IPL epilátor Philips Lumea IPL 9900 (RECENZIA)

Zobraziť katalóg

Recenzia

Aktualizované • Autor: Eva Mizerová

V domácej recenzii sme pre vás na vlastnej koži otestovali IPL epilátor Philips Lumea IPL9900, ktorý možno využiť na epiláciu chĺpkov celého tela vrátane tváre. Ide o pokrokový model, ktorý vyniká mnohými inováciami a exkluzívnymi funkciami SkinAI s využitím umelej inteligencie na virtuálnu analýzu pleti aj ošetrenie. Zaujíma vás, ako sa s ním pracuje a aký na nás urobil výsledný dojem?

Philips Lumea Series 9900 SkinAI IPL BRI977/00 recenzia

IPL epilátor Philips Lumea IPL 9900 | OBSAH

 1. Prvé zoznámenie s Philips Lumea Series IPL 9900
 2. Pred prvým použitím IPL epilátora Philips Lumea Series
 3. Mobilné aplikácie Philips Lumea IPL
 4. Ako postupovať pri epilácii s IPL epilátorom Philips Lumea Series 9900?
 5. 2 režimy na pohodlnú IPL epiláciu
 6. Ako často je potrebné aplikovať IPL ošetrenie s epilátorom Philips Lumea?
 7. Aké výsledky môžem od IPL epilátora Philips Lumea Series 9900 očakávať?
 8. Osobné pocity z používania IPL epilátora Philips Lumea Series 9900
 9. Celkové hodnotenie IPL epilátora Philips Lumea Series IPL 9900

Prvé zoznámenie s Philips Lumea Series IPL 9900

Už dlhší čas som sa zaujímala o domácu IPL epiláciu, a keď sa mi naskytla možnosť otestovať IPL epilátor Philips Lumea IPL 9900, s radosťou som túto výzvu prijala. Prístroj mi bol doručený v elegantnom balení, kde je všetko prehľadne a prakticky usporiadané. IPL epilátor aj všetko príslušenstvo celkovo pôsobí veľmi luxusným dojmom, k čomu iste prispieva aj veľmi vkusné farebné a dizajnové vyhotovenie. Balenie je tiež doplnené o prenosnú štýlovú taštičku, do ktorej si môžem všetko uložiť.

Obsah balenia IPL epilátora Philips Lumea IPL 9900

 • IPL epilátor Philips Lumea Series 9900
 • Pevný napájací kábel
 • 4 nadstavce
 • Prenosná taštička
 • Návod na použitie v slovenskom jazyku
IPL epilátor Philips Lumea
Obsah balenia IPL epilátora Philips Lumea IPL 9900.

Telo IPL epilátora Philips Lumea IPL 9900

Vďaka ergonomickému tvaru IPL epilátor skvele padne do jednej ruky, tlačidlá umiestnené na vrchnej strane hlavy epilátora sú vhodne rozmiestnené a ich veľkosť umožňuje pohodlné ovládanie. Rovnako dostupné je aj tlačidlo na spustenie epilácie na rukoväti prístroja, ktoré sa ľahko v priebehu odstraňovania chĺpkov stlačí.

Philips Lumea IPL 9900 je vyhotovený v luxusných odtieňoch staroružovej farby, dominujú mu čisté línie a jemné krivky. Celkovo prístroj pôsobí veľmi kvalitným a elegantným dojmom. Philips Lumea Series 9900 môžete používať po zapojení do elektrickej zásuvky aj samostatne po dokončení nabíjacieho procesu, v čom vidím jednoznačnú výhodu oproti iným IPL epilátorom.

IPL epilátor Philips Lumea
Ergonomický tvar aj prehľadné ovládacie tlačidlá umožňujú pohodlnú manipuláciu s IPL epilátorom Philips Lumea Series 9900 SkinAI IPL BRI977/00.

Nadstavce IPL epilátora Philips Lumea IPL 9900

K výbave IPL epilátora Philips Lumea IPL 9900 patria 4 nadstavce na ošetrenie konkrétnych partií. Jednotlivé nadstavce sa líšia šírkou, tvarom i veľkosťou aplikačných okienok, majú tiež rôznu svetelnú priepustnosť filtrov podľa konkrétnej partie. Štandardný nadstavec s najväčším okienkom je ideálny na epiláciu väčších plôch kože, ako sú nohy, paže alebo oblasť brucha. Ďalšie tri nadstavce sa špecializujú na oblasť podpazušia, bikín a extra šetrný nadstavec je určený na epiláciu miest na tvári. Nasadzovanie a výmena nadstavcov je veľmi jednoduchá, stačí jemným tlakom pôvodný nadstavec vysadiť a nasadiť ďalšie.

IPL epilátor Philips Lumea
Až na štandardné nadstavce je každý doplnený o ikonku znázorňujúcu určenú oblasť epilácie.

Pred prvým použitím IPL epilátora Philips Lumea Series

Než som IPL epilátor začala používať, dôkladne som si preštudovala používateľskú príručku a následne som si do svojho mobilného telefónu zadarmo stiahla aplikáciu Lumea IPL. V príručke je všetko veľmi podrobne, a tiež čitateľsky zrozumiteľne a jednoducho vysvetlené. Dozviete sa, na akom princípe IPL funguje, ako ho používať, čistiť aj skladovať. Budete upozornení na možné kontraindikácie aj vedľajšie účinky, obdržíte pokyny na opaľovanie aj na aplikáciu v tehotenstve. Skrátka sa dozviete všetko podstatné na šetrné a bezpečné ošetrenie pokožky.

Test citlivosti pokožky

Ako príručka, tak aplikácia Lumea IPL vás dôrazne upozorní, že pred samotným ošetrením pokožky je nevyhnutné vykonať test citlivosti vašej pokožky. Ten sa vykonáva na hladko oholenej a suchej koži, rovnako ako celý proces IPL epilácie. Najprv zvolíte vhodný nadstavec na konkrétnu oblasť. Senzor SmartSkin určí odtieň vašej pokožky a odporučí vám najkomfortnejšiu intenzitu ošetrenia na úrovni 1 až 5. Následne skúšate postupne intenzitu jednotlivých zábleskov.

Mne napríklad odporučila aplikácia, vzhľadom na môj typ pokožky, využívať iba prvé štyri stupne. Počas testovaní som ich teda vyskúšala a vzhľadom na to, že som pri použití už štvrtého stupňa pociťovala intenzívnejšie uštipnutie, rozhodla som sa využívať stupeň číslo 3, pri ktorom cítim len príjemné zahriatie. Po testovaní je nutné 24 hodín počkať, či sa na pokožke neprejaví nejaká reakcia ako napríklad začervenanie, vyrážka či svrbenie.

IPL epilátor Philips Lumea
Pred celým procesom IPL epilácie svoju pokožku otestujte a následne počkajte 24 hodín na jej reakciu.

Mobilné aplikácie Philips Lumea IPL

Bezplatná mobilná aplikácia Philips Lumea IPL je určená pre systémy iOS a Android a jej stiahnutie je otázkou niekoľkých minút. Bola som veľmi zvedavá, čo všetko mi môže ponúknuť a ako koordinuje celý proces epilácie. Hneď v úvode si nastavím podstatné informácie o type svojej pleti a aplikácia ma potom krok za krokom prevedie celým procesom epilácie od počiatočného testovania pleti až po epiláciu jednotlivých oblastí.

IPL epilátor Philips Lumea
Aplikácia Lumea IPL sa stala mojím sprievodcom v celom procese IPL epilácie, navyše som sa tu dozvedela mnoho zaujímavých postrehov a informácií.

Užitočný je tiež nastavený kalendár, ktorý vám postráži časový odstup od jednotlivých ošetrení a včas vás upozorní na ďalšie. Tiež tu nájdete články aj názorné videá s množstvom návodov, rád a tipov na dosiahnutie čo najefektívnejších výsledkov. Pokiaľ sa rozhodnete využiť exkluzívnu funkciu SkinAI, ktorá pracuje s umelou inteligenciou (AI), získate virtuálnu analýzu pleti aj individualizovaný plán ošetrenia priamo na mieru vašej pokožke.

Ako postupovať pri epilácii s IPL epilátorom Philips Lumea Series 9900?

Po počiatočnom preštudovaní návodu aj aplikácie a následnom otestovaní citlivosti vašej pokožky zvoľte stupeň intenzity vhodný na jednotlivé partie a môžete sa pustiť do IPL epilácie.

 • Pokožka musí byť pred každým ošetrením hladká, preto sa vždy ohoľte žiletkou, strojčekom alebo voskom.
 • Potvrďte stupeň intenzity ošetrenia a priložte prístroj v uhle 90 stupňov na pokožku. Keď je prístroj v správnej pozícii, rozsvieti sa pozdĺžna kontrola READY.
 • Na menšie plochy postupne tlačte tlačidlo blesku na rukoväti prístroja (režim Pritlačenie a záblesk), na väčších plochách postupne prechádzajte po pokožke (režim Posunutie a záblesk).
 • Na optimálny výsledok postupne pokryte celú oblasť a nevynechajte žiadnu plochu.

2 režimy na pohodlnú IPL epiláciu

Pri aplikácii IPL ošetrení máte možnosť zvoliť buď režim Pritlačenie a záblesk, alebo režim Posunutie a záblesk. Kedy aký režim zvoliť a v čom sa tieto dva režimy líšia?

Režim Pritlačenie a záblesk

V tomto režime máte priamu kontrolu nad každým svetelným impulzom, ktorý prístroj vydá pri každom stlačení aktivačného tlačidla do ošetrovanej oblasti. Hodí sa hlavne k epilácii malých alebo horšie dostupných oblastí, ako je brada, tvár či horná pera, ďalej potom na citlivejšiu oblasť slabín a podpazušia.

Režim Posunutie a záblesk

Režim, ktorý umožňuje posúvanie epilátora bez nutnosti neustálej ručnej aktivácie tlačidlom, využijete hlavne pri ošetrení väčších oblastí, ako sú paže, nohy, chrbát či brucho. Zariadenie v tomto režime automaticky generuje svetelný pulz v pravidelných intervaloch, takže postačí epilátor postupne prikladať na ošetrované oblasti. Plocha nadstavca by sa mala vždy mierne prekrývať s predchádzajúcim miestom ošetrenia. Proces je celkovo rýchlejší aj jednoduchší, rýchlosť jednotlivých zábleskov navyše ešte podporíte použitím prístroja s elektrickým káblom.

Ako často je potrebné aplikovať IPL ošetrenie s epilátorom Philips Lumea?

Aby ste docielili účinné odstránenie chĺpkov, je vhodné dodržať odporúčaný plán epilácie, podľa ktorého som postupovala a ktorým sa riadi aj aplikácia Lumea IPL. Skladá sa z dvoch častí. V prvej, tzv. počiatočnej fáze, sa odstraňujú chĺpky 4× po 2 týždňoch, nasleduje udržiavacia fáza, kedy sa epilácia vykonáva vždy po 4 týždňoch. Tento harmonogram sleduje aj aplikácia Lumea IPL, ktorá vás vždy včas upozorní na ďalší termín epilácie, takže nemusíte na nič myslieť ani si zapisovať jednotlivé termíny, aplikácia všetko postráži za vás.

Aké výsledky môžem od IPL epilátora Philips Lumea IPL 9900 očakávať?

Podľa objektívnych štúdií je preukázané, že už po troch ošetreniach dochádza k obmedzeniu rastu chĺpkov až o 92 %. Pokiaľ si chcete vychutnať pocit hladkej pokožky bez chĺpkov až na12 mesiacov, je potrebné absolvovať 12 ošetrení – 4 ošetrenia v intervale raz za dva týždne a ďalších 8 ošetrení raz mesačne. Celý proces tak trvá 10 mesiacov, avšak za výsledný efekt to naozaj stojí.

IPL epilátor Philips Lumea
IPL epilátor Philips Lumea skvele poslúži na elimináciu chĺpkov po celom tele.

Osobné pocity z používania IPL epilátora Philips Lumea Series 9900

Spočiatku som mala z aplikovania IPL epilácie mierne obavy, bola to pre mňa veľká neznáma, avšak po niekoľkých kladných ohlasoch zvíťazila moja zvedavosť. Dôkladne som si preštudovala manuál, stiahla som si aplikáciu a postupovala presne podľa odporúčaného harmonogramu vrátane počiatočného testu citlivosti kože. Vzhľadom na to, že sa u mňa žiadna negatívna reakcia neprejavila, mohla som sa po uplynutí 24 hodín pustiť do celkovej epilácie.

Zamerala som sa na oblasť podpazušia a na nohy. Manipulácia s prístrojom sa mi po chvíli zautomatizovala, a zatiaľ čo na podpazuší som využívala režim Pritlačenie a záblesk, na nohy som zvolila rýchlejší režim Posunutie a záblesk. Celkovo mi epilácia trvala okolo 15 minút, čo je paráda. Samotné záblesky som vnímala skôr ako príjemné lokálne zahriatie so sprievodným zvukovým efektom zapraskania. Hoci je v návode uvedené, že po epilácii môže byť koža ľahko začervenaná, ja osobne som sa s tým nestretla.

i

Po epilácii sa odporúča vynechať návštevu sauny aj vírivky a vyvarovať sa parfumovaným krémom a peelingu. Dôležité je tiež 48 hodín po epilácii nevystavovať kožu slnku a aj neskôr pri opaľovaní radšej natrieť ošetrené miesta ochranným krémom s faktorom SPF 50. 

Celkové hodnotenie IPL epilátora Philips Lumea IPL 9900

Epilácia s IPL epilátorom Philips Lumea IPL 9900 prebiehala veľmi rýchlo, príjemne a bezbolestne, pri vyslaní impulzu som cítila len hrejivé teplo v mieste záblesku. Po dvoch ošetreniach som prílišnú zmenu nezaregistrovala, po treťom a štvrtom ošetrení som si však všimla, že novo vyrastené chĺpky sú výrazne redšie, tenšie a majú svetlejší odtieň. Navyše u mňa nedochádza k zarastaniu a zapáleniu chĺpkov, ako tomu bývalo v prípade epilácie klasickým epilátorom.

S prístrojom sa ľahko manipuluje, jednotlivé hlavice sa ľahko vymieňajú a skvelá je aj aplikácia Lumea IPL. Tá mi všetko uľahčila hlave v začiatkoch a teraz sa na ňu môžem spoľahnúť, pretože ma vždy včas upozorní na ďalšie ošetrenie. Za seba môžem teda IPL epilátor Philips Lumea IPL 9900 odporučiť každému, kto nechce tráviť každý druhý deň v kúpeľni holením a kto sa chce svojich chĺpkov zbaviť pohodlne a na dlhý čas.

Philips Lumea Series 9900 SkinAI IPL BRI977/00

Philips Lumea Series 9900 SkinAI IPL BRI977/00

IPL epilátory

Až celých 12 mesiacov si môžete užívať pocit krásne hladkej pokožky bez chĺpkov vďaka epilátoru Philips Lumea IPL 9900. Ten totiž ponúka bezbolestné ošetrenie intenzívnym pulzným svetlom, čo predstavuje jednoduchý, pohodlný a bezpečný spôsob epilácie bez podráždenia pokožky. Prístroj s unikátnou technológiou SenseIQ a senzorom SmartSkin vám odporučí optimálnu intenzitu ošetrenia, k dispozícii máte 4 unikátne zakrivené nadstavce na ošetrenie tela, tváre, podpazušia aj na oblasť línie bikín. Pri ošetrení vás krok za krokom prevedie bezplatná mobilná aplikácia Philips Lumea IPL, ktorá vám pomôže dosiahnuť tie najlepšie výsledky. Využiť môžete aj exkluzívne funkcie SkinAI s umelou inteligenciou (AI) na virtuálnu analýzu pleti aj personalizované ošetrenie.

Klady

 • Bezpečné a bezbolestné IPL ošetrenie
 • Rýchle ošetrenie
 • Automatické rozpoznanie farby pokožky
 • Odporúčanie jedného z 5 nastavení podľa tónu pokožky a typu chĺpkov
 • 4 veľkosti hlavíc na rôzne telesné partie
 • Elegantný dizajn 
 • Aplikácia s pokročilými funkciami SkinAI
 • 2 režimy epilácie
 • Použitie s káblom aj bez neho

Zápory

 • Vyššia obstarávacia cena
 • Rovnako ako ostatné IPL epilátory sa nehodí na ošetrenie veľmi svetlých blond, ryšavých, sivých alebo bielych chĺpkov
Eva Mizerová

Eva Mizerová

K písaniu a čítaniu som mala vždy kladný vzťah, a preto vítam možnosť uplatniť svoj koníček aj v pracovnom živote. Písanie článkov a tvorba recenzií je pre mňa príjemnou kreatívnou činnosťou, ktorú môžem vykonávať nielen doma, ale aj na cestách s obytným vozidlom. Mojou obľúbenou destináciou sa stalo Taliansko a uchvátilo ma natoľko, že som sa s chuťou pustila do štúdia taliančiny a v súčasnej dobe už mám za sebou aj preklady prvých kníh. Ďalej pôsobím ako šéfredaktorka internetového magazínu, takže času naozaj nemám nazvyš. Podstatné však je, že to, čo robím, ma baví a napĺňa.

Vytlačiť
P-DC1-WEB17
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií