Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka
Produkty ihned k odběru Sport Paddleboardy Mermaid Mary

Lyžiarske topánky

0

Lyžiarske topánky čiže lyžiarky sú pre čo najlepší výkon na svahu rovnako dôležité ako správne lyže. Zaisťujú vám pohodlie a ovplyvňujú aj ovládanie lyží. Pri výbere je veľmi dôležitý terén, v ktorom budete jazdiť, vaša zdatnosť a správna veľkosť a tuhosť. Poradíme vám, ako vybrať lyžiarky, s ktorými si jazdu naozaj užijete.

Pokračovať

Lyžiarky na upravené zjazdovky aj mimo nich sa mierne líšia

To, či jazdíte na upravenej zjazdovke alebo mimo nej, ovplyvňuje, aké lyžiarky nakoniec zvolíte. K dispozícii sú buď klasické zjazdové lyžiarske topánky, alebo takzvané allmountain lyžiarky. Čím sa od seba líšia?

  1. Klasické lyžiarske topánky sú určené najmä na lyžovanie na upravenej zjazdovke. Sú o niečo tvrdšie ako allmountain lyžiarky, avšak môžete ich využiť aj na športové či pretekárske lyžovanie.
  2. Allmountain lyžiarske topánky sú vhodné ako na upravené zjazdovky, tak aj mimo nich. Bývajú rovnako dobre vybavené, avšak sú o niečo mäkšie ako klasické lyžiarky. Zavďačia sa rekreačným aj športovým lyžiarom.

Ako vybrať lyžiarky podľa zdatnosti lyžiara?

Ďalším krokom, ako vybrať lyžiarky je objektívne si ujasniť, aký ste lyžiar – lyžiarske topánky (z anglického ski boot) totiž nie sú ako bežné horské trekové topánky. Väčšina výrobcov ich rozlišuje práve s ohľadom na úroveň zdatnosti.

  • Rekreačné lyžiarky sú vhodné pre začínajúcich lyžiarov, pre ktorých je dôležité najmä teplo a pohodlie. Tieto lyžiarske topánky majú mäkkú výstelku, ktorá chráni pred otlakmi a umožňuje ľahší prenos ťažiska.
  • Športové lyžiarky majú už o niečo tvrdší skelet. Sú vhodné pre skúsenejších lyžiarov, ktorým zaistia lepšiu ovládateľnosť a vo vyšších rýchlostiach presnosť. Sú však celkovo užšie ako rekreačné modely.
  • Pretekárske lyžiarske topánky ocenia tí najnáročnejší lyžiari. Lyžiarka je veľmi tvrdá, čo však umožňuje najlepší prenos sily na lyže. Kvôli tenkej vnútornej topánočke už nie sú tak tepelne izolované a neposkytujú ani veľké pohodlie.

Nespoliehajte sa na unisex modely. Dámske, pánske aj detské lyžiarky majú svoje špecifiká

Okrem zdatnosti vyberajte lyžiarske topánky tiež podľa pohlavia. Ako pánske, tak aj detské a dámske lyžiarky majú svoje špecifiká, a nie je preto vhodné voliť unisex topánky. Prečítajte si, ako sa od seba jednotlivé typy topánok líšia.

Dámske lyžiarky sú uspôsobené odlišným ženským chodidlám

Dámske lyžiarky sú uspôsobené odlišnej ženskej anatómii. Líšia sa iným tvarom skeletu, o niečo užšou pätou a nižším a vykrojenejším komínom lyžiarskej topánky. Dámske lyžiarky sú zároveň aj viac izolované pre tepelný komfort.

Pánske lyžiarky bývajú spravidla tvrdšie a vyššie

Pánske lyžiarky sú oproti tým dámskym tvrdšie z dôvodu vyššej hmotnosti a majú vyšší komín, pretože muži majú vyššie lýtko. Disponujú tiež menším množstvom izolačných vrstiev.

Detské lyžiarky sú mäkké a pohodlne sa obúvajú

Detské lyžiarky sú oveľa ľahšie a mäkšie, pretože dieťa nemá tak vysokú hmotnosť. Majú tiež menej praciek (v priemere od 1 do 3). Detské lyžiarky (juniorske lyžiarky) sú nižšie a väčšinou majú zadný nástup pre pohodlné obúvanie. Praktické sú tiež nastaviteľné detské lyžiarky, ktoré „porastú“ s vašou ratolesťou.

Lyžiarske topánky dámske
Dámske lyžiarky

Lyžiarske topánky pánske
Pánske lyžiarky

Detské lyžiarske topánky
Detské lyžiarky

Dámy milujú predovšetkým pohodlie a teplo. Z toho dôvodu si môžu zaobstarať vyhrievané dámske lyžiarky, ktoré podľa stupňa intenzity hrejú až po dobu 20 hodín.

Ako tvrdé lyžiarky na lyžovanie potrebujete? Zamerajte sa na Flex index

Flex index alebo tiež flexia udáva, aká je tuhosť skeletu – teda koľko sily potrebujete na ohnutie komína topánky smerom vpred. Vyššie číslo znamená tvrdšie lyžiarky a vyžaduje pokročilejšie schopnosti lyžiara. Tabuľka uvedená nižšie je zostavená pre priemernú hmotnosť lyžiarov (muž 85 kg a žena 65 kg). S vyššou hmotnosťou voľte vyššiu kategóriu.

Úroveň lyžiara Muž Žena
Začiatočník 70 a menej 60 a menej
Mierne pokročilý 80 – 90 70
Športový lyžiar 100 – 110 80
Výkonnostný lyžiar 120 – 140 90 – 100
Pretekár 140 a viac 110 a viac

i

Berte však do úvahy, že každý výrobca môže s týmto údajom zaobchádzať podľa vlastného uváženia. Rovnaké číslo pre lyžiarske topánky tak v prípade dvoch rôznych výrobcov nemusí byť totožné.

4 kroky pre ideálne lyžiarky – ako vybrať správnu veľkosť?

Ako vybrať lyžiarky podľa veľkosti? Všeobecne sa veľkosť obuvi udáva v takzvaných Mondopointoch, čo je dĺžka chodidla v cm alebo mm. V prípade lyžiarok je to rovnaké, takže si pred výberom zmerajte chodidlo a pripočítajte 1 cm rezervu. Ako postupovať pre čo najpresnejšie zmeranie chodidla?

  1. Na meranie použite nejakú škatuľu od topánok či stenu, ktorá má uhol 90°, kus papiera/kartónu, pravítko a ceruzku.
  2. Obujte si ponožky na lyžovanie, postavte sa na papier a vonkajšiu stranu chodidla priložte k stene či krabici.
  3. Na papier načrtnite ceruzkou čiaru tesne okolo najdlhšieho prsta a zmerajte vzdialenosť od steny/krabice k čiare.
  4. K tomuto číslu pripočítajte rezervu cca 1 cm. Teraz už môžete vybrať zodpovedajúcu veľkosť.

Pokiaľ máte atypický tvar nohy napríklad po úraze, je možné si nechať vyrobiť lyžiarky priamo na mieru podľa odliatku vašej nohy. U nás v Alze vám ale zatiaľ takúto službu ponúknuť nemôžeme.

Šírka lyžiarskej topánky by mala byť o 1,5 až 3 mm väčšia ako šírka vašej nohy

Okrem samotnej dĺžky nesmiete zabudnúť tiež na šírku lyžiarskej topánky. Ideálne je mať medzi topánkou a nohou priestor od 1,5 do maximálne 3 mm. Uvedená tabuľka udáva šírku topánok podľa toho, na akej úrovni lyžujete. Berte do úvahy, že uvedená šírka je pre základnú veľkosť 26,5 a s každým iným číslom rastie či klesá o približne 1,5 mm.

Šírka lyžiarok Určenie topánok
Menej ako 95 mm Pretekárske
95 – 98 mm Polopretekárske
98 – 100 mm Športové
100 – 103 mm Univerzálne
103 mm a viac Rekreačné

Pohodlnú prepravu a ochranu pred nečistotami zaistí taška či vak na lyžiarky

Vaky na zjazdové lyže, topánky a prilby sú veľmi praktickou súčasťou výbavy na lyže. Vaky na lyžiarky sa postarajú nielen o jednoduchú prepravu, ale tiež ochránia veci pred snehom či nečistotami, ktoré sa na topánkach držia. Vak či obal na lyžiarky môže ponúkať aj ďalšie funkcie, ako je vyhrievanie priestoru, obal na okuliare a helmu, taška na lyžiarky môže prípadne poslúžiť aj ako stolička. K maximálnej pohodlnosti na svahu vám dopomôžu tiež vložky do lyžiarok.

Hľadáte lacnejšie detské, dámske či pánske lyžiarky? Bazár ponúka skvosty

Nechcete utrácať za nové lyžiarky zbytočne veľa peňazí? Bazár môže byť správnou voľbou – nájdete tu skvelé kúsky za výhodné ceny. Pokiaľ by ste radi zohnali nové, ale lacnejšie dámske, pánske či detské lyžiarky, výpredaj vás zachráni.

i

Nenašli ste hľadanú informáciu? Prečítajte si tiež náš článok Ako si vybrať lyžiarky, kde nájdete ďalšie užitočné tipy a rady. Ak dávate pri výbere na názor ostatných, pozrite sa, čo hovoria na pánske, dámske či detské lyžiarky recenzie spokojných zákazníkov.

Skryť popis
Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len k hodnoteniu informácií na stránke.
Pokiaľ máte otázku, či požiadavku, využite zákaznickú podporu.
Chýba Vám niečo? Je niečo uvedené zle?

Najpredávanejšie

1.
Head Edge LYT 100 Skladom podľa variantu
Lyžiarske topánky pre muža a ženu, tvrdosť topánky (flexia) 90, úroveň zdatnosti: rekreačná, typ: all mountain, šírka skeletu 100, 102, 104 mm, 106 mm, 108 mm, 110 mm a 98, veľkosť EU 46, sezóna 2019/2020
-33%
224,90 €
149,90 €

2.
Salomon X ACCESS 80 Wide Black/White Skladom podľa variantu
Lyžiarske topánky pre muža, tvrdosť topánky (flexia) 80, úroveň zdatnosti: rekreačná, typ: na zjazdovku, šírka skeletu 104 mm, veľkosť EU 40, sezóna 2019/2020
-35%
205,90 €
133,90 €

50 položiek
Ľudová voľba
Atomic Hawx Girl 4 White/Denim Blue - Lyžiarske topánky
-20%
Varianty
Atomic Hawx Girl 4 White/Denim Blue
Lyžiarske topánky pre dieťa, úroveň zdatnosti: začiatočník, typ: all mountain, šírka skeletu Junior Fit, veľkosť EU 37.5, sezóna 2019/2020

-20% 101,53 €
80,90 € bez DPH 67,42 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTatm0543nad
Zlatá stredná cesta
Head Edge LYT 100
Lyžiarske topánky pre muža a ženu, tvrdosť topánky (flexia) 90, úroveň zdatnosti: rekreačná, typ: all mountain, šírka skeletu 100, 102, 104 mm, 106 mm, 108 mm, 110 mm a 98, veľkosť EU 46, sezóna 2019/2020

-33% 224,90 €
Od 149,90 € bez DPH 124,92 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPThead0354nad
Pre náročných
Atomic Hawx Prime 120 S Red/Black - Lyžiarske topánky
-26%
Varianty
Atomic Hawx Prime 120 S Red/Black
Lyžiarske topánky – pre mužov, tvrdosť topánky (flexia): 120, typ lyžiara: výkonnostný, typ topánky: na zjazdovku, šírka skeletu v priehlavku: 100mm, sezóna: 2018/2019, vnútorná topánka: Memory Fit 3D Platinum|3M™ Thinsulate™, skelet: Prolite|Energy Backbone|Power Shift|True Flex

-26% 310,90 €
229,90 € bez DPH 191,58 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTatm0462nad
Salomon T1 Race Blue F04/White - Lyžiarske topánky
-36%
Varianty
Salomon T1 Race Blue F04/White
Lyžiarske topánky pre dieťa, tvrdosť topánky (flexia) 10, úroveň zdatnosti: rekreačná, typ: all mountain, šírka skeletu Wide, veľkosť EU 28.5, sezóna 2019/2020

-36% 54,90 €
Od 34,90 € bez DPH 29,08 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTsalomon466n
Salomon X ACCESS 80 Wide Black/White - Lyžiarske topánky
-35%
Varianty
Salomon X ACCESS 80 Wide Black/White
Lyžiarske topánky pre muža, tvrdosť topánky (flexia) 80, úroveň zdatnosti: rekreačná, typ: na zjazdovku, šírka skeletu 104 mm, veľkosť EU 40, sezóna 2019/2020

-35% 205,90 €
133,90 € bez DPH 111,58 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTsalomon486n
Atomic Hawx Ultra 120 S White/Green - Lyžiarske topánky
-37%
Varianty
Atomic Hawx Ultra 120 S White/Green
Lyžiarske topánky – pre mužov, tvrdosť topánky (flexia): 120, typ lyžiara: výkonnostný, typ topánky: na zjazdovku, šírka skeletu v priehlavku: 98mm, sezóna: 2018/2019, vnútorná topánka: Memory Fit 3D Platinum|3M™ Thinsulate™, skelet: Prolite|Energy Backbone|Power Shift|True Flex

-37% 450,59 €
282,90 € bez DPH 235,75 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTatm0498nad
Salomon S/MAX 120 Black/Orange - Lyžiarske topánky
-29%
Varianty
Salomon S/MAX 120 Black/Orange
Lyžiarske topánky pre mužov, tvrdosť topánky (flexia): 120, typ lyžiarov: expert, typ topánky: na zjazdovku, šírka skeletu v priehlavku: 98 mm, sezóna: 2019/2020, vnútorná topánka: Seamless Race, skelet: PU + Kaprolene / PU komín

-29% 399,90 €
284,90 € bez DPH 237,42 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTsalomon450n
Atomic Hawx Magna 75 W Black/Gold - Lyžiarske topánky
-42%
Varianty
Atomic Hawx Magna 75 W Black/Gold
Lyžiarske topánky pre muža a ženu, úroveň zdatnosti: rekreačná, typ: all mountain, šírka skeletu 102, veľkosť EU 36, sezóna 2019/2020

-42% 176,04 €
Od 102,90 € bez DPH 85,75 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTatm0522nad
Atomic Hawx Jr 4 - Lyžiarske topánky
-18%
Varianty
Atomic Hawx Jr 4
Lyžiarske topánky pre dieťa, úroveň zdatnosti: začiatočník, typ: all mountain, šírka skeletu Junior Fit, veľkosť EU 37.5, sezóna 2019/2020

-18% 98,78 €
80,90 € bez DPH 67,42 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTatm0531nad
Alpina J 4 - Lyžiarske topánky Varianty
Alpina J 4
Lyžiarske topánky pre dieťa, tvrdosť topánky (flexia) 50, úroveň zdatnosti: rekreačná, typ: all mountain, šírka skeletu Junior Fit, veľkosť EU 36, sezóna 2019/2020

62,90 € bez DPH 52,42 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTalpi1700nad
Atomic Hawx Magna 75 W Black/Gold veľ. 40,5 EU/260 mm - Lyžiarske topánky
-33%
Varianty
Atomic Hawx Magna 75 W Black/Gold veľ. 40,5 EU/260 mm
Lyžiarske topánky pre muža, úroveň zdatnosti: rekreačná, typ: all mountain, šírka skeletu 102, mondopoint 260 mm, veľkosť EU 40.5, sezóna 2018/2019

-33% 176,04 €
117,90 € bez DPH 98,25 €
Kúpiť
Akciová cena
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra od 10:00
Objednávací kód: SPTatm0525
Fischer My RC Pro 90 PBV - Lyžiarske topánky
-37%
Varianty
Fischer My RC Pro 90 PBV
Lyžiarske topánky – pre ženy, tvrdosť topánky (flexia): 90, typ lyžiarov: športový, typ lyžiarskej topánky: na zjazdovku, šírka skeletu v priehlavku: 100 až 105mm, sezóna: 2018/2019, vnútorná topánka: Active Fit Zone, skelet: Powered By VACUUM

-37% 259,90 €
Od 164,90 € bez DPH 137,42 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTfis0318nad
Head Raptor 120S RS white - Lyžiarske topánky
-33%
Varianty
Head Raptor 120S RS white
Lyžiarske topánky pre muža, tvrdosť topánky (flexia) 120, úroveň zdatnosti: výkonnostná, typ: na zjazdovku, šírka skeletu 100, 102, 104 mm, 96 a 98, veľkosť EU 42, sezóna 2019/2020

-33% 329,90 €
219,90 € bez DPH 183,25 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPThead0330nad
Atomic Hawx Jr 3 Dark Blue/Red - Lyžiarske topánky
-14%
Varianty
Atomic Hawx Jr 3 Dark Blue/Red
Lyžiarske topánky pre dieťa, úroveň zdatnosti: začiatočník, typ: all mountain, šírka skeletu Junior Fit, veľkosť EU 34.5, sezóna 2019/2020

-14% 79,96 €
68,90 € bez DPH 57,42 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTatm0534nad
Head Advant Edge 85 - Lyžiarske topánky
-33%
Varianty
Head Advant Edge 85
Lyžiarske topánky pre muža, úroveň zdatnosti: športová, typ: all mountain, šírka skeletu 102, veľkosť EU 42, sezóna 2019/2020

-33% 197,90 €
131,90 € bez DPH 109,92 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPThead0363nad
Salomon X ACCESS 90 Petrol Blue/Red - Lyžiarske topánky
-37%
Varianty
Salomon X ACCESS 90 Petrol Blue/Red
Lyžiarske topánky pre muža, úroveň zdatnosti: športová, typ: na zjazdovku, šírka skeletu 102, veľkosť EU 43, sezóna 2019/2020

-37% 207,90 €
131,90 € bez DPH 109,92 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTsalomon474n
Atomic Hawx Jr 2 Dark Blue/Red - Lyžiarske topánky Varianty
Atomic Hawx Jr 2 Dark Blue/Red
Lyžiarske topánky – pre dieťa, tvrdosť topánky (flexia): 20, typ lyžiara: rekreačný, typ topánky: na zjazdovku, šírka skeletu v priehlavku: Junior Fit, sezóna: 2018/2019, vnútorná topánka: Bronze Liner, skelet: Progresívny dizajn komína

72,50 € bez DPH 60,42 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTatm0537nad
Head Raptor 120S RS anthracite - Lyžiarske topánky
-34%
Varianty
Head Raptor 120S RS anthracite
Lyžiarske topánky pre muža, úroveň zdatnosti: výkonnostná, typ: na zjazdovku, šírka skeletu 100, veľkosť EU 40, sezóna 2019/2020

-34% 330,90 €
219,90 € bez DPH 183,25 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPThead0335nad
Salomon X ACCESS 80 Black/Acid Green/White - Lyžiarske topánky
-37%
Varianty
Salomon X ACCESS 80 Black/Acid Green/White
Lyžiarske topánky pre muža, tvrdosť topánky (flexia) 80, úroveň zdatnosti: rekreačná, typ: na zjazdovku, šírka skeletu 102, veľkosť EU 40, sezóna 2019/2020

-37% 157,90 €
99,90 € bez DPH 83,25 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTsalomon480n
Atomic HAWX PRIME 95 W Vapor/Light Grey 2128 - Lyžiarske topánky
-26%
Varianty
Atomic HAWX PRIME 95 W Vapor/Light Grey 2128
Lyžiarske topánky pre ženu, úroveň zdatnosti: výkonnostná, typ: all mountain, šírka skeletu 100, veľkosť EU 39.66, sezóna 2019/2020

-26% 242,90 €
Od 178,90 € bez DPH 149,08 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTatm0908nad
Atomic Hawx Girl 2 White/Denim Blue - Lyžiarske topánky Varianty
Atomic Hawx Girl 2 White/Denim Blue
Lyžiarske topánky pre dieťa, úroveň zdatnosti: začiatočník, typ: all mountain, šírka skeletu Junior Fit, veľkosť EU 28.5, sezóna 2019/2020

72,50 € bez DPH 60,42 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTatm0549nad
Alpina J4 čierne 240 - Lyžiarske topánky Varianty
Alpina J4 čierne 240
Lyžiarske topánky pre dieťa, úroveň zdatnosti: rekreačná, typ: all mountain, šírka skeletu Junior Fit, mondopoint 240 mm, veľkosť EU 37.5, sezóna 2019/2020

62,90 € bez DPH 52,42 €
Kúpiť
Akciová cena
Posledný kus na sklade
Môžete mať v sobota 8.8. od 8:00
Objednávací kód: SPTms1634
Salomon S/PRO 70 W Black/Pink/White - Lyžiarske topánky
-37%
Varianty
Salomon S/PRO 70 W Black/Pink/White
Lyžiarske topánky pre ženu, tvrdosť topánky (flexia) 70, úroveň zdatnosti: športová, typ: na zjazdovku, šírka skeletu 100, veľkosť EU 37.5, sezóna 2019/2020

-37% 204,90 €
Od 129,90 € bez DPH 108,25 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTsalomon525n
Salomon S/MAX 110 Black/Acid Green/White - Lyžiarske topánky
-37%
Varianty
Salomon S/MAX 110 Black/Acid Green/White
Lyžiarske topánky pre muža, úroveň zdatnosti: výkonnostná, typ: na zjazdovku, šírka skeletu 98, veľkosť EU 44.5, sezóna 2019/2020

-37% 368,90 €
233,90 € bez DPH 194,92 €
Detail
Skladom podľa variantu
Objednávací kód: SPTsalomon454n
zimné športyNosiče lyží ušetria miesto v aute Zima klope na dvere a milovníci zimných športov hľadajú ten nejeefektivnější spôsob, ako prevážať svoju...
V dnešnom záverečnom diele nášho cestovateľského seriálu sa pozrieme do francúzskych a švajčiarskych Álp...
V dnešnom diele si prezradíme, ako sa čo najpohodlnejšie dopraviť autom do Krušných hôr a aké miesta či...
Autom na lyže do Beskýd V dnešnom diele navštívime malebné Beskydy. Vyzdvihneme nielen tie najlepšie lyžiarske strediská, ale aj...
Prinášame vám podrobné informácie, ako sa čo najpohodlnejšie dopraviť autom do Krkonôš a Jizerských hôr...
Prinášame vám exkluzívny cestovateľský seriál! Nenechajte si ujsť najpodrobnejšie informácie o cestách za...
Viac článkov Všetky články

Lyžiarske topánky

V kategórii Lyžiarske topánky máme práve teraz na Alza.sk celkom 50 produktov.

Zadajte názov tovaru

Poznámka:

Pozrite sa na produkty zoradené podľa ceny od najlacnejšieho v kategórii lacné lyžiarske topánky Produkty zoradené od najdrahšieho po najlacnejší hľadajte v kategórii najdrahší lyžiarske topánky Tovar zoradený podľa predajnosti od najviac po najmenej predávaný nájdete v kategórii najpredávanejšie, najlepšie lyžiarske topánky Produkty zoradené podľa hodnotenia používateľov od najlepšieho nájdete v kategórii lyžiarske topánky recenzie

Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB1
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi