Cheap healthy Eating

On this page you will find healthy Eating at the lowest prices, more so all healthy Eating ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is Allnature Almond Raffaello 100 g marked at 1.79 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
1,130 Results
1.0 1×
Watch Price/Availability
Powerlogy Honey Strawberry Granola 350 g
Granola - strawberry and honey flavour, weight 350 g, manufacturer's energy value per 100 g is 446 kcal - 24.26 €/1 kg
  8.49 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpowl025
4.9 17×
Watch Price/Availability
Medokomerc Czech Creamed Blossom Honey 900g
Honey - floral, weight 900g, country of origin: Czech Republic - 9.43 €/1 kg
  8.49 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmedk006
4.7 67×
Watch Price/Availability
Bery Jones Peanut Butter 100% 1kg
Nut Cream - finely ground, source of unsaturated fatty acids, protein (24 g per 100 g) and fibre, gluten-free, palm oil, dyes or preservatives, weight 1 kg - 8.49 €/1 kg
Great price 8.49 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_SC_1000G01
4.4 23×
Watch Price/Availability
GRIZLY Porridge Choco Banana FIT by @mamadomisha 300 g
Rice Porridge , energy value per 100g: 388 kcal - 28.30 €/1 kg
  8.49 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgriz099
4.7 35×
Watch Price/Availability
Mixit Protein Granola - Chocolate & Almond 450g
Granola - chocolate flavour, weight 450 g, energy value per 100 g is 402 kcal - 18.87 €/1 kg
  8.49 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmix216
4.7 84×
Watch Price/Availability
Grizly Salted Caramel by @mamadomisha 250 g
Nut Cream - smooth, peanut, salted caramel flavour, 18.1 g protein per 100 g, 568.38 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 250 g - 33.96 €/1 kg
  8.49 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgriz001
4.9 74×
Watch Price/Availability
PURITY VISION Fair Trade Virgin Coconut Oil BIO 420 ml
Oil 420 ml - for women, for men and for children, suitable for atopic, eczematic, sensitive, normal and dry skin, with natural ingredients, active substances include coconut oil - 20.21 €/1 l
  8.49 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KSPL590
4.8 25×
Watch Price/Availability
Mixit Berries in rice 380g
Porridge , energy value per 100g: 350,38 kcal - 22.34 €/1 kg
  8.49 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmix044
4.8 14×
Watch Price/Availability
Bery Jones Sliced Almonds 500g
Nuts - shelled almond, 500 g - 16.98 €/1 kg
Great price 8.49 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_NT_500B10
4.3 137×
Watch Price/Availability
Bery Jones Cashew natural WW320 Vietnam 500g
Nuts - natural cashew, 500 g - 16.98 €/1 kg
Great price 8.49 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_NT_500B02
4.7 29×
Watch Price/Availability
Bery Jones Mixed nuts and fruit BIO 500g
Nuts - natural almond and cashew, 500 g - 16.98 €/1 kg
Great price 8.49 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTbery222
4.5 224×
Watch Price/Availability
Bery Jones Dragon fruit freeze-dried 100 g
Freeze-Dried Fruit -, 100 g - 84.90 €/1 kg
Great price 8.49 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery187
4.6 264×
Watch Price/Availability
Bery Jones Dried Dates Deglet Nour 1kg
Dried Fruit - dates, 1000 g - 8.49 €/1 kg
Great price 8.49 €
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: SPTbery049
4.8 43×
Watch Price/Availability
Bery Jones Quinoa black 1kg
Seeds - quinoa, - 8.49 €/1 kg
Great price 8.49 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery098
4.7 169×
Watch Price/Availability
Bery Jones Raspberries freeze-dried 80g
Freeze-Dried Fruit -, 80 g - 106.13 €/1 kg
Great price 8.49 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery080
4.7 149×
Watch Price/Availability
Bery Jones Banana slices freeze-dried 150g
Freeze-Dried Fruit -, 150 g - 56.60 €/1 kg
Great price 8.49 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery076
4.3 11×
Watch Price/Availability
Allnature Walnuts 500 g
Nuts - walnut, 500 g - 17.18 €/1 kg
  8.59 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTant43
4.0 28×
Watch Price/Availability
GRIZLY Roasted salted cashews 500 g
Nuts - roasted and salted cashew, 500 g - 17.18 €/1 kg
  8.59 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTkols38
5.0 1×
Watch Price/Availability
English Tea Shop Super Goodies gift box 12x1,5g
Tea Tea, Bio, British brand, a great gift, 12 pyramids of syp tea, 3 flavours - 477.22 €/1 kg
  8.59 €
Buy
On the way > 5 pcs
Expected 05/10/2026
Order Code: ETSCA077
5.0 5×
Watch Price/Availability
Allnature Dark Chocolate Covered Almonds 500 g
Nuts - almond in chocolate, 500 g - 17.18 €/1 kg
Great price 8.59 €
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTant48
4.9 33×
Watch Price/Availability
Mixit Strawberry mix 470g
Muesli - - 18.28 €/1 kg
  8.59 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmix076
4.7 57×
Watch Price/Availability
Lifelike Twister Nougat 300 g
Nut Cream - smooth, hazelnut, chocolate and nugát flavour, 11.91 g protein per 100 g, 586 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 300 g - 28.63 €/1 kg
  8.59 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTlif021
4.5 45×
Watch Price/Availability
Le Guérandais Celtic sea salt wet coarse 1kg
Salt -, natural, BIO and natural, antioxidant and refreshing, sea line, use: unisex, weight: 1000 g - 8.64 €/1 kg
  8.64 €
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: FSHmisc258
Watch Price/Availability
KALAS Gentle 250 g, contains only 1/3 salts + Floral 300 g
Salt - fine, in root, package, weight 550 g, 2 pieces per package - 15.80 €/1 kg
  8.69 €
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: KALsul163
Check out products sorted by price starting with the lowest price in the category cheap healthy Eating Find products sorted from the most expensive to the cheapest in the category most expensive healthy Eating Check out products sorted by price starting with the highest price in the category best sellers, best healthy Eating You’ll find products sorted by reviews starting from the highest ranked in healthy Eating reviews