Výměna nevhodného dárku Ochranné pomôcky
Zobraziť katalóg
Najlepšie Nintendo Switch hry; screenshot: cover

Najlepšie hry na Nintendo Switch

Špeciál: • Autor: Štěpán Lenk

Prenosná konzola Nintendo Switch sa za viac ako tri roky svojej existencie stala populárnou a osvedčenou hernou mašinkou. Síce neoslní svojím výkonom, avšak čo v tomto ohľade na ostatné herné zariadenie stráca, to bohato vynahrádza svojou univerzálnosťou, a predovšetkým bohatou ponukou herných titulov na čele s často vynikajúcimi exkluzivitami. Tento špeciál si preto kladie za cieľ predstaviť vám tie najlepšie z najlepších hier, ktoré si na Switchi môžete zahrať.


Najlepšie hry na Nintendo Switch

• Aktualizované: 24. 11. 2020 • Autor: Štěpán Lenk

Knižnica hier na Nintendo Switch sa každým rokom utešene rozrastá, zostavovať rebríček tých najlepších titulov tu dostupných je tak prirodzene čím ďalej ťažšie a ťažšie. Japonskej spoločnosti Nintendo sa darí hlavne na poli vlastných exkluzivít, nielen tými je ale Switch živený, knižnicu totiž neustále dopĺňa podarenými portami osvedčených titulov z ostatných platforiem.

Preto sme sa rozhodli dať dohromady náš redakčný zoznam dvadsiatich najlepších hier na Nintendo Switch všetkých čias (respektíve všetkých troch rokov jeho existencie), ktoré si tu aktuálne môžete zahrať. Interné hlasovanie bolo síce nemilosrdné a v mnohých prípadoch aj dosť vyhrotené, sme ale presvedčení, že tituly tu spomínané by si každý majiteľ Switchu mal aspoň vyskúšať. Koniec ale zbytočného chodenia okolo horúceho handheldu a vrhneme sa na to. Začíname od poslednej priečky, teda od čísla 20:

20. Dead Cells – Tajomná pevnosť plná nebezpečenstva a zábavy


Alza Magazín

Dead Cells (hra)

Rogue-like Dead Cells vyvíja štúdio Evil Empire a Motion Twin, ktoré titul zároveň vydáva. Hra vychádza 7. 8. 2018 na PC, PS4Xbox One, Switch28. 8. 2019 na iOS3. 6. 2020 na Android. Titul vychádza bez českej lokalizácie a multiplayera. | Homepage

Najlepšie hry na Nintendo Switch – Dead Cells

Akčná rogue-like plošinovka Dead Cells je prvým počinom štúdia Motion Twin, ktorý najskôr strávil nejaký čas vo fáze Early Access. Počas tohto obdobia však titul získal takú popularitu a dôveru fanúšikov aj vlastných tvorcov, že namiesto plánovaného PC hra vtrhla okamžite aj na konzoly, čím Nintendo Switch získalo ďalšiu perlu do svojej knižnice. V Dead Cells sa zhostíte úlohy neohrozeného bojovníka, ktorý sa prebíja početnými poschodiami záhadnej pevnosti a postupne prekonáva stále náročnejšie výzvy. Návyková hrateľnosť, podarené úrovne a prepracovaný vývoj hlavného hrdinu zaručujú znamenitú zábavu.

„Nezávislá herná scéna je známa predovšetkým tým, že projekty z predbežného prístupu, ktoré ju často zastupujú, väčšinou vychádzajú nedokončené. Dead Cells je ukážkovým príkladom toho, ako by mal Early Access fungovať, pretože jeho tvorcom sa podarilo vypustiť na sto percent hotové dielo, ktoré všetky aktuálne konkurenčné tituly bez problémov strčí do vrecka. Prvý výrazný výtvor vývojárov z Motion Twin ponúka extrémne chytľavú hrateľnosť, prepracovaný návrh úrovní, obstojný vývoj hlavného hrdinu a veľmi osobito navrhnutý príbeh.“. Ondřej Zeman
19. Mario + Rabbids: Kingdom Battle – Keď Mario spojí sily s králikmiAlza Magazín

Mario + Rabbids: Kingdom Battle (hra) | Super Mario (IP) | Raving Rabbids (IP)

Ťahová stratégia/akčné RPG Mario + Rabbids: Kingdom Battle spája postavy herných sérií Super Mario a Raving Rabbids do úplne novej IP. Titul vyvíja štúdio Ubisoft Milan a vydávajú spoločnosti Ubisoft a Nintendo. Hra vychádza 29. 8. 2017 (Ázia 18. 1. 2018) na Switch bez českej lokalizácie a obsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | Recenzia

Najlepšie hry na Nintendo Switch – Mario + Rabbids: Kingdom Battle

Spojením mariovského univerza od Nintenda a série Rabbids od Ubisoftu vznikla originálna a naozaj bláznivá kombinácia ťahovej stratégie a akčných hier na hrdinov, v ktorej v roliach známych postavičiek (a králikov) preskúmavate herný svet, riešite logické hádanky a oddávate sa taktickým ťahovým súbojom. Vďaka tejto netradičnej kombinácii žánrov a veľmi štedrej porcii osobitého humoru si nás Mario + Rabbids: Kingdom Battle okamžite získalo. Mario a králiky sú zásahom do čierneho.

Filip Němec

Filip Němec

„Ak je na niečo v Nintende spoľahnutie, je to okrem pôsobivého vizuálu tiež hrateľnosť. Napriek tomu, že je Mario + Rabbids Kingdom Battle buďto o chodení a riešení hádaniek, alebo o bojovaní, hra sa naozaj snaží, aby ste v žiadnom bode príbehu nedošli ku stereotypu. Prostredia sa rýchlo striedajú a ponúkajú rozličné hádanky, zatiaľ čo súboje mixujú rôzne druhy nepriateľov, ktorí zaistia vždy nutnosť pristupovať ku každému konfliktu individuálne.“. Celá recenzia Mario + Rabbids Kingdom Battle.


18. Cuphead – Oživený animák z 30. rokov


Alza Magazín

Cuphead (hra)

Shoot 'em up plošinovka Cuphead (celým menom Cuphead: Don't Deal with the Devil) vyvíja a vydáva StudioMDHR. Hra vychádza 29. 9. 2017 na PC a Xbox One, 18. 4. 2019 na Switch a 28. 7. 2020 na PS4 bez českej lokalizácie. Hra obsahuje lokálny multiplayer. | Homepage


Články: | Recenzia

Najlepšie hry na Nintendo Switch – Cuphead

Cuphead od štúdia MDHR na prvý pohľad zaujme predovšetkým svojím fenomenálnym audiovizuálnym štýlom – vyzerá ako ovládateľný animovaný film z 30. rokov 20. storočia, ktorý je navyše sprevádzaný krásnou inštrumentálnou hudbou. Inak ale ide o nemilosrdnú skákačku v štýle „run and gun“, v ktorej dvaja bratia s hrnčekmi namiesto hlavy prehrali svoje duše pri hre v kockách s diablom a aby sa zachránili, musia poraziť cca dve desiatky náročných bossov. Hrateľnosť je parádna, dizajn bossov unikátny a obťažnosť priamo zdrvujúca. Do neľahkej úlohy sa ale môžete v prípade núdze pustiť aj v lokálnom multiplayeri.

jakub Nemec

Jakub Němec

„Cuphead patrí medzi hry potvrdzujúce, že v jednoduchosti je sila. V podstate ide „len“ o súboje s dvadsiatkou bossov, ale ich náročnosť a návykovosť vás prikovajú k obrazovke na niekoľko hodín. Pridajte k tomu úchvatnú audiovizuálnu stránku a máte pred sebou takmer dokonalú hru. Napriek tomu nie je pre každého kvôli vyššej obťažnosti.“. Celá recenzia Cuphead.


17. Celeste – Pomyselný vrchol level dizajnu


Alza Magazín

Celeste (hra)

Skákačku Celeste vyvíja a vydáva štúdio Extremely OK Games. Hra vychádza 25. 1. 2018 na PC, PS4Xbox One, Switch a Stadia bez českej lokalizácie a multiplayera. | Homepage

Najlepšie hry na Nintendo Switch – Celeste

Akčná skákačka Celeste od štúdia Matt Makes Games už v prvých minútach ohromí precíznym ovládaním a hrateľnosťou, po niekoľkých hodinách hrania si však uvedomíte, že v rukách držíte počin s takmer dokonalým level dizajnom a prekvapivo pútavým dejom. Sympatická hrdinka Madeline zmietaná úzkosťami, neistotou a depresiami sa snaží vyšplhať na vrchol hory Celeste a postupne hráčom odkrýva svoj príbeh a dokazuje, že na silné a emocionálne rozprávanie nepotrebujete realistickú 3D grafiku a bombastické cut-scény – stačí vám 2D grafika, pár pixelov a dobré nápady.


16. Bayonetta 2 – Zvodný akčný nášup


Alza Magazín

Bayonetta 2 (hra) | Bayonetta (IP)

Hack and slash Bayonetta 2 je súčasťou hernej série Bayonetta. Titul vyvíja štúdio PlatinumGames a vydáva spoločnosť Nintendo. Hra vychádza v Európe 24. 10. 2014 na Wii U a 16. 2. 2018 na Switch. Titul vychádza bez českej lokalizácie a obsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | Recenzia

Najlepšie hry na Nintendo Switch – Bayonetta 2

Akčný titul Bayonetta 2 od štúdia PlatinumGames vyšiel pôvodne pre platformu Wii U už v roku 2014, o 4 roky neskôr ale s príchodom na Nintendo Switch chytil druhý dych. Príbeh zvodnej čarodejnice Bayonetty, ktorá pomocou strelných zbraní a svojich magických schopností bráni Zem pred útokom agresívnych anjelov, je nikdy nekončiacim prívalom frenetickej hack & slash akcie. Okrem strhujúcej hrateľnosti a sympatickej hlavnej hrdinky však hráči zadarmo dostanú aj prvý diel v digitálnej verzii, čo je ponuka, ktorá sa jednoducho neodmieta.

Štěpán Lenk

Štěpán Lenk

„Bayonetta 2 je aj po niekoľkých rokoch od svojho pôvodného vydania stále vynikajúcim akčným titulom a svoje prednosti ukazuje v plnej sile aj na Nintende Switch. Strhujúca hrateľnosť, sympatická hlavná hrdinka a nikdy nekončiace súboje potešia každého fanúšika hack and slash akcií.“. Celá recenzia Bayonetta 2.


15. Luigi's Mansion 3 – V tom hoteli straší!


Alza Magazín

Luigi's Mansion 3 (hra) | Luigi (IP)

Akčná adventúra Luigi's Mansion 3 je súčasťou hernej série Luigi. Titul vyvíja štúdio Next Level Games a vydáva spoločnost Nintendo. Hra vychádza 31. 10. 2019 na Switch bez českej lokalizácie a obsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | Recenzia

Najlepšie hry na Nintendo Switch – Luigi's Mansion 3

Mariov brat Luigi bol vždy tým tak trochu prehliadaným súrodencom, v treťom pokračovaní vlastnej série Luigi's Mansion však dokazuje, že ide o pravú a nefalšovanú krivdu. Výprava do strašidelného hotela zamoreného duchmi a ďalšou ektoplazmatickou háveďou sa jednoducho podarila a oplýva zábavnou hrateľnosťou, výborným level dizajnom, a predovšetkým množstvom originálnych priestorových hádaniek, ktoré nadchnú nielen ostrieľaných lovcov duchov. A ak by vás strach predsa len premohol, môžete sa do temných hotelových chodieb vypraviť aj s parťákom vďaka lokálnemu či online multiplayeru.

Filip Němec

Filip Němec

„Podpichovači by mohli namietať, že Luigi' s Mansion 3 je stále o tom istom a vlastne to je z časti pravda. Lenže komu prekáža, že Nathan Drake stále skáče po útesoch a vo Forze stále pretekáte v nadupaných superšportoch? Vo výsledku ponúka tretí diel pomerne dosť noviniek, ktoré sa do charakteristickej hrateľnosti podarilo implementovať veľmi dobre, hra zároveň predvádza povestnú originalitu Nintenda, ktoré aj po všetkých tých rokoch dokáže robiť jednoduché hry, ktoré vás neprestanú prekvapovať. Celá recenzia Luigi's Mansion 3.


14. Astral Chain – Futuristický masaker dosahujúci astrálne roviny


Alza Magazín

Astral Chain (hra)

Akčnú adventúru, hack and slash Astral Chain vyvíja štúdio PlatinumGames a vydáva spoločnosť Nintendo. Hra vychádza 30. 8. 2019 na Switch bez českej lokalizácie a obsahuje multiplayer. | Homepage

Najlepšie hry na Nintendo Switch – Astral Chain

Ak niečo štúdio PlatinumGames vie dobre, potom sú to efektné akčné šou. A aj napriek tomu, že titulov z tohto žánru majú za sebou veľa, stále sa im darí prichádzať s originálnymi nápadmi, čoho je Nintendo Switch exkluzivita Astral Chain jasným dôkazom. Hra ponúka atraktívne prostredie futuristické metropoly, výborný súbojový systém, ale predovšetkým hlavného hrdinu pripútaného k živej zbrani s názvom Legion, ktorú môžete ovládať nezávisle a jej unikátne schopnosti využívať v boji proti astrálnym bytostiam s názvom chiméry. Ak hľadáte akčnú hru odtrhnutú z reťaze, Astral Chain sa nedá neodporučiť.

Štěpán Lenk

Štěpán Lenk

„Ako teda najnovší titul štúdia PlatinumGames dopadol? Aj napriek niektorým mojim výhradám veľmi dobre. Za pozitívny dojem môže predovšetkým skvele spracovaný a zábavný súbojový systém na čele s nevšedným použitím Legionu, výborná grafika a vydarený level dizajn. Hra trochu stráca tempo vo vyšetrovacích pasážach, akonáhle sa ale so svojimi Legionom opäť dostanete do víru akcie, vaše nadšenie bude stúpať nahor ako héliový balónik odtrhnutý z reťaze.“.


13. Super Smash Bros. Ultimate – Všetci proti všetkým!


Alza Magazín

Super Smash Bros. Ultimate (hra) | Super Smash Bros. (IP)

Bojovka Super Smash Bros. Ultimate je súčasťou hernej série Super Smash Bros. Titul vyvíja Bandai Namco Studios a Sora Ltd. a vydáva spoločnosť Nintendo. Hra vychádza 7. 12. 2018 na Switch bez českej lokalizácie a obsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | Recenzia

Najlepšie hry na Nintendo Switch – Super Smash Bros. Ultimate

Super Smash Bros. Ultimate je pokračovaním populárnej bojovkovej série, ktorá v ultimátnom crossoveri prepája postavy z mnohých samostatných sérií (Super Mario, Donkey Kong, Kirby, Metal Gear Solid, Zelda, Metroid, Pokémon). Celá hra pôsobí tak trochu ako veľká bitka videoherných charakterov, ktoré sa náhodou stretli v jednej krčme, predovšetkým ale ponúka naozaj skvelý súbojový systém a množstvo hrateľných postáv a arén inšpirovaných existujúcimi úrovňami z legendárnych herných značiek. Dosť možno najlepšia bojovka, ktorá je momentálne na Switchi dostupná.

Štěpán Lenk

Štěpán Lenk

„Musím povedať, že nejaké vyložené chyby na Super Smash Bros. Ultimate hľadám naozaj ťažko... Až škandalózne množstvo hrateľných hrdinov, levelov, režimov a hudby vás jednoducho ohromí a pripúta k obrazovke na dlhé hodiny až dni. Máme tu vynikajúce pokračovanie obľúbenej série, výbornú bojovku a jednoducho skvelú hru.“ Celá recenzia Super Smash Bros. Ultimate.


12. Animal Crossing: New Horizons – Reštart vášho života


Alza Magazín

Animal Crossing: New Horizons (hra) | Animal Crossing (IP)

Sociálny simulátor Animal Crossing: New Horizons je súčasťou hernej série Animal Crossing. Titul vyvíja štúdio Nintendo EPD a vydáva spoločnosť Nintendo. Hra vychádza 20. 3. 2020 na Switch bez českej lokalizácie a obsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | Recenzia 

Najlepšie hry na Nintendo Switch – Animal Crossing: New Horizons

Roztomilý mix survival adventúry a budovateľskej stratégie ponúka ultimátny útek od zrýchlenej modernej doby a stresov veľkomesta. V tejto hre od spoločnosti Nintendo totiž necháte svoj doterajší život za chrbtom a začnete od úplného začiatku na (takmer) pustom ostrove. Vašou jedinou úlohou je svoje nové bydlisko zariaďovať a zveľaďovať, vtip je ale v tom, že vás vlastne nikto do ničoho nenúti. Všetko si robíte vlastným tempom a či zostanete v stane, vybudujete obriu vilu, alebo svoje dni strávite lovením rýb, je len na vás. Pokiaľ chcete trochu spomaliť, Animal Crossing: New Horizons je ideálnou voľbou.

filip Nemec

Filip Němec

„Animal Crossing: New Horizons je zmesou survival adventúry, simulátora života a do značnej miery tiež budovateľskej stratégie, pričom vo všetkých týchto oblastiach sa hra nijako výrazne nepotkne, hoci muchy sa nájdu všade. Tým najúžasnejším je však voľnomyšlienkárska sandboxová hrateľnosť, ktorá má potenciál zabaviť na dlhé mesiace, v extrémnom prípade až roky.“. celá recenzia Animal Crossing: New Horizons.


11. Diablo 3: Eternal Collection – Kompletná edícia pekla


Alza Magazín

Diablo 3 (Hra) | Diablo (IP)

Akčné RPG, hack and slash Diablo 3 je súčasťou hernej série Diablo. Titul vyvíja a vydáva štúdio Blizzard Entertainment. Hra vychádza 15. 5. 2012 na PC, 3. 9. 2013 na PS3 a Xbox 360, 19. 8. 2014 na PS4 a Xbox One a 2. 11. 2018 na Switch. Hra vychádza bez českej lokalizácie a obsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | Recenzia – Switch

Najlepšie hry na Nintendo Switch – Diablo 3: Eternal Collection

Legendárna akčná RPG séria Diablo od štúdia Blizzard zavítala aj na konzolu Nintendo Switch a ukázala, že nekonečné kosenie pekelných démonov a iných nadprirodzených bytostí je pre túto platformu ako stvorené. Či už budete hrať sami, v lokálnom alebo online multiplayeri, typicky návyková hrateľnosť vás k obrazovke priamo prikove, hra navyše na Switch vyšla v kompletnej podobe so všetkými datadiskami a rozšíreniami. Ak ste teda Diablo 3 (ktoré pôvodne vyšlo v roku 2012) nejakým zázrakom do dnešného dňa minuli, neváhajte. Hra je to stále skvelá a na Diablo 4 si ešte počkáme.

Štěpán Lenk

Štěpán Lenk

„Diablo 3 Eternal Collection je vynikajúci port, ktorý výbornú pôvodnú hru na novej platforme prezentuje v úplne vybrúsenej podobe. Možnosť vďaka mobilite Nintenda Switch kosiť démonov a nakopať zadok samotnému Pánovi Teroru takmer kedykoľvek, kdekoľvek a s kýmkoľvek je jednoducho na nezaplatenie. Ak vám toto výborné akčné RPG doteraz z nejakého dôvodu unikalo (vy kacíri!) a vlastníte Nintendo Switch, všetko nechajte tak a uháňajte si pre svoju kópiu. Predsa by ste nenechali Pána Teroru čakať?“. Celá recenzia Diablo 3: Eternal Collection.


10. The Witcher 3: Wild Hunt – Zaklínač v cestovnej edícii


Alza Magazín

The Witcher 3: Wild Hunt (Hra) | The Witcher (IP)

Akčné RPG The Witcher 3: Wild Hunt je súčasťou hernej série The Witcher, ktorá vychádza z rovnomennej knižnej predlohy. Titul vyvíja štúdio CD Projekt RED a vydáva spoločnosť CD Projekt. Hra vyšla 19. 5. 2015 na PC, PS4 a Xbox One a 15. 10. 2019 na Switch, neskôr dorazí tiež na PS5 a Xbox Series X . Hra obsahuje českú lokalizáciu (text) a neobsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | Recenzia – Switch

Najlepšie hry na Nintendo Switch – The Witcher 3: Wild Hunt

Tretie videoherné dobrodružstvo zaklínača Geralta od štúdia CD Projekt Red by si miesto v našom rebríčku zaslúžilo už len kvôli obriemu hernému svetu, ktorý tvorcovia dokázali na Nintendo Switch vtesnať. Okrem toho je však The Witcher 3: Wild Hunt aj päť rokov po svojom pôvodnom vydaní stále vynikajúcim akčným RPG s podareným príbehom, výborne napísanými postavami a solídnym súbojovým systémom, ktoré si navyše vďaka verzii pre Switch môžete zahrať prakticky kedykoľvek a kdekoľvek. Samozrejme s ohľadom na výkon tejto konzoly muselo dôjsť k určitým grafickým kompromisom, na výslednom zážitku to ale hre nijak neuberá.

Štěpán Lenk

Štěpán Lenk

„Zaklínač 3 je aj viac ako 4 roky po svojom pôvodnom vydaní stále vynikajúcim akčným RPG, ktoré ohromuje výborným príbehom, skvele napísanými postavami, solídnym súbojovým systémom a obrím otvoreným svetom. Bohužiaľ, verzia pre konzolu Nintendo Switch značne utrpela po vizuálnej stránke kvôli nutnosti čo najviac zraziť hardvérové nároky. Je to síce pochopiteľné, v TV móde ale očividný grafický downgrade až príliš bije do očí, najmä v prípade ak už ste Zaklínača predtým hrali na inej platforme. Aj tak ale ide o bezpochyby kvalitné akčné RPG, ktoré patrí medzi tých najlepších zástupcov svojho žánru na Nintende Switch.“ . Celá recenzia The Witcher 3: Wild Hunt.


9. Mario Kart 8 Deluxe – Nikdy nekončiace preteky


Alza Magazín

Mario Kart 8 Deluxe (hra) | Mario Kart (IP)

Pretekárska hra Mario Kart 8 Deluxe je súčasťou hernej série Mario Kart. Titul vyvíja štúdio Nintendo EAD a vydáva spoločnosť Nintendo. Hra vychádza  28. 4. 2017 na Switch. Titul vychádza bez českej lokalizácie a obsahuje multiplayer. | Homepage

Najlepšie hry na Nintendo Switch – Mario Kart 8 Deluxe

A zasa ten Mario. Tentoraz však táto sympatická postavička nasadne do pretekárskych motokár a rovno k sebe prizve celú partiu svojich priateľov, napríklad aj z iných hier. V bláznivých pretekoch sa tak na jednej trati môže stretnúť Mario, Link, Donkey Kong a mnoho ďalších postáv z titulov od Nintenda. Mario Kart 8 Deluxe je ale priamo definíciou gaučovej zábavy – lokálny aj online multiplayer, veľa pretekárov, úrovní, režimov a prekvapivo bohatý systém postupu, kde si hraním postupne odomykáte nové vozidlá a ich časti, ktorých výmenou môžete slobodne upravovať jazdné vlastnosti svojej motokárky.Alza Magazín

The Legend of Zelda: Link's Awakening (hra) | The Legend of Zelda (IP)

Akčná adventúra The Legend of Zelda: Link's Awakening je remake rovnomenného titulu z roku 1993 a je súčasťou hernej série The Legend of Zelda. Titul vyvíja štúdio Nintendo EPD a vydáva spoločnosť Nintendo. Hra vychádza 20. 9. 2019 na Switch bez českej lokalizácie a multiplayera. | Homepage


Články: | Recenzia

Najlepšie hry na Nintendo Switch – The Legend of Zelda: Link's Awakening

Séria The Legend of Zelda je videohernou klasikou, to je jednoducho fakt a nič sa s tým už nedá robiť. Vzhľadom na svoje nadčasové mechanizmy a príbeh je prevažná väčšina dielov bez väčších problémov hrateľná aj dnes, mnoho z nás ale určite premýšľalo, ako by toto dobrodružstvo vyzeralo v modernom prevedení. Odpoveďou na túto otázku je remake The Legend of Zelda: Link's Awakening, ktorý pôvodne čiernobielu izometrickú hru povýšil na farebnú akčnú adventúru oplývajúcu vylepšenou hrateľnosťou, ktorú by nemal ignorovať žiadny majiteľ Switchu.

filip Nemec

Filip Němec

„Sám som si hovoril, či ma The Legend of Zelda: Link's Awakening dokáže dostatočne uspokojiť, keď viem, že už je v príprave pokračovanie Breath of the Wild. Nakoniec som si ale možno aj vďaka tomu hranie ešte viac užil, pretože sú vidieť ako výrazné spoločné znaky s najnovšími dielmi, tak aj významný posun. Séria The Legend of Zelda sa z nenápadnej, izometrickej čiernobielej hry stala skvelou akčnou adventúrou, ktorá aj po všetkých tých rokoch neprestáva prekvapovať. Link's Awakening by tak nemalo uniknúť žiadnemu fanúšikovi Zeldy ani majiteľovi Switchu.“. Celá recenzia The Legend of Zelda: Link's Awakening.


7. Super Mario Odyssey – Mario sa vracia do akcie


Alza Magazín

Super Mario Odyssey (hra) | Super Mario (IP)

Plošinovka Super Mario Odyssey je súčasťou hernej série Super Mario. Titul vyvíja štúdio Nintendo EPD a vydáva spoločnosť Nintendo. Hra vychádza 27. 10. 2017 na Switch. Titul vychádza bez českej lokalizácie a obsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | Recenzia

Najlepšie hry na Nintendo Switch – Super Mario Odyssey

Fúzatý inštalatér Mario je nespochybniteľnou videohernou ikonou, každý nový titul s ním v hlavnej úlohe sa tak prirodzene stáva malou udalosťou. Super Mario Odyssey sa vracia ku skákačkovým koreňom, v rámci mariovskej série ale tento titul priniesol veľa nového, ako je 3D svet, mnoho rôznorodých úrovní na preskúmanie (napríklad New York) a predovšetkým plne ovládateľná čiapočka s názvom Cappy, ktorá vám pomôže vyriešiť nejedny puzzle. Slávny Mario tak na Nintendo Switch rozohráva pútavé dobrodružstvo plné nápadov a pohodovej hrateľnosti, ktoré navyše zabavia až na prekvapivo dlhý čas.

filip Nemec

Filip Němec

„Prechod Maria do otvoreného prostredia s výrazne akčnejšou hrateľnosťou strašil mnoho klasických fanúšikov starého Maria podobne, ako sa ten nový Mario strachuje o svoj klobúk. Nintendo však tento dôležitý krok zvládlo na jednotku. Super Mario Odyssey je hra na niekoľko desiatok hodín a aj po dohraní príbehu je čo objavovať. Ak vás napríklad mrzí, že sa tentoraz neukázal Luigi, môžete druhý Joy-Con zveriť kamarátovi či svojmu potomkovi.“. Celá recenzia Super Mario Odyssey.


6. Hades – Do antického pekla a späť


Alza Magazín

Hades (hra)

Rogue-like bojovku Hades vyvíja a vydáva štúdio Supergiant Games. Hra vychádza 17. 9. 2020 na PC a Switch bez českej lokalizácie a neobsahuje multiplayer. | Homepage

Najlepšie hry na Nintendo Switch – Hades

Dosť možno jedno z najväčších prekvapení roku 2020. Príbeh akčného rogue-like Hades od štúdia Supergiant Games vychádza z bájí a povestí starého Grécka, v ktorej vás vezme na krvavú prechádzku Zagreus, syn vládcu podsvetia Háda snažiaci sa utiecť z hlbín antického pekla. Hra nás uchvátila dynamickým súbojovým systémom, veľkým počtom schopností, vysokou znovu hrateľnosťou a samozrejme atraktívnou témou gréckej mytológie, čo z nej v celkovom zozname robí jeden z najlepších počinov ako v knižnici Nintendo Switch, tak aj roku 2020.

Jakub Němec

Jakub Němec

„Akčný rogue-like Hades je splneným snom všetkých, ktorí túžili po dynamickom súbojovom systéme, obrovskom počte zručnostných kombinácií, vysokej znovu hrateľnosti a podarenom rozprávaní príbehu na motívy antických bájí. Až na niekoľko mušiek ide o skvelú hru nielen pre fanúšikov žánru“.


5. Hollow Knight – Príbeh hmyzieho rytiera


Alza Magazín

Hollow Knight (hra)

Akčnú plošinovku Hollow Knight vyvíja a vydáva štúdio Team Cherry. Hra vychádza 24. 2. 2017 na PC12. 6. 2018 na Switch25. 9. 2018 na PS4 a Xbox One bez českej lokalizácie a multiplayera. | Homepage


Články: | Recenzia

Najlepšie hry na Nintendo Switch – Hollow Knight

V 2D akčnej adventúre Hollow Knight od štúdia Team Cherry sa ujmete úlohy malého hmyzieho rytiera, ktorý postupne skúma prastaré kráľovstvo Hallownest a objavuje jeho dávno zabudnuté tajomstvá. Hra okrem precíznej hrateľnosti a krásne kreslenej grafiky fascinuje predovšetkým úžasne pochmúrnou atmosférou bizarného hmyzieho sveta s prepracovanou mytológiou, za zmienku však stojí aj znamenitý súbojový systém a skákačkové pasáže okorenené nezabudnuteľnými bossfightmi, ktoré svojou kvalitou v ničom nezaostávajú napríklad za sériou Dark Souls.

Štěpán Lenk

Štěpán Lenk

„Nemá cenu chodiť okolo horúcej kaše, Hollow Knight je výborná skákačka oplývajúca fantasticky navrhnutými lokáciami, výbornou atmosférou a skvelou hrateľnosťou. Vyššia obťažnosť a niektoré herné mechanizmy navyše pripomínajú legendárnu sériu Dark Souls, čo možno niekomu nebude po chuti, ja osobne s tým ale nemám najmenší problém a len to v mojich očiach celkovú zábavnosť hry umocňuje.“ Celá recenzia Hollow Knight.


4. Ori and the Will of the Wisps – Záchrana magického lesa druhýkrát


Alza Magazín

Ori and the Will of the Wisps (hra) | Ori (IP)

Akčná plošinovka, metroidvania Ori and the Will of the Wisps je druhý diel hernej série Ori. Hru vyvíja Moon Studios a vydáva spoločnosť Xbox Game Studios. Ori and the Will of the Wisps vychádza 11. 3. 2019 na PC a Xbox One s oficiálnym českým prekladom (text) a 17. 9. 2020 na Switch. Hra neobsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | Recenzia Ori and the Will of the Wisps | Recenzia Ori and the Blind Forest

Najlepšie hry na Nintendo Switch – Ori and the Will of the Wisps

Pokračovanie výborne hodnoteného titulu Ori and the Blind Forest (ktorý tiež všetkými desiatimi odporúčame) je jedným z mála prípadov, keď tvorcovia vylepšia fungujúcu formulku snáď v každom možnom ohľade. Ori and the Will of the Wisps od vývojárov z Moon Studios je nielen perfektne spracovaná skákačka v štýle žánru metroidvania, ale z audiovizuálneho hľadiska až takmer umeleckým dielom s prekrásnou ručne maľovanou grafikou a orchestrálnou hudbou. Príbeh Ori, strážkyne magického lesa a jej priateľov, vás chytí a nepustí, či už kvôli až prekvapivo emocionálnemu príbehu či relatívne vysokej obťažnosti.

Jakub Němec

Jakub Němec

„Naozaj musím priznať, že sa pokračovanie Ori and the Will of the Wisps tvorcom z Moon Studios veľmi podarilo. Počas hodín v spoločnosti svetielkujúcej Ori prežijete dojímavý príbeh a budete trpieť nad náročnosťou niektorých pasáží, aby ste následne euforicky mávali rukami nad hlavou ako pri finišovaní maratónu.“. Celá recenzia Ori and the Will of the Wisps.


3. Super Mario Maker 2 – Postavte svet svojmu Mariovi


Alza Magazín

Super Mario Maker 2 (hra) | Super Mario (IP) | Super Mario Maker (IP)

Plošinovka, level editor Super Mario Maker 2 je sequel k hre Super Mario Maker. Titul vyvíja štúdio Nintendo EPD a vydáva spoločnosť Nintendo. Hra vychádza 28. 6. 2019 na Switch bez českej lokalizácie a obsahuje multiplayer. | Homepage

Najlepšie hry na Nintendo Switch – Super Mario Maker 2

Tento titul by bolo na prvý pohľad jednoduché zavrhnúť ako ďalší z radu skákaček s Mariom v hlavnej úlohe, pravda je však úplne inde. Samozrejme, jadro hry zostáva, s Mariom teda prechádzate predpripravené 2D úrovne a snažíte sa úspešne dostať až na koniec, okrem toho ale Mario Maker 2 svojim hráčom dáva do rúk aj naozaj robustný level editor umožňujúci tvorbu vlastných úrovní a ich jednoduché zdieľanie s ostatnými hráčmi. Obria ponuka možností a prvkov zaručuje, že môžete dať svojej kreativite voľný priechod a stvoriť prakticky čokoľvek. Pre fanúšikov fúzatého inštalatéra povinnosť.


2. Divinity: Original Sin 2 – Definitive Edition – Hriešne dobré RPG


Alza Magazín

Divinity: Original Sin 2 (hra) | Divinity (IP)

RPG Divinity: Original Sin 2 je súčasťou hernej série Divinity. Titul vyvíja Larian Studios, ktoré ho aj vydáva spoločne so spoločnosťou Bandai Namco Entertainment. Hra vychádza 14. 9. 2017 na PC, 31. 8. 2018 vo vylepšenej definitívnej edícii na PS4, Xbox One a 4. 9. 2019 na Switch. Titul vychádza bez českej lokalizácie a obsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | Recenzia

Najlepšie hry na Nintendo Switch – Divinity: Original Sin 2 – Definitive Edition

Keď príde na tvorbu izometrických RPG zo starej školy s pútavou dejovou líniou, prepracovanou tvorbou charakterov a množstvom rozhodnutí, ktorými zásadne ovplyvňujete vývoj svojho príbehu, patrí štúdio Larian medzi absolútnu špičku. V Divinity: Original Sin 2 náležite demonštrovali svoje kvality a hráčom naservírovali hutný fantasy zážitok, v ktorom môžu stráviť pokojne stovky hodín. Na Nintendo Switch navyše tento titul dorazil v definitívnej edícii, ktorá prináša tisíce menších vylepšení základnej hry, vrátane razantne prepracovaného tretieho aktu príbehu.

Ondřej Zeman

Ondřej Zeman

„Divinity: Original Sin 2 možno bez väčšieho rozmýšľania označiť za najvýraznejšie RPG súčasnosti. Vývojári z Larian Studios vytvorili dielo, ktoré veľmi uspokojivo prezentuje základné prvky tohto obľúbeného žánru, a aby toho nebolo málo, pridáva nové aspekty, ktoré ho v mnohých ohľadoch posúvajú vpred. Fanúšikom kvalitných príbehov a dobre navrhnutých súbojov môžem investíciu do tohto ašpiranta na RPG roka smelo odporučiť.“. Celá recenzia Divinity: Original Sin 2.


1. The Legend of Zelda: Breath of the Wild – Nová kapitola legendy


Alza Magazín

The Legend of Zelda: Breath of the Wild (hra) | The Legend of Zelda (IP)

Akčná adventúra The Legend of Zelda: Breath of the Wild je súčasťou série The Legend of Zelda. Titul vyvíja štúdio Nintendo EPD a vydáva spoločnosť Nintendo. Hra vychádza 3. 3. 2017 na Wii U a Switch bez českej lokalizácie a multiplayera. | Homepage

Najlepšie hry na Nintendo Switch – The Legend of Zelda: Breath of the Wild

The Legend of Zelda: Breath of the Wild je vlajkovou loďou hybridnej konzoly Nintendo Switch, aj napriek tomu, že toto akčné RPG zároveň vyšlo aj pre sesterskú platformu Wii U. Najnovší diel legendárnej videohernej série priniesol novú kapitolu príbehu udatného bojovníka Linka a princeznej Zeldy, ktorý sa odohráva v krásnom otvorenom svete kráľovstva Hyrule a jeho priľahlých regiónoch. Kombinácia vynikajúcej hrateľnosti plnej zábavných mechanizmov (šplhanie, varenie atď.), podareného súbojového systému, zaujímavej dejovej línie a štýlového vizuálu tak spoločnosti Nintendo zaistila jasný hit a novodobú klasiku žánru.

Najlepšie hry na Nintendo Switch v roku 2019

• Špeciál: 8. 12. 2019 • Autor: Štěpán Lenk

Nejlepší hry na Switch v roce 2019; Ori and the Blind Forest

Japonský herný gigant Nintendo na začiatku roka 2019 nadviazal tam, kde skončil v roku 2018 – naďalej teda rozširoval svoju hernú knižnicu pestrou ponukou zloženou z mixu kvalitne prevedených portov hier z ostatných platforiem a exkluzívnych titulov, čo náš rebríček vcelku potvrdzuje. A aj keď u nás popularita konzoly Nintendo Switch nedosahuje také výšiny, ako napríklad v prípade konkurenčných konzol PS4 alebo Xbox One, vo zvyšku sveta sa tejto inovatívnej prenosnej mašinke darí viac než dobre.

O tom svedčí nielen nová Lite verzia konzoly, ale aj zástupy hier, ktoré sa uchádzali o umiestnenie v našom rebríčku. Redakčné debaty boli dlhé a náročné a mnohé želiezka z našich osobných ohňov sa do finále ani neprebojovali (Torchlight 2, Fire Emblem: Three Houses, What Remains of Edith Finch). Nakoniec sa nám ale podarilo zoznam tých 10 najlepších zostaviť podľa nášho najlepšieho vedomia a svedomia, takže ak chcete vedieť, aké tohtoročné tituly by ste si nemali nechať ujsť, odložte na chvíľu Joy-Cony a pustite sa do čítania. Začíname na 10. priečke.

10. Mortal Kombat 11 – Brutálna nakladačka dorazila na Switch


• Žáner: Bojovka • Multiplayer: Áno (online) • Vývojár: NetherRealm Studios • Vydavateľ: Warner Bros. interactive Entertainment • Platformy a Dátum vydania: PCPS4, Xbox One (23. apríla 2019), Switch (10. mája 2019), Google Stadia Homepage • Čeština: Nie • Hodnotenie: Recenzia – 85 %


Najlepšie hry na Nintendo Switch v roku 2019 – Mortal Kombat 11

Ponuka hier na Nintendo Switch bojovkami zrovna nepreteká, nebolo teda pochýb, že si Mortal Kombat 11 nejakú tú priečku vybojuje aj bez nadmerného lámania kostí a trhania vnútorností. Vývojári z NetherRealm Studios na 11. diele svojej legendárnej série odviedli skvelú prácu a svojim fanúšikom priniesli dostatok hrateľných bojovníkov, zábavný príbeh a skvele brutálnu hrateľnosť, zároveň sa ale nebáli trochu poštelovať osvedčené herné mechanizmy, za čo si v našej recenzii (PS4 verzia) odniesli veľmi slušných 85 %. Mortal Kombat 11 na Switch dorazil 23. apríla 2019, a my len podotkneme: Flawless Victory!

Štěpán Lenk

Štěpán Lenk

„Mortal Kombat 11 je vynikajúca bojovka, to je bez debát. Zábavný príbeh, skvelý súbojový systém, brutalita nasiaknutá čiernym humorom a veľa postáv a obsahu poteší každého fanúšika, trochu ale zamrzí nutnosť grindovať pre získanie niektorých kozmetických predmetov.“


• Kompletná recenzia Mortal Kombat 11


9. Trine 4: The Nightmare Prince umožňuje hráčom zabudnúť na slabší tretí diel


• Žáner: Adventúra, plošinovka • Multiplayer: Áno (co-op) • Vývojár: Frozenbyte • Vydavateľ: Modus Games • Platformy a Dátum vydania: PC, PS4, Xbox One, Switch (8. októbra 2019) Homepage • Čeština: Áno (text) • Hodnotenie: Recenzia – 89 % (PC)


Najlepšie hry na Nintendo Switch v roku 2019 – Trine 4: The Nightmare Prince

Štúdio Frozenbyte v roku 2019 priviedlo na svet už štvrtý diel svojej čarovne vyzerajúcej fantasy adventúry Trine, čím si okamžite vylepšilo reputáciu pošramotenú nie príliš podareným tretím dielom. Trine 4: The Nightmare Prince vsádza na parádnu hrateľnosť založenú na kombinácii schopností troch úplne odlišných charakterov (zlodejka, kúzelník, bojovník), riešení logických rébusov a boji s nebezpečnými nepriateľmi, a vyhráva jackpot. Trine 4 vyšlo 8. októbra a v našej recenzii (PC verzia) si odnieslo magických 89 %, čo mu zabezpečilo 9. miesto v tohtoročnom zozname najlepších hier na Nintendo Switch.

Ondřej Zeman

Ondřej Zeman

„Trine 4: The Nightmare Prince je krásna adventúra, s ktorej pomocou vývojári z Frozenbyte svetu ukazujú, že ak sa vyhnú trom rozmerom, sú schopní tvoriť kvalitné diela, ktoré očaria nielen vizuálom, ale aj hrateľnosťou.“


• Kompletná recenzia Trine 4: The Nightmare Prince


8. Pokémon: Sword and Shield – Pochytajte ich všetkých!


• Žáner: RPG • Multiplayer: Áno • Vývojár: Game Freak • Vydavateľ: Nintendo • Platformy a Dátum vydania: Switch (15. novembra 2019) Homepage • Čeština: Nie • Hodnotenie: Recenzia – 83 %


Najlepšie hry na Nintendo Switch v roku 2019 – Pokémon: Sword and Shield

Pokémoni sa už síce na Nintende Switch párkrát objavili v rámci spin-offu, na pravé pokračovanie série Pokémon ale oddaní fanúšikovia čakali ako na zmilovanie profesora Oaka. 15. novembra 2019 vývojári z Game Freak priaznivcom tejto kultovej značky konečne splnili želanie a spoločne s vreckovými príšerkami ich v novom dobrodružstve pozvali k objavovaniu nového regiónu s názvom Galar. Pokémon: Sword & Shield síce nijako zásadne neinovuje hrateľnosť, na druhej strane ale prináša veľa drobných vylepšení zabehnutých mechanizmov, takže na konci našej recenzie skončilo v Pokéballe krásne hodnotenie 83 %.

Štěpán Lenk

Štěpán Lenk

„Nejde síce o žiadnu zásadnú evolúciu v rámci série, predstavené novinky a vylepšenia herných mechanizmov však vo väčšine prípadov dávajú zmysel. Štúdio Game Freak odviedlo dobrú prácu a ponúka hráčom podarené dobrodružstvo s milou atmosférou a chytľavou hrateľnosťou, ktoré si bez problémov užijú úplní nováčikovia, ale aj ostrieľaní veteráni, ktorí už majú nejakú tú hru s vreckovými príšerkami za sebou.“


• Kompletná recenzia Pokémon: Sword and Shield


7. The Witcher 3: Wild Hunt – Impozantné RPG v cestovnom balení


• Žáner: Akčné RPG • Multiplayer: Nie • Vývojár: CD Projekt RED • Vydavateľ: CD Projekt • Platformy a Dátum vydania: Switch (15. októbra 2019); PC, PS4, Xbox One (19. mája 2015) Homepage • Čeština: Áno (text) • Hodnotenie: Recenzia – 85 %


Najlepšie hry na Nintendo Switch v roku 2019 – The Witcher 3: Wild Hunt

Zaklínač Geralt sa v roku 2019 opäť vrátil do služby a so svojím výborným akčným RPG The Witcher 3: Wild Hunt dorazil aj na Nintendo Switch. Ako sa hra takej veľkosti na výkonom trochu obmedzenom switchi môže vôbec spustiť, je nám záhadou, isté ale je, že vývojári z poľského štúdia CD Projekt RED pri konverzii odviedli výbornú prácu. Samozrejme muselo dôjsť k nejakým grafickým kompromisom, avšak skvelej hrateľnosti, pútavému príbehu a vynikajúcej atmosfére to nijako neublížilo, takže si Geralt v hodnotení bez väčšej námahy vybojoval krásnych 85 %.

Štěpán Lenk

Štěpán Lenk

„Zaklínač 3 je aj viac ako 4 roky po svojom pôvodnom vydaní stále vynikajúcim akčným RPG, ktoré ohromuje výborným príbehom, skvele napísanými postavami, solídnym súbojovým systémom a obrím otvoreným svetom. Bohužiaľ, verzia pre konzolu Nintendo Switch značne utrpela po vizuálnej stránke kvôli nutnosti čo najviac zraziť hardvérové nároky.“


• Kompletná recenzia The Witcher 3: Wild Hunt


6. Astral Chain – Jedna z najvýraznejších Switch exkluzivít tohto roka


• Žáner: Akčná hack and slash adventúraMultiplayer:? • Vývojár: PlatinumGames • Vydavateľ: Nintendo • Platformy a Dátum vydania: Switch (30. augusta 2019) Homepage • Čeština: Nie • Hodnotenie: Recenzia – 83 %


Najlepšie hry na Nintendo Switch v roku 2019 – Astral Chain

Akčná adventúra Astral Chain vo fanúšikoch switchu vyvolávala Pavlovov reflex už dlho pred vydaním (30. augusta) – ide totiž o Switch exkluzivitu a zbrusu novú značku v jednom, navyše vznikajúcu pod taktovkou majstrov hack and slash – štúdia PlatinumGames. Astral Chain vás zavedie do blízkej budúcnosti, kde sa v úlohe člena špeciálnych jednotiek snažíte odvrátiť hrozbu z inej dimenzie za pomocou živých strojov legionov, s ktorými ste prepojení astrálnou reťazou. Originálna hrateľnosť, vynikajúci súbojový systém, výborná grafika a skvelá atmosféra si tak z našej recenzie odniesli nespútaných 83 %.

Štěpán Lenk

Štěpán Lenk

„Za pozitívny dojem môže predovšetkým skvele spracovaný a zábavný súbojový systém na čele s nevšedným použitím legionov, výborná grafika a vydarený level dizajn. Hra trochu stráca tempo vo vyšetrovacích pasážach, akonáhle sa ale so svojím legionom opäť dostanete do víru akcie, vaše nadšenie bude stúpať nahor ako héliový balónik odtrhnutý z reťaze.“5. Luigi's Mansion 3 – Kto sa bojí, nech nechodí do hotela


• Žáner: Akčná adventúra • Multiplayer: Áno (local, online) • Vývojár: Next Level Games • Vydavateľ: Nintendo • Platformy a Dátum vydania: Switch (31. októbra 2019) Homepage • Čeština: Nie • Hodnotenie: Recenzia – 83 %


Najlepšie hry na Nintendo Switch v roku 2019 - Luigi's Mansion 3

Mohlo by sa zdať, že Luigi's Mansion 3 uzatvára prvú päťku z číreho súcitu nad večne odstrkovaným Luigim, ale opak je pravdou. Piate miesto v našom rebríčku najlepších hier na Nintendo Switch si Luigi poriadne odpracoval. Podobne ako bojovníci v titule Astral Chain totiž prežil dobrodružstvo doslova z inej dimenzie. Súboje s duchmi patria k tomu najlepšiemu, čo Luigi's Mansion 3 ponúka, piate miesto si však hra zaslúži tiež za vynikajúci level dizajn a inovatívne priestorové puzzle a hádanky. V našej recenzii získal tretí diel Luigi's Mansion 83 %, loveniu duchov na switchi sa môžeme venovať od 31. októbra.

filip Nemec

Filip Němec

„Kritici by mohli namietať, že Luigi's Mansion 3 je stále o tom istom a vlastne to je z časti pravda. Lenže komu vadí, že Nathan Drake stále skáče po útesoch a vo Forze stále pretekáte v nadupaných superšportových tátošoch? Vo výsledku ponúka tretí diel pomerne dosť noviniek, ktoré sa do charakteristickej hrateľnosti podarilo implementovať veľmi dobre, hra zároveň predvádza povestnú originalitu Nintenda, ktoré aj po všetkých tých rokoch dokáže robiť jednoduché hry, ktoré vás neprestanú prekvapovať.“


• Kompletná recenzia Luigi's Mansion 3


4. Divinity: Original Sin II: Definitive Edition – Jedno z najlepších RPG súčasnosti


• Žáner: RPG • Multiplayer: Áno (online, co-op) • Vývojár: Larian Studios • Vydavateľ: Bandai Namco Entertainment • Platformy a Dátum vydania: PC (14. septembra 2017) PS4, Xbox One (31. augusta 2018) • Homepage • Čeština: Pripravuje sa • Hodnotenie: Recenzia – 100 % (PC)


Najlepšie hry na Nintendo Switch v roku 2019 – Divinity: Original Sin II: Definitive Edition

Ak sa vám zdalo, že v ponuke Nintenda Switch chýba nejaké klasické RPG, tento rok ste museli samým nadšením skákať do vzduchu. 4. septembra totiž na Nintendo Switch dorazilo Divinity: Original Sin II: Definitive Edition štúdia Larian – geniálne RPG zo starej školy, kde s partičkou dobrodruhov odkrývate pútavý príbeh, robíte dôležité rozhodnutia zásadne ovplyvňujúce priebeh vašej hry a samozrejme bojujete so všemožnými monštrami. Kolega Ondřej Zeman Divinity: Original Sin 2 vo svojej recenzii (PC verzia) napálil 100 % hodnotenie, v celkovom rebríčku bolo ale toto majstrovské RPG nakoniec prehlasované ostatnými titulmi.

Ondřej Zeman

Ondřej Zeman

„Divinity: Original Sin 2 možno bez väčšieho rozmýšľania označiť za najvýraznejšie RPG súčasnosti. Vývojári z Larian Studios vytvorili dielo, ktoré veľmi uspokojivo prezentuje základné prvky tohto obľúbeného žánru, a aby toho nebolo málo, pridáva nové aspekty, ktoré ho v mnohých ohľadoch posúvajú vpred. "


• Kompletná recenzia Divinity: Original Sin II: Definitive Edition• Žáner: Akčná adventúra • Multiplayer: Nie • Vývojár: Nintendo EPD • Vydavateľ: Nintendo • Platformy a Dátum vydania: Switch (20. september 2019) Homepage • Čeština: Nie • Hodnotenie: Recenzia – 89 %


Najlepšie hry na Nintendo Switch v roku 2019 – The Legend of Zelda: Link's Awakening

Pokračovanie The Legend of Zelda: Breath of the Wild bolo síce zatiaľ oznámené len veľmi symbolicky, nepochybujeme ale o tom, že až hra vyjde, bude atakovať priečky najvyššie a to nielen v rámci svojej platformy. Tento rok sme si však museli vystačiť s prerábkou The Legend of Zelda: Link's Awakening, hry pôvodne vydanej v roku 1993, ktorú si ale v Nintende vzali tak do parády, že sa vyšvihla až na tretie miesto nášho rebríčka a v recenzii získala 89 %. Vizuálna stránka dostala taký upgrade, že ide v podstate o nový titul. Prerobené bolo tiež ovládanie, inventár alebo mapa a originálne puzzle a hádanky len dokazujú, ako nadčasová táto Nintendo Switch exkluzivita vydaná 20. septembra je.

filip Nemec

Filip Němec

„Sám som si hovoril, či ma The Legend of Zelda: Link's Awakening dokáže dostatočne uspokojiť, keď viem, že už je v príprave pokračovanie Breath of the Wild. Nakoniec som si ale možno aj vďaka tomu hranie ešte viac užil, pretože sú vidieť ako výrazné spoločné znaky s najnovšími dielmi, tak aj významný posun. Séria The Legend of Zelda sa z nenápadnej, izometrickej čierno-bielej hry stala skvelou akčnou adventúrou, ktorá aj po všetkých tých rokoch neprestáva prekvapovať. Link's Awakening by tak nemalo uniknúť žiadnemu fanúšikovi Zeldy ani majiteľovi Switchu.“


• Kompletná recenzia The Legend of Zelda: Link's Awakening


2. Super Mario Maker 2 – Keby sa inštalatér Mario stal architektom...


• Žáner: Plošinovka, editor máp • Multiplayer: Áno • Vývojár: Nintendo EPD • Vydavateľ: Nintendo • Dátum vydania a Platformy: Switch (28. júna 2019)Homepage • Čeština: Nie • Hodnotenie: (Metacritic 88 %)


Najlepšie hry na Nintendo Switch v roku 2019 – Super Mario Maker 2

Na druhej priečke nášho rebríčka príhodne skončil titul s dvojkou v názve – Super Mario Maker 2. Táto nesmierne lákavá kombinácia skákačky a level editora v jednom (samozrejme s legendárnym inštalatérom Mariom v hlavnej úlohe) by sa mala stať povinnou výbavou každého Nintenda Switch a jej prítomnosť na disku či SD karte by mala byť uzákonená. Zábavná hrateľnosť, režim viacerých hráčov a bohatý editor úrovní s obrou ponukou možností robí zo Super Mario Maker 2 ultimatívny mariovský zážitok, ktorý vyšiel 28. júna a zeleným vodovodným potrubím hladko pretlačil priemerné hodnotenie na serveri Metacritic 88 %.

Štěpán Lenk

Štěpán Lenk

Ak ste fanúšikmi Maria (vlastníte Switch, takže pravdepodobne ste), Super Mario Maker 2 by ste si nemali nechať ujsť, pretože si v tejto hre nájde „to svoje“ doslova každý. Pokiaľ si jednoducho chcete užiť novú Mario hru s množstvom obsahu a stavanie vlastných úrovní vás nezaujíma, Super Mario Maker 2 je tu pre vás. A ak je vaším hlavným cieľom stráviť stovky hodín v editore levelov, priviesť k životu vaše najšialenejšie predstavy, a potom ich nazdieľať ostatným hráčom k pokoreniu, Super Mario Maker 2 je tu pre vás.


1. Ori and the Blind Forest: Definitive Edition – Famózna skákačka žiari aj na switchi


• Žáner: Adventúra, plošinovka • Multiplayer: Nie • Vývojár: Moon Studios • Vydavateľ: Xbox Game Studios • Platformy a Dátum vydania: PC, Xbox One (11. marca 2015); Switch (27. september 2019) Homepage • Čeština: Nie   • Hodnotenie: Recenzia – 99 %


Najlepšie hry na Nintendo Switch v roku 2019 – Ori and the Blind Forest: Definitive Edition

Máte radi skákačky? Potom tu máme hru, ktorú si jednoducho musíte zahrať. Po 5 rokoch od pôvodného vydania na Xboxe Ori prebehol na konkurenčnú platformu s kompletnou edíciou a umižnil tak majiteľom Nintenda Switch prežiť vizuálne podmanivý a emocionálne vyčerpávajúci príbeh o záchrane jedného posvätného lesa. Prekrásna ručne kreslená grafika, excelentná hudba a vynikajúca hrateľnosť na kolegu Filipa Němca zapôsobila natoľko, že vo svojej recenzii bez zaváhania udelil 99 %, vďaka čomu sa po dlhých redakčných diskusiách stal Ori and the Blind Forest najlepšiou hrou na Nintendo Switch v roku 2019.

Filip Němec

Filip Němec

„Ori and the Blind Forest: Definitive Edition na Switch je jasne tou najlepšou verziou, ktorú hra aktuálne ponúka a mňa osobne prekvapilo napríklad aj to, že v dokovacom režime je hra ešte krajšia ako v tom handheldovom. Väčšina portov totiž grafické nedostatky schováva za menšie rozlíšenie Switchu a na veľkej obrazovke už toľko nežiaria, nie však v tomto prípade. Vďaka tomu, ale aj ďalším vylepšeniam, Ori and the Blind Forest na Nintendo Switch získava takmer maximálne hodnotenie.”

Najlepšie hry na Nintendo Switch 2018 (2/4)

Top hry na Nintendo Switch júl – september 2018

Donkey Kong Country: Tropical Freeze – Geniálne obtiažna skákačka

Žáner: Arkádová skákačka   | Vývojár: Retro Studios   | Vydavateľ: Nintendo | Platformy a Dátum vydania: Switch (4. mája 2018) | Homepage: donkeykong.nintendo.com/tropical-freeze/ | Hodnotenie: Recenzia – 85 %

Ak je Nintendo Switch úplne ideálnou platformou na určitý žáner, sú to práve skákačky a plošinovky. Dominanciu v rámci tohto žánru dlhodobo preukazuje opičiak Donkey Kong, ktorý so svojou jednoduchou, avšak starostlivo vyladenou hrateľnosťou pravidelne devastuje všemožné rebríčky najlepších hier nielen na Nintendo Switch aj sebaovládanie hráčov. Rovnako ako iné hry z tejto série sa totiž Donkey Kong Country: Tropical Freeze, ktoré vyšlo 4. mája, vyznačuje vysokou obtiažnosťou, ktorá vám nedá nič zadarmo.

Donkey Kong Country: Tropical Freeze obohacuje pôvodnú hru o Funky režim

Fanúšikovia Nintenda určite spoznajú, že tento titul už raz na konzolách tohto japonského výrobcu vyšiel. Donkey Kong Country: Tropical Freeze od Retro Studios zavítal pôvodne na Nintendo Wii U, ale na Switch nepriskákal Donkey Kong v obyčajnom porte. Novinkou je najmä Funky režim, ktorý nováčikom pridá životy a mierne uľahčí hrateľnosť, predovšetkým ale víta surferského pohodára Funky Konga, ktorý na svojej doske zdolá pre Donkeyho inak smrteľné prekážky a navyše dokaže pár zaujímavých kúskov, ktoré celú hrateľnosť výrazne ozvláštnia.

Donkey Kong Country: Tropical Freeze si miesto v rebríčku top hier pre Nintendo Switch rozhodne zaslúži, obstál totiž aj v konkurencii ostatných platforiem, keď sa dostal do nášho výberu najlepších hier pre druhý kvartál roka 2018, kde obsadil 5. miesto. Tropical Freeze vyniká skvelou hrateľnosťou plnou výziev vďaka podarenému level dizajnu, krásnym vizuálom a tiež kooperatívnym režimom pre dvoch hráčov, ktorý je pre Nintendo Switch ako stvorený. – Filip Němec

Donkey Kong Country: Tropical Freeze; screenshot: postavy Donkey Kong Country: Tropical Freeze; screenshot: kooperácia Donkey Kong Country: Tropical Freeze; screenshot: Funky Kong

Obrázok 1: Donkey Kong je síce hlavnou postavou, ale na celé dobrodružstvo nebude sám. Obrázok 2: Ďalšie postavy nájdu využitie aj pri hre jedného hráča, viac si ich však užijete v kooperácii. Obrázok 3: Novinkou Nintendo Switch verzie je Funky Kong a jeho viacúčelová surfovacia doska.Hollow Knight – Atmosférický prieskum hmyzej ríše

Žáner: Akčná skákačka   | Vývojár: Team Cherry   | Vydavateľ: Team Cherry   | Platformy a Dátum vydania: Switch (12. júna 2018), PC (24. februára 2017)   | Homepage: hollowknight.com/ | Hodnotenie: Recenzia – 90 %

Hollow Knight je atmosférická skákačka od štúdia Team Cherry, ktorá prvýkrát uzrela svetlo sveta už v roku 2017 na pevných diskoch PC. Tu oslnila hráčov aj kritikov a celkovo sa tešila slušnému úspechu. O rok neskôr sa však PC hráči museli o tento skvost chtiac-nechtiac podeliť, pretože Hollow Knight 12. júna dorazil aj na úspešnú konzolu Nintendo Switch. A je potrebné podotknúť, že si hanbu neurobil ani na tejto platforme.

Ďalší vydarený port prichádza na Nintendo Switch

Nintendo zase raz trpezlivo vyčkávalo a zaradilo do svojej knižnice unikátny titul. Tomuto dobrodružstvu malého rytiera, ktorý relatívne sám, preskúmava temnú a záhadnú hmyziu ríšu, sa atmosférou len tak niečo nevyrovná, predovšetkým ale skvele funguje ako celok. Veľkou mierou sa na tom podieľa prekrásny vizuálny štýl, skvele navrhnuté a navzájom prepojené úrovne a vysoká obtiažnosť, kedy vás jeden neuvážený krôčik môže pokojne stáť život.

Niektoré herné mechanizmy navyše pripomínajú legendárnu sériu Dark Souls, čo možno niekoho u skákačky prekvapí, pre mňa osobne je to skvelé oživenie inak výbornej hrateľnosti. Nintende sa teda taktika portovania podarených titulov z ostatných platforiem vyplatila aj v tomto prípade a svedčí o tom aj fakt, že si v našej recenzii Hollow Knight odniesol krásnych 90 % a vyslúžil si tak miesto medzi našimi top hrami na Nintendo Switch. – Štěpán Lenk

Hollow Knight; screenshot: Greenpath Hollow Knight; screenshot: červy Hollow Knight; screenshot: obchodník

Obrázok 1: Lokácie v Hollow Knight sú prekrásne a svojou atmosférou doslova vyrážajú dych. Obrázok 2: Že by preskúmavanie hmyzieho kráľovstva bolo bezpečné, to nemôžem povedať. Obrázok 3: Počas svojich ciest stretnete veľa zaujímavých charakterov.Mario + Rabbids Kingdom Battle: Donkey Kong Adventure

Žáner: Ťahová stratégia, adventúra | Vývojár: Ubisoft | Vydavateľ: Ubisoft   | Platformy a Dátum vydania: Switch (29. júna 2018) | Homepage: rabbids.ubisoft.com/portal/en-us/games/mario-rabbids-kingdom-battle.aspx   | Hodnotenie: Recenzia – 88 %

Nestáva sa často, že by sa do akéhokoľvek rebríčka najlepších titulov dostalo „obyčajné“ príbehové rozšírenie, avšak Mario + Rabbids Kingdom Battle bol natoľko výnimočným titulom, že na akýkoľvek prídavok čakali fanúšikovia s otvorenou náručou. Ubisoft, ktorý v tomto prípade nielen hru vytvoril, ale prepožičal jej aj svojich bláznivých králikov, však hráčom nepredhazuje len tak nejaký „rýchlokvások“. DLC Donkey Kong Adventure, ktoré vyšlo 29. júna, ponúka nielen množstvo nového obsahu, ale aj minimálne 6 hodín ďalšej strategickej zábavy.

Mario + Rabbids Kingdom Battle: Donkey Kong Adventure tentoraz bez Maria

Dominancia primáta Donkey Konga v našom aktuálnom rebríčku je pozoruhodná, avšak tento milovník banánov si ju rozhodne zaslúži. Jeho postavenie je natoľko významné, že dokonca vyradil z hry samotného Maria. Pravdupovediac, hlavnými hviezdami sú ale rovnako neposedné králiky, najmä teda ich nintendové alteregá. A nie je náhoda, že z pôvodnej skladby hrdinov zostala práve Rabbid Peach, ktorá je pravdepodobne najzábavnejšou postavou.

Okrem nových charakterov a ich špeciálnych schopností (asi nie je prekvapením, že Donkey Kong sa špecializuje najmä na zbrane vyrobené z banánov), do Mario + Rabbids Kingdom Battle: Donkey Kong Adventure samozrejme prináša aj nové úrovne, ktoré sa nesú v duchu tropickej domoviny chlpáča Donkey Konga. Autori opäť žmýkajú do poslednej kvapôčky zábavný potenciál králikov, ktorí nezabúdajú ani na svoj charakteristický záchodový humor. Nechýba ani celý rad výziev a špeciálnych úrovní, ktoré sa odomknú po dohraní hry, za ktorú dáte niečo cez 15 eur, čo je pomerne rozumná cena za tak kvalitnú porciu zábavy. – Filip Němec

Mario + Rabbids Kingdom Battle: Donkey Kong Adventure; screenshot: postavy Mario + Rabbids Kingdom Battle: Donkey Kong Adventure; screenshot: Cranky Kong Mario + Rabbids Kingdom Battle: Donkey Kong Adventure; screenshot: boj

Obrázok 1: Maria a jeho parťákov strieda Donkey Kong, králičie variácie Crank Konga a všetkými milovaná Rabbid Peach. Obrázok 2: Nové postavy logicky prinášajú aj nové a originálne spôsoby boja, ktoré ozvláštnia inak nezmenený súbojový systém. Obrázok 3: Charakteristický trojfázový systém bitiek zostáva. Nové postavy, zbrane a prostredie sú však dostatočnou zmenou.Wizard of Legend – Magická diablovka mieri na Switch

Žáner: Akčná s prvkami rogue-like   | Vývojár: Contingent99   | Vydavateľ: Contingent99   | Platformy a Dátum vydania: PC, Xbox One, PS4, Switch (15. mája 2018) | Homepage: wizardoflegend.com/

Wizard of Legend je zbesilý dungeon crawler s prvkami rogue-like hier, ktorý kladie dôraz predovšetkým na dynamické kúzelnícke súboje. Pôvodne kickstarterový projekt maličkého štúdia Contingent99 sa dočkal solídneho úspechu ešte pred vydaním, cieľovú sumu 50 000 USD prekonal takmer o polovicu a pôvodne čisto PC projekt potom nakoniec skončil aj na platformách PS4, Xbox One a Nintendo Switch. Najslávnejším kúzelníkom sveta sa môžete stať od 15. mája v jednej z top hier na Nintendo Switch pre jar 2018.

Stať sa čarodejníckou legendou nie je nič jednoduché

Keď sa žiak kúzelníckej školy rozhodne stať sa legendou medzi ostatnými čarodejníkmi, je jasné, že musí dosiahnuť niečo naozaj mimoriadne. A čo môže byť lepšia príležitostí než splniť Skúšky Chaosu, každoročný test tých najsilnejších kúzelníkov organizovaný Magickou radou? Nebude to ale jednoduché, človek sa koniec koncov legendou nestane len tak pre nič za nič.

Tvorcovia zo štúdia Contingent99 vytvorili nesmierne návykovú hru v sympaticky retro-pixelovom kabátiku, ktorú pravdepodobne odložíte až pri úplnom vyčerpaní. Chvíľu trvá, kým si na frenetické tempo a obtiažnosť Wizard of Legend zvyknete, potom už na vás ale nečaká nič iné ako zábava. Rýchly pohyb a reťazenie jednotlivých kúziel je veľmi uspokojivé, súboje s nepriateľmi a bossmi príjemne ťažké, náhodne generované levely navyše každému vášmu priechodu hrou dávajú punc jedinečnosti. A vďaka verzii pre Nintendo Switch tak môžete byť v úlohe kúzelníka, ktorého prežitie závisí na neustálom pohybe, neustále v pohybe aj pri hraní. – Štěpán Lenk

Wizard of Legend; screenshot: Grimoar Wizard of Legend; screenshot: mágia Wizard of Legend; screenshot: obchodník

Obrázok 1: V Grimoári nájdete všetky doteraz získané kúzla. Obrázok 2: Čary budete vo Wizard of Legends používať takmer neustále. Obrázok 3: U obchodníkov môžete nakupovať novú výbavu.Najlepšie hry na Nintendo Switch 2018 (1/4)

Bayonetta 2 | Celeste | Kirby Star Allies | Owlboy

Bayonetta 2; Top hry na Nintendo Switch Q1 2018

Top hry na Nintendo Switch január – marec 2018

Druhý diel Top hier na Nintendo Switch určite poteší hlavne tých z vás, ktorým sa náš výber pre Q4 2017 zdal príliš "mainstreamový". Produkcia AAA titulov na začiatku roka 2018 totiž značne spomalila, čo má v kombinácii s výrazne nadpriemernou kvalitou súčasnej indie scény za následok, že v 4 tipoch pre úvodný kvartál tohto roka nájdete hneď dva kúsky, za ktorými stoja nezávislé herné štúdiá.

Bayonetta 2; Top hry na Nintendo Switch Q1 2018

Naše tipy pre január až marec 2018 sú uvedené v abecednom poradí. Bayonetta 2 však na prvé miesto bez akýchkoľvek pochybností patrí. Mocná čarodejnica sa dokonca prebojovala do celkového rebríčka top 10.

Záveru roka 2017 dominovala RPG (resp. ich variácie), naopak Q1 2018 sa niesol v duchu žánru, ktorý je pre Nintendo Switch a konzoly ako také rovnako typický ako stratégie pre stolné počítače. Hovoríme samozrejme o skákačkách a plošinovkách všetkého druhu. Dvaja zástupcovia indie scény, Celeste a Owlboy, ponúkajú okrem hopsania po „plošinkách“ aj svojrázne vizuálne spracovanie.

Charakteristickou grafikou sa môže pochváliť aj nový Kirby od Nintenda. Roztomilá ružová guľôčka však podľa nášho názoru prehrala svoj súboj o top hru Q1 2018 s taktiež roztomilou (avšak, trochu inak, ehm) čarodejnicou Bayonetta. Druhý diel sa konečne dočkal svojho spracovania na Nintendo Switch a o svojich kvalitách nás presvedčil natoľko, že sme sa ho rozhodli uviesť do nášho prudko prestížneho a vysoko objektívneho rebríčku top 10.

Bayonetta 2 – Zvodný akčný masaker

Hry s titulom Bayonetta sú priamo ukážkovými exemplármi žánru hack and slash. Ich rovnomenná hlavná hrdinka a sexy čarodejnica v jednom zabíja démonov po stovkách už od roku 2009, kedy štúdio PlatinumGames stvorilo prvý diel tejto série pre Xbox 360. Pozitívne ohlasy na seba nenechali dlho čakať a Bayonetta sa dočkala pokračovania pre Nintendo Wii U, ktoré v mnohých ohľadoch prvý diel prekonalo. A vzhľadom na to, aké posledný rok Nintendo slávi úspechy so svojou najnovšou konzolou Switch, muselo byť každému jasné, že sa Bayonetta 2 čoskoro ukáže aj tam. Stalo sa tak 16. februára 2018.

Hlavne pri tom zabíjaní vyzerať sexy

Niekto by mohol namietať, že namiesto vydávania ďalších a ďalších remasterov určených pre Switch by sa chlapci a slečny z Nintenda mali sústrediť radšej na vydávanie originálnych titulov. Áno, čiastočne túto výhradu chápem, v prípade Bayonetty by však išlo o veľkú chybu. Rozrušenosť akcie s množstvom komb a efektnými super útokmi je stále božia a zvodná hlavná hrdinka hádže suché hlášky o sto šesť, Bayonetta navyše pri prechode na novšiu platformu dostala aj podarený grafický update.

A keď dodám, že v rámci kúpy fyzickej kópie druhej Bayonetty zadarmo získate aj kód na stiahnutie digitálnej verzie prvého dielu, je vám jasné, že tejto čarodejnici sa jednoducho nedá odolať. V mojej recenzii si Bayonetta vybojovala nadupaných 87 % a ja sa už nemôžem dočkať plánovaného tretieho dielu, ktorý tiež vyjde na Nintendo Switch. Bayonetta 2 sa navyše umiestnila v našom rebríčku top 10 hier pre Nintendo Switch na celkovom piatom mieste. – Štěpán Lenk

Bayonetta 2; Wallpaper: Bayonetta a Jeanne Bayonetta 2; gameplay, fight Bayonetta 2; closeup

Obrázok 1: Štýlový chaos v podaní Bayonetty. Obrázok 2: Strhujúca over-the-top akcia v neodolateľnom prevedení – to je Bayonetta. Obrázok 3: Bayonetta to s pištoľami (aj zbraňami všeobecne) naozaj vie.

Pre viac informácií mrknite na našu recenziu Bayonetta 2, prípadne na oficiálnu homepage hry.Celeste – Hardcore plošinovka s príbehom

Chcete sa vrátiť späť do starých čias, kedy vrcholom herného priemyslu boli skákačky, ako Prince of Persia z roku 1989? A vylepšiť ich sviežimi nápadmi súčasnej indie scény? Potom je Celeste od Matt Makes Games hrou presne pre vás. Celeste vyšlo 25. januára 2018 na Nintendo Switch, PC, PS4 a Xbox One a kombinuje klasickú hrateľnosť hardcore plošinoviek, ktoré vyžadujú presnosť a bleskurýchle reflexy, ale aj zaujímavý spôsob rozprávania príbehu, čo je v rámci žánru príjemná novinka.

Celeste je jedným z dvoch indie titulov medzi top hrami na Nintendo Switch Q1 2018

Príbeh sa sústredí na výpravu ženy menom Madeline na vrchol mohutného pohoria. Vrchol hory nie je len vytýčeným cieľom mladej športovkyne, celá púť predstavuje akúsi terapeutickú cestu, pri ktorej sa Madeline snaží bojovať s narastajúcou depresiou a úzkosťou. To ovplyvňuje príbehové dialógy s ostatnými postavami, kde možno vyberať z niekoľkých druhov odpovedí, ale aj vizuálny štýl, ktorý sa zmení v momente, keď hlavná hrdinka zažíva niečo nepríjemné.

Pozornosť na seba strháva predovšetkým hardcore hrateľnosť, ktorej dokonalosť spočíva v minimalizme. Vaša postava dokáže len skákať, liezť po stenách a v skoku vykonávať krátke výpady do strán. Jadrom hrateľnosti je neustála kombinácia týchto troch schopností v šikovne vytvorených úrovniach. Ako je u podobnej hry zvykom, nechýba ani nespočet skrytých zákutí a tajných výziev. Ak by vám aj to bolo málo, zamilujete si famózny soundtrack od skladateľky Leny Raine (Guild Wars 2 alebo Singularity). – Filip Němec

Celeste, wallpaper, main, artwork Celeste, dialogue, dark Celeste, gameplay

Obrázok 1: Madeline je skôr obyčajná slečna s každodennými problémami neź klasická hlavná hrdinka. Obrázok 2: Vďaka jej psychickým problémom však príbeh a jeho rozprávanie pôsobí nezvyčajne a inovatívne. Obrázok 3: Level dizajn je aj napriek jednoduchšiemu vizuálnemu spracovaniu prešpikovaný zaujímavými detailmi.

Pre viac informácií na oficiálnej homepage hry.Kirby Star Allies – Ružová guľôčka opäť zasahuje

Táto viacdielna séria skákačiek s roztomilou ružovou guľou v hlavnej úlohe vznikla už pred viac ako dvoma dekádami. Za tú dobu sa Kirby objavil na množstve platforiem, a aj keď sa na nej vybláznilo hneď niekoľko vývojárskych tímov, všetky diely vyšli pod hlavičkou japonského Nintenda. 16. marca 2018 sa Kirbyho dočkali aj majitelia Nintenda Switch – najnovší diel nesie názov Kirby Star Allies.

Zábavné skákanie pre celú rodinu

Kirby Star Allies prináša podarenú hrateľnosť a nadmieru zábavný kooperatívny mód, to všetko je navyše odeté do nádhernej a roztomilej grafiky. Štúdio HAL Laboratory tak vo svojom najnovšom počine dokazuje, že Kirby má aj napriek svojmu vysokému veku stále čo ponúknuť a dokáže zažiariť aj na najnovšej Nintendo konzole na trhu.

Zásadným prvkom hrateľnosti je tu Kirbyho schopnosť preberania vlastností ostatných charakterov, ktorá hre dodáva obrovskú porciu variability. Zahrať si navyše môžete až s troma ďalšími ľuďmi, vzhľadom na nenásilnú hrateľnosť teda ide o ideálnu zábavu pre celú rodinu. A nech už krásne spracovanými úrovňami len prebehnete alebo budete opatrne preskúmavať každý kút, nepochybujem o tom, že si Kirbyho dobrodružstvá budete užívať. V recenzii si navyše vyslúžil výborných 80 %, takže budúcnosť tejto značky vidím rozhodne ružovo. – Štěpán Lenk

Kirby Star Allies; Wallpaper: hrdinovia Kirby Star Allies; Gameplay: srdce Kirby Star Allies; gameplay

Obrázok 1: Kirby Star Allies je naozaj roztomilá a príjemná hra. Obrázok 2: Hodené srdce z každého nepriateľa urobí spojencov raz dva. Obrázok 3: Grafika vyzerá skvele, skoro by ste sa chceli na tej tráve natiahnuť a chvíľu odpočívať...

Pre viac informácií mrknite na našu recenziu Kirby Star Allies, prípadne na oficiálnu homepage hry.Owlboy – Soví chlapec zachraňuje svet

Ak vám je pixel-artová skákačka Owlboy od D-Pad Studio povedomá, môže to byť preto, že bola vo vývoji dlhých deväť rokov, pravdepodobnejšie však kvôli tomu, že koncom roka 2016 vyšla na PC. Až 13. februára 2018 však toto dobrodružstvo sovieho mládenca Otusa vyšlo na Xbox One, PlayStation 4 a rovnako tiež na Nintendo Switch, kam sa vďaka svojej charakteristickej hrateľnosti hodí možno najviac.

Skvele spracované a premyslené klišé

Hlavnou postavou hry je nemý Otus, ktorý okrem toho, že je tak trošku nešikovný, je k tomu ešte antropomorfizovanou sovou, vďaka čomu dokáže lietať. Jeho výcvik bojovníka nie je práve ukážkový, ale zdarne ho absolvuje a za svoju prvú úlohu dostane rovno ochranu vlastnej dediny. Z neškodného útoku sa nakoniec vykľuje nebezpečná invázie, ktorú musí zastaviť práve Otus. Príbeh je z začiatku jedno veľké klišé, to však soviemu chlapcovi rýchlo odpustíte.

V popredí je totiž samotná hrateľnosť, ktorá miestami čerpá z ikonických skákačiek a inokedy zase pridáva trochu vlastnej invencie. Napríklad keď klasický level dizajn 2D plošinoviek kombinuje s lietaním. Všetko skvelým spôsobom oživuje stále sa meniace prostredie a do posledného pixelu prepracovaný level dizajn. Po mnohých hodinách hrania oceníte dokonca aj príbeh, ktorý napriek počiatočnému klišé ponúkne skvelú plejádu postáv, ktorých životné príbehy koketujú s precíznou premyslenosťou, akou opísala napríklad J.K. Rowlingová osud Harryho Pottera. – Filip Němec

Owlboy Switch, artwork Owlboy, video Owlboy, gameplay

Obrázok 1: Owlboy je unikátny už len výberom hlavného protagonistu. Tento soví chlapec je navyše celkom sympatický. Obrázok 2: Príbeh vás môže zo začiatku nudiť, ale čoskoro sa do neho nenávratne ponoríte. Obrázok 3: Vizuálne spracovanie nemusí sadnúť každému, dizajn úrovní je však veľmi originálny.

Pre viac informácií mrknite na oficiálnu homepage hry.


i Mohlo by vás zaujímať
Alza Magazín

Sme Alza Magazín

Všetky naše články, kde sa dočítate nielen o informáciách zo sveta hier, herného hardvéru a mobilných technológií nájdete na stránke Alza Magazínu. Naše herné recenzie a spravodajstvo sledujte tiež na kanáli Alza Gaming (facebook, instagram), kde sa okrem denného prídelu noviniek, dojmov, recenzií a memov môžete tešiť aj na pravidelné súťaže.

Mario + Rabbids Kingdom Battle – Gold Edition – Nintendo Switch
Hra na konzolu – Nintendo Switch, škatuľová verzia, žáner: stratégia – edícia obsahuje samotnú hru a season pass (8 nových výziev + 5 kooperačných máp, 16 nových zbraní, nového hrdinu, ktorý bude čoskoro oznámený). Ťahová hra v sebe kombinuje klasické Mario postavičky so šialenými Rabbids, ktorí sú vyobliekaní v Mario štýle so zábavným objavovaním a sviežou hrateľnosťou.

-9% 32,90 €
29,90 € bez DPH 24,92 €
Kúpiť
Akciová cena
Môžete mať zajtra od 8:00
Na sklade 2 ks
Objednávací kód: NSW016b
Luigi's Mansion 3 – Nintendo Switch
Hra na konzolu – Nintendo Switch, škatuľová verzia, žáner: adventúra a dobrodružný – Luigi sa vydáva na dovolenku snov s Máriom a priateľmi po pozvaní do luxusného hotela. Dovolenka sa však zmení na nočnú moru.

49,90 € bez DPH 41,58 €
Kúpiť
Môžete mať dnes od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: NSW537
Luigi's Mansion 3 Multiplayer Pack – Nintendo Switch Digital
Herný doplnok /DLC–Nintendo Switch, elektronická licencia, kľúč pre Nintendo eShop, žáner: detský a dobrodružný, na uplatnenie je vyžadovaná základná hra

11,90 € bez DPH 9,92 €
Kúpiť
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE005203
Astral Chain – Nintendo Switch Digital
Hra na konzolu – Nintendo Switch, elektronická licencia, kľúč pre Nintendo eShop, žáner: akčný a adventúra

97,90 € bez DPH 81,58 €
Kúpiť
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE004216
Super Smash Bros. Ultimate – Nintendo Switch
Hra na konzolu – Nintendo Switch, škatuľová verzia, žáner: akčný – legendárna séria, kde sa stretávajú rôzne svety a postavy teraz prichádza na Nintendo Switch vo svojej ultimátnej podobe. Prichádzajú nové postavy, ako napríklad inklingovia zo Splatoon série alebo Ridley z Metroida, aby sa pobili so všetkými postavami, ktoré sa kedy vyskytovali v sérii Super Smash Bros. Rýchlejšie súboje, nové predmety, nové útoky, nové možnosti defenzívy a oveľa viac vás udrží vo víre bitky, či už ste doma alebo na cestách.

54,90 € bez DPH 45,75 €
Kúpiť
Môžete mať dnes od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: NSW066
Super Smash Bros. Ultimate: Min Min Challenger Pack – Nintendo Switch Digital
Herný doplnok /DLC–Nintendo Switch, elektronická licencia, kľúč pre Nintendo eShop, žáner: akčný, na uplatnenie je vyžadovaná základná hra

6,90 € bez DPH 5,75 €
Kúpiť
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE005262
Super Smash Bros. Ultimate: Terry Bogard Challenger Pack 4 – Nintendo Switch Digital
Herný doplnok /DLC–Nintendo Switch, elektronická licencia, kľúč pre Nintendo eShop, žáner: akčný a bojový, na uplatnenie je vyžadovaná základná hra

6,90 € bez DPH 5,75 €
Kúpiť
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE005263
Super Smash Bros. Ultimate: Challenger Pack 3: Banjo & Kazooie (DLC) – Nintendo Switch Digital
Herný doplnok /DLC–Nintendo Switch, elektronická licencia, kľúč pre Nintendo eShop, žáner: akčný a bojový, na uplatnenie je vyžadovaná základná hra

6,90 € bez DPH 5,75 €
Kúpiť
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE005261
Super Smash Bros. Ultimate: Byleth Challenger Pack 5 – Nintendo Switch Digital
Herný doplnok /DLC–Nintendo Switch, elektronická licencia, kľúč pre Nintendo eShop, žáner: akčný a bojový, na uplatnenie je vyžadovaná základná hra

6,90 € bez DPH 5,75 €
Kúpiť
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE005260
Super Smash Bros. Ultimate Fighters Pass vol. 2 – Nintendo Switch Digital
Herný doplnok /DLC–Nintendo Switch, elektronická licencia, kľúč pre Nintendo eShop, žáner: akčný a bojový, na uplatnenie je vyžadovaná základná hra

34,90 € bez DPH 29,08 €
Kúpiť
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE005259
Super Smash Bros. Ultimate Fighters Pass – Nintendo Switch Digital
Herný doplnok /DLC–Nintendo Switch, elektronická licencia, kľúč pre Nintendo eShop, žáner: akčný, na uplatnenie je vyžadovaná základná hra

28,90 € bez DPH 24,08 €
Kúpiť
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE004690
Super Smash Bros Ultimate Hero Challenger Pack – Nintendo Switch Digital
Herný doplnok /DLC–Nintendo Switch, elektronická licencia, kľúč pre Nintendo eShop, žáner: akčný, na uplatnenie je vyžadovaná základná hra

6,90 € bez DPH 5,75 €
Kúpiť
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE004687
Super Smash Bros Ultimate – Joker Challenger Pack – Nintendo Switch Digital
Herný doplnok /DLC–Nintendo Switch, elektronická licencia, kľúč pre Nintendo eShop, žáner: akčný a dobrodružný, na uplatnenie je vyžadovaná základná hra

6,90 € bez DPH 5,75 €
Kúpiť
Ihneď na stiahnutie
Objednávací kód: MVE004686
Animal Crossing: New Horizons – Nintendo Switch
Hra na konzolu – Nintendo Switch, škatuľová verzia, žáner: detský – upravte si svoju postavičku aj domov a ozdobte si krajinu (nábytkom, keď budete chcieť), pri vytváraní svojho vlastného ostrovného raja, na ostrove môže byť až osem hráčov: štyria obyvatelia rovnakého ostrova môžu hrať spoločne na jednom zariadení Nintendo Switch a až 8 cez online multiplayer

49,90 € bez DPH 41,58 €
Kúpiť
Môžete mať dnes od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: NSW600
The Legend Of Zelda: Links Awakening – Nintendo Switch
Hra na konzolu – Nintendo Switch, škatuľová verzia, žáner: RPG – 26 rokov od pôvodného vydania na Game Boy sa hra vracia v modernom spracovaní, v ktorom hráči cestujú na záhadný ostrov Koholint, aby Linka sprevádzali na nebezpečnej ceste za dobrodružstvom.

-6% 52,90 €
49,90 € bez DPH 41,58 €
Kúpiť
Môžete mať dnes od 12:35
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: NSW132
Ori and the Will of the Wisps – Nintendo Switch
Hra na konzolu – Nintendo Switch, škatuľová verzia, žáner: akčný a adventúra – v ktorej hráte za bieleho guirdian Spirita menom Ori. Pomáhate mu vyriešiť rôzne hlavolamy a hádanky. Samozrejmosťou je systém soul links, ktorý hráčovi umožní ľubovoľné uloženie hry a vylepšovanie Orihi schopností.

-8% 37,90 €
34,90 € bez DPH 29,08 €
Kúpiť
Môžete mať dnes od 12:35
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: NSW746
Super Mario Maker 2 – Nintendo Switch
Hra na konzolu – Nintendo Switch, škatuľová verzia, žáner: RPG a logický – vytvorte si svoje vlastné úrovne v hre Super Mario. Odteraz máte k dispozícii ešte rozmanitejšie množstvo nástrojov, predmetov a herných prvkov ako v predchádzajúcom diele, čo zabezpečí zábavu všetkým fanúšikom Mario hier.

-10% 49,90 €
44,90 € bez DPH 37,42 €
Kúpiť
Môžete mať dnes od 12:35
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: NSW130
The Legend of Zelda: Breath of the Wild – Nintendo Switch
Hra na konzolu – Nintendo Switch, škatuľová verzia, žáner: RPG, adventúra a dobrodružný – na svojej ceste budete bojovať s impozantnými protivníkmi, loviť divokú zver a zbierať ingrediencie na výrobu jedla a elixírov, ktoré budete potrebovať na prežitie v divočine.

-7% 58,90 €
54,90 € bez DPH 45,75 €
Kúpiť
Môžete mať dnes od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: NSW007
Nintendo Switch – Neon Red & Blue Joy-Con
Herná konzola – hybridná (do ruky/k TV), 6.2 " displej, HDD 32 GB, Slot na pamäťové karty, kapacita batérie 4310 mAh, neon red&blue farba

-9% 329,90 €
299 € bez DPH 249,17 €
Kúpiť
Môžete mať dnes od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: NXHW002v2
Nintendo Switch – Grey Joy-Con
Herná konzola – hybridná (do ruky/k TV), 6.2 " displej, HDD 32 GB, Slot na pamäťové karty, kapacita batérie 4310 mAh, sivá farba

-7% 319,90 €
299 € bez DPH 249,17 €
Kúpiť
Môžete mať dnes od 8:00
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: NXHW001v2
0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Pre organizácie Ako nakúpiť
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi