Všechny dárky jako na dlani Mimozemské nákupy 18.10.-24.10.2021

Najčastejšie zažívacie problémy detí pri prechode na UM a príkrmy

Zobraziť katalóg

Článok

Aktualizované

Pestrá a vyvážená strava je základom zdravého rastu a vývoja dieťaťa. Než si však deti na bežné stravovanie zvyknú, čaká ich aj ich matky náročné prechodové obdobie. Deti sa postupne zoznamujú s novými chuťami rôznych potravín, ktorým sa musí prispôsobiť aj ich tráviaci systém. Nie vždy je však detské telíčko pripravené zvládnuť tento náročný proces. Výsledkom sú potom rôzne zažívacie problémy, ako zápcha u dojčaťa po zavedení príkrmov, či zvracanie u dojčiat po príkrme. Samostatnou kapitolou sú potom potravinové alergie v prípade bábätiek, ako je alergia na lepok dojčiat, alebo alergia na kravské mlieko dojčiat. Vo väčšine týchto prípadov dieťa odmieta príkrmy a nakŕmiť ho býva často nadľudská úloha. Poradíme vám, ako zvládnuť toto náročné prechodové obdobie a ako sa vysporiadať s najčastejšími zažívacími ťažkosťami v prípade dojčiat.

Prechod dieťaťa na UM a príkrmy

Najčastejšie zažívacie problémy detí pri prechode na UM a príkrmy (OBSAH ČLÁNKU)

 1. Ťažkosti u dojčiat pri prechode na umelé mlieko
 2. Ťažkosti u dojčiat pri zavádzaní príkrmov
 3. Zápcha u bábätka
 4. Hnačkové ochorenia dojčiat
 5. Grckanie a zvracanie u dojčiat
 6. Potravinové alergie u bábätiek
 7. Alergia na kravské mlieko u dojčiat
 8. Alergia na lepok u dojčaťa

Ťažkosti u dojčiat pri prechode na umelé mlieko

Kým je materské mlieko pre dieťa hlavnou a jedinou potravou, ktorú pravidelne prijíma v dostatočnom množstve, býva väčšinou spokojné a zažívacie ťažkosti sa u neho neobjavujú. Keď je však nutné dojčenie z nejakého dôvodu ukončiť, logicky dochádza k prechodu na dojčenské mlieko, ktoré poskytuje optimálnu náhradu mlieka materského. Aj napriek tomu, že ste sa témou dojčenské mlieka a ako vybrať to správne zaoberali starostlivo, nie vždy tráviaci systém bábätka zvládne túto zmenu dobre a niekedy zareaguje priamo negatívne. Prejavom potom najčastejšie býva netypické zloženie stolice po umelom mlieku.

i Materské mlieko je to najlepšie, čo môže matka svojmu dieťaťu poskytnúť a k ukončeniu dojčenia by mali viesť naozaj vážne dôvody. Podrobnejšie sa tejto téme venuje článok: Do kedy dojčiť a ako ukončiť dojčenie

Aké býva zloženie stolice u dojčaťa na umelej výžive?

Oproti dojčenému dieťaťu máva stolica dojčaťa na umelej výžive bežne hnedožltú farbu a kašovitú konzistenciu. Stolica po umelom mlieku by sa mala vyskytnúť najmenej raz za dva dni, ideálne každý deň. Pokiaľ s prechodom na umelú výživu dieťa trpí zápchou, alebo je naopak jeho stolica riedka až vodnatá, ide o signál, že dieťaťu ponúkaná umelá výživa nevyhovuje.

Ako postupovať v prípade problémovej stolice u dojčaťa na umelej výžive?

Spočiatku skúste len zmeniť značku umelého mlieka, v súčasnosti nájdete v lekárňach aj drogériách širokú ponuku umelej výživy. Nie vždy platí, že tá výživa, ktorá vyhovuje bábätku vašej kamarátky, bude vyhovovať aj tomu vášmu. Môže sa u neho objaviť zápcha po príkrmoch, alebo naopak vodnatá stolica po umelom mlieku. Ide skrátka o individuálnu záležitosť, ktorú treba vyskúšať a nájsť takú značku umelej výživy, ktorá bude vhodná ako pre tráviaci systém vášho bábätka, tak pre jeho maškrtný jazýček. Ak nepomôže ani zmena značky umelej výživy a stolica po umelom mlieku je naďalej neštandardná, alebo sa bábätku hnačky zhoršujú, prípadne ho trápia časté koliky, radšej vždy kontaktujte lekára a konzultujte s ním ďalší postup.

Ťažkosti u dojčiat pri zavádzaní príkrmov

V období prvých štyroch až šiestich mesiacov sa odporúča zavádzať deťom nové zložky stravy v podobe prvých príkrmov. Tie majú byť spočiatku jednopotravinové, aby sa dala ľahko vypozorovať znášanlivosť tráviaceho systému dieťaťa či prípadná alergia u bábätka na určitý druh potraviny. Ak organizmus dieťaťa zareaguje na konkrétnu potravinu negatívne, prejavy môžu byť rôzne a líši sa čas ich výskytu. Bábätko môže reagovať na nevhodnú potravinu takmer okamžite zvracaním, bolestivými kolikami aj hnačkami, reakcia sa však môže objaviť aj po 2 – 3 dňoch v podobe kožnej vyrážky alebo nepríjemnej zápchy. Preto sa tiež odporúča pri zavádzaní príkrmov podávať bábätku jednu potravinu aspoň tri po sebe nasledujúce dni, aby sa s istotou vylúčila negatívna reakcia organizmu.

i Niektoré bábätká už od narodenia trápia nepríjemné dojčenské koliky. Ako sa s nimi vysporiadať a čo prinesie bábätku rýchlu úľavu? To vám objasní článok: Čo je dojčenská kolika a ako jej predchádzať
  Zažívacie problémy u dojčiat 
  Niekedy stačí pre úpravu zažívania bábätku len zmeniť značku umelej výživy.

  Zápcha u bábätka

  Zápcha býva v dojčenskom veku častým problémom, ktorý trápi ako dojčené deti, tak bábätká na umelej výžive. Zápcha u dojčeného dieťaťa a zápcha u dojčaťa na UM sa líši frekvenciou vyprázdňovania. Zatiaľ čo v prípade dojčených detí je interval medzi bežnými stolicami raz za 4 – 7 dní, v prípade nedojčených detí väčšinou neprekročí 3 – 4 dni. O zápche hovoríme v prípade, že sa dojčené dieťatko vyprázdňuje menej ako jedenkrát a nedojčené menej ako dvakrát do týždňa. Stolica máva pri zápche veľmi pevnú až kamennú konzistenciu a problematické vyprázdňovanie často sprevádzajú nepríjemné bolesti brucha.

  i Bližšie sa téme zavádzania prvých príkrmov venuje náš článok: Kedy začať s príkrmami a ako na to?

  Aké bývajú príčiny zápchy u dojčiat?

  Najčastejšie býva zápcha u detí zapríčinená nevhodnou stravou, v ktorej chýba dostatok látok pre správnu funkciu tráviaceho systému, alebo rôznymi organickými príčinami, ktoré môžu byť anatomického či neurologického pôvodu. V niektorých prípadoch môže byť zápcha u dojčaťa na UM prejavom potravinovej alergie, napríklad alergia na kravské mlieko u dojčiat.

  Ako sa vysporiadať so zápchou u dojčiat?

  Ak sa u vášho bábätka objaví zápcha po príkrmoch, vyskúšajte najskôr vhodné diétne opatrenia podľa veku dieťaťa, s ktorými vás bližšie oboznámi váš pediater. Vhodné je zaradiť dieťaťu do jedálnička potraviny s vysokým obsahom vlákniny a zvýšiť mu denný príjem tekutín. Vyskúšajte zeleninové polievky a ovocné šťavy, ktoré môžu byť z čerstvého, alebo z kompótového ovocia v prípade starších detí. Pri prechode na UM zvoľte v prípade zápchy mlieko s obsahom prebiotických oligosacharidov, ktoré je špeciálne určené pre citlivé zažívanie. Ak u vášho dieťaťa zápcha po príkrmoch naďalej pretrváva, obráťte sa na detského lekára a konzultujte s ním ďalší postup.

  Zápcha u bábätiek 
  Pri zápche býva bábätko často nepokojné a plačlivé.

  Hnačkové ochorenia dojčiat

  Akútnu hnačku u detí do troch rokov spôsobujú najčastejšie nevhodné či kontaminované potraviny či voda, zanedbaná sterilizácia riadu alebo zmena prostredia. Hnačka býva buď bakteriálneho, či vírusového pôvodu a prejavuje sa ako často sa opakujúca vodová a silne zapáchajúca stolica, ktorú sprevádzajú nepríjemné brušné kŕče. Výnimkou nie je ani zvýšená teplota až horúčka. V niektorých prípadoch sa hnačkou prejavuje tiež alergia na niektoré druhy potravín ako napríklad alergia na lepok u dojčaťa.

  Ako postupovať pri hnačke dojčeného dieťaťa?

  U dojčených detí rozhodne neprestávajte s dojčením, naopak zvýšte jeho frekvenciu a ponúkajte dieťaťu mlieko čo najčastejšie. Materské mlieko má totiž pozitívny vplyv na zníženie počtu a zmenšenie objemu stolice, čím výrazne skracuje čas trvania hnačky. Hnačka môže byť u detí nebezpečná hlavne kvôli dehydratácii. V období hnačky je vhodné časté meranie hmotnosti dieťaťa a ak sa hmotnosť dojčaťa zníži a nemá premočené plienky ako obvykle, na nič nečakajte a ihneď zamierte k lekárovi.

  Stolice po umělém mléku 
  Materské mlieko ponúkajte bábätku pri hnačke častejšie.

  Ako postupovať v prípade hnačkovej stolice po umelom mlieku?

  Prvých 24 hodín vysaďte umelé mlieko a dieťaťu podávajte ryžový odvar. Ten môžete podávať aj niekoľkotýždňovému bábätku, každopádne sa vždy radšej poraďte so svojím pediatrom. Pripravíte ho tak, že v litri dojčenskej vody uvaríte 50 gramov ryže, následne ju rozmixujete a dolejete do 1 litra prevarenou vodou. Na doplnenie tekutín sa odporúča studený čaj sladený glukopurom, ktorý ponúkajte chorému dieťaťu častejšie po menších dávkach. Nasledujúci deň dopĺňajte ryžový odvar jednou štvrtinou bežnej dávky umelého mlieka, ďalšie dni dávky mlieka postupne zvyšujte, kým dosiahnete plnú dávku. V prípade zhoršenia hnačky opäť znížte dávkovanie umelého mlieka.

  i U novorodencov s hnačkou je nutné vyhľadať lekársku pomoc vždy. K lekárovi zamierte okamžite aj v prípade starších detí, ak objavíte v stolici známky krvi, nedarí sa vám zmierniť horúčku alebo je dieťa apatické.

  Aké diétne opatrenia zaviesť pri hnačke dieťaťa na príkrmoch?

  Ak je vaše bábätko už zvyknuté na príkrmy, najskôr bude v prvých dňoch choroby trpieť nechutenstvom. Odmietanie príkrmov nepredstavuje problém, je však dôležité dbať na zvýšený príjem tekutín. Bylinkové či slabšie čierne čaje dosladzované glukopurom možno prestriedať s neperlivou minerálnou vodou. Pri akútnej hnačke vyraďte zo stravy mlieko a mliečne výrobky a rozhodne dieťaťu v prípade nechutenstva jedlo nenúťte. Pokiaľ by u neho došlo k zvracaniu, stratilo by ďalšie množstvo tekutín. Nasledujúci deň skúste dieťaťu ponúknuť diétne potraviny šetrné k jeho zažívaniu, ktorými môžu byť:

  • Deň staré suché pečivo
  • Piškóty
  • Suchá varená ryža
  • Varená mrkva
  • Banán, jablko
  iMalým deťom pri hnačke nepodávajte kolové nápoje, často odporúčané pri hnačkových ochoreniach dospelých. Ide o presladený nápoj obsahujúci kofeín a oxid uhličitý, je preto pre deti maximálne nevhodný. Radšej podporte jeho pitný režim studeným čajom s glukopurom a dôsledne sledujte, koľko tekutín dieťa za deň prijme, aby nedošlo k jeho dehydratácii. V takomto prípade by bola nevyhnutná hospitalizácia.
  Diéta u detí 
  Adekvátne diétne opatrenia pomôžu vyliečiť hnačku u dojčiat.
  i V BabyMagazíne vám poradíme aj s ďalšími bábätkovskými problémami:

  Grckanie a vracanie u dojčiat

  Menšie deti grckajú po materskom či umelom mlieku, ak ho vypijú príliš veľa alebo prehltnú v priebehu pitia väčšie množstvo vzduchu. V takomto prípade ide o prirodzenú reakciu organizmu a nie je potrebné sa tým ďalej zaoberať. Problém môže nastať, ak dieťatko grcká vo väčšom množstve po každej dávke mlieka. Príčinou býva najčastejšie gastroezofageálny reflux, ktorý súvisí s nezrelosťou tráviaceho traktu, v niektorých prípadoch môže ísť o prejav alergie na mlieko u dojčaťa.

  Ako sa vysporiadať s opakovaným grckaním dojčiat?

  Pre celkovú spokojnosť bábätka aj jeho zdravý rast je potrebné tento problém začať riešiť včas. Najprv skúste dojčaťu podávať mliečne dávky v menších dávkach a častejšie, môžete vyskúšať aj zahustenie mliečnej stravy karubínom. Ide o vlákninu svätojánskeho chleba, ktorá má pozitívny vplyv na trávenie bábätka a ktorej účinky na obmedzenie grckania sú vedecky potvrdené. Pre nedojčené deti sa už vyrába špeciálne umelé mlieko, ktoré už karubín obsahuje. Ak máte podozrenie, že za grckaním vášho bábätka stojí alergia na bielkovinu kravského mlieka, vyberte mlieko s vysokým stupňom hydrolýzy mliečnej bielkoviny a rozhodne riešte celý problém so svojím pediatrom.

  Ako eliminovať zvracanie u dojčiat po príkrme?

  V prípade starších detí riešia mamičky hlavne zvracanie pri zavádzaní prvých príkrmov, čo často vedie k situácii, že bábätko nechce príkrmy jesť vôbec a odmietanie príkrmov sa stáva denným rituálom. Ak za týmto problémom nestojí konkrétna potravinová alergia u bábätka, väčšinou ide len o nezvyk na nové chute alebo nevhodnú konzistenciu podávanej stravy. Snažte sa preto spočiatku zavádzať jednodruhové zeleninové príkrmy, nech môžete vypozorovať, ako vaše bábätko reaguje na jednotlivé druhy potravín. Pokiaľ mu vadí hutná konzistencia príkrmu, pokojne ho zrieďte dojčenskou vodou a podávajte ho v tekutejšej forme. Majte na pamäti, že vášmu dieťatku nemusí automaticky chutiť všetko, čo mu pripravíte, a tiež si musí postupne na nové chute zvyknúť.  


  Zavádzanie príkrmov u kojencov 
  Pre zavádzanie príkrmov u dojčiat je potrebné obrniť sa trpezlivosťou a postupne skúšať, aké potraviny bábätko znáša bez zažívacích ťažkostí.


  Potravinové alergie u bábätka

  V súčasnej dobe bohužiaľ počet detí s alergiou na určité druhy potravín stále rastie. Najčastejšie sa v detských ordináciách stretávame s diagnostikou alergia na mlieko u dojčiat alebo problémami, ktoré vyvoláva alergia na lepok u dojčiat. Výnimkou nie sú ani alergie u dojčaťa na vaječný bielok, sóju či ryby. Medzi časté potravinové alergie u dojčaťa patrí alergia na niektoré druhy zeleniny či ovocie, ako sú napríklad alergia na jablká, hrušky, jahody, zeler, petržlen, či alergie na mrkvu u bábätka.

  Aké sú prejavy potravinovej alergie?

  • Hnačka
  • Bolesti brucha, koliky
  • Zvracanie
  • Atopický ekzém
  • Žihľavka či iná alergická vyrážka
  • Opuchy v tvárovej časti
  • Problémy s dýchaním
  • Kýchanie
  • Alergická nádcha
  • Nepokojný spánok
  • Vytrvalý plač
  iOdborníci odporúčajú zavádzanie príkrmov už od ukončeného 4. mesiaca veku, ideálne medzi 17. až 26. týždňom života. V tomto období zaraďte do jedálnička svojho dieťaťa tiež možné alergény, ako sú vajcia, kravské mlieko, lepok, múku a ryby. Odďaľovať zavádzanie nových potravín nie je podľa odborníkov na mieste, dokonca môže zvyšovať riziko potravinovej alergie.

  Kedy dochádza k alergickým prejavom?

  Prejavy potravinovej alergie u bábätka sa nedajú presne časovo určiť. Niekedy k nim dochádza už po niekoľkých minútach od konzumácie, inokedy sa však alergia u dojčaťa môže objaviť až po niekoľkých hodinách, alebo dokonca dňoch. Tiež nie je pravidlom, že k reakcii dochádza hneď pri prvom stretnutí s alergizujúcou potravinou. Niekedy sa prejavy dostavia až po opakovanej konzumácii alebo pri príjme väčšieho množstva tejto potraviny. Preto sa odporúča zaraďovať nové druhy potravín postupne vždy s odstupom niekoľkých dní, počas ktorých možno vypozorovať prípadnú alergickú reakciu.

  Ako postupovať pri podozrení na potravinovú alergiu u bábätka?

  Ak si myslíte, že vaše bábätko trpí nejakým druhom potravinovej alergie, obráťte sa na svojho pediatra, ktorý vám vystaví potrebné odporúčania na alergológiu. Bábätku tu vykonajú špeciálne testy a poradia vám ohľadom vhodného jedálnička, z ktorého je v prvom rade potrebné vynechať rizikové potraviny a nahradiť ich inými s rovnakými výživovými hodnotami.

  Alergia na kravské mlieko u dojčiat

  Alergia na bielkovinu kravského mlieka býva jedna z najrozšírenejších a v 95 % sa prejaví už v prvom roku života. Typickými prejavmi ABKM u dojčaťa bývajú časté bolesti brucha a svrbivé ekzémy. Ak sa objaví alergia na mlieko u dojčaťa, jediným možným riešením je striktne vylúčiť bielkovinu kravského mlieka zo stravy.

  Ako sa vysporiadať s ABKM u dojčaťa?

  Ak už nedojčíte, je potrebné nahradiť bežnú umelú výživu výrobkom obsahujúcim naštiepené bielkoviny kravského mlieka. O vhodnom prípravku sa poraďte so svojím pediatrom, ktorý vám zároveň určí optimálnu mieru hydrolýzy bielkovín. Ďalej je potrebné strážiť alergény v príkrmoch, ktoré dieťaťu podávate. O zložení detských príkrmov a možných alergénoch v nich obsiahnutých sa dočítate z etikiet výrobcu. Spočiatku vám ich študovanie zaberie veľa času, ale keď sa postupne zoznámite s potravinami zohľadňujúcimi alergie na mlieko u detí, zistíte, že ich je na našom trhu už dostatok.

  Alergia na kravské mlieko u dojčiat 
  Našťastie je už v dnešnej dobe na našom trhu široká ponuka špeciálnej umelej výživy pre dojčatá.

  Je dokázané, že bielkovina kravského mlieka prechádza do materského mlieka, takže spustenie alergickej reakcie môže vyvolať aj jedno sústo. ABKM diéta sa preto v tomto prípade týka aj vás a je potrebné naozaj dôsledne strážiť zloženie všetkých konzumovaných potravín.

  iV prípade ABKM u dojčaťa venujte zvýšenú pozornosť bezlaktózovým mliečnym výrobkom. Takto označené potraviny môžu tiež obsahovať bielkovinu kravského mlieka, napríklad bielkovinu srvátky alebo kazeínu.

  Aké diétne opatrenia zvoliť v prípade alergie na kravské mlieko u dojčiat?

  Pri alergii na bielkoviny kravského mlieka je nutné vylúčiť z jedálnička všetky mliečne produkty, a to aj také, ktoré obsahujú akúkoľvek ich formu, hoci len v stopovom množstve. Pokiaľ hovoríme o mlieku, nemožno opomenúť okrem čerstvého tiež mlieko sušené či kondenzované.

  Medzi ďalšie zakázané potraviny v prípade ABKM u dojčaťa patrí:

  • Smotana
  • Syr
  • Jogurt
  • Tvaroh
  • Maslo
  • Cmar
  • Srvátka
  • Puding
  • Syridlo, Laktalbumín, Laktoferín, Kazeín

  Potraviny, ktoré väčšinou obsahujú mliečnu bielkovinu:

  • Pečivo
  • Omáčky
  • Margaríny
  • Údeniny
  • Krémy
  • Cukríky
  • Zmrzlina
  • Niektoré probiotiká
  • Plnivá či spojivá niektorých tabliet
  Potravinová alergia u dojčiat 
  Alergia na kravské mlieko u dojčiat sa dá zvládnuť jedine starostlivým výberom potravín.

  Alergia na lepok u dojčaťa

  Ak trpí vaše bábätko alergiou na lepok, často ho trápia bolesti bruška spojené s hnačkou, nadúvaním aj kolikami. Prejavom alergie na lepok u dojčaťa býva tiež kožný ekzém a bábätko sa celkovo nemá dobre, dokonca môže aj chudnúť. Všetko je sprevádzané celkovou nespokojnosťou dieťaťa, častou plačlivosťou a ťažkosťami so spánkom. Alergia na lepok u dojčaťa sa najlepšie potvrdí tak, že mu vedome lepok podávate v malom množstve a sledujete možné symptómy. Ak sa vaše podozrenie na alergiu na lepok potvrdí, vyraďte rizikové potraviny a kontaktujte pre ďalší postup svojho pediatra.

  Včasné rozpoznanie zažívacích problémov a ich riešenie vám môže ušetriť veľa nepríjemností a vášmu bábätku prinesie potrebnú úľavu a zlepšenie zdravotného stavu.

  Philips AVENT Natural 260 ml
  Dojčenská fľaša plastová, vhodná pre deti od 1 mesiace, objem 260 ml, pomalý prietok cumlíka, novorodenecký cumlík, pre dojčené deti a antikolikový

  9,79 € bez DPH 8,16 €
  1 ks
  Kúpiť
  Môžete mať zajtra od 8:00
  Na sklade > 10 ks
  Objednávací kód: BABY8418
  NESTLÉ NATURNES BIO Hruška Jablko Banán 16× 90 g
  Príkrm pre deti od ukončených 7 mesiacov, bez lepku, bez pridaného cukru a bio kvalita - 11,04 €/1 kg

  15,90 € bez DPH 13,25 €
  1 ks
  Kúpiť
  Môžete mať v nedeľa 24.10. od 8:00
  Na sklade 1 ks
  Objednávací kód: BABY9220
  HiPP BIO Jablká s mangom a banánmi - 6 × 190 g
  Príkrm ovocný, pre deti od ukončených 6 mesiacov, znížený obsah laktózy, bez pridaného cukru a bio kvalita - 8,41 €/1 kg

  -12% 10,90 €
  9,59 € bez DPH 7,99 €
  1 ks
  Kúpiť
  Akciová cena
  Môžete mať zajtra od 8:15
  Na sklade > 10 ks
  Objednávací kód: BABY5387
  Sunar Detský snack mix 5 × 50 g
  Sušienky pre deti vhodné pre deti od 12 mesiacov, bez lepku - 1,60 €/100 g

  4 € bez DPH 3,33 €
  1 ks
  Kúpiť
  Môžete mať zajtra od 8:00
  Na sklade > 20 ks
  Objednávací kód: BABY9102
  TWISTSHAKE Hrnček učiaci 230 ml – ružový
  Detský hrnček vhodné pre deti od 4 mesiacov, plastový, s náustkom (učiaci), prispôsobené deťom, držadlá pre detské rúčky, ergonomické spracovanie, vhodné do mikrovlnnej rúry, vhodné do mrazničky a možnosť umývania v umývačke

  -29% 9,70 €
  6,89 € bez DPH 5,74 €
  1 ks
  Kúpiť
  Môžete mať zajtra od 8:15
  Na sklade > 10 ks
  Objednávací kód: BABY7046
  BEBA EXPERTpro HA 3 (6× 800 g)
  Dojčenské mlieko pokračovacie, vhodné pre deti od 11 mesiacov, hypoalergénne, pridané vitamíny a minerály a s probiotikami - 21,86 €/1 kg

  104,94 € bez DPH 87,45 €
  1 ks
  Kúpiť
  Môžete mať zajtra od 8:15
  Na sklade 4 ks
  Objednávací kód: BABY7957
  BANQUET Detská 3 dielna súprava The Builders A11674
  Detská jedálenská súprava v súprave je plytký tanierik, hlboký tanierik a hrnček, vhodné do mikrovlnnej rúry a možnosť umývania v umývačke

  9,89 € bez DPH 8,24 €
  1 ks
  Kúpiť
  Môžete mať zajtra od 8:15
  Na sklade > 10 ks
  Objednávací kód: VEPDS002
  HiPP BIO Ryža s karotkou a morčacím mäsom - 6x 220g
  Príkrm mäsovo-zeleninový a cestoviny/ryža, pre deti od ukončených 8 mesiacov, znížený obsah laktózy a bez prídavku soli - 2,32 €/ks - Od 10,53 €/1 kg

  -7% 14,90 €
  13,90 € bez DPH 11,58 €
  1 balenie
  Kúpiť
  Akciová cena
  Môžete mať zajtra od 8:15
  Na sklade > 5 ks
  Objednávací kód: BABY5063
  NUK fľaša Sports Cup, 450 ml – Mickey, sivá
  Detská fľaša na pitie do školy, vhodná od 3 rokov, plastová, 450 ml, možnosť umývania v umývačke

  9,29 € bez DPH 7,74 €
  1 ks
  Kúpiť
  Môžete mať zajtra od 8:15
  Na sklade > 10 ks
  Objednávací kód: BABY0031a
  HiPP BIO Ovocný čaj - 6x 40g
  Detský čaj - v BIO kvalite pre deti od ukončeného 4. mesiaca

  -5% 19,90 €
  18,90 € bez DPH 15,75 €
  1 ks
  Kúpiť
  Môžete mať zajtra od 8:15
  Na sklade 4 ks
  Objednávací kód: BABY5089
  NESTLÉ NATURNES BIO Tekvica Banán Mrkva 16× 90 g
  Príkrm pre deti od ukončených 7 mesiacov, bez lepku, bez pridaného cukru a bio kvalita - 11,04 €/1 kg

  -6% 16,90 €
  15,90 € bez DPH 13,25 €
  Kúpiť
  Na objednávku do 5 pracovných dní
  Objednávací kód: BABY9219
  Munchkin – Mäkké jedálenské lyžičky 6 ks
  Detská lyžica – pre najmenších, odporúčaný vek od 3 mesiacov

  5,89 € bez DPH 4,91 €
  1 ks
  Kúpiť
  Môžete mať zajtra od 8:15
  Na sklade > 10 ks
  Objednávací kód: QBM060j
  ZOPA Silikónový podbradník - Panda
  Podbradník slikónový, s korýtkom,s nastaviteľným remienkom,ľahko umývateľný a bez ftalátov

  5,69 € bez DPH 4,74 €
  1 ks
  Kúpiť
  Môžete mať zajtra od 8:15
  Na sklade > 10 ks
  Objednávací kód: BABY6522
  Philips AVENT Fľaša Anti-colic 260 ml – ružová ovečka
  Dojčenská fľaša plastová, vhodná pre deti od 1 mesiace, objem 260 ml, pomalý prietok cumlíka, novorodenecký cumlík a antikolikový

  -14% 9,40 €
  8,06 € bez DPH 6,72 €
  1 ks
  Kúpiť
  Akciová cena
  Môžete mať zajtra od 8:00
  Na sklade > 10 ks
  Objednávací kód: BABY4871
  Kendamil Jemná detská banánová kaša 125 g
  Mliečna kaša ovsená, vhodná pre deti od 4 mesiacov, bez sóje, bez pridaného cukru a s kravským mliekom (mliečny tuk) - 26,32 €/1 kg

  3,29 € bez DPH 2,74 €
  1 ks
  Kúpiť
  Môžete mať zajtra od 8:00
  Na sklade > 20 ks
  Objednávací kód: BABY6764
  Hami Zelenina s teľacím mäsom, 6× 250 g
  Príkrm mäsovo-zeleninový, pre deti od ukončených 12 mesiacov, bez konzervantov a umelých farbív, bez lepku a bez prídavku soli - 6,60 €/1 kg

  9,90 € bez DPH 8,25 €
  1 ks
  Kúpiť
  Môžete mať zajtra od 8:00
  Na sklade > 10 ks
  Objednávací kód: BABY7753
  Sunar Ovocná kašička - mix príchutí 12 × 120 g
  Príkrm pre deti od ukončených 7 mesiacov, bez konzervantov a umelých farbív a bez pridaného cukru - 7,57 €/1 kg

  -27% 14,90 €
  10,90 € bez DPH 9,08 €
  1 ks
  Kúpiť
  Akciová cena
  Môžete mať zajtra od 8:00
  Na sklade > 10 ks
  Objednávací kód: BABY9213
  HiPP BIO Nápoj s jablkovou šťavou a feniklovým čajom – 6× 500 ml
  Tekutý príkrm pre deti od ukončených 5 mesiacov, bez pridaného cukru a bio kvalita - 25,80 €/1 l

  12,90 € bez DPH 10,75 €
  1 ks
  Kúpiť
  Môžete mať v nedeľa 24.10. od 8:00
  Na sklade 5 ks
  Objednávací kód: BABY5086
  GOLDIM Naše Mléko 1, 525 g
  Dojčenské mlieko počiatočné, vhodné pre deti od narodenia, s kozím mliekom a bez palmového oleja - 32,19 €/1 kg

  16,90 € bez DPH 14,08 €
  1 ks
  Kúpiť
  Môžete mať zajtra od 8:15
  Na sklade > 10 ks
  Objednávací kód: BABY9141
  GOLDIM Babio Detský biočaj feniklový 20 ks
  Detský čaj – je vhodný pre deti od ukončeného 1. týždňa

  Od 2,23 € bez DPH 1,86 €
  1 ks
  Kúpiť
  Môžete mať zajtra od 8:15
  Na sklade > 20 ks
  Objednávací kód: BABY6893
  0
  Vytlačiť
  Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Pre organizácie Ako nakúpiť
  P-DC1-WEB06
  Zavoláme Vám a odborne poradime
  +421 2 5710 1800
  Otázka na objednávku
  Otázka na tovar
  Prosím, zadajte svoj telefón:
  Zavolajte mi