Digitální žák TOPky na dovču
Zobraziť katalóg

najlepšie fotomobily

Najlepšie fotomobily 2023

Článok

• Autor: Redakcia

Fotoaparáty v mobiloch zohrávajú čoraz dôležitejšiu úlohu a ich kvalita stúpa každým rokom. V kurze je približovanie bez straty kvality, nočné fotenie, práca s dynamickým rozsahom, najrôznejšie režimy či stále schopnejšie zapojenie umelej inteligencie do procesu fotenia. V tomto článku sme pre vás vybrali najlepšie fotomobily, ktoré tieto disciplíny zvládajú najlepšie. Nie každý má ale 1 500 eur na prvotriedny model, preto sme do textu zahrnuli okrem najlepších fotomobilov bez finančného stropu aj najlepšie fotomobily do 400 eur a do 200 eur. Prečítajte si ale najprv, na aké fotografické vlastnosti sa zamerať, ak si chcete zaobstarať kvalitný fotomobil.

Najlepšie fotomobily 2022 (PREHĽAD) – OBSAH

Ako vybrať fotomobil

Ponuka na poli fotomobilov sa neustále rozširuje a už dlhšie obdobie platí, že kategória fotoaparátu je v telefónoch veľmi dôležitá. Pri predstavovaní nových mobilov všetci výrobcovia kvalitu fotosnímačov vyzdvihujú a predháňa sa v tom, kto ponúkne viac snímačov, väčšie rozlíšenie alebo lepší zoom. O čo nám ale ako používateľom má naozaj ísť? Ktoré parametre sledovať, aby sme sa v tej spleti fotomobilov lepšie orientovali?

Najprepieranejším parametrom je stále rozlíšenie snímača. Bola by chyba vsádzať len naň, ale jeho vysoká hodnota môže napríklad poslúžiť lepšej kvalite snímky po priblížení či pri veľkoformátovej tlači. Postupne sa štandardná hodnota rozlíšenia zdvíha a už neprekvapia snímače so 108 či dokonca 200 Mpx, kedy taká hodnota slúži najmä na kombináciu niekoľkých pixelov do jedného. Vysoké rozlíšenie dosahujú napríklad Samsung Galaxy S23 Ultra, ale tiež lacnejší Motorola EDGE 30 Ultra či Xiaomi 12T Pro.

Sledovať by sme mali aj svetelnosť objektívu. Vyjadrenie svetelnosti sa nazýva clonové číslo a označuje, koľko svetla dokáže snímač na zhotovenie fotografie využiť. Čím nižšie je clonové číslo, tým viac svetla preniká k senzoru. My tak môžeme zaobstarať lepšie výsledky aj v horších svetelných podmienkach. Rovnako je takýto snímač schopný rýchlejšieho zaznamenania snímky, teda znižuje riziko rozmazania vplyvom pohybujúcej sa scény.

Fotomobily 2022, svetelnosť
Svetelnosť je daná clonovým číslom. Čím je nižšia, tým viac svetla preniká. Zdroj: enebophoto.com.

Za účelom správneho nastavenia snímania alebo kontroly scény v reálnom čase sa súčasní výrobcovia spoliehajú na pomoc umelej inteligencie alebo AI. Výkonné čipsety dokážu inteligentnými algoritmami zlepšiť zaostrenie, rozpoznať objekty, tváre a pod. Vyhodnocovanie takýchto nastavení navyše prebieha okamžite, oveľa rýchlejšie, než je schopný reagovať človek.

Umelá inteligencia sa dokáže venovať aj obrazu z viacerých snímačov. Preč sú časy, kedy mobilný telefón mal iba jeden kvalitný. Dnes sa môžeme tešiť z viacerých snímačov, pričom každý má na starosť inú oblasť, každý je určený na iný typ zaznamenávania obrazu. Hlavný objektív býva doplnený ultraširokouhlým, teleobjektívom, makro snímačom, senzorom ToF na určenie hĺbky obrazu a nájdu sa aj ďalšie typy senzorov.

Fotomobily 2022, snímače
Už dávno neplatí, že mobil má iba jeden zadný snímač. Zdroj: allround-pc.com

Mobilom sa predtým vytýkalo, že v porovnaní s digitálnym fotoaparátom nevedeli toľko pracovať s priblížením. Pojem optický zoom však už dlhší čas nie je mobilom cudzí a výrobcovia ho kombinujú s digitálnym a hybridným zoomom. Priblížiť si scénu je tak možné do určitej miery opticky, bez straty kvality obrazu, následne dochádza k degradácii snímky pri digitálnom priblížení.

Opačne sa stretávame s pojmom širokouhlý objektív, ktorý zabezpečí, že sa snímaná oblasť zväčší a na fotku alebo video sa toho zmestí viac. Tak to majú napríklad známe akčné kamery GoPro. Niektoré telefóny disponujú aj tzv. ultraširokouhlým objektívom, ktorý zachytí už naozaj veľkú časť zorného poľa okolo 120°.

Fotomobily 2022, širokouhlý snímač
Širokouhlý snímač dokáže do scény dostať viac priestoru. Zdroj: petapixel.com.

Ktoré telefóny sú práve tými najlepšími fotomobilmi súčasnosti? Výber vychádza z rebríčka DxOMark, pričom článok obsahuje len tie fotomobily, ktoré boli v čase svojho predaja dostupné na našom trhu. V prípade niektorých z nich nie je uvedený odkaz, pretože sa aktuálne nepredávajú. Nie je však vylúčené, že sa do predaja opäť dostanú. Článok je rozdelený na jednotlivé kategórie a v popise telefónu sa vždy dočítate, akými kvalitami daný smartfón oplýva.

Najlepšie fotomobily súčasnosti

Nároční mobilní fotografi budú vyberať z nasledujúceho zoznamu. Fotomobilom v tejto kategórii patrí aktuálne špička mobilnej fotografie. Ich snímače si dokážu poradiť s takmer akúkoľvek situáciou a tých snímačov majú hneď niekoľko. Každý z nich je pritom perfektne pripravený na svoju úlohu. Z nasledujúceho zoznamu môže byť ktorýkoľvek z telefónov náhradou klasických kompaktných fotoaparátov. Všetky sú to skvelé a výkonné smartfóny s bohatou výbavou a podareným dizajnom.

Huawei P60 Pro

Huawei P60 Pro

 • Najlepší súčasný fotomobil
 • Svetelnosť f/1,4
 • 88 W nabíjanie (50 W bezdrôtové)

Výborné fotomobily Huawei skrátka vie. Model Huawei P60 Pro si vybojoval titul kráľa fotomobilov slušnou zostavou, ktorej dominuje 48 Mpx fotoaparát so skvelou svetelnosťou f/1,4. Vhod prichádza teleobjektív s rovnakým rozlíšením a tiež širokouhlý 13 Mpx fotoaparát. Video mobil natočí v rozlíšení 4K a 60 fps. Okrem fotografií a videí môže ale P60 Pro ohromiť napríklad aj zahnutým 6,67" displejom s rýchlou odozvou a na výkone príliš neuberá ani minuloročný procesor Snapdragon 8+ Gen 1. Operačný systém je EMUI 13 postavený na Androide 13, samozrejme bez služieb Google. Veľmi rýchle je aj nabíjanie, maximálny výkon sa zastavil až na 88 W. Huawei P60 Pro môžete ísť prevetrať aj von a fotografovať za každého počasia, pretože vďaka stupňu odolnosti IP68 mu voda neublíži. Viac v článku Huawei P60 Pro (PREVIEW): najlepší fotomobil súčasnosti, opäť ale bez 5G a Google služieb

Huawei 60 Pro Mobilné telefóny Huawei
Huawei Mate 50 Pro

Huawei Mate 50 Pro

 • Obrovský displej
 • 64 Mpx teleobjektív
 • Snapdragon 8+ Gen 1

Aktuálne najlepší fotomobil podľa rebríčka DxOMark je práve Huawei Mate 50 Pro. Niet sa čomu čudovať, už podľa parametrov ide o schopný telefón. Hlavný snímač zbytočne neplytvá rozlíšením, vystačí si s 50 Mpx. Optická stabilizácia samozrejme nemôže chýbať. Druhý fotoaparát vyfotografuje širokouhlé snímky s rozlíšením 13 Mpx a najvyššieho rozlíšenia sa dočkal teleobjektív so 64 Mpx a s možnosťou 3,5-násobného optického priblíženia. Pretože sa na značku stále vzťahuje zákaz použitia Google služieb, tieto neočakávajme, rovnako tak chýba 5G. Avšak okrem toho sa ďalšie parametre zaraďujú medzi absolútnu špičku. Obrí zahnutý 6,74" displej s rýchlou odozvou, výkonný Snapdragon 8+ Gen 1, odolnosť IP68 či rýchle 66 W nabíjanie. Viac v článku Huawei Mate 50 Pro má sľubný fotoaparát, chýba mu však 5G aj Google služby.

Huawei Mate 50 Pro Mobilné telefóny Huawei
Google Pixel 7 Pro 5G

Google Pixel 7 Pro 5G

 • Teleobjektív s 5-násobným zoomom
 • Jemný 6,7" AMOLED displej
 • Vlastný čip Google Tensor G2

Najnovšia generácia Google Pixel 7 Pro 5G si právom zaslúži byť jedným z najlepších fotomobilov súčasnosti. Hlavný 50 Mpx fotoaparát si tu svoje miesto vyslúžil popri 12 Mpx širokouhlom fotoaparáte a teleobjektíve s rozlíšením 48 Mpx. Vďaka nemu fotoaparát zvládne až 5-násobné optické priblíženie. To všetko uvidíte na skvelom 6,7" displeji s vysokým rozlíšením. O dostatok výkonu nie je núdza vďaka novému čipu Google Tensor G2 a 12 GB RAM. Fotografovať a natáčať môže používateľ celý deň bez obáv, pretože vnútri všetko drží v prevádzke 5 003 mAh batéria. Samozrejmosťou je špičková podpora najnovšieho Androidu 13. Viac v článku Google Pixel 7 a 7 Pro (PREVIEW): kopa nových funkcií v elegantnom kabátiku.

Google Pixel 7 Pro 5G Mobilné telefóny Google
iPhone 14 Pro Max

iPhone 14 Pro Max

 • Hlavný fotoaparát so 48 Mpx rozlíšením
 • Nový výřez Dynamic Island
 • Procesor A16 Bionic

Kvalitné fotografie sa už dlhé roky spájajú aj s mobilmi Apple iPhone. A ktorý by mal zvládať fotenie lepšie ako práve najnovší iPhone 14 Pro Max? Po rokoch dochádza k navýšeniu rozlíšenia na 48 Mpx pri hlavnom fotoaparáte. Skôr sa však hodí na spojenie susedných pixelov pre výsledný 12 Mpx výsledok. Potom už nasledujú 12 Mpx širokouhlý a teleobjektív s rovnakým rozlíšením. iPhone 14 Pro a Pro Max prichádza s novým výrezom prednej kamery a čidiel, ktorý sa teraz stará aj o ovládanie notifikácií. Nový procesor Apple A16 Bionic posúva vysoký výkon ešte ďalej. V rámci bezpečnosti iPhone 14 Pro Max vylepšil senzory a zvládne po novom detegovať autonehodu. Viac v recenzii Recenzia iPhone 14 Pro Max: Nová forma interakcie a nekompromisné fotky.

iPhone 14 Pro Max Mobilné telefóny iPhone
Google Pixel 7 5G

Google Pixel 7 5G

 • 50 Mpx fotoaparát s OIS
 • Kompaktnejší 6,3" AMOLED displej
 • Prisľúbené aktualizácie SW

Hoci má Google Pixel 7 oproti svojmu vybavenejšímu bratovi iba dva fotoaparáty, aj tak mu to stačí na úvodnú desiatku najlepšie fotiacich smartfónov. Môže za to skvelá optika aj softvér. Väčšinu fotiek zaobstaráte 50 Mpx snímačom so svetelnosťou f/1,85, laserovým autofokusom a optickou stabilizáciou. Kde bude potrebné dostať do záberu viac, na rad príde širokouhlý 12 Mpx fotoaparát so svetelnosťou f/2,2. Vpredu nechýba ešte takmer 11 Mpx selfie. Poteší aj video, 4K rozlíšenie a 60 snímok za sekundu. Kompaktnejším 6,3" panelom si Pixel 7 získa svojich priaznivcov. Ide totiž o AMOLED zobrazovač s rýchlou 90 Hz obnovou. Pohonom telefónu nie je nič iné ako Google Tensor G2. Výrobca navyše sľubuje podporu najnovšieho softvéru na 5 rokov dopredu. Ani kapacita batérie 4 700 mAh nie je vôbec zlá a smartfónu nebude vadiť ani kontakt s vodou vďaka certifikácii IP68.

Google Pixel 7 5G Mobilné telefóny Google
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G

Samsung Galaxy S23 Ultra

 • 200 Mpx hlavný fotoaparát
 • 8K/30 sn./s. video
 • Dotykové pero S Pen

Očakávaná vlajková loď nového radu Samsung Galaxy S pozdvihla kvality mobilných fotiek na ďalšiu úroveň vďaka 200 Mpx rozlíšeniu. Navyše, došlo k lepším výsledkom pri fotení za šera a detaily optického zoomu sú taktiež viditeľne kvalitnejšie. Zostáva dvojica teleobjektívov a 12 Mpx širokouhlý fotoaparát. Kvalitné 8K video má 30 sn. sn./s Samsung Galaxy S23 Ultra je novo vyrobený z recyklovaných materiálov. Pre lepšiu produktivitu sa po 6,8" displeji môžete oháňať integrovaným perom S Pen. Najmodernejší čip Snapdragon 8 Gen 2 s RAM od 8 do 12 GB nenechajú používateľov na nič čakať. Minimálna vnútorná pamäť poskočila až na 256 GB. Nabíjanie 5 000 mAh batérie zostáva na maximálne 45 W rýchlonabíjaní. Viac v článku Samsung Galaxy S23 (PREVIEW): Drobné zmeny dizajnu a rekordný fotoaparát sú tu.

Samsung Galaxy S23 Ultra Mobilné telefóny Samsung
i

Niektoré modely z rebríčka DxOMark nie sú v našej krajine dostupné, preto ich v článku nespomíname. Aktuálny rebríček TOP 10 všetkých telefónov bez ohľadu na ich dostupnosť vyzerá takto:

 1. Honor Magic5 Pro
 2. Huawei Mate 50 Pro
 3. Google Pixel 7 Pro
 4. Honor Magic4 Ultimate
 5. iPhone 14 Pro/Pro Max
 6. Huawei P50 Pro
 7. iPhone 13 Pro/Pro Max
 8. Xiaomi Mi 11 Ultra
 9. Google Pixel 7
 10. Samsung Galaxy S23 Ultra

Najlepšie fotomobily do 400 eur

Pokiaľ hľadáte mobilné telefóny s kvalitným fotoaparátom, ktoré zároveň nestoja majland, budú sa vám hodiť naše tipy na najlepšie fotomobily do 400 €. Vzhľadom na cenu už nejde o úplnú špičku, preto je pri nich nutné počítať s istými kompromismi, napriek tomu možno o týchto fotomobiloch hovoriť ako o veľmi dobrých. Vybrali sme tieto modely:

Vivo V21 5G

Vivo V21 5G

 • Hlavný fotoaparát 64 Mpx
 • Selfie s rozlíšením 44 Mpx
 • Pamäťové karty

Sympatické Vivo V21 5G sa môže pýšiť nielen svojimi fotografickými schopnosťami. Tými však začnime. Vivo sa spolieha na 3 snímače. Hlavný foťák s rozlíšením 64 Mpx poteší svetelnosťou f/1,79. Širokouhlý 8 Mpx objektív si poradí so širším uhlom záberu a ešte je tu makro s rozlíšením 2 Mpx. Telefón exceluje aj v kvalitnej selfie vďaka 44 Mpx snímaču. Už na prvý pohľad zaujme Vivo V21 5G podareným displejom, ktorý zvládne obnovovaciu frekvenciu 90 Hz. Osemjadrový čip MediaTek s 8 GB operačnej pamäte zase utiahne aj náročnejšiu prevádzku. Vnútornú pamäť rozšírite pamäťovými kartami.

Vivo V21 5G Mobilné telefóny Vivo
Honor Magic5 Lite

Honor Magic5 Lite

 • Zahnutý AMOLED displej
 • Hlavný 64 Mpx fotoaparát
 • 5 100 mAh batéria

Milovníci zahnutých displejov určite privoňajú k vybavenému Honoru Magic5 Lite. Veľmi úzke rámčeky okolo 6,67" AMOLED displeja robia z telefónu dizajnovo veľmi vydarený kúsok. Čierny kruh na zadnej strane v sebe nesie 3 fotoaparáty. Hlavný 64 Mpx, 2 Mpx makro a širokouhlý 5 Mpx fotoaparát. Vpredu čaká v malom priestrele aj 16 Mpx selfie. Na spomínanom paneli je radosť pracovať, a to aj vďaka 120 Hz frekvencii obnovy. Slušný procesor Snapdragon 695 prináša podporu 5G a operačnú pamäť je možné virtuálne rozšíriť až o ďalších 5 GB. Nebude ani nutné siahať skoro po nabíjačke, kapacita batérie sa dostala na 5 100 mAh.

Honor Magic5 Lite Mobilné telefóny Honor 
Motorola EDGE 30

Motorola EDGE 30

 • Dvojica 50 Mpx fotoaparátov
 • 144 Hz displej
 • Android 12

Veľmi slušne vybavená Motorola EDGE 30 sa nezaobíde bez pokročilého fotoaparátu. Ten hlavný svoje rozlíšenie vyšvihol až na 50 Mpx a obsahuje aj optickú stabilizáciu. S rovnakým rozlíšením sa v telefóne nachádza aj širokouhlý foťák a všetko zakončuje 2 Mpx hĺbkový senzor. Ani selfie sa nenechá zahanbiť, počítajte s 32 Mpx. Výslednými snímkami a 4K videami sa pokocháte na 6,55" displeji technológie OLED so špičkovým zobrazením farieb. Navyše Motorola EDGE 30 dorovnáva herné telefóny svojou schopnosťou rýchlej obnovovacej frekvencie až 144 Hz. Systém Android 12 poháňa Snapdragon 778G + a 8 GB RAM. Rozhodne sa hodí aj 5G pripojenie. Na batérii by mobil mal vydržať celý deň vďaka poctivému 4 020 mAh akumulátoru.

Motorola EDGE 30 Mobilné telefóny Motorola
Xiaomi 11T

Sony Xperia 10 IV 5G

 • Teleobjektív a OIS
 • 6" displej s jemným zobrazením
 • IP68 odolnosť


V rámci fotomobilov exceluje aj menej nápadná Sony Xperia 10 IV 5G. Okrem hlavného 12 Mpx a 8 Mpx širokouhlého fotoaparátu nechýba ani 8 Mpx teleobjektív s dvojnásobným optickým zoomom. Fotoaparátu navyše pomáha optická stabilizácia obrazu. Vpredu si kamerka tiež drží rozlíšenie 8 Mpx. Kde mobil jednoznačne púta pozornosť, je potom displej, ktorý na kompaktných 6" vykresľuje Full HD+ rozlíšenie. Výkonnostne stavia Xperia na solídny Snapdragon 695 a 6 GB operačnej pamäte. Na vodoodolnom tele nájdeme dokonca slúchadlový konektor. Baterka s kapacitou 5 000 mAh ponúkne peknú výdrž.

Sony Xperia 10 IV 5G Mobilné telefóny Sony
OnePlus Nord2 5G

OnePlus Nord2 5G

 • Čiernobiely snímač
 • Rýchle nabíjanie
 • Čistý Android s Oxygen OS

Okolo hranice 400 € zoženiete aj aktuálne skvele vybavený OnePlus Nord2 5G. Trojica zadných fotoaparátov pri tomto modeli sľubuje slušné fotky. Základný fotoaparát sníma v rozlíšení 50 Mpx a nechýba ani optická stabilizácia. Ďalej sa dočkáte širokouhlých snímok so záberom až 119° a rozlíšením 8 Mpx. Posledným je 2 Mpx čiernobiely senzor. Nord2 5G zaujme aj jednoduchým, ale efektným dizajnom a 6,4" displejom. Poskytuje tiež solídny výkon. 8-jadrový čip MediaTek si notuje s 8 GB pamäťou RAM. Telefón zvládne rýchle siete 5G a vďaka 65 W nabíjaniu doplníte energiu z 0 na 100 % iba za 30 minút.

OnePlus Nord2 5G Mobilné telefóny OnePlus
Realme 9 Pro+

Realme 9 Pro+

 • 90 Hz displej
 • Interné úložisko 256 GB
 • 60 W rýchlonabíjanie

Špičkový Realme 9 Pro+ exceluje v niekoľkých ohľadoch, pričom jedným z nich je práve fotoaparát. Hlavný 50 Mpx foťák má optickú stabilizáciu obrazu. Ďalej fotí širokouhle v rozlíšení 8 Mpx a nakoniec sa stretávame ešte s 2 Mpx makrom. Potom si všetko prezriete na 6,4" AMOLED paneli s rýchlou obnovou 90 Hz. Kvalitný čip MediaTek je v spojení s 8 GB pamäte RAM a do vnútorných priestorov sa zmestí množstvo dát vďaka 256 GB základnému variantu. Pre tých, čo neradi na niečo čakajú, si Realme pripravil aj rýchle 60 W nabíjanie. Viac v Telefóny Realme 9 (PREVIEW): zaujímavá trojica, ktorá má čo ponúknuť.

Realme 9 Pro+ Mobilné telefóny Realme

Najlepšie fotomobily do 200 eur

Aj v kategórii do 200 € sa dajú nájsť mobily, ktoré zaobstarávajú pekné fotky. Je však potrebné upozorniť na to, že mobilné telefóny tejto kategórie sa s tými, ktoré právom môžu niesť označenie najlepšie fotomobil, môžu reálne merať skutočne len veľmi ťažko. Ponúknu však solídne výkony pri fotení momentiek za bežných svetelných podmienok – v tom sú spoľahlivé a pre väčšinu používateľov aj dostatočné. Navyše medzi nimi, trochu prekvapivo, nájdeme modely, ktoré majú funkcie, ktoré sa často nevyskytujú ani pri drahších modeloch.

Motorola Moto G23

Motorola Moto G23

 • Dvojica 50 Mpx fotoaparátov
 • 8 GB RAM
 • 3,5 mm jack

Prečo sa s rozlíšením fotoaparátov držať skrátka? Poďme im pridať množstvo obrazových bodov navyše. To si zrejme povedali v Motorole, keď navrhovali Motorolu Moto G23. Ako hlavný, tak širokouhlý fotoaparát totiž majú zhodne 50 Mpx. K nim sa pridáva ešte 2 Mpx makro. Ani 16 Mpx selfie nie sú vôbec zlé. Dostatočne veľký 6,5" IPS displej má obratný obraz s obnovou 90 Hz. V kategórii do 200 € poteší mnoho operačnej pamäte, konkrétne 8 GB. Ani so slúchadlovým konektorom výrobca nešetril, jeden 3,5 mm jack je tu. Vnútorných 128 GB môžete povýšiť pamäťovými kartami. Nakoniec, veľmi slušnú výdrž sľubuje nadpriemerných 5 000 mAh.

Motorola Moto G23 Mobilné telefóny Motorola
Vivo Y33s

Vivo Y33s

 • Hlavný fotoaparát s 50 Mpx
 • Makro fotoaparát
 • Softvérové navýšenie RAM o 4 GB

Značka Vivo sa úspešne presadzuje na slovenskom trhu. Niet divu, kvalitných mobilov za slušnú cenu už má niekoľko. Model Vivo Y33s sa radí do kategórie telefónov do 200 €, napriek tomu vybavením prekvapí. O detailné fotky sa postará 50 Mpx senzor doplnený 2 Mpx fotoaparátom na fotenie portrétov a nechýbajú ani makro snímky aj v kvalite 2 Mpx. Takmer 6,6" displej podporuje Full HD+ rozlíšenie. Systému Android 11 napomáha 8 GB operačnej pamäte s možnosťou pridať softvérovo ďalšie 4 GB. Nabíjačku budete hľadať možno až po 2 dňoch, kedy vyčerpáte kapacitu 5 000 mAh. Pri fotografovaní aj úprave vám bude k dispozícii umelá inteligencia.

Vivo Y33s Mobilné telefóny Vivo
Samsung Galaxy A13

Samsung Galaxy A14

 • 50 Mpx hlavný fotoaparát
 • Micro SD karty
 • Batéria 5 000 mAh

Najnižší telefón aktuálneho radu Samsung Galaxy A, model Galaxy A14, si so sebou nesie nový vzhľad zadných fotoaparátov podľa vzoru drahšieho radu Galaxy S. Tým však nechce strhnúť všetku pozornosť, pretože parametre tiež nie sú vôbec zlé. Najviac detailov pochytí 50 Mpx snímač, ďalej má A14 v zálohe 5 Mpx pre širokouhlé fotografie a 2 Mpx makro. Selfie zaobstaráte v kvalite až 13 Mpx a fotky si prezriete na rozmernom 6,6" paneli s Full HD+ rozlíšením. Plynulosti systému Android napomôže Mediatek Helio G80. Ak nebude stačiť 64 GB pamäť, vložíte pamäťovú kartu. Slúchadlá ľahko pripojíte bezdrôtovo, ale je to možné aj cez 3,5 mm jack. Na baterke Samsung nešetrí ani pri takto lacnom modeli, opäť bude mať používateľ k dispozícii 5 000 mAh.

Samsung Galaxy A14 Mobilné telefóny Samsung
Honor X7

Honor X8

 • 4 zadné fotoaparáty
 • Obrovský 6,7" a 90 Hz displej
 • Procesor Snapdragon 680

Nový Honor X8 po svojom predchodcovi podelil opäť štvoricu fotoaparátov. Mimo nich ale zaujme aj ďalšími schopnosťami. Začnime po stránke fotografie. Väčšinu snímok hravo zvládne zachytiť 64 Mpx hlavný snímač. Snímky so širším uhlom záberu môžu mať až 5 Mpx. Aby Honor neponechal žiadny fotoúlovok náhode, pribalil ešte 2 Mpx makro a senzor hĺbky s rovnakým rozlíšením. Drobný priestrel v displeji dosahuje kvalitu 16 Mpx. Svižný 90Hz LTPS displej má rozhodne ambície byť dobrým hľadáčikom so svojou rozmernou uhlopriečkou 6,7". Vzhľadom na cenu neprekvapí adekvátny Snapdragon 680 a 6 GB operačnej pamäte. Škoda, že po predošlej generácii si novinka neponechala aj kapacitu batérie. Tu si musíme vystačiť s 4 000 mAh. Viac v článku Honor X8 5G prináša podporu rýchlych sietí aj zmeny vo výbave.

Honor X8 Mobilné telefóny Honor
OPPO Reno5 Z 5G

OPPO Reno5 Z 5G

 • 4 zadné fotoaparáty
 • Makro aj senzor hĺbky ostrosti
 • Slúchadlový konektor

Oppo nemá v úmysle trocháriť, svoj Oppo Reno5 Z 5G vybavil hneď štvoricou zadných fotoaparátov. Asi najčastejšie bude voľba padať na hlavný snímač s rozlíšením 48 Mpx so svetelnosťou f/1,7. Populárne širokouhlé fotky vytvorí 8 Mpx snímač. Makro snímky budú v rozlíšení 2 Mpx, rovnaké rozlíšenie má aj senzor hĺbky ostrosti. Videá natočíte v maximálnom rozlíšení 4K. Vpredu sa v ľavom rohu 6,4" displeja tiesní ešte 16 Mpx selfie fotoaparát. Pri fotení si nenápadné Oppo dopomáha účinne aj cez umelú inteligenciu. Mobil sa bude páčiť aj fanúšikom hudby, pre ktorých si pripravil 3,5 mm jack priamo na spodnej hrane zariadenia. Ani výkon nie je vôbec zlý, všetkým komponentom dostačuje Mediatek Dimensity 800U a veľmi pekných 8 GB operačnej pamäte. Cenovo prijateľnému Oppo Reno5 nechýbajú ani 5G siete či čítačka odtlačkov prstov v displeji.

OPPO Reno5 Z 5G Mobilné telefóny Oppo
Xiaomi Redmi Note 11

Xiaomi Redmi Note 11

 • 50 Mpx fotoaparát
 • Plynulý 90 Hz displej
 • 5 000 mAh batéria

Výrobca smartfónov Xiaomi naďalej prekvapuje slušnými parametrami pri zachovaní sympatickej ceny. Model Redmi Note 11 je toho skvelou ukážkou. Kompaktný zadný fotomodul tu pojme hneď 4 fotoaparáty. Tým najväčším je hlavný foťák s rozlíšením 50 Mpx. Dopĺňajú ho 8 Mpx ultraširokouhlý, 2 Mpx makro snímač a senzor hĺbky ostrosti v kvalite 2 Mpx. Treba spomenúť, že na výstupk je kamera s AI, teda, že jej pomáha aj umelá inteligencia. Displej je krásne rýchly vďaka zobrazeniu v 90 Hz. Slušná kapacita batérie telefónu Xiaomi Redmi Note 11 umožní užívať si ho bez problémov celý deň. Ďalšie informácie tu: Xiaomi Redmi Note 11 (PREVIEW): to najlepšie v duchu Xiaomi.


Xiaomi Redmi Note 11 Mobilné telefóny Xiaomi
Vytlačiť
P-DC1-WEB06
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií