Emise pro AP+ v app - všechny segmenty Emise pro AP+ v app - všechny segmenty

NVIDIA Broadcast zmení pozadie aj bez zeleného plátna a potlačí okolitý hluk. Využíva na to umelú inteligenciu

Zobraziť katalóg

Sponzorovaný článok

Aktualizované

Aby ste mohli začať streamovať hry na profesionálnej úrovni, nemusíte si nutne kupovať zelené plátno ani štúdiové vybavenie. Aspoň nie dnes, keď je k dispozícii nová aplikácia Broadcast od výrobcu grafických čipov NVIDIA. Tá využíva umelú inteligenciu a zvládne vďaka tomu zmeniť pozadie aj bez potreby zeleného plátna, softvérovo odstrániť hluk snímaný mikrofónom tak, aby bol počuť len váš hlas, alebo fungovať ako „virtuálny kameraman“. NVIDIA Broadcast príde vhod nielen streamerom, ale aj všetkým, ktorí využívajú na komunikáciu Discord, Skype či Zoom.

NVIDIA Broadcast

NVIDIA Broadcast – OBSAH

  1. NVIDIA Broadcast: ako funguje a kde aplikáciu zohnať?
  2. Audio funkcie: efektívne potlačenie hluku klávesnice, áut aj čohokoľvek iného
  3. Video funkcie: virtuálne pozadia a osobný kameraman
  4. NVENC: lepšia kvalita streamu a vyšší herný výkon zároveň?

NVIDIA Broadcast: ako funguje a kde aplikáciu zohnať?

NVIDIA Broadcast je novinka, ktorá vychádza spoločne s novými kartami NVIDIA GeForce RTX radu 30 a je úplne zadarmo. Aplikácia podporuje grafické karty NVIDIA GeForce RTX, Titan RTX alebo Quadro RTX, pričom využíva ich Tensor jadrá na výpočty umelej inteligencie. NVIDIA Broadcast len stiahnete, nastavíte a môžete streamovať.

Pozrite sa, ako NVIDIA Broadcast funguje.

NVIDIA Broadcast vytvára virtuálne zariadenia, teda „virtuálnu kameru“ a „virtuálny mikrofón“. Tie vo svojej obľúbenej streamovacej/komunikačnej aplikácii nastavíte ako vstupné zariadenia – úplne rovnako, ako keď si vyberáte medzi pripojenými mikrofónmi. Vďaka tomu Broadcast spolupracuje so všetkými programami na streamovanie (OBS, XSplit, Streamlabs a pod.) aj na hlasovú a video komunikáciu (Zoom, Skype, Discord a pod.).

Audio funkcie: efektívne potlačenie hluku klávesnice, áut aj čohokoľvek iného

Bývate v blízkosti rušnej cesty? Máte hlučnú mechanickú klávesnicu? Alebo prebieha v susednom byte rekonštrukcia a zvuk zbíjačiek prekračuje mieru znesiteľnosti? Vo všetkých týchto prípadoch vám funkcia potlačenia okolitého hluku NVIDIA Broadcast výrazne pomôže. AI váš hlas rozpozná a izoluje, takže zatiaľ čo vy budete počuť čisto a jasne, okolitý hluk bude prakticky nepočuteľný. Okrem streamovania sa táto funkcia uplatní aj pri komunikácii s priateľmi cez Discord či v rámci pracovných alebo školských videohovorov.

i Funkciu Noise Removal možno použiť ako pre vlastný mikrofónny vstup, tak pre zvuk prichádzajúci od spoluhráčov či kolegov. V praxi to znamená, že môžete upraviť nielen to, ako vás počujú ostatní, ale tiež to, ako vy počujete ich.
NVIDIA Broadcast
NVIDIA Broadcast má jednoduché a užívateľsky prívetivé prostredie.

Niekomu môže byť táto funkcia povedomá – koncom apríla sa už objavila pod kódovým označením RTX Voice a ohromila mnohých, vrátane technologických redaktorov a YouTuberov. Išlo o testovaciu verziu vo fáze beta. Vďaka tomu, že sa táto funkcia stala senzáciou, dostali vývojári spoločnosti NVIDIA cennú spätnú väzbu, a mohli tak RTX Voice ďalej vylepšovať až do dnešnej podoby. Funkcia sa teraz volá NVIDIA Noise Removal a je súčasťou NVIDIA Broadcast.

Funkcia Noise Removal v praxi: teraz môžete streamovať uprostred staveniska a vaši diváci si nič nevšimnú.

i

Potlačenie hluku s NVIDIA Broadcast: na čo si dať pozor
Väčšina chatovacích aplikácií disponuje vlastným „noise removal“ filtrom, pre ideálne výsledky NVIDIA Broadcast pri potláčaní okolitého hluku odporúčame filter v aplikáciách tretej strán vypnúť.
Pri odstraňovaní hluku na VÝSTUPE (napr. slúchadlá) je potrebné dať veľký pozor na druh použitia – pri súčasnom hraní hier alebo sledovaní videa na YouTube môže dôjsť k odstráneniu hluku aj v samotnom videu/v hre, tzn. prídete o zvuky, ktoré chcete počuť. NVIDIA Broadcast je primárne určený na odstránenie hluku na VSTUPU (mikrofón), slúchadlový filter je potom vhodný na vyčistenie hluku u spoluhráčov a kolegov počas hlasovej komunikácie.

Video funkcie: virtuálne pozadia a osobný kameraman

Streameri hier sú veľmi často vybavení zeleným plátnom, ktoré im umožňuje nahradiť pozadie prakticky čímkoľvek – najčastejšie plátno používajú tak, že pozadie úplne odstránia, aby divákom ukázali maximum z hry. Každý ale nemá miesto alebo financie na štúdiové vybavenie tohto typu a v tej chvíli sa uplatní jedna z video funkcií NVIDIA Broadcast – Virtual Background. Silu AI využíva na identifikáciu vás a vašej stoličky, vďaka čomu je schopná upraviť všetkého, čo sa nachádza za vami.

NVIDIA Broadcast
Jednou z funkcií NVIDIA Broadcast je aj efekt rozostreného pozadia, ktoré využijete okrem streamovania tiež pri videokonferenciách.

Pozadie možno nahradiť alebo úplne odstrániť, respektíve spriehľadniť. K dispozícii je tiež režim efektívneho rozostrenia – ten iste s radosťou uplatníte tiež pri videokonferenciách na zakrytie nie celkom vzorne upratanej miestnosti. Mieru rozostrenia možno ľahko prispôsobiť podľa ľubovôle.

Súčasťou NVIDIA Broadcast je aj voliteľná funkcia Auto Frame, ktorú využijete v prípade, že sa rozhodnete obraz webkamery orezať. Vďaka tomu bude vaša tvár väčšia, teda budete ukazovať predovšetkým seba a nie svoje okolie. S takou mierou orezu by ste sa ale mohli zo záberu ľahko stratiť – práve v taký moment nastupuje funkcia Auto Frame. Pomocou AI zameria vašu tvár a v prípade, že výraznejšie pohnete hlavou, upraví pozíciu záberu tak, aby ste v ňom nikdy nechýbali.

NVENC: lepšia kvalita streamu a vyšší herný výkon zároveň?

Jednou z ďalších noviniek, ktoré NVIDIA v poslednej dobe streamerom hier priniesla, je vylepšený NVENC (NVIDIA Encoder). Ide o hardvérový kodér, ktorým sú už nejaký čas vybavené všetky grafické karty NVIDIA, s príchodom kariet RTX radu 20, GTX 1660 Ti a GTX 1660 sa však dočkal zásadného vylepšenia. NVENC je totiž teraz schopný kódovať video kvalitou porovnateľnou s x264 médium, avšak pri takmer nulovom znížení herného výkonu.

i Pri streamovaní je potrebné nahrávané video kódovať (komprimovať) na odoslanie na streamovaný server. To má bežne na starosti softvérový kodér, ktorý využíva procesor. O jeho výkon sa ale musí deliť so spustenou hrou, takže výsledkom je horšia plynulosť hry aj nižšia kvalita záznamu. Hardvérový kodér NVENC tento problém rieši a šetrí výkon procesora aj hlavného čipu grafickej karty.
Aké sú všetky výhody hardvérového kodéru NVENC?

Pre streamerov bol predtým riešením nízkeho výkonu pri streamovaní iba nákup výkonného (a drahého) procesora. To samozrejme nie je variant dostupný pre každého. NVENC robí zo softvérového kódovania videa minulosť – berie na seba väčšinu výpočtových povinností, takže sa procesor môže plne venovať hernému výkonu. Na streamovanie vám preto stačí aj menej výkonný procesor, vďaka čomu môžete pri nákupe ušetriť desiatky EUR, a teda začať streamovať aj s relatívne malým rozpočtom.

i V AlzaMagazíne pre vás máme aj ďalšie články:

NVIDIA Broadcast je úplná novinka, ktorá vychádza spoločne s grafickou kartou GeForce RTX 3080, je ale zadarmo dostupná úplne všetkým používateľom s kompatibilnou grafickou kartou.

4,7 86×
GAINWARD GeForce RTX 3060 Ghost 12G
Grafická karta - 12 GB GDDR6 (15000 MHz ), NVIDIA GeForce, Ampere (GA106, 1320 MHz), Boost 1777 MHz, PCI Express x16 4.0, 192Bit, DisplayPort 1.4a a HDMI 2.1, LHR (Low Hash Rate)
298,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: EGr3060g3
Vytlačiť
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií