UPS, záložné zdroje či zdroje neprerušovaného napájania, patria medzi najpoužívanejšie rackové komponenty. Pokročilé UPS nielen že zabraňujú neočakávanému vypnutiu pri výpadku napájania, ale aj vzniku podpätia či prepätia. Na čo sa pri výbere UPS pre rack zamerať? Poradíme vám.
Pokračovať
Čo dokážu rackové UPS?
Hlavnou úlohou rackovej UPS je udržať systém v chode pri výpadku napájania. Moderné zdroje neprerušovaného napájania ponúkajú rad ďalších funkcií. Ktoré patria medzi najdôležitejšie?
Automatická regulácia napätia eliminuje následky kolísania napätia v elektrickej sieti.
Prepäťová ochrana chráni zariadenia v racku pred prepätím vyšším, než sú schopné vydržať.
Vzdialený manažment umožňuje spravovať nastavenie UPS cez počítačovú sieť.
Správa napájaných zásuviek prináša možnosť pri výpadku napájania odstaviť menej dôležité zariadenia.
Najdôležitejší je výkon
Medzi základné parametre UPS patrí výkon. Čím viac výkonu záložný zdroj má, tým viac komponentov udrží v chode v prípade potreby. Rackové UPS na najnáročnejšiu prevádzku môžu mať výkon viac ako 4 000 W.
Kapacita akumulátora – ako dlho UPS udrží zariadenie v chode?
Nemenej dôležitým parametrom UPS je kapacita akumulátora. Vyššia kapacita značí dlhšiu záložnú dobu – čas, počas ktorého UPS udrží pripojené zariadenia zapnuté. Záložnú dobu okrem kapacity ovplyvňuje aj energetická náročnosť pripojených zariadení.
i
Výdrž zdroja neprerušovaného napájania sa pohybuje od jednotiek minút až po hodiny.
Rackové UPS – rozmery
Rackové UPS sú rovnako ako všetky zariadenia na rack k dispozícii v štandardizovaných rozmeroch rackových skríň. Líšia sa výškou, teda počtom okupovaných rackových jednotiek (Rack U nits).
Rackové UPS 1U zaberajú v racku jednu jednotku. Zvyčajne majú menší výkon a menej pripojovacích zásuviek.
Rackové UPS 2U ponúkajú viac priestoru na akumulátory i zásuvky. Spravidla majú vyšší výkon ako UPS 1U.
Rackové UPS 3U vyžadujú v rackovej skrini tri jednotky. Ide o UPS pri najnáročnejšej prevádzke.
Rozdielne technológie UPS do racku
Offline UPS neumožňujú úpravy napätia. Ide o najjednoduchší typ záložných zdrojov. Line-interactive UPS umožňujú upraviť napätie aj bez využitia batérií. Najpokročilejšie online UPS udržujú konštantné napätie za každých podmienok.
Tento formulár slúži len na hodnotenie informácií v popise vyššie. Ak máte otázku k produktom, službám, doprave, či inú požiadavku, využite zákaznícku podporu.
Čo by sme v ňom mali zlepšiť? Chýba vám tu niečo? Je niečo uvedené zle? Podeľte sa.
Záložný zdroj – rack UPS, záložná doba pri 50 % záťaži 11,5 min, skutočný a zdanlivý výkon 2100 W/3000 VA, maximálne výstupné napätie 230 V, výška pozície 2U, line interactive, 1× IEC 320 C19, 8× IEC 320 C13, USB, 98,6 % účinnosť pri 100 % záťaži, 98,5 % účinnosť pri 50 % záťaži, LCD displej, šírka rámu 482,6 mm, rozmery 89 × 480 × 670 mm (V׊×H), hmotnosť 41 kg
Záložný zdroj – rack UPS, záložná doba pri 100 % záťaži 3 min, záložná doba pri 50 % záťaži 11,5 min, skutočný a zdanlivý výkon 720 W/1200 VA, výška pozície 2U, line interactive, 4× IEC 320 C13, ochrana dátovej siete RJ-45 a USB, 95 % účinnosť pri 100 % záťaži, 97 % účinnosť pri 50 % záťaži, LCD displej a AVR, šírka rámu 86 mm, rozmery 88 × 438 × 430 mm (V׊×H), hmotnosť 15,29 kg
Záložný zdroj – rack UPS, skutočný a zdanlivý výkon 1050 W/1500 VA, výška pozície 1U, line interactive, 1× IEC Jumpers, 8× IEC 320 C13, USB a RS-232, 98 % účinnosť pri 100 % záťaži, LCD displej a AVR, rozmery 44 × 440 × 557 mm (V׊×H), hmotnosť 17,5 kg
Záložný zdroj – rack UPS, skutočný a zdanlivý výkon 800 W/1000 VA, výška pozície 2U, line interactive, 1× IEC Jumpers, 8× IEC 320 C13, USB a RS-232, 98 % účinnosť pri 100 % záťaži, LCD displej, možnosť vertikálnej aj horizontálnej polohy a AVR, rozmery 88 × 440 × 440 mm (V׊×H), hmotnosť 16,8 kg
Záložný zdroj – rack UPS, záložná doba pri 100 % záťaži 21,3 min, záložná doba pri 50 % záťaži 41,5 min, skutočný a zdanlivý výkon 1350 W/1500 VA, on-line s dvojitou konverziou, 8× IEC 320 C13, USB, RS-232 a ethernet, rozmery 128 × 432 × 590 mm (V׊×H), hmotnosť 30,53 kg
Záložný zdroj – rack UPS, skutočný a zdanlivý výkon 9000 W/10000 VA, maximálne výstupné napätie 240 V, výška pozície 3U, on-line s dvojitou konverziou, USB, RS-232 a SNMP, LCD displej, rozmery 133 × 438 × 580 mm (V׊×H), hmotnosť 15 kg
Záložný zdroj – rack UPS, skutočný a zdanlivý výkon 5000 W/5000 VA, maximálne výstupné napätie 240 V, výška pozície 3U, on-line s dvojitou konverziou, LCD displej, rozmery 133 × 438 × 420 mm (V׊×H), hmotnosť 15 kg
Záložný zdroj – rack UPS, záložná doba pri 100 % záťaži 3,9 min, záložná doba pri 50 % záťaži 13,2 min, skutočný a zdanlivý výkon 680 W/850 VA, výška pozície 1U, line interactive, 2× IEC Jumpers, 4× IEC 320 C13, USB, RS-232 a ethernet, LCD displej a AVR, šírka rámu 438 mm, rozmery 43,2 × 438 × 509 mm (V׊×H), hmotnosť 18,2 kg
Záložný zdroj – rack UPS, záložná doba pri 50 % záťaži 12 min, skutočný a zdanlivý výkon 2000 W/2000 VA, výška pozície 2U, on-line s dvojitou konverziou, 8× IEC 320 C13, USB a RS-232, 97 % účinnosť pri 100 % záťaži, LCD displej a možnosť vertikálnej aj horizontálnej polohy, rozmery 88 × 438 × 630 mm (V׊×H), hmotnosť 23,3 kg
Záložný zdroj – rack UPS, záložná doba pri 100 % záťaži 3 min, záložná doba pri 50 % záťaži 11 min, skutočný a zdanlivý výkon 1500 W/1500 VA, výška pozície 2U, on-line s dvojitou konverziou, 8× IEC 320 C13, ochrana dátovej siete RJ-45, USB a RS-232, LCD displej a možnosť vertikálnej aj horizontálnej polohy, rozmery 88 × 438 × 410 mm (V׊×H), hmotnosť 15,5 kg
Záložný zdroj – rack UPS, záložná doba pri 100 % záťaži 4,5 min, záložná doba pri 50 % záťaži 11,5 min, skutočný a zdanlivý výkon 770 W/1150 VA, výška pozície 1U, line interactive, 2× IEC Jumpers, 6× IEC 320 C13, USB a RS-232, 98 % účinnosť pri 100 % záťaži, LCD displej, šírka rámu 19 mm, rozmery 43,2 × 438 × 509 mm (V׊×H), hmotnosť 14,6 kg
Záložný zdroj – rack UPS, záložná doba pri 100 % záťaži 4,5 min, záložná doba pri 50 % záťaži 13 min, skutočný a zdanlivý výkon 1100 W/1550 VA, výška pozície 1U, line interactive, 2× IEC Jumpers, 6× IEC 320 C13, USB a RS-232, 98 % účinnosť pri 100 % záťaži, LCD displej, šírka rámu 19 mm, rozmery 43,2 × 438 × 554 mm (V׊×H), hmotnosť 19,4 kg
Záložný zdroj – rack UPS, záložná doba pri 100 % záťaži 4,5 min, záložná doba pri 50 % záťaži 12 min, skutočný a zdanlivý výkon 600 W/850 VA, výška pozície 1U, line interactive, 2× IEC Jumpers, 4× IEC 320 C13, USB a RS-232, 98 % účinnosť pri 100 % záťaži, LCD displej, šírka rámu 19 mm, rozmery 43,2 × 438 × 509 mm (V׊×H), hmotnosť 13,8 kg
Záložný zdroj – rack UPS, záložná doba pri 100 % záťaži 4 min, záložná doba pri 50 % záťaži 11 min, skutočný a zdanlivý výkon 1100 W/1550 VA, výška pozície 1U, line interactive, 6× IEC 320 C13, USB a RS-232, LCD displej, rozmery 554 × 438 × 44 mm (V׊×H), hmotnosť 1,63 kg
Záložný zdroj – rack UPS, záložná doba pri 100 % záťaži 31,8 min, záložná doba pri 50 % záťaži 60,4 min, skutočný a zdanlivý výkon 900 W/1000 VA, výška pozície 3U, on-line s dvojitou konverziou, 8× IEC 320 C13, USB, RS-232 a ethernet, LCD displej, rozmery 128 × 432 × 590 mm (V׊×H), hmotnosť 30,53 kg
Záložný zdroj – rack UPS, záložná doba pri 100 % záťaži 3,8 min, záložná doba pri 50 % záťaži 11,5 min, skutočný a zdanlivý výkon 10000 W/10000 VA, on-line s dvojitou konverziou, 3× IEC Jumpers, 4× IEC 320 C19, 6× IEC 320 C13, USB, RS-232 a ethernet, 94,6 % účinnosť pri 100 % záťaži, 95,1 % účinnosť pri 50 % záťaži, rozmery 263 × 432 × 715 mm (V׊×H), hmotnosť 111,82 kg
Záložný zdroj – rack UPS, záložná doba pri 100 % záťaži 9,8 min, záložná doba pri 50 % záťaži 25,3 min, skutočný a zdanlivý výkon 1980 W/2200 VA, line interactive, 2× IEC Jumpers, 1× IEC 320 C19, 8× IEC 320 C13, USB, RS-232 a ethernet, rozmery 85 × 432 × 667 mm (V׊×H), hmotnosť 37,24 kg
Záložný zdroj – rack UPS, záložná doba pri 100 % záťaži 29,8 min, záložná doba pri 50 % záťaži 56 min, skutočný a zdanlivý výkon 900 W/1000 VA, výška pozície 3U, on-line s dvojitou konverziou, 8× IEC 320 C13, USB a ethernet, LCD displej, rozmery 128 × 432 × 590 mm (V׊×H), hmotnosť 30,53 kg
Záložný zdroj – rack UPS, záložná doba pri 100 % záťaži 20,3 min, záložná doba pri 50 % záťaži 39 min, skutočný a zdanlivý výkon 1350 W/1500 VA, výška pozície 3U, on-line s dvojitou konverziou, 8× IEC 320 C13, USB a ethernet, LCD displej, rozmery 128 × 432 × 590 mm (V׊×H), hmotnosť 30,53 kg
Záložný zdroj – rack UPS, záložná doba pri 100 % záťaži 8,3 min, záložná doba pri 50 % záťaži 22,3 min, skutočný a zdanlivý výkon 12000 W/15000 VA, on-line s dvojitou konverziou, 2× IEC Jumpers, 8× IEC 320 C19, ochrana sieťového kábla, RS-232 a ethernet, 95 % účinnosť pri 100 % záťaži, 95,1 % účinnosť pri 50 % záťaži, LCD displej a AVR, rozmery 533 × 432 × 773 mm (V׊×H), hmotnosť 247,73 kg
Záložný zdroj – rack UPS, skutočný a zdanlivý výkon 1500 W/1500 VA, výška pozície 2U, on-line s dvojitou konverziou, 8× IEC 320 C13, RS-232, rozmery 86,5 × 450 × 440 mm (V׊×H), hmotnosť 18,9 kg
Záložný zdroj – rack UPS, záložná doba pri 100 % záťaži 5,5 min, záložná doba pri 50 % záťaži 19 min, skutočný a zdanlivý výkon 1350 W/1500 VA, výška pozície 2U, line interactive, 8× IEC 320 C13, USB a RS-232, rozmery 86,2 × 441 × 522 mm (V׊×H), hmotnosť 27,6 kg
Záložný zdroj – rack UPS, výška pozície 3U, line interactive, 98 % účinnosť pri 100 % záťaži, šírka rámu 482,6 mm, rozmery 85,5 × 438 × 603 mm (V׊×H), hmotnosť 39,7 kg
Záložný zdroj – rack UPS, záložná doba pri 100 % záťaži 9 min, skutočný a zdanlivý výkon 3000 W/3000 VA, výška pozície 2U, line interactive, 2× IEC Jumpers, 1× IEC 320 C19, 8× IEC 320 C13, USB a RS-232, 98 % účinnosť pri 100 % záťaži, LCD displej a možnosť vertikálnej aj horizontálnej polohy, rozmery 85,5 × 438 × 603 mm (V׊×H), hmotnosť 31,1 kg
Pozrite sa na produkty zoradené podľa ceny od najlacnejšieho v kategórii lacné rack UPSProdukty zoradené od najdrahšieho po najlacnejší hľadajte v kategórii najdrahšie rack UPSTovar zoradený podľa predajnosti od najviac po najmenej predávaný nájdete v kategórii najpredávanejšie, najlepšie rack UPSProdukty zoradené podľa hodnotenia používateľov od najlepšieho nájdete v kategórii rack UPS recenzie
Chcete doručit do České republiky? Jdi naRackové UPS
Für den Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitteUSV 19 Zoll
Für den Versand nach Österreich, besuchen Sie bitteUSV 19 Zoll
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriátRack UPS
Skúste naše cookiesMy, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies a ďalšie údaje na zabezpečenie funkčnosti webovej stránky a s Vaším súhlasom aj okrem iného na personalizáciu reklamy a obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Na našej webovej stránke používame 8 druhov kategórií cookies:
Technické cookies
Tie sú nevyhnutné na fungovanie webovej stránky a jej funkcií, ktoré sa rozhodnete využívať. Bez nich by naša webová stránka nefungovala, napr. by nebolo možné sa prihlásiť do používateľského účtu.
Funkčné cookies
Tieto cookies nám umožňujú zapamätať si Vaše základné voľby a vylepšujú používateľský komfort. Ide napríklad o zapamätanie si jazyka alebo možnosť zostať trvalo prihlásený.
Cookies sociálnych sietí
Tieto cookies nám umožňujú komfortne Vás prepojiť s Vaším profilom na sociálnych sieťach a napríklad Vám umožniť zdieľať produkty a služby s priateľmi a rodinou.
Personalizácia obsahu
Tieto cookies nám umožnia zobraziť Vám obsah a reklamy podľa údajov, ktoré sú o Vás dostupné tak, aby sme sa čo najlepšie trafili do Vašich potrieb. Ide najmä o to, aký obsah ste si zobrazili alebo to, na akom zariadení na naše stránky prichádzate.
Nepersonalizovaná reklama
Tieto cookies nám umožňujú zobrazovať Vám všeobecnú reklamu na produkty a služby.
Personalizovaná reklama
Vďaka týmto cookies Vám my a ?naši partneri? môžeme ponúknuť relevantné produkty a služby na mieru, a to na základe Vašich nákupov, Vášho správania a Vašich preferencií.
Meranie publika
Tieto cookies nám umožňujú optimalizovať naše stránky na Vaše komfortné používanie a to na základe toho, ako ich používate. Cieľom je zapamätať si alebo predpokladať Vaše voľby. Ide napríklad o využívanie funkcií, ich umiestnenie, správanie na stránke.
Udelením súhlasu so spracovaním cookies budú na Váš prístroj, ktorý na prehliadanie webovej stránky používate, nainštalované funkčné a analytické cookies (kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ obe kategórie, prípadne si môžete vybrať iba jednu z kategórií kliknutím na tlačidlo „Nastavenia“). Technické cookies inštalujeme na Vaše zariadenie vždy, teda aj bez Vášho súhlasu, pretože bez nich by naša webová stránka nefungovala.
Svoj súhlas so spracovaním cookies môžete odvolať. V súvislosti so spracovaním cookies zo strany našej spoločnosti máte ďalej práva na: prístup ku cookies, vymazanie cookies, úpravu, doplnenie a opravu cookies, obmedzenie spracovania a právo podať sťažnosť na ÚOOÚ. Viac o Vašich právach.