Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Sdílej a ušetři Apple Music

iPhone Xs (Max): Ako obstál v našej videorecenzii?

Zobraziť katalóg
Aktualizované

iPhony pre rok 2018 sa volajú iPhone XR, iPhone XS a iPhone XS Max. Svetlo sveta uzreli 12. septembra v Divadle Steva Jobsa priamo v sídle spoločnosti Apple Park a oproti starším modelom prinášajú množstvo vylepšení. Čo je u nich nové? A pre koho sú jednotlivé modely určené? Všetko, čo vás zaujíma, nájdete v tomto článku. Pridávam aj informácie o skvelých inteligentných hodinkách štvrtej generácie Apple Watch Series 4.

i 19. októbra odštartovali predobjednávky iPhonu XR!

ČASTI ČLÁNKU:

Apple predstavil iPhone XS (Max) a lacnejší iPhone XR – OBSAH

 1. Predstavenie tohtoročných iPhonov v skratke
 2. iPhone XS a XS Max z chirurgickej ocele, iPhone XR z hliníka
 3. Prémiové iPhony dostanú Super Retina displej, iPhone XR Liquid Retina
 4. Duálny fotoaparát u iPhone XS a XS Max, štandardný u iPhone XR
 5. K dispozícii prvé fotky nasnímané iPhonom XS
 6. Všetky tri iPhony poháňa Apple A12 Bionic
 7. Nové iPhony v prvých benchmarkoch. Ako výkonné sú?
 8. Veľkou zbraňou iPhonov je vyladený iOS 12
 9. iPhone XR, iPhone XS a iPhone XS Max, cena a dostupnosť
 10. Porovnanie: iPhone XR, iPhone XS a iPhone XS Max
 11. Porovnanie: iPhone XR, iPhone 8 a iPhone 8 Plus
 12. iPhone XS a XS Max – recenzia
 13. Apple Watch Series 4 dostali väčší displej
 14. Apple Watch Series 4: Dostupnosť a cena

Predstavenie tohtoročných iPhonov v skratke

 • Volajú sa iPhone XR, iPhone XS a iPhone XS Max
 • Uhlopriečky displejov sú 6,1", 5,8" a 6,5"
 • Poháňa ich čipset Apple A12
 • Majú Face ID
 • Podporujú bezdrôtové nabíjanie
 • iPhone XR používa LCD displej, zvyšné dva OLED
 • iPhone XR má štandardný fotoaparát, iPhone XS a XS Max duálny
 • iPhone XR je k dispozícii v šiestich farbách, iPhone XS a XS Max v troch

iPhone XS a XS Max z chirurgickej ocele, iPhone XR z hliníka

Apple iPhone XR, XS a XS Max dizajnom nadväzujú na iPhone X a všetky tri verzie prinášajú bezrámčekový displej s výrezom pre biometrický systém Face ID. Rámčeky okolo displeja sú konzistentné, takže na rozdiel od telefónov s Androidom je ich hrúbka totožná po stranách aj v hornej a spodnej časti. Domovského tlačidla sa Apple nadobro zbavil a tento rok ho nenájdeme u žiadneho z iPhonov. Na spodnej strane ako obvykle sídli Lightning konektor a reproduktor. Bočný rámček je u dvoch drahších modelov zo špeciálnej zliatiny chirurgickej nehrdzavejúcej ocele, na výrobu rámčeka pri iPhone XR výrobca použil hliník.

Apple iPhone XR; červený
iPhone XR je najlacnejší z trojice, je však rovnako výkonný ako dva drahšie modely. Farebná paleta sa podarila.

Rozvrhnutie tlačidiel zostáva tradičné. Na pravej strane má svoje miesto zapínacie tlačidlo, na ľavej potom ovládače tichého režimu a hlasitosti. Novinkou je slot pre dve SIM karty, ktorý sa u iPhonov objavuje prvýkrát za celú ich existenciu. Funkcia Dual SIM bude k dispozícii pri iPhone XS a XS Max vo verzii DSDS (Dual SIM Dual Stand-by), obe čísla tak budú môcť byť na príjme súčasne. Dual SIM bude zároveň spočívať v jednej fyzickej SIM karte a jednej eSIM karte, k čomu bude potrebná podpora operátorov. To u nás zatiaľ nie je na programe dňa. V Číne bude k dispozícii verzia so slotom na dve fyzické SIM karty.

Prémiové iPhony XS dostanú Super Retina displej, iPhone XR Liquid Retina

Vysokú latku v displejoch nasadil už iPhone X a tohtoročné iPhony ju posúvajú ešte vyššie. iPhone XS a iPhone XS Max používajú OLED displeje s názvom Super Retina, model iPhone XR stavil na LCD typ s označením Liquid Retina Displej. Základné parametre obrazoviek všetkých modelov sú nasledovné:

 • iPhone XR – 6,1", 1 792 × 828 px, LCD
 • iPhone XS – 5,8", 2 436 × 1 125 px, OLED
 • iPhone XS Max – 6,5", 2688 × 1242 px, OLED

Je zrejmé, že zatiaľ čo vlani bola uhlopriečka 5,8 palca tou najväčšou v ponuke spoločnosti Apple, tento rok je tou najmenšou. Trend postupného zväčšovania uhlopriečok displejov je neoddiskutovateľný a Apple nechce zostať pozadu. Displeje všetkých tohtoročných iPhonov kryje podľa slov výrobcu najodolnejšie sklo zo všetkých mobilných telefónov. Zobrazovače tiež prinášajú podporu HDR 10, od technológie 3D Touch Apple kvôli nízkej využívanosti upúšťa.

iPhone Xs Max; farby
Nový iPhone XS a iPhone XS Max.

Duálny fotoaparát u iPhone XS a XS Max, štandardný u iPhone XR

iPhone XS, priamy nástupca iPhonu X, dostal duálny fotoaparát s rozlíšením 12 Mpx a svetelnosťou f/1,8 u širokouhlého fotoaparátu a 12 Mpx a svetelnosťou f/2,4 u teleobjektívu. Totožnými parametrami sa chváli aj iPhone XS Max. V rámci úspor ale iPhone XR operuje len s jedným snímačom, neočakávame však, že bude v kvalite fotografií výrazne zaostávať. Duálne fotoaparáty síce majú obdobné parametre ako iPhone X, prešli ale menšou evolúciou. Teraz sa chvália dvakrát rýchlejším senzorom so schopnejšou neurálnou jednotkou, vylepšenou optickou stabilizáciou, detekciou tváre aj segmentáciou.

i iPhone X. Revolúcia v podaní Apple prináša nielen bezrámčekový displej.

Novinkou je funkcia Smart HDR, s ktorou fotoaparát spozná, že sa pohybujete. Fotoaparát vytvorí 4 rôzne fotky a spojí ich. Vyhotoví tiež ďalšie štyri sekundárne snímky s iným nastavením a nakoniec všetko spojí do jednej fotografie. Navyše potom, čo používateľ fotku odfotí, ju môže upravovať a plynule jej meniť rozmazanie. Na Keynote vyzerala funkcia efektne a už sa tešíme, ako si to vyskúšame v recenzii. Poteší taktiež fakt, že všetky tri iPhony dokážu natáčať video v stereu. Jedným z hlavných prvkov všetkých modelov je predná TrueDepth kamera spolu s infračervenou kamerou pre skenovanie tváre aj v tme. Face ID teraz funguje ešte rýchlejšie ako pri iPhone X.

iPhone XS a XS Max
Prémiové modely nesú meno iPhone XS a XS Max. Oba majú rovnakú výbavu, až na veľkosť batérie.

K dispozícii prvé fotky nasnímané iPhonom XS

Apple občas svoje nové iPhony požičiava známym fotografom, aby mu podarenými fotkami urobili reklamu. Tentoraz došlo na známeho cestovateľského fotografa Austina Manna, ktorý na petapixel.com zverejnil prvé fotky nasnímané iPhonom XS. Tu sú niektoré z nich.

iPhone XS, fotoaparát iPhone XS, fotoaparát iPhone XS, fotoaparát iPhone XS, fotoaparát iPhone XS, fotoaparátiPhone XS, fotoaparát
Takto fotí iPhone XS.

Všetky tri iPhony poháňa Apple A12 Bionic

Základom tohtoročných iPhonov je nový čipset Apple A12, prvý procesor vyrábaný 7 Nm technológiou. Obsahuje dve o 15 % rýchlejšie výkonnostné jadrá a dve o 40 % úspornejšie nízkoenergetické jadrá. Až o 50 % rýchlejšia je aj grafika. Nárast výkonu iPhonu sa prejaví v mnohých nových aplikáciách, kedy procesor napríklad lepšie využíva rozšírenú realitu. Čipset spolupracuje s 3 GB pri iPhone XR, resp. so 4 GB pamäte RAM pri iPhone XS a XS Max. Pre porovnanie pripomíname, že minuloročný iPhone X mal k dispozícii kapacitu 3 GB RAM.

Čipset tohtoročných iPhonov je nielen výkonnejší, ale vylepšuje tiež správu napájania. iPhone XS tak pri rovnakej kapacite 2 716 mAh, akú má iPhone X, vydrží nabitý v priemere o 30 minút dlhšie. iPhone XS Max obsahuje batériu s veľkosťou 3 300 mAh, a vydrží dokonca o 1,5 hodiny dlhšie než minuloročný výročný model.

iPhone XR
Dokonca aj lacnejší iPhone XR poháňa nový čip Apple A12 Bionic.

3,5 mm jack nenájdeme, nie prekvapivo, ani u tohtoročných iPhonov. Apple od neho upustil pri iPhone 7 a od tej doby do balenia pridával redukciu z Lightning konektorom na slúchadlový jack. Tú by sme ale v balení tohtoročných iPhonov hľadali márne. Výrobca presadzuje myšlienku bezdrôtovosti a kto aj napriek tomu túži po pripojení svojich súčasných slúchadiel, redukciu si bude môcť dokúpiť zvlášť.

Nové iPhony v prvých benchmarkoch. Ako sú výkonné?

Hoci sa ešte iPhone XR, iPhone XS a iPhone XS Max nepredávajú, k dispozícii už máme niekoľko benchmarkov. Merania, o ktorých informuje web cultofmac.com, sa týkajú testov Geekbench 4. Figurujú v nich iPhony s kódovým označením, pravdepodobne ich teda vykonáva sám Apple. Podľa testov budú tohtoročné iPhony solídne výkonné a rýchle. Aké sú konkrétne hodnoty?

iPhone XS

iPhone XS bol v Geekbench 4 testovaný dvakrát. V teste na viac jadier dosiahol hodnoty 11 385 a 11 167, po testovaní na jedno jadro sa ukázalo skóre 4 763 a 4 576. Pre porovnanie, iPhone X si vyslúžil hodnoty 10 116, resp. 4 208. iPhone XS, ktorého šesťjadrový procesor beží na frekvencii až 2,37 GHz, je teda približne o 10 – 15 % rýchlejší ako minuloročný výročný model.

iPhone XS Max

Testom Geekbench prešiel dvakrát aj najväčší z trojice, iPhone XS Max. Jeho výsledky sú 10 842 a 10 266 bodov v testoch na viac jadier a 4 813 a 4 790 v testoch na jedno jadro. To je v prípade jednojadrových testov viac ako pri iPhone XS, v prípade viacjadrových ale menej, hoci XS Max poháňa procesor s frekvenciou 2,49 GHz. Dôvodom je podľa webu fakt, že iPhone XS beží na už vydanom operačnom systéme iOS 12, XS Max na ešte len pripravovanom iOS 12.1 s horšou optimalizáciou.

iPhone XS; iPhone XS Max; výkon; benchmarky
Asi nikoho neprekvapí, že nový procesor Apple A12 Bionic bude z iPhone XR a iPhone XS (Max) robiť mimoriadne výkonné telefóny. A prvé benchmarky to len potvrdzujú.

iPhone XR

V testoch nesmie chýbať samozrejme ani tretia novinka tohtoročného septembra, iPhone XR. Je o niečo menej výkonný ako jeho dvaja bračekovia a v testoch dopadol so skóre 9367 pri použití viacerých jadier a 4754 v teste na jedno jadro. Z testov Geekbench 4 nie je jasná rýchlosť procesora.

Web gizmochina.com potom informuje o ohromujúcom výkone tohtoročných iPhonov v testoch benchmarkov AnTuTu. Tu iPhone XS prekročil pre Android zatiaľ nedosiahnuteľnú hranicu 300 tisíc bodov, a to nie len o vlások, ale o poriadny kus. Dosiahol presne 363 525 bodov, čo je oveľa viac, než má ktorýkoľvek telefón s Androidom. Uvidíme však, či na prvom mieste zostane aj po vydaní Huawei Mate 20 Pro s procesorom Huawei Hisilicon 980, ktorý nemá byť o nič slabší.

Veľkou zbraňou iPhonov je vyladený iOS 12

Veľkou prednosťou iPhonov a iPadov je intuitívny a dobre vyladený operačný systém iOS. Vo svojej jedenástej verzii však úplne nesplnil všetky predsavzatia, pretože trpel mnohými komplikáciami. Teraz však prichádza iOS 12 s úlohou rad nedokonalostí napraviť. Neprináša razantné zmeny ako predošlá verzia, zameriava sa predovšetkým na stabilitu, výkon a celkovú optimalizáciu. Už vo svojich beta verziách fungoval svižne a spoľahlivo, a to aj na päť rokov starom iPhone 5S. Aké sú najväčšie novinky dvanástej verzie iOS?

 • Väčšia stabilita systému – systém je rýchlejší a stabilnejší.
 • Vylepšené notifikácie – teraz sa notifikácie z rovnakých aplikácií zoskupujú.
 • Skupinové FaceTime – do skupinového hovoru sa môže pripojiť až 32 osôb.
 • ARKit 2 – v rozšírenej realite spolu bude môcť hrať viac používateľov. Pribudla tiež napr. aplikácia Measure pre meranie fyzických rozmerov rôznych objektov.
 • Správa používania aplikácií – v prehľade sa dozviete, ako dlho a ako často používate jednotlivé aplikácie.
 • Siri skratky umožnia nastavenie užitočných skratiek pre rôzne úkony.

Potešujúcou správou je, že iOS 12 nainštalujete na všetky zariadenia, na ktorých beží iOS 11.

iPhone XR, iPhone XS a iPhone XS Max, cena a dostupnosť

Aké budú ceny nových iPhone XR, iPhone XS a iPhone XS MAX? A kedy odštartujú predobjednávky a samotné predaje? Aktualizované informácie nájdete nižšie.

Cena iPhone XR

Cena iPhone XS

Cena iPhone XS Max

A kedy sa nové iPhony dostanú do predaja?

 • iPhone XS bude v predaji od 29. septembra 0:01 h. Predobjednávky štartujú od 21. septembra 0:01.
 • iPhone XR bude v predaji od 26. októbra 8:00 h. Predobjednávky štartujú od 19. októbra 8:01.

Porovnanie: iPhone XR, iPhone XS a iPhone XS Max

Tohtoročné iPhony sa podarili a mnoho používateľov je už určite odhodlaných si niektorý z nich kúpiť. Ak nemáte jasno v tom, ktorý model je pre vás vhodný, nasledujúca stručná rekapitulácia vám pomôže.

iPhone XR nemá OLED displej ani duálny fotoaparát a jeho bočný rámček je z hliníka. Pre mnoho používateľov sú to ale doslova len detaily, pretože v praxi by vplyv týchto ústupkov reálne nijako nepocítili. Jeho silnou zbraňou je len o niečo nižší výkon ako u zostávajúcich modelov, podobná funkčná výbava a nižšia cena. Tá bude silným argumentom pre mnoho doterajších používateľov Androidu. Ak ste jedným z nich, chcete prejsť na iPhone a zároveň vyžadujete veľký displej a prvotriedny výkon, iPhone XR pre vás bude najvhodnejšou voľbou.

Keby sa chcel iPhone XS zapáčiť zákazníkom a zároveň ich odradiť od kúpy ostatných dvoch tohtoročných modelov, určite by spomenul duálny fotoaparát, OLED displej, veľkú porciu pamäte RAM a najmenšiu uhlopriečku obrazovky. Že je to nevýhoda? Pre mnohých nie. Hoci by to ešte pred pár rokmi nebola pravda, uhlopriečka 5,8" pri tenkých rámikoch dnes znamená kompaktné zariadenie, ktoré sa bez problémov zmestí do vrecka a navyše ho neodtrhne. Chcete tú najlepšiu výbavu a iPhone, ktorý sa ľahko prenáša? Potom pre vás bude zásahom do čierneho iPhone XS.

iPhone XS Max je, dá sa povedať, zväčšená kópia iPhonu XS. A to bude hrať u mnohých potenciálnych zákazníkov veľkú úlohu, pretože väčší displej v tomto prípade znamená väčšiu batériu a viac priestoru pre hry alebo sledovanie videa. Mnohým používateľom navyše ani nevadí, že veľký telefón zaberá viac miesta a je ťažší, pretože ho nenosia vo vrecku. Ak chcete len to najlepšie, teda nadupanú výbavu a mamutí displej, nie je pre vás iná voľba ako iPhone XS Max.

Parametre/ModeliPhone XRiPhone XSiPhone XS MaxiPhone X
Uhlopriečka displeja6,1"5,8"6,5"5,8"
Rozlíšenie a Typ displeja1 792 × 828 px, Liquid Retina (LCD)2 436 × 1 125 px, Super Retina (OLED)2 688 × 1 242 px, Super Retina (OLED)2 436 × 1 125 px, Super Retina (OLED)
Pomer strán19,5 : 919,5 : 919,5 : 919,5 : 9
ProcesorApple A12 BionicApple A12 BionicApple A12 BionicApple A11 Bionic
Operačná pamäť RAM3 GB4 GB4 GB3 GB
Interné úložisko64/128/256 GB64/256/512 GB64/256/512 GB64/256 GB
Operačný systémiOS 12iOS 12iOS 12iOS 11
Zadný fotoaparát12 Mpx (f/1,8)12 Mpx (f/1,8) + 12 Mpx (f/2,4)12 Mpx (f/1,8) + 12 Mpx (f/2,4)12 Mpx (f/1,8) + 12 Mpx (f/2,4)
Predný fotoaparát7 Mpx (f/2,2)7 Mpx (f/2,2)7 Mpx (f/2,2)7 Mpx (f/2,2)
Batéria2 716 mAh3 300 mAh2 716 mAh
Rýchlonabíjanie
Rozmery150,9 × 75,7 × 8,3 mm143,6 × 70,9 × 7,7 mm157,5 × 77,4 × 7,7 mm143,6 × 70,9 × 7,7 mm
Hmotnosť194 g177 g208 g174 g
Umelá inteligencia
Cena1 049 € *1 169 € *1 689 € *1 049 € *

* Ceny k 13. 9. 2018

Porovnanie: iPhone XR, iPhone 8 a iPhone 8 Plus

Pre úplnosť pridávame tiež porovnanie iPhonu XR s poslednými jablčnými telefónmi s Home buttonom, iPhonom 8 a 8 Plus. Ak sa vám tohtoročné novinky zdajú byť drahé, „osmičkové“ iPhony sú alternatívou. Majú ale už značne zastaraný, hoci pre mnohých stále obľúbený, dizajn. Operujú aj s menšími displejmi, za to výkonnostne sú stále na úrovni. Aké sú ďalšie rozdiely medzi nimi a tohtoročným najlacnejším iPhonom?

Parametre/ModeliPhone XRiPhone 8iPhone 8 Plus
Uhlopriečka displeja6,1"4,7"5,5"
Rozlíšenie a Typ displeja1 792 × 828 px, Liquid Retina (LCD)1 334 × 750 px, Retina HD (LCD)1 920 × 1 080 px, Retina HD (LCD)
pomer strán19,5 : 916 : 916 : 9
ProcesorApple A12 BionicApple A11 BionicApple A11 Bionic
Operačná pamäť RAM3 GB3 GB3 GB
Interné úložisko64/128/256 GB64/256 GB64/256 GB
Operačný systémiOS 12iOS 11 (dostupná aktualizácia na iOS 12)iOS 11 (dostupná aktualizácia na iOS 12)
Zadný fotoaparát12 Mpx (f/1,8)12 Mpx (f/1,8)12 Mpx (f/1,8) + 12 Mpx (f/2,8)
Predný fotoaparát7 Mpx (f/2,2)7 Mpx (f/2,2)7 Mpx (f/2,2)
Batéria1 821 mAh2 675 mAh
Rýchlonabíjanie
Rozmery150,9 × 75,7 × 8,3 mm138,3 × 67,1 × 7,1 mm158,4 × 78,1 × 7,5 mm
Hmotnosť194 g148 g202 g
Umelá inteligencia
Cena1 049 € *699 € *820 € *

* Ceny k 13. 9. 2018

iPhone XS a XS Max – recenzia

Z našej video recenzie (nájdete ju na začiatku článku) vyplýva jediné: Apple sa v prípade iPhonu XS a XS Max opäť, nie prekvapivo, prekonal. Priniesol telefóny, ktoré ohromia rýchlosťou a najmä v prípade väčšieho modelu potešia veľkosťou displeja. Majitelia si môžu do sýtosti užívať opulentný výkon, ktorý úplne plynule a bleskovo rozhýbe aj tie najnáročnejšie aplikácie a hry. A to všetko v luxusnom balení, tvorenom kombináciou kovu a skla. Na druhú stranu je sklo kĺzavé, preto pozor na klzké povrchy, ako napríklad otvorené časopisy. V každom prípade vám odporúčame zaobstarať ochranné puzdro.

Umelá inteligencia (AI) sa už pomaly ale isto stáva u prémiových telefónov štandardom. Aj tá od Apple je na veľmi vysokej úrovni. S mnohými situáciami si poradí hravo, napríklad s hviezdami na oblohe, ktoré zdôrazní. Občas ale niečo úplne dokonale nezvládne, napríklad štruktúru asfaltu u nočnej fotky, ktorú v domnení, že je to šum, neprirodzene vyhladí. Apple navyše pridáva novú funkciu, tzv. Augmented Reality (AR) teda rozšírenú realitu. Telefón tak za vás zmeria objekty ležiace pred vami alebo si do reálneho prostredia môžete umiestniť 3D model nábytku a vyskúšať, ako to bude vyzerať.

iPhone XS a XS Max v zahraničných recenziách

Smerom k cene idú výhrady k iPhonu XS a XS Max z radu strán. Poukazujú na ňu aj kolegovia z Cnet.com. Ako pozitívne ale berú veľkosť a prvotriednu kvalitu displeja, čo považujú za jeho najväčšiu výhodu. Miernym sklamaním je výdrž batérie. Za túto cenu je len o hodinu a pol dlhšia ako u predchodcu iPhone X, hoci je reč o modeli XS Max. Výdrž slušná, ale mohla by byť podstatne lepšia.

Na tom, že v prípade iPhone XS Max ide hlavne o displej, sa Cnet.com zhoduje aj s recenziou uverejnenou na serveri Pocket-int.com. Veľkosť má podľa nich výhody aj nevýhody: Na jednu stranu, na priestrannom displeji vyzerá všetko veľmi dobre, je tu veľa miesta na ikony aj aplikácie samotnej. Lenže pre niektoré ruky je jednoducho príliš veľký. Redaktori poukazujú na to, že je prekvapujúce, že niektoré aplikácie stále nie sú optimalizované pre displej s výrezom. A to Apple patrí k jeho priekopníkom. Pochvala mieri tiež k celkovému dizajnu a jeho veľmi tenkým rámčekom. Síce vo svojej podstate ide len o zväčšený iPhone X, stále to ale funguje.

Na Mashable.com sú veľmi struční. Citujme: „Najlepšie iPhone vôbec. Bodka.“ Klady a zápory sú potom zhodné, ako vo všetkých ďalších recenziách. Výhodou je veľký displej a dizajn, záporom cena a výdrž batérie, ktorá by mohla byť lepšia. A konečne na serveri TechRadar.com k výhodám pridávajú aj to, že použité HDR (high-dynamic-range) prepožičiava fotoaprátu nový rozmer a fotky z neho sú skutočne kvalitné. Pochvaľujú si aj to, že Apple dokázal o stupeň posunúť výkon svojho telefónu.

Pozrite sa na videorecenziu známeho YouTuber Marqués Brownleeho:

Apple Watch Series 4 dostali väčší displej

Okrem nových iPhonov sme sa dočkali aj nových Apple Watch, prvýkrát so 64-bitovým procesorom. K 64-bitovým iPhonom a iPadom tak Apple pridáva aj hodinky. Watch sú najpredávanejšími inteligentnými hodinkami na svete, tento rok ale prvýkrát od svojho príchodu prešli redizajnom. Teraz majú o 15 % tenšie rámčeky a o 30 % väčší displej ako predošlé generácie. Fyzicky pritom narástli len minimálne. Predávať sa budú vo veľkostiach 40 a 44 mm (predtým 38 a 42 mm) a vo farbách striebornej, čiernej a zlatej.

Zoznam vylepšení je pomerne dlhý. Apple Watch sú hlasnejšie, korunka má teraz tlakovú odozvu a pribudlo aj niekoľko ciferníkov. Reproduktor sa presunul na druhú stranu od mikrofónu, takže hovory budú jasnejšie. Mozgom je 64-bitový dual-core procesor S4, ktorý je dvakrát rýchlejší ako v prípade predchádzajúcej verzie. Zaujímavosťou je schopnosť hodiniek rozoznať pád majiteľa. Keď spadnete a nebudete sa minútu hýbať, automaticky zavolajú záchranku. Majú tiež nový srdcový senzor, ktorý dokáže vykonávať test EKG, teda sledovanie srdcovej aktivity. Výsledok potom možno rovno odoslať vo formáte PDF vášmu lekárovi. Na jedno nabitie vydržia rovnako dlho ako predchádzajúce generácie.

Apple Watch Series 4: Cena a dostupnosť

i Mohlo by vás zaujímať

Veľký deň pre všetkých fanúšikov spoločnosti Apple nadišiel. Túto stredu o 19:00 boli predstavené nové telefóny iPhone a inteligentné hodinky Apple Watch Series 4. Čím plánuje iPhone XS, XS Max a lacnejší iPhone XR zaujať?

iPhone Xs; iPhone Xs Max; iPhone Xr

Záznam Apple Keynote s českým dabingom

Ako prebiehal Apple Keynote

Textový záznam z Apple Keynote

 • 20:46 – Ďakujeme za pozornosť a sledujte náš web, kde čoskoro prinesieme detailné informácie ku všetkým uvedeným modelom.
 • 20:45 – Tim Cook sa rozlúčil a prítomní novinári už mieria k pultom, kde sú pre nich pripravené nové iPhony.
 • 20:42 – SR je v druhej vlne, čo znamená reálny štart predaja už 29. septembra!
 • 20:42 – iPhone XS bude k dispozícii od 21. septembra s kapacitami 64 GB, 256 GB a 512 GB. Cena štartuje na 999 dolároch. iPhone XS Max bude k dispozícii za 1 099 dolárov.
 • 20:41 – iPhone XR bude k dispozícii od 26. októbra v kapacitách 64 GB, 128 GB a 256 GB. Cena štartuje na 749 dolároch.
 • 20:40 – Johny Ive komentuje produktové video na nové iPhony. Jeho artikulácia a dôraz na detail sú fascinujúce. Škoda, že nevystupuje priamo naživo pri predstavení.
 • 20:35 – iPhone XR vydrží na jedno nabitie o 90 minút dlhšie ako iPhone 8 Plus.
 • 20:33 – Zadná 12 Mpx kamera nie je duálna, ale napriek tomu ponúkne efektný bokeh režim pre portréty. Predná TrueDepth kamera je opäť identická s iPhonom XS.
 • 20:30 – Hliníkové vyhotovenie hneď v niekoľkých farebných variantoch – white, black, blue, coral, yellow, red. Lepší LCD displej s technológiou Liquid Retina. Uhlopriečka 6,1" s rozlíšením 1 792 × 828 pixelov. Face ID je identické s telefónom iPhone XS, rovnako tak čip A12 Bionic vrátane strojového učenia v reálnom čase.
 • 20:26 – Ďalší iPhone, tentokrát ide o „lacný“ iPhone XR.
 • 20:23 – Apple myslí ekologicky a v budúcnosti chce vyrábať iPhony z kompletne recyklovaných materiálov. Vzhľadom na počet vyrobených iPhonov ročne (viac ako 200 miliónov) by išlo o významný príspevok k udržaniu existujúceho životného prostredia.
 • 20:20 – iPhone XS a XS Max zvládnu Dual SIM, ale pomocou technológie eSIM, čo musia podporovať mobilní operátori. Fyzicky je možné do telefónu vložiť jednu SIM kartu, pre čínsky trh bude k dispozícii špeciálna verzia s možnosťou vložiť fyzicky 2 SIM.
 • 20:18 – Batéria iPhonu XS vydrží približne o 30 minút dlhšie ako pri iPhone X.
 • 20:16 – Pochopiteľne sa zvýši aj kvalita nahratého videa, Apple navyše zapracoval na výrazne lepšej kvalite záznamu zvuku.
 • 20:14 – U portrétov bude možné dodatočne upraviť hĺbku pozadia, tzv. Bokeh efekt.
 • 20:12 – 12 Mpx s optickou stabilizáciou, svetelnosť f/1,8 + druhá zadná kamera s teleobjektívom má tiež 12 Mpx so svetelnosťou f/2,4. Výslednú kvalitu snímok zvyšuje nový neurálny procesor. Apple pridáva Smart HDR, čo je funkcia, ktorá na pozadí jednej fotografie vytvorí mnoho ďalších a pomocou zložitých algoritmov všetko pospája do výslednej fantastickej snímky s neuveriteľnými detailmi. Portréty sú výrazne lepšie ako pri fotografovaní na staršej generácií iPhonov.
 • 20:06 – Teraz sa pozrieme na novinky pri fotoaparáte.
 • 20:05 – Galaga AR je atraktívny remake starých automatových hier do rozšírenej reality, viac hráčov je zapojených do plnenia úloh. Tvorcovia chvália perfektný zvuk reproduktorov nového iPhone XS.
 • 20:00 – Ďalšia aplikácia je Homecourt. Ide o revolúciu v basketbalovom tréningu. Aplikácia dokáže v reálnom čase vedecky zaznamenať až 6 parametrov u hráča, počítať body a sledovať celý rad zaujímavých štatistík.
 • 19:57 – Silnejší výkon iPhonu sa prejaví v mnohých nových aplikáciách. Na scéne máme ukážku od herného štúdia Bethesda. Ide o 3D hru The Elder Scrolls: Blades s vynikajúcou grafikou. Naživo predvádzané demo je luxusné a hra vyjde ešte počas jesene.
 • 19:53 – Dochádza k ukážkam už známych funkcií z bety iOS 12 – Siri shortcuts vám umožní poskladať si niekoľko po sebe vykonaných krokov do jedného príkazu.
 • 19:50 – Čip A12 je dizajnovaný priamo pre iPhone, čo umožňuje Apple všetko úplne detailne prispôsobiť. Nárast výkonu sa tak nijako neprejaví na výdrži batérie. V spojení s iOS 12 bude práca s aplikáciami až o 30 % rýchlejšia.
 • 19:48 – Apple A12 Bionic je prvý 7 Nm čip, 6-jadrové CPU + 4-jadrové GPU. Medzigeneračný nárast je pomerne citeľný. Apple však pridal 8-jadrový neurálny systém pre strojové učenie. S novou čipovou sadou súvisí aj rozšírenie internej pamäte až na 512 GB.
 • 19:44 – FaceID dostalo nové algoritmy a ponúka ešte rýchlejšie odomykanie telefónu.
 • 19:41 – iPhone XS s 5,8" displejom, druhá verzia iPhone XS Max potom s 6,5" displejom. Oba telefóny sú predstavené spoločne a majú identické funkcie.
 • 19:38 – Phil Schiller na scéne – iPhone XS je potvrdený v zlatej, striebornej a sivej farbe. Zvýšená odolnosť voči vode IP68.
 • 19:36 – Najprv prebieha vychvaľovanie iPhone X. Približne 98 % jeho majiteľov sa do telefónu „zamilovalo“.
 • 19:35 – Poďme na iPhone.
 • 19:33 – K dispozícii od 21. septembra s watchOS 5 za cenu 399 dolárov.
 • 19:30 – Zhrnutie k Apple Watch 4. generácie – menšie telo, väčší displej, detekcia pádov, presnejšie meranie tepovej frekvencie, meranie EKG, prepracovaná digitálna korunka s haptickou odozvou, Bluetooth 5, celodenná výdrž batérie, 2× vyšší výkon, kompatibilné so všetkými remienkami z predchádzajúcich generácií.
 • 19:25 – Apple Watch 4. generácie sú certifikované americkým Ministerstvom zdravotníctva pre meranie EKG.
 • 19:22 – Podobne došlo k spresneniu merania tepovej frekvencie a Apple Watch budú sledovať a včas upozorňovať na akékoľvek nezrovnalosti. Úplnou novinkou sú elektródy na zadnej strane hodiniek. Bude teda možné si zmerať EKG. Meranie prebieha priložením prsta na korunku a po 30 sekundách dospeje k výsledkom merania. Výsledok je možné vo formáte PDF zaslať ošetrujúcemu lekárovi. To je jednoducho super
 • 19:17 – Hodinky po novom fungujú aj ako bezpečnostný prvok a v prípade pádu na zem vám automaticky zavolajú pomoc.
 • 19:14 – Štvrtá séria Apple Watch sa ešte viac sústredí na zdravie a všetko okolo neho. Došlo tiež na prepracovanie korunky alebo na zvýšenie hlasitosti hodiniek (Siri) približne o 50 %. Vo vnútri hodiniek je nový hardvér priamo z dielne Apple.
 • 19:11 – Nové Apple Watch konečne v prvom vizuálnom predstavení. Väčší displej (približne o 32 %), ale hodinky sú celkovo o trochu menšie ako u tretej generácie. Výrazne prepracované rozhranie hodiniek vyzerá atraktívne.
 • 19:09 – Apple Watch sú najpredávanejšie hodinky na svete. Už sa schyľuje k predstaveniu ich štvrtej generácie.
 • 19:07 – Tim Cook hovorí o Apple Store, ktorý navštívi za jeden rok asi pol miliardy návštevníkov a samozrejme potencionálnych kupcov. Apple už čoskoro dosiahne na métu 2 miliárd predaných zariadení so systémom iOS.
 • 19:04 – Tim Cook na scéne
 • 19:00 – Prenos začína ľahkou paródiou na Mission Impossible, v ktorej vystupuje aj Tim Cook. Očakávania v sále sú veľké.
 • 18:55 – Samotná tlačová konferencia prebehne na pódiu Steve Jobs Theater, čo je impozantná budova v areáli Apple Parku. Hlavná sála sa ukrýva v podzemí a pojme približne 1 000 osôb.
 • 18:45 – Špekulácie sa postupne šíria celým internetom a v tejto chvíli to vyzerá tak, že nové iPhony ponesú označenie iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR. Musíme si však ešte počkať na oficiálne potvrdenie z úst Tima Cooka.
 • 18:40 – Apple vo svojom sídle v americkom Coupertine už o chvíľku predstaví novinky vo svojom portfóliu. Očakávame nové iPhony a Apple Watch. Možno dôjde aj na nejaké ďalšie produkty.

Apple stále určuje trendy

Rok 2017 bol pre iPhony prelomový. Rokmi preverený dizajn si žiadal zmenu. Tú priniesol iPhone X, ktorý spopularizoval výrez v displeji, ktorý opäť dokázal, že Apple vie nastoliť trendy.

i iPhone X. Revolúcia v podaní Apple prináša nielen bezrámčekový displej.

iPhone X bol a stále je tým najlepším a tiež najdrahším telefónom iPhone. Minulý rok nás prekvapil prelomovým zabezpečením pomocou Face ID a ovládania gestami. Konzervatívnejší používatelia potom museli prekusnúť opustenie ikonického Home Button. Skvelé predaje „desiatky“ ale napovedajú, že noví majitelia s tým príliš veľké problémy nemali. Aké budú nové iPhony pre tento rok? Čo prinesú a čím prekvapia? Sledujte s nami živý prenos z Californie a budete mať všetko z prvej ruky.

iPhone pre rok 2018 bude nepochybne ešte lepší ako iPhone X. Netrpezlivo čakáme na fotoaparát, výkon, vyhotovenie a ďalšie novinky. V stredu o 19:00 zostaňte naladení.

Apple s dnes predstavenými telefónmi iPhone XR, iPhone XS a iPhone XS Max opäť ukázal, že vie zaujať masu. Nové iPhony vyzerajú parádne a už teraz sa tešíme, až si budeme môcť niektorý z nich otestovať. Akonáhle sa tak stane, môžete sa tešiť na podrobnú recenziu.

iPhone Xs 64GB vesmírna sivá - Mobilný telefón
iPhone Xs 64GB vesmírna sivá
Mobilný telefón 5.8" P-OLED 2436 × 1125, procesor Apple A12 Bionic 6-jadrový, RAM 4 GB, interná pamäť 64 GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 12 Mpx (f/1.8)+12 Mpx (f/2.4), predný fotoaparát 7 Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, Lightning port, single SIM + eSIM, vodoodolný podľa IP68, neblokovaný, rýchle nabíjanie 15W, bezdrôtové nabíjanie, batéria 2658 mAh, iOS 12

+ ZADARMO Sada Darček od Alzy: Polročné predplatné 10 e-časopisov

719,90 € bez DPH 599,92 €
Kúpiť
Prenájom elektroniky
Na sklade > 5 ks
Môžete mať ihneď na 10 predajniach
Objednávací kód: RI025b2
iPhone Xs 64GB strieborná
Mobilný telefón 5.8" P-OLED 2436 × 1125, procesor Apple A12 Bionic 6-jadrový, RAM 4 GB, interná pamäť 64 GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 12 Mpx (f/1.8)+12 Mpx (f/2.4), predný fotoaparát 7 Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, Lightning port, single SIM + eSIM, vodoodolný podľa IP68, neblokovaný, rýchle nabíjanie 15W, bezdrôtové nabíjanie, batéria 2658 mAh, iOS 12

+ ZADARMO Sada Darček od Alzy: Polročné predplatné 10 e-časopisov

719,90 € bez DPH 599,92 €
Kúpiť
Prenájom elektroniky
Na sklade > 5 ks
Môžete mať ihneď na 5 predajniach
Objednávací kód: RI025b1
iPhone Xr 64GB biela - Mobilný telefón
iPhone Xr 64GB biela
Mobilný telefón 6.1" IPS 1792 × 828, procesor Apple A12 Bionic 6-jadrový, RAM 3 GB, interná pamäť 64 GB, zadný fotoaparát 12 Mpx (f/1.8), predný fotoaparát 7 Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, Lightning port, single SIM + eSIM, vodoodolný podľa IP67, neblokovaný, rýchle nabíjanie 15W, bezdrôtové nabíjanie, batéria 2942 mAh, iOS 12

+ ZADARMO Sada Darček od Alzy: Polročné predplatné 10 e-časopisov

629 € bez DPH 524,17 €
Kúpiť
Prenájom elektroniky
Na sklade > 5 ks
Môžete mať ihneď na 4 predajniach
Objednávací kód: RI027b1
iPhone Xr 64GB čierna - Mobilný telefón
iPhone Xr 64GB čierna
Mobilný telefón 6.1" IPS 1792 × 828, procesor Apple A12 Bionic 6-jadrový, RAM 3 GB, interná pamäť 64 GB, zadný fotoaparát 12 Mpx (f/1.8), predný fotoaparát 7 Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, Lightning port, single SIM + eSIM, vodoodolný podľa IP67, neblokovaný, rýchle nabíjanie 15W, bezdrôtové nabíjanie, batéria 2942 mAh, iOS 12

+ ZADARMO Sada Darček od Alzy: Polročné predplatné 10 e-časopisov

629 € bez DPH 524,17 €
Kúpiť
Prenájom elektroniky
Na sklade > 5 ks
Môžete mať ihneď na 12 predajniach
Objednávací kód: RI027b2
iPhone Xr 64GB červená - Mobilný telefón
iPhone Xr 64GB červená
Mobilný telefón 6.1" IPS 1792 × 828, procesor Apple A12 Bionic 6-jadrový, RAM 3 GB, interná pamäť 64 GB, zadný fotoaparát 12 Mpx (f/1.8), predný fotoaparát 7 Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, Lightning port, single SIM + eSIM, vodoodolný podľa IP67, neblokovaný, rýchle nabíjanie 15W, bezdrôtové nabíjanie, batéria 2942 mAh, iOS 12

+ ZADARMO Sada Darček od Alzy: Polročné predplatné 10 e-časopisov

629 € bez DPH 524,17 €
Kúpiť
Prenájom elektroniky
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: RI027b3
iPhone Xr 64GB koralovo červená
Mobilný telefón 6.1" IPS 1792 × 828, procesor Apple A12 Bionic 6-jadrový, RAM 3 GB, interná pamäť 64 GB, zadný fotoaparát 12 Mpx (f/1.8), predný fotoaparát 7 Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, Lightning port, single SIM + eSIM, vodoodolný podľa IP67, neblokovaný, rýchle nabíjanie 15W, bezdrôtové nabíjanie, batéria 2942 mAh, iOS 12

+ ZADARMO Sada Darček od Alzy: Polročné predplatné 10 e-časopisov

629 € bez DPH 524,17 €
Kúpiť
Prenájom elektroniky
Na sklade > 5 ks
Môžete mať v piatok 14.8. od 8:00
Objednávací kód: RI027b5
iPhone Xr 64GB žltá
Mobilný telefón 6.1" IPS 1792 × 828, procesor Apple A12 Bionic 6-jadrový, RAM 3 GB, interná pamäť 64 GB, zadný fotoaparát 12 Mpx (f/1.8), predný fotoaparát 7 Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, Lightning port, single SIM + eSIM, vodoodolný podľa IP67, neblokovaný, rýchle nabíjanie 15W, bezdrôtové nabíjanie, batéria 2942 mAh, iOS 12

+ ZADARMO Sada Darček od Alzy: Polročné predplatné 10 e-časopisov

629 € bez DPH 524,17 €
Kúpiť
Prenájom elektroniky
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra od 10:00
Objednávací kód: RI027b6
iPhone Xr 64GB modrá
Mobilný telefón 6.1" IPS 1792 × 828, procesor Apple A12 Bionic 6-jadrový, RAM 3 GB, interná pamäť 64 GB, zadný fotoaparát 12 Mpx, predný fotoaparát 7 Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, Lightning port, single SIM + eSIM, vodoodolný podľa IP67, neblokovaný, rýchle nabíjanie 15W, bezdrôtové nabíjanie, batéria 2942 mAh, iOS 12

+ ZADARMO Sada Darček od Alzy: Polročné predplatné 10 e-časopisov

629 € bez DPH 524,17 €
Kúpiť
Prenájom elektroniky
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra od 10:00
Objednávací kód: RI027b4
iPhone 11 64 GB biela - Mobilný telefón
Viac ako98%spoľahlivosť
iPhone 11 64 GB biela
Mobilný telefón 6.1" IPS 1792 × 828, procesor Apple A13 Bionic 6-jadrový, RAM 4 GB, interná pamäť 64 GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 12 Mpx (f/1.8)+12 Mpx (f/2.4), predný fotoaparát 12 Mpx, optická a elektronická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, Lightning port, single SIM + eSIM, vodoodolný podľa IP68, neblokovaný, rýchle nabíjanie 18W, bezdrôtové nabíjanie, batéria 3110 mAh, iOS 13

+ ZADARMO Sada Darček od Alzy: Polročné predplatné 10 e-časopisov

799,90 € bez DPH 666,58 €
Kúpiť
Prenájom elektroniky
Na sklade > 5 ks
Môžete mať ihneď na 3 predajniach
Objednávací kód: RI028b1
iPhone 11 128 GB červená
Mobilný telefón 6.1" IPS 1792 × 828, procesor Apple A13 Bionic 6-jadrový, RAM 4 GB, interná pamäť 128 GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 12 Mpx (f/1.8)+12 Mpx (f/2.4), predný fotoaparát 12 Mpx, optická a elektronická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, Lightning port, single SIM + eSIM, vodoodolný podľa IP68, neblokovaný, rýchle nabíjanie 18W, bezdrôtové nabíjanie, batéria 3110 mAh, iOS 13

+ ZADARMO Sada Darček od Alzy: Polročné predplatné 10 e-časopisov

849 € bez DPH 707,50 €
Kúpiť
Prenájom elektroniky
Na sklade > 5 ks
Môžete mať ihneď na predajni Bratislava - centrála
Objednávací kód: RI028c3
0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
P-DC1-WEB25
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi