Skladanie puzzle – zábava pre deti aj dospelých

Zobraziť katalóg
Aktualizované

Radosť, ktorú skladanie puzzle prináša, je jedným z dôvodov, prečo je táto záľuba obľúbená u detí aj dospelých. Umožňuje nám tráviť voľný čas kreatívnym spôsobom, prečkať dlhé zimné večery, zlé počasie alebo vyplniť dni, ktoré chceme tráviť v pohodlí domova. Prečítajte si v našom článku tipy, ako skladať puzzle, aby vám to šlo pekne od ruky. Dozviete sa tiež, čo s hotovým dielom alebo aké sú najväčšie puzzle na svete.

Skladanie puzzle puzzle

Skladanie puzzle – OBSAH

 1. 5 dôvodov, prečo skladať puzzle
 2. Druhy puzzle – na stenu aj na zem
 3. Ako skladať puzzle – rady a tipy
 4. Čo s hotovým puzzle?
 5. Návod: Ako zlepiť puzzle
 6. Ako zarámovať puzzle a zavesiť ich na stenu
 7. Najväčšie puzzle na svete a iné rekordy

5 dôvodov, prečo skladať puzzle

Tento herný fenomén vznikol pred viac ako 250 rokmi. Udržuje našu myseľ aktívnu, spomaľuje starnutie mozgu a pomáha predchádzať duševným chorobám. Prečítajte si ďalšie dôvody, pre ktoré by ste si skladanie puzzle nemali nechať ujsť.

#1 Skladanie puzzle prináša radosť

Každý správne vložený dielik aj posledný kúsok, ktorý vytvorí z puzzle obraz, vo vás vyvolá akési uspokojenie. Radosť, ktorú skladanie puzzle prináša, má svoje opodstatnenie. Váš mozog totiž produkuje hormón dopamín, ktorý dodáva na optimizmu.

Puzzle skladanie
Základné tvary dielikov klasického puzzle.

#2 Vybudujete si trpezlivosť

Pri skladaní puzzle čoskoro zistíte, že to bez trpezlivosti nepôjde. Hľadanie dielikov, skúšanie najrôznejších kombinácií, skladanie a opätovné hľadanie mozog po čase unaví. Uvidíte ale, že s každým ďalším hotovým puzzle sa bude vaša trpezlivosť zlepšovať.

#3 Pri skladaní puzzle sa učíte a trénujete mozog

Keď skladáte puzzle, dochádza vo vašom mozgu k zapojeniu oboch hemisfér, teda analytickej aj kreatívnej časti. Takéto spojenie podporuje schopnosť učiť sa a zapamätať si. Preto je táto činnosť vhodná pre deti od skorého veku, ktoré zatiaľ pri skladaní vôbec netušia, že vlastne trénujú mozog.

#4 Zaženiete stres aj nudu

V dnešnom uponáhľanom svete nie je vôbec na škodu sa na chvíľu odpútať od všetkých starostí a stresu, ktoré život prináša. Pri skladaní puzzle si užijete skvelý relax, zabudnete na stres a aspoň na chvíľu vytesníte starosti z hlavy. Skladať môžete s partnerom či deťmi, spolu sa porozprávate, zaženiete nudu a možno sa skladanie puzzle stane vaším spoločným koníčkom.

#5 Puzzle je zábava pre deti aj dospelých

Vďaka dostupnosti rôznych obtiažností je skladanie obrázkov puzzle záľubou, ktorej sa môžete venovať po celý svoj život. V detstve začnete ľahšími skladačkami a postupne sa vypracujete až na diela, ktoré budú hodné vystavenia v obývacej izbe. A pokiaľ vás táto záľuba naozaj nadchne, môžete sa dokonca zúčastniť súťaže v skladaní puzzle a zbúrať rekordy.

Skladanie puzzle – zábava
Deti skladanie puzzle milujú. A ani im nevadí, že sa pri tom učia.
i

Trochu z histórie puzzle

História puzzle siaha až do roku 1760, kedy londýnsky rytec a kresliar máp John Spilsbury vyrobil svoju prvú skladačku. Jednu zo svojich máp nalepil na tvrdé drevo a pílkou vyrezal jednotlivé krajiny. Vytvoril akúsi vzdelávaciu hru, ktorá slúžila ako učebná pomôcka zemepisu.

Druhy puzzle – na stenu aj na zem

Keď sa povie puzzle, vybavia sa vám pravdepodobne klasické drobné dieliky z tvrdého kartónu. Dnes sa však vyrábajú aj z iných materiálov a výnimkou nie sú dokonca ani 3D puzzle, z ktorých postavíte trojrozmerné objekty.

Klasické puzzle

Klasické puzzle vznikajú rozrezaním doštičky s motívom na drobné dieliky s charakteristickým tvarom. Navzájom do seba zapadajú len jediným možným spôsobom, žiadny dielik nesmie byť rovnaký. Tieto klasické skladačky sú obľúbenou zábavou detí aj dospelých. Dostupné sú najrôznejšie motívy skladajúce sa z niekoľkých málo dielikov, ale môžete si zaobstarať aj veľké puzzle s tisíckami dielikov, ktorých skladanie vás zabaví pokojne aj na niekoľko dní.

Drevené puzzle

Drevené puzzle sú vzhľadom na veľkosť jednotlivých dielikov vhodné skôr pre deti. Môžu byť pre nich jednou z prvých hračiek, s ktorou precvičia motoriku a sústredenie. Vďaka tomu, že sú vyrobené z prírodného materiálu, podporujú v dieťati vzťah k prírode, bývajú recyklovateľné a často v rodine vydržia aj niekoľko generácií.

Penové puzzle

Penové puzzle na zem sú ďalším variantom pro deti. Po zostavení z nich vznikne podložka na zem, ktorá často tvorí doplnok detskej izby. Vzhľadom na určeniu pre menšie deti bývajú penové puzzle doplnené o motívy písmen a číslic, základných obrázkov tvarov či zvierat, ktoré tvoria dieliky, ktoré sa vkladajú do podložky.

i Keďže sa stavajú prevažne na zemi, zaujímajú sa rodičia aj o to, ako vyčistiť penové puzzle od najrôznejších nečistôt. Vzhľadom na skutočnosť, že sú relatívne odolné proti ohýbaniu a stláčaniu, ich môžete prať na nízky stupeň aj v práčke. Bohato ale postačí každý dielik opláchnuť vlažnou vodou a nechať riadne vyschnúť. Údržbu by ste mali vykonávať pravidelne spolu s upratovaním ostatných plôch v detskej izbe.

3D puzzle

3D puzzle sa v základe líšia tým, že sa nestavajú na zemi, ale v priestore. Vďaka tomu vznikajú pôsobivé diela, ktoré v deťoch rozvíjajú predstavivosť a porozumenie trojrozmerným objektom. 3D puzzle často stvárňujú svetoznáme a historické budovy, zvieratá či dopravné prostriedky.

Skladanie puzzle má mnoho podôb
Skladanie puzzle má mnoho podôb, dieliky môžete spájať pokojne aj v priestore.

Ako skladať puzzle – rady a tipy

Skladaniu puzzle sa môžete začať venovať prakticky kedykoľvek. Dostupné sú rôzne obtiažnosti, a tak si na svoje prídu nielen začiatočníci, ale aj skúsení puzzliari. Keď máte pred sebou malé puzzle, zdá sa to byť jednoduché, akonáhle ale otvoríte krabicu s viac ako tisíc dielikmi, javí sa skladanie ako neľahká úloha.

Aby ste sa pri tejto kreatívnej činnosti nestresovali, ale naopak sa odreagovali, pripravili sme pre vás tipy a overené techniky, vďaka ktorým vám pôjde skladanie puzzle pekne od ruky.

#1 Vyberte si miesto, kde budete puzzle skladať

Pri malých skladačkách nie je výber vhodného miesta toľko dôležitý. Akonáhle si ale zaobstaráte veľké puzzle s množstvom dielikov, tento krok rozhodne nepodceňujte. Skladanie obrázkov puzzle sa môže pretiahnuť aj na niekoľko dní a jeho premiestnenie nie je vôbec jednoduché. Vyberte si preto miesto, kde vám rozložené dieliky nebudú v najbližších dňoch prekážať.

i Aké rozmery bude mať puzzle po zložení, sa dozviete z údajov na krabici. Než začnete skladať, skontrolujte, či sa vám na vybrané miesto puzzle vojde.

Pamätajte tiež na správne svetlo. Priamy svit zo žiarovky vám bude skôr na obtiaž, rovnako tak aj slnečné lúče dopadajúce priamo na plochu. Takéto svetlo vytvorí nepríjemné farebné odlesky, ktoré vám skladanie pekelne sťažia. Vhodnejšie je preto svetlo rozptýlené tienidlom alebo nepriame denné svetlo.

Puzzle ukladanie – spravné svetlo
Na obrázku vidíte, že ani miesto blízko pri okne nemusí byť vždy najlepšie.

Praktickým pomocníkom je pri skladaní puzzle špeciálna podložka, na ktorú si dieliky vyložíte. Vo chvíli, keď vám rozostavaný obraz bude prekážať, podložku aj s dielikmi jednoducho zrolujete a schováte. Dieliky by sa pri správnom zaobchádzaní od seba nemali rozdeliť. Puzzle je možné zakúpiť s podložkou v sete. Pokiaľ ju budete kupovať zvlášť, zamerajte sa predovšetkým na jej rozmery, aby boli na vaše dielo dostatočné.

#2 Začíname skladať puzzle: Najskôr roztrieďte dieliky

Neprehľadná hromada dielikov puzzle vo vás chtiac nechtiac vyvolá pocit, že neviete, kde začať. Venujte preto čas ich roztriedeniu, proces skladania si potom oveľa viac užijete. Pokiaľ skladáte väčšie puzzle, nie je potrebné ich triediť celé, ale môžete postupovať po častiach motívu a zvyšok nechať zatiaľ v krabici. A pokiaľ ste na skladanie dvaja, môžete sa pri skladaní a triedení dielikov striedať.

Ako triediť dieliky puzzle?

Každému môže vyhovovať iná metóda triedenia puzzle. Nič ale nepokazíte tým, keď si na začiatku všetky dieliky otočíte obrázkom nahor. Zvlášť od ostatných dielikov si vyčleňte okraje, prípadne ich môžete nechávať na ploche, kde budete puzzle stavať. Potom si prezrite váš motív. Pokiaľ je to možné, rozdeľte ich na časti podľa farieb. Rovnako tak rozdeľte dieliky s motívmi tvárí, budov či iných záchytných bodov s jasnými detailmi.

Skladanie puzzle
Triedenie dielikov si žiada poriadok. Budú sa vám preto hodiť úložné boxy na puzzle alebo akékoľvek krabice či podložky.
i Pri triedení dielikov bude užitočný aj kus kartónu, ktorým krabice vyložíte. Tieto kartónové podložky potom možno ľahko stohovať na seba, čo oceníte najmä v prípade veľkého množstva dielikov.

#3 Zložte okraje puzzle

Okraje sa ľahko triedia aj skladajú. Keďže majú jednu, či v prípade rohov dve strany celkom rovné, je počet kombinácií obmedzený. Navyše je ich v porovnaní s ostatnými dielikmi menej. Pri skladaní sa držte farby a motívu a uvidíte, že to pôjde pekne od ruky. Pokiaľ vám bude niektorá časť rámu chýbať, nebojte sa – medzi zostávajúcimi dielikmi ju neskôr určite objavíte. Časti okrajov možno skladať aj zvlášť, po zložení ich k sebe jednoducho pripojíte. Vznikne rám, ktorý vám dá jasnejšiu predstavu o obraze a celkových rozmeroch puzzle.

#4 Zostavte najjednoduchšie časti puzzle

Skladaním okrajov začala tá správna zábava. Teraz je na rade zostaviť niekoľko najľahších oblastí motívu a dať ich na miesto. Pri každom obraze budú tieto časti pochopiteľne iné. Prezrite si predlohu a zvážte, v ktorej oblasti sú výrazne odlišné farby či prepracované detaily. Pokiaľ ste si starostlivo roztriedili dieliky, je pre vás tento krok o niečo ľahší.

i V tejto fáze tiež oceníte použitie kartónových podložiek. V prípade misky či boxu ste museli presúvať dielik po dieliku zvlášť, z podložky ich ale jednoducho zhrniete.
Ako skladať puzzle návod Ako skladať puzzle návod 2 Ako skladať puzzle návod 3
Postup skladania puzzle.

Akonáhle nejakú oblasť zložíte, dajte ju podľa predlohy na miesto. Ľahšie sa vám budú umiestňovať tie, ktoré nadväzujú priamo na okraj. Iné časti môžu byť zatiaľ malé a nespojené – nechajte ich na mieste a uvidíte, že pri skladaní a prehľadávaní dielikov čo nevidieť narazíte na kúsky, ktoré dané časti spoja.

Pokiaľ nemáte zloženú väčšinu obrazu, tak určite nerobte častú začiatočnícku chybu, že si do ruky vezmete jeden dielik a budete hľadať, kam patrí. Jednak vám to zaberie strašne veľa času, a navyše vás to môže aj natoľko znudiť, že sa rozhodnete hodiť skladanie puzzle za hlavu. Táto činnosť vás má ale predovšetkým baviť. Namiesto toho preto neustále sledujte predlohu, kontrolujte farbu, motív, diery a výbežky dielikov. Pri troche trpezlivosti sa začne skladačka pomaly meniť v obraz.

#5 Zostavte zložité časti puzzle

Ak ste to ešte neurobili, tak sa v tejto fáze Občerstvite a nechajte hlavu a oči odpočinúť. Neustále prezeranie dielikov môže pekne unaviť. Obzvlášť, ak pri skladaní puzzle sedíte, tiež pretiahnite a rozpohybujte telo – inak by vás mohol rozbolieť chrbát či krčná chrbtica.

Akokoľvek išlo skladanie hlavných motívov obrázku od ruky, teraz sa pripravte, že príde hocikedy aj veľmi zdĺhavá časť. Na jej konci ale budete náležite odmenení, takže hurá do práce. Keď máte všetky záchytné body zložené, roztrieďte si zostávajúce dieliky podľa farby, pokiaľ to ide. Potom si ich zoraďte podľa tvarov, a to ideálne do riadkov, stĺpcov alebo kôpok, skrátka prehľadne.

Teraz nezostáva nič iné ako zistiť, ktorý dielik do danej oblasti patrí. Všímajte si tých najmenších detailov, a keď už sú pred vami len monotónne dieliky bez čohokoľvek, čo by vám poradilo, skúšajte ich jeden po druhom. Dieliky budú postupne ubúdať, až nakoniec zostane len jeden – po jeho vložení vás čaká odmena v podobe radosti zo zloženého puzzle.

Ako skladať puzzle návod 4 Ako skladať puzzle návod 5
Zloženie celého obrazu.

Čo s hotovým puzzle?

Na zložené puzzle je radosť pozerať. Vidíte kus práce a čas, ktorý ste skladaniu venovali. Možno ste navyše neskladali sami, ale s partnerom či deťmi, a tak by ste si radi spomienky na tieto momenty zachovali. Či už ste práve poskladali vlastné puzzle z fotografie, alebo váš obľúbený motív, prichádza na rad otázka, čo s hotovým dielom.

Ak puzzle nechcete uložiť späť do krabice alebo ho niekomu požičať, je najlepším riešením z neho urobiť obraz a zavesiť na stenu. Ako ale zabezpečiť, aby sa jednotlivé dieliky nerozpojili? Čítajte ďalej a dozviete sa, že bez lepenia puzzle to nepôjde.

co s hotovým puzzle
Hotové puzzle nemusíte schovávať späť do škatule.

Návod: Ako lepiť puzzle

Ak ste sa rozhodli hotové dielo vystaviť, čaká vás lepenie puzzle. Ako na to? Najlepším riešením je zaobstarať si špeciálne lepidlo, s ktorým je najmenej práce. Ďalšou možnosťou, ako lepiť puzzle, je použitie samolepiacej fólie, alternatívne možno využiť aj obyčajné lepidlo na papier či drevo.

i Ak chcete zavesiť puzzle na stenu, nie je nutné ho hneď lepiť na podklad. Zavesiť ho môžete aj bez lepenia, riešením sú klasické euroklipy, o ktorých sa viac dozviete nižšie.

Ako lepiť puzzle pomocou špeciálneho lepidla

 1. Puzzle presuňte na podklad, ku ktorému ho chcete prilepiť.
 2. Vezmite si lepidlo a naneste ho v dostatočnom množstve na hornú stranu puzzle (na obrázok).
 3. Pomocou štetca či kartónu lepidlo rozotrite po puzzle.
 4. Neľakajte sa, že je lepidlo biele, po zaschnutí sprehľadní.
 5. Po zaschnutí sa môžete vrhnúť na rámovanie puzzle.
Ako lepiť puzzle
Po zaschnutí sa presvedčte, či ste lepenie puzzle vykonali správne. Všetky dieliky by mali držať na svojom mieste.

Ako na lepenie puzzle k samolepiacej fóliu

Táto metóda je o niečo zložitejšia a pomocník sa vám bude určite hodiť. Nebudete potrebovať lepidlo, ale širokú samolepiacu fóliu. Vystrihnite z nej kus, ktorý zodpovedá veľkosti puzzle. Teraz je potrebné zložené puzzle obrátiť, k fólii sa totiž lepí zo zadnej strany. Najjednoduchšie je obložiť puzzle z oboch strán kartónom a preklopiť. Buďte opatrní, nech vám hotové dielo nevypadne.

Teraz zložte kartón zo zadnej strany puzzle a pustite sa do lepenia. Z fólie strhnite zadnú stranu a starostlivo prilepte k puzzle. Akonáhle budete mať oba kusy zlepené, vezmite si kuchynský valček a postupným prechádzaním prilepte všetky dieliky k ploche. Pokiaľ všetko drží na svojom mieste, pustite sa do rámovania puzzle.

Ako prilepiť puzzle klasickým lepidlom

Ak nemáte po ruke špeciálne lepidlo ani samolepiacu fóliu, môžete začať lepenie puzzle s pomocou obyčajného lepidla. Opäť ho ale bude potreba preklopiť zadnou stranou nahor. Obložte ho teda z oboch strán kartónmi ako v predchádzajúcej metóde a preklopte. Potom naneste lepidlo na podklad, ku ktorému chcete puzzle prilepiť. Priložte k sebe, opäť valčekom prejdite, aby sa všetky dieliky prilepili, a nechajte dôkladne zaschnúť. Takto prilepené puzzle môžete zarámovať alebo vložiť do euroklipu.

Ako zarámovať puzzle a zavesiť ho na stenu

Chcete si zavesiť puzzle na stenu? Lepením práca nekončí. Aby bol výsledok naozaj elegantný a príjemne doplnil interiér, je vhodné puzzle zarámovať. Aké máte možnosti?

 1. Pevné rámovanie puzzle pod sklenenou tabuľou je najelegantnejšie riešenie. Overte si veľkosť puzzle a podľa toho vyberte rám (postačí vám klasický rámik, ktorý sa používa na rámovanie fotografií). Zlepené puzzle vložte medzi podklad a sklo (plexisklo), pripevnite sponkami a pomocou otvoru či háčika zaveste.
 2. Rámovanie puzzle lištami si žiada kvalitný a tvrdý podklad a starostlivé zlepenie. Puzzle totiž nebude prekryté ochranným sklom, a tak je nutné, aby všetky dieliky na podklade riadne držali. Puzzle vložte do rámu a pomocou sponiek zafixujte. Potom môžete puzzle zavesiť.
 3. Rámovanie puzzle bez lepenia je možné vďaka takzvaným euroklipom (alebo tiež kliprámom). Ide o súpravu plexiskla a tvrdého podkladu. Medzi tieto časti vložíte zložené puzzle a pomocou klipov zafixujete. Kliprámy bývajú opatrené háčikmi a úchytmi na zavesenie. Hoci je takto možné zavesiť puzzle bez lepenia, je vhodnejšie ho k podkladu prilepiť, po čase by totiž mohlo začať schádzať dole.
Ako zarámovať puzzle
Než odštartujete rámovanie puzzle, vyberte vhodné miesto.
i

Každý obraz si zaslúži paspartu

Pasparta je kartónová obruba obrazu, ktorá má estetickú aj ochrannú funkciu. Medzi obrazom a rámom vytvára neutrálny priestor, ktorý umožní dielu vyniknúť. Na paspartu je potrebné myslieť už pri kúpe rámu, ktorý by tak mal byť o niečo väčší, než sú rozmery puzzle.

Najväčšie puzzle na svete a iné rekordy

Začiatky bývajú ťažké, ale cvičenie robí majstrov. A niektorí berú puzzle skladanie naozaj vážne. Prečítajte si, aké rekordy padli u nás aj vo svete.

Najväčšie puzzle na svete

V roku 2008 sa v nemeckom meste Ravensburg, odkiaľ pochádza tiež jeden z najväčších výrobcov puzzle, zišlo približne 15 tisíc priaznivcov tejto obľúbenej skladačky. Spoločne zostavili najväčšie puzzle na svete, ktoré čítalo celkom 1 076 280 dielikov. Trvalo im to bezmála 5 hodín, pričom vznikol obraz s rozlohou približne 600 m². Takto bol zbúraný pôvodný rekord zloženia puzzle s 212 000 ks, ktorý padol v Singapure roku 2002.

Najviac dielikov puzzle zložených jedným človekom

Pre rekordy nemusíme chodiť ďaleko. Rekordérkou je pani Anna Počarovská z Miroslavu, ktorá počas 25 rokov poskladala celkom 92 rôznych obrazov. Celkový počet dielikov, ktoré jej prešli pod rukami, je neuveriteľných 280 312 ks. V roku 2017 sa do Českej databanky rekordov zapísala vďaka zloženiu svojho najväčšieho diela s názvom Dvojitá retrospektíva, ktorá číta 32 250 dielikov.

Najväčšie puzzle na trhu

Donedávna patrilo k najväčším už spomínané puzzle s názvom Dvojitá retrospektíva o 32 250 ks. Onedlho ho však prekonala skladačka s názvom Život v divočine – toto vo svojej dobe najväčšie puzzle má celkom 33 600 dielikov a po zložení zaberie 9 m². Aktuálnym držiteľom zápisu v Guinness World Records z roku 2016 je puzzle Nezabudnuteľné okamihy z radu Disney. Číta neuveriteľných 40 320 dielikov a po zložení meria 6,8 × 1,9 metra.

i Mohlo by vás zaujímať:

Puzzle môžu byť láskou na celý život. Pokiaľ premýšľate, ako zabaviť a upokojiť myseľ, pustite sa do skladania puzzle a užite si dni, kedy vás počasie alebo iné okolnosti nútia zostať doma.

5,0
Ravensburger 162277 Pohľad na Cinque Terre
Puzzle – patria medzi náročnejšie, 1500 dielikov v balení, téma štáty/mestá, vhodné od 14 rokov
Super cena
18,90 €
Na sklade 2 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: HRAif11344
5,0
Ravensburger 127221 Veľká mapa sveta
Puzzle – 200 dielikov v balení, téma mapy a príroda, vhodné od 8 rokov
10,90 €
Na sklade 2 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: HRAif7629
4,9
Dětská mapa
Puzzle – 300 dielikov v balení, téma mapy, vhodné od 6 rokov
6,19 €
Na sklade 1 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: HRAif8254
Trefl Puzzle Mona Lisa 1 000 dielikov
Puzzle – patria medzi náročnejšie, 1000 dielikov v balení, téma ľudia, vhodné od 12 rokov
8,65 €
Na sklade > 10 ks u dodávateľa
Objednávací kód: HRAdn04755
4,8
Ravensburger 198320 Dolomity
Puzzle – patria medzi náročnejšie, 1000 dielikov v balení, téma štáty/mestá, vhodné od 14 rokov
14,90 €
Na sklade 2 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: HRAif7677
Tvarované puzzle – Dažďový prales (300 ks)
Puzzle – 300 dielikov v balení, téma príroda, pre náročných, vhodné od 7 rokov
23,42 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: HRAdn03110
Geography Puzzle – Mapa sveta (78 ks)
Puzzle – 78 dielikov v balení, téma mapy, pre náročných, vhodné od 5 rokov
23,82 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: HRAdn03098
Vytlačiť
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií