Groceries Bery Jones

Groceries Bery Jones – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.

Continue

7 reasons to shop for Groceries Bery Jones on Alza.sk

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing Groceries Bery Jones?

If you're planning to get Groceries Bery Jones, there are a few aspects that can help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the selection to match your preferences. We also recommend sorting by popularity or price.

Groceries Bery Jones – main types

Hide description
236 Results
4.7 69×
Watch Price/Availability
Bery Jones Dates Deglet Nour BIO 500g
Dried Fruit - dates, 500 g - 12.98 €/1 kg
Great price 6.49 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery224
4.4 136×
Watch Price/Availability
Bery Jones Pistachios shelled 500g
Nuts - shelled pistachios, 500 g - 43.80 €/1 kg
Great price 21.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery029
4.7 73×
Watch Price/Availability
Bery Jones Papaya slices without SO2 500g
Dried Fruit - papaya, 500 g - 21.80 €/1 kg
Great price 10.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery074
4.7 37×
Watch Price/Availability
Bery Jones Lyophilised strawberries in dark chocolate 250g
Freeze-Dried Fruit - intense and balanced combination of flavours, freeze-dried strawberries retain their colour, taste and nutritional values, thick layer of dark chocolate (88%) with a cocoa solids content of at least 38%, natural crunchiness and fruity freshness, practical resealable packaging - 37.96 €/1 kg
Great price 9.49 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CF_250B01
4.8 48×
Watch Price/Availability
Bery Jones Salted Caramel Pretzels 500g
Pretzels - crunchy pretzels covered in salted caramel, original combination of sweet and salty flavours, made in the Czech Republic, ideal as a snack, a treat and an original gift, practical resealable packaging - 25.80 €/1 kg
Great price 12.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CP_500B02
4.4 90×
Watch Price/Availability
Bery Jones Salted Roasted Cashews WW320 Vietnam 250g
Nuts - roasted and salted cashew, 250 g - 23.96 €/1 kg
Great price 5.99 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_RN_250B02
4.2 24×
Watch Price/Availability
Bery Jones Beef sausages dried original 100g
Dried Meat Beef - 99.90 €/1 kg
Great price 9.99 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_DM_100B07
4.9 1,649×
Watch Price/Availability
Bery Jones Cashew natural WW320 250g
Nuts - natural cashew, 250 g - 23.96 €/1 kg
Great price 5.99 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTks137
4.7 129×
Watch Price/Availability
Bery Jones Giant Raisins 1kg
Dried Fruit - raisin, 1000 g - 7.49 €/1 kg
Great price 7.49 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery064
4.7 43×
Watch Price/Availability
Bery Jones Tasting set mix 380g
Gift Box
Great price 14.50 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_MX_300W04
4.8 92×
Watch Price/Availability
Bery Jones Coconut slices natural "smileys" 500g
Nuts - natural coconut, 500 g - 15.98 €/1 kg
Great price 7.99 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery004
4.8 16×
Watch Price/Availability
Bery Jones Oatmeal strawberry porridge with coconut gluten-free 500g
Porridge , energy value per 100g: 424 kcal
Great price 8.99 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B06
4.7 101×
Watch Price/Availability
Bery Jones Hazelnut kernels peeled 500g
Nuts - shelled hazelnut, 500 g - 29 €/1 kg
Great price 14.50 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery008
4.9 35×
Watch Price/Availability
Bery Jones Freeze-dried Raspberries in White Chocolate 200g
Freeze-Dried Fruit - freeze-dried raspberries full of flavor and aroma, coated in white chocolate, made in the Czech Republic, practical resealable packaging - 48.95 €/1 kg
Great price 9.79 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CF_200B01
4.5 40×
Watch Price/Availability
Bery Jones Apricots freeze-dried 60 g
Freeze-Dried Fruit -, 60 g - 124.83 €/1 kg
Great price 7.49 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery188
5.0 85×
Watch Price/Availability
Bery Jones Hulled Sesame 1kg
Seeds - sesame, - 7.49 €/1 kg
Great price 7.49 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery099
4.7 168×
Watch Price/Availability
Bery Jones Kerman California Roasted Salted Pistachios 500g
Nuts - roasted and salted pistachios, 500 g - 25 €/1 kg
Great price 12.50 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_RN_500B03
4.7 51×
Watch Price/Availability
Bery Jones Cashews in yoghurt 500g
Nuts - cashew in yoghurt, 500 g - 17.98 €/1 kg
Great price 8.99 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CN_500B04
4.9 169×
Watch Price/Availability
Bery Jones Milk chocolate and cinnamon almonds 250g
Nuts - harmonious combination of crunchy almonds, delicate milk chocolate (77%) with a minimum cocoa solids content of 25%, and fragrant cinnamon. Ideal as a snack or gift, it goes perfectly with coffee or wine, practical resealable packaging - 31.96 €/1 kg
Great price 7.99 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CN_250B04
4.9 70×
Watch Price/Availability
Bery Jones Blue Poppy 1kg
Seeds - poppy, - 6.79 €/1 kg
Great price 6.79 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery096
4.6 69×
Watch Price/Availability
Bery Jones Ginger pieces without SO2 500g
Dried Fruit - ginger, 500 g - 21.80 €/1 kg
Great price 10.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery070
4.3 137×
Watch Price/Availability
Bery Jones Cashew natural WW320 Vietnam 250g
Nuts - natural cashew, 250 g - 17.96 €/1 kg
Great price 4.49 €
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_NT_250B01
4.5 50×
Watch Price/Availability
Bery Jones Smoked Cashews WW320 1kg
Nuts - smoked cashew, 1000 g - 19.90 €/1 kg
Great price 19.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_RN_1000B04
4.7 56×
Watch Price/Availability
Bery Jones Carmel Almonds peeled USA 1kg
Nuts - shelled almond, 1000 g - 14.50 €/1 kg
Great price 14.50 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_NT_1000B05