Deal weeks - Baking & Confectionery Supplies

Discounts, codes, and cashbacks are limited-time promotions in which you can save a lot of money. If an item is on sale, you will see the new price right next to the old one. If a discount code applies to a product, you will find it in the category listing above the product price or in the product details below the image gallery. You must then enter the discount code in the "Use discount coupon" field before submitting your order. Items with a cashback option are also marked in the same way. If certain conditions are met after purchasing these products (e.g. registration of the goods on the manufacturer's website), you will receive part of the total price back. You can find out all the terms of the specific cashback policy in the product details.

Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
284 Results
4.8 323×
Watch Price/Availability
Bery Jones Para nuts 1kg
Nuts - natural para, 1000 g - 36.90 €/1 kg
Great price 36.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery025
4.7 437×
Watch Price/Availability
Bery Jones Salted Caramel Almonds 500g
Nuts - almond in chocolate, 500 g - 27.80 €/1 kg
Great price 13.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery117
4.4 90×
Watch Price/Availability
Bery Jones Salted Roasted Cashews WW320 1kg
Nuts - roasted and salted cashew, 1000 g - 17.90 €/1 kg
Great price 17.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_RN_1000B02
4.8 47×
Watch Price/Availability
Bery Jones Dark Chocolate Covered Almonds 500g
Nuts - roasted almond kernels coated in high-quality dark chocolate (78%) with a cocoa solids content of at least 38%, a perfectly balanced combination of crunchiness and intense cocoa flavour, ideal as a luxury snack, with coffee, or as a small gift, practical resealable packaging - 25.40 €/1 kg
Great price 12.70 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CN_500B08
4.9 52×
Watch Price/Availability
Bery Jones Dark Chocolate Covered Cranberries 500g
Dried Fruit - pleasant combination of juicy cranberries and high-quality dark chocolate (66%) with a cocoa solids content of at least 38%, ideal as a snack, in yogurt, porridge, or for decorating desserts, practical resealable packaging - 21.80 €/1 kg
Great price 10.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CF_500B02
4.8 343×
Watch Price/Availability
Bery Jones Pecans 250g
Nuts - natural pecan nut, 250 g - 35.96 €/1 kg
Great price 8.99 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTks148
4.8 30×
Watch Price/Availability
Bery Jones Dark Chocolate Coffee Beans 500g
Chocolate - crisp texture and distinctive taste, balanced combination of the bitterness of high-quality dark chocolate (90%) with a coffee solids content of at least 38% and a subtle sweetness, ideal for tea, coffee, practical resealable packaging
Great price 11.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CN_500B02
4.5 33×
Watch Price/Availability
Bery Jones Crisp pads with strawberry filling gluten free source of fibre 500g
Cereals - gluten-free, extruded, delicate strawberry filling, suitable for milk or yoghurt, made in the Czech Republic, resealable packaging, weight 500 g - 9.98 €/1 kg
Great price 4.99 €
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B11
4.9 62×
Watch Price/Availability
Bery Jones Tri-coloured almonds 500g
Nuts - roasted almond kernels coated in three different glazes (dark chocolate [26%]), yogurt glaze [26%], and white chocolate with caramel [22%]), high-quality chocolate with a cocoa solids content of at least 38%, rich flavour and crunchy texture of nuts, practical resealable packaging - 25.80 €/1 kg
Great price 12.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CN_500B07
4.9 74×
Watch Price/Availability
Bery Jones Hemp seed peeled 500g
Seeds - hemp, - 17.98 €/1 kg
Great price 8.99 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery093
4.8 101×
Watch Price/Availability
Bery Jones Prunes 1kg
Dried Fruit - plum, 1000 g - 10 €/1 kg
Great price 10 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_DF_1000B04
4.8 325×
Watch Price/Availability
Bery Jones Cashew natural WW240 500g
Nuts - natural cashew, 500 g - 20 €/1 kg
Great price 10 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery001
4.3 211×
Watch Price/Availability
Bery Jones Cashew Fractions 1kg
Nuts - natural cashew fractions, irregular pieces produced during the processing of kernels, nutritionally complete, great taste, suitable for cooking, baking, porridge, salads, and desserts, 1000g package in resealable packaging - 10.90 €/1 kg
Great price 10.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery156
4.7 167×
Watch Price/Availability
Bery Jones California premium roasted salted pistachios 250g
Nuts - roasted and salted pistachios, 250 g - 29.16 €/1 kg
Great price 7.29 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_RN_250B03
4.7 110×
Watch Price/Availability
Bery Jones Popular nut mix - rosemary and honey 500g
Nuts - mix, cashew, peanuts, para and macadamia nuts in honey, 500 g - 21 €/1 kg
Great price 10.50 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery123
4.9 78×
Watch Price/Availability
Bery Jones Coconut slices 500g
Nuts - natural coconut, 500 g - 13.58 €/1 kg
Great price 6.79 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery105
4.8 125×
Watch Price/Availability
Bery Jones Peanut lumps in salted caramel 500g
Nuts - peanuts in chocolate, 500 g - 25 €/1 kg
Great price 12.50 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery145
4.5 192×
Watch Price/Availability
Bery Jones Peanuts in Wasabi 1kg
Nuts - spicy wasabi, 1000 g - 10.90 €/1 kg
Great price 10.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery044
4.8 65×
Watch Price/Availability
Bery Jones Mixed roasted, salted nuts 1kg
Nuts - mix, roasted and salted almond, cashew and macadamia nuts, 1000 g - 21.90 €/1 kg
Great price 21.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery091
4.7 23×
Watch Price/Availability
Bery Jones Chocolate porridge with hazelnuts gluten free 500g
Porridge , energy value per 100g: 434,6 kcal
Great price 9.79 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B05
4.8 170×
Watch Price/Availability
Bery Jones Flaxseed 1kg
Seeds - flax, - 3.49 €/1 kg
Great price 3.49 €
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery094
4.6 80×
Watch Price/Availability
Bery Jones Unsweetened dried mango without SO2 500g
Dried Fruit - mango, 500 g - 25.80 €/1 kg
Great price 12.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_DF_500B02
4.6 32×
Watch Price/Availability
Bery Jones Mango dried Burkina Faso BIO 500g
Dried Fruit - mango, 500 g - 29 €/1 kg
Great price 14.50 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_DF_500BIO01
4.8 92×
Watch Price/Availability
Bery Jones Milk Chocolate Coconut 500g
Nuts - delicious combination of coconut and smooth milk chocolate (63%) with a cocoa solids content of at least 25%, made from high-quality ingredients, great as a sweet snack or stylish treat, practical resealable packaging - 21.80 €/1 kg
Great price 10.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CN_500B06