Motorola Edge 40 Pro (RECENZIA): výkonná vlajková loď s minimom chýb

Zobraziť katalóg

Motorola Edge 40 Pro, úvod

Motorola Edge 40 Pro (RECENZIA):
výkonná vlajková loď s minimom chýb

Recenzia

Aktualizované • Autor: Ondřej Chabr

Vybaviť telefón len tým najlepším a nasadiť mu zaujímavú predajnú cenu, to sa zdá byť veľmi dobrý recept na úspech. Pravda je však taká, že nie vždy sa to zaobíde bez zaváhania či ústupkov. Mobilný telefón Motorola Edge 40 Pro sa maximálne snaží a na papieri vyzerá všetko skvele. Našou úlohou bolo zhodnotiť, ako sa jej darí v skutočnosti.

Motorola Edge 40 Pro (RECENZIA) – OBSAH

 1. Mobilný telefón Motorola Edge 40 Pro s príjemnými bonusmi v základnom balení
 2. Klzká predná časť, klzký chrbát, ostré rohy nevidieť
 3. Podľa vzoru herných telefónov – mobil Motorola Edge 40 Pro exceluje displejom
 4. Čistý Android nakopávajú aplikácie telefónu Motorola, mobil spojíte napríklad s počítačom
 5. Telefónu Motorola Edge 40 Pro vyhovuje fotografovať pri nedostatku svetla, ale aj počas dňa sa pochlapí
 6. Na telefón Motorola Edge 40 Pro si brúsia zuby konkurenčné top modely aj vlastná odľahčená verzia
 7. Mobilný telefón Motorola Edge 40 Pro skrýva v nenápadnom tele zdatnú zostavu
 8. Čo sme o mobilnom telefóne Motorola Edge 40 Pro písali skôr

Mobilný telefón Motorola Edge 40 Pro s príjemnými bonusmi v základnom balení

Vo svojom modelovom rade Edge ide značka Motorola doslova na hranu s parametrami. V najnovšej generácii Edge 40 Pro chce ukázať, že ak túžite vlastniť veľmi kvalitný smartfón, môžete pokojne zvoliť práve túto značku.

Konkurenčné prostredie je tým ešte viac zahustené, z čoho môžu používatelia len ťažiť. Výber je síce o to ťažší, ale na druhej strane si je možné vybrať presne taký telefón, ktorý bude silný v požadovaných parametroch. Motorola navyše pripravila aj lacnejší variant.

Motorola Edge 40 Pro, obsah balenia
Nielen priehľadný tvrdší kryt, ale aj 120 W adaptér nájdeme v základnom balení.

V tejto recenzii si ukážeme mobilný telefón Motorola Edge 40 Pro v konfigurácii 12/256 GB po niekoľkodňovom testovaní. Mobil bol doručený v matnej čiernej krabičke. V nej sa hneď navrchu ukrýval model Edge 40 Pro v čiernom farebnom variante. V ponuke je na výber ešte v modrej farbe.

Do papierového puzdra pribalil výrobca okrem stručného návodu aj spony na vysunutie nanoSIM karty a tiež veľmi praktický priehľadný kryt. Na jeho ohýbanie zabudnite, patrí medzi tie veľmi pevné. Úplne v spodnej časti krabičky nájdete už klasicky napájací USB-C kábel a silný 125 W adaptér.

Klzká predná časť, klzký chrbát, ostré rohy nevidieť

Hliníkové hrany oddeľujú predný a zadný povrch s odolným sklom Gorilla Glass Victus. Zásadný rozdiel je v tom, že zadná strana má sklo matné a na dotyk výrazne odlišné od hladkého displeja. Predná časť je zaoblená zo všetkých 4 strán, teda aj zhora a zospodu. Nejde však o zaoblenie displeja, ale iba čierneho rámčeka.

Úzke hliníkové bočné hrany zaujmú predovšetkým hore a dole, kde sa patrične rozširujú. Tu sú najviac viditeľné výrazné mriežky reproduktorov, hore s nápisom dolby Atmos.

Motorola Edge 40 Pro, predná strana Motorola Edge 40 Pro, zadná strana Motorola Edge 40 Pro, zakrivenie tela
Tomu hovoríme využitie prednej strany. Drobné rámčeky hore a dole. Modul s fotoaparátmi nechcel zaberať veľa miesta. Celá predná časť sa na všetkých 4 stranách zvažuje dole.

Hrubší chrbát nedrží odtlačky prstov, jediný hladký prvok predstavuje uprostred logo Motorola a taktiež fotomodul. Výrobca Motorola nepodľahol trendu výrazných modulov. Ten je na modeli Edge 40 Pro natoľko drobný, že pripomína skôr fotomodul výrazne lacnejších mobilných telefónov.

Nezaberie ani veľa miesta na výšku, hoci na rovnej ploche sa mobil samozrejme kníše. Príjemné je, že podľa vzoru konštrukcie celého modelu Motorola je tiež fotomodul na stranách zaoblený.

Motorola Edge 40 Pro, fotomodul Motorola Edge 40 Pro, reproduktor Motorola Edge 40 Pro, kryt
Kraje fotomodulu telefónu Motorola Edge 40 Pro sú tiež zaoblené. Stereo reproduktory hrajú veľmi pekne. Praktický kryt nájdete v balení.

Motorola Edge 40 Pro dosť kĺže v rukách. Aj to je dôvod, prečo odporúčam ihneď nasadiť kryt, a to pokojne ten dodaný s telefónom. S používaním tlačidiel na pravom boku som bol spokojný, rovnako tak s výškou ich umiestnenia na pravej strane.

Pri používaní sa vody a prachu báť vôbec nemusíte. Odolnosť IP68 zaručuje pomerne vysokú ochranu.

i

Hneď dva nové ohybné telefóny. Motorola predstavila Razr 40 Ultra a Razr 40

Podľa vzoru herných telefónov – mobil Motorola Edge 40 Pro exceluje displejom

Displej technológie pOLED môže za výšku telefónu. Nejde totiž o žiadneho trpaslíka. S uhlopriečkou 6,67" patrí medzi tie väčšie. Je však pravda, že jeho pomerne výrazné zakrivenie napomáha aspoň tomu, že telefón nie je zbytočne široký. S panelmi toho súčasní výrobcovia veľa nevymysleli.

Aktuálnym trendom, ktorý púta pozornosť, sú ohybné displeje. Motorola tento trend určite zaevidovala a predviedla ho napríklad na svojich aktuálnych modeloch Motorola Razr 40 Ultra a Razr 40. Na svoj model Edge 40 Pro použila klasickú konštrukciu, ktorú ale predsa len niečím ozvláštňuje.

Motorola Edge 40 Pro, displej Motorola Edge 40 Pro, zakrivenie displeja
Displej s príjemnými krivkami má hore aj dole rovný povrch. Zmätočné je zakrivenie čiernych okrajov.

Nie je to rozlíšením, ktoré ustrnulo na často vídaných 2 400 × 1 080 px. Zato veľmi pekné hodnoty 1 300 nitov dosahuje maximálny jas.

Tým hlavným lákadlom je frekvencia obnovy displeja. Okrem herných mobilov prakticky nevidíme hodnotu 165 Hz. A to najmä preto, že rozdiel oproti 120 Hz nie je, okrem herných činností, natoľko poznať. Napriek tomu je táto možnosť v nastavení k dispozícii. Štandardne je nastavená frekvencia 120 Hz s dynamickou zmenou na úsporu energie. V displeji potom klasicky nájdeme aj čítačku odtlačkov prstov.

i

OnePlus 11 5G (RECENZIA): netlačí na pílu, ale zvládne toho veľa

Čistý Android nakopávajú aplikácie telefónu Motorola, mobil spojíte napríklad s počítačom

Ak chcela Motorola modelom Edge 40 Pro vstúpiť do sekcie tých najlepších smartfónov dneška, nemala veľmi na výber. Na zabezpečenie bezkonkurenčného výkonu, v rámci Android zariadení, bolo nutné siahnuť po najlepšom procesore a dostatku operačnej pamäte. Koniec koncov, práve veľmi vrtký displej spôsobí, že Edge 40 Pro spadne do hľadáčika aj mobilným hráčom. A tí by len tak neodpustili úbytok výkonu v hernom záprahu.

Motorola Edge 40 Pro, android, home screen Motorola Edge 40 Pro, nastavenie Motorola Edge 40 Pro, obnovovacia frekvencia Motorola Edge 40 Pro, Geekbench
Domovská obrazovka Edge 40 Pro a nastavenia v typickej Android podobe. Obnovovaciu frekvenciu si ide vynútiť na výkon 165 Hz.

Preto sme pri telefóne Motorola Edge 40 Pro svedkami veľmi sľubnej kombinácie Qualcomm Snapdragonu 8 Gen 2 a celých 12 GB RAM. Na mobile sú výkonné komponenty poznať. Respektíve nenastala situácia, kedy by ma niečo brzdilo.

Po získaní výsledkov z aplikácie Geekbench sa mi veľmi vysoký výkon iba potvrdil. Ako už spomínajú aj ďalšie servery, úskalím môže byť, že Motorola dokáže poriadne zakúriť pri vysokom zaťažení. Na herné telefóny teda v tomto smere výrobca stráca body, pretože chladenie nemá vyriešené pokročilejšou metódou. Napríklad cez pláty odvádzajúce teplo. Pri bežnom použití som však problém nezaznamenal.

Motorola Edge 40 Pro, aplikácia Moto Motorola Edge 40 Pro, gestá Motorola Edge 40 Pro, prispôsobenie
Aplikácia Moto povyšuje funkčnosť základného čistého Androidu 13 o niekoľko úrovní vyššie.

Či už si vyberiete model Edge 40 Pro vo verzii 256, alebo 512 GB, vždy ide o rýchle UFS 4.0. Odozva systému je veľmi svižná, takmer úplne čistý systém Android 13 so sebou prináša užitočné funkcie, na ktoré sú fanúšikovia značky Motorola zvyknutí. Prehľadný a ľahko prispôsobiteľný Android si v prostredí telefónu Motorola nastavíte cez vstavanú aplikáciu Moto. Telefón pracuje ako DualSIM s tým, že druhá karta musí byť inštalovaná ako eSIM.

Motorola Edge 40 Pro, Ready For režim Motorola Edge 40 Pro, nastavenie rýchlonabíjania
Cez Ready For si podľa vzoru Samsung Dex telefón spojíte s externou zobrazovacou plochou a pracujete skoro ako na počítači.

Vďaka úspornému čipu navyše získavame skvelú výdrž batérie. Celé 2 dni nie sú problém. Ešte lepšia situácia nastáva s nabíjaním. Skutočne veľkorysé 120 W rýchlonabíjanie zvládne dobiť telefón do 20 minút. Škoda, že to bezdrôtové je obmedzené na desatinu tohto výkonu.

Dvojica reproduktorov Dolby Atmos produkuje skutočne parádny zvuk a uspokojivo ozvučí celú priemerne veľkú miestnosť v byte. Motorola dostala aj podporu WiFi 6E a je pripravená na budúce WiFi 7.

Telefónu Motorola Edge 40 Pro vyhovuje fotografovať pri nedostatku svetla, ale aj počas dňa sa pochlapí

Papierové parametre fotoaparátov mobilného telefónu Motorola Edge 40 Pro majú rozhodne lákavý účinok. Hlavný a širokouhlý fotoaparát s vysokým rozlíšením 50 Mpx, teleobjektív v kvalite 12 Mpx. K tomu optická stabilizácia obrazu či teleobjektív s dobrou svetelnosťou f/1,6. Výsledné snímky nie sú zlé a majú dobré zaostrenie. Teda väčšinou. Motorolu však nachytáte na farebnom podaní. Bližším skúmaním môžete naraziť aj na artefakty.

Motorola Edge 40 Pro, foto deň Motorola Edge 40 Pro, foto deň
Snímky z hlavného fotoaparátu počas denného svetla v exteriéri.

Zábery so šírkou 114° má na svedomí širokouhlý fotoaparát. Snímky ani netrpia rozmazanými okrajmi, farebne súhlasia. Tento fotoaparát má za úlohu aj snímanie makro fotografií. Režim makro sa automaticky aktivuje priblížením k objektu.

Motorola Edge 40 Pro, teleobjektív Motorola Edge 40 Pro, makro Motorola Edge 40 Pro, širokouhlý
2-násobný teleobjektív, makro a širokouhlý snímok.

Nočné snímky majú vyššie ambície. Vďaka optickej stabilizácii udržíte 2–3 sekundy telefón Edge 40 Pro bez ťažkostí v stabilnej polohe, snímka sa medzitým zaznamená.

Rozdiely oproti rovnakej scéne bez použitia nočného režimu sú značné. Nočný režim má skutočne silný efekt, obloha takmer pripomína slnečný deň. Kto má rád kvalitné selfie, Motorola pripravila plných 60 Mpx, a po zoskupení pixelov majú fotky 15 Mpx.

Motorola Edge 40 Pro, nočné foto Motorola Edge 40 Pro, nočný režim
Nočná snímky: porovnanie bez nočného režimu a s ním.

Na mobilný telefón Motorola Edge 40 Pro si brúsia zuby konkurenčné top modely aj vlastná odľahčená verzia

Ako som spomenul v úvode recenzie, Motorola má v rukáve aj lacnejší variant. Nazvala ho Motorola Edge 40 5G. Iba o desatinu palca menší displej je aj v tomto prípade zahnutý na bočných stranách, žiaľ, už nie je chránený odolným Gorilla Glass. Vysoká obnovovacia frekvencia poľavila na stále nadštandardných 144 Hz.

Najväčšími ústupkami telefónu sa zdajú byť procesor a fotoaparát. V oblasti výkonu nečakajme žiadny Snapdragon, ale 6 nm Mediatek Dimensity 8020. Širokouhlý mobil fotografuje maximálne 13 Mpx a teleobjektív chýba úplne. Skoro totožnú batériu je možné dobiť takmer polovičnými 68 W.

Motorola Edge 40 Pro, konkurencia Motorola Edge 40
Ak chcete lacnejší telefón Motorola Edge 40, prídete o pár vychytených vecí. Kompromisy však nie sú natoľko zásadné. Cenová úspora nie je malá.

Skôr recenzovaný mobil OnePlus 11 5G má s mobilným telefónom Motorola Edge 40 Pro veľa podobného. OnePlus si dovolil siahnuť po ešte vyššom rozlíšení displeja. Vo výkone rozdiel v parametroch nenájdeme, ale ľahko môže záležať na danej nadstavbe operačného systému Android.

OnePlus si pripisuje bod za trochu vyššiu kapacitu batérie, decentne stráca vo výkone drôtového nabíjania. Bezdrôtové nabíjanie chýba. Smartfón sa nemôže pýšiť plnou certifikáciou odolnosti, oficiálne zostáva na IP64.

Motorola Edge 40 Pro, konkurencia OnePlus 11 Motorola Edge 40 Pro, konkurencia Xiaomi 13
OnePlus 11 a Xiaomi 13 sú dôslednejšími fotomobilmi.

Posledný adept na náhradníka za telefón Motorola Edge 40 Pro, ak by na poslednú chvíľu váš záujem stratil, môže byť mobilný telefón Xiaomi 13. Telefón patrí do modelového radu, kam spadajú aj modely 13 Lite a taktiež 13 Pro. Môže zaujať používateľov, pre ktorých sú vyššie spomínané telefóny veľmi veľké. Procesor aj RAM sú na tom rovnako ako v prípade telefónov Motorola a OnePlus. Mobilný telefón Xiaomi má vydarený fotoaparát s 3-násobným optickým zoomom. Telefón Xiaomi konečne prináša výkonné 50 W bezdrôtové nabíjanie.

Parametre/ Model Motorola Edge 40 Pro OnePlus 11 5G Xiaomi 13
Displej 6,67" (20 : 9) 6,7" (20 : 9) 6,36" (20 : 9)
2 400 × 1 080 px, 394 ppi 3 216 × 1 440 px, 525 ppi 2 400 × 1 080 px, 414 ppi
OLED, 165 Hz AMOLED, 120 Hz AMOLED, 120 Hz
Zadné fotoaparáty hlavný: 50 Mpx, f/1,8, OIS, 8K video s 30 fps
hlavný: 50 Mpx, f/1,8, OIS, 8K video s 24 fps
hlavný: 50 Mpx, f/1,8, OIS, 8K video s 24 fps
širokouhlý: 50 Mpx, f/2,2, 114°
širokouhlý: 48 Mpx, f/2,2, 115°
širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 120°
teleobjektív: 12 Mpx, f/1,6, 2-násobný optický zoom
teleobjektív: 32 Mpx, f/2,0, 2-násobný optický zoom
teleobjektív: 10 Mpx, f/2,0, 3,2-násobný optický zoom
Predný fotoaparát 60 Mpx, f/2,2, 4K video s 60 fps
16 Mpx, f/2,5, Full HD video s 30 fps
32 Mpx, f/2,0, Full HD video s 30 fps
Čipset Snapdragon 8 Gen 2, 8-jadrový Snapdragon 8 Gen 2, 8-jadrový Snapdragon 8 Gen 2, 8-jadrový
GPU Adreno 740 Adreno 740 Adreno 740
RAM 12 GB 8/12/16 GB 8/12 GB
Interné úložisko 256/512 GB 128/256/512 GB 128/256/512 GB
Operačný systém Android 13 Android 13 Android 13
Podpora sietí 5G
Akumulátor 4 600 mAh 5 000 mAh 4500 mAh
rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 125 W/15 W rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 100 W/-
Rychlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 67 W/50 W
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia IP68 IP64 IP68
Audio stereo, Dolby stereo, Dolby stereo, Dolby
Rozmery 161,2 × 74 × 8,6 mm 163,1 × 74,1 × 8,5 mm 152,8 × 71,5 × 8,0 mm
Hmotnosť 199 g 205 g 185 g
Cena 898,90 €* 968,90 €* 999 €*
*Ceny sú platné k 29. 5. 2023.

Mobilný telefón Motorola Edge 40 Pro skrýva v nenápadnom tele zdatnú zostavu

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G; recenzia

Motorola Edge 40 Pro

Mobily

Mobily bez ústupkov existujú, papierovo sa medzi také pre mnoho používateľov môže zaradiť práve aj Motorola Edge 40 Pro. Škoda však nedotiahnutých nápadov. Skvelý výkon a obratný displej predurčujú Edge na mobilné hranie. Odvod tepla pri ňom vznikajúci už ale tak prepracovaný nie je. Fotoaparáty v porovnaní s konkurenciou si pravdepodobne tiež nezískajú toľko priazne, hoci neurazia. Inak sa telefón vydaril a kladne musím hodnotiť aj kompaktný fotomodul a prémiové materiály. A s batériou a nabíjaním všeobecne je skutočne radosť pracovať.

Klady

 • Špičkový 165 Hz displej
 • Najlepší Android procesor na trhu a 12 GB RAM
 • Čistý Android, vychytené veci prehľadne v aplikácii Moto
 • 2-dňová výdrž a ultrarýchle nabíjanie

Zápory

 • Bez puzdra/krytu príliš klzký chrbát
 • Hlavný fotoaparát a teleobjektív priemernej kvality
 • Zahrievanie pri záťaži
i Mohlo by vás zaujímať

Motorola Edge 40 Pro dôstojne preberá opraty v kategórii najvýkonnejších smartfónov výrobcu. V budúcej generácii by sme ocenili, keby výrobca napravil nami vypovedané nedostatky. To by napokon nemusel byť taký problém. Vysoký výkon je skrátka potrebné nejako ukočírovať. 

Čo sme o mobilnom telefóne Motorola Edge 40 Pro písali skôr

• Autor: Jiří V. Matýsek

Motorola sa v posledných rokoch opäť dostala na výslnie a na trh posiela jeden zaujímavý telefón za druhým. Dizajnovo skôr tradičné telefóny žiaria hlavne v oblasti výbavy a výsledné prístroje je spoločnosť schopná predávať za celkom príjemné ceny. V týchto dňoch bola predstavená ukážková vlajková loď Motorola Edge 40 Pro, skutočne špičkový mobilný telefón. Čo všetko ponúkne?

Motorola Edge 40 Pro

Motorola Edge 40 Pro – OBSAH

 1. Dizajn Motorola Edge 40 Pro stavia na zaguľatených hranách
 2. Motorola Edge 40 Pro ponúkne skvelý displej aj výkon
 3. Selfie so 60 Mpx? Pre Edge 40 Pro žiadny problém
 4. Batéria Edge 40 Pro by mohla byť o kúsok lepšia
 5. Parametre Motorola Edge 40 Pro prehľadne
 6. Motorola Edge 40 Pro verzus konkurencia
 7. Motorola Edge 40 Pro – cena a dostupnosť

Dizajn Motorola Edge 40 Pro stavia na zaguľatených hranách

Vizuálne nová Motorola Edge 40 Pro veľké veci neprináša, ide o štandardne poňatý smart telefón. Motorola sa nevydala moderným smerom, ktorému dominujú rovné hrany telefónov, ale stavila práve na zaguľatenie. Displej je zaguľatený nielen na bokoch, ale aj na hornej a spodnej hrane. Mierne zahnutý je aj prechod na chrbát telefónu. Veľkou novinkou je však vysoká odolnosť proti vode a prachu certifikovaná na úroveň IP68.

Motorola Edge 40 Pro
Dizajn mobilného telefónu Motorola Edge 40 Pro je jednoduchý a stavil na zaoblené hrany.

Motorola Edge 40 Pro ponúkne skvelý displej aj výkon

Displej mobilného telefónu Motorola Edge 40 Pro má uhlopriečku 6,67", a ako sme už spomenuli vyššie, je zahnutý na všetkých štyroch stranách. Panel typu P-OLED ponúka skvelú obnovovaciu frekvenciu 165 Hz a rozlíšenie Full HD+. Milovníkov sledovania filmov a seriálov určite poteší podpora HDR 10+ a Dolby Vision.

i

Recenzia Xiaomi 13 Lite: bez chyby nie je, má ale dobrý pomer ceny a výkonu

Motorola Edge 40 Pro zbiera body najmä v oblasti výkonu. Srdcom telefónu je populárny Snapdragon 8 Gen 2, navyše v spojení s 12 GB RAM má skutočne dosť výkonu na rozdávanie. K dispozícii sú dva pamäťové varianty 256 a 512 GB.

Selfie so 60 Mpx? Pre Edge 40 Pro žiadny problém

Lákavá je aj fotovýbava. Predný selfie fotoaparát má rozlíšenie značne neobvyklých 60 Mpx. Nezaostáva ani zadný fotomodul, hoci rozlíšením predná kamera rozhodne vedie. Hlavný snímač má 50 Mpx, dopĺňa ho ultraširoký s rovnakým rozlíšením a uhlom záberu 114° a 12 Mpx teleobjektív s 2× optickým zoomom. V kontexte tejto výbavy potom nie je žiadnym veľkým prekvapením ani natáčanie 8K videa, hoci len s 30 fps. Zvoliť sa ale dá samozrejme aj 4K alebo klasické Full HD.

Motorola Edge 40 Pro
Fotoaparát mobilu Motorola Edge 40 Pro pôsobí na papieri vyvážene. Až prax nám ukáže, akých fotografií je schopný.

Batéria Edge 40 Pro by mohla byť o kúsok lepšia

Batéria má kapacitu 4 600 mAh, čo by malo mobilný telefón udržať pri živote minimálne deň aktívneho používania. Vieme si pri takto vybavenom prístroji predstaviť aj väčšiu kapacitu, ale stále je to veľmi dobrá hodnota. Avšak, poteší rýchle 125 W drôtové nabíjanie. K dispozícii je aj 15 W bezdrôtové a 5 W reverzné nabíjanie, čo oceníte, keď napríklad potrebujete doplniť energiu do slúchadiel.

i

Recenzia Samsung Galaxy S23 Ultra: opäť lepší fotoaparát a brutálny výkon

Nová Motorola ponúkne v tejto triede obvyklú podporu NFC, moderných 5G sietí, špecialitou je Ready For, teda možnosť pripojiť telefón k monitoru a vytvoriť z neho takmer plnohodnotný počítač s vlastným operačným systémom.

Motorola Edge 40 Pro
To podstatné sa ukrýva vo vnútornej časti mobilného telefónu Motorola Edge 40 Pro.

Parametre Motorola Edge 40 Pro prehľadne

V tabuľke nižšie nájdete všetky zásadné parametre nového mobilného telefónu Motorola Edge 40 Pro. Na porovnanie prikladáme aj špecifikácie predchodcu, teda telefónu Motorola Edge 30 Ultra.

Parametre/Model Motorola Edge 40 Pro Motorola Edge 30 Pro
Displej 6,67" (20 : 9) 6,67" (20 : 9)
2 400 × 1 080 px, 394 ppi 2 400 × 1 080 px, 393 ppi
OLED OLED
Zadné fotoaparáty hlavný: 50 Mpx, f/1,8, 8K video s 30 fps, 4K s 30/60 fps, Full HD s 30/60/120/240/960 fps
hlavný: 50 Mpx, f/1,8, 8K video s 24/30 fps, 4K s 30/60, Full HD s 30/60/120/240/960 fps
širokouhlý: 50 Mpx, f/2,2, 114°
širokouhlý: 50 Mpx, f/2,2, Quad Pixel, 114°
telefoto: 12 Mpx, f/1,6
senzor hĺbky ostrosti: 2 Mpx, f/2,4
Predný fotoaparát 60 Mpx, f/2,2, 4K s 30 fps, Full HD video s 30/60 fps
60 Mpx, f/2,2, 4K video s 30 fps, Full HD s 30/120 fps
Čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, 8-jadrový
GPU Adreno 740 Adreno 730
RAM 12 GB 8/12 GB
Interné úložisko 256/512 GB 128/256/512 GB
Operačný systém Android 13 Android 12
Podpora sietí 5G
Akumulátor 4 600 mAh 4 800 mAh
rýchlonabíjanie / bezdr. / reverzné nabíjanie: 125 W / 15 W / 5 W rýchlonabíjanie / bezdr. /reverzné nabíjanie: 68 W / 15 W / 5 W
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia odolný proti striekajúcej vode, IP68 odolný proti striekajúcej vode
Audio stereo stereo
Rozmery 161,2 × 74 × 8,6 mm 163,1 × 76 × 8,8 mm
Hmotnosť 199 g 198,5 g
Cena 899 € * -
*Cena je platná k 6. 4. 2023.

Motorola Edge 40 Pro verzus konkurencia

Motorola nastavila cenu nového telefónu na úrovni 899 €, čo je vzhľadom na výbavu pomerne dobrá cena. Za túto cenu sa ako konkurent javí napríklad Asus Zenfone 9, ktorý sa ale ukázal už v septembri minulého roka. Poháňa ho teda Snapdragon 8+ Gen. Môže byť celkom dobrou alternatívou najmä pre tých, čo majú radi menšie displeje. Tým Zenfone 9 ponúkne kompaktnú 5,9-palcovú obrazovku.

Ďalšími účastníkmi pomyselného súboja sú tiež nedávno predstavené mobilné telefóny Samsung Galaxy S23 alebo Xiaomi 13. A tým, ktorí pokukujú po iOS, odporúčame za podobnú cenu iPhone 14. Každý má niečo do seba a nie je ľahké vyhlásiť najlepšieho z nich. Pravdou ale zostáva, že Motorola Edge 40 Pro ostatných poráža nielen pomerom ceny a výkonu, ale napríklad aj veľkosťou uhlopriečky.

Motorola Edge 40 Pro
Motorola Edge 40 Pro ponúkne, okrem iného, aj 60 Mpx selfie kameru.

Motorola Edge 40 Pro – cena a dostupnosť

Novinku Motorola Edge 40 Pro si už môžete predobjednať, štart predaja sa dá očakávať v najbližších týždňoch. K dispozícii je pamäťová konfigurácia s 256 GB, za ktorú zaplatíte 899 € (cena platí k 6. 4. 2023).

i Mohlo by vás zaujímať

Nová Motorola Edge 40 Pro je skutočne pôsobivo vybavený telefón. Aspoň na papieri to tak vyzerá, veľmi záleží aj na tom, ako dokázal výrobca všetko optimalizovať a zasadiť do hladko fungujúceho celku. 

Motorola Edge 40 Pro Mobilné telefóny Motorola
Motorola Razr 40 8 GB / 256 GB fialová - Mobilný telefón Doprava
zadarmo
4,7 16×
Motorola Razr 40 8 GB / 256 GB fialová
Mobilný telefón – 6,9" P-OLED 2640 × 1080 (144Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1, fotoaparát: 64Mpx (f/1,7) hlavný + 13Mpx makro, predná kamera 32Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, rýchle nabíjanie 33W, bezdrôtové nabíjanie, batéria 4200 mAh, model 2023, Android
699,90 €
Momentálne nedostupné
Objednávací kód: SMTR525b3
4,8 419×
iPhone 14 128 GB čierny
Mobilný telefón – 6,1" OLED 2532 × 1170, vnútorná pamäť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A15 Bionic, fotoaparát: 12Mpx (f/1,5) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 15W, bezdrôtové nabíjanie, model 2022, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
719 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI041b1
4,8 419×
iPhone 14 128 GB žltý
Mobilný telefón – 6,1" OLED 2532 × 1170, vnútorná pamäť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A15 Bionic, fotoaparát: 12Mpx (f/1,5) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 15W, bezdrôtové nabíjanie, model 2022, iOS
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
709,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: RI041b6
iPhone 14 256 GB červený - Mobilný telefón
Doručenie na
predajňu zadarmo
4,8 419×
iPhone 14 256 GB červený
Mobilný telefón – 6,1" OLED 2532 × 1170, vnútorná pamäť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A15 Bionic, fotoaparát: 12Mpx (f/1,5) hlavný + 12Mpx širokouhlý, predná kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 15W, bezdrôtové nabíjanie, model 2022, iOS
831,90 €
Na objednávku – termín upresníme 4 ks
Očakávame 23. 7. 2024
Objednávací kód: RI041c4
Vytlačiť
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií