Deal weeks - Baking & Confectionery Supplies

Discounts, codes, and cashbacks are limited-time promotions in which you can save a lot of money. If an item is on sale, you will see the new price right next to the old one. If a discount code applies to a product, you will find it in the category listing above the product price or in the product details below the image gallery. You must then enter the discount code in the "Use discount coupon" field before submitting your order. Items with a cashback option are also marked in the same way. If certain conditions are met after purchasing these products (e.g. registration of the goods on the manufacturer's website), you will receive part of the total price back. You can find out all the terms of the specific cashback policy in the product details.

Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
281 Results
4.3 21×
Watch Price/Availability
Bery Jones Cornflakes calcium source 750 g
Cereals - suitable for milk or yoghurt, natural source of calcium, practical resealable packaging, made in the Czech Republic, weight 750 g - 5.99 €/1 kg
Great price 4.49 €
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B14
4.9 258×
Watch Price/Availability
4Slim Chicory original 1,2 kg
Syrup - 1200 g, flavour natural
Discounted -8 % 12.90 € 14.14 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTfsli006
4.7 58×
Watch Price/Availability
Bery Jones Milk Chocolate Cashew 250g
Nuts - combination of sweet milk chocolate (71%) with a minimum cocoa solids content of at least 25% and buttery cashew nuts, made from carefully selected ingredients, a great snack for traveling, at work, or with coffee, practical resealable packaging - 27.16 €/1 kg
Great price 6.79 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CN_250B03
3.9 11×
Watch Price/Availability
Bery Jones Premium Nutty Gluten Free Granola 420g
Granola - 21.40 €/1 kg
Great price 8.99 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B02
3.7 68×
Watch Price/Availability
GymBeam Zero Strawberry Syrup 320 ml
Syrup - calorie-free, sweet - 15.28 €/1 l
Discounted -5 % 4.89 € 5.19 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgym614
4.8 61×
Watch Price/Availability
Bery Jones Carmel almonds natural USA 250g
Nuts - shelled almond, 250 g - 17.96 €/1 kg
Great price 4.49 €
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_NT_250B03
4.1 39×
Watch Price/Availability
Bery Jones Carmel Almonds shelled, roasted salted USA 500g
Nuts - roasted, salted and shelled almond, 500 g - 17.98 €/1 kg
Great price 8.99 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_RN_500B10
4.8 113×
Watch Price/Availability
Bery Jones Roasted Smoked Almonds 500g
Nuts - salted and smoked almond, 500 g - 21.80 €/1 kg
Great price 10.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_RN_0500B11
4.5 57×
Watch Price/Availability
Bery Jones Roasted unsalted peanuts 500g
Nuts - roasted and shelled peanuts, 500 g - 7.98 €/1 kg
Great price 3.99 €
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: B_RN_500B05
4.8 113×
Watch Price/Availability
Bery Jones Smoked Almond flavour in a tube 450g
Small Gift Box - A mildly salty taste with a smoky flavor, over 95% roasted almonds, 27g of protein per 100g, GMO-free and not treated with ionizing radiation, reduced salt content, made in the Czech Republic, packaged in a stylish tube
Great price 15.50 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_MX_450W02
4.8 14×
Watch Price/Availability
GreenFood Nutrition Low Carb Quick Porridge, 500g
Porridge , energy value per 100g: 367 kcal
Discounted -6 % 6.99 € 7.49 €
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgfn0082
5.0 3×
Watch Price/Availability
ALUFIX Grilling foil extra thick 10 m
Aluminium foil - extra thick, for grilling, in roll size 1000 × 44 cm (L × W), maximum temperature 220 °C
  4.19 €
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: DOMA2300
4.8 636×
Watch Price/Availability
Bery Jones Natural Nut Mix in a Tube 400g
Small Gift Box - a mix of nuts, blanched almonds (30%), natural almonds (25%), cashew nuts WW320 (30%) and pecan nuts (15%), a healthy snack, for pairing with wine, for porridge, supplied in a stylish tube
New arrival 14.50 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_MX_400W01
4.7 55×
Watch Price/Availability
Bery Jones Carmel Almonds peeled USA 250g
Nuts - shelled almond, 250 g - 20.60 €/1 kg
Great price 5.15 €
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ-NT-250B02
4.4 5×
Watch Price/Availability
ALUFIX Extra thick 30 cm × 10 m
Aluminium foil - extra thick, for grilling, in roll size 1000 × 29 cm (L × W), maximum temperature 220 °C
  4.39 €
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: DOMA2216
3.7 3×
Watch Price/Availability
LINDT Nuxor Bonbonniere Bittersweet Chocolate 150 g
Chocolate Pralines - with nuts, dark chocolate filling, cocoa content 48 %, weight 150 g, energy value per 100 g 2466 kJ
Discounted -8 % 9.99 € 10.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CUKR065
4.8 113×
Watch Price/Availability
Bery Jones Smoked Roasted Almonds 1kg
Nuts - salted and smoked almond, 1000 g - 17.50 €/1 kg
Great price 17.50 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_RN_1000B09
4.7 303×
Watch Price/Availability
Bery Jones Nut and Fruit Mix in a Tin 240g
Small Gift Box - a mix of nuts and fruit, blanched almonds (15%), natural almonds (15%), WW320 cashews (15%), pineapple (20%), sultanas (20%) and papaya cubes (15%), a healthy snack, great with wine or in porridge, supplied in a stylish tin
New arrival 9.79 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_MX_300W06
4.8 113×
Watch Price/Availability
Bery Jones Smoked Roasted Almonds 250g
Nuts - subtly salty flavour with a smoky taste, over 95% roasted almonds, 27g of protein per 100g, non-GMO and not treated with ionising radiation, reduced salt content, made in the Czech Republic, supplied in resealable packaging - 27.16 €/1 kg
Great price 6.79 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_RN_0250B04
4.8 636×
Watch Price/Availability
Bery Jones Natural Nut Mix in a Tin 240g
Small Gift Box - a mix of nuts, blanched almonds (30%), natural almonds (25%), cashew nuts WW320 (30%) and pecans (15%), a healthy snack, for wine, for porridge, supplied in a stylish tin
New arrival 10.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_MX_300W05
5.0 3×
Watch Price/Availability
ALUFIX Alobal 50 m
Aluminium foil - in a 5000 × 29 cm (L × W) roll, maximum temperature 220 °C
  6.39 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: DOMA2304
5.0 1×
Watch Price/Availability
ALUFIX Frying and cooking paper (50 pcs)
Baking Paper - siliconised, cut to 32 × 33 cm (L × W), maximum temperature 220 °C, 50 pieces per pack
  4.29 €
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: DOMA2309
5.0 3×
Watch Price/Availability
ALUFIX Alobal 30 m
Aluminium foil - in roll size 3000 × 29 cm (L × W), maximum temperature 220 °C
  4.39 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: DOMA2303
2.7 4×
Watch Price/Availability
Bery Jones Fruit chips apple with cinnamon 100g
Healthy Crisps - without artificial additives, lactose free, gluten free, no added sugar and vegan, allergens: groundnuts (peanuts) and peanut products and nuts and nut products (all types of nuts), 339 kcal per 100 g, weight 100 g - 59.90 €/1 kg
Great price 5.99 €
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_HC_100B03