Nakupování budoucnosti Sport Camping a outdoor 2021

Kineziologické tejpy - účinná zdravotná pomôcka a zároveň štýlový módny doplnok

Zobraziť katalóg
Kineziologické tejpy - účinná zdravotná pomôcka a zároveň štýlový módny doplnok
0

Je to už viac ako 30 rokov, čo japonský chiropraktik Dr. Kenzo Kasa vyvinul revolučný spôsob, ako sa efektívne vysporiadať s najrôznejšími ťažkosťami spojenými s pohybovou sústavou. Nielen vo svete, ale aj u nás sa táto metóda používa už niekoľko rokov. Svoje najväčšie využitie zatiaľ nachádza najmä v oblasti vrcholového športu. Avšak postupne si získava svoje miesto aj na poli komerčnej sféry.

Reč je o takzvaných kinezio tejp páskach, ktoré okrem preukázaných zdraviu prospešných účinkov tiež elegantne doplnia vaše športové oblečenie.

Kinesio tape anglicky, Kinezio tejp česky, odstraňuje bolest, podporuje regeneraci - koleno, loket, stehno, lýtko, rameno, záda a mnoho dalších částí vašeho těla

Praktická zdravotná pomôcka

Snáď každý z nás občas precení svoje sily. V tom lepšom prípade to skončí únavou, načo sa stačí len dobre vyspať a stratená energia je späť. V horšom prípade si privodíte rôzne svalové, prípadne kĺbové zranenia, ktoré si vyžadujú zdĺhavú a často tiež pomerne bolestivú liečbu. Najčastejšou formou prvej pomoci je klasický obväz. S jeho pomocou obmotáte poranenú časť vášho tela, a tým zafixujete do určitej polohy. To však vedie k cirkulačným problémom - obmedzený prietok krvi a lymfy, ktoré vo výsledku spomaľujú celý proces hojenia.

Oproti tomu kinezio tejpy sú vyrobené z vysokoakostnej bavlnenej tkaniny, ktorá svojimi fyzikálnymi vlastnosťami veľmi blízko pripomína ľudskú kožu. Vnútorná strana je pokrytá akrylátovým lepidlom. To je zámerne nanesené nerovnomerne, tak aby tu mohol prúdiť vzduch a tekutina.

Kinesio tape anglicky, Kinezio tejp česky, odstraňuje bolest, podporuje regeneraci - koleno, loket, stehno, lýtko, rameno, záda a mnoho dalších částí vašeho těla

V konečnom dôsledku je dosiahnutý celý rad benefitov, od zlepšenia funkcie poškodených svalov a kĺbov až po tlmenie bolesti či rýchlejšie hojenie.

Zároveň môžete predchádzať aj zraneniam. Ak viete, že bude určitá časť vášho tela vystavená záťaži, zatejpujte ju ešte pred samotným výkonom. Nemusíte tak čeliť zbytočne veľkému riziku.

Ako ich správne používať?

Takým základom je, že sa páska vždy nanáša na natiahnutú kožu. Je teda dôležité pred samotným nalepením postihnutý sval napnúť. Následne, po nalepení, sa koža pôsobením tejpu zvlní. To má za následok zníženie tlaku na túto oblasť a zvýšenie prietoku krvi a lymfy. Laicky povedané podporíte všetky ozdravné a regeneračné procesy, ktoré boli spomenuté vyššie. Samozrejme je nutné dodržiavať určitú formu pokoja a zranenie nijako neprepínať.

Ak by vás zaujímal presný spôsob, ako jednotlivé miesta ošetriť, odporúčame navštíviť portál www.youtube.sk. Tu nájdete celý rad inštruktážnych videí, ktoré popisujú každý proces krok po kroku.

Ak sa pozriete do našej ponuky, zistíte, že máte na výber z celej rady vzhľadovo rôznorodých pások. Či už preferujete jednofarebné či obrázkové variácie. Verte, že každá z nich ozdobí vaše telo tak, že budete pri svojej obľúbenej športovej činnosti nielen vyzerať, ale tiež sa aj cítiť doslova ako profesionál.

0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Pre organizácie Ako nakúpiť
P-DC1-WEB11
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi