Black Friday květen 2021 HP, Media realme 8 5G

Synology: bezpečná práca z domu

Zobraziť katalóg

Sponzorovaný článok

Aktualizované

Potrebujete bezpečne pracovať z domova? V tom prípade využite atraktívnu ponuku spoločnosti Synology, ktorá vám pomocou aplikácie VPN Plus zaistí súkromnú virtuálnu kanceláriu. Ako sa dá služba získať? A je pravda, že je k dispozícii po obmedzenú dobu úplne zadarmo?

Synology: bezpečná práca z domu – OBSAH

 1. Home office a Synology
 2. Jednoduchá práca na diaľku pomocou aplikácie VPN Plus
 3. Ako získať VPN Plus zadarmo?
 4. Synology Mesh Router MR2200ac a prémiový RT2600ac
 5. Preslávené NAS servery Synology pre domácnosti aj firmy

Home office a Synology

Práca z domova sa v dôsledku aktuálnych udalostí stala veľmi rozšírená. A takzvaný home office je určený nielen pre tých, ktorí sa sami rozhodli podnikať z domu (SZČO), ale je vhodným riešením aj pre zamestnancov v rekonvalescencii, po úraze či starajúcich sa o deti.

Práca z domu – Home Office práca
Práca z domu so sebou nesie veľké výhody, ale je potrebné zvládnuť aj potenciálne nástrahy tejto flexibilnej formy zamestnania.

Až doteraz však mnoho firiem nemalo k dispozícii žiadne nástroje na vzdialené pripojenie zamestnancov do podnikovej siete. Medzi najčastejšie uvádzané dôvody patrila finančnú náročnosť, bezpečnostné riziká a koniec-koncov to celý rad firiem považoval za zbytočnosť. Teraz sa však situácia rýchlo mení. A na to zareagovala aj spoločnosť Synology, ktorá primárne v rámci svojich sieťových prvkov pripravila pomerne zaujímavú akciu.

i

O Synology

Spoločnosť Synology je dlhé roky priekopníkom v oblasti správy dát. Znovu a znovu prináša nové možnosti, medzi ktoré patria najmä riešenia pre dátové úložiská, zálohovanie, spoluprácu na súboroch, správu videí a sieťovú infraštruktúru – a to všetko navrhnuté s jediným cieľom: ponúkať centralizovanú platformu zjednodušujúcu správu IT, ktorá bude hnacím motorom digitálnej transformácie pre firmy po celom svete.

Jednoduchá práca na diaľku pomocou aplikácie VPN Plus

Hneď na začiatok musíme pripomenúť, že súčasťou každého zariadenia od Synology je operačný systém postavený na báze Linuxu. Pre WiFi routery ide o Synology Router Manager a pre diskové úložisko DiskStation Manager. Ide o odladené prostredie s pravidelnými aktualizáciami, českým rozhraním a možnosťou inštalovať rôzne programové balíčky. A jedným z mnohých je aj dnes tak potrebná služba VPN Plus.

Synology VPN, rozhranie
Pohľad na používateľské rozhranie aplikácie VPN Plus.

A čo vlastne také VPN pripojenie dokáže? Jednoducho sa z domáceho počítača po zadaní prihlasovacích údajov pripojíte do firemnej siete. Vďaka tomu bude možné púšťať aplikácie typu účtovníctvo, mzdový systém, tlačiť na zdieľanej tlačiarni alebo čokoľvek ďalšie. Budete jednoducho pracovať úplne rovnako, ako keby ste sedeli za pracovným stolom u vás v kancelárii.

Aké sú kľúčové funkcie Synology VPN Plus?

Správne nakonfigurovaná aplikácia VPN Plus urobí z vášho produktu Synology plnohodnotný VPN server, a zaistí tak bezpečný spôsob pripojenia k súkromnej sieti LAN na vzdialenom mieste. Pozrite sa na kľúčové funkcie:

 • Webová služba WebVPN nevyžadujúca inštaláciu klienta.
 • Podpora protokolov PPTP, OpenVPN a L2TP/IPSec.
 • Jednoduchý klient pre systémy Windows, Mac, Ubuntu, iOS a Android vyžaduje len minimálne nastavenie a už za minútu vám pomôže s pripojením.
 • Šifrovanie SSL/TLS ponúka úroveň zabezpečenia vhodnú pre sieť vašej spoločnosti a neustále udržiava citlivé dáta v bezpečí.
 • Monitorovanie v reálnom čase.
 • Podpora overenia pomocou funkcií AD a LDAP zaisťuje bezproblémovú integráciu s existujúcim systémom účtov spoločnosti.
 • Prehľadný spôsob licencovania.

Ako získať VPN Plus zadarmo?

Za posledné dva mesiace zaznamenala spoločnosť Synology päťnásobný nárast nákupu licencií VPN Plus. „Vzhľadom na to, že sa situácia ohľadom pandémie COVID-19 naďalej vyvíja bezprecedentným spôsobom, chápeme, že si mnohí nie sú istí tým, ako zachovať kontinuitu podnikania. Spoločnosť Synology ponúka zdarma licencie VPN Plus v snahe pomôcť podnikom zachovať prevádzku aj na diaľku“, hovorí Hewit Lee, riaditeľ skupiny na správu produktov v spoločnosti Synology.

Existujúci aj noví vlastníci bezdrôtových routerov RT1900ac, RT2600ac a MR2200ac od spoločnosti Synology budú mať možnosť zaobstarať si licencie VPN Plus, Client VPN Access a Site-to-Site VPN2 zdarma. Všetky licencie majú trvalú platnosť a po 30. septembri nevypršia ani nebudú vyžadovať dodatočné náklady. Každý smerovač Synology Router obsahuje jednu používateľskú prístupovú licenciu zadarmo. Každá ďalšia používateľská prístupová licencia umožní prihlásenie ďalšieho súbežného používateľa do VPN Plus. Maximálny počet licencií Client VPN Access pre jedno zariadenie závisí od modelu (RT2600ac: 20, RT1900ac, MR 2200ac: 10).

Synology Mesh Router MR2200ac a prémiový RT2600ac

Zariadenie Synology MR2200ac s podporou inteligentných sietí typu Mesh vsádza na vysoké prenosové rýchlosti, stabilitu signálu a celkovo jednoduché nastavenie. Teda presne to, čo je v aktuálnej situácii potrebné.

K šifrovacím štandardom tohto routera totiž patrí Podpora WPS, WEP 64bit, WEP 128bit, WPA, WPA2, WPA-PSK, WPA2-PSK, WPA-Enterprise, WPA2-Enterprise a WPA3. Vaše dáta budú vždy v bezpečí, a to bez ohľadu na to, či sťahujete, hráte hry, surfujete, alebo pozeráte na videá. Medzi výhody patrí aj možnosť vytvoriť samostatnú sieť pre hostí alebo ovládanie šírky pásma na báze zariadení či aplikácie a zostavy prevádzky.

Ak navyše máte veľký alebo atypicky členený byt či dom, pokojne si môžete zaobstarať dve zariadenia Synology MR2200ac. Pomocou mobilnej aplikácie DS Router (pre Android a iOS) ich spárujete, nastavíte a behom pár okamihov máte vytvorenú robustnú WiFi sieť s pokrytím stoviek metrov štvorcových.

Pre tých najnáročnejších používateľov potom v ponuke figuruje Synology RT2600ac. Ponúkne neskutočne rýchle pripojenie WiFi s kombinovanou šírkou bezdrôtového pásma až 2,53 Gb/s vylepšujúce váš zážitok z používania internetu. Je vhodný nielen pre vyťažené domácnosti, ale aj do kancelárií, vrátane podpory systému Mesh.

Vďaka podpore technológie MU-MIMO a najnovšieho štandardu 802.11ac Wave 2 umožňuje smerovač RT2600ac dosahovať rýchlosti prenosu 800 Mb/s na frekvencii 2,4 GHz a celých 1 733 Mb/s na frekvencii 5 GHz. Pomocou duálnej siete WAN možno dosiahnuť kombinovanej šírky pásma 2 Gb/s a ľahko optimalizovať sieť s minimálnou stratou výkonu aj pri náročnom riadení prevádzky na báze aplikácií.

Synology RT2600ac; router

Synology Router RT2600ac je vhodný na vybudovanie robustnej WiFi siete doma aj vo firme.

Preslávené NAS servery Synology pre domácnosti aj firmy

Iste potrebujte ukladať do svojho počítača dôležité dáta, ale myslíte aj na ich bezpečné zálohovanie? Na to si je dobré zaobstarať kvalitný NAS server, čo je zariadenie, na ktoré sa spoločnosť Synology priamo špecializuje.

Typický NAS server sa predáva ako samostatné zariadenie, ku ktorému si dokúpite a následne nainštalujete pevné disky. Avšak, ak si chcete uľahčiť prácu, neriešiť výber pevného disku a následne jeho montáž, Synology má v ponuke hneď niekoľko zaujímavých variantov. Konkrétne ide o modely DS120J 2TB RED, DS120J 3TB RED, DS120J 4TB RED a DS120J 6TB RED. Teda v zásade ideálna kombinácia pre domáce nasadenie.

Synology DiskStation DS120j, NAS

Synology DiskStation DS120j je elegantne domáce úložisko s jednou pozíciou pre pevný disk formátu 3,5" alebo 2,5".

Takto pripravené NAS stačí doma len rozbaliť, pripojiť k dátovej a elektrickej sieti a preklikať úvodného sprievodcu. Behom 5 minút je systém pripravený na používanie a nemusíte nič riešiť.

V rámci firemného prostredia potom hrajú hlavnú úlohu dátové úložiská v podobe 1U, ale skôr 2U s montážou do rack skríň. Napríklad Synology RS3617xs + má v základe k dispozícii 12 pozícií pre 3,5" alebo 2,5" disky. Navyše ho možno rozšíriť pomocou jednotiek Synology RX1217 o ďalších 24 diskov.

Vďaka vysokému hardvérovému výkonu možno s pomocou aplikácie Synology Drive vytvoriť súkromné cloudové úložisko bez akýchkoľvek pravidelných poplatkov. K dispozícii budete mať synchronizáciu súborov, možnosť vrátiť sa k mnohým starším verziám jednotlivých dokumentov alebo kompletne zálohovať spravované zariadenia. Zdieľanie súborov ide napríklad tak ďaleko, že budete môcť napríklad zakázať sťahovanie vybraných súborov alebo chrániť zdieľaný odkaz pomocou hesla, prípadne nastaviť dátum skončenia zdieľania. Všetko komplet z jedného ovládacieho panela.

Synology Drive

Prehľad funkcií Synology Drive.

i Mohlo by vás zaujímať

Spoločne so Synology vyriešite ľahko a rýchlo bezpečné pripojenie do firmy, rýchlu domácu WiFi alebo bezpečné zálohovanie všetkých zariadení. Používať produkty s logom Synology nám jednoducho dáva zmysel.

Synology RS819
Dátové úložisko 4× 2,5" a 3,5", CPU Realtek RTD1296 1,4 GHz, 2048 MB DDR4, 2 × USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), 2 × LAN, 2 × eSATA, do racku

624,90 € bez DPH 520,75 €
Kúpiť
Na sklade 2 ks
Môžete mať zajtra od 8:00
Objednávací kód: FN153b1
0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Pre organizácie Ako nakúpiť
P-DC1-WEB21
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi