Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Black Friday leden Začněte myslet na sebe!

Fujifilm instax mini LiPlay (RECENZIA) – hybrid medzi instantnými fotoaparátmi

Zobraziť katalóg

Sponzorovaný článok

Aktualizované

Spoločnosť Fujifilm uviedla na trh ďalšiu zaujímavú novinku z radu instantných fotoaparátov. Vznikol instax mini LiPlay, zatiaľ najmenší z celej rodiny Instax. A pozor, aj s LCD displejom! Tentoraz totiž ide o hybrid medzi fotoaparátmi tohto typu a klasickými digitálnymi fotoaparátmi. Vďaka špeciálnym funkciám si tak môžete vyvolať len tie fotografie, ktoré chcete. Poďme sa teraz na toto zariadenie pozrieť trošku detailnejšie.

FUJIFILM instax mini LiPlay – obsah článku

 1. Fujifilm instax mini LiPlay, štýlový hybridný fotoaparát do vrecka
 2. Buďte kreatívni a tvorte s instax mini LiPlay
 3. S instax mini LiPlay teraz zachytíte fotografie aj so zvukom
 4. Čo sme o instax mini LiPlay napísali skôr

Fujifilm instax mini LiPlay, štýlový hybridný fotoaparát do vrecka

S fotoaparátom instax mini LiPlay určite zaujmete celé svoje okolie. Vyrába sa v troch farebných vyhotoveniach – čiernom, zlatom a striebornom. S ohľadom na jeho veľkosť a vhodné umiestnenie jednotlivých tlačidiel, najmä spúšte, sa s ním veľmi dobre a jednoducho manipuluje. Oproti starším modelom má táto novinka LCD displej, vďaka ktorému je fotografovanie jednoduchšie a výsledok oveľa lepší. Snímku totiž môžete dokonale kompozične umiestniť.

Fujifilm instax mini LiPlay vám umožňuje veľmi jednoduchý výber fotiek, ktoré chcete vytlačiť. Ostatné sa potom ukladajú na SD kartu.

Fotoaparát je naozaj veľmi kompaktný, vzhľadom na svoje malé rozmery sa zmestí (nielen) do akejkoľvek ženskej kabelky. A vďaka tomu ho môžete mať stále pri sebe. Kdekoľvek a kedykoľvek tak zvečníte dôležité okamihy a zároveň za pár chvíľ držíte fotografie v ruke. Teda ak budete chcieť. Snímky sa totiž „netlačia“ automaticky, ako v prípade iných instantných fotoaparátov. Fotografie si môžete uložiť do pamäte fotoaparátu, alebo na kartu micro SD a vytlačiť len tie, ktoré sa vám páčia najviac. Jednoducho ich vyberiete z knižnice fotografií a zvolíte funkciu „tlač“.

Vďaka LCD displeju a intuitívnym tlačidlám je teraz fotografovanie s instax oveľa jednoduchšie.

Ďalšou výhodou najnovšieho instaxu je, že má integrovanú batériu. Fotoaparát ľahko pripojíte pomocou USB kábla, ktorý je súčasťou balenia, a zariadenie dobijete. Nemusíte teda dokupovať žiadne ďalšie batérie. Počas priebehu nabíjania svieti indikátor samospúšte, po nabití zhasne. Čas nabíjania je 2 až 3 hodiny.

Buďte kreatívni a tvorte s instax mini LiPlay

Instax mini LiPlay vám ponúka hneď niekoľko zaujímavých funkcií na zachytenie všetkých okamihov. Na ľavej bočnej strane instantného fotoaparátu sa nachádza okrem tlačidla zapnutia a vypnutia prístroja aj trojica tlačidiel, vďaka ktorým sa na vašu fotografiu automaticky nastaví jeden z troch pekných, originálnych rámčekov. Urobili ste peknú fotku a zabudli na fotorámček? Nezúfajte. Na svojom smartfóne môžete vybrať fotorámčeky a priradiť im zábery pokojne aj neskôr. Fotenie selfie je potom naozaj hračka, rovnako ako v prípade starších modelov Instax. Šikovné malé zrkadlo umiestnené na prednej pravej strane vedľa objektívu fotenie veľmi uľahčuje.

Na výber máte hneď niekoľko rámčekov a filtrov a je len na vás, ako ich využijete pre svoje fotografie.

Čo nám trochu chýbalo, je závit na spodnej strane prístroja na upevnenie statívu. Fotenie skupinovej fotografie tak bol trochu oriešok, ale nakoniec sa podarilo. Chcelo to len trochu praxe. Veľmi oceníte rovnú spodnú stranu umožňujúcu prístroj stabilne položiť na vhodné miesto. Navyše je možné pomocou mobilného telefónu stlačiť spúšť na diaľku.

S instax mini LiPlay teraz zachytíte fotografie aj so zvukom

Samotná fotografia dokáže vyjadriť veľa. Nebolo by to ale lepšie s hudbou? Alebo akýmkoľvek zvukom, ktorý k danej fotografii patrí? S instax mini LiPlay to nie je žiadny problém. Pomocou fotoaparátu môžete zaznamenať zvuk, ktorý podporí pocit zo samotnej fotografie, podčiarkne celkový dojem a uchová živšie spomienky. Zvolený zvuk prevediete na QR kód a „vytlačíte“ ho spolu s fotkou na jednu snímku. Zvuk potom môžete prehrať načítaním daného QR kódu pomocou vášho telefónu.

Instax mini LiPlay umožňuje na fotku dotlačiť špeciálny QR kód. Po jeho načítaní počujete zvuk, ktorý ste predtým cez instax nahrali.

Vďaka displeju je práca s foťákom Fujifilm instax mini LiPlay veľmi intuitívna a rýchla. Pred jeho použitím nemusíte čítať dlhé návody. Ide tak o ideálny fotoaparát pre začiatočníkov alebo tých, ktorí výsledok svojej „práce“ radi držia pevne v rukách. Od výsledku síce nemôžete očakávať profesionálne fotografie porovnateľné s kvalitou snímok bežných kompaktných fotoaparátov, ale to pri týchto fotoaparátoch predsa ani nie je cieľom. Výhodou je rýchle vyhotovenie papierovej fotografie kdekoľvek a kedykoľvek.

Keďže má instax mini LiPlay integrovaný akumulátor, nemusíte si so sebou ťahať náhradné baterky. Fotoaparát stačí len pripojiť k počítaču alebo adaptéru pomocou pribaleného kábla.

Určite si s Fujifilm instax mini LiPlay užijete veľkú porciu zábavy a budete nadšení z jeho štýlového luxusného dizajnu. S týmto prístrojom, nech už zvolíte akúkoľvek farbu, zaručene vzbudíte pozornosť, nech už budete kdekoľvek. Síce sa kvôli LCD displeju a voľbe tlače fotografií stráca skutočný retro zážitok z fotenia, na atraktivite mu to ale rozhodne neuberá. Stále vás očaria samotné fotky, ktoré ocenia aj majitelia diárov a zápisníkov, kam si môžu fotky hneď odkladať, lepiť alebo dopisovať zaujímavé komentáre.

Fujifilm Instax mini LiPlay

Fujifilm instax mini LiPlay

Instantné fotoaparáty

Hoci ide o novinku, ktorá je vďaka funkciám, ako je nahrávanie zvuku, možnosť výberu fotografií na vyvolanie alebo LCD displeju, niekde úplne inde než bežné instantné fotoaparáty, do ceny sa táto skutočnosť rozhodne nepremietla. Ak ste až doteraz nad kúpou tohto typu fotoaparátu váhali, teraz je už Fujifilm instax mini LiPlay určite jasnou voľbou.

Klady

 • LCD displej
 • Micro SD karta a vnútorná pamäť
 • Možnosť vyvolania ľubovolných fotografií
 • Možnosť pridať k fotografiám rámčeky
 • Kompaktný a elegantný dizajn
 • Integrovaná batéria

Zápory

 • Horšia obrazová kvalita oproti klasickým kompaktom
 • Bez možnosti upevnenia statívu
i Mohlo by vás zaujímať

Čo sme o instax mini LiPlay napísali skôr

Fujifilm uvádza na trh nový instax mini LiPlay, čo bude, ako sa zdá, najpokročilejší instantný fotoaparát súčasnosti. Je hybridný a od obyčajného „odfotiť a vytlačiť“ sa začína vzďaľovať tým najlepším možným smerom – smerom pokroku. Nový instax mini LiPlay tak dokáže tlačiť fotografie z mobilu či nahrávať zvukové správy. Disponuje tiež vzdialenou spúšťou ovládanou prostredníctvom mobilnej aplikácie. Viac si nové funkcie opíšeme v článku.

Instax mini LiPlay – OBSAH

 1. Fujifilm instax mini LiPlay je zatiaľ najmenší Instax
 2. Instax mini LiPlay: ukladanie fotiek, tlač z mobilu aj diaľková spúšť
 3. Nahrávanie zvuku? Aj to nový instax mini LiPlay zvládne
 4. Formát fotografií a ďalšie funkcie instax mini LiPlay

Fujifilm instax mini LiPlay je zatiaľ najmenší Instax

Ako obvykle aj teraz si dal Fujifilm pri návrhu svojho nového zariadenia Instax záležať na dizajne. Posledný prírastok mini LiPlay je najmenší doteraz vyrobený Instax, napriek tomu disponuje najväčším počtom funkcií. K dispozícii bude v troch farebných variantoch – Stone White (čierno-biela), Elegant Black (čierno-ružovozlatá) a Blush Gold (ružovozlatá). Jednotlivé verzie sa budú líšiť tiež povrchovými úpravami, ktoré prinášajú rozličný pocit pri držaní fotoaparátu.

instax mini LiPlay
Instax mini LiPlay je dostupný v troch vyhotoveniach.

Nový instax mini LiPlay je v mnohých dizajnových aspektoch netradičný. Okrem minimalistických tvarov a kompaktných rozmerov zaujme na prvý pohľad napríklad 2,7" displej na zadnej strane. Áno, nový Instax nie je vybavený hľadáčikom, ale displejom, ktorý ukazuje presne to, čo sníma objektív fotoaparátu. A navyše zaisťuje jednoduchú orientáciu v nastavení.

Instax mini LiPlay: ukladanie fotiek, tlač z mobilu aj diaľková spúšť

Na digitálne funkcie nie sú vlastníci instantných fotoaparátov príliš zvyknutí, ich funkcia sa totiž obvykle obmedzuje na stlačenie tlačidla a vytlačenie fotografie tak, ako bola v predchádzajúcom momente skomponovaná. S hybridným fotoaparátom instax mini LiPlay majú používatelia podstatne viac možností. Vyhotovené fotografie sa uložia do pamäte fotoaparátu, prípadne na vloženú pamäťovú kartu, a je možné vytlačiť tú, ktorá sa najviac podarila. Vybranú fotografiu možno vo fotoaparáte ľubovoľne priblížiť či vylepšiť šiestimi dostupnými filtrami alebo úpravou jasu.

Funkcie instax mini LiPlay
Nový instax mini LiPlay je možné prepojiť s telefónom. Vďaka tomu môžete využívať napríklad diaľkovú spúšť aj živý náhľad.

Lenže na úpravu fotografií je možné využiť aj mobilný telefón, s ktorým možno Fujifilm instax mini LiPlay ľahko prepojiť cez rovnomennú mobilnú aplikáciu dostupnú na Google Play aj v App Store. Vďaka nej môžete použiť mini LiPlay tiež ako vreckovú tlačiareň a tlačiť fotografie vyhotovené mobilom či iným fotoaparátom. A nakoniec je v aplikácii zabudovaná diaľková spúšť s prenosom obrazu, ktorá napríklad umožňuje bezproblémové vyhotovovanie skupinových fotografií.

Nahrávanie zvuku? Aj to nový instax mini LiPlay zvládne

Nahrávanie zvuku by asi nikto v prípade instantného fotoaparátu nečakal, to ale len dokazuje, že sa Fujifilm nebojí kreativity pri vymýšľaní nových funkcií. „Fuji“ instax mini LiPlay je schopný nahrávať krátke, maximálne 10s zvukové správy. Slúži na to ľahko prístupné tlačidlo na prednej strane pod objektívom.

Nahrávanie zvuku instax mini LiPlay
instax mini LiPlay dokáže nahrávať zvuk a vygenerovať do fotografie QR kód, po ktorého načítaní sa daný zvuk prehrá.

Vyhotovené správy nahrá mobilná aplikácia na server Fujifilm a odkaz prevedie do formy QR kódu, ktorý sa vytlačí spoločne s fotografiou. Ktokoľvek túto fotografiu dostane, má možnosť kód naskenovať a správa mu bude prehraná. Môžete rýchlo odkázať, ako sa vám na dovolenke páči, zablahoželať niekomu k narodeninám alebo zaspomínať, kedy ste boli na danom mieste naposledy.

Formát fotografií a ďalšie funkcie instax mini LiPlay

Napriek všetkým digitálnym funkciám si instax mini LiPlay zachováva vlastnosti typické pre tradičné okamžité fotografie. Najdôležitejšia z nich je určite jednoduchosť používania. Tlačidlo stačí stlačiť, a ak nechcete fotku upravovať ani prenášať do telefónu, do pár sekúnd ju môžete držať v ruke. Fotoaparát je vybavený bleskom na prisvetľovanie horšie osvetlených scén a tiež zrkadielkom pre pohodlné robenie selfie.

Formát instax mini LiPlay
Formát filmu, na ktorý instax mini LiPlay vyhotovuje snímky, je veľký približne ako kreditná karta.

Fujifilm instax mini LiPlay tlačí fotografie vo veľkosti 46 × 62 mm na štandardný film formátu mini s rozmermi 54 × 86 mm, čo približne zodpovedá proporciám kreditnej karty. Výmenu filmu zvládne každý a trvá len niekoľko sekúnd. Pretože ovládanie instax mini LiPlay je intuitívne, hodí sa pre každého bez závislosti na jeho technických zručnostiach.

i V AlzaMagazíne pre vás máme aj ďalšie články:

Instantné fotoaparáty Fujifilm Instax vždy predstavovali najjednoduchšiu cestu k fotografiám, ktoré uchovávajú zážitky. Model instax mini LiPlay na tomto odkaze stavia a pridáva rad moderných funkcií, čo z neho pravdepodobne urobí najlepší instantný fotoaparát súčasnosti.

Fujifilm Instax Mini LiPlay zlatý
Instantný fotoaparát – na okamžité snímky, 1/5" CMOS, 5Mpx, rýchlosť uzávierky 1/4s, min. vzdialenosť 10cm, 2.7 TFT dotykový displej, micro SD/micro SDHC, micro USB, vstavaná batéria

164,90 € bez DPH 137,42 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra od 10:00
Objednávací kód: OF1120b3
Fujifilm Instax Mini LiPlay čierny
Instantný fotoaparát – na okamžité snímky, 1/5" CMOS, 5Mpx, rýchlosť uzávierky 1/4s, min. vzdialenosť 10cm, 2.7 TFT dotykový displej, micro SD/micro SDHC, micro USB, vstavaná batéria

172,90 € bez DPH 144,08 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať ihneď na predajni Žilina
Objednávací kód: OF1120b2
Fujifilm Instax Mini LiPlay biely - Instantný fotoaparát
-8%
Fujifilm Instax Mini LiPlay biely
Instantný fotoaparát – na okamžité snímky, 1/5" CMOS, 5Mpx, rýchlosť uzávierky 1/4s, min. vzdialenosť 10cm, 2.7 TFT dotykový displej, micro SD/micro SDHC, micro USB, vstavaná batéria

-8% 170,90 €
156,90 € bez DPH 130,75 €
Kúpiť
Na sklade 2 ks
Môžete mať zajtra od 10:00
Objednávací kód: OF1120b1
0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
P-DC1-WEB21
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi