Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Sdílej a ušetři - Maxi Philips Avent 20% sleva akce květen

Ako na štýlové fúzy podľa tvaru tváre

Zobraziť katalóg

Rozhodli ste sa vyskúšať nový štýl fúzov, ale váhate nad tým, ktorý by najlepšie podčiarkol rysy vašej tváre? Podobne ako v prípade účesov aj pre fúzy platí, že nie každá úprava je vhodná pre každého. Ak sa však pri výbere budete riadiť tvarom svojej tváre, neurobíte chybu a vyhnete sa zbytočnému sklamaniu z výsledku. Aký štýl fúzov je ideálny pre váš typ tváre, sa dočítate v nasledujúcom článku.

Úprava fúzov podľa tvaru tváre

Ako zistiť svoj tvar tváre

Na zistenie tvaru svojej tváre budete potrebovať krajčírsky (alebo aspoň zvinovací) meter, zrkadlo a na zapísanie výsledkov merania ceruzku a papier alebo poznámkový blok v mobilnom telefóne. Ak máte všetko pripravené, zmerajte rozmery nasledujúcich častí svojej tváre:

 1. Čelo: zmerajte šírku čela od vrcholku jedného obočia k druhému.
 2. Lícne kosti: zmerajte vzdialenosť lícnych kostí, približne od jedného vonkajšieho kútika oka k druhému.
 3. Spodná čeľusť: zistite rozmer vzdialenosti od stredu brady po hranu čeľuste, nameraný rozmer vynásobte dvomi a získate výsledné číslo.
 4. Dĺžka tváre: zmerajte dĺžku svojej tváre od špičky brady po líniu vlasov.
i Nechce sa vám merať? Požičajte si od partnerky rúž. Posaďte sa pred zrkadlo a obkreslite naň obrys svojej tváre. Tvar, ktorému sa výsledná kresba približuje, je váš tvar tváre.

Meranie proporcií tváre

Zistené hodnoty porovnajte s nižšie uvedenými charakteristikami. Tie ktoré sa výsledkom vášho merania podobajú najviac, určujú váš tvar tváre.

 • Ovál – nameraná dĺžka tváre je väčšia ako šírka lícnych kostí a čelo je širšie ako čeľusť.
 • Obdĺžnik – najdlhšou nameranou hodnotou je dĺžka tváre. Čelo, lícne kosti a čeľusť majú podobné rozmery.
 • Trojuholník – vaša tvár pripomína trojuholník. Najširšia je spodná čeľusť a najužšie čelo.
 • Kruh – vzdialenosť lícnych kostí je podobná ako celková dĺžka tváre. Namerané hodnoty čela a čeľuste sú podobné.
 • Srdce – pripomína trojuholník postavený na špičku. Spodná čeľusť je úzka a tvár sa postupne rozširuje až k najširšej časti – k čelu.
 • Štvorec – všetky zistené hodnoty sú podobné. Čeľusť je skôr ostro rezaná než zaguľatená.
 • Diamant – najviac centimetrov meria tvár na dĺžku, nasledujú lícne kosti, čelo a najužšia je spodná čeľusť.

Tvary tváre: aký strih fúzov vám pristane

Podarilo sa vám svoj tvar tváre zistiť? Potom môžete pristúpiť k výberu štýlu fúzov, ktorý vašej tvári sadne najlepšie.

Ovál

Ak ste majiteľom oválnej tváre, nemusíte sa zložitým výberom štýlu vôbec zaoberať. Pristane vám úplne všetko. Vyskúšať môžete ktorúkoľvek možnú či nemožnú úpravu fúzov, stačí si vybrať.

Obdĺžnik

Ideálne sú pre vás bokombrady, fúzy a niekoľkodňové strnisko, ktoré kompenzujú podlhovastý tvar tváre a dodajú vám príťažlivý vzhľad. Vyhnite sa, naopak, brade.

Trojuholník

Pre váš typ tváre sa hodia úpravy fúzov, ktoré odpútajú pozornosť od spodnej čeľuste. Perfektne vám sadnu fúzy. Noste ich buď samostatne, alebo ho skombinujte so strniskom na líciach.

Strihy fúzov podľa tvaru tváre

Kruh

Okrúhly tvar tváre potrebuje dodať definíciu a hranatosť. To jednoducho docielite s úpravami fúzov do tvaru trojuholníka a s jasne definovanými hranami. Napríklad briadka skombinovaná so strniskom vašu tvár opticky predĺži a zvýrazní čeľusť.

Srdce

Tento typ tváre býva drobný a nehodia sa preň výrazné štýly, ako napríklad brada. Čo vám, naopak, sedieť bude, sú dlhšie fúzy v oblasti pod nosom a brady a kratšie strnisko na lícich.

Štvorec

Vaša tvar tváre nepotrebuje zvýrazňovať čeľusť, tu už máte perfektne tvarovanú od prírody. Pristanú vám špicatejšie tvary fúzov v oblasti brady (goatee) skombinované s kratším porastom na lícich a prípadne aj jemným fúzmi.

Diamant

Opatrní buďte s dĺžkou briadky, zvyčajne býva pre tento tvar tváre lepšie kratšia a vyhnite sa trojuholníkovému tvaru. Pristanú vám hranatejšie úpravy fúzov s jasne definovanými uhlami.

HAWKINS & BRIMBLE Darčeková súprava (5 ks)
Darčeková kozmetická súprava – obsahuje Vyživujúci olej na fúzy a bradu 50ml + Vosk na fúzy 50ml + Balzam po holení 125ml + Pleťový peeling 125ml + štetka na holenie

55,90 € bez DPH 46,58 €
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať dnes od 16:30
Objednávací kód: KSMU0254
0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB16
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi