Objektívy

Zobraziť katalóg
Cena
-
Dostupnosť
Stav tovaru
Vhodné pre
Bajonet
Sony E
(97)
Micro 4/3
(57)
Canon RF
(55)
Nikon Z
(41)
Sony FE
(40)
Typ objektívu
Pevné ohnisko
(232)
Zoom
(172)
Min. ohnisková vzdialenosť
4 mm
800 mm
-
Max. ohnisková vzdialenosť
4 mm
800 mm
-
Priemer filtra
0 mm
67 cm
-
Typ ostrenia
Automatické
(314)
Plne manuálny
(104)
Pevne zaostrené
(16)
Najnovšie objednávky

Objektívy sú neoddeliteľnou súčasťou digitálnych zrkadloviek a bezzrkadloviek (kompaktov s výmenným objektívom). Každý objektív je vhodný na iné účely. Delíme ich buď na tie s pevným, či premenným ohniskom, alebo podľa určenia na krajinárske, makroobjektívy, teleobjektívy alebo napríklad portrétne objektívy. Ako vybrať?

Pokračovať

Objektívy – aké druhy existujú?

Objektívy možno rozdeliť podľa ohniskovej vzdialenosti a použitia na širokouhlé, makro, základné a portrétne, rybie oká, teleobjektívy a objektívy špeciálne. Samostatnou kategóriou sú potom redukcie a adaptéry a filtre. Vyznať sa v nich môže byť pre nováčika oriešok. My vám však poradíme.

Základné objektívy sú perfektné pre začiatočníkov

Základné objektívy, „záklaďáky“, alebo tiež „seťáky“ väčšinou pokrývajú rôzne ohniskové vzdialenosti od 24 mm po 90 mm (efektívny = ekvivalentný kinofilmu). Nevýhodou základného objektívu býva horšia svetelnosť, veľkou výhodou je naopak nízka obstarávacia cena, ktorá začína už na pár desiatkach eur.

Širokouhlý objektív poteší krajinárov

Širokouhlý objektív sa hojne používa pri fotografovaní krajiny, interiéru, architektúry, reportáží a všade tam, kde je potrebné zachytiť scénu v čo najväčšej miere. Vďaka širokému uhlu záberu dokážete zachytiť oveľa väčší výsek scény bez nutnosti zmeny pozície. Širokouhlý objektív ponúka ohniskovú vzdialenosť od 8 mm do 35 mm.

Ak chcete zabrániť prirodzenému skresleniu obrazu guľovými šošovkami pri širokouhlých, ale aj ďalších objektívoch, vyskúšajte asférický objektív. Spravidla je menší, ľahší a ponúka výrazne lepšie obrazové vlastnosti.

Portrétny objektív dokáže zachytiť všetky krásy tváre

Portrétny objektív dokáže zachytiť portrétovanú osobu tak, ako ju vnímame z bežnej pozorovacej vzdialenosti vlastným pohľadom. Portrétny objektív sa vyznačuje ohniskovou vzdialenosťou 50 až 135 mm. Na fotenie portrétov môžete využívať zoom, bežnejšie sú však pevné objektívy, ktoré ponúknu bezkonkurenčnú hĺbku ostrosti.

Makro objektív zveční aj tie najmenšie detaily

Objektív na makro fotografiu alebo makro objektív je špeciálnym typom objektívu, ktorý je určený na fotenie malých detailov. Tomu aj zodpovedá jeho konštrukcia, optická kvalita aj spracovanie. Vyznačuje sa ostrou kresbou aj pri veľkých clonách, vysokou svetelnosťou a optimalizáciou ostrenia na krátke vzdialenosti.

Základný objektív Nikon
Základný objektív

Širokouhlý objektív Canon
Širokouhlý objektív

Canon objektívy, portrétne
Portrétny objektív

Makro objektív Sigma
Makro objektív

Objektív rybie oko je objektív s charakteristickými snímkami

Objektív rybie oko alebo „Fisheye“ je špeciálny typ širokouhlého objektívu, ktorý sa vo fotografii používa najmä pri fotografovaní interiéru, architektúry a krajiny. Hojne sa využíva aj pre fotografovanie 360° panorámy. Fisheye objektív sa všeobecne vyznačuje ohniskovou vzdialenosťou od 8 mm do 16 mm.

Teleobjektív slúži na fotografovanie vzdialených objektov

Teleobjektív sa od ostatných objektívov líši ohniskovou vzdialenosťou. Tá spravidla presahuje 100 mm, dostupné sú však aj 600 mm alebo 800 mm objektívy. Teleobjektív je výnimočný v tom, že dokáže perfektne priblížiť fotený objekt bez nutnosti zmeny pozície. Využíva sa na fotenie krajiny, zvierat aj ľudí.

i

Objektívy na video zaistia kvalitné a stabilné snímky

Existujú aj priamo objektívy na video. Tie vynikajú najmä integrovaným systémom optickej stabilizácie, ultrazvukovým samoostriacim motorčekom a konštrukciou, ktorá uľahčuje manuálne ostrenie. Trochu sa tak priblížite kvalitným kamerám.

Špeciálne objektívy slúžia ako nasadzovacie doplnky

Špeciálne objektívy a telekonvertory rozširujú možnosti štandardných objektívov. Nasadením týchto doplnkov je možné meniť ohniskovú alebo zaostrovaciu vzdialenosť. Nemusíte tak investovať do ďalších objektívov.

Rybie oko Olympus
Rybie oko

Sony teleobjektív
Teleobjektív

Sigma objektívy, špeciálne
Špeciálny objektív

Aké parametre sú pre objektív kľúčové?

Keď už sme si ujasnili, aký objektív potrebujete, poďme sa pozrieť na jednotlivé dôležité parametre.

Objektív a jeho svetelnosť

Svetelnosť objektívu predstavuje množstvo svetla, ktoré objektív fotoaparátu prepúšťa k snímaču. Vyjadruje sa clonovým číslom a platí, že čím nižšie je clonové číslo, tým vyššia je svetelnosť. Pri lacných objektívoch, medzi ktoré patria napríklad základné objektívy, sa svetelnosť na najkratšom ohnisku pohybuje okolo hodnoty f/3,5. Drahšie a kvalitnejšie objektívy disponujú svetelnosťou f/1,7 a vyššou.

  • Objektívy s pevným ohniskom majú konštantné hodnoty svetelnosti a ohniskovej vzdialenosti a sú lacnejšie.
  • Zoom objektív má nastaviteľnú svetelnosť a ohniskovú vzdialenosť a využijete ho tak v rôznych situáciách.

Objektív vyberajte aj podľa bajonetu

Ak budete vyberať objektív podľa bajonetu, čiže pätica slúžiaca pre uchytenie objektívu k telu fotoaparátu, zaistíte si tak stopercentnú kompatibilitu s fotoaparátom. Každý výrobca fotoaparátov má vlastný systém bajonetového uchytenia objektívu. Tieto systémy nemusia byť navzájom kompatibilné. Najľahšie je zvoliť objektív a fotoaparát od rovnakej značky, existujú však aj alternatívni výrobcovia, ktorí vyrábajú modely pre rôzne bajonety.

Crop faktor mení ohniskovú vzdialenosť

Nejde o vlastnosť objektívu, ale o vlastnosť fotoaparátu, s ktorou je potrebné pri výbere objektívu počítať. Tento parameter (Crop faktor) udáva, koľkokrát je čip fotoaparátu menší ako políčko kinofilmu (Full Frame), teda koľkokrát bude predĺžená ohnisková vzdialenosť objektívu po nasadení iného ako Full Frame tela.

Typ senzora Veľkosť snímača Crop faktor
Full Frame (35 mm film) 36 × 24 mm 1
APS-C (Nikon, Pentax, Sony) 23,6 × 15,6 mm 1,5
APS-C (Canon) 22,2 × 14,8 mm 1,6
4/3" 18 × 13,5 mm 2

Pri výbere je nutné odlíšiť od seba objektív určený pre APS a Full Frame fotoaparáty. Objektív určený pre APS-C snímače nedokáže vykresliť celú obrazovú plochu plnoformátových zrkadloviek a je tak určený výhradne pre APS-C fotoaparáty.

Objektívy a priemer filtra

Keďže objektívy majú rôzne veľkosti priemeru filtrov, tak aj fotografické filtre sú dostupné v rôznych priemeroch. Najčastejšie od 40 mm až po 105 mm. Berte ohľad na to, že priemer filtra musí byť vždy rovnaký, ako priemer vnútorného závitu objektívu – napríklad 67 mm filter preto nenasadíte na objektív s priemerom 58 mm.

Každý objektív má inú ohniskovú vzdialenosť

Ohnisková vzdialenosť je údaj, ktorý hovorí, ako ďaleko je šošovka od svojho ohniska, teda miesta zaostrenia. Všeobecne platí, že pokiaľ chcete fotiť detaily, lepšia bude vzdialenosť nižšia, pre fotografie krajiny potom čo možno najvyššia.

Ohnisková vzdialenosť Objektív Využitie
8 – 14 mm Rybie oko Širokouhlé fotografie s deformáciou perspektívy.
15 – 24 mm Super širokouhlý Fotenie interiérov, krajiny a architektúry.
25 – 34 mm Širokouhlý Krajinárske a reportážne fotografie.
35 – 100 mm Stredné objektívy Univerzálne využitie, portréty.
50 mm „Záklaďáky“ Univerzálne, majú zorný uhol ľudského oka.
100 – 300 mm Teleobjektívy Portréty, krajiny, športové fotografie.
nad 300 mm Super teleobjektívy Fotografie divokej zveri a športu.

Pre profesionálne snímky bez statívu hľadajte objektívy so stabilizáciou

Drahšie objektívy bývajú osadené mechanizmom optickej stabilizácie, ktorá pohybom šošoviek vo vnútri objektívu eliminuje rozmazanie snímky. Použitím tohto mechanizmu môžete dosiahnuť dlhších expozičných časov, a to bez nutnosti využitia statívu. Objektívy so stabilizáciou sú perfektné pre športové fotografie a natáčanie videa.

Objektívy sa nezaobídu bez príslušenstva

Príslušenstvo môže nielen zaujímavo pozmeniť vaše fotografie, ale objektívy tiež ochráni a zaistí bezpečné nosenie v taške. V ponuke máme rôzne filtre a clony, proti poškriabaniu potom pomôžu krytky a puzdrá.

i

Zaujímavým kúskom príslušenstva sú tzv. predstávky. Vďaka nim môžete prakticky kompletne zmeniť typ objektívu napríklad na makro, a to bez väčších pridaných nákladov.

Objektív na mobil vylepší váš fotoaparát do vrecka

Objektív na mobil je cenovo výhodný spôsob ako vylepšiť fotografické vlastnosti vášho smartfónu. Takmer všetky vyššie spomínané typy šošoviek nájdete aj v mobilnom vyhotovení. V kategórii sú ďalej aj celé kamery, ktoré sa pripájajú k nabíjaciemu portu mobilného telefónu. Môže ísť o termokameru, endoskop a ďalšie.

Objektívy nebývajú práve lacné. Preto vôbec nie je zlý nápad pozrieť sa, či práve neprebieha nejaký výpredaj. Naše cenové hity sú často zľavnené o desiatky percent.

Skryť popis
Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len na hodnotenie informácií v popise vyššie.
Ak máte otázku k produktom, službám, doprave, či inú požiadavku, využite zákaznícku podporu.
Čo by sme v ňom mali zlepšiť? Chýba vám tu niečo? Je niečo uvedené zle? Podeľte sa.

Najpredávanejšie

1.
Objektív pre digitálne zrkadlovky, bajonet Canon EF, určený pre Full Frame a APS-C (ekv. 120–480mm), závit na filtre 58mm, automatické zaostrovanie, hmotnosť 480g + ZADARMO Čistiaci roztok K&F Concept za 2,09 €
249 €

2.
Sony FE 85mm f/1,8 Na sklade > 5 ks
Objektív pre digitálne bezzrkadlovky, bajonet Sony E, určený pre Full Frame a APS-C (ekv. 128mm), závit na filtre 67mm, automatické zaostrovanie, hmotnosť 371g + ZADARMO Čistiaci roztok K&F Concept za 2,09 €
549 €

3.
Objektív pre digitálne zrkadlovky, bajonet Canon EF, určený pre Full Frame a APS-C (ekv. ), závit na filtre 67mm, automatické zaostrovanie, stabilizácia, hmotnosť 625g + ZADARMO Čistiaci roztok K&F Concept za 2,09 €
929,90 €

Ďalšie najpredávanejšie
437 položiek
4,9 10×
Sony FE 85mm f/1,8
Objektív pre digitálne bezzrkadlovky, bajonet Sony E, určený pre Full Frame a APS-C (ekv. 128mm), závit na filtre 67mm, automatické zaostrovanie, hmotnosť 371g
+1 darček v hodnote 2,09 €
549 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: OS030k3d
4,8 82×
NIKKOR 35mm f/1.8 AF-S DX
Objektív pre digitálne zrkadlovky, bajonet Nikon F, určený pre APS-C (ekv. 53mm), závit na filtre 52mm, automatické zaostrovanie, hmotnosť 200g
+1 darček v hodnote 2,09 €
179 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: OI363d
4,9 175×
Canon EF 50mm F1.8 STM
Objektív pre digitálne zrkadlovky, bajonet Canon EF, určený pre Full Frame a APS-C (ekv. 80mm), závit na filtre 49mm, automatické zaostrovanie, hmotnosť 160g
+1 darček v hodnote 2,09 €
134,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: OC215a
4,9 33×
Canon EF-S 10–18 mm F4.5–5.6 IS STM
Objektív pre digitálne zrkadlovky, bajonet Canon EF-S, určený pre APS-C (ekv. 16–29mm), závit na filtre 67mm, automatické zaostrovanie, stabilizácia, hmotnosť 240g
+1 darček v hodnote 2,09 €
248,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: OC32m
4,9 38×
Canon EF-S 24mm f2.8 STM
Objektív pre digitálne zrkadlovky, bajonet Canon EF-S, určený pre APS-C (ekv. 38mm), závit na filtre 52mm, automatické zaostrovanie, hmotnosť 125g
+1 darček v hodnote 2,09 €
171 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: OC321d
Sony FE 24-105mm f/4.0 G OSS - Objektív
Doručenie do
Alzaboxu zadarmo
5,0
Sony FE 24-105mm f/4.0 G OSS + cashback 200 €
Objektív pre digitálne zrkadlovky, bajonet Sony E, určený pre Full Frame a APS-C (ekv. 36–158mm), závit na filtre 77mm, automatické zaostrovanie, odolnosť proti prachu a vlhkosti, stabilizácia, hmotnosť 663g
+1 darček v hodnote 2,09 €
1 049 € Cena s CashBack  Podrobnosti
1 249 €
Na sklade 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: OS034
TAMRON 28 – 75 mm f/2,8 Di III VXD G2 pre Sony E - Objektív Doručenie do
Alzaboxu zadarmo
5,0
TAMRON 28 – 75 mm f/2,8 Di III VXD G2 pre Sony E
Objektív pre digitálne bezzrkadlovky, bajonet Sony E, určený pre Full Frame, závit na filtre 67mm, automatické zaostrovanie, odolnosť proti prachu a vlhkosti, hmotnosť 550g
+1 darček v hodnote 2,09 €
Super cena
919,90 € Ušetríte 29,10 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: OT333e
4,8 72×
NIKKOR 50mm f/1,8G AF-S
Objektív pre digitálne zrkadlovky, bajonet Nikon F, určený pre Full Frame a APS-C (ekv. 75mm), závit na filtre 58mm, automatické zaostrovanie, hmotnosť 185g
+1 darček v hodnote 2,09 €
248,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: OI363g2
4,6
Canon RF 50 mm f/1,8 STM + Cashback 25 €
Objektív pre digitálne bezzrkadlovky, bajonet Canon RF, určený pre Full Frame a APS-C (ekv. 50mm), závit na filtre 43mm, automatické zaostrovanie, multifunkčný krúžok, hmotnosť 160g
+1 darček v hodnote 2,09 €
199 € Cena s CashBack  Podrobnosti
224 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: OC4151
Sony 100-400mm f/4.5-5.6 GM OSS - Objektív
Doručenie do
Alzaboxu zadarmo
5,0
Sony 100-400mm f/4.5-5.6 GM OSS + cashback 200 €
Objektív pre digitálne bezzrkadlovky, bajonet Sony E, určený pre Full Frame a APS-C (ekv. 150–600mm), závit na filtre 77mm, automatické zaostrovanie, clonový krúžok, stabilizácia, hmotnosť 1395g
+1 darček v hodnote 2,09 €
2 449 € Cena s CashBack  Podrobnosti
2 649 €
Na sklade 2 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: OS032ab2
4,7 11×
Canon EF-S 18–135 mm f/3,5 – 5,6 IS USM
Objektív pre digitálne zrkadlovky, bajonet Canon EF-S, určený pre APS-C (ekv. 29–216mm), závit na filtre 67mm, automatické zaostrovanie, stabilizácia, hmotnosť 515g
+1 darček v hodnote 2,09 €
529 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: OC325c5
5,0
Tamron 70 – 300 mm F/4.5-6.3 Di III RXD pre Sony E
Objektív pre digitálne bezzrkadlovky, bajonet Sony E, určený pre Full Frame a APS-C, závit na filtre 67mm, automatické zaostrovanie, odolnosť proti prachu a vlhkosti, hmotnosť 545g
+1 darček v hodnote 2,09 €
558,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: OT360s
5,0
Panasonic Lumix S 50 mm f/1,8 – bulk
Objektív pre digitálne bezzrkadlovky, bajonet Leica L, určený pre Full Frame, závit na filtre 67mm, automatické zaostrovanie, hmotnosť 300g
Cenová bomba
349 € Ušetríte 120 €
Na sklade 3 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: xxON106a5
5,0
NIKKOR Z 50 mm f/1.8 S
Objektív pre digitálne bezzrkadlovky, bajonet Nikon Z, určený pre Full Frame, závit na filtre 62mm, automatické zaostrovanie, odolnosť proti prachu a vlhkosti, hmotnosť 415g
+1 darček v hodnote 2,09 €
599 €
Na sklade 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: OI403
Sony FE 90 mm F2.8 - Objektív
Doručenie do
Alzaboxu zadarmo
5,0
Sony FE 90 mm F2.8 + cashback 100 €
Objektív pre digitálne bezzrkadlovky, bajonet Sony E, určený pre Full Frame a APS-C (ekv. 135mm), závit na filtre 62mm, automatické zaostrovanie, stabilizácia, hmotnosť 602g
+1 darček v hodnote 2,09 €
1 035 € Cena s CashBack  Podrobnosti
1 135 €
Na sklade 4 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: OS030m8
TAMRON SP 150–600 mm f/5.0–6.3 Di VC USD G2 pre Nikon - Objektív Doručenie do
Alzaboxu zadarmo
5,0
TAMRON SP 150–600 mm f/5.0–6.3 Di VC USD G2 pre Nikon
Objektív pre digitálne zrkadlovky, bajonet Nikon F, určený pre Full Frame a APS-C (ekv. 225–900mm), závit na filtre 95mm, automatické zaostrovanie, stabilizácia, hmotnosť 1990g
+1 darček v hodnote 2,09 €
1 179 €
Na sklade 4 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: OT338b
4,8
Panasonic Lumix G 25mm F1,7 ASPH černý
Objektív pre digitálne bezzrkadlovky, bajonet Micro 4/3, určený pre Micro 4/3 (ekv. 50mm), závit na filtre 46mm, automatické zaostrovanie, hmotnosť 125g
+1 darček v hodnote 2,09 €
Super cena
249 € Ušetríte 3,58 €
Na sklade 1 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: ON105l31
NIKKOR Z 14 – 30 mm f/4.0 S - Objektív
Doručenie do
Alzaboxu zadarmo
5,0
NIKKOR Z 14 – 30 mm f/4.0 S
Objektív pre digitálne bezzrkadlovky, bajonet Nikon Z, určený pre Full Frame, závit na filtre 82mm, automatické zaostrovanie, odolnosť proti prachu a vlhkosti, hmotnosť 485g
+1 darček v hodnote 2,09 €
Zľavnené -16 %
1 199 € 1 419 €
Na sklade 2 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: OI405
Sony FE 14 mm f/1,8 GM - Objektív
Doručenie do
Alzaboxu zadarmo
5,0
Sony FE 14 mm f/1,8 GM + cashback 200 €
Objektív pre digitálne bezzrkadlovky, bajonet Sony E, určený pre Full Frame a APS-C, bez závitu na filtre, automatické zaostrovanie, clonový krúžok, odolnosť proti prachu a vlhkosti, hmotnosť 460g
+1 darček v hodnote 2,09 €
1 399 € Cena s CashBack  Podrobnosti
1 599 €
Na sklade 3 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: OS030k6
5,0
Canon RF-S 18– 150 mm f/3.5 – 6.3 IS STM
Objektív pre digitálne zrkadlovky, bajonet Canon RF, určený pre APS-C (ekv. 29–240mm), závit na filtre 55mm, automatické zaostrovanie, stabilizácia, hmotnosť 310g
+1 darček v hodnote 2,09 €
569 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: OC429
5,0
Sony 35 mm F2.8
Objektív pre digitálne bezzrkadlovky, bajonet Sony FE, určený pre Full Frame a APS-C (ekv. 53mm), závit na filtre 49mm, automatické zaostrovanie, hmotnosť 120g
+1 darček v hodnote 2,09 €
679 €
Na sklade 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: OS030k3c
5,0
Sony 55 – 210 mm F4,5 – 6,3, čierny
Objektív pre digitálne bezzrkadlovky, bajonet Sony E, určený pre APS-C (ekv. 83–315mm), závit na filtre 49mm, automatické zaostrovanie, stabilizácia, hmotnosť 345g
+1 darček v hodnote 2,09 €
296 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: OS030m1
SONY FE 85 mm f/1.4 GM - Objektív
Doručenie do
Alzaboxu zadarmo
SONY FE 85 mm f/1.4 GM + cashback 200 €
Objektív pre digitálne bezzrkadlovky, bajonet Sony E, určený pre Full Frame a APS-C (ekv. 128mm), závit na filtre 77mm, automatické zaostrovanie, clonový krúžok, odolnosť proti prachu a vlhkosti, hmotnosť 820g
+1 darček v hodnote 2,09 €
1 479 € Cena s CashBack  Podrobnosti
Zľavnené -14 %
1 679 € 1 959 €
Na sklade 3 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: OS031a27
Fujifilm Fujinon XF 56 mm f/1.2 R WR - Objektív
Doručenie do
Alzaboxu zadarmo
Fujifilm Fujinon XF 56 mm f/1.2 R WR
Objektív pre digitálne bezzrkadlovky, bajonet Fujifilm X, určený pre APS-C (ekv. 84mm), závit na filtre 67mm, automatické zaostrovanie, odolnosť proti prachu a vlhkosti, hmotnosť 500g
Zľavnené -6 %
1 199 € 1 269 €
Na sklade 1 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: OF3108a1

Objektívy

recenziaCanon RF-S 55-210mm f/5-7,1 IS STM (RECENZIA) Canon nedávno predstavil novinku na poli bezzrkadloviek s menším formátom čipu APS-C v podobe modelu Canon EOS...
Objektív Canon RF 16 mm f/2,8 STM nie je dnes už žiadna horúca novinka a v predaji je už celkom dlhý čas,...
Digitálne audio prináša množstvo výhod, najmä čo sa týka jeho distribúcie. Ako funguje a na čo si treba dať...
4K televizeDirect LED: Čo to je a ako funguje? Direct LED je jednou z technológií podsvietenia obrazu, ktorú využívajú LED televízory. V čom spočíva, aké má...
Nakúpte vybrané produkty Sony a ako darček dostanete voucher na zľavu 15 % na niektorý z vybraných produktov...
Naučte sa využívať počítač aj inak ako na prácu. Objavte s nami ľahko použiteľné nástroje balíčka Microsoft...
Viac článkov Všetky články

Objektívy

Objektív je nevyhnutnou súčasťou každého digitálneho fotoaparátu. Skladá sa zo sústavy šošoviek, ktorá počas fotografovania objektu sústredí svetlo na snímač. Oproti kompaktným fotoaparátom umožňujú digitálne zrkadlovky použitie výmenných objektívov. Tie sa vyberajú na základe konkrétnych podmienok počas snímania objektu alebo podľa požiadaviek fotografa.

Pri výbere nového objektívu hrá rolu predovšetkým jeho svetelnosť a ohnisková vzdialenosť, ktorá určuje uhol záberu, stabilizáciu obrazu a rýchlosť zaostrenia. Objektívy sa delia na zoomové, objektívy s pevným ohniskom a špeciálne objektívy. K objektívom možno dokúpiť špeciálne a UV filtre či iné príslušenstvo.

Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len na hodnotenie informácií v popise vyššie.
Ak máte otázku k produktom, službám, doprave, či inú požiadavku, využite zákaznícku podporu.
Čo by sme v ňom mali zlepšiť? Chýba vám tu niečo? Je niečo uvedené zle? Podeľte sa.
Pozrite sa na produkty zoradené podľa ceny od najlacnejšieho v kategórii lacné objektívy Produkty zoradené od najdrahšieho po najlacnejší hľadajte v kategórii najdrahšie objektívy Tovar zoradený podľa predajnosti od najviac po najmenej predávaný nájdete v kategórii najpredávanejšie, najlepšie objektívy Produkty zoradené podľa hodnotenia používateľov od najlepšieho nájdete v kategórii objektívy recenzie
P-DC1-WEB13
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií