. Som totiž zvyknutá na výrazne väčší a ťažší fén, ktorý som si zaobstarala kvôli vysokému výkonu a moderným funkciám, ale manipulácia s ním je namáhavá a som s ním nemotorná.

Fén Rowenta Ultimate Experience sa vďaka svojim kompaktným rozmerom a dostatočne dlhej rukoväti pohodlne drží. Je ľahký do ruky, takže sa s ním dá dobre manévrovať a pri fénovaní som oveľa šikovnejšia a obratnejšia. Môžem s ním manipulovať rôznymi smermi bez toho, aby ma bolela ruka. Komfort použitia fénu umocňuje aj jeho tichší chod (v porovnaní s mojím pôvodným fénom na vlasy).

Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – recenzia Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – recenzia Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – recenzia
Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 je ľahký, kompaktný fén na vlasy, ktorý sa pohodlne drží a ovláda.

Možnosti nastavenia výkonu a teploty

Tri úrovne rýchlosti vzduchu, tri úrovne teploty a prúd studeného vzduchu poskytujú široké možnosti nastavenia pre dokonalé prispôsobenie akýmkoľvek vlasom. Prakticky si na féne možno nastaviť 12 kombinácií výkonu a teploty vzduchu. Prúdenie vzduchu aj teplota sa volia jednoduchým stlačením prsta kedykoľvek počas vysúšania či stylingu, čím možno docieliť tie najlepšie výsledky pri fénovaní. Koncentrátor, cez ktorý vzduch prúdi, možno nastaviť do ľubovoľného uhla podľa potreby.

Pre lepšiu predstavu uvádzam svoj subjektívny dojem pri fúkaní fénom na dlaň zo vzdialenosti 20 – 25 cm.

Teplota vzduchu Rýchlosť vzduchu Stály prúd studeného vzduchu
1. stupeň – príjemne teplý vzduch 1. stupeň – bežný prúd vzduchu Pri najnižšej rýchlosti – jemne chladivý
2. stupeň – veľmi teplý vzduch 2. stupeň – silný prúd vzduchu Pri strednej rýchlosti – stredne chladný
3. stupeň – horúci vzduch 3. stupeň – veľmi silný prúd vzduchu Pri najvyššej rýchlosti – studený

Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – recenzia
Pri fénovaní je možné zvoliť rôzne kombinácie teploty a výkonu. Nechýba stály prúd studeného vzduchu označený hviezdičkou.

Integrovaný nadstavec na vysúšanie aj styling

Pre moje jemné, stredne dlhé vlasy som pri vysúšaní volila prvý alebo druhý stupeň rýchlosti a vždy najnižší stupeň teploty. Nadstavec som si najskôr dala do polohy „vysúšanie“, pri ktorom vzduch prúdi celým kruhovým povrchom nadstavca. Keďže sa mi s fénom manipulovalo ľahučko a bez problémov, aj vlasy som mala po celý čas fénovania pod kontrolou. Voľnou rukou som si ich pridržiavala a nadvihovala podľa potreby, nerozlietavali sa na všetky strany, ani sa nezamotávali. Vyfúkané vlasy mali tým pádom objem už od korienkov, boli nadýchané, splývavé a príjemné na dotyk.

Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – recenzia Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – recenzia
S fénom Rowenta Ultimate Experience som obratnejšia, nech už vytáčam ruku na akúkoľvek stranu. Lepšie sa potom môžem sústrediť aj na manipuláciu s vlasmi podľa potreby.

Pre finálny styling som stlačením jedného tlačidla prepla integrovaný nadstavec do vysunutej pozície, pri ktorej vzduch prúdi len cez trysku. Koncentrovaný prúd vzduchu zaistí lepšie a ľahšie záverečné formovanie účesu. Pre ešte lepšiu fixáciu tvaru možno využiť aj prúd studeného vzduchu.

Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – finálny styling
Pozícia trysky pre styling slúži na nasmerovanie prúdu vzduchu na konkrétne miesto.

Samozrejme vďaka tomu, že nadstavec fénu je integrovaný, nemožno ho meniť za iné nadstavce – napríklad difuzér, ktorý sa pri vysúšaní vlasov používa pre lepšiu definíciu vĺn alebo väčší objem od korienkov. Mne osobne integrovaný nadstavec 2 v 1 vyhovuje, pretože difuzér nepoužívam, ale kto je naň zvyknutý, bude mu v prípade fénu Rowenta Ultimate Experience chýbať.

Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience – pozícia nadstavca na sušenie vlasov Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience pozícia nadstavca pre styling
Okamžitý prechod od sušenia vlasov ku stylingu bez hľadania a skrutkovania nadstavcov, zaistí integrovaný nadstavec 2 v 1 so systémom Switch & Style

Rowenta Ultimate Experience – malý fén s veľkým výkonom

Sušič vlasov Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 je aj napriek svojim malým rozmerom veľmi výkonný. Fénovanie s ním je rýchle, vysúšanie vlasov mi zabralo približne polovicu obvyklého času (tj. 5 – 6 min. oproti pôvodným 10 – 12 min.). Svojím výkonom sa úplne vyrovná môjmu starému fénu, ktorý sa však vzhľadom na jeho veľké rozmery, a hlavne hmotnosť ťažko ovláda, teda jeho potenciál nedokážem naplno využiť. Digitálny bezuhlíkový motor, ktorým je fén Rowenta Ultimate Experience vybavený, je veľmi efektívny a výkonný a pri najvyššom rýchlostnom stupni dosahuje prúd vzduchu rýchlosť až 160 km/hod.

iDigitálny bezuhlíkový motor, ktorým je fén Rowenta Ultimate Experience vybavený, je svojím výkonom porovnateľný s AC motorom v profesionálnych fénoch. Oproti AC motoru je však digitálny bezuhlíkový motor oveľa ľahší a má 2× dlhšiu životnosť.
Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – recenzia
Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 je síce fén malých rozmerov, ale svojím výkonom s prehľadom konkuruje aj kvalitným veľkým fénom.

Fén s duálnym ionizátorom

Fén na vlasy s ionizátorom je dnes už samozrejmosťou všetkých kvalitných sušičov vlasov, pretože ionizátor produkuje záporné ióny, čím hydratuje horúci vzduch a zaisťuje, že vlasy nebudú presušené. Avšak fén Rowenta Ultimate Experience je ešte o krok ďalej. Je totiž vybavený duálnym iónovým generátorom, ktorý nielenže zabraňuje nežiadúcemu poškodeniu vlasového vlákna horúcim vzduchom, ale poskytne mu aj ochranu pred vonkajšími vplyvmi. Technológia Air-To-Care totiž produkuje a využíva silu záporných aj kladných iónov. Kým záporné ióny redukujú statickú energiu, uhladzujú vlasové kutikuly a zabraňujú ich presušeniu, čím zvyšujú lesk vlasov, kladné ióny im poskytujú ochrannú vrstvu a pomáhajú ich tak chrániť pred prachom a znečistením, vďaka čomu vlasy vydržia dlhšie pekné a čisté.

Fén na vlasy s ionizátorom Rowenta Ultimate Experience CV9820F0
LED osvetlenie na rukoväti fénu vás informuje o aktivácii Air-To-Care technológie, ktorá sa postará o zachovanie kvality vašich vlasov.

Zo svojej skúsenosti s používaním fénu Rowenta Ultimate Experience môžem potvrdiť, že vlasy neelektrizujú, nie sú dehydrované, ani rozlietané a strapaté. Aj po vysúšaní teplým vzduchom sú moje vlasy pružné, splývavé, lesklé a jemné na dotyk po celej ich dĺžke, aj v končekoch.


Pozn.: Skúsenosti na základe používania fénu na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 každý druhý-tretí deň počas 3 týždňov.

iFén na vlasy s ionizátorom je pre zdravé vlasy dôležitý. Avšak Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 zabezpečuje vlasom ešte väčšiu starostlivosť a ochranu, a to vďaka Air-To-Care technológii s duálnym ionizátorom.

Ďalšie funkcie fénu na vlasy Rowenta Ultimate Experience

Okrem ionizátora disponuje fén Rowenta Ultimate Experience ďalšími praktickými funkciami, ktoré maximálne zvyšujú komfort pri fénovaní vlasov.

 • Funkcia Smart Settings Store
 • Ak používate fén tak často, ako ja, bude sa vám táto funkcia páčiť. Funkcia Smart Memory si totiž pamätá nastavenie rýchlosti a teploty od posledného použitia fénu a vám tak stačí fén len zapnúť a môžete rovno vysúšať, bez toho aby ste si museli nastavovať vašu obľúbenú kombináciu.

 • Systém Switch & Style
 • Integrovaný nadstavec je v zasunutej polohe ideálny na sušenie vlasov. V tejto polohe nadstavca je vzduch rozptyľovaný cez celú kruhovú plochu fénu. Keď chcem prejsť k finálnemu stylingu alebo formovaniu účesu pomocou guľatej kefy, jediným stlačením tlačidla Switch & Style sa nadstavec vysunie a vzduch prúdi koncentrovane pre lepšie formovanie účesu. Trysku navyše možno natočiť pod uhlom, ktorý práve potrebujem.

  Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – recenzia
  Od vysúšania vlasov ku stylingu môžete prejsť jediným kliknutím. Nemusíte tak hľadať a nasadzovať nadstavec, ktorý sa navyše môže stratiť.
 • Stály prúd studeného vzduchu
 • Studený vzduch zaistí lepšiu fixáciu objemu aj účesu a tiež prispieva k vyššiemu lesku vlasov. V prípade fénu Rowenta Ultimate Experience stačí na aktiváciu konštantného chladného vzduchu raz stlačiť tlačidlo, nie je nutné ho držať po celý čas, ako to býva v prípade niektorých iných fénov či kulmofénov.

  Ako som s fénom Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 spokojná?

  Skúsenosť s fénom Rowenta Ultimate Experience bol pre mňa príjemný zážitok od samotného vybaľovania prístroja z krabice. Tento fén mi poskytol pocit pohodlia a luxusu a mojim vlasom profesionálne služby. Veľmi príjemná a pohodlná manipulácia, efektivita a rýchlosť vysúšania, kvalita mojich vlasov po fénovaní – to sú hlavné dôvody, prečo by som fén Rowenta Ultimate Experience odporučila aj ostatným.

  Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – recenzia
  Fén Rowenta Ultimate Experience – šetrný k mojim vlasom, výkonný a efektívny pre moje pohodlie.

  Pevný materiál a precízne vyhotovenie avizujú vysokú kvalitu fénu. Výkonný digitálny bezuhlíkový motor zaistí rýchle a efektívne vysúšanie. Veľa kombinácií nastavenia teploty a výkonu uspokojí potreby všetkých typov vlasov aj spôsobov fénovania. Duálny ionizátor a technológia Air-To-Care sa postarajú o to, že vlasy si aj po pravidelnom fénovaní uchovajú dobrú kvalitu, sú hodvábne, splývavé a hydratované. Kompaktné rozmery umožňujú jednoduché a pohodlné manévrovanie s fénom. Jeho rozmery nebránia ani tomu, brať si fén so sebou na cesty, pre tento prípad však chýba vo výbave cestovný obal. Integrovaný nadstavec s jednoduchým systémom prepínania Switch & Style a funkcia Smart Settings Store prispievajú ešte k vyššiemu komfortu pri fénovaní aj k úspore času.

  Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – recenzia
  Výnimočný fén, ktorý poskytne profesionálne služby.

  Avšak, ako to už býva, nič nie je zadarmo, a tak vysokej kvalite fénu zodpovedá aj jeho cena (v čase recenzie 315 €), ktorá je oproti bežným fénom na domáce použitie pomerne vysoká. Pokiaľ ale svoje vlasy vysúšate a upravujete pomocou fénu často, je Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 celkom určite dobrou investíciou, pretože vám poskytne vysoký komfort a vašim vlasom výnimočnú starostlivosť.

  Celkové hodnotenie fénu na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0


  Fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 – recenzia

  Rowenta Ultimate Experience CV9820F0

  Fény na vlasy

  Výnimočný fén na vlasy, ktorý je svojimi vlastnosťami porovnateľný s profesionálnymi sušičmi vlasov. Vysúšanie vlasov s fénom Rowenta Ultimate Experience je efektívne a rýchle. Jeho kompaktné rozmery a praktické funkcie umožňujú jednoduchú a pohodlnú manipuláciu a pokročilá Air-To-Care technológia zabezpečuje, že vlasy sú po fénovaní zdravé, hebké a krásne splývavé.

  Klady

  • Pohodlná manipulácia
  • Rýchlosť vysúšania
  • Mnoho spôsobov nastavenia teploty a rýchlosti
  • Duálna ionizačná starostlivosť
  • Pokrokové funkcie
  • Integrovaný nadstavec
  • Kompaktné rozmery
  • Luxusný dizajn
  • Tichší chod

  Zápory

  • Vysoká cena

Vytlačiť
P-DC1-WEB06
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií