Fotomobily

Zobraziť katalóg
Cena
-
Dostupnosť
Stav tovaru
Veľkosť displeja
4,5" až 5,4"
(32)
5,5" až 5,9"
(28)
6" až 6,4"
(190)
6,5" a viac
(277)
Operačná pamäť
16 GB a viac
(7)
12 GB
(100)
8 GB
(202)
6 GB
(44)
4 GB
(63)
3 GB
(12)
2 GB
(1)
Vnútorná pamäť
64 GB
(36)
128 GB
(224)
256 GB
(203)
512 GB a viac
(64)

Hľadáte mobil s dobrým fotoaparátom? Fotomobily dnes už dokážu nahradiť klasické kompakty, a navyše plnia aj funkciu smartfónu. Okrem kvalitnej zadnej kamery im zvyčajne nechýba optická stabilizácia obrazu, laserové ostrenie či manuálny režim fotenia. Vďaka vysokému rozlíšeniu displeja potom na fotke vidíte každý detail. Ako vybrať fotomobil?

Pokračovať

Aké výhody a nevýhody ponúknu fotomobily?

Vďaka svojmu špecifickému zameraniu majú fotomobily niekoľko výhod, ale aj pár nevýhod.

 • Skvelý fotoaparát do vrecka.
 • Sú lacnejšie ako zrkadlovka.
 • Zvládnu všetky mobilné funkcie.
 • Drahšie ako bežné smartfóny.
 • Miestami zrkadlovku neprekonajú.
 • Batéria sa fotením rýchlo vybíja.

Koľko ma bude stáť fotomobil?

Chcete si zaobstarať fotomobil? Nezľaknite sa vyššej obstarávacej ceny. Skutočne lacný telefón s dobrým fotoaparátom totiž neexistuje – výsledné snímky sú vo väčšine prípadov nekvalitné, málo ostré alebo zle farebne vyvážené. Pri slabšom osvetlení sú potom tmavé a s veľkým množstvom šumu.

Čo ponúka najlepší fotomobil 2021?

Mobil s najlepším fotoaparátom 2021 stojí zvyčajne viac ako 500 eur a svojimi parametrami zdatne konkuruje digitálnym fotoaparátom a zrkadlovkám. Špičkový fotomobil súčasnosti má vo výbave až päť objektívov zadnej kamery s rozlíšením dosahujúcim aj 108 Mpx, optickú stabilizáciu, variabilnú clonu či niekoľkonásobný optický zoom.

i

Niektoré fotomobily disponujú aj ToF kamerou. Čo to je?

Medzi moderné parametre, ktoré fotomobily ponúkajú, patrí aj TOF kamera. Tá umožňuje pracovať so vzdialenosťou objektov na snímke, upravovať hĺbku ostrosti alebo rozoznávať gestá. Mobil s 3D fotoaparátom potom podporuje aj rozšírenú realitu.

Fotomobily zo strednej triedy

Fotomobily do 500 eur zhotovujú vydarené portréty alebo ostré snímky takmer v každej situácii. Okrem toho má mobil strednej triedy s dobrým fotoaparátom zvyčajne duálny alebo trojitý zadný fotoaparát, širokouhlý objektív, optickú stabilizáciu, vysoké rozlíšenie alebo optický zoom.

Fotomobily lacnej strednej triedy

Ten najlepší fotomobil do 400 eur má spravidla zadné fotoaparáty s nižším rozlíšením, základnú selfie kameru a chýbajú mu niektoré pokročilé funkcie, ktoré ponúkajú drahšie fotomobily. Pre nenáročných používateľov však budú snímky dostačujúce.

Najlacnejšie fotomobily – kompromisy na správnych miestach

Najlepší fotomobil do 300 eur má maximálne dva fotoaparáty, zvyčajne s nižším rozlíšením. Svetelnosť sa obvykle pohybuje okolo hodnôt f/2,5 a ponúkne spravidla iba základné funkcie, ako je automatické zaostrovanie. Takýto lacný mobil s kvalitným fotoaparátom je vhodný predovšetkým pre úplných začiatočníkov.


Mobil s najlepším fotoaparátom 2019
Fotomobil najvyššej triedy

Najlepší fotomobil 2020
Fotomobil strednej triedy

Mobil s najlepším fotoaparátom do 400
Fotomobil nižšej triedy

Mobil s najlepším fotoaparátom do 300
Fotomobil najnižšej triedy

i

Najlepší fotomobil do 200 eur?

V súčasnosti sa cena fotomobilov pohybuj od 250 eur. Lacnejšie telefóny sa príliš nezameriavajú na kvalitu fotoaparátu a spadajú väčšinou medzi bežné modely. Naopak, ten najlepší fotomobil do 800 eur ľahko konkuruje kompaktným fotoaparátom.

Ako si vybrať fotomobil? 10 najdôležitejších parametrov

Pri výbere fotomobilu je dôležité sa zamerať na nasledujúcich 10 parametrov, ktoré vám pomôžu s výberom toho správneho fotoaparátu presne pre vás.

 1. Svetelnosť (f) fotomobilu má zásadný vplyv na kvalitu fotografií zhotovených pri zhoršených svetelných podmienkach. Čím nižšia hodnota, tým lepšie.
 2. Optická stabilizácia obrazu eliminuje drobné otrasy či chvenie rúk a zachováva tak ostrosť fotografie. Zároveň umožňuje predĺžiť dobu expozície, čo sa kladne prejaví pri fotení za šera a tmy.
 3. Duálny zadný fotoaparát využíva dve šošovky. Fotomobil tak rýchlejšie zaostruje, má širší záber a vyššiu svetelnosť.
 4. Manuálny režim umožňuje meniť ISO (citlivosť), dobu uzávierky, vyváženie bielej, bod zaostrenia a ďalšie.
 5. Laserové zaostrovanie majú niektoré fotomobily. Pri fotení najprv zaostria laserovým lúčom, aby zistili, ako ďaleko sa snímaný objekt nachádza, čo zaistí lepšiu ostrosť.
 6. Vysoké rozlíšenie displeja dokáže lepšie zobraziť detaily fotografie pri priblížení. Rozlíšenie sa štandardne určuje v pixeloch na šírku a dĺžku displeja.
 7. LED dióda je súčasťou každého fotomobilu a slúži na osvetlenie snímanej fotografie. Dvojtónová LED dióda poskytuje studenšie aj teplejšie odtiene vhodné na elimináciu červených očí aj neprirodzeného odtieňu pleti.
 8. Veľkosť pamäte určuje, koľko videí a fotografií telefón dokáže pojať. Ak zistíte, že pamäť dochádza, môžete ju v niektorých fotomobiloch rozšíriť pamäťovou kartou. Inak je nutné siahnuť po cloude.
 9. Elektronická stabilizácia obrazu funguje na digitálnom princípe. Hodí sa predovšetkým na natáčanie, počas ktorého eliminuje nežiaduci pohyb obrazu.
 10. Optický zoom patrí medzi základnú výbavu a umožňuje priblížiť vzdialené objekty. Čím vyšší zoom, tým ďalej dokáže fotomobil priblížiť.

Telefón s dobrým foťákom: optický vs. digitálny zoom

Každý telefón s dobrým foťákom disponuje funkciou priblíženia – optický a digitálny zoom. Optický zoom približuje scénu zmenou ohniskovej vzdialenosti. Dochádza tak k preskupeniu šošoviek v objektíve bez straty kvality. Naopak, digitálny zoom funguje na princípe umelého roztiahnutia a dorátania obrazových bodov, čo vedie k výraznej strate kvality. Majte na pamäti, že optický zoom je síce kvalitný, avšak výrazne drahší variant.

Pokročilejšie fotomobily umožňujú ukladať fotografie v bezstratovom formáte RAW.

Plánujete viac fotiť alebo natáčať? Vyberte si ten správny fotomobil

Odporúčame vyberať fotomobil podľa plánovaného využitia. O aké aspekty ide?

Aké druhy fotiek zvládne fotomobil?

Mnohé fotomobily dnes disponujú hneď niekoľkými fotoaparátmi, často na rôzne účely. V čom sa ale líšia?

 1. Širokouhlý fotoaparát pokryje oveľa širší uhol. Je vhodný na fotenie prírodných krajín.
 2. Teleobjektív dodáva fotomobilu optický zoom namiesto digitálneho, ktorý kazí kvalitu.
 3. Makro objektív slúži na fotenie drobných objektov z tej najbližšej vzdialenosti, a to bez rozmazania.
 4. Senzor hĺbky meria vzdialenosť určitých predmetov na fotografi a vytvára bokeh efekt (rozostrené pozadie).
 5. Monochromatický senzor sa vyznačuje vyhotovením kvalitnejších čiernobielych fotiek, ale zatiaľ nie je príliš rozšírený.

i

Fotomobily mávajú viacero objektívov. Prečo?

Chcete sa o objektívoch fotomobilu dozvedieť viac? Prečítate si náš článok, v ktorom sa im venujeme dopodrobna.

Fotomobily zvládnu aj natáčať – na čo sa zamerať?

Ak často natáčate videá a hľadáte vhodný fotomobil, odporúčame brať do úvahy rozlíšenie a snímok za sekundu. Rozlíšenie určuje kvalitu videa, väčšinou od 720p (HD) až po najvyššiu 4 320p (8K). Počet snímok za sekundu (fps) potom ovplyvňuje plynulosť videa. Ak chcete dosiahnuť čo najplynulejšie a najprirodzenejšie videá, odporúčame aspoň 60 fps.

Na plynulé prehrávanie videí s 60 fps budete potrebovať fotomobil s frekvenciou displeja 60 Hz.

Vyberáme fotomobil – na aké ďalšie parametre sa zamerať?

Okrem parametrov súvisiacich s fotoaparátom vyberajte fotomobil podľa základných aspektov.

Ako výkonný by mal byť fotomobil?

Fotomobily bývajú oveľa výkonnejšie ako bežné telefóny. Výkon je určovaný počtom jadier v procesore a pamäťou RAM – čím viac, tým je výkonnejší a plynulejší. Fotomobil s 8-jadrovým procesorom a 8 GB pamäte RAM poskytne dostatok výkonu na hranie náročných hier, ale predovšetkým zaručí rýchle pripravenie foťáku na zachytenie každej momentky.

i

Fotomobily značky Apple s operačným systém iOS budú vždy perfektne vyladené, takže si pri nich nemusíte s výkonom robiť väčšie starosti.

Mobilný telefón s dobrým foťákom – ako vybrať ten správny displej?

Fotomobil s uhlopriečkou nad 5,5” môže sťažiť fotenie jednou rukou, ale bude sa hodiť na presnú úpravu fotografií. Okrem veľkosti je dôležitá aj jemnosť displeja, ktorá sa meria v PPI. Fototelefón s vysokou jemnosťou displeja zobrazí aj tie najmenšie detaily. Fotomobily sa potom môžu líšiť aj typom displeja.

 • Fotomobil s IPS poskytuje kvalitné zobrazenie farieb a široké zobrazovacie uhly.
 • Fotomobil s AMOLED/OLED je drahší na výrobu, ale zato sa môže chváliť naozaj verným zobrazením všetkých farieb vrátane čiernej, bezkonkurenčným kontrastom a nízkou odozvou aj spotrebou.

Chráňte svoj displej a zaobstarajte si na fotomobil príslušné ochranné sklo alebo fóliu.

Ako dlho vydrží fotomobil na jedno nabitie?

Fotomobily sú vybavené batériou od 1 800 do 5 200 mAh. Modely s veľkou kapacitou môžu pri nízkej spotrebe teoreticky vydržať aj dva dni bez dobitia. Fotomobil sa vybíja hlavne podľa intenzity používania – časté alebo dlhé fotografovanie a najmä natáčanie vybíjajú batériu oveľa rýchlejšie. Preto si vyberte kapacitu podľa svojej spotreby.

i

Na aké ďalšie všeobecné parametre sa zamerať pri výbere telefónu? S tým vám detailne poradíme v článku Ako vybrať mobil.

Ako veľkú pamäť fotomobily potrebujú?

Fotomobily vyžadujú na uloženie všetkých médií väčšie úložisko. Zatiaľ čo sa niektoré spoliehajú na interné úložisko, iné naopak podporujú pamäťové karty. V nasledujúcej tabuľke nájdete približný počet fotografií alebo minút videa podľa kapacity fotomobilu.

Kapacita Počet fotiek Dĺžka videa
Formát JPG Formát RAW Full HD 4K UHD
32 GB 8 000 1 600 4 hodiny 2 hodiny
64 GB 16 000 3 200 8 hodín 4 hodiny
128 GB 32 000 6 400 16 hodín 8 hodín
256 GB 64 000 12 800 32 hodín 16 hodín

Uvedené hodnoty sú iba orientačné a sú ovplyvnené faktormi, ako je rozlíšenie fotografie alebo kompresia videa.

Ak kupujete pamäťovú kartu do fotomobilu, vyberajte z tried UHS–3 alebo V30, ktoré stihnú v reálnom čase ukladať videá v rozlíšení 4K a fotky vo formáte RAW.

Príslušenstvo pre každý fotomobil

Vylepšite si váš fotomobil a získajte ešte lepšie fotografie pomocou užitočného príslušenstva.

 • Objektívy možno pripojiť na telo fotomobilu na ešte lepšie priblíženie.
 • Mini statívy sú kompaktné držiaky, ktoré zaistia fotky bez rozmazania.
 • Stabilizátory využijete na natáčanie videí, eliminujú totiž všetky otrasy.
 • OTG flash disky sú kompatibilné s PC a fotomobilmi s funkciou OTG (On-The-Go).
 • Power banky slúžia na dobíjanie fotomobilu, keď nemáte k dispozícii elektrickú zásuvku.
 • Pamäťové karty rozširujú vnútorné úložisko fotomobilu. Nemožno ich použiť s telefónmi Apple iPhone.
 • Selfie tyče sa používajú na vyfotenie seba alebo skupiny ľudí. Spúšť fotomobilu aktivujete stlačením tlačidla na tyči.

i

Stále si nie ste istí výberom? Pozrite si naše najlepšie fotomobily 2021.

Skryť popis
Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len na hodnotenie informácií v popise vyššie.
Ak máte otázku k produktom, službám, doprave, či inú požiadavku, využite zákaznícku podporu.
Čo by sme v ňom mali zlepšiť? Chýba vám tu niečo? Je niečo uvedené zle? Podeľte sa.

Najpredávanejšie

1.
Mobilný telefón – 6.8" AMOLED 3088 × 1440, 120Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 8-jadrový, RAM 12GB, interná pamäť 512GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 200Mpx (f/1.7)+10Mpx (f/2.4)+12Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 12Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, UWB, USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, vodoodolný podľa IP68, Dual SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 45W, bezdrôtové nabíjanie 15W, reverzné nabíjanie 4.5W, stylus, batéria 5000mAh, Android 13
1 579 €

2.
iPhone 13 128GB, čierna Na sklade > 5 ks
Mobilný telefón – 6.1" Super Retina XDR OLED 2532 × 1170, procesor Apple A15 Bionic 6-jadrový, RAM 4GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 12Mpx (f/1.6)+12Mpx (f/2.4), predný fotoaparát 12Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 3240mAh, iOS 15 + ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! za 1 €
824,90 €

3.
iPhone 11 64 GB čierny Na sklade > 5 ks
Mobilný telefón – 6.1" IPS 1792 × 828, procesor Apple A13 Bionic 6-jadrový, RAM 4GB, interná pamäť 64GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 12Mpx (f/1.8)+12Mpx (f/2.4), predný fotoaparát 12Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, UWB, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 18W, bezdrôtové nabíjanie, batéria 3110mAh, iOS 13 + ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! za 1 €
498,90 €

Ďalšie najpredávanejšie
527 položiek
Ľudová voľba
4,9 651×
iPhone 11 64 GB čierny
Mobilný telefón – 6.1" IPS 1792 × 828, procesor Apple A13 Bionic 6-jadrový, RAM 4GB, interná pamäť 64GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 12Mpx (f/1.8)+12Mpx (f/2.4), predný fotoaparát 12Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, UWB, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 18W, bezdrôtové nabíjanie, batéria 3110mAh, iOS 13

+ ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo!

Super cena
498,90 € Ušetríte 20,10 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: RI028b2
Zlatá stredná cesta
5,0 23×
iPhone 14 128 GB čierny
Mobilný telefón – 6.1" OLED 2532 × 1170, procesor Apple A15 Bionic 6-jadrový, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 12Mpx (f/1.5)+12Mpx (f/2.4), predný fotoaparát 12Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 15W, bezdrôtové nabíjanie, iOS 16

953,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: RI041b1
Pre náročných
4,9 33×
iPhone 14 Pro Max 256 GB čierny
Mobilný telefón – 6.7" OLED 2796 × 1290, 120Hz, procesor Apple A16 Bionic 6-jadrový, interná pamäť 256GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 48Mpx (f/1.78)+12Mpx (f/1.78)+12Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 12Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 15W, bezdrôtové nabíjanie, iOS 16

1 579 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: RI044c1
4,5 30×
Samsung Galaxy S20 FE 5G 128 GB modrá
Mobilný telefón – 6.5" AMOLED 2400 × 1080, 120Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 865 8-jadrový, RAM 6GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 12Mpx (f/1.8)+8Mpx (f/2.4)+12Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 32Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, vodoodolný podľa IP68, hybridný slot, neblokovaný, rýchle nabíjanie 25W, bezdrôtové nabíjanie 15W, reverzné nabíjanie 4.5W, batéria 4500mAh, Android 10

+ ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo!

Super cena
499 € Ušetríte 30 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SAMO0203b1
4,8 219×
iPhone 13 128GB, čierna
Mobilný telefón – 6.1" Super Retina XDR OLED 2532 × 1170, procesor Apple A15 Bionic 6-jadrový, RAM 4GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 12Mpx (f/1.6)+12Mpx (f/2.4), predný fotoaparát 12Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 3240mAh, iOS 15

+ ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo!

Super cena
824,90 € Ušetríte 24,10 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: RI036b2
4,9 33×
iPhone 14 Pro Max 256 GB fialový
Mobilný telefón – 6.7" OLED 2796 × 1290, 120Hz, procesor Apple A16 Bionic 6-jadrový, interná pamäť 256GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 48Mpx (f/1.78)+12Mpx (f/1.78)+12Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 12Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 15W, bezdrôtové nabíjanie, iOS 16

1 579 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: RI044c4
4,9 81×
iPhone 14 Pro 128 GB čierny
Mobilný telefón – 6.1" OLED 2556 × 1179, 120Hz, procesor Apple A16 Bionic 6-jadrový, RAM 6GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 48Mpx (f/1.78)+12Mpx (f/1.78)+12Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 12Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, iOS 16

1 299 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: RI043b1
4,9 81×
iPhone 14 Pro 256 GB čierny
Mobilný telefón – 6.1" OLED 2556 × 1179, 120Hz, procesor Apple A16 Bionic 6-jadrový, interná pamäť 256GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 48Mpx (f/1.78)+12Mpx (f/1.78)+12Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 12Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie, iOS 16

1 429 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: RI043c1
4,9 210×
iPhone 12 128GB biely
Mobilný telefón – 6.1" OLED 2532 × 1170, procesor Apple A14 Bionic 6-jadrový, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát 12Mpx (f/1.6)+12Mpx (f/2.4), predný fotoaparát 12Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, UWB, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 2815mAh, iOS 14

+ ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo!

788,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: RI032c1
4,9 81×
iPhone 14 Pro 128 GB fialový
Mobilný telefón – 6.1" OLED 2556 × 1179, 120Hz, procesor Apple A16 Bionic 6-jadrový, RAM 6GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 48Mpx (f/1.78)+12Mpx (f/1.78)+12Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 12Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, iOS 16

1 299 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: RI043b4
4,9 81×
iPhone 14 Pro 256 GB fialový
Mobilný telefón – 6.1" OLED 2556 × 1179, 120Hz, procesor Apple A16 Bionic 6-jadrový, interná pamäť 256GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 48Mpx (f/1.78)+12Mpx (f/1.78)+12Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 12Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie, iOS 16

1 429 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: RI043c4
4,9 81×
iPhone 14 Pro 256 GB zlatý
Mobilný telefón – 6.1" OLED 2556 × 1179, 120Hz, procesor Apple A16 Bionic 6-jadrový, interná pamäť 256GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 48Mpx (f/1.78)+12Mpx (f/1.78)+12Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 12Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie, iOS 16

1 429 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: RI043c3
4,1 41×
Samsung Galaxy S22 5G 256 GB čierna
Mobilný telefón – 6.1" AMOLED 2340 × 1080, 120Hz, procesor Samsung Exynos 2200 8-jadrový, RAM 8GB, interná pamäť 256GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 50Mpx (f/1.8)+10Mpx (f/2.4)+12Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 10Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 25W, bezdrôtové nabíjanie, reverzné nabíjanie, batéria 3700mAh, Android 12

+ ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo!

Cenová bomba
809 € Ušetríte 81 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SAMO0228c2
4,6 57×
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256 GB zelená
Mobilný telefón – 6.8" AMOLED 3088 × 1440, 120Hz, procesor Samsung Exynos 2200 8-jadrový, RAM 12GB, interná pamäť 256GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 108Mpx (f/1.8)+10Mpx (f/2.2)+12Mpx (f/2.2)+10Mpx (f/4.9), predný fotoaparát 40Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 45W, bezdrôtové nabíjanie, reverzné nabíjanie, stylus, batéria 5000mAh, Android 12

+ ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo!

Cenová bomba
1 119 € Ušetríte 230 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SAMO0230c4
4,8 219×
iPhone 13 128 GB zelená
Mobilný telefón – 6.1" Super Retina XDR OLED 2532 × 1170, procesor Apple A15 Bionic 6-jadrový, RAM 4GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 12Mpx (f/1.6), predný fotoaparát 12Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie, batéria 3240mAh, iOS 15

Super cena
823,90 € Ušetríte 25,10 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: RI036b6
4,8 219×
iPhone 13 128GB ružová
Mobilný telefón – 6.1" Super Retina XDR OLED 2532 × 1170, procesor Apple A15 Bionic 6-jadrový, RAM 4GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 12Mpx (f/1.6)+12Mpx (f/2.4), predný fotoaparát 12Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 3240mAh, iOS 15

+ ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo!

Super cena
801,90 € Ušetríte 47,10 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: RI036b5
4,8 219×
iPhone 13 128GB biela
Mobilný telefón – 6.1" Super Retina XDR OLED 2532 × 1170, procesor Apple A15 Bionic 6-jadrový, RAM 4GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 12Mpx (f/1.6)+12Mpx (f/2.4), predný fotoaparát 12Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 3240mAh, iOS 15

+ ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo!

Super cena
820,90 € Ušetríte 28,10 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: RI036b1
4,9 81×
iPhone 14 Pro 128 GB zlatý
Mobilný telefón – 6.1" OLED 2556 × 1179, 120Hz, procesor Apple A16 Bionic 6-jadrový, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 48Mpx (f/1.78)+12Mpx (f/1.78)+12Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 12Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie, iOS 16

1 299 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: RI043b3
4,8 219×
iPhone 13 128GB modrá
Mobilný telefón – 6.1" Super Retina XDR OLED 2532 × 1170, procesor Apple A15 Bionic 6-jadrový, RAM 4GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 12Mpx (f/1.6)+12Mpx (f/2.4), predný fotoaparát 12Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 3240mAh, iOS 15

+ ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo!

Super cena
816,90 € Ušetríte 32,10 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: RI036b4
4,9 33×
iPhone 14 Pro Max 256 GB zlatý
Mobilný telefón – 6.7" OLED 2796 × 1290, 120Hz, procesor Apple A16 Bionic 6-jadrový, interná pamäť 256GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 48Mpx (f/1.78)+12Mpx (f/1.78)+12Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 12Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 15W, bezdrôtové nabíjanie, iOS 16

1 579 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: RI044c3
4,9 210×
iPhone 12 128GB modrý
Mobilný telefón – 6.1" OLED 2532 × 1170, procesor Apple A14 Bionic 6-jadrový, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát 12Mpx (f/1.6)+12Mpx (f/2.4), predný fotoaparát 12Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, UWB, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 2815mAh, iOS 14

+ ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo!

788,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: RI032c4
4,9 33×
iPhone 14 Pro Max 256 GB strieborný
Mobilný telefón – 6.7" OLED 2796 × 1290, 120Hz, procesor Apple A16 Bionic 6-jadrový, interná pamäť 256GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 48Mpx (f/1.78)+12Mpx (f/1.78)+12Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 12Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 15W, bezdrôtové nabíjanie, iOS 16

1 579 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: RI044c2
4,9 81×
iPhone 14 Pro 128 GB strieborný
Mobilný telefón – 6.1" OLED 2556 × 1179, 120Hz, procesor Apple A16 Bionic 6-jadrový, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 48Mpx (f/1.78)+12Mpx (f/1.78)+12Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 12Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie, iOS 16

1 299 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: RI043b2
4,9 139×
iPhone 13 Mini 128GB čierna
Mobilný telefón – 5.4" Super Retina XDR OLED 2340 × 1080, procesor Apple A15 Bionic 6-jadrový, RAM 4GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 12Mpx (f/1.6)+12Mpx (f/2.4), predný fotoaparát 12Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 2438mAh, iOS 15

+ ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo!

Super cena
718,90 € Ušetríte 30,10 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: RI037b2

Fotomobily

ZTE Nubia Red MagicRedmagic 8 Pro (PREVIEW): Sci-fi dizajn a nekompromisný výkon Značka Redmagic, patriaca pod čínske ZTE Nubia, už niekoľko rokov vydáva špičkové herné telefóny s nevídaným...
Motorola Moto G53 5G je jednou z noviniek značky. Chce nadviazať na predchádzajúcu generáciu Moto G52. Ako sa...
Samsung Galaxy S23 príde na trh odhadom na začiatku roka 2023. Čo od tohto radu telefónov očakávame a o akých...
SamsungSamsung Galaxy Z Fold4 (RECENZIA): vyšší výkon a lepšie fotoaparáty v akcii Samsung už vo svojom rade Galaxy Z dávno ukázal, že obidva modely, teda Fold aj Flip, nie sú len módne...
Odolný smartfón Blackview GBL8800 Pro Thermo má vo svojich rukách silnú zbraň. Ide o termokameru, ktorá sa...
Samsung priviedol na svetlo sveta svoj úplne nový fotografický senzor ISOCELL HP2. Ide o priameho nástupcu...
Viac článkov Všetky články

Fotomobily

Mobilné telefóny dnes kvalitou fotiek a videí mnohokrát predbehnú aj kompaktné fotoaparáty. Tým najlepším hovoríme fotomobily a obstarávajú doslova úžasné fotky aj za zhoršených svetelných podmienok. Fotomobily v sebe spájajú to najlepšie zo smartfónu a fotoaparátu a tým si získavajú sympatie fotografov začiatočníkov aj pokročilých nadšencov do fotenia. Čo si predstaviť pod pojmom mobil s dobrým fotoaparátom a aké sú najlepšie foto mobily súčasnosti?

Tipy na mobily s dobrým fotoaparátom

Mobilné telefóny s kvalitným foťákom zoženiete na úrovni už od 300 eur. S nimi zaobstaráte dokonalo ostré a dobre presvetlené snímky väčšinou aj za horších svetelných podmienok. Medzi fotomobily s dobrým pomerom ceny a kvality patria najmä:

 • Nokia 8
 • LG G6
 • HTC U11
 • Samsung Galaxy S8
 • Google Pixel 2
 • a iPhone 7

Kým najlacnejší foto mobil Nokia 8 zoženiete pod hranicou 350 eur, v tejto kategórii je najdrahším fotomobilom iPhone 7. Zároveň ale ide o najlacnejší fotomobil s operačným systémom iOS.

Najlepšie fotomobily súčasnosti

Nasledujúca pätica telefonov nesie právom označenie najlepšie fotomobily súčasnosti, ktoré to sú?

 • HTC U11
 • Samsung Galaxy Note 8
 • Samsung Galaxy S9
 • iPhone X
 • a Google Pixel 2 XL

Mobil s kvalitným fotoaparátom zvládne okrem fotenia aj všetko ostatné

Telefón s dobrým fotoaparátom ponúka prakticky všetko, čo vie akýkoľvek inteligentný mobil. Vzhľadom na to, že ide o zariadenie s obvyklou cenou od 300 eur, radia sa tieto fotomobily do vyššej strednej triedy telefónov. Čo všetko vám takýto mobil s kvalitným fotoaparátom ponúkne a umožní?

 • Surfovať po internete.
 • Streamovať videá z internetu.
 • Hrať aj náročnejšie hry.
 • Udržať na pozadí desiatky aplikácií bez toho, aby to výrazne spomalilo telefón.
 • Využívať mapové aplikácie vrátane GPS a navigácie.
 • Monitorovať akékoľvek fitness aktivity.

Telefón s dobrým fotoaparátom toho samozrejme zvládne aj oveľa viac a záleží len na vás, čo od neho budete požadovať.

Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len na hodnotenie informácií v popise vyššie.
Ak máte otázku k produktom, službám, doprave, či inú požiadavku, využite zákaznícku podporu.
Čo by sme v ňom mali zlepšiť? Chýba vám tu niečo? Je niečo uvedené zle? Podeľte sa.
Pozrite sa na produkty zoradené podľa ceny od najlacnejšieho v kategórii lacné fotomobily Produkty zoradené od najdrahšieho po najlacnejší hľadajte v kategórii najdrahšie fotomobily Tovar zoradený podľa predajnosti od najviac po najmenej predávaný nájdete v kategórii najpredávanejšie, najlepšie fotomobily Produkty zoradené podľa hodnotenia používateľov od najlepšieho nájdete v kategórii fotomobily recenzie
P-DC1-WEB06
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií