Lenovo ThinkBook 14 je notebook navrhnutý pre náročných používateľov

Zobraziť katalóg

Sponzorovaný článok

Aktualizované

Túžite po novom notebooku a neviete, pre ktorý sa rozhodnúť? Máme pre vás zaujímavý tip! Lenovo ThinkBook 14 nadväzuje na tradíciu zvučného mena ThinkPad, ale za citeľne nižšie ceny. Napriek tomu je navrhnutý na využitie v menších firmách alebo pre študentov a časté prenášanie. Čo všetko takýto notebook v skutočnosti zvládne?

Lenovo ThinkBook 14 je notebook navrhnutý pre náročných používateľov – OBSAH

  1. Rad ThinkBook vám umožní pracovať alebo študovať štýlovo
  2. Predstavujeme ThinkBook 14
  3. Legendárny rad ThinkPad prináša lepšie prepojenie, výkon aj materiály budúcnosti
  4. Špecifikácie a cena

Rad ThinkBook vám umožní pracovať alebo študovať štýlovo

Možnosť pracovať prakticky odkiaľkoľvek, pokojne aj z chalupy, sa stáva trendom moderného obdobia. Pritom často už aj štúdium kladie vysoké nároky na mobilitu študentov, a teda aj na možnosť prenášania ich notebooku. Lenovo ThinkBook 14 je ideálnym riešením spájajúcim kompaktné rozmery, výkonný hardvér a cenovú dostupnosť do jedného zariadenia.

Nielen pre časté presuny medzi rôznymi prednáškovými sálami je dôležité, aby bol notebook ľahký, tenký, a pokiaľ možno aj odolný. Presne tieto vlastnosti má aj ThinkBook 14, ktorého hliníkové šasi úspešne obstálo v sérii náročných armádnych testov a bez problémov vydrží pády, poliatia, otrasy, prach aj extrémne teploty. Nestráca pritom nič zo svojho elegantného vzhľadu.

Predstavujeme ThinkBook 14

Urobiť špičkový notebook za akúkoľvek cenu je jednoduché, ale vyladiť ho tak, aby ponúkol čo možno najvyšší výkon za stále rozumnú cenu, nie je vôbec jednoduché. Aj preto je Lenovo ThinkBook 14 na trhu k dispozícii hneď v niekoľkých hardvérových špecifikáciách, čo vám dáva pomerne široké možnosti vybrať si pre seba vhodný model.

Cenový hit Lenovo ThinkBook 14 Gen 2

V našej ponuke nájdete dlhodobo obľúbený Lenovo ThinkBook 14 G2, ktorý využíva procesory Intel 11. generácie. Displej na notebooku Lenovo ThinkBook 14 Gen 2 ponúka rozlíšenie až Full HD a voliteľný panel so 100 % pokrytím sRGB farebného gamutu pre krásny obraz, presné farby a výrazný kontrast. Disponuje technológiou Flicker-free a certifikátom TÜV Rheinland Low Blue Light pri vybraných modeloch. Vyberte si model s dotykovou obrazovkou a užite si väčšie pohodlie vďaka intuitívnemu ovládaniu a interakcii.

Lenovo ThinkBook 14 G2 nechá vás aj vašich zamestnancov vystúpiť z davu vďaka svojmu elegantnému a profesionálnemu dvojtónovému dizajnu. Jeho elegantné rámčeky majú pomer obrazovky voči telu 85 %. A s hrúbkou len 17,9 mm a hmotnosťou iba 1,4 kg je dostatočne tenký a ľahký, aby ste ho mohli vziať so sebou kamkoľvek.

Lenovo ThinkBook 14 Gen 2; notebook; Lenovo ThinkBook 14 Gen 2; notebook; Lenovo ThinkBook 14 Gen 2; notebook; Lenovo ThinkBook 14 Gen 2; notebook;
Dizajn notebooku Lenovo ThinkBook 14 Gen 2.

Rýchla WiFi 6 umožňuje rýchle sťahovanie, širšie pásmo, nižšiu latenciu a ľahké konferencie. A pripojiť periférie je úplne jednoduché vďaka celej škále portov vrátane moderného portu Thunderbolt™ 4, USB-C 3.1 Gen 2, HDMI, USB-A 3.2 Gen 1 a ešte viac.

Lenovo ThinkBook 14 G2 chráni vaše dáta a súkromie. Bezpečnostné funkcie hardvéru a firmvéru zahŕňajú Trusted Platform Module (TPM), BIOS s funkciou self-healing, ovládanie prístupu k portom, bezpečnostné rozmazanie obrazovky a ďalšie. Kryt kamery pre väčšie súkromie vám umožňuje zakryť webkameru, keď ju nepoužívate. A smart funkcie vylepšujú používateľský zážitok: vychutnajte si videá naplno so zvyšovaním rozlíšenia, ovládajte mikrofón pomocou prednastavených režimov a spustite svoj Lenovo ThinkBook okamžite jednoduchým otvorením krytu.

Lenovo ThinkBook 14 G2

Lenovo ThinkBook 14 Gen 3 s vysokým výkonom od ADM

Získajte prvotriedny výkon s mobilnými procesormi AMD Ryzen 5000 doplnenými grafikou Radeon. Či už pracujete s dátami, alebo vytvárate komplexné dokumenty, tieto mobilné procesory vám umožnia dokončiť prácu citeľne rýchlejšie. Notebook Lenovo ThinkBook 14 Gen 3 tiež v závislosti od konkrétnej konfigurácie ponúka až 2 TB duálne SSD úložisko, vďaka čomu zvládne spracovať aj veľké objemy dát. Napríklad video alebo množstvo fotografií v RAW formáte.

Lenovo ThinkBook 14 Gen 3;notebook; Lenovo ThinkBook 14 Gen 3; notebook; Lenovo ThinkBook 14 Gen 3; notebook; Lenovo ThinkBook 14 Gen 3; notebook;
Pracujte na maximum s notebookom Lenovo ThinkBook 14 Gen 3. Toto zariadenie je poháňané výkonnými procesormi AMD Ryzen 5000.

Vďaka novej platforme si taktiež užijete plynulú prácu prostredníctvom celej škály portov, ako je USB-C, HDMI alebo čítačka pamäťových kariet 4 v 1. Jednoducho si tak pripojíte externý displej alebo ďalšie príslušenstvo dovoľujúce vám plniť úlohy včas a rýchlo. Lenovo ThinkBook 14 Gen 3 má pôsobivým spôsobom spracovaný systém chladenia. Konkrétne ide o Lenovo Intelligent Cooling využívajúci fyzicky väčší ventilátor, sústavu tepelných trubíc s celkovo väčšou tepelnou kapacitou. Čo to znamená v praxi? Jednoducho bude notebook nadpriemerne chladený, aj keď pracujete na náročných úlohách. Frekvencia procesora sa totiž dlhší čas udrží na vysokých hodnotách, čo často v prípade konkurencie neplatilo.

Pokiaľ s notebookom pracujete niekoľko hodín denne, tak by sa vám mal určite páčiť. Musíme pripustiť, že štýlový dizajn dvojfarebného horného krytu rozhodne upúta pozornosť. Výnimočne kompaktné, tenké a ľahké hliníkové šasi dodáva notebooku Lenovo ThinkBook 14 Gen 3 robustný a sofistikovaný vzhľad. Pri práci na internom displeji vás poteší ešte väčšia zobrazovacia plocha s len 5 mm rámčekmi a až 85 % pomerom obrazovky voči telu, čo vám zabezpečí úplne pohlcujúci vizuálny zážitok. Či už pracujete z domu alebo v kaviarni, vďaka hmotnosti len 1,4 kg môžete svoj notebook vziať jednoducho kamkoľvek.

Lenovo ThinkBook 14 G3

Vysoko moderný ThinkBook 14 Gen 4+

Notebook ThinkBook 14 Gen 4+ je výkonné a efektívne zariadenie vo všetkých smeroch. Obsahuje totiž najnovšie procesory Intel Core 12. generácie s vylepšenými jadrami, ktoré sú optimalizované na rôzne pracovné zaťaženie. Tie pochopiteľne dopĺňa úložisko SSD a energeticky úsporná pamäť LDDR5 zabezpečujúca rýchlu odozvu pri dlhej práci bez možnosti pripojiť sa k napájaniu. Keď už hovoríme o dlhej výdrži, 47 Wh aj 62 Wh batérie ponúkajú veľa energie pokojne aj na 10 hodín prevádzky.

14" displej poskytuje notebooku ThinkBook 14 Gen 4+ vynikajúcu obrazovku s pomerom strán 16 : 10. To v praxi umožňuje zobraziť viac riadkov textu alebo tabuliek naraz. K dispozícii sú základné modely s rozlíšením 1 920 × 1 200 px, 2 240 × 1 400 px a najvyššia trieda 2 880 × 1 800 s antireflexným povrchom a jasom až 400 nitov. Takýto displej je potrebné zásobovať silnou grafikou, ktorú môže predstavovať až NVIDIA GeForce RTX 2050, prípadne integrované riešenie od Intelu. Je tak jasné, že aj napriek použitiu grafiky GeForce RTX 2050 notebook sám o sebe nie je vhodný na hry.

ThinkBook 14 Gen 4+; notebook; ThinkBook 14 Gen 4+; notebook; ThinkBook 14 Gen 4+; notebook; ThinkBook 14 Gen 4+; notebook;
Notebook ThinkBook 14 Gen 4+ je vytvorený pre moderné podnikanie s funkciami pre produktivitu, zabezpečenie a spoluprácu, ktoré vám pomôžu vyťažiť zo dňa maximum.

Iste vás však priam nadchne jeho krásny dizajn. Ten je vysoko funkčný a ukazuje váš zmysel pre štýl. Notebook ThinkBook 14 Gen 4+ je ľahko prenosný, pretože hmotnosť začína iba na 1,5 kg a hrúbka je len 15,9 mm. Tenké a štýlové šasi vo farbe Arctic Grey je odolné vďaka robustnej, trojstrannej hliníkovej konštrukcii.

Ani v bezpečnostnej rovine na tom nie je notebook ThinkBook 14 Gen 4+ vôbec zle. Jeho výbava zahŕňa fyzický kryt kamery pre väčšie súkromie, praktický slot pre zámok a kombinovanú čítačku odtlačkov prstov integrovanú na tlačidle na zapnutie. K dispozícii je tiež voliteľná infračervená kamera a bezdotykové prihlasovanie so vstavaným senzorom a čipom umelej inteligencie.

Technológie pre väčšie pohodlie udržujú notebook ThinkBook 14 Gen 4+ v optimálnom chode, zatiaľ čo sa vy môžete sústrediť na prácu. Inteligentné chladenie a podpora dvoch ventilátorov pomáhajú predchádzať prehrievaniu. AI Meeting Manager vylepšuje virtuálne konferencie, Lenovo Smart Appearance zlepšuje efekty kamery a potlačenie hluku na základe umelej inteligencie vylepšuje zvuk schôdzok. Nechýba ani senzor, ktorý dokáže notebook uviesť do režimu spánku, pokiaľ sa vzdialite.

Lenovo ThinkBook 14; notebook;
Notebook so skvelou konektivitou.

Voliteľná WiFi 6E poskytuje stabilné bezdrôtové pripojenie s vyššou rýchlosťou, väčšou šírkou pásma a nižšou latenciou, takže zostanete produktívni, nech pracujete kdekoľvek. Porty zahŕňajú Thunderbolt 4, USB-C a HDMI. K dispozícii však budete mať aj klasické USB-A vo vnútri skrytej priehradky. To sa hodí napríklad pre bezdrôtový prijímač od myši alebo klávesnice, ktorý tak nebude nikde zbytočne vyčnievať.

Legendárny rad ThinkPad prináša lepšie prepojenie, výkon aj materiály budúcnosti

Čo nás pandémia naučila? Predovšetkým to, že sa dá efektívne pracovať aj na diaľku. Celkom určite potrebujete kvalitný počítač a príslušenstvo, možno si vyskúšať aj niečo nové. Pokiaľ ale ide o výkon, spoľahlivosť a prepojenosť, prečo nezvoliť osvedčenú klasiku, ktorá sprevádza ľudstvo už od počiatkov 90. rokov? V tomto roku totiž oslavuje 30. výročie rad produktov pod názvom Lenovo ThinkPad, ktorý sa osvedčil nielen na Zemi, ale aj vo vesmíre. Notebooky ThinkPad poskytujú používateľom zvýšenú spoľahlivosť a výkonný hardvér už od narodenia a tento rok novo predstavené ThinkPad Z alebo X nie sú výnimkou.

Lenovo ThinkPad; herný notebook;
Pre tých, ktorí požadujú zmenu na zachovanie planéty, je tento rad jasnou voľbou. Séria Z je navrhnutá udržateľne. Recyklovaná vegánska koža.

Spoločnosť Lenovo nedávno predstavila napríklad nové notebooky ThinkPad Z13 a Z16 s novými procesormi AMD. Za zmienku tiež stojí, že notebooky sú navrhnuté s ohľadom na udržateľnosť, pričom materiály puzdra zahŕňajú recyklovaný hliník a vegánsku kožu, batériu vyrobenú z 90 % z recyklovaného plastu a obaly vyrobené z kompostovateľného bambusu a cukrovej trstiny. Vyberať môžete naozaj zo širokej škály produktov ThinkPad, ako sú rady X1, X, T, P, alebo môžete zvoliť ThinkBook.

Lenovo ThinkPad; herný notebook;
Väčšina notebookov ThinkPad disponuje dvoma citlivými mikrofónmi s redukciou šumu pre prvotriedny zvuk.

Ekologický prístup prehlbuje Lenovo aj snahou o kompenzáciu CO2 uhlíkovej stopy formou služby, ktorá sa postupne bude dostávať do portfólia.

ThinkPad nie sú iba notebooky. Ako skvelý doplnok pre videokonferencie ponúka Lenovo slúchadlá ThinkPad X1 ANC, ktoré vďaka technológii aktívnej redukcie šumu (ANC) v rozumnej miere odrážajú a tlmia hluk okolo vás a vy sa môžete úplne ponoriť do skvelého zvuku. Navyše po menej ako troch hodinách nabíjania môžete slúchadlá ThinkPad X1 ANC používať celý deň a noc. Alebo avantgardná myš ThinkPad X1 Presenter Mouse, ktorou je možné polohovať tak, ako sa hodí viac do ruky. A vďaka technológii Gyro pre virtuálny laser posuniete vaše prezentačné schopnosti na úplne novú úroveň.

Lenovo ThinkPad; herný notebook;
Vedeli ste, že TrackPoint, ktorý je uprostred každého zariadenia ThinkPad, šetrí vašu ruku, nemusíte siahať po myši, a za jediný deň si tak ušetríte pohyby zodpovedajúce dĺžke jedného olympijského plaveckého bazénu?

Ak však hľadáte riešenie pre svoje konferenčné miestnosti, kde komunikujete hybridne s kolegami alebo klientmi, zariadenie z radu Lenovo ThinkSmart je pre vás ideálnym doplnkom. Produkty ThinkSmart umožňujú efektívny spôsob zdieľania informácií prostredníctvom videohovoru alebo pri osobnom stretnutí firemných tímov. Ich nespornou výhodou je pestrá škála kombinácií – riešenie ponúka ozvučenie, kamery a mikrofóny pre veľké, stredné aj malé zasadacie miestnosti. Firemní používatelia si môžu vybrať ako komplexné riešenie ponúkajúce napríklad aj špeciálne certifikácie pre platformu ZOOM či Microsoft Teams, tak aj jednotlivé komponenty, ktoré doplnia existujúcu A/V technológiu zasadacej miestnosti a pozdvihnú ju na novú, vyššiu úroveň. Používatelia sa navyše môžu spoľahnúť, že im kombinácia riešení ThinkSmart spolu s notebookmi ThinkPad alebo ThinkBook poskytne maximálnu možnú úroveň kooperácie.

Špecifikácie a cena

Pokiaľ všetko sčítame a podčiarkneme, notebooky z rodiny ThinkBook 14 patria medzi veľmi zaujímavé kúsky. Vďaka rôznym modelovým radom je dobré omrknúť tabuľku, v ktorej je vidieť kľúčové rozdiely.

Parameter ThinkBook 14 Gen 2 (Intel) ThinkBook 14 Gen 3 (AMD) ThinkBook 14 Gen 4+ (Intel)
Procesor až 11. generácia procesorov Intel Core i7 až AMD Ryzen 7 5800U až 12. generácia procesorov Intel Core i7
Grafická karta Intel Iris Xe, NVIDIA GeForce MX450 Integrovaná grafika AMD Radeon Intel UHD, Intel Iris Xe až NVIDIA GeForce RTX 2050
Operačná pamäť až 40 GB LPDDR4 až 40 GB LPDDR4 až 32 GB LPDDR5 (3200MHz)
Úložisko až 1TB M.2 PCIe Gen 4 SSD až 1TB M.2 PCIe Gen 3 SSD až 2TB M.2 PCIe SSD
Displej až 14" displej s rozlíšením Full HD (1 920 × 1 080), technológiou IPS a antireflexnou úpravou, jasom 300 nitov, 100 % sRGB farebný gamut až 14" displej s rozlíšením Full HD (1 920 × 1 080) a technológiou IPS, antireflexnou úpravou, jasom 300 nitov, s voliteľnou dotykovou obrazovkou alebo 100 % sRGB farebným gamutom až 14" displej s rozlíšením 2,8K (2 880 × 1 800), s pomerom strán 16 : 10, s technológiou IPS, antireflexná, s jasom 400 nitov, 90 Hz, 100 % sRGB,
Konektory 1× USB-C 3.2 Gen 1 (USB/DP/PD), 1× USB-C 3.2 Gen 1, 2× USB-A 3.1, 1× HDMI, RJ-45, kombinovaný audio jack, čítačka pamäťových kariet 4v1 (SD /SDHC/SDXC/MMC) 2× USB-C 3.2 Gen 2 (USB/DP/PD), 2× USB-A 3.2 Gen 1, 1× HDMI, RJ-45, kombinovaný audio jack, čítačka pamäťových kariet 4v1 (SD/SDHC/SDXC/MMC) 1× Thunderbolt 4, 1× USB-C 3.2 Gen 2 (USB/DP/PD), 2× USB-A 3.2 Gen 1, 1× HDMI, RJ-45, kombinovaný audio jack, čítačka Micro SD kariet 3v1 (MMC/ SDHC/ SDXC)
Bezdrôtová konektivita WiFi 802.11ax (WiFi 6), Bluetooth 5.0 WiFi 802.11ax (WiFi 6), Bluetooth 5.0 WiFi 802.11ax (voliteľne WiFi 6E), Bluetooth 5.2
Batéria až 8 hodín (60 Wh) až 10 hodín (60 Wh) až 10 hodín (62 Wh)
Rozmery 323 × 218 × 17,9 mm 323 × 218 × 17,9 mm 313 × 225 × 15,9 mm
Hmotnosť od 1,4 kg od 1,4 kg od 1,5 kg
Zabezpečenie inteligentné tlačidlo na spustenie s integrovanou čítačkou odtlačkov prstov, kryt kamery pre väčšie súkromie, TPM 2.0 smart tlačidlo na spustenie s integrovanou čítačkou odtlačkov prstov, kryt kamery pre väčšie súkromie, TPM 2.0, slot pre bezpečnostný zámok Kensington NanoSaver inteligentný spôsob prihlásenia, čítačka odtlačku prsta so senzorom Match-on-Host na tlačidle napájania, kryt kamery pre väčšie súkromie, TPM 2.0, slot pre bezpečnostný zámok Kensington Nano, technológia rozpoznania tváre s infračervenou kamerou, glance by Mirametrix
Cena cca od 499 € cca od 699 € bude oznámená
i Mohlo by vás zaujímať

Lenovo ThinkBook je rad štýlových notebookov vyrobených z prvotriednych materiálov s dlhou výdržou batérie. Svojím poňatím nadchnú študentov a rozhodne nájdu svoje uplatnenie aj v menších firmách.

Vytlačiť
P-DC1-WEB06
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií