Ospravedlňujeme sa, ale z technických príčin sa momentálne na našich pobočkách môže vyzdvihnutie objednávky časovo predĺžiť. Na oprave usilovne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

AD homeoffice AD homeoffice

Ako vybrať veslársky trenažér

Zobraziť katalóg

Posilňovací stroj kombinujúci aeróbny a silový tréning, ktorý je skvelý na naberanie svalovej hmoty a kondičné cvičenie. Zapája všetky hlavné svalové skupiny, vrátane žiadaného spevnenia brušných a chrbtových svalov, vďaka čomu je vhodný na prevenciu problémov s chrbticou a držaním tela.

Ako si vybrať veslovací trenažér
Prečo si vybrať veslovací trenažér?
  • Zlepšuje celkovú fyzickú kondíciu
  • Pri pravidelnom cvičení zvyšuje pľúcnu kapacitu
  • Podporuje správnu funkciu srdca a ciev
  • Pomáha s efektívnym spaľovaním tukov

Najčastejšie otázky

Čo meria počítač veslárskych trenažérov?

Obvykle čas, rýchlosť, vzdialenosť, množstvo spálených kalórií a tepovú frekvenciu. Pri niektorých si môžete nastaviť vlastné cieľové hodnoty alebo zapretekať si s počítačom.

Ako správne začať veslovať na veslovacom trenažéri?

Začiatočníci niekedy robia chybu v tom, že si zvolia príliš vysokú záťaž a madlo priťahujú prevažne s využitím paží bez väčšieho zapojenia nôh. Zapojte najprv nohy, potom trup a následne paže. Nepreháňajte to ani s rýchlosťou pohybov, inak by ste mohli pociťovať zvýšenú bolesť svalov.

Ak chcete účinne začať spaľovať prebytočný tuk, veslujte aspoň po dobu 30 minút s tepovou frekvenciou zhruba na úrovni 65 až 75 % svojho maxima.

Ako zistím svoju maximálnu tepovú frekvenciu?

Približnú hodnotu svojej maximálnej tepovej frekvencie získate jednoduchým vzorčekom 220 (u žien 230) mínus váš vek. 35-ročný muž by teda mal mať maximálnu tepovú frekvenciu približne 185.

Presnejšiu hodnotu svojej max. tepovej frekvencie získate nasledujúcim výpočtom:

• Ženy: 209 – (0,9 × vek)
• Muži: 214 – (0,8 × vek)

Veslárske trenažéry

  • Kondičný a silový tréning
  • Tichý chod bez nutnosti napájania
  • Pre začiatočníkov aj aktívnych športovcov
Veslovacie trenažéry

Dôležité parametre

Systém záťaže

Systém záťaže

Práve systém záťaže je najdôležitejším parametrom pri výbere veslárskeho trenažéra. Treba si dobre premyslieť, či je systém vhodný práve pre vás. Napríklad ženy budú skôr hľadať také systémy, ktoré im umožnia cvičiť aeróbne pri nižších intenzitách tréningu. Inak sa ale bude rozhodovať muž, ktorý chce nabrať svalovú hmotu.

Najrozšírenejším systémom na domáce cvičenie je magnetická brzda. Umožňuje zvoliť požadovanú záťaž a má tichý chod a dlhú životnosť. Alternatívou je potom systém tlmiča s otočnou koncovkou, ktorý umožňuje menenie záťaže, ale jeho životnosť je v porovnaní s prechádzajúcim kratšia.

Na trhu sa tiež objavujú lacnejšie stroje s pevným tlmičom. Ten však aj napriek jeho cenovej výhodnosti nie je vhodný pre začiatočníkov, pretože neumožňuje nastavenie menších záťaží. Systém s ventilátorom regulujúci odpor prívodom vzduchu taky patrí medzi lacnejšie.

Najpokročilejším systémom, ktorý používajú aj profesionálni športovci, je indukčná brzda. Tá umožňuje širokú škálu nastavení obtiažnosti a jej výhodou je aj vysoká presnosť merania. Medzi nepríliš populárne potom patria trenažéry s vodným médiom, ktoré fungujú na princípe točiacich sa lopatiek a omedzujúcej klapky, ktorá reguluje záťaž. Nevýhodou je hlučnosť a potreba pravidelného používania chlórových tabliet.

Pojazd

Pojazd

Kvalita pojazdu veslárskeho trenažéra je parameter, ktorý by sme nemali úplne podceniť. Závisí na ňom totiž ako životnosť stroja, tak tichý chod pri samotnom cvičení. Na výber máte z dvoch variantov. Lacnejší plastový pojazd bez ložísk sa rýchlo opotrebováva, avšak na domáce použitie môže postačiť. Tí, čo to s posilňovaním myslia dlhodobo vážne, by však mali radšej zvoliť pojazd s ložiskami. Je tichší a dlhšie vydrží.

Výbava

Výbava

Na trhu je veľa veslovacích trenažérov z rôznych materiálov a s rôznou výbavou. Podľa rámu sa napríklad môžu líšiť nosnosťou (bežne do 150 kg). Existujú dva rôzne spôsoby ovládania záťaže, a to manuálny a drahší elektronický. Vyspelejšie stroje tiež umožňujú napríklad meranie tepovej frekvencie alebo automatické programy, ktoré samy upravujú záťaž podľa zvoleného profilu trate. K dispozícii sú aj veslárske trenažéry so sklápacím systémom pre úsporu miesta a s možnosťou transportu na kolieskach.

Slovník pojmov - Veslárske trenažéry
Pojazd

Časť konštrukcie veslárskeho trenažéra, na ktorom sa pohybuje celá vaša váha. Pojazd ovplyvňuje životnosť aj hlučnosť chodu celého trenažéra. Lacnejšie zariadenia majú plastový pojazd bez ložísk, drahšie disponujú pojazdom s ložiskami.

Aeróbna a anaeróbna zóna

V aeróbnej zóne sa nachádzate v prípade, keď je príjem a výdaj kyslíka rovnomerný. Nezadýcháváte sa a pri výkone ste schopní súvisle hovoriť. V momente keď začnete prekonávať sami seba, prechádzate cez anaeróbny prah (hranicu) do anaeróbnej zóny. Záťaž vysokej intenzity spôsobí, že opustíte svoju komfortnú zónu. Je to napríklad pri šprinte, behu do kopca alebo cvičenie v posilňovni. Vzniká kyslíkový dlh vo svaloch, zadýchanie sa a bez dôkladného strečingu hrozí natiahnutie svalových partií.

Slovník pojmov

Vytlačiť
P-DC1-WEB06
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií