Groceries Bery Jones

Groceries Bery Jones – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.

Continue

7 reasons to shop for Groceries Bery Jones on Alza.sk

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing Groceries Bery Jones?

If you're planning to get Groceries Bery Jones, there are a few aspects that can help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the selection to match your preferences. We also recommend sorting by popularity or price.

Groceries Bery Jones – main types

Hide description
236 Results
4.8 65×
Watch Price/Availability
Bery Jones Mixed roasted, salted nuts 1kg
Nuts - mix, roasted and salted almond, cashew and macadamia nuts, 1000 g - 21.90 €/1 kg
Great price 21.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery091
4.8 126×
Watch Price/Availability
Bery Jones Peanut lumps in salted caramel 500g
Nuts - peanuts in chocolate, 500 g - 25 €/1 kg
Great price 12.50 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery145
4.9 78×
Watch Price/Availability
Bery Jones Coconut slices 500g
Nuts - natural coconut, 500 g - 13.58 €/1 kg
Great price 6.79 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery105
4.6 103×
Watch Price/Availability
Bery Jones Peach slices freeze-dried 100g
Freeze-Dried Fruit -, 100 g - 89.90 €/1 kg
Great price 8.99 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery078
4.6 80×
Watch Price/Availability
Bery Jones Unsweetened dried mango without SO2 500g
Dried Fruit - mango, 500 g - 25.80 €/1 kg
Great price 12.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_DF_500B02
4.8 53×
Watch Price/Availability
Bery Jones Chocolate filled crispy pads gluten free source of fibre 500g
Cereals - gluten-free, extruded, fine chocolate filling, suitable for milk or yoghurt, made in the Czech Republic, resealable packaging, weight 500 g - 10.98 €/1 kg
Great price 5.49 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B09
4.7 168×
Watch Price/Availability
Bery Jones California premium roasted salted pistachios 250g
Nuts - roasted and salted pistachios, 250 g - 29.16 €/1 kg
Great price 7.29 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_RN_250B03
4.8 92×
Watch Price/Availability
Bery Jones Milk Chocolate Coconut 500g
Nuts - delicious combination of coconut and smooth milk chocolate (63%) with a cocoa solids content of at least 25%, made from high-quality ingredients, great as a sweet snack or stylish treat, practical resealable packaging - 21.80 €/1 kg
Great price 10.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CN_500B06
4.6 33×
Watch Price/Availability
Bery Jones Mango dried Burkina Faso BIO 500g
Dried Fruit - mango, 500 g - 29 €/1 kg
Great price 14.50 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_DF_500BIO01
4.5 193×
Watch Price/Availability
Bery Jones Peanuts in Wasabi 1kg
Nuts - spicy wasabi, 1000 g - 10.90 €/1 kg
Great price 10.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery044
4.8 87×
Watch Price/Availability
Bery Jones Dried apricots, unsulphurised (without preservatives) 0,5kg
Dried Fruit - apricot, 500 g - 21.80 €/1 kg
Great price 10.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery178
4.8 121×
Watch Price/Availability
Bery Jones White Quinoa 1kg
Seeds - quinoa, - 6.79 €/1 kg
Great price 6.79 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery097
4.7 42×
Watch Price/Availability
Bery Jones Dried cherries 100% natural 500g
Dried Fruit - sour cherries, 500 g - 31 €/1 kg
Great price 15.50 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery069
4.8 63×
Watch Price/Availability
Bery Jones Carmel almonds natural USA 1kg
Nuts - natural almond, 1000 g - 12.90 €/1 kg
Great price 12.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_NT_1000B06
4.6 50×
Watch Price/Availability
Bery Jones Dried Dates Deglet Nour 1kg
Dried Fruit - dates, 1000 g - 9.79 €/1 kg
Great price 9.79 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_DF_1000B06
4.7 48×
Watch Price/Availability
Bery Jones Blueberries freeze-dried 140g
Freeze-Dried Fruit -, 140 g - 96.43 €/1 kg
Great price 13.50 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery077
4.8 636×
Watch Price/Availability
Bery Jones Mixed nuts natural 1kg
Nuts - mix, natural almond, cashew and pecan nut, 1000 g - 21.90 €/1 kg
Great price 21.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_MX_1000B02
4.9 52×
Watch Price/Availability
Bery Jones Banana jelly in milk chocolate 250g
Chocolate with cocoa content 31 %
Great price 5.99 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CF_250B05
4.3 137×
Watch Price/Availability
Bery Jones Cashew natural WW320 Vietnam 1kg
Nuts - natural cashew, 1000 g - 14.90 €/1 kg
Great price 14.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_NT_1000B01
4.5 44×
Watch Price/Availability
Bery Jones Raisins 1kg
Dried Fruit - raisin, 1000 g - 7.74 €/1 kg
Great price 7.74 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_DF_1000B02
4.7 43×
Watch Price/Availability
Bery Jones Tasting party set XXL mix 850g
Gift Box -
Great price 31.91 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_MX_870W01
4.7 23×
Watch Price/Availability
Bery Jones Chocolate porridge with hazelnuts gluten free 500g
Porridge , energy value per 100g: 434,6 kcal
Great price 9.79 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B05
4.8 30×
Watch Price/Availability
Bery Jones Freeze-dried raspberries in milk chocolate 250g
Freeze-Dried Fruit - freeze-dried raspberries full of flavour and aroma, coated in a thick layer of smooth milk chocolate (88%) with a cocoa solids content of at least 25%, a perfect combination of sweetness and fruity freshness, a treat for children and adults alike, practical resealable packaging - 39.16 €/1 kg
Great price 9.79 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CF_250B03
4.7 69×
Watch Price/Availability
Bery Jones Dates Deglet Nour BIO 500g
Dried Fruit - dates, 500 g - 12.98 €/1 kg
Great price 6.49 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery224