MS hokej BOOST JBL

Ako vybrať kancelárske slúchadlá

Zobraziť katalóg

Do kancelárie sa hodia ľahké a rozmerovo drobnejšie slúchadlá s mikrofónom. Drobné slúchadlá vyzerajú na hlave elegantne a vďaka mikrofónu vybavíte v rámci pracovnej náplne aj internetový hovor. Pre operátorov v call centre doporučujeme tzv. Monofónné slúchadlá. Tie ponechávajú jedno ucho voľné, a tak umožnia komunikovať s ľuďmi v okolí, bez toho aby ich bolo nutné dávať dole z hlavy.

Jak vybrat kancelářská sluchátka

Stereofónne slúchadlá

  • Cez obe uši
  • Spravidla majú mikrofón
  • Efektívnejšie tlmia okolitý hluk
  • Hodia sa do kancelárie a na volanie cez internet
Stereofonní kancelářská sluchátka

Monofónne slúchadlá

  • Jedno ucho ponechávajú voľné
  • Majú mikrofón
  • Pre komunikáciu s okolím ich nemusíte dávať dole
  • Hodia sa pre operátorov do call centier
Monofonní kancelářská sluchátka

Čo je dôležité pri výbere kancelárskych slúchadiel?

Provedení

Prevedenie

Stereofónne slúchadlá - jedná sa o klasické slúchadlá cez hlavu, ktorá zakrývajú obidve uši. Oproti monofónnym modelom tak lepšie tlmia okolitý hluk (umožní sa lepšie sústrediť na prácu). Okrem kancelárie nájdu svoje využitie aj v domácnosti ako slúchadlá na volanie cez internet.

Monofónne slúchadlá - oproti stereofónnym modelom ponechávajú jedno ucho voľné. Vďaka tomu umožňujú komunikovať s osobami vo vašom okolí, bez toho aby ste ich museli dávať dole z hlavy. Neodtienia však hluk z okolia. Hodia sa najmä pre operátorov do call centier.

Připojení

Pripojenie

Káblové slúchadlá
Oproti cenovo porovnateľným bezdrôtovým modelom spravidla lepšie hrajú (nedochádza u nich k stratám na kvalite pri prenose ako u bezdrôtových slúchadiel). Nevýhodou je kábel, ktorý sa môže pliesť. Káblové slúchadlá sa k stolnému počítaču aj notebooku pripájajú prostredníctvom 3,5 mm Jack, alebo USB.

Bezdrôtové slúchadlá
Poskytujú voľnosť v pohybe (nepripájajú sa k počítaču alebo notebooku káblom, ale bezdrôtovo). Nevýhodou bezdrôtových slúchadiel je, že sú napájané batériami (tužkovými, mikrotužkovými, alebo nabíjacom akumulátorom). Batérie sa tak musia občas vymeniť a akumulátor dobiť. V porovnaní s podobne drahými drôtovými slúchadlami bezdrôtové slúchadlá tiež horšie hrajú (pri prenose signálu dochádza k strate na kvalite). Výnimkou sú iba modely s kodekmi aptX a AAC, u ktorých k strate kvality takmer nedochádza. Bývajú ale drahšie.

Bezdrôtové slúchadlá sa delia na rádiofrekvenčné (WiFi) a Bluetooth.

Ako pripojiť rádiofrekvenčné (WiFi) slúchadlá k počítaču a aký majú dosah?

Rádiofrekvenčné (WiFi) slúchadlá s vysielacou stanicou
Vysielacia stanica sa prostredníctvom 3,5mm Jack, optického audio kábla alebo RCA pripojí k PC. Potom vysiela hudbu / zvuky do slúchadiel. Dosah slúchadiel od vysielacej stanice býva až 100 metrov.

Rádiofrekvenčné (WiFi) slúchadlá s USB vysielačom
Stačí pripojiť USB vysielač do USB portu počítača. Ten následne vysiela zvuk do slúchadiel. Modely s USB vysielačom majú dosah cca 10 metrov.

WiFi sluchátka s vysílací stanicíWiFi sluchátka s USB vysílačem
WiFi slúchadlá s vysielacou stanicouWiFi slúchadlá s USB vysielačom

Na čo si dať pozor pri Bluetooth slúchadlách a aký majú dosah?

Ak si plánujete zaobstarať kancelárske slúchadlá s Bluetooth, skontrolujte, či je touto technológiou vybavený aj váš počítač. Pokiaľ ju vo svojej výbave nemá, Bluetooth slúchadlá k nemu nepripojíte.

Konstrukce

Konštrukcia

Otvorená
Umožňuje zvuku voľne sa šíriť (zvuk nenaráža na stranu mušle, a tak sa nijako nedeformuje).   Oproti cenovo porovnateľným slúchadlám s ostatnými konštrukciami preto otvorené modely   hrajú lepšie. Nevýhodou môže byť, že takmer netlmia hluk z okolia a zároveň prepúšťajú hudbu zo slúchadiel von. Hodí sa najmä do tichého prostredia, kde sa nemôže stať, že by ste vychádzajúcim zvukom zo slúchadiel niekoho rušili.

Uzavretá
Uzavretú konštrukciu nájdete na väčšine slúchadiel. Jej najväčšou výhodou je, že takmer neprepúšťa zvuk zo slúchadiel do okolia a zároveň tlmí okolitý hluk. Nevýhodou je, že sa zvuk nemôže voľne šíriť - naráža do steny mušle (zvnútra slúchadiel), čím sa mierne deformuje. Uzavreté slúchadlá tak oproti cenovo porovnateľným modelom s otvorenou konštrukciou spravidla o niečo horšie hrajú (ich zvuk je mierne dunivý).

Polouzatvorená
Polouzatvorená konštrukcia predstavuje kompromis medzi otvorenými a uzavretými slúchadlami. Pri bežnej hlasitosti čiastočne tlmia okolitý hluk a čiastočne prepúšťajú zvuk zo slúchadiel von.

Citlivost a impedance

Citlivosť a impedancia

Citlivosť je akustický výkon slúchadiel, ktorý sa uvádza v dB/Wm. Čím väčšiu citlivosť slúchadlá majú, tým viac sú citlivé na signál z prehrávača. Slúchadlá s vyššou citlivosťou hrajú hlasnejšie a spotrebúvajú menej energie. To oceníte, ak budete pripájať slúchadlá ik mobilnému telefónu, tabletu, MP3 prehrávaču alebo notebooku bežiacom na batériu.

Impedancia značí elektrický odpor meničov v slúchadlách. Udáva sa v Herz (Hz). Spoločne s citlivosťou má vplyv na hlasitosť slúchadiel, ale tiež ovplyvňuje kvalitu hudobnej reprodukcie. Čím vyššiu impedanciu slúchadlá majú, tým lepšie (presnejšie), ale tiež viac potichu budú hrať. Vysoká impedancia navyše zvyšuje spotrebu energie.

Má zmysel sa na impedanciu a citlivosť pri výbere kancelárskych slúchadiel nejako sústrediť?

Ak viete, že ich budete slúchadlá používať so stolným počítačom, tak nemá zmysel brať na impedanciu a citlivosť zreteľ. Ak ale budete slúchadlá často využívať na notebooku, ktorý beží na batériu (nie je pripojený v sieti), potom odporúčame vyberať slúchadlá s impedanciou do 50-60 Ohmov a citlivosťou nad 100 dB/Wm. Notebook potom vydrží na baterke dlhšie.

Budete slúchadlá pripájať aj k prenosným prehrávačom (mobily, tablety, MP3 a ďalšie)?

Ak plánujete slúchadlá používať aj s prenosnými prehrávačmi, platí to isté, čo pre notebook, ktorý často využívate bez pripojenia do elektrickej siete. Vyberajte kvôli nižšej spotrebe energie modely s citlivosťou nad 100 dB/Wm a impedanciou do 50-60 Ohmov.

Frekvenční rozsah

Frekvenčný rozsah

Herz (Hz) udáva, aké zvukové frekvencie, dokážu slúchadlá prehrať (priemerný dospelý človek počuje frekvencie od 16 Hz do 16 000 Hz (16kHz). Keďže každý výrobca testuje svoje modely pri inej hodnote útlmu (niektorí výrobcovia túto hodnotu neuvádzajú vôbec), nemožno na frekvenčný rozsah pozerať ako na vypovedajúci parameter. Väčšinou sa dá použiť len na orientačné účely, ak porovnávate slúchadlá od jednej značky.

Mikrofon

Mikrofón

Kancelárske slúchadlá majú spravidla sklápací mikrofón. Pokiaľ ho nevyužívate, dá sa vyklopiť nahor tak, aby sa neplietol.

Slovník pojmov - Slúchadlá

Náušníky

Časť slúchadiel, ktorá prichádza do kontaktu s uchom. Náušníky sú mäkké, aby boli pohodlné aj pri počúvaní niekoľko hodín. Vyrábajú sa zo semišu, tkaniny alebo umelej kože.

Hlavový most

Hlavový most spája mušle slúchadiel. Môže byť vyrobený zo železa alebo ocele, u lacných slúchadiel z plastu. Hlavový most je spravidla konštruovaný tak, aby sa dal posúvať, teda aby pasoval na rôzne veľkosti hlavy.

Mušle

Mušle je označenie pre časť slúchadiel, v ktorej sa nachádzajú komponenty, prostredníctvom ktorých vytvárajú zvuk. Mušle slúchadiel sa z vnútornej strany osadzujú náušníkmi, vďaka ktorým je používanie slúchadiel pohodlné. Označenie "mušle" sa spája primárne so slúchadlami cez hlavu (s hlavovým mostom). U kôstok a špuntov sa toto označenie nepoužíva.

Ďalšie pojmy
Vytlačiť
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií