Xiaomi Redmi 13 (RECENZIA): Dizajn vyššej triedy, veľký ostrý displej a za dobrú cenu

Zobraziť katalóg

Recenzia Xiaomi Redmi 13

Xiaomi Redmi 13 (RECENZIA):
Dizajn vyššej triedy, veľký ostrý displej a za dobrú cenu


V prvom rade podotknem, že po rozbalení som si hneď všimol, že aj keď ide v podstate o low-endový telefón, má atraktívny dizajn. O to viac som bol zvedavý, ako sa Redmi 13 vysporiadal s otázkami výkonu a fotografovania.Recenzia

Autor: Peter Vnuk

Recenzie Redmi 13 – OBSAH

 1. Dizajn vyššej triedy určite poteší
 2. Výkon neoslní, ale parametre sú slušné
 3. Fotoaparát je pre menej náročných, tmy sa však nebojí
 4. Ktoré alternatívy Redmi 13 zvážiť
 5. Verdikt: Redmi 13 je ideálny telefón pre mladého nenáročného človeka
 6. Čo sme o Redmi 13 písali skôr

Dizajn vyššej triedy určite poteší

Skutočne to na ňom nie je vidieť. Pokiaľ by ste mali uhádnuť cenu Redmi 13, asi by ste tipovali viac. Ide hlavne o sklenenú zadnú časť bez ostrovčeka na objektívy fotoaparátu. Vďaka tomu zadná strana pôsobí monoliticky a štýlovo až elegantne. V testovanej čiernej farbe je to vyslovene paráda. Je ale potrebné poznamenať, že šasi je plastové, takže nečakajte žiadne kovy. Ide o približne 6,8" telefón, ktorý si zachováva hmotnosť 205 gramov, čo je tak akurát.

Xiaomi Redmi 13, recenzia
V tlačidle zapínania Xiaomi Redmi 13 je zabudovaná čítačka odtlačkov prstov.

Ak by ste hľadali čítačku odtlačkov prstov, nájdete ju na tlačidle zapínania, takže na pravom boku Redmi 13. Funguje dobre a rovnako budete spokojní aj s možnosťou odomykať zariadenie rozpoznávaním tváre pomocou umelej inteligencie. Reproduktor je umiestnený v spodnej časti pri nabíjacom porte, a ak vlastníte káblové slúchadlá, asi vás poteší prítomnosť 3,5 mm jacku na hornej hrane telefónu.

Výkon neoslní, ale parametre sú slušné

Upozorním, že procesor nie je žiadny drak, to by ale v tejto cenovej kategórii ani nebolo možné. Nie je vyslovene pomalý, ale niektoré úkony budú trvať o kvapku dlhšie, než ste možno zvyknutí z drahších inteligentných telefónov.

Teraz ale tá dobrá správa. Redmi 13 do rúk používateľa prichádza s 256 GB úložiskom, resp. môžeme si vybrať, či chceme verziu so 6 GB RAM a 128 GB úložiskom, alebo tú vyššiu s 8 GB RAM. V tomto prípade je cenový rozdiel skutočne malý, takže pokiaľ nemusíte šetriť každú stovku, siahnite po drahšej verzii. 8 GB pamäť RAM sa vám odvďačí možnosťou spúšťať viac aplikácií naraz bez straty výkonu. Nechýba možnosť rozšírenia kapacity do 1 TB, takže pokiaľ na tom trváte, môžete si zaistiť úložisko s kapacitou high-endu.

Xiaomi Redmi 13, recenzia
Zadná časť Xiaomi Redmi 13 pokrytá sklom robí dojem vyššej triedy.

Určite musím spomenúť aj displej Xiaomi Redmi 13, ktorý zvládne frekvenciu 90 Hz, Za čo Redmi 13 veľmi chválim. Vďaka tomu si môžete vychutnať vyššiu plynulosť videí a hier, ktoré procesor zvláda v pohode. Rozlíšenie je 2460 × 1080 bodov, takže obraz je krásne ostrý. Len pri svietivosti 450 nitov (resp. 550 v dočasnom režime vysokého jasu) nie som úplne presvedčený, že s prehľadom zvládne pobyt na pláži pri silnom letnom slnku.

Fotoaparát je pre menej náročných, tmy sa však nebojí

Fotoaparát modelu Xiaomi Redmi 13 je rozhodne zaujímavý. Napriek tomu, že ide o relatívne lacný telefón, dokáže vytvoriť slušné večerné snímky. Obloha mu trošku uletí do modra, ale to je pomerne bežný jav aj v prípade niektorých drahších konkurentov.

V tejto oblasti má Redmi 13 dve slabé miesta. Napriek tomu, že dokáže vytvoriť zábery s rozlíšením 108 Mpx, nie sú bohaté na detaily. Druhá nevýhoda je, že pokiaľ je v zábere protisvetlo, fotoaparát Redmi 13 spanikári a v danom mieste fotku ochudobní o detaily veľmi výrazne.

Xiaomi Redmi 13, recenzia
Nočné zábery zvláda Redmi 13 až prekvapivo dobre.

Takže by sa to dalo zhrnúť tvrdením, že Redmi 13 je ako upír – tmy sa nezľakne, ale svetlo ho vydesí. Občas som mal dokonca pocit, že – paradoxne – nočné fotky mu idú lepšie ako denné. Pokiaľ nemáte na fotenie vysoké nároky, budete spokojní, ale ak chcete telefón zameraný na fotenie, toto nebude tá správna voľba.

Video natočíte v rozlíšení Full HD pri 30 fps (predná aj zadná kamera) a vo výbave nechýba 2 Mpx makrokamera. Nepodarilo sa mi s ňou dosiahnuť dobré výsledky, a pokiaľ radi a často fotíte detailne zblízka, Redmi 13 nie je pre vás.

Xiaomi Redmi 13, recenzia
Táto fotografia dokumentuje značné problémy s protisvetlom.

Batéria má kapacitu 5 030 mAh, čo je slušné a výrobca uvádza, že s 33 W nabíjačkou Xiaomi sa nabije na 50 % kapacity za 26 minút. Keďže nabíjačka nie je súčasťou balenia a nájdete v ňom len USB kábel, tento údaj ani dlhú výdrž nemôžem potvrdiť. Po ruke som mal 45 W nabíjačku inej značky a s ňou si Redmi 13 dobre nerozumel. Odporúčam preto počítať s dokúpením originálnej nabíjačky Xiaomi, ktorá stojí približne 20 €.

Xiaomi Redmi 13, recenzia
Niektoré denné zábery Redmi 13 celkom ujdú.

Ktoré alternatívy Redmi 13 zvážiť

Ak váhate, možno by ste mohli zvážiť aj Samsung Galaxy A15. Výkonom a displejom to bude podobná voľba, aj keď Galaxy A15 je o trochu menší, ale určite dostanete lepší fotoaparát. Horšie je, že má len 4 GB RAM a 128 GB úložiska, čo je na dnešnú dobu málo.

Za úvahu stojí aj sesterský Xiaomi Redmi Note 13, ktorý vám dá 120 Hz displej a o niečo výkonnejší procesor. Na druhej strane, fotoaparát tiež nie je práve špičkový. V ostatných parametroch je na tom dosť podobne ako Redmi 13. Odolnosť má certifikovanú na hodnotu IP54, teda rozdiel spočíva najmä vo vyššej frekvencii displeja.

Xiaomi Redmi 13, recenzia
Redmi 13 má mono reproduktor vpravo od nabíjacieho portu.

120 Hz OLED displej vám však dá aj Motorola moto G72. Jej procesor by mal byť o niečo rýchlejší a má aj 8GB operačnú pamäť. V prípade úložiska ale nekúpite 256 GB verziu a odolnosť proti prachu a vode tu nenájdete, takže v tomto vedie Redmi 13.

Verdikt: Redmi 13 je ideálny telefón pre mladého nenáročného človeka

Xiaomi Redmi 13 – verdikt

Redmi 13

Mobily

Model Redmi 13 si predstavujem v ruke mladého človeka, ktorý využije herný režim, chce veľký ostrý displej chránený Gorilla Glass a fotenie nepovažuje za prioritu. Elegantný dizajn so sklenenou zadnou časťou spôsobí, že okolie bude uznalo prikyvovať. Vyzdvihnem aj audio, keď sa pohráte s ekvalizérom, dostanete pomerne slušnú kvalitu mono výstupu. Celkovo je Redmi 13 plný kompromisov, pokiaľ ale nie ste nároční, dobrý displej či priestranné úložisko a dostatok RAM na aplikácie vás môže presvedčiť. Poteší stupeň krytia IP53, čo nie je samozrejmosť.

Klady

 • Elegantný dizajn so sklenenou zadnou časťou
 • Veľký ostrý displej
 • Prijateľná hmotnosť
 • Dostatok RAM a úložiska
 • Dobré nočné fotky
 • Odomknutie odtlačkom alebo tvárou
 • Herný režim
 • Odolnosť podľa IP53

Zápory

 • Fotoaparát je pre nenáročných
 • Zvuk neoslní a je len mono
 • Nutnosť dokúpiť nabíjačku
i Mohlo by vás zaujímať

Xiaomi Redmi 13 je vhodný telefón napríklad pre mladých, ktorí využijú jeho gaming mód, veľký displej alebo aj zvuk. Fotoaparát nepatrí medzi jeho extrémne silné stránky, použiteľný ale je a tým, ktorí nutne nevyžadujú len to najlepšie, môže poslúžiť dobre.

Čo sme o Redmi 13 písali skôr

Článok

• Autor: Peter Vnuk

Pokiaľ sa zaujímate hlavne o inteligentné telefóny, ktoré vám dajú čo najviac za najlepšiu možnú cenu, zvýšte pozornosť. Redmi 13 je presne taký, a aby toho nebolo málo, tak si môžete vybrať v rámci dvoch variantov, pričom ani jeden nie je výrazne parametrovo ochudobnený. Týmto všetkým výrobca Xiaomi svoju novinku Redmi 13 vybavil.

Redmi 13 – OBSAH

 1. Veľký displej, moderný dizajn a nechýba mu odolnosť
 2. Výkonný procesor a dostatok pamäte ocení každý
 3. 108 Mpx fotoaparát a hodinové nabíjanie sú príjemné plusy
 4. Redmi 13: tabuľka parametrov
 5. Redmi 13: cena a dostupnosť

Veľký displej, moderný dizajn a nechýba mu odolnosť

Novinka Redmi 13 je vybavená veľkým 6,79-palcovým IPS LCD displejom s Full HD+ rozlíšením (2 460 × 1 080 pixelov) a obnovovacou frekvenciou 90 Hz, čo zaisťuje plynulé zobrazenie pohybu.

Displej dosahuje maximálny jas 550 nitov a je chránený odolnosťou IP53, teda certifikátom zaisťujúcim pomerne dobrú odolnosť voči prachu či vodnej triešti, ako je dážď. Dizajn Redmi 13 je moderný s plochými bokmi a na slovenskom trhu bude k dispozícii v troch pastelových farbách: čiernej, ružovej a modrej.

Redmi 13
Redmi 13 zaobstaráte vo farbách čiernej, modrej a ružovej.

Výkonný procesor a dostatok pamäte ocení každý

Srdcom telefónu je čipset MediaTek Helio G91 Ultra s ôsmimi jadrami (2x Cortex-A76 s frekvenciou 2,05 GHz a 6x Cortex-A55 s frekvenciou 2,0 GHz), ktorý poskytuje dostatok výkonu pre každodenné úlohy, multimédiá aj nenáročné hranie hier.

Grafický výkon obstaráva čip Mali-G57 MC2. Čipset dopĺňa 6 GB alebo 8 GB RAM a 128 GB alebo 256 GB úložiskom typu eMMC 5.1. To by malo dostačovať väčšine používateľov.

Tí náročnejší môžu siahnuť po rozšírení RAM až na 11 GB (6 GB variant) alebo 13 GB (8 GB variant) vďaka virtuálnej RAM a úložisku pomocou pamäťovej karty až o 1 TB. Operačným systémom je najnovší Android 14 s nadstavbou HyperOS.

i

Google Pixel 8a (RECENZIA): Stredná trieda s vlajkovou výbavou i 7-ročnou podporou

108 Mpx fotoaparát a hodinové nabíjanie sú príjemné plusy

Jedným z hlavných lákadiel Redmi 13 je jeho 108 Mpx hlavný fotoaparát so svetelnosťou f/1,75, ktorý sľubuje kvalitné snímky aj za zhoršených svetelných podmienok. Či to tak bude, sa preukáže v recenzii. Okrem hlavného fotoaparátu je potom k dispozícii aj 2 Mpx makro kamera so svetelnosťou f/2,4 a 13 Mpx predná kamera so svetelnosťou f/2,45, ktorá bude zaisťovať selfie či videohovory. Mobilný telefón dokáže nahrávať videá v rozlíšení Full HD pri 30 fps.

Redmi 13
Redmi 13 ponúka nadštandardný hlavný fotoaparát.

Batéria s kapacitou 5 030 mAh by mala zaistiť dostatočnú výdrž aj pri náročnejšom používaní. Redmi 13 podporuje 33 W drôtové nabíjanie, vďaka ktorému sa nabije z 0 na 100 % za približne 62 minút. To znamená, že ak sa budete držať klasického nabíjania medzi 20 a 80 %, bude to oveľa rýchlejšie.

i

Recenzie Poco F6 Pro: Parametre vlajkovej lode a cena strednej triedy. 16 GB RAM a 1 TB úložiska sú špička

Redmi 13– tabuľka paramentov

Parametre/Model Redmi 13
Displej 6,79"
2 460 × 1 080 px, 90 Hz
IPS LCD
Zadné fotoaparáty hlavný: 108 Mpx, f/1.75
makro: 2 Mpx, f/2.4
predný: 13 Mpx, f/2.45
Čipset MediaTek Helio G91 Ultra, 8-jadrový
GPU Mali-G57 MC2
RAM 6 GB / 8 GB
Interné úložisko 128 GB / 256 GB
Operačný systém Android 14 s nadstavbou HyperOS
Podpora sietí 5G
3,5 mm jack
Stupeň krytia IP53
Akumulátor 5 030 mAh
33 W rýchlonabíjanie
USB-C
Rozmery 165,4 × 76,2 × 8,0 mm
Hmotnosť 200 g
Cena 169 €
Cena je platná k 11. 6. 2024.

Redmi 13: cena a dostupnosť

Novinka Redmi 13 je už k dispozícii na našom e-shope, teda si ju môžete objednať a napríklad nasledujúci deň ho už môžete používať. Ceny Redmi 13 sú k 11. 6. 2024 nasledujúce:

 • Cena Redmi 13 (6 / 128 GB) – 169 €
 • Cena Redmi 13 (8 / 256 GB) – 199 €
i Mohlo by vás zajímať

Redmi 13 je zaujímavou voľbou pre používateľov, ktorí hľadajú cenovo dostupný smartfón s dobrým pomerom medzi cenou a výkonom. Svojho budúceho majiteľa osloví veľkým displejom, dostatočným výkonom, kvalitným fotoaparátom a rýchlym nabíjaním batérie. Absencia 5G môže byť pre niektorých používateľov sklamaním, avšak vzhľadom k cene a ostatným parametrom ide o atraktívnu ponuku na trhu.

Vytlačiť
P-DC1-WEB06
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií