GPS navigácie do auta

Zobraziť katalóg
Cena
-
Dostupnosť
Stav tovaru
Určenie
Auto
(21)
Nákladné auto
(9)
Motocykel
(2)
Univerzálne
(1)
Autobus
(6)
Uhlopriečka
0,80 "
7 "
- 2,03 cm 17,78 cm
Typ pamäťovej karty
MicroSD
(10)
Micro SDHC
(6)
Mapy
Belgicko
(24)
Dánsko
(24)
Fínsko
(24)
Taliansko
(24)
Holandsko
(24)
Jazyk hlásenia
Angličtina
(22)
Čeština
(23)
Francúzština
(21)
Maďarčina
(22)
Nemčina
(22)
Jazyk rozhrania
Čeština
(20)
Angličtina
(19)
Nemčina
(19)
Slovenčina
(19)
Maďarčina
(17)
Najnovšie objednávky

GPS navigácia do auta v dnešnej dobe nahrádza papierové mapy a slúži ako alternatíva mobilných aplikácií. Okrem nastavenia optimálnej trasy vypočíta čas príchodu a upozorní na radary, nadmernú rýchlosť alebo dopravné zápchy. Pomôžeme vám s výberom tej správnej navigácie do auta.

Pokračovať

Aké výhody poskytuje navigácia do auta a kedy sa nehodí?

GPS navigácia do auta poskytuje oproti tradičným papierovým mapám mnoho výhod, ale pre niektoré účely sa príliš nehodí. A v čom sa líši oproti ostatným špecializovaným navigáciám?

Navigácia do auta a jej výhody

 • Hlasový komentár trasy.
 • Pravidelné aktualizácie máp.
 • Dostatočne veľký displej pre jednoduché ovládanie.
 • Kompatibilita s každým osobným automobilom.
 • Praktické funkcie pre každodenné aj občasné používanie.

Kedy sa navigácia do auta naopak nehodí?

 • Neponúka body záujmu pre kamióny a obytné vozidlá.
 • Príliš veľké rozmery a hmotnosť pre turistické využitie.
 • Nedostatočná odolnosť a výdrž batérie pre bicykle, motorky a turistiku.

i

Tam, kde si navigácia do auta nevystačí

Turistická navigácia ponúkne síce menej funkcií, ale zato sa vyznačuje dlhou výdržou batérie, odolným telom, menšími rozmermi aj nižšou hmotnosťou.

GPS navigácie do auta podľa funkcií

Navigácie do auta môžeme deliť podľa ich špecializácií.

GPS navigácia do auta s kamerou

GPS navigácie s kamerou do auta počas jazdy navigujú a natáčajú cestu pred vami zároveň. Hlavnou funkciou je zaznamenať prípadné dopravné nehody, niektoré ale dokážu aj varovať pred prípadnou zrážkou alebo opustením jazdného pruhu. Pred jazdou sa presvedčte, či majú navigácie do auta s kamerou dobrý záber a dostatočné úložisko.

GPS navigácia do auta s doživotnou aktualizáciou máp

GPS navigácie s doživotnou aktualizáciou máp ocenia predovšetkým vodiči, ktorí autonavigácie využívajú na maximum. Ako už názov napovedá, výrobcovia týchto navigácií poskytujú aktualizácie zakúpených máp do konca podpory zariadenia. Väčšinou ide o čas približne 10 rokov, ale záleží na konkrétnom predajcovi a modeli.

Tie najlacnejšie GPS navigácie s doživotnou aktualizáciou máp sú veľmi výhodné a vydržia mnoho rokov. Nemusia však poskytovať najmodernejšie technológie a funkcie.

Navigácia do auta s 3D zobrazením

3D navigácie do auta ponúkajú moderné a celkom inovatívne mapy. Hlavnou zmenou je pridanie 3D modelov pre križovatky, budovy a obľúbené body záujmu. Autonavigácia s 3D zobrazením tak uľahčí orientáciu v neznámych mestách a vodiči sa nemusia spoliehať len na inštrukcie.

Navigácia do auta v slovenčine/češtine

GPS navigácie do auta v slovenčine sa budú hodiť vodičom, ktorí nie sú úplne zdatní v cudzích jazykoch. Zariadenia s touto funkciou boli vybavené plným slovenským prekladom používateľského rozhrania, inštrukciami a často aj znakmi. Autonavigácie v slovenčine možno kedykoľvek prepnúť do cudzieho jazyka pre prípad prepožičania cudzojazyčným známym.

i

Navigácia do auta vs. navigácia pre kamióny

GPS navigácie pre kamióny sa okrem väčšieho displeja líšia aj špeciálnymi funkciami, napríklad nastavením rozmerov a hmotnosti nákladu pre presný výpočet času príchodu alebo databáz bodov záujmu pre vyhradené parkovisko.

Mapy – základné esencie GPS navigácie do auta

Pri výbere GPS navigácie do auta sa zamerajte na samotné mapy, konkrétne ide o pokrytie a aktualizácie.

Navigácia do auta – pokrytie záleží na cestovných plánoch

Mapové pokrytie je jedným zo základných parametrov pri výbere autonavigácie. Pred kúpou si rozmyslite, či plánujete cestovať len po Slovensku, alebo po celej Európe. Výrobcovia potom umožňujú dokúpenie ďalších regiónov v prípade potreby. Najlepšia navigácia do auta je často tá, ktorá už všetky potrebné mapy obsahuje.

Navigácia do auta – je možné získať aktualizácie zadarmo?

Nainštalované mapy treba čas od času aktualizovať. Vyvarujete sa tak dlhodobo uzavretých ciest a zároveň objavíte zbrusu nové. Aktualizácie sa líšia podľa samotného výrobcu navigácie do auta – niektorí ich poskytujú doživotne a niektorí naopak iba obmedzený čas a nové mapy je nutné si dokúpiť.

Lacná autonavigácia zvyčajne poskytuje iba Slovenskú republiku alebo strednú Európu.

Navigácia do auta – technické parametre

Navigácie do auta sa rozlišujú tiež veľkosťou displeja, jazykovou lokalizáciou a vnútornou pamäťou. Počas výberu preto odporúčame tieto parametre brať do úvahy.

Navigácia do auta a veľkosť displeja

V dnešnej dobe sú všetky autonavigácie osadené dotykovými displejmi rôznych veľkostí od 4,3" po 8". Väčšie displeje zaručia jednoduchšie ovládanie a prehľadné informácie, ale môžu zakrývať príliš veľkú časť čelného okna. Tie najlepšie GPS navigácie do auta zaistia prívetivé ovládanie a zároveň nebudú prekážať vo výhľade.

i

GPS navigácia do auta a jej rozlíšenie

S uhlopriečkou súvisí aj rozlíšenie GPS navigácie do auta. Odporúčame vyberať priamou úmerou, teda čím väčší displej, tým vyššie rozlíšenie, vyvarujete sa tak rozmazaného obrazu.

Jazyková lokalizácia navigácie do auta

Navigácie do auta často podporujú niekoľko jazykov, ktoré menia používateľské prostredie aj hlasový komentár počas cesty. Medzi najčastejšie jazyky patrí čeština, angličtina alebo nemčina. Vyberte si autonavigácie, ktorým budete rozumieť.

GPS navigácia do auta a dostupná pamäť

Vnútorná pamäť autonavigácie má vplyv na množstvo máp a aktualizácií, ktoré dokáže uložiť. Slot na SD karty sa bude potom bude hodiť pre ukladanie hudby a záznamov z prípadnej vstavanej kamery. Záleží teda na vás, akú kapacitu uprednostníte a či do navigácie do auta plánujete ukladať hudbu.

Držiaky navigácií do auta pevne upevnia autonavigácie, puzdrá na navigácie do auta ich ochránia počas prenášania.

Aké ponúka navigácia do auta užitočné funkcie?

Navigácia do auta môže poskytovať mnoho doplnkových funkcií a technológií, ktoré prídu vhod počas šoférovania:

 • Antireflexný displej vždy zaručí perfektnú viditeľnosť aj na slnku.
 • Parkovací asistent pomáha v cieli nájsť parkovisko a voľné miesto.
 • Multimediálny prehliadač je schopný prehrávať hudbu a prezerať obrázky.
 • Asistent radenia do pruhu pomáha s bezpečným zaradením sa do správneho jazdného pruhu.
 • Databáza bodov záujmu dokáže vyhľadať benzínky, hotely, parkoviská alebo turistické lokácie.
 • Eko trasy plánujú trasu s ohľadom na úsporu paliva a zníženie negatívnych vplyvov na životné prostredie.
 • Ukazovateľ povolenej rýchlosti označuje maximálnu povolenú rýchlosť na ceste a varuje pred jej prekročením.

i

Prečo si zaobstarať GPS do auta namiesto používania online navigácie v telefóne?

Smartfóny, držiaky na mobilné telefóny a aplikácie určite patria medzi možné riešenie, ale pre dlhé cesty a každodenné používanie nie je príliš praktické. Aj tie najlepšie navigácie do mobilu vyžadujú nepretržité pripojenie k internetu alebo sťahovanie veľkého množstva dát. Dlhé používanie navyše prehrieva batériu a postupne ju poškodzuje.

Aktuálne informácie o prevádzke

Autonavigácia často disponuje službami, ktoré vodiča informujú o doprave na trase a v okolí. Upozorniť vás môže na nehody, opravy ciest, dopravné zápchy alebo nepriaznivé počasie. Tie najinteligentnejšie autonavigácie dokážu navyše aj automaticky a efektívne zmeniť trasu. Informácie o prevádzke môžu získavať jedným z troch spôsobov:

 1. Navigácia do auta s WiFi/Bluetooth dostáva informácie pripojením inteligentného telefónu.
 2. Navigácia do auta so SIM kartou získava informácie vďaka výrobcom zabudovanej SIM karte.
 3. Navigácia do auta s RDS-TMC prijíma informácie cez špeciálny a úplne bezplatný rádiový FM signál.

Aká populárna je vami vybraná navigácia do auta? Recenzie zákazníkov vám poskytnú odpoveď.

Vstavaná navigácia do auta

Vstavaná navigácia do auta býva už od výroby zabudovaná priamo do palubnej dosky, alebo sa prípadne dá dokúpiť u výrobcu. Často bola skĺbená s rádiom a prehrávačom médií. V dnešnej dobe sú vstavané GPS navigácie do auta menej populárne, pretože sa horšie ovládajú a vyžadujú príliš veľa miesta.

Hľadáte lacné GPS navigácie do auta? Bazár skrýva presne také. Nájdete tu iba rozbalený, použitý, ale aj úplne nový tovar. Ak vás zaujíma lacná, no úplne nová navigácia do auta, cena môže byť v danej kategórii zoradená od najnižšej.

Skryť popis
Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len na hodnotenie informácií v popise vyššie.
Ak máte otázku k produktom, službám, doprave, či inú požiadavku, využite zákaznícku podporu.
Čo by sme v ňom mali zlepšiť? Chýba vám tu niečo? Je niečo uvedené zle? Podeľte sa.

Najpredávanejšie

1.
TomTom GO CLASSIC 6" Na sklade > 5 ks
GPS navigácia – do auta, displej 6" s rozlíšením 800 × 480px, bluetooth a WiFi, výdrž batérie 1h, vnútorná pamäť 16GB, mapy ČR + Európa, RDS TMC (aktualizovaný prehľad dopravy), radenie do jazdných pruhov, databáza radarov, dotykový displej, doživotná aktualizácia máp cez mobilný telefón, jazyk rozhrania čeština, angličtina, slovenčina
153,90 €

2.
GPS navigácia – na motorku, displej 4.9" s rozlíšením 480 × 272px, bluetooth a WiFi, výdrž batérie 6h, vnútorná pamäť 16GB, mapy ČR + Európa, RDS TMC (aktualizovaný prehľad dopravy), QuickGPSfix (rýchle zameranie GPS), databáza radarov, dotykový displej, doživotná aktualizácia máp cez mobilný telefón, jazyk rozhrania čeština, angličtina, slovenčina
356,90 €

3.
GPS navigácia – do auta, displej 5" s rozlíšením 480 × 272px, bluetooth a WiFi, výdrž batérie 1h, vnútorná pamäť 16GB, mapy ČR + Európa, RDS TMC (aktualizovaný prehľad dopravy), radenie do jazdných pruhov, databáza radarov, dotykový displej, doživotná aktualizácia máp cez mobilný telefón, jazyk rozhrania čeština, angličtina, slovenčina
150,90 €

Ďalšie najpredávanejšie
25 položiek
5,0
TomTom GO Basic 5" Europe LIFETIME mapy
GPS navigácia – do auta, displej 5" s rozlíšením 480 × 272px, bluetooth a WiFi, výdrž batérie 1h, vnútorná pamäť 16GB, mapy ČR + Európa, RDS TMC (aktualizovaný prehľad dopravy), radenie do jazdných pruhov, databáza radarov, dotykový displej, doživotná aktualizácia máp cez mobilný telefón, jazyk rozhrania čeština, angličtina, slovenčina
150,90 €
Na sklade 4 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PP585u28
3,8 10×
NAVITEL E700 Lifetime
GPS navigácia – do auta, displej 7" s rozlíšením 800 × 480px, FM a prehrávač hudby, mapy ČR + Európa, radenie do jazdných pruhov, databáza radarov, dotykový displej, doživotná aktualizácia máp cez počítač, jazyk rozhrania čeština, angličtina, slovenčina
103,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PP700b
4,3 10×
TomTom GO Basic 6" Europe LIFETIME mapy
GPS navigácia – do auta, displej 6" s rozlíšením 800 × 420Mpx, bluetooth a WiFi, výdrž batérie 1h, vnútorná pamäť 16GB, mapy ČR + Európa, parkovací asistent (vyhľadanie parkoviska), RDS TMC (aktualizovaný prehľad dopravy), radenie do jazdných pruhov, databáza radarov, súradnice, dotykový displej, doživotná aktualizácia máp cez mobilný telefón
149,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PP585u29
4,0
TomTom GO EXPERT 7"
GPS navigácia – displej 7" s rozlíšením 1280 × 800px, bluetooth a WiFi, výdrž batérie 2h, vnútorná pamäť 32GB, ovládanie hlasom, dotykový displej, doživotná aktualizácia máp, jazyk rozhrania čeština, angličtina, slovenčina
449,90 €
Na sklade 3 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PP585u43
4,7
TomTom GO CLASSIC 6"
GPS navigácia – do auta, displej 6" s rozlíšením 800 × 480px, bluetooth a WiFi, výdrž batérie 1h, vnútorná pamäť 16GB, mapy ČR + Európa, RDS TMC (aktualizovaný prehľad dopravy), radenie do jazdných pruhov, databáza radarov, dotykový displej, doživotná aktualizácia máp cez mobilný telefón, jazyk rozhrania čeština, angličtina, slovenčina
153,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PP585u40
4,3
NAVITEL E505 Lifetime
GPS navigácia – do auta, displej 5" s rozlíšením 480 × 272px, FM, prehrávač hudby a prehrávač videa, vnútorná pamäť 8GB, mapy ČR + Európa, 3D budovy, dotykový displej, doživotná aktualizácia máp, jazyk rozhrania čeština, angličtina, slovenčina
101,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PP710b1
5,0
TomTom GO CLASSIC 5"
GPS navigácia – do auta, displej 5" s rozlíšením 480 × 272px, bluetooth a WiFi, výdrž batérie 1h, vnútorná pamäť 16GB, mapy ČR + Európa, RDS TMC (aktualizovaný prehľad dopravy), radenie do jazdných pruhov, databáza radarov, dotykový displej, doživotná aktualizácia máp cez mobilný telefón, jazyk rozhrania čeština, angličtina, slovenčina
127,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PP585u39
4,5
TomTom GO Discover 7"
GPS navigácia – do auta, displej 7" s rozlíšením 1280 × 800px, bluetooth a WiFi, výdrž batérie 2h, mapy ČR + Európa, parkovací asistent (vyhľadanie parkoviska), radenie do jazdných pruhov, databáza radarov, dotykový displej, doživotná aktualizácia máp cez mobilný telefón, jazyk rozhrania čeština, angličtina, slovenčina
349,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PP585u38
2,6
NAVITEL E707 Magnetic
GPS navigácia – do auta, displej 7" s rozlíšením 800 × 480px, vnútorná pamäť 8GB, mapy ČR + Európa, radenie do jazdných pruhov, databáza radarov, dotykový displej, doživotná aktualizácia máp, jazyk rozhrania čeština, angličtina, slovenčina
108,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PP7110d
4,9
TomTom Rider 500 EU pre motocykle Lifetime
GPS navigácia – na motorku, displej 4.9" s rozlíšením 480 × 272px, bluetooth a WiFi, výdrž batérie 6h, vnútorná pamäť 16GB, mapy ČR + Európa, RDS TMC (aktualizovaný prehľad dopravy), QuickGPSfix (rýchle zameranie GPS), databáza radarov, dotykový displej, doživotná aktualizácia máp cez mobilný telefón, jazyk rozhrania čeština, angličtina, slovenčina
Super cena
356,90 € Ušetríte 18 €
Na sklade 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PP583n03
TomTom GO EXPERT 6"
GPS navigácia – displej 6" s rozlíšením 1280 × 800px, bluetooth a WiFi, výdrž batérie 2h, vnútorná pamäť 32GB, ovládanie hlasom, dotykový displej, doživotná aktualizácia máp, jazyk rozhrania čeština, angličtina, slovenčina
+1 darček v hodnote 80,90 €
398,90 €
Na sklade 4 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PP585u44
5,0
TomTom GO Discover 6"
GPS navigácia – do auta, displej 6" s rozlíšením 1280 × 720px, bluetooth a WiFi, výdrž batérie 0,8h, mapy ČR + Európa, parkovací asistent (vyhľadanie parkoviska), radenie do jazdných pruhov, databáza radarov, dotykový displej, doživotná aktualizácia máp cez mobilný telefón, jazyk rozhrania čeština, angličtina, slovenčina
+1 darček v hodnote 80,90 €
326,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PP585u37
TomTom GO Camper Max
GPS navigácia – do auta, displej 7" s rozlíšením 1280 × 800px, bluetooth a WiFi, výdrž batérie 1,93h, vnútorná pamäť 32GB, ovládanie hlasom, mapy ČR + Európa, RDS TMC (aktualizovaný prehľad dopravy), databáza radarov, súradnice, 3D budovy, dotykový displej, doživotná aktualizácia máp cez mobilný telefón
Zľavnené -8 %
349,90 € 381,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: Tomnav03
TomTom GO EXPERT 5"
GPS navigácia – do auta, displej 5" s rozlíšením 854 × 480px, bluetooth a WiFi, výdrž batérie 1h, vnútorná pamäť 32GB, ovládanie hlasom, mapy ČR + Európa, radenie do jazdných pruhov, databáza radarov, súradnice, 3D budovy, dotykový displej, doživotná aktualizácia máp cez mobilný telefón
311,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: Tomnav01
TomTom GO Camper Tour
GPS navigácia – do auta, displej 6" s rozlíšením 800 × 480px, bluetooth a WiFi, výdrž batérie 1h, vnútorná pamäť 16GB, ovládanie hlasom, mapy ČR + Európa, RDS TMC (aktualizovaný prehľad dopravy), databáza radarov, súradnice, 3D budovy, dotykový displej, doživotná aktualizácia máp cez mobilný telefón
Zľavnené -6 %
282,90 € 299,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: Tomnav02
5,0
TomTom GO Discover 6"
GPS navigácia – do auta, displej 6" s rozlíšením 1280 × 720px, bluetooth a WiFi, výdrž batérie 0,8h, mapy ČR + Európa, parkovací asistent (vyhľadanie parkoviska), radenie do jazdných pruhov, databáza radarov, dotykový displej, doživotná aktualizácia máp cez mobilný telefón, jazyk rozhrania čeština, angličtina, slovenčina
282,19 €
Rozbalené
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: PP585u37
3,1
NAVITEL G550 Moto GPS Lifetime
GPS navigácia – do auta, displej 4.3" s rozlíšením 480 × 272px, bluetooth, FM a prehrávač hudby, vnútorná pamäť 8GB, mapy ČR + Európa, databáza radarov, dotykový displej, doživotná aktualizácia máp cez počítač, jazyk rozhrania čeština, angličtina, slovenčina
147,90 €
Na sklade 4 ks
Objednávací kód: PP7110c
4,5
TomTom GO Discover 7"
GPS navigácia – do auta, displej 7" s rozlíšením 1280 × 800px, bluetooth a WiFi, výdrž batérie 2h, mapy ČR + Európa, parkovací asistent (vyhľadanie parkoviska), radenie do jazdných pruhov, databáza radarov, dotykový displej, doživotná aktualizácia máp cez mobilný telefón, jazyk rozhrania čeština, angličtina, slovenčina
346,15 €
Rozbalené
Objednávací kód: PP585u38
4,7
TomTom GO CLASSIC 6"
GPS navigácia – do auta, displej 6" s rozlíšením 800 × 480px, bluetooth a WiFi, výdrž batérie 1h, vnútorná pamäť 16GB, mapy ČR + Európa, RDS TMC (aktualizovaný prehľad dopravy), radenie do jazdných pruhov, databáza radarov, dotykový displej, doživotná aktualizácia máp cez mobilný telefón, jazyk rozhrania čeština, angličtina, slovenčina
140,78 €
Rozbalené
Objednávací kód: PP585u40
3,8 10×
NAVITEL E700 Lifetime
GPS navigácia – do auta, displej 7" s rozlíšením 800 × 480px, FM a prehrávač hudby, mapy ČR + Európa, radenie do jazdných pruhov, databáza radarov, dotykový displej, doživotná aktualizácia máp cez počítač, jazyk rozhrania čeština, angličtina, slovenčina
88,72 €
Zánovné
Objednávací kód: PP700b
4,3
NAVITEL E505 Lifetime
GPS navigácia – do auta, displej 5" s rozlíšením 480 × 272px, FM, prehrávač hudby a prehrávač videa, vnútorná pamäť 8GB, mapy ČR + Európa, 3D budovy, dotykový displej, doživotná aktualizácia máp, jazyk rozhrania čeština, angličtina, slovenčina
85,21 €
Zánovné
Objednávací kód: PP710b1
2,6
NAVITEL E707 Magnetic
GPS navigácia – do auta, displej 7" s rozlíšením 800 × 480px, vnútorná pamäť 8GB, mapy ČR + Európa, radenie do jazdných pruhov, databáza radarov, dotykový displej, doživotná aktualizácia máp, jazyk rozhrania čeština, angličtina, slovenčina
78,49 €
Zánovné
Objednávací kód: PP7110d
Garmin Camper 890 MT-D
GPS navigácia – do auta, displej 0.80" s rozlíšením 1280 × 800px, bluetooth a WiFi, výdrž batérie 2h, vnútorná pamäť 16MB, ovládanie hlasom, parkovací asistent (vyhľadanie parkoviska), radenie do jazdných pruhov, 3D budovy, dotykový displej, doživotná aktualizácia máp cez počítač, jazyk rozhrania čeština, angličtina, slovenčina
511,27 €
Zánovné
Objednávací kód: SKG021ca10
TomTom GO Camper Max
GPS navigácia – do auta, displej 7" s rozlíšením 1280 × 800px, bluetooth a WiFi, výdrž batérie 1,93h, vnútorná pamäť 32GB, ovládanie hlasom, mapy ČR + Európa, RDS TMC (aktualizovaný prehľad dopravy), databáza radarov, súradnice, 3D budovy, dotykový displej, doživotná aktualizácia máp cez mobilný telefón
357,70 €
Rozbalené
Objednávací kód: Tomnav03

GPS navigácie do auta

článokČo je MirrorLink? MirrorLink je funkcia, ktorá umožňuje pripojiť telefón k displeju automobilu. Obsah sa potom priamo zrkadlí...
Či už vyrážate autom na cesty párkrát ročne, alebo jazdíte denne, spoľahlivá navigácia sa hodí v akejkoľvek...
Duálne autokamery od českého výrobcu NAVITEL vás postrážia – a to spredu aj zozadu. Ponúkajú pokročilé...
Autom na lyže do talianskych Dolomitov Nenechajte si ujsť veľa tipov na výlety, zoznam niekoľkých populárnych stredísk či postrehy z ciest. Ako sa čo...
Prinášame vám exkluzívny cestovateľský seriál! Nenechajte si ujsť najpodrobnejšie informácie o cestách za...
Viac článkov

GPS navigácie do auta

História GPS navigácie
Počiatky GPS navigácie (skratka GPS je z anglického Global Positioning System) sa datujú až do sedemdesiatych rokov minulého storočia, kedy Ministerstvo obrany Spojených štátov zadalo vedcom za úlohu vyriešiť problém so zistením aktuálnej polohy na ľubovoľnom mieste na našej planéte pomocou jednoduchého prístroja. Výsledkom bol práve projekt satelitnej GPS navigácie, ktorý začal byť onedlho realizovaný. Do deväťdesiatych rokov bol systém GPS prístupný iba armáde. Zásadný zlom však prišiel v roku 2000. Do tej doby bola totiž presnosť GPS navigácie na civilné použitie zámerne armádou obmedzená na presnosť v rádoch desiatok metrov z dôvodu obáv zneužitia systému GPS teroristami. Sprístupnenie GPS pre všetko obyvateľstvo prinieslo veľké výhody. Podstatne sa tak urýchlil vývoj, prišli nové moderné prístroje, ktoré sa stále zmenšovali a vylepšovali. A dnes sú už GPS navigácie do auta aj pre turistov (ručná GPS navigácia) s dokonalou presnosťou až na desiatky centimetrov a za dostupnú cenu pre každého.


Ako GPS navigácia funguje
Princíp je veľmi jednoduchý. Po oblohe krúži celkovo 24 nestacionárnych satelitov Navstar. Každá družica vysiela informácie o svojej polohe, presný čas z atómových hodín a približné polohy ostatných satelitov. GPS navigácia, ktorá musí mať priamu viditeľnosť na oblohu, potom na výpočet polohy využíva exaktný časový rozdiel medzi okamihom vyslania a okamihom prijatia dát. Ak GPS navigácia takto získa a spracuje dáta z troch družíc, dokáže určiť presnú zemepisnú šírku a dĺžku. Na výpočet nadmorskej výšky potom GPS navigácia potrebuje signál zo satelitov štyroch - získate tzv. 3D polohu. Samozrejme platí, že čím lepšia je viditeľnosť na oblohu, tým viac satelitov GPS navigácia zachytí, a tým presnejší bude aj výpočet aktuálnej polohy.

Čo dokážu moderné GPS navigácie
Od prvopočiatkov GPS navigácie ubehlo veľa rokov a moderné prístroje už nie sú len krabičkami, ktoré chrlia veľa číselných údajov a potrebujú dlhé minúty pri štarte na načítanie dôležitých údajov zo satelitov. Moderné GPS navigácie do auta sú kompaktné zariadenia s prehľadnými dotykovými displejmi a mnohými doplnkovými funkciami, či už je to prehrávanie hudby a videa alebo napríklad príjem digitálneho televízneho vysielania. Okrem toho majú spravidla vyspelý navigačný softvér, ktorý berie do úvahy stav dopravnej situácie, deň a čas jazdy alebo aj stav vozovky, a podľa toho určí najvhodnejšiu cestu. A okrem klasickej GPS navigácie do auta  si dnes môžete kúpiť napríklad aj GPS navigácie k notebooku a výnimkou nie je ani GPS navigácia integrovaná v mobilnom telefóne.

Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len na hodnotenie informácií v popise vyššie.
Ak máte otázku k produktom, službám, doprave, či inú požiadavku, využite zákaznícku podporu.
Čo by sme v ňom mali zlepšiť? Chýba vám tu niečo? Je niečo uvedené zle? Podeľte sa.
Pozrite sa na produkty zoradené podľa ceny od najlacnejšieho v kategórii lacné GPS navigácie do auta Produkty zoradené od najdrahšieho po najlacnejší hľadajte v kategórii najdrahšie GPS navigácie do auta Tovar zoradený podľa predajnosti od najviac po najmenej predávaný nájdete v kategórii najpredávanejšie, najlepšie GPS navigácie do auta Produkty zoradené podľa hodnotenia používateľov od najlepšieho nájdete v kategórii GPS navigácie do auta recenzie
P-DC1-WEB11
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií