Reklamácia či vrátenie? Alzákove Jarné TOPky

Robotický vysavač Rowenta X-plorer Serie 95 Animal (RECENZIA)

Zobraziť katalóg

Recenzia

Aktualizované • Autor: Nela Hronková Sobotovičová

Sme rodina s dvoma malými deťmi. Bývame v paneláku, pravidelne chodíme na chalupu a vlastníme tri vysávače. Okrem klasického vysávača máme nový tyčový vysávač a päť rokov starý model robotického vysávača, ktorého výberom sme strávili veľa času. Na testovanie som sa tešila, najmä pretože budem môcť porovnať, o koľko sa posunula technológia a schopnosti robotických vysávačov. Vysávač podrobím záťažovej skúške na chalupe v náročnom prostredí s veľkým pohybom osôb a pre porovnanie aj v klasickom panelákovom byte. Ako prebiehalo testovanie a ako robotický vysávač obstál v náročných podmienkach, sa dozviete v recenzii.

Recenzia robotický vysavač Rowenta RR7975WH X-PLORER Serie 95 Animal

Robotický vysávač X-plorer Serie 95 Animal (RECENZIA) – OBSAH

 1. Obsah balenia robotického vysávača Rowenta RR7975WH X-PLORER Serie 95 Animal
 2. Prvý dojem z vysávača Rowenta RR7975WH X-PLORER Serie 95 Animal
 3. Technické parametre robotického vysávača Rowenta RR7975WH X-PLORER Serie 95 Animal
 4. Príslušenstvo pre vysávač Rowenta RR7975WH X-PLORER Serie 95 Animal
 5. Aplikácia a kontrola robotického vysávača Rowenta RR7975WH X-PLORER Serie 95 Animal
 6. Vysávanie s robotickým vysávačom Rowenta RR7975WH X-PLORER Serie 95 Animal
 7. Umývanie s robotickým vysávačom Rowenta RR7975WH X-PLORER Serie 95 Animal
 8. Testovanie a čo všetko dokáže robotický vysávač Rowenta RR7975WH X-PLORER Serie 95 Animal
 9. Každodenný život s robotickým vysávačom Rowenta RR7975WH X-PLORER Serie 95 Animal
 10. Celkové hodnotenie robotického vysávača Rowenta RR7975WH X-PLORER Serie 95 Animal

Obsah balenia robotického vysávača Rowenta RR7975WH X-PLORER Serie 95 Animal

Na testovanie som dostala čierny model robotického vysávača Rowenta Serie 95 Animal care. Vysávač je k dispozícii aj v bielej farbe s názvom Rowenta RR7987WH X-PLORER Serie 95 Total Care a obsahuje všetko na kompletné upratovanie. Okrem samotného robotického vysávača obsahuje balenie všetko potrebné príslušenstvo. Obsahuje prachovú a vodnú nádrž s potrebnými filtrami, tri nadstavce na vysávanie, aqua nadstavec vrátane dvoch látkových mopov, nabíjačku, čistidlo a príručky. Zariadenie vyzerá jednoducho a elegantne. Najprv ho vložím do nabíjacej základne a púšťam sa do študovania príručky. Prvý plusový bod získava za to, že prebytočný kábel môžete zmotať a zavrieť do spodnej časti nabíjačky, takže nikde neprekáža.

Prvý dojem z vysávača Rowenta RR7975WH X-PLORER Serie 95 Animal

Testovanie kefy robotického vysávača Rowenta RR7975WH X-PLORER Serie 95
Robotický vysávač Rowenta Serie 95 Animal si poradí s nečistotami a chlpmi domácich zvierat pri vysávaní aj umývaní.

Prvý dojem z vysávača Rowenta RR7975WH X-PLORER Serie 95 Animal

Čo povedať o prvom dojme? Rozhodne je fešák a elegán. Čierne prevedenie mu pristane a som prekvapená, že nie je príliš vysoký. Na jeho hornej strane sa nachádza vyvýšený laserový snímač, ktorý na začiatku čistenia zmapuje celé prostredie a priebežne vyhodnocuje prekážky. Nádoba na prach a nádrž na vodu sú spojené v jednej nádobe a sú umiestnené pod vrchnou doskou v strede robota. Na zariadení sú len 2 tlačidlá, tlačidlo zapnutia a tlačidlo domov. Všetky ostatné nastavenia sa vykonávajú priamo v aplikácii, ktorú si môžete jednoducho stiahnuť. Všetky snímače a nárazníky sú umiestnené na boku vysávača. Na spodnej strane vysávača nájdete dve bočné kefy, ktoré pomáhajú pri čistení na ťažko prístupných miestach, a hlavnú kefu vysávača. Sú tu tiež umiestnené nabíjacie doštičky, ktorými sa robot dobíja v dokovacej stanici.

Technické parametre robotického vysávača Rowenta RR7975WH X-PLORER Serie 95 Animal

Parametre robotického vysávača, ktoré stoja za zmienku, sú nasledujúce.

Technické parametre robotického vysávača Rowenta

Parametre Rowenta X-PLORER SERIE 95
Typ motoru BLDC bezkefový motor
Sací výkon 12 000 Pa
Typ batérie Lithium ion
Čas nabíjania 240 min
Prevádzková doba 225 min
Objem zásobníka na prach 0,5 l
Filtrácia Štandardný filter
Objem nádoby na vodu 220 ml
Výkonové stupne 4
Monitoring prekážok Laser kamera
Senzory proti pádu zo schodov Áno
Virtuálna stena Áno cez aplikáciu
Hlučnosť 60 dB(A)
Umývanie Áno elektronický mop

Príslušenstvo pre vysávač Rowenta RR7975WH X-PLORER Serie 95 Animal

Rowenta Serie 95 Animal Care obsahuje tri vysávacie kefy, ktoré si poradia s rôznymi typmi nečistôt. Modrá turbo kefa Animal so štetinami a silikónom je bojovníkom proti zvieracím chlpom, modrá silikónová kefa Turbo Precision je ideálna na zachytávanie dlhých vlasov a sivá kefa Downy Turbo zachytáva prach a jemné častice. Môžete si tak vybrať tú správnu kefu, ktorú práve potrebujete na upratovanie. Mne osobne sa najlepšie osvedčila sivá chlpatá kefa Downy Turbo. Dokáže povysávať naozaj neuveriteľné množstvo prachu, ale je pomerne široká a nevtiahne ani malý kúsok hračky, ktoré sa u nás bežne povaľujú.

Recenzia príslušenstva robotického vysávaca Rowenta X-PLORER Serie 95
Súčasťou balenia sú tri typy vysávacích kefiek a dva rôzne látkové mopy.

Ďalším príslušenstvom je mop Aqua Force System, ktorý je určený na umývanie podláh. Okrem samotného systému balenie obsahuje dva látkové mopy, modrý mop na bežné čistenie a červený mop Animal Scrub, ktorý odstraňuje odolné škvrny od domácich zvierat. Okrem toho príslušenstvo zahŕňa dokovaciu stanicu a čistidlo na pohodlné odstraňovanie zamotaných vlasov alebo iných nečistôt.

Aplikácia a ovládanie robotického vysávača Rowenta RR7975WH X-PLORER Serie 95 Animal

Ak chcete naplno využívať všetky funkcie robotického vysávača, je nutné si nainštalovať aplikáciu, ktorú nájdete v App Store a Google Play. Nie je to zložité, ale chvíľu to zaberie. Návod je taký jednoduchý, že sa zdá, že ho netreba čítať. Venujte mu pozornosť a za chvíľu máte hotovo. Aplikácia je jednoduchá, prehľadná, rýchlo sa v nej orientuje a bonusom je slovenčina. Nastavenia intenzity vysávania a umývania nájdete pod saním, kde môžete nastaviť 4 nastavenia intenzity vysávania a 3 nastavenia intenzity umývania. Môžete si tiež nastaviť režimy vysávania, ktoré sú nasledovné.

 • Automatický režim – vysávač zmapuje priestor a automaticky začne vysávať najbližšiu miestnosť, v ktorej sa nachádza.
 • Zonálny režim – môžete jednoducho nastaviť zakázané zóny, v ktorých má a nemá vysávať, alebo zóny bez mopu, v ktorých nemá umývať.
 • Režim miestnosti – robot rozdelí váš priestor na miestnosti, ktoré si môžete nastaviť podľa potreby. Môžete ho tom poslať upratať napríklad len kuchyňu.
 • Bodový režim – cielené čistenie v okruhu 1,5 metra, ktorý zadáte na mape. Po vyčistení sa vráti do nabíjacej stanice.
Testovanie aplikácie a ovládanie robotického vysávača Rowenta X-PLORER Serie 95
V aplikácii si môžete všetko prispôsobiť a naplánovať si upratovanie podľa svojich potrieb.

Páči sa mi, že v aplikácii presne vidím, kde robot upratuje a čo dokončil. Režim miestností a máp je praktický pri našich cestách na chalupu a späť, pretože vďaka mapám robot pozná celú oblasť, takže nemusím pri každom odchode znovu nastavovať mapu. Môžete tiež nastaviť časovač na spustenie vysávania alebo ovládať robota pomocou manuálneho diaľkového ovládania. V histórii upratovania môžete vidieť prehľad upratovania. Sympatické je aj sledovanie životnosti spotrebného materiálu. Ak ste zvyknutí používať hlasových asistentov, robot vás nesklame a môžete prostredníctvom neho jednoducho zadávať požiadavky.

Vysávanie s robotickým vysávačom Rowenta RR7975WH X-PLORER Serie 95 Animal

Robot je vybavený bezkefovým motorom a sacím výkonom 12 000 Pa. Aby ste sa dostali do rohov a ťažko prístupných miest, má po stranách 2 bočné kefy s dlhými štetinami. Môžete si vybrať zo štyroch úrovní intenzity vysávania. Bez problémov zvládne všetky povrchy od kobercov po dlaždice. Máme prevažne dlažbu, plávajúce podlahy, linoleum a niekoľko kusových kobercov. Keď robot vojde na koberec je počuť, ako sa prispôsobí inému povrchu. Pozitívne hodnotím, že v porovnaní s naším starým robotickým vysávačom je skutočne veľmi tichý. Najmä v tichom režime o ňom takmer vôbec neviete. Samotný vysávač dokáže prekonať prekážky do výšky približne 2 cm. Nádoba na prach má objem 0,5 litra a je pomerne široká. Kvôli jej šírke mi chvíľu trvalo nájsť ten správny grif na vysypávanie a nečistoty som mala i okolo koša, ale čoskoro som vedela, ako na to.

Umývanie s robotickým vysávačom Rowenta RR7975WH X-PLORER Serie 95 Animal

Súčasťou robotického vysávača je elektronický mop. K vysávaču sa pripája zo spodnej strany pomocou okrúhleho plastového nástavca. Na tento nadstavec sa navlečie látkový mop, ktorý sa pred umývaním namočí do vody. Zásobník na vodu je súčasťou nádoby na prach a pojme približne 2 dcl vody. V aplikácii môžete nastaviť intenzitu umývania podľa povrchu a stupňa znečistenia podlahy. Na odstránenie zaschnutých nečistôt môžete použiť špeciálny Scrubbing režím, ktorý jednoducho zapnete v aplikácii. Scrubbing režim napodobňuje pohyby bežného mopu na odstránenie zaschnutých škvŕn a nečistôt na podlahe. Bohužiaľ, kvôli okrúhlemu tvaru robotického vysávača a jeho mopovacieho príslušenstva robot nevytrie priestor vo vzdialenosti približne 3 cm od nábytku alebo steny. Nádrž je síce je relatívne malá, ale aj tak dokáže pri intenzívnom umývaní pokryť plochu približne 30 až 40 m². Doliatie vody je otázkou chvíľky.

Recenzia robotického vysávača Rowenta X-PLORER Serie 95 pri práci
Vďaka inteligentnej technológii mapovania priestoru a laserovému snímaču senzoru je radosť sledovať prácu robota.

Testovanie a čo všetko dokáže robotický vysávač Rowenta RR7975WH X-PLORER Serie 95 Animal

Poďme na testovanie! Prvá prichádza skúška odvahy v podobe víkendového neporiadku na chate. Prešiel s výborným výsledkom. Množstvo nazbieraného prachu bolo naozaj neuveriteľné a chata bola po skončení práce robota naozaj uprataná. Robot je inteligentný a spolu s laserovým snímačom si priestor správne zmapuje a rozvrhne. Vysávanie má svoj poriadok a účel a je radosť sledovať, ako funguje. Aby ste zabránili jeho poškodeniu a udržali doma skutočný poriadok, je potrebné mu priestor nachystať, upratať a odstrániť káble a iné drobné veci.

Umývanie bolo spočiatku trochu rozpačitejšie. Musíte správne vybrať intenzitu umývania podľa typu podlahy, inak budete mať buď príliš mokro, alebo takmer vôbec. Spočiatku po skončení umývania vysávač zanechal niekoľko malých kaluží. Sústredila som sa na správne naplnenie nádoby, po skončení čistenia som vyliala prebytočnú vodu a problém bol vyriešený. Umývanie je skvelé ako kombinácia k priebežnému upratovaniu počas týždňa, ale v našej domácnosti nemôže úplne nahradiť vytieranie veľkým mopom.

Každodenný život s robotickým vysávačom Rowenta RR7975WH X-PLORER Serie 95 Animal

Každodenný život s robotom v našej chate bol veľmi príjemný. Nastavila som si pravidelný režim čistenia a takto neustále upratané sme tam ešte nemali. Podmienky pre robotický vysávač tam máme až na schody do poschodia ideálne. K vyneseniu mi trochu chýbalo nejaká rúčka, aby som nemusela prístroj chytať celý, ale nie je tak ťažký, aby to nešlo. Veľmi pozitívne hodnotím rýchlosť upratovania. Vďaka naozaj cielenému inteligentnému vysávaniu a umývaniu je menšia izba hotová v priebehu 10 minút. Osvedčilo sa mi upratať jednu miestnosť, pustiť vysávač a ísť chystať druhú. Rovnako skvele ako na našej chalupe obstál vysávač aj v našom pražskom byte.

Testovanie upratovania s robotickým vysávačom Rowenta X-PLORER Serie 95 Animal
Nádoba na prach má dostatočnú kapacitu na nečistoty. Látkový mop možno počas upratovania opláchnuť.

Celkové hodnotenie robotického vysávača Rowenta RR7975WH X-PLORER Serie 95 Animal

S robotickým vysávačom Rowenta som bola veľmi spokojná. Je vidieť, že sa za tých 5 rokov urobil technologicky veľký pokrok. K vysávaniu nemám najmenšie výhrady, obzvlášť šedý nadstavec, ktorý zoberie aj to najmenšie zrnko prachu, má za mňa jednotku s hviezdičkou. Na upratovanie a udržanie poriadku počas týždňa je to  úžasný pomocník. Samozrejme nedokáže natrvalo nahradiť na 100 % normálny vysávač a niektoré rohy je občas potreba vysať štrbinovou hubicou.

Pri malých deťoch a veciach rôznych veľkostí, ktoré neustále zostávajú na podlahe, sa mi plánované upratovanie neosvedčilo, ale verím, že v inak fungujúcich domácnostiach táto funkcia nájde uplatnenie. Umývanie je určite super bonus a mám len malú výhradu k tomu, že nevytrie celú plochu podlahy. Ak však ide o nepretržité upratovanie, mop zvládne umývanie veľmi dobre. Ak hľadáte inteligentného pomocníka, ktorý odvedie skvelú prácu pri nepretržitom upratovaní v podobe dokonalého vysávania a kvalitného umývania, výberom robotického vysávača Rowenta neurobíte chybu.

recenzia Rowenta RR7975WH X-PLORER

Rowenta RR7975WH X-PLORER Serie 95 Animal

Robotické vysávače

Robotický vysávač s bezkefovým motorom, sacím výkonom 12 000 pa a elektronickým mopom je jedným z najvýkonnejších robotických vysávačov, ktoré sú v súčasnosti dostupné na trhu. Verzia pre zvieratá je vybavená špeciálnymi nástavcami na najlepšie odstránenie chlpov a nečistôt od vašich domácich miláčikov. Navigácia pomocou laserového snímača a inteligentná technológia pohybu zabezpečujú rýchle a skutočne dôkladné čistenie. Ovládanie pomocou aplikácie zabezpečí individuálne nastavenie na každý povrch.

Klady

 • Výkonný motor a vysoký sací výkon
 • Dlhá životnosť batérie, upratanie na jedno nabitie
 • Inteligentné vysávanie a orientácia v priestore
 • Bohaté príslušenstvo
 • Krásny elegantný dizajn
 • Individuálne nastavenia pre vysávanie a umývanie
 • Jednoduché ovládanie aplikácie v slovenčine
 • Rýchlosť čistenia
 • Nie je príliš hlučný

Zápory

 • Vyššia nákupná cena
 • Nezasahuje do okrajov
 • Chýbajúca rukoväť na prenášanie


Nela Hronková Sobotovičová

Nela Hronková Sobotovičová

Celý svoj profesijný život pracujem s ľuďmi. Teraz som na rodičovskej dovolenke s dvoma deťmi a vďaka písaniu textov spoznávam úplne nový odbor. Recenzie mi umožňujú skúšať zaujímavé produkty a rozširujú mi obzory. Takmer všetok svoj čas trávim s deťmi, ale rada si odpočiniem pri knižke, seriáli alebo sa prejdem v prírode.

Vytlačiť
P-DC1-WEB16
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií