Zobraziť katalóg

Niceboy Hive Podsie 3

Niceboy HIVE Podsie 3 (RECENZIA): Lacné slúchadlá, ktoré veľmi prekvapia

Recenzia

Aktualizováno • Autor: Jiří V. Matýsek

Spoločnosť Niceboy sa na trhu svojimi slúchadlami, prenosnými reproduktormi, hodinkami aj produktmi inteligentnej domácnosti veľmi dobre etablovala. Ponúka príjemný pomer ceny a kvality, zaujímavú technologickú výbavu aj solídne remeselné spracovanie. Dostali sme možnosť otestovať TWS slúchadlá Niceboy HIVE Podsie 3, teda už tretiu generáciu tohto modelu. Aké sú štuple, ktoré zaobstaráte za zhruba 45 €, čo ponúknu a kde sa muselo nutne šetriť?

Niceboy HIVE Podsie 3 (RECENZIA) – OBSAH

 1. HIVE Podsie 3 sú praktické slúchadlá ideálne na cesty
 2. Niceboy HIVE Podsie 3 ponúknu jednoduchý, ale funkčný dizajn
 3. Náušníky pre rôzne uši
 4. Niceboy HIVE Podsie 3 sa ovládajú pomocou tlačidiel
 5. HIVE Podsie 3 nemajú ANC, okolie ale izolujú solídne
 6. Užitočná aplikácia Niceboy ION aj široké možnosti prispôsobenia
 7. S Niceboy HIVE Podsie 3 strávite počúvaním dlhé hodiny
 8. Kvalita zvuku Niceboy HIVE Podsie 3 prekvapí
 9. Recenzia Niceboy HIVE Podsie 3: hodnotenie

HIVE Podsie 3 sú praktické slúchadlá ideálne na cesty

V rámci ponuky True-Wireless slúchadiel od značky Niceboy patria Niceboy Podsie 3 do vyššej strednej triedy. Nižšiu triedu zastupujú napr. HIVE Pins alebo HIVE Drops, tú vyššiu naopak HIVE Pods 3 Pro. Tretia generácia Niceboy Podsie chce byť praktickými slúchadlami s dobrou výdržou batérie, kompaktnými rozmermi aj dobrou zvukovou kvalitou. Ako sa darilo? Veľmi dobre, ale nepredbiehajme.

True-Wireless slúchadlá, teda také slúchadlá, ktoré sa k zdroju zvuku, najčastejšie mobilnému telefónu, pripájajú prostredníctvom technológie Bluetooth, sú dnes úplne bežnou súčasťou výbavy k telefónom. Bodujú najmä praktickosťou a malými rozmermi. Za seba však musím uviesť toto - k celej móde TWS slúchadiel som bol trochu skeptický. Počúvanie hudby mám rád v zodpovedajúcej kvalite, ktorú mi zatiaľ TWS slúchadlá, ktoré som mal možnosť vyskúšať, úplne nedávali. Preto som zostával verný svojim náhlavným Bluetooth slúchadlám a nedám na ne dopustiť.

Niceboy HIVE Podsie 3, recenzia Niceboy HIVE Podsie 3, recenzia

Niceboy HIVE Podsie 3 ponúknu jednoduchý, ale funkčný dizajn

K Niceboy HIVE Podsie 3 som preto pristupoval opatrne, ba rezervovane. Musím povedať, že som sa mýlil. Toto sú naozaj slúchadlá, ktoré vzhľadom na svoju nízku cenu, veľmi príjemne prekvapia. Slúchadlá som dostal na otestovanie v čiernej farbe, k dispozícii je ešte biely (tzv. Polar White) variant.

V rozmerovo malej žltobielej krabičke nájdete slúchadlá samotné, dobíjacie puzdro, náhradné náušníky v dvoch rôznych veľkostiach, kratučký USB-C kábel na dobíjanie puzdra a stručnú používateľskú príručku, ktorá je samozrejme aj v slovenskom jazyku. Čiže zodpovedajúca výbava, ktorá ponúkne všetko potrebné, ale ničím neprekvapí.

Niceboy Hive Podsie 3, recenzia, obsah balenia
K slúchadlám dostanete dobíjacie puzdro, kábel a jednoduchý návod na použitie.

Dodávané dobíjacie puzdro schováte do dlane, má iba 5,5 na 4,5 na 2 cm. Niceboy nevyužil populárny oválny tvar, puzdro pôsobí skôr obdĺžnikovým dojmom a musím povedať, že sa mi vcelku páči. Okrem iného aj kvôli matnému povrchu, na ktorom len málo priľne mastnota či pot z rúk. Na prednej strane nájdeme biely nápis Niceboy a štvoricu diód ako indikátor stavu nabitia, na zadnej strane je potom USB-C konektor na pripojenie nabíjačky.

K slúchadlám samotným sa dostanete po odklopení viečka. Leží každé vo vlastnej dobíjacej kolíske, kladne hodnotím to, že ich v podstate nemožno pripojiť zle, dajú sa uložiť len jedným jediným spôsobom.

Niceboy Hive Podsie 3, recenzia, balenie Niceboy Hive Podsie 3, recenzia, balenie

Slúchadlá dostali veľmi úsporné balenie.

Náušníky pre rôzne uši

Prvé, čo som musel po vytiahnutí z krabičky urobiť, bola výmena gumových náušníkov. Tie nasadené od výrobcu (bol to najväčší variant) boli jednoducho veľmi veľké. Použil som tie najmenšie a slúchadlá v ušiach netlačia, dobre sa vkladajú aj vyberajú a sú pohodlné aj pri dlhšom nosení v priebehu niekoľkých hodín.

Samotné slúchadlá majú mierne bacuľatý oválny tvar, ktorý do ucha dobre zapadne. Pri nosení pôsobia Niceboy Hive Podsie 3 vcelku nenápadne. Zmienku si zaslúži zvýšená odolnosť proti vlhkosti a prachu certifikovaná na hodnotu IP54.

Niceboy Hive Podsie 3, recenzia
Niceboy pre svoje slúchadlá zvolil jednoduchý, ale funkčný dizajn.

Niceboy HIVE Podsie 3 sa ovládajú pomocou tlačidiel

O ovládanie HIVE Podsie 3 sa stará dvojica multifunkčných tlačidiel, na každom slúchadle jedno. Výrobca teda nepoužil dotykové plôšky a gestá, slúchadlá sa ovládajú najrôznejšími kombináciami stiskov. Napríklad jedno stlačenie ktoréhokoľvek tlačidla spustí alebo pozastaví prehrávanie či prijme/položí hovor, dvojitým stlačením vpravo zvýšite hlasitosť a dvojitým stlačením vľavo ju naopak znížite atď.

Nie je to bohužiaľ práve komfortné riešenie. Častokrát som tlačidlo hľadal, stláčanie nie je pre ucho práve príjemné, a častejšie som preto využíval len jedno stlačenie na pozastavenie. Všetko ostatné som radšej riešil v pripojenom telefóne.

À propos: Samotné prvotné spárovanie je hračka na tridsať sekúnd, ďalej sa netreba o nič starať. Slúchadlá sa so zariadením spárujú prakticky okamžite po ich vytiahnutí z puzdra, a keď ich zase šupnete do škatuľky späť, odpoja sa. Je to pohodlné, rýchle a používateľsky veľmi príjemné.

HIVE Podsie 3 nemajú ANC, okolie ale izolujú solídne

Samozrejmou a nevyhnutnou funkciou bezdrôtových slúchadiel je dnes handsfree volanie. Aj to samozrejme Niceboy HIVE Podsie 3 vedia. Zvládajú to v zásade dobre, ale je to jeden zo slabších bodov týchto slúchadiel. Zvukovo totiž nie sú hovory nič moc. Na strane poslucháča je zvuk pomerne ostrý, naopak na strane volajúceho znie celkom z diaľky. V určitých situáciách to dobre poslúži, nejako si ale neviem predstaviť, že by som volanie týmto spôsobom vyhľadával.

Slúchadlá neponúkajú ANC, teda aktívnu elimináciu hluku, avšak pasívne vytvárajú veľmi dobrú izoláciu proti okolitému hluku. Niceboy HIVE Podsie 3 som testoval okrem iného aj na dlhej ceste vlakom a okolitý ruch nebol nijako zásadne rušivý. Zmenil sa na indiferentný šum, ktorý pri počúvaní nijako nerušil. Veľa teda záleží, akým spôsobom slúchadlá do uší zasuniete, ide tak v podstate nepriamo ovplyvňovať priestupnosť tejto bariéry.

Niceboy Hive Podsie 3, recenze, design
Slúchadlá výborne držia v ušiach a sú pohodlné aj pri dlhšom počúvaní.

Užitočná aplikácia Niceboy ION aj široké možnosti prispôsobenia

Niceboy HIVE Podsie 3 môžete prepojiť aj s aplikáciou Niceboy ION (k dispozícii pre Android a iOS), ktorá je akýmsi centrom na ovládanie všetkých zariadení od značky Niceboy. Na používanie slúchadiel ju nepotrebujete, o správnu funkciu sa postará samotné Bluetooth v telefóne, ale prídete tak o pár zaujímavých funkcií.

Hudobných fajnšmekrov poteší niekoľko zvukových módov (napr. rock, jazz, pop - ten ponúka zvukovo najplnší zážitok a je tak z môjho pohľadu najuniverzálnejší, a to zďaleka nielen na popovú muziku) aj možnosť pomerne detailne si prispôsobiť zvuk presne pre svoje uši. Pre zábudlivých je pripravená možnosť nechať si slúchadlá nájsť, resp. ukázať ich poslednú online polohu (vypnuté slúchadlá vám aplikácia nenájde).

Niceboy Hive Podsie 3, recenzia, aplikácia Niceboy Hive Podsie 3, recenzia, aplikácia

Slúchadlá môžete detailne nastaviť v aplikácii Niceboy ION.

S Niceboy HIVE Podsie 3 strávite počúvaním dlhé hodiny

Výrobca sľubuje výdrž batérie až 35 hodín, samozrejme s použitím dobíjacieho puzdra. Nevidím žiadny dôvod to rozporovať. Presný čas som si nemeral, faktom však zostáva, že som za zhruba týždeň pravidelného testovania puzdro nabíjal vlastne len raz, a to na konci spomínaného obdobia. Samotné nabíjanie batérie s kapacitou 500 mAh trvá maximálne dve hodiny. Bezdrôtové nabíjanie tu bohužiaľ nie je, ale to už by sme sa pohybovali v inej cenovej kategórii.

Niceboy Hive Podsie 3, recenzia, puzdro
Nabíjacie puzdro Niceboy HIVE Podsie 3 strčíte doslova do vrecka.

Kvalita zvuku Niceboy HIVE Podsie 3 prekvapí

Na záver som si nechal to najpodstatnejšie - zvuk. A tu Niceboy HIVE Podsie 3 naozaj prekvapili. Myslím, že už som počul množstvo slúchadiel, viem, čo je pre moje uši dobrý zvuk, a tieto maličké slúchadlá (meniče majú priemer 8 mm) hrajú jednoducho skvele. Určite sú tu isté konštrukčné limity, ale trúfnem si tvrdiť, že bez problémov dorovnávajú mnohé náhlavné slúchadlá strednej triedy.

Hi-fi to nie je, ale aj napriek tomu ponúknu príjemný, neunavujúci zvuk s mäkkými basmi, plnými stredmi a pichľavými výškami (miestami možno až priveľa, najmä u hovoreného slova, ale všeličo porovnajú ponúkané zvukové módy). Zvuk má detaily, je dostatočne hutný. Musím povedať, že som celkom pozeral. Obzvlášť v tejto cenovej kategórii. Skúšal som na nich všeličo - metal, podcasty, rock, jazz aj zvukovo bohatú a dynamickú elektroniku. Nikde som nenarazil na čokoľvek, čo by vadilo.

Recenzia Niceboy Hive Podsie 3: hodnotenie

Niceboy Hive Podsie 3; recenzia

Niceboy HIVE Podsie 3

Slúchadlá

Niceboy HIVE Podsie 3 sú slúchadlá, ktoré si chcem zaobstarať. Nielen že prekvapili, ale hlavne skvele plnia úlohu cestovných slúchadiel, kedy sú tie veľké náhlavné príliš nepraktické. Nízka cena si vyžiadala niekoľko ústupkov, najmä chýbajúce ANC a ovládanie iba pomocou tlačidiel. Bohato to však vyvažuje pohodlie, dlhá výdrž a najmä kvalita zvuku, ktorá ma, nebojím sa povedať, ohromila.

Klady

 • Vynikajúci zvuk
 • Sympatický dizajn
 • Dlhá výdrž batérie
 • Rýchle spárovanie s telefónom
 • Rýchle dobíjanie puzdra

Zápory

 • Nepraktické ovládanie pomocou tlačidiel
 • Chýba ANC
 • Zvukovo slabšie telefonovanie
i Mohlo by vás zaujímať

So slúchadlami Niceboy HIVE Podsie 3 chybu neurobíte. Pokiaľ pre vás hrá dôležitú úlohu cena a nechce sa vám investovať do produktov od veľkých hráčov na trhu ako Apple alebo Sony, skúste Niceboy. Za veľmi priaznivý peniaz vám ponúknu vynikajúcu zvukovú kvalitu aj dizajn, ktorý neurazí.

Vytlačiť
P-DC1-WEB14
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií