Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka

Samsung Galaxy S8 a S8+ (PODROBNÁ RECENZIA)

Zobraziť katalóg
https://cdn.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/Samsung-Galaxy-S8-S8-plus-recenze-obrazek.jpg

Najnovšie vlajkové lode spoločnosti Samsung majú predstavovať to najlepšie, čo dnešné mobilné telefóny dokážu ponúknuť. Prvotriedne materiály, odolná konštrukcia, výkon, jemný displej – to všetko je samozrejmosťou. Ukrýva sa však v dvoch špičkových telefónoch Samsung Galaxy S8 ešte niečo navyše? A dokáže si výrobca obhájiť cenu? Po niekoľkých dňoch starostlivého testovania vám ako prví prinášame podrobnejšiu recenziu oboch modelov.

Prvý pohľad na Samsung Galaxy S8 v recenzii: kvalitná konštrukcia a vyhotovenie

Na prvý pohľad rozpoznateľné vlajkové lode Samsungu úplne zmenili svoj dizajn. Môže za to predovšetkým veľký zakrivený displej (5,8" v prípade S8, 6,2" v prípade S8+), ktorý zaberá takmer celú čelnú stranu mobilného telefónu, a úzke rámčeky hore a dole, ktoré sú zmenšené na nevyhnutné minimum, akurát pre čelné kameru, notifikačné LED a senzory nad displejom. V ruke teda budete držať prakticky len veľký displej, ktorý sa zmestil do tela telefónov s displejmi okolo 5,2" až 5,5".

Samsung Galaxy S8 a S8+, predná strana

Oproti predchádzajúcim modelom Galaxy S7, S7 edge zmizlo typické domovské tlačidlo na prednej strane mobilu, ukrývajúce senzor odtlačkov prstov, displej však dole v strede reaguje na tlak. Pri zatlačení sa odkiaľkoľvek z prostredia vrátite späť na domovskú obrazovku.

A čo sa stalo s čítačkou odtlačkov prstov? Samsung ide proti prúdu a senzor nájdeme neprakticky na zadnej strane mobilného telefónu pri fotoaparáte a snímači tepu. Je navyše umiestnený napravo od neho, a aj keď reaguje rýchlo a spoľahlivo, len ťažko sa k nemu v prípade oboch smartfónov prstom dostanete.

Ako náhradu za horšie umiestnenie ponúkajú oba telefóny odomknutie pomocou skenera dúhovky a tváre. Obe metódy za dobrého osvetlenia fungujú bez zaváhania, problém však nastáva v prítmí, keď má kamera logicky s identifikáciou problém. Práve vtedy ste nútení použiť čítačku, prípadne iný postup odomykania telefónu (znak, pin alebo prejdenie).

Samsung Galaxy S8 a S8+, balenie. Samsung Galaxy S8 a S8+, balenie Samsung Galaxy S8 a S8+, balenie

Samsung Galaxy S8 a S8+, zadná strana Samsung Galaxy S8 a S8+, porty Samsung Galaxy S8 a S8+, displej

Na zadnej strane mobilného telefónu sa okrem čítačky odtlačkov prstov nachádza aj fotoaparát, ktorý je perfektne zarovnaný s tvrdeným zadným sklom, ktorý po bokoch plynule nadväzuje na rám, rovnako ako zakrivený displej z druhej strany. Vďaka tomu sa oba telefóny veľmi dobre držia, aj keď menší telefón Galaxy S8 sadne do rúk predsa len lepšie.

Na spodnej hrane telefónov nájdete mikrofón a hlasno hrajúci reproduktor, ktorý však kvalitatívne patrí do priemeru a zvuk trpí mierne plechovým nádychom. Po modeloch Galaxy A3 a A5 2016 pristúpil Samsung taktiež pri vlajkových modeloch na nabíjanie cez USB-C, ale 3,5 mm jack na slúchadlá zostal aj tu zachovaný. V balení navyše dostanete slúchadlá spoločnosti AKG, ktorá sa dokáže prispôsobiť vašim zvukovodom a výsledná reprodukcia je čistá, nechýba jej basová zložka a konkurencia môže doslova ticho závidieť.

Veľmi dobré je aj umiestnenie tlačidiel, ktoré sú nezvyčajne tri. Na pravom boku sa nachádza tlačidlo vypnutia/zapnutia a odomknutia, na ľavom kolískové tlačidlo na reguláciu hlasitosti. Pod ním je však ešte jedno, ktoré aktivuje nového asistenta Bixby, ktorý zhromažďuje spravodajské informácie a funguje teda rovnako ako napríklad Siri.

Samsung Galaxy S8 a S8+, displej Samsung Galaxy S8 a S8+, horná hrana Samsung Galaxy S8 a S8+

Samsung Galaxy S8 a S8+ Samsung Galaxy S8 a S8+ Samsung Galaxy S8 a S8+, boky telefónu

Horná hrana obsahuje už len sekundárny mikrofón a slot na Nano SIM kartu a pamäťovú micro SDXC kartu. Rámy telefónu sú v identickom farebnom vyhotovení, ako je to v prípade zadnej strany. V našom prípade je to modrá, ale v predaji bude aj čierna, sivá a strieborná. V poslednom rade Galaxy S8 a S8+ disponujú stupňom krytia IP68, takže zvládne aj nejaké to vykúpanie. Konštrukcia telefónov očákavateľne obstála na jednotku.

Telefóny Samsung Galaxy S8 aj S8+ majú nevídaný bezrámečkový displej

Obe veľkosti Galaxy S8 ponúkajú po stranách zakrivený displej s rozlíšením až 2 960 × 1 440 px. Prečo hovoríme až? Samsung ponúka možnosť znížiť rozlíšenie aj na FHD+ (2 220 × 1 080) alebo dokonca len na HD+ (1 480 × 720), aby ste ušetrili batériu. Rozdiel je na 5,8" aj väčšom 6,2" displeji viditeľný, a predovšetkým na Galaxy S8+ už malé rozlíšenie nevyzerá pekne. Oceňujeme však ďalšiu možnosť, ako ušetriť potrebné percentá kapacity akumulátora.

Samsung Galaxy S8 a S8+, porovnanie veľkostí

Samsung Galaxy S8 a S8+, porovnanie veľkostí Samsung Galaxy S8 a S8+, porovnanie veľkostí Samsung Galaxy S8 a S8+, porovnanie veľkostí

S najvyšším rozlíšením sú displeje pýchou oboch telefónov a o ich kvalitách nemôže byť žiadných pochybností. Farby sú jasné, ale stále prirodzené, a navyše ich intenzitu možno regulovať. Ide bezpochyby o najlepšie panely, ktoré možno v mobilných telefónoch nájsť. Minimálny aj maximálny jas je na skvelej úrovni a potlačiť môžete aj modré svetlo, čo pri dlhšom pozeraní na displej v tme uľaví očiam. Technológia Super AMOLED zaisťuje skvelé pozorovacie uhly a intenzívne tmavé odtiene vrátane čiernej.

Využiť možno aj zahnuté boky displeja. Po prejdení od okraja vám môžu zobraziť najpoužívanejšie aplikácie, kontakty, počasie a ďalšiu skupinu informácií si možno nastaviť. Ak by vám nejaký panel chýbal, môžete si ho jednoducho stiahnuť priamo od výrobcu.

i Samsung Galaxy S8 medzi najlepšími Špičkový displej je jednou z najsilnejších stránok telefónov Samsung Galaxy S8 a S8+, aj vďaka nemu sa oba smartfóny dostali medzi najlepšie telefóny roka 2017 podľa nášho výberu.

Výkon – Galaxy S8 verzus iPhone 7

Výkonnostne sú na tom oba súrodenci rovnako. Vnútri tela pracuje osemjadrový továrenský procesor Samsung Exynos 8895 spolu s podporou 4 GB operačnej pamäte. Obrovská sila sa prejavila aj v becnhmarku AnTuTu, v ktorom sa Galaxy S8+ umiestnil na 3. mieste. O pár bodov ho predbehli konkurenčné telefóny Apple iPhone 7 a iPhone 7 Plus.

Samsung Galaxy S8+ v benchmarku AnTuTu

 • Celkové skóre: 174 023
 • 3D: 72 462
 • UX: 52 504
 • CPU: 38 945
 • RAM: 10 112

Napriek tomu, že Samsung s vlajkovými loďami nie je na prvej priečke, ich výkon s rezervou stačí na všetky dnešné najnáročnejšie hry a podľa nášho odhadu to tak vydrží ešte minimálne tri roky. Výkonu značne pomohol aj odľahčenejší softvér, respektíve nová nadstavba Samsungu nazvaná Expirience. Náročný multitasking, všetky hry a svižné prehliadanie prostredím zvládne Galaxy S8 (+) bez problémov.

Samsung Galaxy S8 a S8+, porovnanie veľkostí Samsung Galaxy S8 a S8+, porovnanie veľkostí Samsung Galaxy S8 a S8+, porovnanie veľkostí Samsung Galaxy S8 a S8+

Samsung Galaxy S8 a S8+, porovnanie veľkostí Samsung Galaxy S8 a S8+, porovnanie veľkostí Samsung Galaxy S8 a S8+, porovnanie veľkostí

Galaxy S8 je špičkový fotomobil, ale...

Oproti ostatným vlajkovým modelov iných výrobcov, ako je napríklad Apple iPhone 7 Plus či Huawei P10 sa Samsung nerozhodol implementovať duálny fotoaparát ani v prípade jedného z modelov. V telefónoch sa nachádza jeden snímač s 12 Mpx rozlíšením, ktorý je podporený prisvetľovacou diódou. Hoci laserové zaostrovanie chýba, aj bez tejto vlastnosti vyhotovujú obidva telefóny veľmi vydarené snímky, ktoré v rámci dnešných mobilných telefónov opäť patria na úplný vrchol.

Vďaka svetelnosti objektívu f/1,7 využijú fotoaparáty maximum svetla, a tak aj nočné snímky sú kvalitné, aj keď tu suverénne dominuje Huawei P10. Menším nedostatkom je v prípade Galaxy S8 (+) využitie masívnejšieho postprocessingu, ktorý sa ukazuje predovšetkým v najväčších detailoch. Pri priblížení si všimnete neprirodzené kontúry, ktoré pripomínajú "komiks" filter. Toto je však jeden z problémov a v dobrých svetelných podmienkach si telefóny viedli oproti konkurencii minimálne rovnako dobre.

Samsung Galaxy S8 a S8+ ukážkové snímky fotografie Samsung Galaxy S8 a S8+ ukážkové snímky fotografie Samsung Galaxy S8 a S8+ ukáýkové snímky fotografie Samsung Galaxy S8 a S8+ ukážkové snímky fotografie Samsung Galaxy S8 a S8+ panoráma fotografie

Samsung Galaxy S8 a S8+ foťák fotoaparát Samsung Galaxy S8 a S8+ foťák fotoaparát Samsung Galaxy S8 a S8+ foťák fotoaparát Samsung Galaxy S8 a S8+ foťák fotoaparát

Fotoaparát disponuje aj možnosťou nahrávať stabilizovaná videá v UHD rozlíšení (3 840 x 2 160) pri 30 fps alebo vo Full HD pri 60 snímkach za sekundu. K dispozícii je aj možnosť nahrávať časozberné videá, slow motion zábery a vyhotovovať panoramatické snímky.

Veľké zmeny sa odohrali na poli prednej kamerky určenej na selfie, ktorá má 8 Mpx a autofókus. Navyše disponuje identickou svetelnosťou, ako zadná kamera a vytvára prekrásne portréty, ktoré môžete vylepšiť samolepkami a rôznymi filtrami.

Samsung Galaxy S8+ kvalita fotografií Ako fotografuje Samsung Galaxy S8 Ako fotografuje Samsung Galaxy S8 Ako fotografuje Samsung Galaxy S8

Ako fotografuje Samsung Galaxy S8 Ako fotografuje Samsung Galaxy S8 Ako fotografuje Samsung Galaxy S8 Ako fotografuje Samsung Galaxy S8

Ako fotografuje Samsung Galaxy S8+ Ako fotografuje Samsung Galaxy S8+ Samsung Galaxy S8 a S8+ nočné fotografie Fotografie v noci Samsung Galaxy S8 a S8+

Na výber máte ja množstvo filtrov, efektov a následne si zábery môžete ešte dodatočne upravovať v mobilnom telefóne. Prostredie je maximálne prehľadné a všetky dôležité prvky vrátane manuálneho režimu máte hneď poruke. "Swajpnutím" vo zvislej osi prepínate medzi prednou a zadnou kamerou. Užitočnou možnosťou v prípade oboch režimov je plávajúca spúšt, ktorú si môžete ľubovoľne posúvať po displeji. Fotografovať je možné aj pomocou hardvérového tlačidla hlasitosti, vyslovením hlasového pokynu, ťuknutím na obrazovku alebo ukázaním dlane.

Batéria a výdrž mobilného telefónu Galaxy S8 neprekvapia

Veľkosť batérie je jeden z mála aspektov, v ktorom sa Galaxy S8 a S8+ líšia. Menší model disponuje akumulátorom s 3 000 mAh, teda identickou hodnotou ako v prípade predchádzajúceho modelu Galaxy S7. Batéria väčšieho Galaxy S8+ má batériu o 500 mAh väčšiu, celkom teda 3 500 mAh. V prípade oboch modelov by sa mohlo zdať, že na obrovský výkon a veľké displeje s jemným rozlíšením je to menej. Výrobca však zapracoval na odladení softvéru, a vo výsledku sú modely typickými jednodňovými smartfónmi na náročnejšie používanie (surfovanie, hovory, chatovanie a hranie hier).

Samsung Galaxy S8+, modul fotoaparátu Samsung Galaxy S8, modul fotoaparátu Samsung Galaxy S8+, porty Samsung Galaxy S8+, zadná strana

Samsung Galaxy S8 a S8+, obsah balenia Samsung Galaxy S8 a S8+, slúchadlá AKG Samsung Galaxy S8 a S8+, zadná strana Samsung Galaxy S8 a S8+

V prípade, že budete oba telefóny viac šetriť, odpustíte si hry, poľavíte na jase displeja a obmedzíte sa s internetom iba na komunikátory, na konci dňa budete mať stále viac ako 20 %. Môžete však využiť pokročilé úsporné režimy, ktoré znížia výkon a rozlíšenie. Ten najúspornejší obmedzí prostredie na najdôležitejšie aplikácie a predĺži výdrž a ž o neuveriteľných 67 hodín, telefón však prakticky využijete len na správy a volania.

Operačný systém Android 7.0, prostredie Samsung Experience a Bixby

Samsung nasadil najnovšiu verziu Androidu a aj tu sa už nachádza nová nadstavba samsung Experience, ktorá je na míle vzdialená ťažkopádnemu TouchWizu. Prostredie je vzdušné, prehľadné a pri jeho prechádzaní sme nezaznamenali jediné zaseknutie či spomalenie. Samsung celé prostredie maximálne vzhľadovo zjednodušil, ale ak by vám vzhľad nevyhovoval, je možné ho ľahko zmeniť pomocou schém priamo z aplikácie od výrobcu.

Samsung Galaxy S8 a S8+, domovská obrazovka Samsung Galaxy S8 a S8+, menu Samsung Galaxy S8 a S8+, horná lišta Samsung Galaxy S8 a S8+, bočný panel Samsung Galaxy S8 a S8+, bočný panel Samsung Galaxy S8 a S8+, nastavení bočného panelu

V softvéri nájdete aj pár predinštalovaných aplikácií. Ide predovšetkým o kancelárských pomocníkov od Microsoftu, ako sú Word, Excel a PowerPoint. Z komunikácie nemožno nespomenúť Skype, Facebook a ako cloudové úložisko môže poslúžiť OneDrive.

Samsung Galaxy S8 a S8+, Bixby Samsung Galaxy S8 a S8+, nastavenie Bixby Samsung Galaxy S8 a S8+, nastavenie Samsung Galaxy S8 a S8+, klávesnica a správy Samsung Galaxy S8 a S8+, schémy Samsung Galaxy S8 a S8+, rozlíšenie

Veľkou novinkou je aj asistent Bixby, ktorého vyvoláte ťahom z hlavnej domovskej obrazovky doprava alebo slovne. Počuje na zvolanie „Hello Bixby“. Prostredníctom asistenta môžete spúšťať aplikácie, vyhľadávať informácie aj nastavovať telefón. Rozumie však iba angličtine a iný jazyk zatiaľ nie je podporovaný – so slovenčinou sa, aspoň v blízkej budúcnosti, zatiaľ vôbec nepočíta. K radosti mnohých sa už však na internete objavujú videá, ako tlačidlo Bixby prekonfigurovať na spúšťanie Google Now.

Stoja Samsung Galaxy S8 a S8+ za to?

Cena oboch mobilných telefónov nie je nízka. Samsung sa, bohužiaľ, rozhodol pre medziročné zdraženie a Galaxy S8 vyjde bezmála na 799 eur. Väčší Galaxy S8+ takmer 899 eur. Je potrebné podotknúť, že výrobca vytiahol z rukáva všetky esá a telefóny patria k tomu absolútne najlepšiemu na trhu. Bodujú predovšetkým veľkým displejom, ktorý sa zmestil do malého tela a navyše je zahnutý, čo poskytuje softvéru ďalšie možnosti využitia.

Takže dali by sme za telefón vysokú sumu? Áno. Obidva smartfóny ju dokázali obhájiť so vztýčenou hlavou (rozumejte displejom), a aj keď je tu stále priestor na drobné vylepšenia, predviedol výrobca skvelú prácu.

Záverečné hodnotenie Samsungu Galaxy S8 a S8+

Hodnotenie 95 % Alza.sk

Hlavné parametre

Výkon a výbava

95 %

Fotoaparát

90 %

Dizajn a konštrukcia

100 %

Samsung Galaxy S8 Plus

Klady

 • Veľký displej v pomere k telu
 • Prvotriedna konštrukcia a kvalitné materiály
 • Odladený Android 7.0 a Samsung Experience
 • Skvelá 8 Mpx predná kamera
 • Rýchlonabíjanie cez nové USB-C
 • Kvalita dodávaných slúchadiel AKG
 • Vysoký výkon

Zápory

 • Umiestnenie snímača odtlačkov prstov
 • Horší hlasný reproduktor
 • Masívny postprocessing v prípade fotografií
 • Asistent Bixby rozumie iba anglicky
 • Extrémna náchylnosť tela na zachytávanie odtlačkov

Čo sme napísali o Samsungu Galaxy S8 skôr

0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB4