Zobraziť katalóg

Xiaomi Redmi Note 11, recenzia

Samsung Galaxy A53 (RECENZIA): výborný telefón, ktorý skôr stavia na solídnosť, než aby prekvapil

Recenzia

Aktualizované • Autor: Jiří V. Matýsek

Predchodca telefónu Samsung Galaxy A53 5G sa stal jedným z najobľúbenejších v strednej triede minulého roka. Veľmi dobrý pomer ceny, výkonu a použitých technológií dokázal uspokojiť široký segment zákazníkov, čo potvrdzovali aj vysoké predaje. Tohtoročný nástupca s názvom Samsung Galaxy A53 5G úspešný minuloročný model ďalej vylepšuje a my sme ho vyskúšali v praxi. Aký je náš verdikt? Dozviete sa v našej recenzii.

Samsung Galaxy A53 5G OBSAH

 1. Samsung Galaxy A53 5G – to je moderná stredná trieda
 2. Balenie Galaxy A53 5G je vskutku minimalistické
 3. Samsung Galaxy A53 5G je robustný telefón s vydarenou ergonómiou
 4. Na displej Samsungu Galaxy A53 5G sa skvele pozerá
 5. Samsung Galaxy A53 ponúkne spoľahlivý výkon
 6. Fotoaparát Galaxy A53: výborný obraz a oslnivá stabilizácia videa
 7. Batéria Galaxy A53 je dobre optimalizovaná, rýchlosť nabíjania však neoslní
 8. Ako sa Samsung Galaxy A53 5G používa
 9. Samsung Galaxy A53 5G vs. konkurencia
 10. Čo sme o Samsung Galaxy A53 5G napísali skôr

Samsung Galaxy A53 5G to je moderná stredná trieda

Galaxy A je pre Samsung veľmi dôležitým radom. Dizajnovo vydarené, moderné telefóny síce nedosahujú výkon špičkového radu S, napriek tomu ide o telefóny, ktoré dokázali získať a pravidelne si získavajú početné zástupy fanúšikov. A je celkom zrejmé, že s novým Samsung Galaxy A53 5G chce kórejský mobilný gigant tieto rady ešte rozšíriť. Čo všetko novinka ponúkne a čím sa líši od svojho predchodcu Samsung Galaxy A52?

Balenie Galaxy A53 5G je vskutku minimalistické

Samsung sa vydal cestou udržateľnosti a to, čo bolo ešte donedávna typické pre rad Galaxy S, dorazilo s modelom Galaxy A53 5G aj do strednej triedy. Telefón dorazil v nezvyčajne tenkej, až plochej škatuľke. Aby nie, keď v nej toho vlastne, oproti často značne preplneným baleniam ostatných výrobcov, veľa nie je. Okrem telefónu, zvyčajného čítania v podobe Quick Guide a záručných podmienok nám Samsung dal iba nabíjací/dátový USB-C/USB-A kábel.

Samsung Galaxy A53 5G, recenzia, balenie
Obsah balenia Samsung Galaxy A53 5G je vyložene minimalistický.

Teda žiadna nabíjačka, ani žiadny ochranný kryt. Absenciu nabíjačky nevidím ako problém. Je to napokon asi očividný trend. Doma sa ich každému váľa určite hneď niekoľko od ďalších zariadení. Chýbajúci zadný kryt môže niekoho nepríjemne prekvapiť. Ochrana telefónu je dôležitá, a hoci telefón pôsobí na pohľad odolne (viac v kapitole nižšie), mnoho používateľov chce mať telefón Galaxy A53 5G z pochopiteľných dôvodov chránený. A tu Samsung trochu nepríjemne tlačí do obstarania kompatibilného krytu alebo puzdra, čo sa mi voči zákazníkom nejaví ako zrovna férový prístup.

i

Chcete 150 W? Realme GT Neo 3 je herná novinka s najrýchlejším nabíjaním na trhu

Samsung Galaxy A53 5G je robustný telefón s vydarenou ergonómiou

Samotný telefón sme testovali v strednom variante so 6 GB RAM a 128 GB (ešte sú k dispozícii 4 a 8 GB RAM a 256 GB pre používateľské dáta) pamäte a dostal som na otestovanie biely variant, ktorý pôsobí zároveň univerzálne aj elegantne. Samsung Galaxy A53 je pomerne robustný telefón, pričom jeho hrúbka je pomerne výrazná, a to 8,1 mm. Boky má mierne zaguľatené. Nie sú teda úplne guľaté, skôr mieria smerom k rovným bokom a ostrejším hranám, ktoré sú teraz trendom. Galaxy A53 5G má okolo displeja vcelku tenké rámčeky, hoci rozhodne viditeľné sú.

Zadná strana je matná, fotomodul z nej vystupuje len ľahko v akomsi „kopčeku“ s mierne prehnutými hranami. Pre oko to pôsobí veľmi dobre, matný chrbát je navyše praktický, pretože na nich nelepia odtlačky prstov. To sa však nedá povedať o samotnom rámčeku, ktorý je, zrejme v snahe povýšiť dizajn telefónu luxusne pôsobiacim prvkom, lesklý. A to je lapač na mastnotu a odtlačky prstov. Zvlášť na tlačidlách na pravej bočnej hrane je to poznať. Oproti predchádzajúcemu modelu zmizol jack na slúchadlá a slot na SIM kartu (a pamäťovú kartu - buď jedno, alebo druhé) sa netradične presunul na spodnú hranu naproti reproduktora.

Samsung Galaxy A53 5G, recenzia, dizajn Samsung Galaxy A53 5G, recenzia, dizajn
Samsung Galaxy A53 5G má veľmi výrazné hrany, celkový dojem je celkom robustný.

Celkovo pôsobí Samsung Galaxy A53 solídne a odolne – na to, že je to kompletne plastový telefón. Prístroj má dobre rozloženú váhu, v ruke sa drží pohodlne, nekĺže, možno aj vďaka výrazným rovným hranám má v dlani solídnu oporu a nepôsobí, že by mal každú chvíľu vykĺznuť. V tomto ohľade prístroju rozhodne patrí pochvala. Telefón má navyše stupeň krytia IP67, čo znamená, že by mal zvládnuť ponorenie do hĺbky jedného metra počas 30 minút. V tomto ohľade budeme výrobcovi veriť a nebudeme pokúšať šťastie.

i

iPhone 13 (RECENZIA): revolučný nie je, prináša ale vydarené vylepšenia

Samsung Galaxy A53 5G, recenzia, dizajn
Miesto na SIM kartu je netradične umiestnené v spodnej hrane telefónu.

Na displej Samsungu Galaxy A53 5G sa skvele pozerá

Telefón je osadený 6,5" Super AMOLED displejom s rozlíšením 2 400 × 1 080 px a pomerom strán 20:9. Obraz je tak, podľa očakávania, vynikajúci. Zvlášť keď zapnete 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. V tomto ohľade je zaujímavé, že Samsung Galaxy A53 5G používateľa nezahlcuje zbytočnými číslami, hodnotami obnovovacej frekvencie a pomerne priamočiaro ponúka dva zobrazovacie módy: vysokú a štandardnú plynulosť pohybu.

Displej umožňuje aj funkciu Always-On, a to buď permanentnú, alebo sa hodiny a prijaté notifikácie zobrazia po poklepaní. V displeji je taktiež ukrytá rýchla a spoľahlivá čítačka odtlačkov prstov. Pravda, trochu som si na jej umiestnenie zvykal, ale to bude dané skôr tým, že som zvyknutý na čítačku na zadnej strane, resp. na boku. Displej je chránený pomocou ochranného skla Corning Gorilla Glass 5.

Samsung Galaxy A53 5G, recenzia, displej
Priestrel pre selfie fotoaparát je vcelku drobný a nenápadný. Pri používaní telefónu neruší.

Obraz je krásne ostrý, farby sýte, pohyb perfektne plynulý (čo je teda aj zásluha výkonu ako takého, ku ktorému sa dostaneme hneď v nasledujúcej kapitole).

i

iPhone 13 Pro (RECENZIA): brilantné parametre zabalené v kovovom tele

Samsung Galaxy A53 ponúkne spoľahlivý výkon

Srdcom telefónu Samsung Galaxy A53 5G je chipset Exynos 1280, osemjadro v zostave 2 x 2.4 GHz Cortex-A78 a 6 x 2.0 GHz Cortex-A55. Pracuje v súhre s grafickým procesorom Mali-G68 a už spomínaných 6 GB RAM. V tomto ohľade mobilu nemožno v podstate nič vytknúť. Chod systému (Android 12 s vlastnou nadstavbou One UI 4.1) je úplne bezproblémový a hladký. Pri bežnom používaní, t. j. komunikácia, prehliadanie internetu či sociálnych sietí, fotografií, dokumentov a podobne, sa telefón ani nezapotí. Za celé obdobie vzniku recenzie som nenarazil na jediný zásek alebo zamrznutie.

Samsung Galaxy A53 5G, recenzia Samsung Galaxy A53 5G, recenzia Samsung Galaxy A53 5G, recenzia
Samsung Galaxy A53 má veľmi prehľadné používateľské prostredie.

Pokiaľ na Samsung Galaxy A53 skúsite niečo náročnejšie, napr. hranie hier (testované na Shadow Fight 3 a Asphalt 9: Legends), výkon je tiež plynulý, len sa telefón začne citeľne zahrievať. Na grafike či hernom výkone ale neustupuje, čo je rozhodne chvályhodné.

i

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 (VŠETKO, ČO VIEME)

Fotoaparát Galaxy A53: výborný obraz a oslnivá stabilizácia videa

Čo sa týka fotoaparátu, tu sa, aspoň pokiaľ ide o jeho hardvér, od vlaňajška nijako nepredrel. Jednoducho použil tú istú zostavu, teda 64 Mpx hlavný snímač, 12 Mpx ultraširoký a 5 Mpx dvojica makro a hĺbkový senzor. Výsledky sú, počas bežných svetelných podmienok, veľmi dobré. Snímky sú výborne ostré s dobre podanými farbami, len s tou saturáciou to telefón niekedy trochu preháňa. Ale prečo nie, toto už je iba otázka vkusu. Veľmi dobrý je aj digitálny zoom Galaxy A53 5G, ktorý je k dispozícii až do desaťnásobného priblíženia. Je jasné, že pri väčšom priblížení bude kvalita strmo upadať, pri striedmom použití, zhruba do dvojnásobného alebo trojnásobného pritiahnutia objektu, je to veľmi dobre použiteľné.

Samsung Galaxy A53 5G, recenzia, fotoaparát
Fotoaparát dosahuje veľmi dobré výsledky.

Portrétny režim vytvára príjemne mäkký bokeh, a to aj pokiaľ ho využijeme na neživé objekty. Fotky s týmto efektom tak pôsobia veľmi dobre. Príjemne prekvapilo aj makro, ktoré síce nevybočuje z priestoru zábavnej hračky, ktorú príliš nevyužijete, výsledok je však veľmi solídny a je celkom ľahké s ním odfotiť množstvo vydarených fotiek.

i

Xiaomi Redmi Note 11 (RECENZIA): Praktický a všestranný telefón

Nočný režim Samsung Galaxy A53 má svoje silné a slabé chvíľky. Dobrá kvalita dosť často záleží na tom, ako veľmi máte stabilnú ruku, pretože telefón si pomáha predĺženou expozíciou. To je fajn pri fotení statických objektov, na nočné momentky, kedy hrozí pohyb, to veľmi nie je. Nevýhodou je aj to, že sa výrazne žiariaci objekt v zábere (napr. neónový nápis) na fotke objaví ešte v podobe zahmleného obrazu na šošovke (a teda aj na výslednej fotke), a to vážne nevyzerá dobre.

Samsung Galaxy A53 5G – ukážkové snímky

Samsung Galaxy A53 5G, recenzia, fotoaparát Samsung Galaxy A53 5G, recenzia, fotoaparát Samsung Galaxy A53 5G, recenzia, fotoaparát Samsung Galaxy A53 5G, recenzia, fotoaparát Samsung Galaxy A53 5G, recenzia, fotoaparát Samsung Galaxy A53 5G, recenzia, fotoaparát

Video je možné natáčať až do rozlíšenia 4K pri 30 fps. Kvalita, čo sa farieb a ostrosti týka, zodpovedá fotografiám. Čo ale veľmi príjemne prekvapilo, je optická stabilizácia. Tá skutočne predvádza obdivuhodné výkony a aj počas chôdze, obzvlášť keď si zapnete jej tzv. Super variant (štandardná je spustená automaticky), sú výsledkom perfektne plynulé a stabilné zábery bez vibrácií a kolísania. Dobrá práca!

Batéria Galaxy A53 je dobre optimalizovaná, rýchlosť nabíjania však neoslní

Batéria trochu povyrástla a ponúkne solídnych 5 000 mAh (v prípade Galaxy A52 mala „len“ 4 500 mAh). Optimalizácia využitia energie je v prípade Samsung Galaxy A53 príkladná, pri bežnom používaní sa v pohode dostanete na viac ako dva dni používania (za predpokladu, že telefón v noci odpočíva). Časť energie je možné ušetriť aj vypnutím Always-on displeja a znížením obnovovacej frekvencie. Ale prečo vlastne? Aj tak telefón vydrží veľmi dlho. Len pri vyššom zaťažení telefónu, napríklad aj pri nočnom fotení, batéria poskočí dole o dve percentá pokojne aj za desať minút.

Galaxy A53 podporuje rýchlonabíjanie do 25 W. To je v aktuálnej situácii už skôr bežný štandard, či dokonca ľahký podpriemer. Bohužiaľ je to celkom poznať, z 0 na 100 % sa so zodpovedajúcou nabíjačkou, ktorá zvládne z batérie „vyťažiť“ maximum, dostanete za necelú hodinu a pol. A to nie je, v porovnaní s inými telefónmi, práve oslnivá hodnota. Na porovnanie – minuloročný Samsung Galaxy A52 tiež dokázal 25 W rýchlonabíjanie, tento rok by ale novinke pristala už aj o niečo vyššia hodnota.

i

Recenzia Google Pixel 6: viac než len úchvatný fotoaparát?

Ako sa Samsung Galaxy A53 5G používa

Na telefóne Galaxy A53 5G je poznať isté vnútorné pnutie medzi hravosťou a akousi manažérskou strohosťou (snáď dedičstvo najvyšších modelov z radu S). Prostredie telefónu hýri farbami, ikonky sú plné okrúhlych tvarov a podobne. Zároveň všetko pôsobí veľmi čisto, navyše sú aplikácie už od začiatku rozdelené do praktických zložiek. Je tu špeciálna zložka pre Google, pre aplikácie od Samsungu (napr. predinštalovaný hlasový asistent Bixby, aplikácia Samsung Health či Galaxy Wearable), ale aj zložka pre Microsoft Office.

Podobne je to aj s hrami: ich ikonky sa nepridávajú priamo na pracovnú plochu telefónu, ale do Game Launcheru, ktorý je na tento účel určený. Prostredie je vďaka tomu prehľadné, a veľmi jednoducho tak máte po ruke iba to, čo je dôležité. Všetko ostatné sa objaví po pretiahnutí prstom zospodu nahor, kedy sa objavia všetky aplikácie v celku. Nadstavba One UI je zároveň ako celok veľmi prehľadná, príjemne minimalistická, a hoci som ju dlhší čas používal prvýkrát, nemal som problém rýchlo preniknúť do jej tajov.

Potešia praktické drobnosti ako podpora NFC aj podpora 5G, ďalej veľmi presný prepis hovorenej reči na text, na pohľad pekné animované tapety, ale aj možnosť úpravy hlasitosti jednotlivých zvukov v prehľadnom menu. Samotný zvuk telefónu je síce stereo, pôsobí ale trochu plocho a bez šťavy. Čo je pri sledovaní filmov na výbornom displeji trochu zbytočné znižovanie kvalitatívnej úrovne. Rozhodne tak odporúčam použitie slúchadiel, ktoré pripojíte prostredníctvom rozhrania Bluetooth 5.1. Ako som spomenul vyššie, telefón má v sebe hravosť aj serióznosť – a výborne sa tieto jeho dve tváre dopĺňajú.

Samsung Galaxy A53 5G, recenzia, dizajn
Dizajn Galaxy A53 pôsobí uhladene a čisto. V zásade ale nijako neprekvapí.

Samsung Galaxy A53 5G vs. konkurencia

Stredná trieda je asi tým najpopulárnejším segmentom sveta mobilných telefónov. Aby nie, používateľom ponúka prakticky všetko, čo potrebujú, a navyše za priaznivú cenu. Aj preto Samsung Galaxy A53 5G vstupuje do priestoru, kde už je trochu tesno. Samsung Galaxy A53 5G síce má už zametenú cestičku svojím predchodcom a silnou značkou, úplne jednoduché to však nemá. Výbavou aj cenou sa tak novinka dostáva na dohľad od iPhonu SE 2022, ktorý má síce menší displej, pre veľa zákazníkov ale môže byť zaujímavou voľbou. Ponúkne čip A15 Bioni a samozrejme iOS, čo je veľké lákadlo, aj jediný foťák alebo o niečo menšiu batériu.

Výrazným modelom, ktorý sa od nového Samsungu cenovo líši skutočne iba málo, je OnePlus Nord2. Veľmi chválený telefón, ktorý by mohol bodovať predovšetkým o chlp lepším foťákom a tiež rýchlejším nabíjaním. Podobne by sa mohlo váhať aj pri výkonnom Realme GT, pri ktorom môžete staviť na preverený chipset Snapdragon 888 a tiež o niečo lepšie parametre fotoaparátu (zostava 64 + 8 + 2 Mpx). A pokiaľ vám nevadí, že si niečo priplatíte, je tu Xiaomi 11T Pro. V jeho prípade sa môžete tiež tešiť na Snapdragon 888, ale aj na 108 Mpx fotoaparát a rýchle nabíjanie, s ktorým sa dostanete z 0 na 100 % už za 17 minút.

Samsung Galaxy A53 5G: záverečný verdikt

Xiaomi Redmi Note 10; recenzia

Samsung Galaxy A53 5G

Mobily

Samsung len mierne vylepšil vydarený minuloročný model a je tu ďalší pôsobivý telefón. Samsung Galaxy A53 5G má veľkú šancu stať sa jedným z najvýraznejších tohtoročných telefónov v strednej triede. Skvelý výkon, vynikajúci displej, pôsobivé fotoaparáty a dizajn, ktorý napriek tomu, že je to plastový prístroj, pôsobí veľmi dobre. A je tu aj 5G alebo NFC. Čo viac si priať?

Klady

 • Dizajn
 • Kvalitný displej
 • Spoľahlivý výkon
 • Výborná stabilizácia videa
 • Dobrá optimalizácia batérie
 • Prehľadné používateľské prostredie

Zápory

 • Nabíjanie by mohlo byť rýchlejšie
 • Skôr priemerný zvuk
 • Chýba jack na slúchadlá
i Mohlo by vás zaujímať

Samsung vychádzal zo skvelého minuloročného modelu. Aby vyslal na trh novinku, stačilo ho iba ľahko upraviť a je to. A to nie je výhrada, len konštatovanie, že s trochou úprav je možné zo skvelého telefónu urobiť ešte lepší. A to je presne ten prípad.

Matěj Toul

Jiří V. Matýsek

Moje meno je Jiří V. Matýsek a som pisateľ telom aj dušou. Baví ma technika, rád píšem o mobilných telefónoch, počítačoch a ďalších technológiách. Najväčšou vášňou mimo prácu je však hudba – aj o nej píšem – recenzia a reporty z koncertov – a som zberateľom hudobných nosičov všetkého druhu. Príležitostne fotím, nepohrdnem ale ani dobrou knihou alebo počítačovou hrou.

Čo sme o Samsung Galaxy A53 5G písali skôr

Telefóny Samsung radu Galaxy A sa v minulých rokoch veľmi dobre zapísali v segmente strednej triedy a niet divu, že kórejský gigant rozšíril obľúbený rad aj tento rok. Novinkou je Samsung Galaxy A53 5G, ktorý bol po mesiacoch špekulácií a netrpezlivého čakania konečne oficiálne odhalený 17. marca. Teraz už teda vieme všetko, čo potrebujeme. Aký je nový telefón a čo všetko ponúkne?

Samsung Galaxy A53 5G

Samsung Galaxy A53 5G (PREVIEW) – OBSAH

 1. Samsung Galaxy A53 5G zachováva podobu minuloročného modelu
 2. 120 Hz displej aj štyri fotoaparáty
 3. Fotoaparáty Galaxy A53 ponúknu pokročilú postprodukciu
 4. Galaxy A53 5G poháňa nový chipset a musí sa zaobísť bez nabíjačky
 5. Parametre Samsung Galaxy A53 5G prehľadne
 6. Samsung Galaxy A53 5G: cena a dostupnosť

Samsung Galaxy A53 5G zachováva podobu minuloročného modelu

Ak by sme novinku Galaxy A53 5G vizuálne porovnali s minuloročným modelom Galaxy A52, zmien nastalo len málo – to podstatné sa deje najmä vo vnútri. To ale vôbec nemusí byť zle. Dizajnu minuloročného predchodcu aj tohtoročné novinky nemožno nič moc vytknúť a vzhľad zrejme funguje aj na zákazníkov. Telefón by sa určite nestal jedným z najpredávanejších nielen na slovenskej Alze, pokiaľ by bol nepekný. Samsung Galaxy A53 5G je predchodcovi podobný, nie však rovnaký, vo všetkých rozmeroch „stratil“ niekoľko desatiniek milimetra. Je to dané zmenšením rámčekov okolo displeja.

A53 5G je kompletne plastový (rad Galaxy A patrí do strednej triedy), napriek tomu ponúkne certifikovanú odolnosť na úrovni IP67. Ustojí teda ponorenie pod hladinu až do hĺbky jedného metra počas 30 minút a rozhodiť by ho nemali ani prachové častice. A ak ste fanúšikmi ochrany životného prostredia, poteší vás, že Samsung sa pri predstavení nového telefónu pochválil aj tým, že vo väčšej miere použil recyklované materiály.

Samsung galaxy A53 5G
Samsung Galaxy A53 5G je hravý telefón vyššej strednej triedy. Zopakuje predajné úspechy svojho predchodcu Galaxy A52?

120 Hz displej aj štyri fotoaparáty

Aj v oblasti displeja by sa dalo povedať, že si výrobca povedal, že osvedčenú zostavu nie je potrebné meniť. Použitý 6,5" Super AMOLED s Full HD+ rozlíšením už Samsung vyskúšal na minuloročnom modeli Galaxy A52s, ktorý bol miernou aktualizáciou modelu Galaxy A52. Ako je už aj v strednej triede zvyčajné, aj tu nájdeme obnovovaciu frekvenciu 120 Hz vrátane možnosti zníženia na 60 Hz. Treba ale dodať, že ide o dve pevne dané hodnoty čiže žiadna adaptabilná obnovovacia frekvencia, ktorá by sa automaticky prepínala podľa potreby, ako ju nájdeme napríklad v prípade aktuálneho vlajkového radu Galaxy S22. To by sme sa už ale pohybovali v iných cenových hladinách. Čo ale v Galaxy A53 5G nájdeme, je napríklad aj čítačka odtlačkov prstov integrovaná do displeja.

i

Samsung Galaxy S22 (PREVIEW): návrat kráľa Androidov?

Fotoaparáty Galaxy A53 5G ponúknu pokročilú postprodukciu

Sústava štyroch fotoaparátov Galaxy A53 5G papierovo zodpovedá predchádzajúcej generácii. Máme tu tak k dispozícii 64 Mpx snímač s optickou stabilizáciou, 12 Mpx širokouhlý, 5 Mpx makro a 5 Mpx hĺbkový snímač. Zostava tiež sľubuje softvér s výraznými možnosťami postprodukcie (napr. možnosť odstránenia nechcených častí obrazu alebo upscaling na vyššie rozlíšenie).

Fotoaparát ďalej sľubuje pokročilý režim na fotenie nočných snímok, ktorý automaticky vytvára výslednú fotku zložením dvanástich záberov. Nočné fotky by tak mali byť jasné a s minimom šumu, na vlastné zhodnotenie si ale budeme musieť počkať na recenziu. Pripravený je potom aj mód na fotenie kreatívnych portrétov s rôznou podobou rozmazaného pozadia.

Galaxy A53 5G poháňa nový chipset a musí sa zaobísť bez nabíjačky

Najväčšie zmeny sa udiali v oblasti chipsetu. Samsung Galaxy A53 5G je po novom osadený úplne novým 5 nm čipom Exynos 1280, ktorý spolupracuje so 6 či 8 GB RAM podľa verzie. Na používateľské dáta je pripravených 128 alebo 256 GB. Energiu potom telefónu dodá 5 000 mAh batéria s 25 W rýchlym nabíjaním prostredníctvom USB-C.

Samsung však nepribalil vlastnú nabíjačku, čo je škoda. Taký je ale trend a nám nezostáva nič iné, než sa s tým zmieriť a buď použiť nabíjačku, ktorú už doma máme, alebo si vybrať novú. Pokiaľ sa rozhodnete pre druhú možnosť, nabíjačky nájdete tu. Čo sa konektivity týka, novinka od Samsungu ponúkne popri štandardných záležitostiach aj dnes už potrebnú podporu rýchlych sietí 5G.

i

iPhone SE 2022 dostal nový čip, starý dobrý dizajn a opäť peknú cenu

Nakoniec je tu ale jedna vec, ktorou sa Samsung zasa dostal na čelo mobilného diania, teda aspoň v oblasti strednej triedy. Galaxy A53 5G totiž ponúka v tejto triede nadštandardné 4 roky softvérovej podpory (ostatní výrobcovia zvyčajne menej). Bezpečnostné aktualizácie budú chodiť dokonca ešte o rok dlhšie, teda celkom 5 rokov. To je pomerne silný, hoci niekedy zabúdaný argument pre tento model. Zákazník v budúcnosti dostane nové verzie Androidu s novými funkciami a pravidelné bezpečnostné záplaty, ktoré sú nepochybne dôležité aj v každodennom živote.

Samsung galaxy A53 5G
Nový procesor sľubuje výrazný výkonnostný posun.

Parametre Samsung Galaxy A53 5G prehľadne

V nasledujúcej tabuľke nájdete všetky zásadné parametre mobilného telefónu Galaxy A53 5G v porovnaní s jeho predchodcom, Galaxy A52.

Parametre/Model Samsung Galaxy A53 5G Samsung Galaxy A52
Displej 6,5" (20:9) 6,5" (20:9)
2 400 × 1 080 px, 405 ppi 2 400 × 1 080 px, 407 ppi
Super AMOLED Super AMOLED
Zadné fotoaparáty hlavný: 64 Mpx, f/1,8, 4K video s 30 fps, Full HD s 30/60 fps hlavný: 64 Mpx, f/1,8, 4K video s 30 fps, Full HD s 30/60 fps
širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 123° širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 123°
makro: 5 Mpx, f/2,4 makro: 5 Mpx, f/2,4
hĺbkový snímač: 5 Mpx hĺbkový snímač: 5 Mpx
Predný fotoaparát 32 Mpx, f/2,2, 4K video s 30 fps Full HD video s 30/60 fps 32 Mpx, f/2,2, 4K video s 30 fps Full HD video s 30 fps
Čipset Exynos 1280, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 720G
RAM 6/8 GB 4/6/8 GB
Interné úložisko 128/256 GB, microSDXC 128/256 GB, microSDXC
Operačný systém Android 12 Android 11
Podpora sietí 5G
Akumulátor 5 000 mAh 4 500 mAh
Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 25 W / – Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 25 W / –
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia IP67 IP67
Audio stereo stereo
Rozmery 159,6 × 74,8 × 8,1 mm 159,9 × 75,1 × 8,4 mm
Hmotnosť 189 g 189 g
Cena 448,90 €/508,90 € 328,90 €/408,90 €
*Ceny sú platné k 22. 3. 2022.

Samsung Galaxy A53 5G: cena a dostupnosť

Nový telefón od Samsungu sa začne predávať 1. apríla. Predávať sa bude v štyroch farebných variantoch – čiernom, bielom, oranžovom a modrom – a v nasledujúcich pamäťových konfiguráciách:

Predobjednávky už začali. Ak si telefón zaobstaráte do 17. apríla, ako darček dostanete bezdrôtové slúchadlá Samsung Galaxy Buds Live.

i Mohlo by vás zaujímať

Samsung neohrozene vstupuje na trh s ďalším výrazným modelom zo svojho „áčkového“ radu. Galaxy A53 5G vizuálne vychádza zo svojho minuloročného predchodcu a pridáva k tomu niekoľko vylepšení vrátane nového procesora, väčšej batérie, o niečo menších rozmerov alebo napríklad novej verzie Androidu či sľubovanej dlhej podpory.

Samsung Galaxy A53 5G Mobilné telefóny
4,5 144×
Samsung Galaxy S22 5G 128 GB zelená
Mobilný telefón – 6,1" AMOLED 2340 × 1080 (120Hz), operačná pamäť 8 GB, vnútorná pamäť 128 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2200, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavný + 12Mpx širokouhlý + 10Mpx teleobjektív, predná kamera 10Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IP68, rýchle nabíjanie 25W, bezdrôtové nabíjanie, batéria 3700 mAh, model 2022, Android
+Darček SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo! v hodnote 1 €
507,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SAMO0228b4
Vytlačiť
P-DC1-WEB08
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií