P&G boost P&G boost

Ako vybrať masážny prístroj

Zobraziť katalóg

Masážny prístroj je výborný pomocník v okamihu, keď máte problémy so stuhnutými svalmi, pri bolestiach chrbta a krčnej chrbtici alebo ak patríte medzi športovcov. Nemusíte čakať na objednanie v masážnom salóne, ale zakročiť ihneď. Kategória masážne prístroje ale obsahuje celý rad rôznych druhov masážnych prístrojov – masážna vanička, masážne kreslo, masážna podložka a objavíte ich ešte oveľa viac. Pomôžeme vám sa v nich zorientovať a vybrať ten najvhodnejší masážny prístroj pre vaše potreby.

Aktualizované

Masírovanie v domácich podmienkach je možné vykonávať niekoľkými spôsobmi. Podľa potreby si môžete namasírovať nohy, chrbát, tvár alebo pokojne celé telo. A nielen, že vám masáž pomôže zbaviť sa bolesti, ale tiež priaznivo ovplyvní vašu psychiku, upokojí myseľ, podporí činnosť vnútorných orgánov a posilní imunitu celého organizmu. Aké typy masážnych prístrojov sú k dispozícii a podľa čoho sa pri výbere rozhodovať? Poradíme vám, kedy sa hodí masážna vanička, žehlička a kedy masážny vankúš, deka a ďalšie masážne prístroje.

Ako vybrať masážny prístroj

Najskôr si odpovedzte na tieto otázky

  • Ktoré časti tela chcem pravidelne masírovať?
  • Čoho chcem masážou dosiahnuť?
  • Je masírovanie vhodné pri mojom zdravotnom stave?
  • Koľko chcem do masážneho prístroja investovať?
  • Ktoré masážne prístroje majú dobré recenzie?

Dôležité parametre masážneho prístroja

Veľkosť masážneho prístroja

Je rozdiel, či si zaobstaráte malý masážny prístroj na tvár, ktorý sa pohodlne zmestí do kabelky, alebo masážne kreslo, ktoré si vyžaduje dostatočne veľkú plochu v miestnosti. Avšak aj pri menších prístrojoch je potrebné myslieť na následné uskladnenie. Na masážnu vaničku, podložku aj všetky ďalšie masážne prístroje by ste mali mať doma úložný priestor.

Nezabudnite ani na správnu veľkosť produktu podľa svojich potrieb. Napríklad pri masážnej vaničke na nohy si postrážte, či sa vám do nej nohy pohodlne zmestia a či máte okolo chodidla dostatok priestoru. Rovnako tak by vám mal dobre sedieť masážny pás alebo masážny golier.

Spôsob ovládania masážneho prístroja

Niektoré masážne prístroje ako napríklad REVOLUTION SKINCARE Roller sú určené výhradne na manuálne masírovanie a neobsahujú žiadnu elektroniku pomocou ktorej by ste ich ovládali a ony pracovali za vás.

Pri iných masážnych prístrojoch si môžete užiť elektrostimuláciu a príjemné vibrácie na prekrvenie pokožky, a to len stlačením jedného tlačidla alebo veľmi jednoduchým ovládaním. Príkladom je masážny vankúš na krk, ramená a chrbát.

Oproti tomu masážne kreslá sú oveľa dômyselnejšie a umožnia vám niekoľko typov masáží rôznych partií tela. Masážne kreslo sa pohodlne ovláda cez diaľkový ovládač alebo pomocou ovládacieho panela zabudovaného priamo do opierky kresla.

Hlučnosť masážneho prístroja

Pokiaľ sa chcete masírovať v neskorých hodinách, kedy už vaša rodina alebo spolubývajúci spia, mali by ste si postrážiť hlučnosť elektrických masážnych prístrojov.

Pri každom type masážneho prístroja je hlučnosť motora iná a záleží tiež na tolerancii rôznych osôb na hluk. Niekomu nevadí vyššia frekvencia zvuku a bez problému zaspí aj pri pustenom televízore, ďalšieho prebudí každý najmenší zvuk alebo pohyb.

Funkcie masážneho prístroja

Masážne prístroje ponúkajú špeciálne funkcie, ktoré vám masírovanie ešte viac spríjemnia. Tu sú niektoré z nich:

Časovač – umožňuje nastaviť, za ako dlho má byť masáž ukončená a odpočítava čas do ukončenia masážneho programu.

Ohrev – najmä masážne vaničky sú vybavené funkciou, ktorá udržuje teplotu vody. Vanička Beurer FB 50 dokáže dokonca vodu sama postupne ohrievať až na požadovanú teplotu.

Ultrazvukové vlny – masážne prístroje na tvár využívajúce ultrazvukové vlny umožňujú pleť vyčistiť do hĺbky a kožné póry zbaviť aj tých nečistôt, s ktorými si bežné pleťové prostriedky len ťažko poradia.

Displej – prehľadne zobrazuje všetky zvolené možnosti a umožňuje pohodlné nastavenie druhu masáže a všetkých parametrov s ňou spojených.

Nastavenie intenzity – pokiaľ má váš masážny prístroj niekoľko stupňov intenzity masáže, môžete si sami určiť, či chcete prekrviť svaly jemnou masážou či vibráciami, alebo či je potrebné poriadne premasírovať stuhnuté svaly na chrbte, ktoré vyžadujú silnejší prítlak.

Nahrievanie – vyhrievaciu funkciu pri masážnych podložkách, golieroch a ďalších typoch masážnych prístrojov dodáva svalom teplo a zvyšuje tak účinok masáže. Teplotu môžete regulovať podľa svojich potrieb.

Vibrácie – tvoria základ väčšiny masážnych prístrojov a ich intenzitu možno regulovať podľa potrieb. Na citlivejšie chodidlá a pleť je vhodnejšie zvoliť jemnejšie vibrácie.

Automatické vypnutie – keďže je dobré masáže vykonávať len po určitý čas, aby telo nedostalo príliš zabrať, je funkcia automatického vypnutia výborným riešením. Východisková hodnota, po ktorej sa masážny prístroj vypne, býva obvykle 15 minút.

Infračervené svetlo – pomáha telo prekrviť a intenzívne vyživiť tkanivá. Vďaka žiareniu takisto dochádza k rýchlejšiemu odbúravaniu nežiadúcich látok a pretože zvyšuje povrchovú teplotu tela, uvoľňuje stuhnuté svaly. Takisto má priaznivý vplyv na kožné póry, ktoré sa čistia a ľahšie uvoľňujú nečistoty.

Napájanie masážneho prístroja

Masážny prístroj je možné napájať buď cez USB kábel, elektrickú sieť alebo je ako zdroj napájania batérie. Záleží na vás, ktorý variant vám vyhovuje viac.

Masážny prístroj na batérie – nemotá sa okolo vás žiadny kábel, môžete ho používať kedykoľvek a kdekoľvek a nie ste závislí na zásuvke. Masážny prístroj napájaný cez batérie je zvyčajne menší a ľahko prenosný. Úskalím je ale to, že musíte batérie pravidelne vymieňať.

Do tejto kategórie môžeme zaradiť aj prístroje s akumulátorom, ktoré je potrebné vždy za určitú dobu nabiť, ale inak funguje rovnako ako s klasickými batériami len s tým rozdielom, že nemusíte dokupovať nové batérie a stačí vám len nabíjací kábel.

Masážny prístroj do elektrickej siete – máte istotu, že vám bude masážny prístroj fungovať vždy na 100 %, ale musíte mať k dispozícii zásuvku. Pripojenie do elektrickej siete majú najmä väčšie a výkonné masážne prístroje, ktoré spotrebujú viac elektrickej energie. Menší prístroj je zase ľahší, pretože neobsahuje batérie, ktoré by mu pridávali na váhe.

Masážny prístroj napájaný cez USB kábel – kombinuje výhody batérií a elektrickej siete. Keď máte po ruke power banku na napájanie/nabíjanie, môžete byť kdekoľvek, nie ste závislí od elektrickej sieti a nie je nutné, aby ste so sebou nosili batérie naviac. Tento spôsob sa používa skôr pri menších prístrojoch.

Druhy masáže

Svet domácich masáží je rozmanitý a vy si tak môžete dopriať masáž, ktorá je vám najpríjemnejšia a ktorá má pre vás najväčší význam. Toto sú najčastejšie druhy masáže, s ktorými sa môžete stretnúť:

2D masáž – masážne hlavice jazdia iba v dvoch smeroch.

3D masáž – masážne hlavice jazdia v troch smeroch a poskytujú intenzívnu masáž celého telo. Takto možno výborne namasírovať tiež trapézové a krčné svalstvo.

Shiatsu masáž – masážne hlavice napodobňujú masáž tlakom prstov a stimulujú akupunktúrne a energetické dráhy.

Vibračná masáž – tento typ masáže v domácom prostredí je asi najčastejšia. Vibrácie stimulujú problematické časti tela, prehrievajú, spevňujú ochabnuté svalstvo a celkovo zlepšujú stav tkanív a celého organizmu.

Bodová masáž – pomáha zmierniť svalové napätie a stuhnutosť v konkrétnej partii na tele. Na tomto princípe fungujú masážne pištole, ktoré sa prikladajú k miestam, ktoré vás bolia. Hodia sa najmä pre fyzioterapeutov a športovcov.

Valčeková masáž – prekrvuje a prehrieva svaly v danom mieste. Týmto je možné uvoľniť stuhnutosť, bolesť a tiež omladiť pleť.

Bublinková kúpeľ – tiež nazývaná perličkový kúpeľ je masáž, ktorá sa vykonáva pomocou malých bubliniek, ktoré prúdia vodou a masírujú telo. Využíva sa najmä pri nespavosti a bolestiach hlavy.

Elektrostimulácia – pôsobením elektrického prúdu pomáha odstrániť bolesti a takisto je výborným pomocníkom pri chudnutí a naberaní svalovej hmoty. Počet elektród v elektrostimulátore určuje, koľko svalových skupín možno zároveň stimulovať.

Masážny prístroj podľa umiestnenia

Masáž si môžete dopriať v posteli, v aute a kdekoľvek doma. K dispozícii sú ako objemné masážne prístroje určené najmä na domáce použitie, tak skladné masážne pomôcky, s ktorými sa môžete namasírovať na dovolenke aj v práci.

Počet programov pri masážnom prístroji

Niektoré masážne prístroje disponujú až 12 programami na rôzne časti tela. Pomocou jedného prístroja tak môžete uľaviť bolesti chrbta, ramien, nôh a ďalších partií.

Typy masážnych prístrojov

Masážny prístroj na nohy

  • Na suchú aj mokrú masáž nôh
  • Pôsobí na akupresúrne body chodidiel
  • Nohy uvoľňuje a zlepšuje prietok krvi
  • Niektoré modely obsahujú súpravu na pedikúru a starostlivosť o nohy

Masážny prístroj na nohy uľaví vašim chodidlám po dlhom dni, rozprúdi krvný obeh a uvoľní stuhnuté a bolestivé body na nohách. Niektoré prístroje navyše obsahujú súpravu na pedikúru a ošetrujúce balíčky o pokožku nôh. O masáž nôh sa postará masážna vanička, vibračná alebo vyhrievaná podložka.

Výhody a nevýhody
  • Skladný (s výnimkou vaničky)
  • Dôkladne prehrieva a masíruje chodidlá
  • Možno spojiť s pedikúrou a starostlivosťou o nohy
  • Masážna vanička vyžaduje väčší úložný priestor

Masážny prístroj na chrbát

  • Prehrieva a stimuluje stuhnuté chrbtové svaly
  • Zlepšuje prekrvenie a pohyblivosť chrbta
  • Uľaví bolesti pri dlhom sedení

Masážny prístroj na chrbát sa hodí na bežné použitie pri bolesti chrbta pri sedavom zamestnaní, ale aj na masírovanie natiahnutých svalov po práci na záhrade alebo športe.

Výhody a nevýhody
  • Zameriava sa na problematické miesta v oblasti chrbta a krčnej chrbtice
  • Masážny golier sa hodí aj na pracovné cesty alebo dovolenku
  • Masážne kreslá a autopoťahy masírujú súčasne celý chrbát
  • Niektoré typy prístrojov na chrbát zaberajú viac miesta

Masážny prístroj na tvár

  • Omladzuje pleť a redukuje vrásky
  • Uvoľňuje a hĺbkovo čistí póry a upokojuje pleť
  • Podporuje tvorbu kolagénu a prekrvuje pokožku

Masážny prístroj na tvár predstavuje ideálny prostriedok na pravidelné skrášľovania a relaxáciu. Je dostupný v rôznych variantoch – galvanická žehlička, ultrazvuková špachtľa, roller z minerálnych kameňov, elektrostimulátor alebo epilátor s masážnym nadstavcom. Záleží na vašich potrebách a stave pleti.

Výhody a nevýhody
  • Možno ho použiť nielen na tvár, ale aj na prekrvenie a omladenie krku
  • Skladný a s pohodlnou rukoväťou
  • Pri zvýšenej citlivosti pleti a ekzémoch v oblasti tváre je potrebné sledovať reakciu pokožky a s používaním prestať, pokiaľ sa prejaví nejaký diskomfort

Masážny prístroj na celulitídu

  • Zvyšuje prekrvenie pokožky
  • Najčastejšie sa používa na brucho, zadok a stehná, ale hodí sa aj na chrbát, paže a nohy
  • Uvoľňuje svalové napätie a vyhladzuje pokožku

Masážny prístroj na celulitídu generuje elektrické impulzy, ktoré posilňujú a prekrvujú pokožku a spevňujú svaly. V jednom prístroji tak získate pomocníka na niekoľko problematických partií.

Výhody a nevýhody
  • Vhodný aj na formovanie tela
  • Pomôže vám predchádzať vzniku celulitídy a strií
  • Je potrebné pravidelné používanie, aby sa dostavil výsledok

Multifunkčný masážny prístroj

  • Využijete na viac problematických partií
  • Zbaví vás bolesti a uvoľní stuhnuté svalstvo
  • Niektoré prístroje majú vymeniteľné nadstavce podľa potreby

Multifunkčný masážny prístroj je výborné mať doma pre prípad, keby vám zatuhol nejaký sval alebo vás začal bolieť chrbát a krk po dlhom sedení pri počítači. Rýchlo uvoľní a upokojí partie, ktoré práve potrebujete. Ideálny na pravidelnú relaxáciu.

Výhody a nevýhody
  • Priaznivá cena
  • Univerzálny a praktický pomocník
  • Skladný
  • Nie všetky modely sa hodia na masáž tváre

Masážna podložka

  • Patrí tu autopoťah a masážne podložky na doma aj do auta
  • Niektoré podložky disponujú vyhrievaním
  • Moderné masážne deky sú vybavené niekoľkými masážnymi zónami a programami

Masážna podložka vám spríjemní najmä jazdu v aute, sedenie v obľúbenom kresle alebo relaxovanie v posteli. Postará sa o masírovanie veľkej časti vášho tela.

Výhody a nevýhody
  • Hodí sa do auta
  • Zrazu vám uvoľní chrbát, krk a prípadne aj zadok
  • Väčšina prístrojov je vybavená diaľkovým ovládaním na pohodlné nastavovanie
  • Horšie prenosný
  • Menej skladný

Masážny vankúš

  • Vankúš na masírovanie je ideálny na uvoľnenie chrbta, krku a ramien
  • Rotujúce uzly simulujú bežnú masáž
  • Hodí sa na doma, do auta, kancelárie, ale aj na cesty

Masážny vankúš obsahuje masážne hlavy, ktoré upokojujú unavené svaly a uľavia od bolesti. Niektoré modely majú prateľný povlak alebo umývateľný povrch.

Výhody a nevýhody
  • Možno použiť ako masážny prístroj na chrbát
  • Skladná masážna pomôcka
  • Nehodí sa na masírovanie tváre a rúk
  • Nemá rukoväť a horšie sa drží

Masážna vanička

  • Špeciálne určená na masáž chodidiel
  • Obvykle obsahuje masážne valčeky a akupresúrne výstupky
  • Väčšina modelov disponuje funkciou na udržiavanie teploty vody

Masážna vanička na nohy je spôsobom, ako si v domácom prostredí dopriať relaxáciu. Nohy nás nosia celé dni a je príjemné im uľaviť v teplej vode a pomocou masážnych prvkov. Niektoré masážne vaničky dokonca obsahujú súpravu na pedikúru, pemzu alebo magnetickú stimuláciu.

Výhody a nevýhody
  • Stimuluje reflexné body na vašich nohách
  • Predstavuje skvelú prípravu nôh na pedikúru
  • Niektoré modely vedia zariadiť vibrácie aj bublinky
  • Menej skladné
  • Lacnejšie modely môžu byť hlučné

Masážne kreslo

  • Profesionálna masáž v pohodlí domova
  • Zaistí vám maximálnu relaxáciu a uvoľní napätie a stres
  • Stimuluje krvný obeh takmer od hlavy až po päty

Masážne kreslo je príjemnou alternatívou k masáži v salóne. Niektoré modely sú polohovateľné a obsahujú aj masáž lýtkových svalov a hlavy, takže docielite komplexné premasírovanie takmer celého tela.

Výhody a nevýhody
  • V pohodlí domova namasíruje veľkú časť vášho tela
  • Masíruje partie, ktoré sú sedením najviac namáhané
  • Jednoduchosť použitia – stačí sa posadiť
  • Podporuje správne držanie tela
  • Vyžaduje dostatok priestoru v miestnosti
  • Vysoká cena

Masážny pás

  • Prostredníctvom elektród stimuluje brušné svaly
  • Niektoré modely masírujú nielen priame, ale aj bočné brušné svaly
  • Nosia sa na tele v oblasti pásu a brucha

Masážny pás je užitočná pomôcka hlavne pri cvičení a chudnutí. Prekrvuje brušné svaly a pomáha udržať dobrú fyzickú kondíciu.

Výhody a nevýhody
  • Možno nosiť pod oblečením
  • Skladný
  • Pomáha zlepšiť výsledky pri cvičení
  • Masíruje iba určitú časť
  • Vyššia cena
  • Nie je vhodný pre tehotné ženy, ľudí so srdcovými problémami a epileptikov

Masážna pištoľ

  • Pomáha zmierniť svalové napätie na konkrétnych miestach na tele
  • Hodí sa najmä pre fyzioterapeutov a športovcov
  • Prikladá sa na mieste, ktoré vás bolia

Masážna pištoľ umožňuje odstrániť stuhnutosť na konkrétnej partii na tele. Funguje na princípe bodovej masáže, kedy sa presne zameriava na boľavé miesto, ktoré prehrieva, regeneruje a urýchľuje proces rehabilitácie. Zmierňuje kŕče a znižuje tvorbu kyseliny mliečnej.

Výhody a nevýhody
  • Skladná
  • Komfortné držanie a používanie
  • Nízka hmotnosť
  • Pomáha telu v uzdravení a zvýšení rozsahu pohybu
  • Masíruje vždy len určitý bod
  • Po dlhšom používaní vás môže bolieť ruka

Elektrostimulátor

  • Zdravotnícke zariadenie, ktoré uľavuje od bolesti
  • Pomáha telu relaxovať po fyzickej námahe
  • Pri používaní môžete mať pocit mravčenia alebo chvenia

Elektrostimulátor funguje na princípe elektrických impulzov, ktoré prúdia do kože cez niekoľko elektród a tým spúšťajú svalové sťahy. Niektoré elektrostimulátory sú univerzálne a iné sú špeciálne prispôsobené len konkrétnej časti tela – napríklad na kolená alebo na brucho.

Výhody a nevýhody
  • Cielene stimuluje presne tú časť tela, ktorú potrebujete
  • Pomáha tiež pri chudnutí a budovaní svalovej hmoty
  • Zvyčajne je potrebné ho pravidelne nabíjať alebo v ňom meniť tužkové batérie

Masážny vankúš na krk

  • Slúži na masírovanie krčnej chrbtice
  • Uvoľňuje stuhnuté svaly v oblasti krku a ramien
  • Niektoré modely sú vybavené vyhrievaním na zlepšenie krvného obehu a prehriatie svalov, väzov a šliach

Masážny golier pomáha odstrániť točenie hlavy a zhoršené videnie, ktoré sú veľakrát dôsledkom zablokovaných krčných svalov alebo ramien. Niektoré masážne goliere je možné použiť aj na masáž chrbta, sedacích svalov, brucha, lýtok a stehien a prinášajú tak úľavu celému telu.

Výhody a nevýhody
  • Vhodný na cesty
  • Niektoré masážne goliera sú multifunkčné
  • Lacnejšie modely majú nepraktický tvar

Manuálny masážny prístroj

  • Podporuje krvný obeh a stimuluje organizmus
  • Vhodný na reflexnú terapiu
  • Pomáha odstrániť svalové napätie a stuhnutosť

Manuálny masážny prístroj podporuje lymfatický obeh a pomáha bojovať so stresom a únavou. Poskytuje efektívnu a veľmi ľahko uskutočniteľnú masáž kedykoľvek potrebujete.

Výhody a nevýhody
  • Nepotrebuje zapojenie do elektrickej siete ani batérie
  • Nemá káble, ktoré by vám prekážali
  • Pohodlne sa drží a ľahko používa
  • Intenzitu masírovania máte úplne vo svojej réžii
  • Vyžaduje pohyb rúk alebo nôh, nefunguje automaticky

Masážny prístroj Shiatsu

  • Napodobňuje masáž tlakom prstov
  • Stimuluje dôležité akupunktúrne a energetické dráhy
  • Harmonizuje energiu „čchi“ v meridiánoch

Masážny prístroj Shiatsu kopíruje japonský druh masáže, ktorý nepracuje len so svalmi, ale pomáha harmonizovať aj akupunktúrne a energetické dráhy. Pôsobením na meridiány odstraňuje energetické bloky, ktoré bývajú príčinou bolestí a chorôb.

Výhody a nevýhody
  • Dômyselné riešenie, ktoré má priaznivý vplyv na celé vaše telo
  • Odbúrava ako bolesť, tak aj jej príčinu
  • Vyššia cena

Najčastejšie otázky pri výbere masážneho prístroja

Aká je výdrž masážneho prístroja?

Neplatí, že čím drahší masážny prístroj, tým dlhšia výdrž. Obvykle ale nabitá batéria funguje približne 3 hodiny než je potrebné ju znovu nabiť. Tomu sa dá vyhnúť, pokiaľ si zaobstaráte prístroj na masírovanie so zapojením do elektrickej siete alebo manuálnu masážnu pomôcku z dreva alebo z minerálnych kameňov.

Ako sa o masážny prístroj starať?

Niektoré masážne prístroje majú umývateľný povrch alebo snímateľný a prateľný povlak (napríklad masážne vankúše). Ak masážny prístroj práve nepoužívate, odporúčame ho uložiť na kryté miesto, kde sa na neho nebude prášiť a nebude na priamom slnku. V masážnej vaničke nenechávajte vodu ešte dlho po použití a pomôcky na tvár pravidelne umývajte alebo utierajte vlhkou handričkou.

Týmto predĺžite jeho životnosť a zachováte ho v dobrom stave.

Ako dlho masírovať?

Masírovanie jednej časti tela by malo trvať približne 15 minút. Mnoho masážnych prístrojov má preto automatické vypnutie naprogramované práve na tento čas. Táto doba ale stačí predovšetkým na masáž rúk, nôh, krku a všetkých menších častí tela.

Veľkú plochu, akou je chrbát, je potreba masírovať približne 30 minút, aby ste dosiahli dostatočné uvoľnenie. V každom prípade ale neponáhľajte a na masáž si vždy vyčleňte dostatok času.

Vedľa toho, ako dlho masírovať, sa vám môžu hodiť ďalšie užitočné informácie – napríklad ako na masáž hlavy, detailný návod na masáž chrbta a krčnej chrbtice či ako sa zbaviť vrások pomocou masáže tváre. To a oveľa viac nájdete v článku Masáže (NÁVOD): ako sa naučiť masírovať v domácich podmienkach.

Vytlačiť
P-DC1-WEB06
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií