Rowenta CF3730F0 Premium Care So Curls (RECENZIA)

Zobraziť katalóg

Recenzia

Aktualizované

Kto túži po nadýchaných lokniach vo vlasoch, iste už zaregistroval automatické kulmy, ktoré sľubujú dokonalé vlny ako od profesionála. Aké to je používať automatickú, respektíve samonavíjaciu kulmu? Na aké vlasy sa hodia a aké výsledky s ňou možno dosiahnuť? V mojej recenzii sa s vami podelím o skúsenosti s automatickou kulmou Rowenta CF3730F0 Premium Care So Curls.

Automatická kulma Rowenta CF3730F0 Premium Care So Curls

Obsah recenzie automatickej kulmy Rowenta Premium Care So Curls

 1. Dizajn a funkcie automatickej kulmy Rowenta Premium Care So Curls
 2. Porovnanie automatickej kulmy Rowenta CF3730F0 Premium Care So Curls s konkurenciou
 3. Ako natočiť vlasy s automatickou kulmou Rowenta Premium Care So Curls
 4. Skúsenosť s automatickou kulmou Rowenta v praxi
 5. Celkové hodnotenie automatickej kulmy Rowenta Premium Care So Curls

Dizajn a funkcie automatickej kulmy Rowenta Premium Care So Curls

Najprv sa v mojej recenzii pozrieme na to, ako automatická kulma Rowenta vlastne vyzerá a aké funkcie ponúka. Ide o trochu ťažší, ale vcelku jednoduchý a pekný stylingový nástroj v bielej farbe s ružovo-zlatými prvkami, ktorý pohodlne padne do ruky. Konštrukcia kulmy pôsobí kvalitne a premyslene, páčil sa mi aj jej klasický dizajn v jemných farbách. Na konci automatickej kulmy Rowenta je hlavica, v ktorej sa budú odohrávať všetka kúzla. Napájací kábel má dostatočnú dĺžku, ktorá umožňuje sa bez obmedzení pohybovať pred zrkadlom. Na konci kábla je nalepený krátky návod na použitie kulmy.

Automatická kulma Rowenta je vybavená celým radom užitočných funkcií, ktoré sa starajú ako o zdravie vlasov, tak o bezpečie nás, používateľov. Medzi také funkcie patrí generátor iónov, ktorý zbavuje vlasy prebytočnej statickej elektriny. Vyhrievacie teleso je potiahnuté špeciálnou keramickou vrstvou s keratínom a arganovým olejom na hydratáciu a lesk vlasov.

i Automatická kulma Rowenta Premium Care So Curls je vybavená funkciou automatického vypnutia na zaistenie vysokej bezpečnosti. Pokiaľ necháme automatickú kulmu Rowenta len tak 20 minút ležať, zníži nastavenú teplotu a automaticky sa prepne do režimu spánku. Po hodine nečinnosti sa kulma úplne vypne.

Ako funguje automatická kulma Rowenta Premium Care So Curls?

Automatická kulma Rowenta Premium Care So Curls funguje na princípe rýchleho automatického natáčania prameňov vlasov na vyhrievané teleso, ktoré je schované vo vnútri hlavice. Kulma sa tak vôbec nedotýka vašej kože, vďaka čomu sa nikdy nespálite o horúci povrch telesa. Kulma Rowenta disponuje 4 časovými režimami na nahrievanie vlasov (6, 8, 10 alebo 12 sekúnd) a tromi teplotnými režimami 170, 200 a 230 °C. Je teda vhodná prakticky na všetky typy vlasov, od suchších a tenkých po normálne až husté.

Porovnanie automatickej kulmy Rowenta CF3730F0 Premium Care So Curls s konkurenciou

Aj keď všetky automatické kulmy pracujú na podobnom princípe, ich parametre a funkcie sa líšia. V prehľadnej tabuľke preto prinášame porovnanie automatickej kulmy Rowenta CF3730F0 Premium Care So Curls s podobnými produktmi.

Parametre/model Rowenta CF3730F0 Premium Care So Curls Babyliss C903PE Babyliss C1300 Philips Style Care BHB876/00
Nastaviteľná teplota 170 – 200 – 230 °C 185 – 205 °C 190 – 210 °C 170 – 190 – 210 °C
Ochranná teplota 170°C
Nastavenie časovača 6 – 8 – 10 – 12 s 8 – 10 – 12 s 8 – 10 – 12 s
Povrch nahrievacieho valca keramika napustená kašmírovým keratínom a arganovým olejom keramika keramika keramický povrch s keratínom
Zmena smeru natáčania automaticky neuvedené neuvedené manuálne
Ionizátor
Ergonomický vertikálny tvar
Navádzacia drážka na umiestnenie prameňa
Puzdro

Ako natočiť vlasy s automatickou kulmou Rowenta Premium Care So Curls

Ako majiteľka zdravých rovných vlasov s dĺžkou mierne pod ramená som sa s radosťou zhostila príležitosti otestovať zázračnú automatickú kulmu Rowenta, ktorá by mi vlasy mala natočiť sama. Vykúzliť si nadýchaný a prirodzene vyzerajúci účes na každú príležitosť je pre každú babu s rovnými vlasmi krásna predstava. Ako sa táto samonavíjacia kulma používa v praxi? Ako sa s ňou pracuje a aké s ňou možno docieliť výsledky? Poďme sa na to pozrieť krok za krokom.

Ako natočiť vlasy s automatickou kulmou Rowenta Premium Care So Curls
S automatickou kulmou Rowenta môžete docieliť vzdušné a prirodzene vyzerajúce vlny. Ako na to?

Použitie automatickej kulmy Rowenta krok za krokom

Pri prvom použití automatickej kulmy som bola trochu nemotorná. Človek musí prísť na to, pod akým uhlom treba vkladať vlasy do kulmy, ako veľký pramienok vlasov zvoliť, čo kde pridržať a čo ako nastaviť, aby výsledok stál skutočne za to.

Správny postup pri používaní kulmy Rowenta by mal prebiehať podľa niekoľkých krokov. Pokúsim sa čo najpresnejšie opísať postup ako vytvoriť lokne s touto automatickou kulmou a detailne to ukázať na svojich fotkách. Dodržanie tohto postupu je totiž veľmi dôležité na vytvorenie dokonalých a krásnych vĺn.

 1. Natiahneme menší prameň vlasov (široký cca 1 – 1,5 cm). Automatickú kulmu priložíme čo najbližšie k hlave.

 2. Ako natočiť vlasy s automatickou kulmou Rowenta Premium Care So Curls

 3. Natiahnutý pramienok vlasov vložíme vodorovne do hlavice tak, aby bol do nej ponorený celý okrem končekov. Koniec prameňa by mal ležať v navádzacej drážke. Podotýkam, pramienok nesmie byť vidieť po celej dĺžke, iba jeho konček, inak kulma nebude fungovať, ako má.

 4. Ako natočiť vlasy s automatickou kulmou Rowenta Premium Care So Curls

 5. Stlačíme tlačidlo natáčania, čím spustíme proces automatického natáčania vlasov na vykurovacie teleso. Kulma si „zaberie“ pramienok a natočí ho na vyhrievané teleso. Prístroj spustí zvukovú signalizáciu, ktorou odpočítava nastavenú dobu natáčania: 6 sekúnd na plážové vlny až 12 sekúnd na prstienkové lokne.

 6. Ako natočiť vlasy s automatickou kulmou Rowenta Premium Care So Curls

 7. Tlačidlo pridržujeme stlačené po celú dobu trvania zvukových signálov. Tých môže byť 3 až 5 podľa nastaveného času. Po jeho uplynutí kulma vydá 4 zvukové signály rýchlo za sebou, ktoré nás informujú, že môžeme prameň vlasov uvoľniť z kulmy. Ak tlačidlo pustíme pred týmto signálom, vlasy sa nestihnú natočiť.

 8. Ako natočiť vlasy s automatickou kulmou Rowenta Premium Care So Curls

 9. Voilà – a máme ideálne vlnky! Vlasy sú natočené rovnomerne a lokne vyzerajú prirodzene, vrátane krásne zatočených končekov vlasov.

 10. Ako natočiť vlasy s automatickou kulmou Rowenta Premium Care So Curls

Skúsenosť s automatickou kulmou Rowenta v praxi

Výsledkom môjho testovania automatickej kulmy Rowenta Premium Care So Curls boli jemné a vzdušné kudrlinky. Pri prvom použití kulmy mi ale chýbal cvik. Preto mi zo začiatku s umiestnením pramienkov do kulmy pomáhala kamarátka. Kompletné vytvorenie prvého účesu nám trvalo necelú hodinu. Nutné je však dodať, že s trochou praxe, kedy človek dostane do ruky ten správny grif, možno čas na vytvorenie nádherného účesu výrazne skrátiť.

Pri vytváraní recenzie som testovala všetky časové režimy (6, 8, 10 a 12 sekúnd), ktoré automatická kulma Rowenta ponúka. Viditeľné rozdiely vo veľkosti kučier boli spoznať iba medzi 6 a 12 sekundami, vzhľad vlasov po iných režimoch bol takmer rovnaký. Úroveň teploty som nechala na minimálnych 170 °C, ktorá mojim normálnym vlasom vyhovovala ideálne, navyše vlasy nepoškodzuje ani pri dlhodobom používaní. Vyššie teplotné nastavenie by ale mohlo dopomôcť intenzívnejšiemu natočeniu vlasov.

Pri automatickej kulme na vytvorenie príťažlivých vĺn musíte počítať s tým, že pri prvých niekoľkých pokusoch môžete stráviť úpravou vlasov pokojne aj trištvrte hodiny. Je pravda, že práca s automatickou kulmou Rowenta chce cvik a potom, čo sa z tejto činnosti stane rutinná záležitosť, vám natočenie vlasov nezaberie viac ako 10 minút.

Rowenta CF3730F0 Premium Care So Curls, recenzia Rowenta CF3730F0 Premium Care So Curls, recenzia
Vzdušné a prirodzene vyzerajúce lokne s automatickou kulmou Rowenta Premium Care So Curls.

Na aké vlasy je automatická kulma Rowenta vhodná?

Po testovaní automatickej kulmy Rowenta by som ju odporučila na rovné vlasy strednej dĺžky. Kučeravé ani príliš dlhé vlasy kulma nemusí správne natočiť. Jednotlivé pramene vlasov sa totiž pri natáčaní budú nachádzať príliš ďaleko od vyhrievaného telesa, nenatočia sa tak po celej svojej dĺžke, ale iba pri končekoch. Zložitejšia by bola aj samotná manipulácia s kulmou.

i Mohlo by vás zaujímať

Celkové hodnotenie automatickej kulmy Rowenta CF3730F0 Premium Care So Curls

Aj napriek počiatočnej skepse som bola s automatickou kulmou Rowenta spokojná. Výsledný účes vyzeral krásne a jednoducho. Vlny vydržali celé popoludnie, dokonca aj večer vo fitku. Na rýchlu úpravu vlasov je však potrebné získať istý grif. Pridržiavanie tlačidla pri natáčaní prameňov na temene hlavy je manuálne trochu náročnejšie. To isté platí aj na úpravu prameňov z ľavej/pravej strany pre pravákov/ľavákov.

Rowenta Premium Care So Curls

Rowenta Premium Care So Curls

Automatické kulmy na kučery

S automatickou kulmou Rowenta vytvoríte prirodzene vyzerajúce kučery vrátane krásne zatočených končekov vlasov. Skvelých výsledkov je možné dosiahnuť už pri 170 °C. Keramický povrch s keratínom a arganovým olejom vlasy vyživuje a chráni pred poškodením. Vlasy tak zostávajú hebké aj po natočení. Pochváliť musím aj ionizátor, vďaka ktorému sa vlasy nepresušujú a teda účes dlhšie vydrží a je krásne lesklý.

Klady

 • Široké rozpätie teplotného režimu
 • Nastavenie času nahrievania vlasov na rôzne veľkosti vĺn
 • Generátor iónov na zbavenie vlasov statickej elektriny, posilnenie lesku a predĺženie trvanlivosti účesu
 • Keramický povrch s keratínom a arganovým olejom
 • Po nácviku rýchle a bezpečné natočenie vlasov

Zápory

 • Pri nesprávnom vložení prameňa vlasov automatická kulma nefunguje
 • Náročnejšia manipulácia pri úprave prameňov na temene hlavy
4,9 29×
Rowenta CF3460F0 Precious Curls
Kulma na vlasy – kliešťová, priemer 25mm, keramický povrch s keratínom a arganovým olejom, maximálna teplota 200 °C, automatické vypnutie a studený hrot, počet teplôt 8, LCD displej, doba nahriatie 45 sekúnd, dĺžka prívodného kábla 1,8 m, farba biela a ružová
42,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: ROWKU007
Vytlačiť
P-DC1-WEB03
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií