AP+ slevy v app AP+ slevy
Zobraziť katalóg

najlepšie fotomobily

Najlepšie fotomobily 2024

Článok

• Autor: Redakcia

Fotoaparáty v mobiloch zohrávajú čoraz dôležitejšiu úlohu a ich kvalita stúpa každým rokom. V kurze je približovanie bez straty kvality, nočné fotenie, práca s dynamickým rozsahom, najrôznejšie režimy či stále schopnejšie zapojenie umelej inteligencie do procesu fotenia. V tomto článku sme pre vás vybrali najlepšie fotomobily, ktoré tieto disciplíny zvládajú najlepšie. Nie každý má ale 1 500 eur na prvotriedny model, preto sme do textu zahrnuli okrem najlepších fotomobilov bez finančného stropu aj najlepšie fotomobily do 400 eur a do 200 eur. Prečítajte si ale najprv, na aké fotografické vlastnosti sa zamerať, ak si chcete zaobstarať kvalitný fotomobil.

Najlepšie fotomobily 2022 (PREHĽAD) – OBSAH

Ako vybrať fotomobil

Ponuka na poli fotomobilov sa neustále rozširuje a už dlhšie obdobie platí, že kategória fotoaparátu je v telefónoch veľmi dôležitá. Pri predstavovaní nových mobilov všetci výrobcovia kvalitu fotosnímačov vyzdvihujú a predháňa sa v tom, kto ponúkne viac snímačov, väčšie rozlíšenie alebo lepší zoom. O čo nám ale ako používateľom má naozaj ísť? Ktoré parametre sledovať, aby sme sa v tej spleti fotomobilov lepšie orientovali?

Najprepieranejším parametrom je stále rozlíšenie snímača. Bola by chyba vsádzať len naň, ale jeho vysoká hodnota môže napríklad poslúžiť lepšej kvalite snímky po priblížení či pri veľkoformátovej tlači. Postupne sa štandardná hodnota rozlíšenia zdvíha a už neprekvapia snímače so 108 či dokonca 200 Mpx, kedy taká hodnota slúži najmä na kombináciu niekoľkých pixelov do jedného. Vysoké rozlíšenie dosahujú napríklad Samsung Galaxy S24 Ultra, ale tiež lacnejší Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G či HONOR 90 5G.

Sledovať by sme mali aj svetelnosť objektívu. Vyjadrenie svetelnosti sa nazýva clonové číslo a označuje, koľko svetla dokáže snímač na zhotovenie fotografie využiť. Čím nižšie je clonové číslo, tým viac svetla preniká k senzoru. My tak môžeme zaobstarať lepšie výsledky aj v horších svetelných podmienkach. Rovnako je takýto snímač schopný rýchlejšieho zaznamenania snímky, teda znižuje riziko rozmazania vplyvom pohybujúcej sa scény.

Fotomobily 2022, svetelnosť
Svetelnosť je daná clonovým číslom. Čím je nižšia, tým viac svetla preniká. Zdroj: enebophoto.com.

Za účelom správneho nastavenia snímania alebo kontroly scény v reálnom čase sa súčasní výrobcovia spoliehajú na pomoc umelej inteligencie alebo AI. Výkonné čipsety dokážu inteligentnými algoritmami zlepšiť zaostrenie, rozpoznať objekty, tváre a pod. Vyhodnocovanie takýchto nastavení navyše prebieha okamžite, oveľa rýchlejšie, než je schopný reagovať človek.

Umelá inteligencia sa dokáže venovať aj obrazu z viacerých snímačov. Preč sú časy, kedy mobilný telefón mal iba jeden kvalitný. Dnes sa môžeme tešiť z viacerých snímačov, pričom každý má na starosť inú oblasť, každý je určený na iný typ zaznamenávania obrazu. Hlavný objektív býva doplnený ultraširokouhlým, teleobjektívom, makro snímačom, senzorom ToF na určenie hĺbky obrazu a nájdu sa aj ďalšie typy senzorov.

Fotomobily 2022, snímače
Už dávno neplatí, že mobil má iba jeden zadný snímač. Zdroj: allround-pc.com

Mobilom sa predtým vytýkalo, že v porovnaní s digitálnym fotoaparátom nevedeli toľko pracovať s priblížením. Pojem optický zoom však už dlhší čas nie je mobilom cudzí a výrobcovia ho kombinujú s digitálnym a hybridným zoomom. Priblížiť si scénu je tak možné do určitej miery opticky, bez straty kvality obrazu, následne dochádza k degradácii snímky pri digitálnom priblížení.

Opačne sa stretávame s pojmom širokouhlý objektív, ktorý zabezpečí, že sa snímaná oblasť zväčší a na fotku alebo video sa toho zmestí viac. Tak to majú napríklad známe akčné kamery GoPro. Niektoré telefóny disponujú aj tzv. ultraširokouhlým objektívom, ktorý zachytí už naozaj veľkú časť zorného poľa okolo 120°.

Fotomobily 2022, širokouhlý snímač
Širokouhlý snímač dokáže do scény dostať viac priestoru. Zdroj: petapixel.com.

Ktoré telefóny sú práve tými najlepšími fotomobilmi súčasnosti? Výber vychádza z rebríčka DxOMark, pričom článok obsahuje len tie fotomobily, ktoré boli v čase svojho predaja dostupné na našom trhu. V prípade niektorých z nich nie je uvedený odkaz, pretože sa aktuálne nepredávajú. Nie je však vylúčené, že sa do predaja opäť dostanú. Článok je rozdelený na jednotlivé kategórie a v popise telefónu sa vždy dočítate, akými kvalitami daný smartfón oplýva.

Najlepšie fotomobily súčasnosti

Nároční mobilní fotografi budú vyberať z nasledujúceho zoznamu. Fotomobilom v tejto kategórii patrí aktuálne špička mobilnej fotografie. Ich snímače si dokážu poradiť s takmer akúkoľvek situáciou a tých snímačov majú hneď niekoľko. Každý z nich je pritom perfektne pripravený na svoju úlohu. Z nasledujúceho zoznamu môže byť ktorýkoľvek z telefónov náhradou klasických kompaktných fotoaparátov. Všetky sú to skvelé a výkonné smartfóny s bohatou výbavou a podareným dizajnom.

HONOR Magic6 Pro

HONOR Magic6 Pro

 • 180 Mpx teleobjektív
 • Predný ToF na 3D sken tváre
 • Snapdragon 8 Gen 3 + 12 GB RAM

Honor naďalej dokazuje, že smartfóny so špičkovým fotoaparátom vyrábať vedia. Hlavný fotoaparát má premennú clonu a 50 Mpx rozlíšenie. S ohromným počtom bodov prichádza teleobjektív, konkrétne čerpajú fotky z kvality 180 Mpx snímača. Opticky zvláda telefón priblížiť až 2,5-krát, digitálne 100-krát. Nakoniec klasicky nechýba širokouhlý fotoaparát, tu však s opäť vysokým rozlíšením 50 Mpx. Rovnakú kvalitu dosahuje aj predná selfie, ktorá je obohatená 3D ToF skenerom pre 3D sken tváre. Obrovský 6,8" AMOLED displej má po stranách zakrivenie. Výkon je bez debát, integrovaný bol najlepší dostupný čip Snapdragon 8 Gen 3 a 12 GB RAM. Fotky a videá budete ukladať do štedrej kapacity 512 GB. Konštrukcia drží certifikáciu IP68 a batériu o 5 600 mAh nabijete veľmi rýchlym 80 W drôtovým alebo 66 W bezdrôtovým nabíjaním. Viac v recenzii Honor Magic6 Pro (RECENZIA): Najlepší mobil súčasnosti? Vo fotografovaní určite.

Honor Magic6 Pro Mobilné telefóny Honor
iPhone 15 Pro Max

iPhone 15 Pro Max

 • Nové rozlíšenie 24 Mpx s výberom ohniskovej vzdialenosti
 • 5-násobný optický zoom
 • Procesor A17 Pro vyrobený 3 nm procesom

Na dostrel vrcholu to má najnadupanejší model z novej generácie iPhone 15. Model iPhone 15 Pro Max sa tento rok skutočne snažil odlíšiť po stránke fotografií od modelu Pro, oproti ktorému prináša pekný 5-násobný optický zoom. Oba telefóny však fotia rovnako kvalitne. V základe sa o väčšinu snímok stará 48 Mpx fotoaparát s novou možnosťou fotiť nielen v 12 Mpx a maximálnych 48, ale aj v 24 Mpx s výberom ohniskovej vzdialenosti. Doplnkom je špičkové video. iPhony stenčili svoje rámčeky, obliekli sa do titánu ao výkon sa postaral prvý 3 nm procesor A17 Pro. Nielen nabíjať a prenášať dáta je možné cez nový USB-C konektor. Cez neho napríklad k telefónu pripojíte externý disk a natáčate dátovo náročné videá priamo s ukladaním naň. Viac v recenzii iPhone 15 Pro Max (RECENZIA): Pevný a ľahký titán a viac zmien, než by človek čakal.

iPhone 15 Pro Max Mobilné telefóny iPhone
Honor Magic5 Pro 5G

Honor Magic5 Pro 5G

 • Trojica 50 Mpx fotoaparátov
 • 100-násobný digitálny zoom
 • Bezdrôtové nabíjanie výkonom 50 W

Aj Honor sa zapisuje k výrobcom, ktorí fotomobily takmer sypú z rukáva. Trojkombinácia fotoaparátov v prípade Honor Magic5 Pro 5G má skvelé parametre. Každý fotoaparát má 50 Mpx a samozrejme je k dispozícii OIS a teleobjektív zvláda 3,5-násobný optický zoom. Digitálne sa potom možno priblížiť až na 100-násobok. Vpredu sa ukrýva dvojitá selfie kamera. Magic5 Pro 5G zaujme aj ďalšími špecifikáciami, napríklad obrím 6,8" zahnutým OLED displejom. Maximum výkonu na všetky použitia zase zaistí Snapdragon 8 Gen 2 a 12 GB RAM. Na 5 100 mAh batériu poteší rýchle 50 W bezdrôtové nabíjanie, drôtovo to pôjde ešte o kúsok rýchlejšie – 66 W. Viac v recenzii Honor Magic5 Pro (RECENZIA): Vlajková loď, ktorá ale zostala tesne pod vrcholom.

Honor Magic5 Pro 5G Mobilné telefóny Honor
Vivo X100 Pro

Vivo X100 Pro

 • 50 Mpx fotoaparát, snímač Sony IMX989
 • Periskopový teleobjektív
 • Výkon čipu Mediatek Dimensity 9300

Špičkový Vivo X100 Pro si svojou spoluprácou s prestížnou firmou Zeiss upevňuje pozíciu jedného z najlepšie fotiacich smartfónov dneška. Všetky 3 fotoaparáty majú jemné 50 Mpx rozlíšenie, hlavný snímač je kvalitný Sony IMX989. Samozrejme tu je aj optická stabilizácia obrazu. Zostavu dopĺňa širokouhlý fotoaparát a periskopový teleobjektív schopný priblížiť 4,3-násobne a o redukcii šmúh na snímke sa stará vrstva Zeiss T*. Rozhodne potom nezarmúti ani predná 32 Mpx selfie. Vivo X100 Pro má veľmi kvalitný takmer 6,8" AMOLED displej a procesorom je výkonný Mediatek Dimensity 9300 a RAM s veľkosťou16 GB. Maximálna odolnosť voči prachu a vode nechýba. Vysokokapacitný akumulátor dobijete rýchlymi 100 W alebo 50 W bezdrôtovo. Viac v článku Vivo X100 Pro sa do Európy pozrie s najvýkonnejším čipom a extravagantným dizajnom.

Vivo X100 Pro Mobilné telefóny Vivo
Xiaomi 14 Ultra

Xiaomi 14 Ultra

 • Štvorica 50 Mpx fotoaparátov
 • 5-násobný optický zoom
 • 16 GB RAM

Medzi fotografickú elitu sa vyšvihlo Xiaomi so svojim modelom 14 Ultra. Výrobca opäť nadväzuje na skvelú spoluprácu s vyhlásenou Leicou. Čip LYT-900 hlavného 50 Mpx fotoaparátu má raritnú veľkosť 1". Aj ďalšie fotoaparáty dostali toľko obrazových bodov. Okrem širokouhlého sú tu aj 2 teleobjektívy s 3,2-násobným a 5-násobným priblížením. Druhý menovaný je navyše periskopový. Xiaomi 14 Ultra má profesionálne fotografické rozhranie a možnosť fotiť do formátu DNG. Iba selfie má nižšie rozlíšenie, hoci je to stále skvelých 32 Mpx. Ďalšie superlatívy hľadajme vo výbave. Displeji s vysokým jasom prospieva vysoká obnovovacia frekvencia a veľmi jemné rozlíšenie. Spoločne s procesorom Snapdragon 8 Gen 3 sa mobil spolieha na 16 GB operačnej pamäte. Podobne sú na tom nabíjacie výkony, keď káblom to Xiaomi zvláda 90 W, bezdrôtovo 80 W. Viac v článku Xiaomi 14 Ultra (RECENZIA): Top výbava, skvelý fotoaparát a 16 GB RAM..

Xiaomi 14 Ultra Mobilné telefóny Xiaomi
iPhone 15 Plus

iPhone 15 Plus

 • 48 Mpx fotoaparát s dvojitým zoomom
 • Lepšie portréty
 • Dynamic Island

Najlepšie fotiace iPhony nie sú nutne len modely Pro. Nový iPhone 15 Plus si spoločne s menším iPhonom 15 zachováva veľmi peknú optiku, vďaka ktorej sú snímky prejasnené a dostatočne detailné. Nové 48 Mpx rozlíšenie dovolí hlavnému fotoaparátu približovať na dvojnásobok bez straty kvality. Apple vylepšil aj kvalitu portrétnej fotografie. Na tele je ešte širokáč s 12 Mpx a predná selfie s tým istým rozlíšením. Nový ovládací prvok Dynamic Island prichádza z radu Pro aj sem, takže ho možno využiť na efektívnejšie ovládanie aplikácií. Oči upúta prefarbená konštrukcia v pekných pastelových farbách. Náročnejšieho použitia napríklad na strih videa sa nezľakne, v tom mu skvele slúži čip A16 Bionic. Novým konektorom na nabíjanie a prenos dát sa stal USB-C. Viac v recenzii menšieho variantu iPhone 15 (RECENZIA): 48 Mpx fotoaparát aj Dynamic Island. Tohtoročný model dáva väčší zmysel než predchodca.

iPhone 15 Plus Mobilné telefóny iPhone
i

Niektoré modely z rebríčka DxOMark nie sú v našej krajine dostupné, preto ich v článku nespomíname. Aktuálny rebríček TOP 10 všetkých telefónov bez ohľadu na ich dostupnosť vyzerá takto:

 1. Huawei Mate 60 Pro+
 2. Huawei P60 Pro
 3. iPhone 15 Pro/15 Pro Max
 4. Google Pixel 8 Pro
 5. Oppo Find X6 Pro
 6. Honor Magic5 Pro
 7. Oppo Find X6
 8. Huawei Mate 50 Pro
 9. Google Pixel 8
 10. Google Pixel 7 Pro

Najlepšie fotomobily do 400 eur

Pokiaľ hľadáte mobilné telefóny s kvalitným fotoaparátom, ktoré zároveň nestoja majland, budú sa vám hodiť naše tipy na najlepšie fotomobily do 400 €. Vzhľadom na cenu už nejde o úplnú špičku, preto je pri nich nutné počítať s istými kompromismi, napriek tomu možno o týchto fotomobiloch hovoriť ako o veľmi dobrých. Vybrali sme tieto modely:

Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G

Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G

 • Hlavný fotoaparát s 200 Mpx
 • Technológia pre lepšie snímky za šera
 • Úsporný Snapdragon 7s Gen 2

Nová generácia skvele vybaveného radu Xiaomi Redmi Note 13 obsahuje veľmi vydarený model Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G. Ten za peknú cenu dokáže až zázraky. Na fotky tu má pripravený 200 Mpx snímač, ktorý umožní fotografovať aj za šera vďaka metóde skladania až 16 pixelov do jedného. Pre kompletný zoznam tu ešte nájdeme 8 Mpx širokáč a 2 Mpx makro. Tenké rámčeky lemujúce 6,7" AMOLED displej sú príjemné na pohľad a poteší energeticky úsporný procesor Snapdragon 7s Gen 2 a dostatočná 8GB RAM. Nielen hudobní fanúšikovia ocenia 3,5 mm jack na slúchadlá a zrejme každý docení výdrž 5 100 mAh batérie. Viac v článku Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G (RECENZIA): Najlepší model Redmi Note má mnoho predností, negatíva problémom nie sú.

Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G Mobilné telefóny Xiaomi
Honor Magic6 Lite

Honor Magic6 Lite

 • Fotoaparát s rozlíšením 108 Mpx
 • Nový procesor Snapdragon 6 Gen 1
 • 5 300 mAh batéria

Veľmi podarený zástupca strednej triedy v najnovšej verzii je Honor Magic6 Lite. Všetky 3 fotoaparáty sú zoskupené opäť v známom kruhovom rozložení. Hlavný zvládne fotiť v 108 Mpx a má aj 3-násobný bezstratový zoom, ktorý umožňuje približovať práve vďaka vysokému rozlíšeniu. Vhod príde aj 5 Mpx širokouhlý fotoaparát a 2 Mpx makro na fotenie detailov. Obrovský prehnutý AMOLED displej má samozrejme rýchlu odozvu 120 Hz a vysoké rozlíšenie. V strednej triede robí parádu nový úsporný čip Snapdragon 6 Gen 1 a nápomocných 8 GB operačnej pamäte, ďalej podpora 5G sietí alebo batéria s kapacitou 5 300 mAh. Viac v článku Honor Magic6 Lite (RECENZIA): Dva dni bez nabíjania, odolnosť proti pádu a vynikajúci fotoaparát.

Honor Magic6 Lite Mobilné telefóny Honor
Nothing Phone (2a)

Nothing Phone (2a)

 • Zadné „oči“ obsahujú 2× 50 Mpx
 • Až 12 GB RAM
 • Svetelné rozhranie Glyph

Zadná strana nového lacnejšieho telefónu Nothing Phone (2a) zostáva odkrytý, na nás ale po novom pozerá dvojica „očí“. To sú šošovky 2 fotoaparátov, konkrétne dvojica s rozlíšením 50 Mpx. Ten hlavný dopĺňa širokáč. Nothing sa nebojí použiť ani umelú inteligenciu na detekciu rýchleho pohybu a prispôsobenie sa scéne. Zadné rozhranie Glyph pri fotení v šere môže pomôcť. Vpredu sa usadila 32Mpx selfie. Ide síce o lacnejšieho súrodenca vrcholného Nothing Phone 2, ale rozhodne nič neukrajuje zo 6,7" displeja. Na nedostatok výkonu sa tiež nedá sťažovať, čipom je MediaTek Dimensity 7200 Pro ak nemu sa pridáva 8 GB operačnej pamäte. Pri voľbe 256 GB úložiska stúpne RAM až na 12 GB. Na výrobu telefónu aj jeho obalu sa použili iba recyklované materiály. Viac v článku Nothing Phone (2a) si berie to najlepšie z vlajkového modelu, stojí však o polovicu menej.

Nothing Phone (2a) Mobilné telefóny Nothing
Sony Xperia 10 V 5G

Sony Xperia 10 V 5G

 • Teleobjektív a OIS
 • 6,1" displej s jemným zobrazením
 • IP68 odolnosť


Najnovšia generácia stredne vybavenej Xperie opäť oslní svojimi foto schopnosťami. Hlavným fotoaparátom je snímač s optickou stabilizáciou a rozlíšením 48 Mpx. Nasleduje dvojica 8 Mpx fotoaparátov, jeden širokouhlý, druhý teleobjektív s 2-násobným zoomom. Umelá inteligencia potom pomôže s fotkami za nedostatku prírodného svetla. Sony Xperia 10 V 5G exceluje kompaktným 6,1" displejom s vysokým rozlíšením. V rámci hardvérovej výbavy ho poháňa vcelku slušný Snapdragon 695 5G a má 6 GB RAM. Konštrukcia má certifikáciu odolnosti IP68 a kapacita batérie 5 000 mAh sľubuje solídnu výdrž. Viac v recenzii Sony Xperia 10 V (RECENZIA): Kompaktná stredná trieda s nevídanou výdržou, ale aj niekoľkými muchami.

Sony Xperia 10 V 5G Mobilné telefóny Sony
Vivo V29

Vivo V29 5G

 • Štúdiové osvetlenie Aura Light
 • 50 Mpx selfie
 • Rýchle 80 W nabíjanie

Foto výstupok mobilu Vivo V29 5G zaujme väčšími rozmermi. Tie sú prispôsobené tomu, aby sa pod fotoaparátmi zmestilo aj prisvetlenie Aura Light. V jeho prípade je možné meniť teplotu bielej farby, čo napomôže takmer až štúdiovému nasvieteniu scény. Pre portréty tu máme síce len 2 Mpx fotoaparát, ten hlavný ale zvláda 50 Mpx a širokouhlé zábery budú v kvalite 8 Mpx. Musíme spomenúť, že vysokých 50 Mpx získala aj selfie kamera. Obrovský AMOLED displej má jemné rozlíšenie a 120 Hz obnovu obrazu. Procesorom sa stal Snapdragon 778G doplnený o 8 GB operačnej pamäte. K nabíjačke potom telefón nie je potrebné mať pripojený príliš dlho, pretože ľahko doplníte kapacitu cez maximálnych 80 W. Viac v článku Vivo V29 5G (PREVIEW): vybavený telefón strednej triedy s neobvyklým prvkom na chrbte.

Vivo V29 5G Mobilné telefóny Vivo
Realme 9 Pro+

Samsung Galaxy A54 5G

 • Makro v rozlíšení 5 Mpx
 • 6,4" AMOLED displej
 • Exynos 1380 + 8 GB RAM

Samsung o pekné fotky neochudobní ani svoje lacnejšie telefóny. To dokazuje Samsung Galaxy A54 5G. Trojica zadných fotoaparátov zahŕňa hlavne hlavné s rozlíšením 50 Mpx s podporou optickej stabilizácie. Širokouhle fotí v 12 Mpx a pomerne nadštandardné 5 Mpx rozlíšenie má makro fotoaparát. Rovnako si Samsung dal záležať na vysokom rozlíšení selfie, kde zakotvil na hodnote 32 Mpx. Na 6,4" AMOLED displeji s podporou 120 Hz frekvencia vytvára Full HD+ rozlíšenie veľmi dobrú jemnosť. Kombinácia čipu Exynos 1380 a 8 GB RAM bude systému Android 13 bohato stačiť. Poteší aj zvýšená odolnosť IP67. Viac v recenzii Samsung Galaxy A54 5G (RECENZIA): Navzdory nedostatkom pôjde podľa všetkého opäť na dračku.

Samsung Galaxy A54 5G Mobilné telefóny Samsung

Najlepšie fotomobily do 200 eur

Aj v kategórii do 200 € sa dajú nájsť mobily, ktoré zaobstarávajú pekné fotky. Je však potrebné upozorniť na to, že mobilné telefóny tejto kategórie sa s tými, ktoré právom môžu niesť označenie najlepšie fotomobil, môžu reálne merať skutočne len veľmi ťažko. Ponúknu však solídne výkony pri fotení momentiek za bežných svetelných podmienok – v tom sú spoľahlivé a pre väčšinu používateľov aj dostatočné. Navyše medzi nimi, trochu prekvapivo, nájdeme modely, ktoré majú funkcie, ktoré sa často nevyskytujú ani pri drahších modeloch.

Motorola Moto G54

Motorola Moto G54

 • Hlavný fotoaparát 50 Mpx
 • 5G + 3,5 mm jack
 • Batéria 6 000 mAh

Prečo sa uspokojiť aj s nižšou triedou telefónu s cenovkou nasadenou príjemne nízko? Pretože aj tá dokáže byť na fotenie skvele vybavená. Napríklad taká Motorola Moto G54 si prisvojila dvojicu kvalitných snímačov. Z vysokého 50 Mpx rozlíšenia si vytvorí snímku s nižšou obrazovou jemnosťou, avšak využije dostatok dát na vylepšenie snímky zhotovenej za zhoršených svetelných podmienok. K hlavnému potom výrobca dosadil ešte širokouhlý fotoaparát s hodnotou 8 Mpx. Za zmienku stojí možnosť fotky a videá prehrávať na 6,5" displeji s vysokým rozlíšením a 120 Hz frekvenciou obnovy. Telefón sa dodáva s nadštandardným 256 GB úložiskom a dokonca 12 GB RAM. Tá sekunduje čipu Mediatek Dimensity 7020. Motorola Moto G54 ďalej ponúka napríklad slúchadlový konektor, najrýchlejší mobilný internet 5G aj NFC. O skvelú výdrž je postarané vďaka nadsadenej kapacite akumulátora 6 000 mAh.

Motorola Moto G54 Mobilné telefóny Motorola
Xiaomi Redmi Note 13

Xiaomi Redmi Note 13

 • Hlavný fotoaparát 108 Mpx
 • Makro ostrí už od 2 cm
 • Odolná konštrukcia

Hoci je základným modelom radu, má Xiaomi Redmi Note 13 našliapnuté na skvelú voľbu v pomere kvalita/cena. Ani fotoaparát nezaostáva, naopak. Aj tu môžeme nájsť jemných 108 Mpx na hlavnom fotoaparáte. K nemu sa pridáva vo výbave ešte 8 Mpx fotoaparát na snímanie širokouhlých záberov a klasicky makro s rozlíšením 2 Mpx a schopnosťou ostriť už od 2 cm. Predný priestrel má 16 Mpx kameru. Redmi Note 13 dostal kvalitný AMOLED displej s rýchlou odozvou a kryje ho odolné sklo Gorilla Glass. Vôbec celá konštrukcia odolá dažďu a prachu. O výkon neprídu ani stredne nároční hráči, Snapdragon 685 môže doplniť 6 GB RAM s možnosťou jej navýšenia cez virtuálnu operačnú pamäť. Pri sledovaní filmov či počúvaní hudby z reproduktorov sa prejaví kvalita zvuku Dolby Atmos. Viac v článku Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G (RECENZIA): Najlepší model Redmi Note má mnoho predností, negatíva problémom nie sú.

Xiaomi Redmi Note 13 Mobilné telefóny Xiaomi
Samsung Galaxy A13

Samsung Galaxy A14

 • 50 Mpx hlavný fotoaparát
 • Micro SD karty
 • Batéria 5 000 mAh

Najnižší telefón aktuálneho radu Samsung Galaxy A, model Galaxy A14, si so sebou nesie nový vzhľad zadných fotoaparátov podľa vzoru drahšieho radu Galaxy S. Tým však nechce strhnúť všetku pozornosť, pretože parametre tiež nie sú vôbec zlé. Najviac detailov pochytí 50 Mpx snímač, ďalej má A14 v zálohe 5 Mpx pre širokouhlé fotografie a 2 Mpx makro. Selfie zaobstaráte v kvalite až 13 Mpx a fotky si prezriete na rozmernom 6,6" paneli s Full HD+ rozlíšením. Plynulosti systému Android napomôže Mediatek Helio G80. Ak nebude stačiť 64 GB pamäť, vložíte pamäťovú kartu. Slúchadlá ľahko pripojíte bezdrôtovo, ale je to možné aj cez 3,5 mm jack. Na baterke Samsung nešetrí ani pri takto lacnom modeli, opäť bude mať používateľ k dispozícii 5 000 mAh.

Samsung Galaxy A14 Mobilné telefóny Samsung
Realme C67

Realme C67

 • 108 Mpx fotoaparát
 • 8 GB RAM + 256 GB úložisko
 • Vysokokapacitná 5 000 mAh batéria

Ani v najlacnejšej kategórii mobilov nie je o vysoký počet megapixelov núdze. Práve Realme C67 si pre hlavný fotoaparát vyhradilo celých 108 Mpx s podporou umelej inteligencie. Od snímok za šera toho ale samozrejme nemožno čakať príliš. K hlavnému sa pridáva aj fotoaparát so schopnosťou rozostriť pozadie za foteným objektom. Vpredu postačí solídny 8 Mpx selfie fotoaparát. Veľký displej si drží vysoké rozlíšenie aj 90 Hz frekvenciu. Realme do toho šliape v oblasti kapacity operačnej pamäte, ktorá je 8 GB. Rovnako tak štedré 256 GB úložisko príde vhod. K tomu nechýba ani podpora pamäťových kariet. Konektivitu dopĺňa 3,5 mm jack. Ak je pre vás zásadná výdrž, tu sa môžete spoľahnúť na 5 000 mAh. Viac.

Realme C67 Mobilné telefóny Realme
Vivo Y36

Vivo Y36

 • 50 Mpx fotoaparát
 • 9 0Hz IPS displej
 • 8 GB RAM a 256 GB úložisko

Vysoké rozlíšenia automaticky nezaručujú kvalitný fotoaparát. O tom sa s nami nechce priečiť ani Vivo Y36. Hoci má v kategórii do 200 € pekných 50 Mpx, dbá na kvalitu snímok. Bohužiaľ, chýba širokouhlý fotoaparát, ale máme tu aspoň makro a senzor hĺbky ostrosti. Pri fotení môžete vyberať z niekoľkých foto režimov. Rozmerný IPS displej má 90 Hz obnovovaciu frekvenciu a narazíme tu aj na dostatočné úložisko. Podpora pamäťových kariet tu je, v základe máte navyše hneď 256 GB. Ani na operačnej pamäti sa nešetrilo, Vivo Y36 dáva do pľacu 8 GB. Na zapojenie slúchadiel je na spodnej hrane 3,5 mm jack konektor. Telefón zvládne aj 44 W rýchlonabíjanie. Viac v článku Vivo Y36 (PREVIEW): ľahký update nižšej strednej triedy

Vivo Y36 Mobilné telefóny Vivo
TCL 40 NXTPAPER

TCL 40 NXTPAPER

 • 50 Mpx fotoaparát
 • Displej s uhlopriečkou 6,8"
 • 256 GB pamäte + pamäťové karty

Ak máte radi atraktívny a neopozeraný vzhľad, pozrite sa na parametre TCL 40 NXTPAPER. Začnime ale fotoaparátom. Sľubných 50 Mpx má na hlavnom snímači, ďalšími sú širokouhlý fotoaparát s 5 Mpx a makro s 2 Mpx. Vpredu je nadštandardných 32 Mpx pripravených na selfie snímky. A teraz k tomu netradičnému prvku. Displej je pokrytý fóliou, ktorá ho robí matným. Nepočítajte teda s nechcenými odtlačkami prstov. Navyše má 90 Hz obnovovaciu frekvenciu a naozaj natiahnutú uhlopriečku takmer 6,8". Aj tento smartfón ťaží z veľkej 8 GB operačnej pamäte, ktorá prospeje obratnému behu systému, a taktiež musíme pochváliť 256 GB úložisko s možnosťou jeho ďalšieho rozšírenia cez pamäťové karty. Aj takto lacný telefón môžete dobíjať rýchlo, tu až 33 W výkonom.

TCL 40 NXTPAPER Mobilné telefóny TCL
Vytlačiť
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií