Reklamácia či vrátenie? Veľký tovar doručíme zadarmo

Samsung Galaxy A 2022 (POROVNANIE): mobily strednej triedy prehľadne

Zobraziť katalóg

Článok

• Autor: Redakcia

Samsung má široké portfólio mobilných telefónov a jedným z jeho modelových radov je séria Galaxy A. Tá zahŕňa štýlové, vybavené a dostatočne výkonné telefóny strednej triedy, ktoré síce nie sú vlajkové lode, napriek tomu majú rozhodne čo ponúknuť. Technologické inovácie navyše nezriedka prinášajú skôr ako top modely. V roku 2022 medzi jej zástupcov patria napríklad obľúbené modely Galaxy A53 5G alebo A33. Čo všetko rad a jej jednotliví zástupcovia ponúkajú?

i Tento článok je rozdelený na tri časti – Samsung Galaxy A 2022 a staršie Galaxy A 2021 a 2020. V jednotlivých častiach nájdete všetky modely dostupné na slovenskom trhu.

Samsung Galaxy A 2022 (POROVNANIE)

Rad Samsung Galaxy A 2022 ponúka mnoho inovácií, predovšetkým v oblasti displeja a fotografovania. Výrobca ukazuje, že vyššia obnovovacia frekvencia je pre strednú triedu už štandardom a mobily nesklamú ani uhlopriečkou. Tešiť sa môžete aj na pokročilé fotoaparáty a vydarený dizajn.

Samsung Galaxy A 2022 – OBSAH

 1. Samsung Galaxy A03 – za málo peňazí veľa muziky
 2. Samsung Galaxy A13 ponúka minimalistický dizajn a skvelý fotoaparát
 3. Samsung Galaxy A23 5G má ako jediný čipset Snapdragon
 4. Samsung Galaxy A33 5G je stredná trieda v plnej paráde
 5. Samsung Galaxy A53 5G je pokračovateľom populárneho modelu
Samsung Galaxy A03

Samsung Galaxy A03 – za málo peňazí veľa muziky

 • Najlacnejší model Galaxy A pre rok 2022
 • 48 Mpx hlavný fotoaparát (f/1,8)
 • Batéria s kapacitou 5 000 mAh

V reakcii na popularitu cenovo lákavého modelu série A z minulého roku prináša Samsung nástupcu v podobe Samsungu Galaxy A03. Ten má zaujať predovšetkým 6,5" TFT displejom s rozlíšením HD+, ktorý veľmi dobre poslúži pre multimédiá aj bežné každodenné použitie, ale aj 48 Mpx hlavným fotoaparátom so skvelou svetelnosťou f/1,8. Mobil poteší aj zvukovým podaním – zaň totiž zodpovedá technológia Dolby Atmos.

Viac o telefóne Samsung Galaxy A03

Samsung Galaxy A03 je telefónom na bežné každodenné používanie. Veľký 6,5" TFT displej príde vhod pri sledovaní videí, 48 Mpx fotoaparát a 64 GB úložisko sú skvelými spoločníkmi pri fotografovaní výletov a zážitkov, a navyše mobil neurazí ani dizajnom. S čipsetom Unisoc UMS9230 si síce tie najnáročnejšie hry nezahráte na najväčšie detaily, postará sa však o to, že používanie telefónu bude plynulé.

Za zmienku stojí aj 5 000 mAh kapacita batérie. S ňou mobil vydrží deň až dva bez nabitia. V balení ďalej nájdete 7,75 W rýchlonabíjačku, čo síce nie je veľa, ale v tejto cenovej kategórii je každá maličkosť výhodou.

Samsung Galaxy A03
Samsung Galaxy A03 je cenovo výhodným vstupným modelom radu Samsung Galaxy A.
Samsung Galaxy A13

Samsung Galaxy A13 ponúka minimalistický dizajn a skvelý fotoaparát

 • Štvornásobný fotoaparát a dizajn bez fotomodulu
 • 6,6" Infinity-V TFT displej
 • Batéria s kapacitou 5 000 mAh a rýchlonabíjaním

Samsung Galaxy A13 si ponecháva dizajn, ktorý si používatelia obľúbili pri predchádzajúcom modeli z minulého roka. Mnohonásobný fotoaparát, avšak žiadny fotomodul. Štyri šošovky, z ktorých hlavná má rozlíšenie 50 Mpx a svetelnosť f/1,8, poteší každého, kto rád fotí. Čip Exynos potom postačí aj na menej náročné hry. Mobil čerpá šťavu z 5 000 mAh batérie s podporou až 15 W rýchlonabíjania.

Viac o telefóne Samsung Galaxy A13

Samsung Galaxy A13 predstavuje v rámci série Galaxy A silnú nižšiu strednú triedu. Oproti minulému roku sa mu displej zväčšil, konkrétne na 6,6", a prináša úctyhodné rozlíšenie Full HD+. Celkovo ide o telefón mieriaci na čo najlepší pomer ceny a výkonu.

Medzi najvýraznejšie rysy Samsungu Galaxy A13 patrí fotoaparát. Hlavný objektív má 50 Mpx (f/1,8), čo sú parametre, ktoré by mali byť schopné veľmi pôsobivých snímok. Druhý, širokouhlý snímač potom ponúkne rozlíšenie 5 Mpx (f/2,2) a zorný uhol až 123°. Štvoricu ako minulý rok završuje makro kamera a snímač hĺbky ostrosti. Predný fotoaparát v kvapkovom výreze potom ponúkne 8 Mpx so svetelnosťou f/2,2.

Mobil poháňa čipset Exynos 850 priamo od Samsungu, ktorý si hravo poradí s plynulým chodom systému aj s menej náročnými hrami. Kombinácia 4 GB RAM a 64 GB úložiska je v tejto kategórii pomerne bežná. Čím však môže mobil ešte nadchnúť, je batéria. Slušná kapacita 5 000 mAh a 15 W rýchlonabíjanie sa v kategórii rozhodne nestratí.

Samsung Galaxy A13
Samsung Galaxy A13 poteší všestranným štvornásobným fotoaparátom.
Samsung Galaxy A23 5G

Samsung Galaxy A23 5G má ako jediný čipset Snapdragon

 • Podpora 5G a schopný štvornásobný fotoaparát
 • 6,6" PLS displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz
 • Čipset Qualcomm Snapdragon so 4 GB RAM pamäte

Samsung Galaxy A23 5G sa predviedol až v druhej polovici roku 2022. Vzhľadom aj cenovkou sa veľmi podobá vyššiemu modelu A33, celkom zásadne sa ale líšia parametre. Asi najvýraznejším rozdielom je využitie väčšieho PLS panelu s obnovovacou frekvenciou 120 Hz a čipsetu Qualcomm Snapdragon 695 5G oproti proprietárnemu čipu Samsung Exynos. Samsung tak s týmto modelom pravdepodobne mieri predovšetkým na mobilných hráčov, ktorí sú obmedzení rozpočtom.

Viac o telefóne Samsung Galaxy A23 5G

Samsung Galaxy A23 5G prišiel v septembri 2022 a obohatil tak sériu o nový vstupný model do strednej triedy. Zaujme predovšetkým 6,6" PLS displejom so 120 Hz obnovovacou frekvenciou, nesklame však ani občasných fotografov.

Hlavný objektív má 50 Mpx (f/1,8) a obohatený je optickou stabilizáciou, ktorá redukuje rozmazanie fotografií alebo tras rúk pri natáčaní. Zvyšok fotovýbavy je potom obdobný ako pri modeli A13, teda 8 Mpx (f/2,2) širokouhlý snímač a 2 Mpx dvojica makro fotoaparátu a hĺbkového senzora.

V čase vydania je Samsung Galaxy A23 5G jediným modelom Galaxy A tretej série, vybaveným čipsetom Qualcomm Snapdragon. Konkrétne ide o 695 5G. Tohto výrobcu obvykle preferujú mobilný hráči, na ktorých Samsung apeluje aj už spomínaným displejom. Ďalej je Galaxy A23 5G vybavený 4 GB RAM a 64, prípadne 128 GB interného úložiska.

Samsung Galaxy A23 5G
Samsung Galaxy A23 5G sa podobá vyššiemu modelu, mieri však skôr na mobilných hráčov.
Samsung Galaxy A33 5G

Samsung Galaxy A33 5G je stredná trieda v plnej paráde

 • Podpora sietí 5G a vodoodolnosť podľa IP67
 • 6,4" Super AMOLED displej s 90 Hz obnovovacou frekvenciou
 • Čip Exynos, 6 GB RAM a 128 GB úložisko

Samsung Galaxy A33 5G je pekný smartfón v strednej triede. Ponúkne 6,4" displej obohatený o 90 Hz obnovovaciu frekvenciu (ktorá rozhodne nie je v tejto cenovej relácii samozrejmosťou), solídny výkon vďaka čipu Exynos a všestrannú kameru. Rýchlonabíjanie je tu ešte o niečo rýchlejšie ako v prípade predchádzajúceho modelu, a to 25 W. Čerešničkou na torte je potom podpora sietí 5G a certifikát odolnosti IP67.

Viac o telefóne Samsung Galaxy A33 5G

K našej radosti sa viachertzové displeje dostávajú čoraz viac aj do strednej triedy a to je prípad aj Samsungu Galaxy A33 5G. Veľký 6,4" AMOLED displej s rozlíšením 2 400 × 1 080 px a 90 Hz obnovovacou frekvenciou patrí medzi jasné dominanty telefónu. Výrobca tu ale nekončí.

Opäť tu máme štvornásobný fotoaparát s rovnakým rozložením ako pri nižšom modeli – hlavná šošovka, širokouhlý fotoaparát, makro a snímač hĺbky. Čo je tu navyše, je však optická stabilizácia, ktorú si vyslúžil 48 Mpx (f/1,8) hlavný objektív. Fanúšikov selfie potom poteší aj predný fotoaparát, ktorý ponúkne rozlíšenie 13 Mpx (f/2,2).

Samsung čoraz viac stavia na svoje vlastné čipy a mobil A33 nie je výnimkou. Poháňa ho totiž 8-jadrový procesor Samsung Exynos 1280 založený na 5 nm architektúre. O výkon tak bude postarané, a to aj v prípade niektorých stredne náročných hier. Do zoznamu príjemných vlastností si mobil ďalej pripisuje podporu 5G, 25 W rýchlonabíjanie svojej 5 000 mAh batérie, ale aj certifikát IP67 značiaci odolnosť voči prachu a vode.

Samsung Galaxy A33 5G
Samsung Galaxy A33 je prvým z telefónov série Galaxy A pre rok 2022 s podporou 5G a certifikáciou IP67.
Samsung Galaxy A53 5G

Samsung Galaxy A53 5G je pokračovateľom populárneho modelu

 • Štvornásobný fotoaparát so 64 Mpx hlavným objektívom a optickou stabilizáciou
 • 6,5/samsung-galaxy-a53-5g-d7050437.htm AMOLED panel s obnovovacou frekvenciou 120 Hz
 • Dôraz je kladený aj na prednú kameru

Samsung Galaxy A53 5G na sebe niesol veľkú ťarchu očakávania. Jeho predchodca totiž bol vôbec najpredávanejším modelom celej série. Hoci sa niektorými parametrami mobil podobá Galaxy A33, pridáva ešte vyššiu obnovovaciu frekvenciu 120 Hz a zatiaľ najlepšiu fotografickú výbavu série Galaxy A 2022. Aj tu je samozrejmosťou podpora 5G a certifikát IP67.

Viac o telefóne Samsung Galaxy A53 5G

Samsung Galaxy A53 5G zodpovedne plní úlohu najvybavenejšieho, na Slovensku dostupného modelu série. Najlepší displej a najlepší fotoaparát série, ale aj množstvo očakávaní kvôli predchodcovi vyslúžili telefónu veľmi silný štart a podľa recenzií nesklamal.

Štvornásobný fotoaparát tu dostal peknú nádielku. Hlavný objektív ponúkne 64 Mpx rozlíšenie so svetelnosťou f/1,8 a optickú stabilizáciu, širokouhlý snímač potom pekných 12 Mpx (f/2,2). Aj tu štvoricu dopĺňa makro kamera a hĺbkový snímač. Zastavíme sa ešte na moment pri prednom fotoaparáte, ktorému výrobca venoval veľa pozornosti. Dostal totiž 32 Mpx snímač so svetelnosťou f/2,2, čo sľubuje pekné fotky na zdieľanie s rodinou a kamarátmi.

Displej poteší každodenných používateľov, ale aj hráčov svojou 120 Hz obnovovacou frekvenciou, uhlopriečkou 6,5" a využitím technológie AMOLED. Keď už sme pri hraní, telefón má rovnaký procesor ako A33, teda Samsung Exynos 1280 v kombinácii so 6 GB RAM. Ponúka však aj 256 GB variant úložiska. Peknou vlastnosťou, ktorá telefón posúva trochu bližšie vlajkovým lodiam, je aj čítačka odtlačkov prstov v displeji. Viac si prečítajte v recenzii Samsung Galaxy A53 (RECENZIA): výborný telefón, ktorý skôr stavia na solídnosť, než aby prekvapil.

Samsung Galaxy A53 5G
Kvôli nedostupnosti zvyšku série na Slovensku je u nás Samsung Galaxy A53 5G špičkou Galaxy A.

Samsung Galaxy A 2021 (POROVNANIE)

Tohtoročný rad Samsung Galaxy A pre rok 2021 sa nesie v znamení postupných dizajnových úprav aj nemalých inovácií vo výbave či výkone. Oproti slabšiemu minulému roku sa tento rok veľa modelov dočkalo razantného vylepšenia a do radu dokonca pribudlo aj niekoľko modelov úplne nových. Čo tohtoroční zástupcovia radu Galaxy A ponúkajú?

Pohľad na Samsung Galaxy A52 a A72 v podaní kolegov z AlzaTechu.

Samsung Galaxy A 2021 – OBSAH

 1. Samsung Galaxy A02s je skvelým telefónom pre nenáročných
 2. Samsung Galaxy A12 – snaživec v nižšej triede
 3. Samsung Galaxy A22 je všestranný smartfón pre každodenné vyžitie
 4. Samsung Galaxy A22 5G – cenovo dostupný 5G inteligentný telefón
 5. Samsung Galaxy A32 má elegantný fotoaparát bez fotomodulu
 6. Samsung Galaxy A42 s 5G a solídnym výkonom
 7. Samsung Galaxy A52 má 120 Hz Super AMOLED displej
 8. Samsung Galaxy A52s 5G ambiciózne stavia na populárnom základe
 9. Samsung Galaxy A72 má fotoaparát s optickým zoomom
Samsung Galaxy A02s

Samsung Galaxy A02s je skvelým telefónom pre nenáročných

 • Pomerne výhodná cena
 • 6,5" TFT panel, podpora NFC
 • Batéria s kapacitou 5 000 mAh

Samsung medzi tie najlacnejšie telefóny vlani nezabrusoval, tento rok sme sa však dočkali nového Samsungu Galaxy A02s. Hoci si na ňom najnáročnejšie hry pravdepodobne nezahráte, nenáročného používateľa mobilný telefón poteší plynulým rozhraním a hlavne dlhou výdržou na jedno nabitie. Trojnásobný fotoaparát potom zvládne bežné fotenie. Zaujímavosťou je podpora technológie NFC pre platby mobilom, ktorá v prípade lacnejších telefónov rozhodne nie je pravidlom.

Viac o telefóne Samsung Galaxy A02s

Samsung Galaxy A02s je zaujímavým zástupcom nižšej triedy. Zaujme napríklad 6,5" TFT displejom alebo čipsetom Qualcomm Snapdragon 450. Kombinácia 3 GB pamäte RAM a 32 GB internej pamäte síce nie je nijako slávna, ale bežné používanie aplikácií a surfovanie po internete zvládne bez problémov. 5 000 mAh batériu je ale nutné pochváliť. Navyše vďaka podpore technológie NFC možno aj bezdrôtovo platiť v obchodoch.

Fotoaparát je tu trojitý. Ten hlavný má 13 Mpx (f/2,2) a doplňuje ho 2 Mpx makro a snímač hĺbky ostrosti. Predný fotoaparát potom ponúkne 5 Mpx so svetelnosťou f/2,2. Dizajnovo sa mobilný telefón snaží zaujať peknou textúrou v plastovom chrbte.

Samsung Galaxy A02s
Samsung Galaxy A02s má dostatočný výkon pre bežné používanie a navyše aj zaujímavý dizajn.
Samsung Galaxy A12

Samsung Galaxy A12 – snaživec v nižšej strednej triede

 • Slušný štvornásobný fotoaparát
 • 6,5" TFT panel s kvapkovým výrezom
 • Batéria s kapacitou 5 000 mAh

Samsung Galaxy A12 bol jedným z prvých oznámených Samsung smartfónov roku 2021. Cenovkou mieri skôr do nižších sfér, má ale čo ponúknuť. Dominuje mu štvornásobný fotoaparát, odolný displej s technológiou TFT LCD a 5 000 mAh batéria. Galaxy A12 zaujme aj dizajnovo, má textúrovaný chrbát.

Viac o telefóne Samsung Galaxy A12

Samsung Galaxy A12 si dal za úlohu priniesť dobré funkcie bližšie nižšej triede. Za pochvalu stojí 6,5" displej fungujúci na báze technológie TFT LCD aj štvornásobný fotoaparát. Nemožno síce tvrdiť, že bude dosahovať kvality najdrahších modelov, rozhodne ale v tejto cenovej kategórii neurazí. 

Hlavný snímač má 48 Mpx (f/2,0) a ponúka až 10-násobný digitálny zoom. 5 Mpx širokouhlá kamera (f/2,2) váš pohľad rozšíri až na 123° a štvoricu uzatvára 2 Mpx makro kamerka a hĺbkový senzor. Predný fotoaparát v kvapkovom výreze potom ponúkne 8 Mpx so svetelnosťou f/2,2.

Telefón beží na čipe MediaTek MT6765, ktorý je populárny najmä pri lacnejších telefónoch. Ponúka dostatočný výkon na väčšinu aplikácií a hier, u tých náročnejších je ale nutné počítať s tým, že mu budú dochádzať sily. Štandardnú 4 GB RAM tu potom výrobca kombinuje so 64/128 GB úložiskom, čo stačí na mnoho aplikácií, hier, ale aj napríklad filmov. Posledným bodom k dobru je nepochybne batéria. Tá má kapacitu 5 000 mAh, čo znamená veľmi peknú výdrž. Nabijete ju pomocou 15 W nabíjačky.

Samsung Galaxy A12
Samsung Galaxy A12 je vo všetkých ohľadoch slušný model v nižšej strednej triede.
Samsung Galaxy A22

Samsung Galaxy A22 – všestranný smartfón pre každodenné využitie

 • Štvornásobná zadná kamera
 • 6,4" Super AMOLED displej s 90 Hz obnovovacou frekvenciou
 • Akumulátor s kapacitou 5 000 mAh

Samsung Galaxy A22 je prvým zo smartfónov, ktoré prišli v druhej vlne radu Galaxy A pre rok 2021. Ideálny je najmä pre tých, ktorí hľadajú po všetkých stránkach solídny mobil pre každodenné využívanie. Žiadna vlastnosť tu totiž nijako výrazne nevyčnieva, ale ani neuráža. Cenovkou sa model radí do nižšej strednej triedy.

Viac o telefóne Samsung Galaxy A22

Jednou z najzaujímavejších vlastností Samsung Galaxy A22 je nepochybne displej. 6,4-palcový Super AMOLED s 90 Hz obnovovacou frekvenciou totiž nie je niečo, čo by ste v tomto cenovom spektre vídavali často. Rozlíšenie telefónu je potom HD+, teda 1 600 × 720 pixelov.

Fotoaparát má na hlavnom snímači 48 Mpx s veľmi peknou svetelnosťou f/1,8 a okrem iného aj s optickou stabilizáciou. Druhé miesto vo fotomodule zaberá 8 Mpx ultraširoký objektív s maximálnou svetelnosťou f/2,2 a zorným uhlom až 123°. Celú fotozostavu potom uzatvára dvojica 2 Mpx kamier pre makro a snímanie hĺbky.

O výkon sa stará čipset MediaTek Helio G80, ktorý zaistí chod operačného systému, aplikácií a menej náročných hier. U tých náročnejších však počítajte s tým, že sa mobil trochu zapotí. Čo sa pamäte týka, Samsung Galaxy A22 ponúka 4 GB RAM v kombinácii s 64, prípadne 128 GB vnútorného úložiska u vyššej verzie. Telefón ďalej ponúka napr. čítačku odtlačkov v bočnom tlačidle, podporu NFC alebo 5 000 mAh batériu s 15 W rýchlonabíjaním.

Samsung Galaxy A22
Samsung Galaxy A22 je pre vás ideálny, ak nehľadáte nič konkrétne a chcete skrátka všestranný smartfón.
Samsung Galaxy A22 5G

Samsung Galaxy A22 5G – cenovo dostupný 5G inteligentný telefón

 • Najrýchlejšie siete 5G s cenovkou nižšej strednej triedy
 • 6,6" FHD+ displej s 90 Hz obnovovacou frekvenciou založenou na technológii TFT
 • Akumulátor s kapacitou 5 000 mAh

Samsung Galaxy A22 5G je v mnohých ohľadoch veľmi podobný základnému variantu. Požičal si od neho napríklad dizajn, fotoaparát alebo kapacitu batérie. Zásadným rozdielom je však podpora 5G sietí, a to len s cenovkou o pár eur vyššou. Kompromis musel výrobca urobiť v prípade displeja, ktorý je síce väčší a má väčšie rozlíšenie, namiesto technológie Super AMOLED je tu však uplatnená lacnejšia TFT.

Viac o telefóne Samsung Galaxy A22 5G

Vďaka využitiu čipsetu MediaTek Dimensity 700 5G sa mobil dokáže pripojiť k najrýchlejším 5G sieťam. Procesor tiež ponúka veľmi solídnu dávku výkonu, ktorá vystačí na všetky potrebné aplikácie aj stredne náročné hry. V ponuke je však iba 4 GB operačná pamäť. Rovnako ako základný model má aj A22 5G dva varianty úložiska – 64 GB a 128 GB.

Displej Samsung Galaxy A22 5G nie je výrazne horší, ani lepší. Technológia Super AMOLED totiž síce všeobecne ponúka lepšie farebné podanie, TFT panel s väčším rozlíšením však boduje na poli celkového pôžitku z multimédií a samotného používania.

Okrem displeja, čipsetu a s ním sa nesúcej podpory 5G sú oba telefóny na chlp rovnaké. Nájdete tu teda rovnakú štvornásobnú kameru so 48 Mpx (f/1,8) na hlavnej šošovke, 8 Mpx ultraširokým objektívom, makro kamerou a hĺbkovým senzorom. Kapacita batérie zostáva tiež rovnaká, teda 5 000 mAh. Mobil podporuje aj 15 W nabíjanie, technológiu NFC a tiež má čítačku odtlačkov prstov v bočnom tlačidle.

Samsung Galaxy A22 5G
Chcete radšej 5G ako Super AMOLED displej? Samsung Galaxy A22 5G je jedným z najdostupnejších 5G smartfónov.
Samsung Galaxy A32

Samsung Galaxy A32 má elegantný fotoaparát bez fotomodulu

 • Unikátny a zaujímavý dizajn
 • 128 GB úložisko a 5 000 mAh batéria
 • Štvornásobný fotoaparát a solídna selfie kamera

Medzi zaujímavé novinky tohto roka nepochybne patrí Samsung Galaxy A32. Mobilný telefón, ktorý prichádza ako vo variante LTE, tak 5G, ponúka solídny štvornásobný fotoaparát. Zaujímavé je, že jeho jednotlivé objektívy nie sú umiestnené v kaplnke, ale samostatne. Poteší aj 5 000 mAh batéria s rýchlonabíjaním alebo podpora NFC pre bezdrôtové platby v obchodoch.

Viac o telefóne Samsung Galaxy A32

Samsung Galaxy A32 sa, ako už sa zmieňujeme vyššie, predáva v dvoch variantoch. Základnom a 5G. Dôležité je, že obe verzie sa líšia aj vo výbave. Napríklad zatiaľ čo základná verzia ponúka 6,4" Super AMOLED displej, A32 s 5G modulom má 6,5" obrazovku. Displej v prípade 5G variantu však disponuje oveľa menším rozlíšením a namiesto technológie AMOLED tu našiel využitie TFT panel. Možno trochu neprehľadné, ale zákazníci majú každopádne na výber.

Kamery sú v prípade oboch variantov podobné, líšia sa len hlavným fotoaparátom. V základnom variante je usadený 64 Mpx snímač so svetelnosťou f/1,8, zatiaľ čo v modeli 5G iba 48 Mpx s rovnakou svetelnosťou. Zvyšné tri objektívy sú rovnaké pre oba telefóny. 8 Mpx (f/2,2) širokouhlý snímač so zorným uhlom 123°, 5 Mpx makro kamera a hĺbkový senzor.

Hlavnou výhodou Galaxy A32 5G je logicky podpora sietí 5G, čo v strednej triede ešte nie je celkom obvyklé. Zaisťuje ju čipset Mediatek MT6853. Základný model potom dostal Mediatek Helio G80. Oba varianty zakúpite so 4 GB pamäťou RAM, 128 GB úložiskom a 5 000 mAh batériou.

Samsung Galaxy A32
Samsung Galaxy A32 ponúka pekný dizajn fotoaparátu so štyrmi objektívmi.
i Samsung Galaxy A32 a A32 5G (PREVIEW): dvaja fešáci s prívetivou cenou
Samsung Galaxy A42

Samsung Galaxy A42 s 5G a solídnym výkonom

 • 6,6" Infinity-U Super AMOLED displej s čítačkou odtlačkov
 • Čipset Qualcomm Snapdragon 750 s podporou 5G
 • Kvalitný fotomodul aj predný fotoaparát

Nový Samsung Galaxy A42 tento rok ponúka veľký 6,6" Super AMOLED displej so zabudovanou čítačkou odtlačkov prstov. Novinkou je aj podpora sietí 5G zaistená čipsetom Qualcomm Snapdragon. Používa štvoritý fotoaparát.

Viac o telefóne Samsung Galaxy A42

Novinka Samsung Galaxy A42 má rovnako ako predchodca napríklad čítačku odtlačkov v displeji – ten však tento rok narástol na 6,6". Beží tradične na technológii Super AMOLED.

Samsung Galaxy A42 používa zodpovedajúci fotoaparát. Štvornásobný fotomodul hostí 48 Mpx (f/1,8) hlavný snímač, 8 Mpx (f/2,2) širokouhlý objektív, 5 Mpx makro kameru a hĺbkový senzor. Predná kamera potom ponúka 20 Mpx a svetelnosť f/2,2. Fotoaparát okrem iného dokáže vyhotovovať 4K videá s 30 snímkami za sekundu.

Telefón láka hlavne na podporu sietí 5G, tá v tejto cenovej kategórii totiž nie je tak častá. Podporu zabezpečuje čipset Qualcomm Snapdragon 750 5G, ktorý okrem iného ponúka aj veľmi slušný výkon. V spojení so 4 GB RAM si tak na telefóne zahráte stredne náročné hry. Mobilný telefón ďalej ponúka veľké 128 GB úložisko a 5 000 mAh batériu, rovnako ako ďalší súrodenci zo série.

Samsung Galaxy A42
Samsung Galaxy A42 a A32 5G sú jednými z najlacnejších 5G telefónov.


Samsung Galaxy A52

Samsung Galaxy A52 má 120 Hz Super AMOLED displej

 • 6,5" Super AMOLED displej (90 Hz, 5G – 120 Hz)
 • Skvelý štvornásobný fotoaparát
 • Solídny výkon a veľké úložisko

Modelom Samsung Galaxy A52, nástupcom minuloročného hojne predávaného Galaxy A51, sa už dostávame k veľmi schopným telefónom strednej triedy. Displej s väčším rozlíšením a nadštandardnou obnovovacou frekvenciou určite poteší nielen hráčov. Zaujímavý je aj výkon a fotoaparát ako klasické, tak 5G varianty.

Viac o telefóne Samsung Galaxy A52

Samsung vybavil ako telefón Galaxy A52, tak A52 5G veľkým 6,5" Super AMOLED displejom, ktorý má oproti nižším modelom série väčšie rozlíšenie 2 400 × 1 080 px. Obraz je tým pádom ostrejší. Poteší potom nadštandardná obnovovacia frekvencia – konkrétne 90 Hz pre základné varianty a 120 Hz pri modeli 5G.

Veľmi dobrý je v prípade Samsungu Galaxy A52 fotoaparát. Okrem zaujímavého dizajnu samotného fotomodulu, ktorý teraz zdieľa lak so zvyškom tela, sú samozrejme dôležité aj parametre. Fotoaparát je štvornásobný, pričom hlavný má 64 Mpx a svetelnosť f/1,8. A52 ďalej hostí širokouhlý fotoaparát s rozlíšením 12 Mpx (f/2,2) a štvoricu dopĺňa 5 Mpx makro a snímač hĺbky. Hlavný foťák okrem natáčania v 4K zvládne aj Full HD slow-motion, teda spomalené videá. Predný fotoaparát potom obdržal rozlíšenie 32 Mpx a optiku so svetelnosťou f/2,2.

O výkon oboch telefónov sa stará čipset Qualcomm Snapdragon. V prípade základného variantu je to model 720G, pri modeli 5G potom 750G. Výkonnostne sú oba čipsety porovnateľné, 750G však ponúka podporu najrýchlejších sietí, takže telefón bude pripravený, až sa u nás rýchle siete viac rozšíri. Telefóny sa dodávajú vo variantoch so 6 alebo 8 GB RAM a 128 alebo 256 GB interného úložiska. O niečo menšiu 4 500 mAh batériu tu kompenzuje rýchlejšie 25 W nabíjanie.

Samsung Galaxy A52
Samsung Galaxy A52 ponúkne skutočne impozantný Super AMOLED displej.
i Samsung Galaxy A52 (PREVIEW): obľúbená stredná trieda v novom kabáte
Samsung Galaxy A52s 5G

Samsung Galaxy A52s 5G ambiciózne stavia na populárnom základe

 • 6,5" Super AMOLED displej so 120 Hz obnovovacou frekvenciou
 • Slušný výkon vďaka čipsetu Qualcomm Snapdragon 778G a 6 GB RAM
 • Čítačka odtlačkov v displeji, NFC a vodoodolnosť podľa IP67

Modelom Samsung Galaxy A52s 5G predstavuje vylepšený variant veľmi populárneho A52. Oproti základnej verzii došlo k pomerne razantnému zvýšeniu na cene, avšak zmenu možno jasne spozorovať aj na parametroch. Galaxy A52s 5G poteší napríklad výkonným čipsetom Snapdragon, skvelým Super AMOLED displejom, ale aj solídnym fotoaparátom.

Viac o telefóne Samsung Galaxy A52s 5G

Hoci je Samsung Galaxy A52s 5G vylepšeným variantom populárneho modelu zo začiatku roka, vypožičiava si od neho snáď iba dizajn. Čo sa parametrov týka, výrobca sa tu zásadne nebál vylepšovať aj za cenu vyššej cenovky, ktorá sa teraz pohybuje na úrovni plnohodnotnej strednej triedy. Základom telefónu je 6,5" Super AMOLED panel so zvýšenou obnovovacou frekvenciou, konkrétne 120 Hz, a rozlíšením FHD+ (2 400 × 1 080 px). Prekrytý je odolným sklom Gorilla Glass 5, ktoré je tiež jedným z dôvodov, prečo si A52s 5G vyslúžil certifikát IP67 o odolnosti voči prachu a vode.

O výkon a zároveň pripojenie k sieťam 5G sa stará Qualcomm Snapdragon 778G 5G – 6 Nm čipset veľmi populárny u telefónov v strednej triede. V kombinácii s 6 GB RAM si mobil poradí aj s trochu náročnejšími hrami, o chode systému ani nehovoriac. Batéria potom ponúka kapacitu 4 500 mAh a podporu 25 W rýchlonabíjania.

Fotoaparát by ste v tejto cenovej sfére našli aj parametrovo lepší, avšak rozhodne nie je zlý. Hovoríme tu o štvornásobnom fotomodule, kde hlavná šošovka má 64 Mpx (f/1,8) a optickú stabilizáciu, 12 Mpx (f/2,2) ultraširoký objektív potom ponúkne zorné pole až 123°. Štvorica je však bohužiaľ doplnená „len“ 5 Mpx kamerkou pre makro a snímanie hĺbky. Na druhej strane má mobilný telefón aj vcelku dobrú prednú kameru s rozlíšením 32 Mpx a maximálnou svetelnosťou f/2,2.

Samsung Galaxy A52s 5G
Samsung Galaxy A52s 5G ponúka solídny výkon, oku lahodiaci Super AMOLED displej a podporu sietí 5G.
Samsung Galaxy A72

Samsung Galaxy A72 má fotoaparát s optickým zoomom

 • 90 Hz Super AMOLED displej vo veľkosť 6,7"
 • Štvornásobný fotoaparát s 3× optickým zoomom
 • 5 000 mAh batéria s 25 W rýchlonabíjaním

Samsung Galaxy A72 predstavuje špičku série. Zaujme najmä skvelým štvornásobným fotoaparátom, ktorý okrem iného ponúka tiež optický zoom a optickú stabilizáciu. A rozhodne neurazí ani výkon alebo displej.

Viac o telefóne Samsung Galaxy A72

Samsung nadelil modelu Galaxy A72, nie prekvapivo, najväčší displej v sérii. Rovnako ako vlani ide o 6,7" Super AMOLED panel, tento rok si však prilepšil o 90 Hz obnovovaciu frekvenciu. Kombinácia svižného panelu spolu s čipsetom Qualcomm Snapdragon 720G a 8 GB pamäte RAM poteší veľa používateľov aj pri hraní stredne náročných hier, rozdiel možno ale spoznať aj pri bežnom pohybe v rozhraní zariadenia.

Fotografická výbava je na prvý pohľad podobná predchodcovi, na ten druhý však môžeme uvidieť hneď niekoľko zmien. Hlavný fotoaparát si ponecháva rozlíšenie 64 Mpx a svetelnosť f/1,8, dostáva však do vienka navyše aj optickú stabilizáciu. 12 Mpx (f/2,2) širokouhlý objektív spolu s 5 Mpx makro kamerou sme videli už vlani. ToF senzor Galaxy A71 však tento rok nahrádza 8 Mpx (f/2,4) teleobjektív, ktorý podporuje ako optickú stabilizáciu, tak aj trojnásobný optický zoom.

Na vyššiu hodnotu sa vracia aj batéria. Tá tento rok povyrástla na 5 000 mAh, pričom mobilný telefón si ponecháva aj rýchlejšie 25 W nabíjanie. Úložisko ponúkne kapacitu 128 GB a je možné ho rozšíriť o ďalších až 512 GB pomocou micro SD karty.

Samsung Galaxy A72
Samsung Galaxy A72 má vôbec najlepší fotoaparát z celého radu.
i Samsung Galaxy A72 (PREVIEW): stredná trieda so skvelým displejom a sľubným fotoaparátom

Samsung Galaxy A 2020 (POROVNANIE)

Po úspešnom ťažení mobilných telefónov Samsung Galaxy A v roku 2019 predstavil kórejský výrobca ich druhú generáciu s prostým názvom Galaxy A 2020. Rovnako ako v prípade predchodcov, aj teraz ukazuje modely postupne. Ktoré telefóny patria do tejto série mobilov strednej triedy a čo všetko prinášajú?

Samsung Galaxy A 2020 – OBSAH

 1. Samsung Galaxy A21s – štvoroký fotoaparát a 5 000 mAh akumulátor
 2. Samsung Galaxy A31 – čítačka v displeji a opäť veľká batéria
 3. Samsung Galaxy A41 – čítačka v displeji a trojitý fotoaparát
 4. Samsung Galaxy A51 má obrí displej a šošovku navyše
 5. Samsung Galaxy A71 ešte vylepšuje už tak slušný foťák
Samsung Galaxy A21s

Samsung Galaxy A21s – štvoroký fotoaparát a 5 000 mAh akumulátor

 • Zadný fotoaparát so štyrmi šošovkami
 • Infinity-O displej s priestrelom pre prednú kameru
 • Batéria s kapacitou 5 000 mAh

Samsung Galaxy A21s, ktorý kórejský výrobca predstavil v máji 2020, je jasným zástupcom strednej triedy. Samsung sa v jeho prípade opiera najmä o dva tromfy: Batériu s kapacitou 5 000 mAh, ktorá sľubuje výdrž až dva dni, a fotoaparát, ktorý sa inšpiroval u výrazne drahších modelov. Hlavné slovo má 48 Mpx snímač, ktorému sekunduje trojica širokouhlý, makro a hĺbkový senzor.

Viac o telefóne Samsung Galaxy A21s

Májová novinka kórejského výrobcu je typickým zástupcom strednej triedy. Zároveň sa ale snaží zapôsobiť lákadlami, ktoré nie sú v tomto segmente úplným štandardom. Na prvý pohľad je to vidieť u Infinity-O displeja typu Super-AMOLED (rozlíšenie 1 600 na 720 pixelov, pomer strán používateľsky príjemných 20 : 9), ktorého plochu narúša len do ľavého horného rohu umiestnený nenápadný priestrel pre selfie kameru.

Druhé lákadlo je na chrbte telefónu, konkrétne ide o štvoroký fotoaparát. Hoci ho Samsung v áčkovom rade predstavil už pri staršom modeli Galaxy A31, v prípade novinky výrazne posilnil kvalitu samotného fotografického modulu. Hlavný fotoaparát má 48 Mpx a dopĺňa ho 8 Mpx ultraširoký snímač. Štvoricu potom uzatvára makro kamera a ToF snímač, oba svorne s rozlíšením 2 Mpx.

Jadrom nového telefónu je procesor Exynos 850, ktorý v kombinácii s pamäťou RAM od 3 do 6 GB (podľa verzie) ponúka výkon pre bežné každodenné používanie. Dostatok energie je zaistený – Samsung Galaxy A21s má batériu s veľmi solídnou kapacitou 5 000 mAh, čo by malo stačiť na dva dni. Úložisko je možné zvoliť v kapacite 32 a 64 GB, pričom rozhodne poteší možnosť rozšírenia pamäte pomocou micro SDXC karty. Dobrou správou pre používateľov je aj prítomnosť slúchadlového konektora.

Samsung Galaxy A21s
Samsung Galaxy A21s zaujme svojím fotoaparátom so zaujímavými parametrami a batériou.
Samsung Galaxy A31

Samsung Galaxy A31 – čítačka v displeji a opäť veľká batéria

 • 5 000 mAh batéria s podporou rýchleho 15 W nabíjania
 • Čítačka odtlačkov prstov v displeji
 • Fotoaparát so 4 snímačmi a predná 20 Mpx kamera

Nástupca do nižšej strednej triedy Samsung Galaxy A31 láka na veľmi dobrú výdrž batérie, čítačku odtlačkov prstov, zabudovanú do displeja a štvorsnímačový fotoaparát. Predáva sa v 4 farebných vyhotoveniach s názvom Prism Crush.

Viac o telefóne Samsung Galaxy A31

Samsung v marci 2020 predstavil model Galaxy A31, ktorý je nástupcom telefónu nižšej strednej triedy, Galaxy A30. Veľkým lákadlom Samsungu Galaxy A31 je 5 000 mAh batéria s podporou rýchleho 15 W nabíjania, ktorá mobilný telefón udrží v chode najmenej dva dni bežného používania, a potom ho rýchlo nabije.

Zaujme ale aj čítačka odtlačkov prstov, zabudovaná priamo do displeja. Samotná obrazovka má 6,4 palcov, je typu Super AMOLED a rozlíšenie je 2 400 × 1 080 bodov. O pohon A31 sa stará čipset Helio P65 s podporou 4 GB operačnej pamäte RAM a 64 GB úložisko, pričom k dispozícii je aj variant so 6 GB RAM a 128 GB interného úložiska. Galaxy A31 beží na Androide 10.

Na zadnej strane tohto krásavca sa nachádza fotoaparát so štyrmi snímačmi. Hlavný pracuje so 48 Mpx a svetelnosťou f/2,0 a spoločnosť mu robia 8 Mpx ultraširokouhlý objektív so svetelnosťou f/2,2, 5 Mpx makro fotoaparát a 5 Mpx senzor pre tvorbu bokeh efektu. Predná 20 Mpx kamerka je umiestnená v malom kvapkovitom výreze nad obrazovkou.

Vo vybavení telefónu ďalej nechýba ani LTE, NFC, 3,5 mm jack alebo USB-C konektor. Samsung Galaxy A31 prichádza v 4 farebných vyhotoveniach, ktoré výrobca nazýva Prism Crush. Konkrétne ide o červenú, modrú, bielu a čiernu farbu. Cena tohto modelu, ani jeho termín dostupnosti na Slovensku zatiaľ nie je známa (marec 2020).

Samsung Galaxy A31
Samsung Galaxy A31 má veľkú batériu a štvoritý fotoaparát.
Samsung Galaxy A51; srovnání 2020; inteligentný telefón

Samsung Galaxy A41 – čítačka v displeji a trojitý fotoaparát

 • Super AMOLED displej vo veľkosti 6,1"
 • V ňom zabudovaná čítačka odtlačkov prstov
 • Fotoaparát so 4 snímačmi a predná 5 Mpx kamera

Novinka do rodiny Galaxy, Samsung Galaxy A41 láka na 6,1-palcový Super AMOLED displej s čítačkou odtlačkov prstov, štvoritý fotoaparát či 3 farebné varianty. Čo ďalšie ponúkne?

Viac o telefóne Samsung Galaxy A41

Ďalším zástupcom strednej triedy kórejského výrobcu je Samsung Galaxy A41. Telefón je vybavený napríklad čítačkou odtlačkov prstov v displeji, ktorá je implementovaná do displeja. Ten má 6,1" a je typu Super AMOLED. Na rozdiel od príbuzných modelov ako napríklad A31 alebo A30 potom A41 používa rozlíšenie Full HD+.

Zaujímavosťou tiež je, že Samsung Galaxy A41 je so svojimi rozmermi 149,9 × 69,8 × 7,9 mm najkompaktnejší z telefónov tohto radu. To ale rozhodne nemusí byť na škodu, niekto skrátka preferuje telefóny týchto rozmerov pred obrími pádlami.

Ďalším lákadlom modelu Galaxy A41 je trojitý fotoaparát. Hlavný snímač má rozlíšenie 48 Mpx a optiku so svetelnosťou f/2,0. Sekunduje mu širokouhlý fotoaparát s rozlíšením 8 Mpx a optikou so svetelnosťou f/2,2. Trojicu uzatvára senzor pre zber dát k hĺbke ostrosti s rozlíšením 5 Mpx. Predný fotoaparát je umiestnený vo výreze na prednej strane telefónu a pracuje s rozlíšením 25 Mpx.

Model A41 používa procesor MediaTek Helio P65, pamäť RAM s vnútornou kapacitou 4 GB a vnútorná pamäť o veľkosti 64 GB, ktorá ponúka aj slot na pamäťové karty. Prostredie mobilného telefónu pracuje na báze Androidu 10 s nadstavbou One UI 2.1. Telefón disponuje tiež 3,5 mm jackom pre slúchadlá. Batéria má kapacitu veľkosti 3 500 mAh a nabíja sa cez USB-C s výkonom 15 W. Samsung Galaxy A41 bude dostupný v 3 farebných vyhotoveniach, a to v bielej, čiernej a modrej. Predávať by sa mal začať v máji s cenovkou 300 €.

Samsung Galaxy A31
Samsung Galaxy A41 disponuje trojitým fotoparátom a Super AMOLED displejom.


Samsung Galaxy A51; porovnanie 2020; inteligentný telefón

Samsung Galaxy A51 má obrí displej a šošovku navyše

 • AMOLED displej veľkosti 6,5"
 • Štvornásobný fotoaparát (48 Mpx, 12 Mpx, 5 Mpx, 5 Mpx)
 • Cena okolo 392 €

Mobilný telefón Samsung Galaxy A51 je nástupcom modelu A50. Ak prihliadneme k jeho zatiaľ odhadovanej cenovke, je znateľné, že tento model o niečo zdražel. Ovšem Samsung telefón vylepšil tak, že rozhodne stojí za to o ňom uvažovať.

Viac o telefóne Samsung Galaxy A51

Displeje v modelovom rade A sa Samsung rozhodol vybaviť typom Infinity-O, priestrel selfie kamerky sa tak nachádza v strede hornej časti prednej strany. Preč je teda kvapôčka z modelu A50. AMOLED displej potom narástol až na 6,5" a ponúka rozlíšenie 1 080 × 2 400 px. Spodná hrana je totiž teraz o niečo užšia. Zadná strana zaujme rozdelením na 4 rôzne časti, pričom každá inak odráža svetlo. Rozpoznanie oprávneného majiteľa prebieha buď cez čítačku odtlačkov prstov v displeji, alebo cez detekciu tváre.

Hlavným ťahákom je zrejme fotoaparát. Mobilný telefón ich ponúka celkom 5. Predná kamerka s rozlíšením 32 Mpx (f/2,2) znie veľmi sľubne, to hlavné ale čakajme vzadu. Všetky 4 šošovky sú umiestnené do tvaru písmena L a spolu s nimi je vo vyhradenom obdĺžniku aj blesk. Hlavný snímač disponuje 48 Mpx (f/2,0) a je doplnený 12 Mpx ultraširokouhlou šošovkou (f/2,2), 5 Mpx (f/2,2) snímačom na meranie hĺbky ostrosti a nakoniec ďalším 5 Mpx (f/2,4) snímačom na fotografovanie makro snímok, teda detailov rôznych objektov.

Model Galaxy A51 sa nenechá zahanbiť ani po stránke výkonu. Do vienka dostal osemjadrový procesor Exynos 9611, ktorý je podporený 6 alebo 8 GB operačnej pamäte. Komu nebude stačiť interná pamäť 128 GB, môže si ju rozšíriť o pamäťové karty až do veľkosti 512 GB. Kapacitu batérie má A51 zhodnú s modelom A50, teda veľmi sľubných 4 000 mAh a môžete ju bleskurýchlo dobiť výkonom 15 W. V telefóne beží Android 10 s nadstavbou One UI 2.0.

Samsung Galaxy A51
Mobil Samsung Galaxy A51 má zadnú stranu rozdelenú na 4 oblasti s rôznymi odleskami.
Samsung Galaxy A; porovnanie 2020; inteligentný telefón

Samsung Galaxy A71 ešte vylepšuje už tak slušný foťák

 • Super AMOLED displej vo veľkosť 6,7"
 • Štvornásobný fotoaparát (64 Mpx, 12 Mpx, 5 Mpx, 5 Mpx)
 • Kapacita batérie 4 500 mAh s rýchlym dobíjaním

Tým lepším z novo predstavených Samsungov Galaxy A je bezpochyby A71. Oba telefóny sú však vzhľadovo veľmi ľahko zameniteľné. Vo vnútri nájdeme hneď niekoľko odlišností. Poďme si povedať, ktoré to sú a ako sa mobilný telefón líši aj od svojho predchodcu, modelu A70.

Viac o telefóne Samsung Galaxy A71

Displej zostáva od verzie A70 rovnaký, čo sa týka obrovskej uhlopriečky 6,7", ale tiež zdieľa rovnaké Full HD+ rozlíšenie. Infinity-O displej sa vyznačuje vycentrovaným priestrelom po vzore Samsungu Galaxy Note 10. Od A51 sa nelíši ani rozlíšením selfie kamerky (32 Mpx) či integráciou čítačky odtlačkov prstov priamo do displeja.

i Pozrite na aktuálnu ponuku telefónov Samsung.

Kde však zmeny prichádzajú, to je zadný fotoaparát. Ten je oproti predošlému modelu A70 štvornásobný a ponúka ešte lepšie rozlíšenie ako vyššie spomínaný Samsung Galaxy A51. Hlavný snímač s rozlíšením 64 Mpx (f/1,8) znie veľmi lákavo, dopĺňajú ho potom už rovnaké snímače ako v prípade modelu A51. Ultraširokouhlý 12 Mpx, 5 Mpx snímač na meranie hĺbky ostrosti a 5 Mpx makro šošovka. Pohonom by mal byť Snapdragon 730, hoci Samsung toto nespresnil. Poznáme iba takty jadier – 2 jadrá s taktom 2,2 GHz a 6 jadier s taktom 1,8 GHz. Opäť je na výber medzi 6 a 8 GB operačnej pamäte. Batériu s veľmi peknou kapacitou 4 500 mAh bude možné dobíjať výkonom až 25 W. Farebné varianty sú čierna, strieborná, modrá a ružová. Ani pri modeli A71 Samsung zatiaľ nepotvrdil jeho dostupnosť pre slovenský trh, avšak podľa predpokladanej európskej ceny by sme sa mohli dočkať cenovky okolo 470 eur.  

Samsung Galaxy A71
Mobilný telefón Samsung Galaxy A71 je vizuálne veľmi podobný modelu A51. Displej je však väčší.
i Mohlo by vás zaujímať

4,6 13×
Samsung Galaxy A23 5G 4 GB/128 GB modrý
Mobilný telefón – 6.6" PLS 2408 × 1080, 120Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 695 5G 8-jadrový, RAM 4GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát 50Mpx (f/1.8)+5Mpx (f/2.2)+2Mpx (f/2.4)+2Mpx (f/2.4), predný fotoaparát 8Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Jack (3.5mm) a USB-C, čítačka odtlačkov prstov, dual SIM + pamäťová karta, neblokovaný, rýchle nabíjanie 25W, batéria 5000mAh, Android 12

+ ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo!

279 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SAMO0242c1
4,7 52×
Samsung Galaxy A33 čierny
Mobilný telefón – 6.4" AMOLED 2400 × 1080, 90Hz, procesor Samsung Exynos 1280 8-jadrový, RAM 6GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát 48Mpx (f/1.8)+8Mpx (f/2.2)+5Mpx (f/2.4)+2Mpx (f/2.4), predný fotoaparát 13Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, vodoodolný podľa IP67, hybridný slot, neblokovaný, rýchle nabíjanie 25W, batéria 5000mAh, Android 12

+ ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo!

Super cena
299 € Ušetríte 20 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SAMO0233b2
4,6 76×
Samsung Galaxy A53 5G 128 GB modrý
Mobilný telefón – 6.5" AMOLED 2400 × 1080, 120Hz, procesor Samsung Exynos 1280 8-jadrový, RAM 6GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát 64Mpx (f/1.8)+12Mpx (f/2.2)+5Mpx (f/2.4)+5Mpx (f/2.4), predný fotoaparát 32Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, vodoodolný podľa IP67, hybridný slot, neblokovaný, rýchle nabíjanie 25W, batéria 5000mAh, Android 12

+ ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo!

Zľavnené -3 %
379 € 389 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SAMO0232b3
Vytlačiť
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií