Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Black Friday leden Koniec podpory Windows 7

JBL Charge 3 (RECENZIA)

Zobraziť katalóg

Recenzia

Aktualizované

Ak by platilo príslovie: „Dobrý výrobok spoznáš podľa dobrého obalu!“, potom by musel byť Bluetooth reproduktor JBL Charge 3 naozajstným kráľom prenosného ozvučenia k mobilu. Pravda je, že z vonkajšej strany vyzerá krabica naozaj skvostne, a musím sa priznať, že v dnešnej dobe minimalizovaného „recyklovateľného“ balenia, som bol pri otváraní napnutý ako guma na teplákoch po nedeľnom obede. Ako všetko dopadlo? Zistíte v recenzii.

Recenzie JBL Charge 3 – obsah

 1. Parametre a cena Bluetooth reproduktora JBL Charge 3
 2. Vzhľad a konštrukcia, aký mám pocit z JBL Charge 3
 3. Vysokokapacitný akumulátor pre hudbu a dobíjanie mobilu na cestách
 4. JBL Charge 3 nakopne basy a zaujme silou reprodukcie
 5. Záverečné zhodnotenie a porovnanie s predchádzajúcou generáciou

Parametre a cena Bluetooth reproduktora JBL Charge 3

Reproduktor JBL Charge 3 by mohol mať pokojne prívlastok „All in One“. Môže prehrávať hudbu, slúžiť na konferenčné hovory a telefonovanie hands-free, pri prehrávaní dokáže nabiť batériu telefónu/tabletu a je vodotesný (IPX7). Navyše, vie sa spojiť s ďalšími prenosnými reproduktormi JBL, aby vyprodukoval ešte hlasnejší hudobný výstup.

ModelJBL Charge 3
Vstavaný akumulátorLithium-ion Polymer (22,2 Wh/6 000 mAh)
Maximálny výstupný dobíjací prúd2 A
Dĺžka dobíjania vstavanej batérie4,5 hodiny (dodávaným adaptérom)
Výdrž prehrávaniaaž 20 hodín
Výkon zosilovača2× 10 W
Verzia Bluetooth4.1
Podporované profilyA2DP V1.3, AVRCP V1.5, HFP V1.6, HSP V1.2
Frekvenčný rozsah65 – 20 000 Hz
VodoodolnosťIPX7 (odolá ponoreniu do 1 m vodného stĺpca po dobu 30 minút)
Rozmery213 × 87 × 88,5 mm (Š x H x V)
Hmotnosť800 g
Ďalšie funkcie
PowerBank
JBL Connect (spojenie niekoľkých reproduktorov)
speakerphone (telefonovanie hands-free s elimináciou okolitého šumu a ozveny)
duálny pasívny radiátor
Cena159 €
Cena platná k 28. 12. 2017

Vzhľad a konštrukcia JBL Charge 3

Okamžite po vybalení JBL Charge 3 z antistatického obalu som mal pocit, že v ruke držím kvalitný výrobok. Ostatne vďaka nadštandardnému dizajnu získal reproduktor cenu Red Dot za rok 2016. Všetko perfektne lícuje, nikde nič nevŕzga, a čo ma naozaj potešilo, sú klasické senzorové (hardvérové) tlačidlá na hornej strane. Síce nevyzerajú tak „cool“ ako dotykové plochy, ale klasické tlačidlá nahmatáte aj za zhoršeného osvetlenia a vždy máte istotu, že ste ich práve stlačili.

JBL Charge 3, obsah balenia

Senzorové (hardvérové) tlačidlá na JBL Charge 3 ľahko nahmatáte aj za zhoršeného osvetlenia.

Tlačidlá párovanie, nastavenie hlasitosti a play/pause (pozastavenie prehrávania a aktivácia hands-free hovoru) sú navyše vyrezané presne do tvaru zodpovedajúceho symbolu, takže ich ľahko identifikujete aj po hmate. V strede reproduktora sa nachádza tlačidlo zapnutie a zreťazenie niekoľkých reproduktorov. Funkcia zreťazenie niekoľkých reproduktorov JBL pre hlasnejšiu reprodukciu sa nazýva Connect. Trochu ma mrzí, že som nedostal do recenzie reproduktory dva, aby som to mohol vyskúšať. Čo som však vyskúšal a čo fungovalo bez problémov, bolo volanie cez reproduktor. So zreteľnosťou hlasu/zvuku som nemal problém ani ja, ani volajúci.

i Pre spolupracujúce počúvanie z viacerých reproduktorov nemusíte vlastniť rovnaké JBL Charge 3, ale postačia akékoľvek prenosné reproduktory JBL s funkciou Connect, napríklad Flip 4, Pulse 3 alebo Xtreme.
JBL Charge 3, obsah balenia

Obsah balenia JBL Charge 3 obsahuje všetko potrebné.

Okrem samotného reproduktora nájdete v krabici taktiež nabíjačku s vidlicou do US zásuvky, ktorú dopĺňajú UK a EÚ redukcie. K nabíjačke patrí ešte dobíjací kábel s klasickým obdĺžnikovým konektorom USB A na jednej strane a micro USB na druhej. Oceňujem plochý profil káblu, ktorý efektívne zabraňuje tvorbe uzlíkov. Spoločne s návodom dostanete tiež kartičku, vďaka ktorej si môžete aktivovať 3 mesiace bezplatného členstva v hudobnej streamovacej službe Google Play Music.

JBL Charge 3, predná strana, balenie JBL Charge 3, čelný pohľad, balenie JBL Charge 3, krabica, zadná strana
JBL Charge, bočná strana krabice JBL Charge 3, bočná strana krabice, funkcia powerbanky Vnútro krabice s logom Google Play Music

Oproti predchádzajúcej generácii JBL Charge 2+ ponúkne JBL Charge 3 plnú vodotesnosť podľa štandardu IPX7, takže ho môžete na 30 minút ponoriť do 1 meter vysokého vodného stĺpca. Daňou za to je fakt, že konektory na nabíjanie reproduktoru, dobíjanie mobilu/tabletu (funkcia powerbanky) a 3,5 mm linkového vstupu AUX sú uložené pod gumovou krytkou. Pri tej sa bohužiaľ nemôžem ubrániť dojmu, že by sa mohla, pri častom otváraní a zatváraní, vytrhnúť v kĺbe. Ale samozrejme som netestoval, či vydrží dve stovky, dvetisíc, alebo dvadsať tisíc otvorení.

JBL Charge 3, konektory

Reproduktor JBL Charge 3 ponúkne pod krytkou na zadnej strane konektory USB A, USB micro a 3,5 mm jack.

Vysokokapacitný akumulátor pre hudbu a dobíjanie mobilu na cestách

V spodnej časti JBL Charge 3 je päť bielych LED, vďaka ktorým máte pri dobíjaní vstavaného akumulátora presný prehľad o aktuálnom stave nabitia. Pokiaľ by ste reproduktor používali čisto na prehrávanie hudby, vydrží cca 20 hodín pri strednej hlasitosti, čo je naozaj nadštandardná hodnota. Ľubovoľnú časť z kapacity akumulátora však môžete využiť na dobíjanie vášho telefónu/tabletu na cestách, a to až 2 A prúdu. Reproduktor kvôli 6 000 mAh (22 Wh) aku patrí medzi tie ťažšie vo svojom segmente. Hoci mne to absolútne nevadí (prináša to napríklad lepšiu stabilitu), viem si predstaviť, že na dámsku kabelku je to dosť.

JBL Charge 3, dobíjanie zabudovaného akumulátora

LED indikácia stavu nabitia aku v JBL Charge 3.

Po stranách reproduktora sú umiestnené pasívne žiariče, ktoré preberajú úlohu klasického basreflexu. Proti nemu minimalizujú riziko aerodynamických šelestov, ktoré často vznikajú práve pri úzkych nátrubkoch basreflexu prenosných reproduktorov. A áno, hneď po vybalení som sa neubránil, a rovnako ako väčšina majiteľov som si na tie krásne logá JBL ľahko prstami zabubnoval. Pre úplnosť dodám, že tvorbu zvuku obstarávajú dva širokopásmové stereofónne reproduktory s priemerom 50 mm, ktorým dodáva energiu zosilňovač s výkonom 2× 10 W.

Pasivny radiátor s logom JBL Dobíjanie telefónu z batérie JBL Charge 3 Senzorové ovládacie tlačidlá na JBL Charge 3

JBL Charge 3 nakopne basy a zaujme silou reprodukcie

V okamihu, keď som zložil z hlavy „audiofilské“ slúchadlá Audio Technica, som mal okamžite viacero výhrad k vernosti prednesu. Na druhú stranu, nemožno porovnávať krížom kategóriami. JBL Charge 3 je prenosný reproduktor, ktorý je možno dokonca menší ako moje over-eary a tak naňho treba aj nazerať.

Trvalo však asi tak 20 sekúnd, než som si pri Get Lucky, od francúzskych Daft Punk, začal neodbytne podupávať. Všetko je tam a nič nechýba, príjemné neagresívne výšky, komplexné stredové pásmo a možno až prekvapivo presný a pevný bas. Áno, naozaj tam je, a nemyslím tým nevýrazné plieskanie na vodnú hladinu.

i Aké sú aktuálne trendy medzi reproduktormi? Prezradí náš článok.

Pokiaľ sa presunieme k popu a zamatovému hlasu Adele, ani tu nemá reproduktor najmenší problém. Dokonca dokáže vystihnúť aj určitú dávku naliehavosti, ktorú Adele tak rada prezentuje. Ako pokrievka na hrniec sedia reproduktoru ľahšie elektro „pecky“, ako napríklad Sugar od Robina Schulza, rovnako tak ľahko depresívny britpop od Radiohed. Naozaj ma však prekvapilo, ako si JBL Charge 3 krásne poradil s extrémne basovým hip-hopom od projektu Kapitán demo.

JBL Charge 3 pod vodou

JBL Charge 3 je vodotesný podľa štandardu IPX7.

Záverečné hodnotenie JBL Charge 3

JBL Charge 3 je výnimočne vydarený produkt, ktorý dokáže s prehľadom zahrať hudbu ľubovoľného žánru. Kvalita reprodukcie každopádne uspokojí mamku a ocina pri varení i domácich prácach, rovnako ako dospievajúcich v skateparku a pri cestovaní s kamarátmi. Bezdrôtový dosah, pri pripojení cez Bluetooth, je vo voľnom priestore približne 20 metrov a v bežne veľkom byte sa môžete pohybovať úplne bez obmedzenia len s reproduktorom a mobil/tablet/počítač môže byť stále na rovnakom mieste.

JBL Charge 3 dokáže navyše dobiť batériu mobilu či tabletu, a ani mu nevadí, keď občas zmokne alebo spadne do vane. Jasné, basy majú drobný zdvih v pásme okolo 100 Hz, aby zamaskovali, že reproduktor nehrá tak hlboko, ako sa tvári. Stredy sú trochu „plastovo zovreté“ a výškam chýba istota reprosústav za stovky eur.

JBL Charge 3 vs JBL Charge 2+

Porovnanie JBL Charge 2+ (čierny) vs JBL Charge 3 (modrý).

Porovnanie: JBL Charge 3 vs JBL Charge 2+

Všeobecne sa dá povedať, že predchádzajúci JBL Charge 2+ hrá o chlp vernejšie, nemá tak silnú basovú zložku a jeho frekvenčná charakteristika je vyrovnanejšia. Zase ale nedokáže dosiahnuť takú hlasitosť reprodukcie. Ja sa navyše nemôžem ubrániť presvedčeniu, že v segmente BT repro ide predovšetkým o zábavu, nie vysokú vernosť, v ktorej dominujú Hi-Fi reproduktory. Medzi ďalšie nesporné výhody „trojky“ patrí už spomínaná vodotesnosť podľa štandardu IPX7 a rozšírená kapacita batérie. Nesmiem zabudnúť ani na nadštandardnú silu hudobného výstupu, vďaka ktorej dokáže Charge 3 ozvučiť aj otvorené priestranstvá, čo je pri Bluetooth reproduktoroch skôr výnimkou. Navyše môžete pomocou JBL Connect spojiť viac reproduktorov dohromady, a to potom získate naozaj poriadny „rambajz“.

JBL Charge 3, protišmyková základňa

Protišmyková základňa JBL Charge 3.

Potom tu máme onú 800 g hmotnosť, ktorá so vstavanou vysokokapacitnou batériou, a na prenosné reproduktory nadštandardne silnou reprodukciou, jednoducho musela prísť. Z môjho pohľadu to môže byť mínus pri prenášaní, ale reproduktor je zase vďaka vyššej váhe veľmi stabilný, čo ešte umocňuje protišmyková gumová základňa. Elegantne vyzerá, ale drobné nevýhody má aj pletená štruktúra vonkajšieho šasi, pomerne ľahko sa v ňom usadzujú nečistoty, ktoré je potom potrebné vyfúkať (prstami na ne nedosiahnete).

JBL Charge 3 recenzia

JBL Charge 3

Prenosné reproduktory pre mobily

JBL Charge je reproduktor, ktorý ma bavil a trúfam si tvrdiť, že vás bude baviť tiež. Na prenosný reproduktor vie zahrať naozaj nahlas, aj s prekvapivo silnými basmi. Navyše sa dokáže spojiť s ďalšími reproduktormi JBL pre ešte hlasnejšiu reprodukciu, dobije vám telefón na cestách a môžete ho so sebou zobrať na pláž či kamkoľvek inam k vode (je vodotesný podľa štandardu IPX7). K tomu je špičkovo remeselne spracovaný a vyzerá naozaj krásne, čo potvrdila aj dizajnová cena Red Dot za rok 2016.

Klady

 • Výborné spracovanie a kvalitné materiály
 • Vodotesnosť podľa štandardu IPX7
 • Nadštandardná sila reprodukcie
 • Prekvapivo mohutný bas
 • Ozvučí aj vonkajšie prostredie
 • Dobije batériu telefónu počas prehrávania
 • Presne tvarované senzorové tlačidlá
 • Dokáže sa spojiť s ďalším reproduktorom JBL
 • Gumová základňa zaisťuje lepšiu stabilitu

Zápory

 • JBL Charge 2+ hrá vernejšie/neutrálnejšie
 • Vyššia hmotnosť (800 g)
 • Vo vonkajšom šasi sa ľahko usadzujú nečistoty
Petr Zlatník

Petr Zlatník

Hoci som gitaru zavesil na klinec už pred pekným radom rokov, pri audiu som zostal. Predtým ako amatérsky zvukár, dnes ako predajca použitých Hi-Fi reprosústav. Preferujem samozrejme boxy z 90. rokov, v ktorých ste za svoje peniaze dostali ešte poriadny kus materiálu. Tmelenie, brúsenie, lakovanie, úpravy výhybiek a ostatné súvisiace práce sú mojím koníčkom aj zdrojom obživy. Súčasne ma bavia všetky ďalšie veci, ktoré súvisia so zvukom. Na ČZU som vyštudoval odbor IT, takže by som si ešte aj dnes trúfol na nejakú tú konfiguráciu routeru a iste by som zvládol aj iné „HW/SW srandičky“ súvisiace s počítačom.

JBL Charge 3 Stealth Edition čierny - Bluetooth reproduktor
-8%
JBL Charge 3 Stealth Edition čierny
Bluetooth reproduktor – prenosný, 2× 10W, Bluetooth 4.1, frekvenčný rozsah 65Hz–20kHz, vodoodolný IPX7, JBL Connect, PowerBank 6000mAh, výdrž až 20 hodín, nabíjanie 4.5h

-8% 129 €
119 € bez DPH 99,17 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať ihneď na 2 predajniach
Objednávací kód: JJ090g9h11
0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
P-DC1-WEB21
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi