AlzaPlus+ děti Protiplnění

Tehotenský kalendár: Kedy ísť na aké vyšetrenie?

Zobraziť katalóg
Aktualizované

V priebehu tehotenstva vás čakajú rôzne rutinné vyšetrenia. Krvné testy, ultrazvukové prehliadky, genetické testy a ďalšie kontroly, ktoré majú za úlohu zistiť, či ste vy i bábätko v poriadku a zároveň vám pomôžu vyhnúť sa zbytočným rizikám. Kedy ísť na prvé vyšetrenie? Aké vyšetrenia sú v tehotenstve povinné a aké testy a kontroly prebiehajú v jednotlivých týždňoch tehotenstva? Nasledujúci článok vám odpovie na všetky otázky, ktoré Vám bežia hlavou.

Vyšetrenia v tehotenstve

Tehotenský kalendár

Zostavili sme pre vás tehotenský kalendár, ktorý vám napovie, kedy na ktoré vyšetrenie ísť a čo od kontroly môžete očakávať.

1. trimester: Vyšetrenia v 1. až 13. týždni tehotenstva

2. trimester: Vyšetrenia v 14. až 27. týždni tehotenstva

3. trimester: Vyšetrenia v 28. až 40. týždni tehotenstva

Ďalšie informácie o vyšetreniach a kontrolách v tehotenstve

Tehotenské prehliadky a kontroly
Vyšetrenia v tehotenstve pomáhajú predchádzať možným rizikám. Preto dajte vždy na odporúčania lekára, aké kontroly je dobré podstúpiť.

1. trimester: Vyšetrenia v 1. až 13. týždni tehotenstva

Prvý trimester začína oplodnením a končí 13. týždňom tehotenstva (13. tt). Je považovaný za najrizikovejší, pretože plod je v týchto 13. týždňoch najcitlivejší a zraniteľný. V priebehu prvého trimestra sa dieťaťu vyvíjajú všetky dôležité orgány, tvorí a uzatvára sa nervová trubica, vyvíja sa tvár, mozog a končatiny. Aké vyšetrenia vás v prvom trimestri čakajú?

Potvrdenie otehotnenia a prvé vyšetrenia v tehotenstve – od 6. tt

Nedostali ste menštruáciu a máte podozrenie, že ste tehotná? Nie je nutné hneď bežať ku gynekológovi. Ako prvý si urobte tehotenský test. Pokiaľ bude jeho výsledok pozitívny, prepočítajte, kedy zhruba mohlo k otehotneniu dôjsť. Pokiaľ ste teoreticky v 6. či neskoršom týždni tehotenstva, môžete navštíviť lekára. Gynekológ na ultrazvuku po 6. týždni tehotenstva zistí, či ste skutočne tehotná, vidí bijúce srdce bábätka a overí, že sa bábätko nachádza v maternici a nejde sa o mimomaternicové tehotenstvo.

i V prípade potvrdeného tehotenstva vás čakajú rôzne zmeny a úpravy životného štýlu. Čo v tehotenstve radšej vynechať a čoho sa vzdávať nemusíte?

Ak sa tehotenstvo na prvom vyšetrení potvrdí, začne vám maratón pravidelných vyšetrení v poradni pre tehotné (spravidla u vášho gynekológa).

V prípade normálneho priebehu tehotenstva budete poradňu navštevovať:

  • do 36. týždňa tehotenstva každých 4 – 6 týždňov.
  • od 37. týždňa tehotenstva do pôrodu každý cca týždeň (podľa vášho stavu a odporúčania lekára),

Pokiaľ bude vaše tehotenstvo rizikové, odporučí vám termíny návštev lekár.

Pri každej prehliadke vám bude lekár kontrolovať:

  • prírastok hmotnosti,
  • opuchy končatín a kŕčové žily na nohách,
  • krvný tlak,
  • moč na prítomnosť cukru a bielkovín,
  • vitalitu plodu pomocou ultrazvuku,
  • celkový stav vr. vaginálneho vyšetrenia.
i Ak mávate problémy s krvným tlakom, bolo by dobré strážiť si jeho hodnoty priebežne a zaobstarať si domov kvalitný tlakomer. Všetko o meraní tlaku sa dozviete v článku: Ako merať tlak (TIPY A TRIKY).

Vstupné vyšetrenia v tehotenstve – 8. až 10. tt

Na vstupnom vyšetrení dostanete tehotenský preukaz, kam si váš lekár pri každej návšteve zaznamená, ako tehotenstvo prebieha. Súčasťou vstupného vyšetrenia je:

  • Celková anamnéza – lekár vám položí otázky ohľadom vášho zdravotného stavu. Aké ste mali úrazy, aké ste prekonali operácie, či máte nejaké alergie, fajčíte, užívate lieky, kedy bola posledná menštruácia, či ste pred otehotnením používali hormonálnu či inú antikoncepciu, aký bol priebeh predchádzajúcich tehotenstiev a pod. Počítajte aj s dotazom na zdravotný stav v rodine kvôli možným dedičným ochoreniam.
  • Gynekologické a ultrazvukové vyšetrenie
  • Vyšetrenie prsníkov
  • Odber moču a krvi – laboratórny krvný test určí krvnú skupinu a Rh faktor, poskytne krvný obraz (stanovenie hematokritu a počtu erytrocytov, leukocytov i trombocytov a hladiny hemoglobínu) a hodnotu cukru v krvi nalačno. Laboratórium ďalej overí prípadné ochorenia HIV, hepatitídou typu B a syfilisom. Z vyšetrenia moču preukáže laboratórium neprítomnosť bielkovín, cukru, žlčového farbiva alebo krvi.
  • Meranie krvného tlaku – pravidelná kontrola rizikovej preeklampsie (viac informácií o vysokom krvnom tlaku v tehotenstve nájdete v našom článku Aké zdravotné ťažkosti vás môžu v tehotenstve zaskočiť?)
  • Vonkajšie meranie panvových rozmerov
i Chystáte sa na kontrolu? Nezabudnite vzorku ranného moču. Tú budete potrebovať pri každej tehotenskej prehliadke.

Krvné testy v tehotenstve a Rh faktor

Rh faktor je antigén, ktorý sa vyskytuje na povrchu červených krviniek. Vedcom zatiaľ nie je úplne jasné, na čo slúži. Čo sa ale s určitosťou vie, že ohrozuje tehotenstvo. Naša populácia sa delí na dve skupiny:

  • Osoby Rh pozitívne – tvoria 85 % populácie, na povrchu červených krviniek sa nachádza antigén D.
  • Osoby Rh negatívne – predstavujú 15 % populácie, na povrchu červených krviniek sa naopak antigén D nenachádza.

Problém nastáva vtedy, keď Rh negatívna žena počne dieťa s Rh pozitívnym mužom. V takom prípade je veľká pravdepodobnosť, že bábätko bude Rh pozitívne. Pri pôrode sa stretne Rh negatívna krv matky s Rh pozitívnou krvou bábätka a telo matky začne proti neznámemu antigénu vytvárať protilátky. Následky sa prejavia až pri ďalšom tehotenstve. Pokiaľ by totiž ďalšie dieťa bolo opäť Rh pozitívne, organizmus budúcej mamičky začne jeho červené krvinky likvidovať a môže spôsobiť hemolytické ochorenie bábätka. To môže mať za následok:

  • chudokrvnosť,
  • ťažkú novorodeneckú žltačku,
  • poškodenie mozgu,
  • v krajných prípadoch aj potrat alebo úmrtie plodu v maternici.

Ako zamedziť tvorbe protilátok pri Rh negatívnych ženách?

Pokiaľ je budúca mamička Rh negatívna a bábätko Rh pozitívne (preukáže sa po pôrode odberom krvi z pupočníka), podá sa žene do 72 hodín po pôrode injekcia imunoglobulínu. Tá zabráni tvorbe protilátok v ďalšom tehotenstve. V súčasnosti sa podáva imunoglobulín Rh negatívnym budúcim mamičkám preventívne už v 28. týždni tehotenstva. Vďaka tejto jednej injekcii sa zamedzí prípadným problémom pri ďalšom tehotenstve.

Pravidelné vyšetrenia a genetické testy v tehotenstve – 12. až 13. tt

Aj na tejto prehliadke počítajte s rutinným vyšetrením (kontrola krvného tlaku, moču, hmotnosti, atď.). Ďalej vám bude odporučené tiež vyšetrenie na vylúčenie genetických chýb a vyšetrenie niektorých hormónov, tzv. Screening.

Čo je cieľom screeningu a oplatí sa doňho investovať?

Prvotrimestrálny (kombinovaný či NT) screening nie je nijako bolestivý. Kontrola prebieha z odobratej krvi a ultrazvukového vyšetrenia so zameraním na vyjasnenie v oblasti šije pri plode.

Cieľom prvotrimestrálneho screeningu je:

  • Vylúčiť odchýlky v stavbe tela plodu (anatomické odchýlky).
  • Stanoviť individualizované (osobné) riziko výskytu nenormálneho počtu chromozómov (tzv. početných odchýlok chromozómov).

Prvotrimestrálny screening čiže genetika je oveľa účinnejšie a presnejšie vyšetrenie ako to, ktoré hradí poisťovňa (Triple test na začiatku druhého trimestra). S 80–90% presnosťou ukáže riziko Downovho syndrómu a ďalších postihnutí. Preto je toto vyšetrenie lekármi často odporúčané. Prvotrimestrálny screening nehradí verejné zdravotné poistenie. A tak za neho zaplatíte okolo 25–65 €.

Ako sa postupuje na základe výsledku prvotrimestrálneho screeningu?

  • Pokiaľ je screening negatívny, môžete sa poradiť s lekárom, či je nutné podstúpiť nasledujúce vyšetrenie, tzv. Triple test v 16. týždni tehotenstva.
  • Pri pozitívnom výsledku screeningu odporučí lekár odber choriových klkov plodu a konzultáciu s genetikom. Z genetického vyšetrenia chromozómov je potom možné určiť s 99,5 % pravdepodobnosťou genetickú poruchu plodu. Screening a odber chorinových klkov sa uskutočňuje v čase, keď je ešte možné vykonať prípadné prerušenie tehotenstva, tj. do 24. týždňa tehotenstva.
Ultrazvuk z vyšetrenia v tehotenstve
Počas tehotenstva na vás čakajú asi 3 ultrazvuky. Dohodnite sa s lekárom, kedy si budete môcť odniesť fotografiu bábätka.

2. trimester: Vyšetrenia v 14. až 27. týždni tehotenstva

Druhý trimester je zo všetkých troch mesiacov tým najpríjemnejším a najkrajším. Poľavia tehotenské nevoľnosti aj únava a bruško ešte nie je také veľké, aby budúcu mamičku obmedzovalo. Bábätku sa vyvíjajú orgány ako pľúca, pečeň, obličky a pohlavné orgány, dochádza k vývoju očí, očných viečok, nosa, uší a pier. Na začiatku druhého trimestra váži plod zhruba 30 – 55 gramov a na konci necelý 1 kilogram. Medzi 18. – 20. týždňom tehotenstva začína mamička cítiť prvé pohyby, ktoré sa od tej doby budú už len zintenzívňovať. Aké vyšetrenia vás v druhom trimestri čakajú?

Triple test (genetické vyšetrenie v tehotenstve) – 16. tt

Na tomto vyšetrení vám lekár odoberie krv, ktorá je podrobená biochemickému screeningu čiže genetickému krvnému testu. Sledujú sa štyri špecifické látky:

  • AFP – hladina alfafetoproteínu, ktorý tvorí vyvíjajúci plod,
  • hCG – hladina tehotenského hormónu, humánny choriogonadotropín,
  • Estriol – hladina estrogénu, ktorý je dôležitý na správny priebeh tehotenstva,
  • SP1 – hladina špecifického tehotenského proteínu.

Triple test následne určí riziko vzniku vrodených chýb plodu (Downovho syndrómu atď.). Zvýšené riziko vrodených chýb plodu, teda pozitívny výsledok, nemusí nutne znamenať závažné postihnutie plodu. V takom prípade vám lekár odporučí overiť výsledok tzv. aminocentézou, teda odberom plodovej vody. Vyšetrenie plodovej vody dokáže odhaliť chromozomálne odchýlky, napr. Downov syndróm.

i Ženám nad 35 rokov sa odber plodovej vody odporúča automaticky. Riziko vrodených chýb sa totiž s pribúdajúcim vekom zvyšuje.

Ako prebieha amniocentéza?

Odber plodovej vody nie je bolestivý a vykonáva sa ambulantne pod ultrazvukovou kontrolou.

  1. Tenkou ihlou sa cez brušnú stenu odoberie asi 20 ml plodovej vody.
  2. Po odbere zostanete ešte cca 2 hodiny pod dohľadom lekára.
  3. Po príchode domov sa odporúča pokojný režim asi 2 týždne.
  4. Na výsledky amniocentézy sa čaká zhruba 2–3 týždne.

Odber plodovej vody so sebou nesie minimálne riziká, pokiaľ sa riadite radami a odporúčaniami gynekológa.

Veľký ultrazvuk – 20. tt

Druhý, tzv. veľký genetický ultrazvuk slúži na odhalenie vývojových chýb bábätka.

  • Zisťuje sa aktivita srdca a vývoj vnútorných orgánov.
  • Kontroluje sa množstvo plodovej vody a uloženie placenty.
  • Dá sa určiť pohlavie bábätka (pokiaľ si bábätko práve nezakrýva intímne partie) a presnejší termín pôrodu.

Čaká vás tiež klasické vyšetrenie moču, meranie krvného tlaku, váženie a vyšetrenie gynekológom. Počítajte aj s odberom krvi a kontrolou krvného obrazu. Na veľký ultrazvuk sú pozývaní aj oteckovia, a tak je toto vyšetrenie často veľmi dojemným momentom.

Test na tehotenskú cukrovku – 24. až 28. tt

V tehotenstve sa vyskytujú dva typy cukrovky:

  • Cukrovka pred otehotnením – pokiaľ ste trpeli cukrovkou už pred otehotnením, je dôležité sledovať priebeh tehotenstva. V tehotenstve sa totiž menia nároky organizmu na dávky inzulínu a ženám sa často zvyšuje krvný tlak. A tak sa tehotenstvo viac sleduje, aby nedošlo k predčasnému pôrodu.
  • Tehotenská cukrovka – tiež sa jej hovorí gestačný diabetes. Je to cukrovka, ktorá vznikla až počas tehotenstva. Telo totiž stratilo schopnosť vstrebávať glukózu v krvi. Výhodou tehotenskej cukrovky je, že po pôrode sama zmizne.

Cukrovku bezpečne odhalí vyšetrenie krvi, moču a tzv. test oGTT (orálny glukózový tolerančný test), ktorý sa vykonáva práve v 24. – 28. týždni tehotenstva.

Ako prebieha test oGTT?

  1. Ráno vám nalačno v ambulancii odoberú krv.
  2. Potom vypijete tretinu presladenej vody.
  3. Hodinu až dve po vypití sladkého roztoku vám opäť odoberú vzorku krvi.
  4. Výsledok ukáže, ako rýchlo sa vstrebáva cukor vo vašom tele.

Pokiaľ je vám preukázaná tehotenská cukrovka, nastupuje diéta. V dietologickej poradni vám pomôžu zostaviť jedálniček, odporučia vynechať sladké, jesť pravidelne a strážiť si množstvo sacharidov v jedle. Aplikácia inzulínu väčšinou nie je nutná. Predpisuje sa až pri veľmi vysokých hodnotách cukru v krvi.

Tehotenská poradňa
Gynekológ vám vždy poradí, kedy sa máte dostaviť na ďalšiu prehliadku a čo bude jej súčasťou.

3. trimester: Vyšetrenia v 28. až 40. týždni tehotenstva

Bábätku sa rýchlo vyvíja mozog, a vďaka tomu dokáže reagovať na zvuky okolo seba. Dochádza k zásadnému vývoju pľúc a v kostnej dreni sa začínajú tvoriť červené krvinky. V tomto trimestri sa bábätkám rozvinú všetky zmysly – sluch, čuch, zrak a hmat. Aké vyšetrenia vás v treťom, a teda poslednom trimestri čakajú?

Ultrazvukový screening – 30. až 32. tt

Okrem klasického vyšetrenia s odberom krvi a kontrolou krvného obrazu vás čaká tiež ultrazvuková kontrola polohy bábätka a vyšetrenie krčka maternice.

Ster z pošvy – 35. až 38. tt

Aby sa predišlo komplikáciám pri pôrode, bude vám v tomto období vykonaný ster z pošvy. Ten odhalí prípadnú nákazu streptokokom skupiny B (GBS), ktorý môže nakaziť pri vaginálnom pôrode bábätko. Tehotným ženám s GBS sa tak v priebehu pôrodu preventívne podávajú vnútrožilovo antibiotiká.

Kontrola pred pôrodom – od 37. tt každý týždeň

Ide už len o rutinnú kontrolu, na ktorú ste dávno zvyknutá. A preto nie je potrebné sa stresovať. Odpočívajte a pripravujte sa psychicky aj fyzicky na pôrod, ktorý vás čo nevidieť čaká.

i Máte už všetko nachystané na príchod bábätka? Radšej si prejdite náš článok: Ako sa pripraviť na príchod bábätka.

Kardiotokografia – od 37. tt

Pri kardiotokografickom vyšetrení prvýkrát začujete srdiečko bábätka. Ide o bezbolestné vyšetrenie pomocou dvoch sond, ktoré sa prikladajú na bruško tehotnej ženy. Zisťuje sa srdcová frekvencia bábätka a napätia steny maternice.

Kardiotokografia sa vykonáva od 37. týždňa tehotenstva raz týždenne a od 40. týždňa tehotenstva častejšie podľa odporúčania lekára (spravidla raz za 3 dni vrátane vyšetrenia krčka maternice). Vyšetrenie trvá cca 30 minút v ľahu alebo na stoličke. Vďaka vyšetreniu je možné rozoznať ohrozenie plodu nedostatkom kyslíka, prítomnosť kontrakcií maternice atď.

Vyšetrenia pred pôrodom
Žiadne vyšetrenie nie je nijako zvlášť bolestivé.

Povinné vyšetrenia v tehotenstve neexistujú

Všetky vyšetrenia v tehotenstve, na ktoré vás lekár pozve, vychádzajú zo zákona č. 577/2004 Z. z.. Vyšetrenia sú dobrovoľné a nie sú povinné, takže je možné ich odmietnuť. Odporúčame vám ale prejsť všetkými, ktoré vám lekár vzhľadom na váš stav odporučí.

Ultrazvukové vyšetrenia v tehotenstve

Ultrazvuk vám gynekológ počas tehotenstva urobí minimálne 3×:

  • v 11. až 14. týždni tehotenstva,
  • v 18. až 23. týždni tehotenstva,
  • v 30. až 32. týždni tehotenstva.

Niektoré poradne pre tehotné aj niektorí gynekológovia ponúkajú mamičkám 3D či 4D ultrazvuk. Ten nehradí poisťovňa, ale rodičia. 3D fotografiu bábätka zaobstaráte okolo 6–30 €, video potom okolo 30–80 €. Záleží od pracoviska a ich cenníka.

Pokiaľ túžite po klasickej 2D fotografii bábätka, poraďte sa so svojím gynekológom, kedy ju bude možné z ultrazvuku zaobstarať. Pri 2D fotke sa cena pohybuje okolo 2–6 €.

i Pred ultrazvukom sa veľa napite. Plný močový mechúr zlepšuje kvalitu výsledného obrazu.

Zhruba v 20 % prípadov sa ultrazvuk nepodarí natočiť. Záleží totiž v prvom rade od bábätka, či sa bude chcieť ukázať, alebo sa hanbí.

Vyšetrenie v tehotenstve u zubára

Nezabudnite tiež na preventívnu návštevu stomatológa. Tehotné ženy majú nárok na preventívnu prehliadku u zubára hradenú zdravotnou poisťovňou dvakrát do roka. Určite to využite. Po pôrode nebudete mať na zubára ani čas, ani chuť.

Preventívna prehliadka a EKG v tehotenstve

V tehotenskom preukaze nájdete aj kolónku na kontrolu u praktického lekára. Ideálny termín preventívnej prehliadky nie je daný. A tak si nechajte odporučiť termín návštevy vzhľadom na váš stav od svojho gynekológa. Praktický lekár vás preventívne prehliadne a do preukazu zapíše všetky dôležité informácie, ktoré by váš gynekológ mal vedieť, napr. prekonané závažné ochorenia atď. Niektorí praktickí lekári pri tej príležitosti natočia budúcej mamičke aj EKG a výsledok zapíšu do preukazu.

Mnohí gynekológovia na návšteve praktika ani na natočení EKG netrvajú, ale je vhodné sa so svojím „iným stavom“ pochváliť aj u neho. Návštevu si naplánujte mimo obdobia chrípok, nech si s novými informáciami v tehotenskom preukaze neodnesiete aj nádchu, kašeľ a teplotu.

Nezabudnite, že sa váš psychický stav odráža aj na kondícii bábätka. Preto ak je to trochu možné, zostaňte pri vyšetreniach v pokoji a nestresujte sa. Na konci tohto maratónu kontrol vás totiž čaká nový život. Krásne bábätko, na ktoré sa určite tak veľmi tešíte. Prajeme vám čo najhladší priebeh tehotenstva aj pôrod a tešíme sa na vás pri ďalších článkoch v našom magazíne.

4,0
WELEDA Olej na masáž hrádze 50 ml
Masážny olej – pre zvýšenie šance na pôrod bez nástrihu, 100% prírodné zloženie
11,90 €
Na sklade 2 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: KSTK0005
4,9 25×
LACTACYD Wipes Sensitive 15 ks
Vlhčené obrúsky - na intímnu hygienu - 0,33 €/obrúsok
+Darček Antibakteriálny gél ALCOGEL v hodnote 3,70 €
4,99 €
1 balenie
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: INT008
4,8
GS MimiStar Forte tbl. 90
Doplnok stravy – prípravok pre ženy plánujúce bábätko. Zinok podporuje plodnosť. Vitamíny podporujúce psychickú pohodu (vitamín B6 a B12). - 0,17 €/ks
15,40 €
Na sklade 2 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: GSMIM756
4,8
Mamasanft Masážny olej na strie 100 ml
Masážny olej – ideálny na strie, aktívna látka jojobový olej, mandľový olej a rakytníkový olej, bez silikónov, s prírodnými olejmi, s prírodnými zložkami a s vitamínmi, bez chémie, netoxické a prírodné zloženie, objem 100 ml - 119 €/1 l
11,90 €
Na sklade 1 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: TM050
4,9 16×
WELEDA Tehotenský ošetrujúci olej na strie 100 ml
Masážny olej – vhodný na normálnu pleť
16,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: KSTK0007
4,6 19×
Zopa Mummy Belt
Tehotenský pás – do auta pre tehotné ženy, pre bezpečnejšie a pohodlnejšie cestovanie autom
21,90 €
Na sklade 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: BABY7326
4,8 55×
BI-OIL 60 ml
Masážny olej – vhodný na citlivú a suchú pleť, hypoalergénny, regeneračný, ideálny na strie a na jazvy, aktívna látka rumanček, levanduľa, nechtík, vitamín A a vitamín E, s prírodnými olejmi, s retinolom (vitamín a) a s vitamínmi, prírodné zloženie, objem 60 ml - 129,83 €/1 l
Cenová bomba
7,79 € Ušetríte 2,80 €
Na sklade > 10 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: TM197
4,7 21×
SCAMP Multifunkčný vankúš mouse
Dojčiaci vankúš – na spanie, tvar písmena C, hypoalergénny, polohovací, prateľný poťah, materiál obliečky bavlna, materiál výplne duté vlákno, rozmery 140 × 230 cm (Š×D), priemer 45 cm, vzor hviezdy, biela a sivá farba, hmotnosť 1300 g
29,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: BABY11513
HEMOPLUS+Kys. listová 50 + 10 kapsúl
Doplnok stravy – 100% prírodné rastlinné zloženie na podporu krvotvorby, vitamíny B2, B6, B9, vitamín B12 prispieva k tvorbe červených krviniek a hemoglobínu, vysoký obsah železa na optimálny prenos kyslíka v krvi - 0,18 €/ks
10,90 €
Na sklade 1 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: TERHEM863
3,5
MEDELA Tehotenský brušný pás, biely L
Tehotenský pás – podporný, extra elastický, priedušný, bezšvový
20,90 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: BABY7300
5,0
SALOOS Tehotenský sprchovací olej 125 ml
Sprchový olej – pre normálnu pleť, medzi aktívne látky patrí prírodné oleje, ruža a vitamín E
6,10 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: BABY8652
WELEDA - Olej na masáž prsníkov, 50 ml
Masážny olej – podporuje tvorbu a uvoľňovanie materského mlieka, 100% prírodné zloženie
11,90 €
Na sklade 4 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: TM431
Vytlačiť
P-DC1-WEB09
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií