AD homeoffice PET

Defragmentácia a čistenie disku (PODROBNÝ NÁVOD)

Zobraziť katalóg

Článok

Aktualizované • Autor: Redakcia

Operačný systém Windows si pri prevádzke počítača, aktualizáciách aj inštaláciách aplikácií ukladá rôznorodé dáta. Tie na disku často ostávajú, hoci už nie sú potrebné. Okrem toho, že vás pripravujú o drahocenné miesto na systémovom disku, môžu tiež spomaľovať beh a štart počítača. Preto je dobré z času na čas vykonať defragmentáciu a vyčistenie disku na zabezpečenie čo najvyššieho výkonu a spoľahlivosti celého počítača. V nasledujúcom článku vám poradíme, ako na to.

Vyčistenie disku, karta Ďalšie možnosti

Defragmentácia a čistenie disku (NÁVOD) – OBSAH

  1. Ako vyčistiť disk
  2. Postup na vyčistenie disku vo Windows 7
  3. Postup na vyčistenie disku vo Windows 10
  4. Čo je defragmentácia a ako defragmentovať disk
  5. Defragmentácia a SSD disky
  6. Ako na defragmentáciu disku vo Windows 7?
  7. Ako na defragmentáciu disku vo Windows 10?
  8. Ako na defragmentáciu na externom disku?
  9. Pár tipov, ako urýchliť aj starší počítač

Ako vyčistiť disk

Na odstránenie nepotrebných systémových súborov slúži nástroj Čistenie disku. Maže výhradne súbory, ktoré už nie sú potrebné, takže ho môžete bez obáv použiť, aj keď s počítačom len začínate.

Postup na vyčistenie disku vo Windows 7

  1. Kliknite na ikonu Tento počítač na ploche, alebo v ponuke Štart.
  2. Pravým tlačidlom myši kliknite na disk, ktorý chcete čistiť (najčastejšie je potrebné čistiť disk s operačným systémom, značí sa takmer vždy Lokálny disk C:).
  3. Z roletky vyberte voľbu Vlastnosti.
  4. Na záložke Všeobecné kliknite na tlačidlo Čistenie disku.
  5. Čistenie disku, karta Ďalšie možnosti


  6. Podrobnejší popis jednotlivých skupín zobrazíte po kliknutí myšou na ich názov. Za zmienku stojí napr. Zložka Kôš, kde nájdete všetky predtým odstránené súbory. Akonáhle ikonu s košom zakliknete a kôš vysypete, tieto súbory už nebudete môcť obnoviť. Po vyklikaní požadovaných skupín kliknite na tlačidlo OK v spodnej časti karty a operačný systém odstráni nepotrebné súbory.
  7. Čistenie disku, karta Čistenie disku


  8. Teraz stačí počkať (trvá to aj niekoľko minút), až Windows dokončí čistenie. Okno sa následne samo zavrie, nemusíte teda nič robiť.
  9. Odstraňovanie súborov

Pre pokročilejších používateľov

V záložke Ďalšie možnosti, a ponuke Programy a funkcie, sa môžete jedným kliknutím na tlačidlo Vyčistiť dostať do zložky Programy a funkcie, kde sa nachádzajú všetky inštalované programy. Tie, ktoré nepoužívate, môžete prípadne premazať. Tu je už potrebné starostlivo zvážiť, či je konkrétny program skutočne nadbytočný, a ak s počítačom začínate alebo sa radíte medzi „BFU“, tu radšej nič nemažte.

Čistenie disku, karta Ďalšie možnosti
Zmazaním demo verzií, starých programov a predinštalovaného softvéru chybu neurobíte.

Nižšie sa nachádza ponuka Obnovenie systému a tieňové kópie. Pokiaľ tu kliknete na tlačidlo Vyčistiť, odstránite všetky body obnovenia, okrem toho úplne posledného. Túto voľbu môžete bez obáv potvrdiť, ak ste v poslednej dobe neinštalovali veľa rôznych programov a jediný posledný bod obnovy by vám nemusel stačiť.

Postup na vyčistenie disku vo Windows 10

  1. Kliknite na ikonu Prehľadať vo Windows (lupa v ľavom dolnom rohu), napíšte čistenie a následne kliknite na Čistenie disku.
  2. Prehľadať vo Windows, Čistenie disku


  3. Windows vám automaticky predvolí systémový disk (najčastejšie C:), ale môžete samozrejme zvoliť aj iný a následne kliknúť na OK.
  4. Karta Čistenie disku: Výber jednotky


  5. Na karte Čistenie disku kliknite na tlačidlo Vyčistiť systémové súbory.
  6. Karta Čistenie disku, pred kliknutím na tlačidlo Vyčistiť systémové súbory


  7. Podrobnejší popis jednotlivých skupín zobrazíte po kliknutí myšou na ich názov. Za zmienku stojí najmä zložka Predchádzajúce inštalácie systému Windows, ktorá obsahuje zálohu predchádzajúceho operačného systému Windows (7, 8 atď.), z ktorej ste migrovali na Windows 10. Ak ste si už istí, že sa nebudete chcieť vrátiť späť, môžete jej zmazaním ušetriť veľké množstvo miesta (po asi mesiaci sa záloha predchádzajúceho systému maže automaticky).
  8. Karta Čistenie disku, Vyčistiť systémové súbory


  9. V priečinku Kôš potom nájdete všetky predtým odstránené súbory. Akonáhle ikonu s košom zakliknete a kôš vysypete, tieto súbory už nebudete môcť obnoviť. Po výbere príslušných skupín a kliknutí na tlačidlo OK budete vyzvaní na potvrdenie a následne prebehne mazanie súborov.
  10. Potvrdenie odstránenia vybraných súborov Priebeh odstraňovania súborov

Pre pokročilejších používateľov

Kliknite na ikonu Vyhľadávať vo Windows (lupa v ľavom dolnom rohu), napíšte aplikácie a následne kliknite na Aplikácie a funkcie.

Prehľadať vo Windows, Aplikácie a funkcie Karta aplikácie a funkcie
Staré a nepoužívané programy je vhodné vymazať aj z hľadiska bezpečnosti.

Tu sa nachádzajú všetky inštalované programy. Tie, ktoré nepoužívate, môžete prípadne premazať. Je ale potrebné starostlivo zvážiť, či je konkrétny program skutočne nadbytočný, a ak s počítačom začínate alebo sa radíte medzi „BFU“, tu radšej nič nemažte.

Čo je defragmentácia a ako defragmentovať disk

Používaním operačného systému, inštaláciami a odoberaním rôznorodých programov dochádza k fragmentácii diskového priestoru (nekoordinovanému uloženiu dát), čo môže v prípade klasických HDD spôsobiť spomalenie počítača a tiež drobné zníženie kapacity diskového priestoru. Tento problém rieši nástroj Defragmentácia, ktorý súvisiace dáta opäť poskladá k sebe.

Defragmentácia a SSD disky

SSD disky neobsahujú žiadne pohyblivé časti. K dátam uloženým na rôznych miestach preto pristupujú rovnako rýchlo, ako keď sú uložené spoločne. Už aj Windows 7 (a následne tiež Win 8 a 10) dokážu SSD rozpoznať a namiesto defragmentácie na nich spúšťa nástroj TRIM, ktorý zaisťuje rovnomerné ukladanie, a teda aj opotrebenie jednotlivých pamäťových buniek SSD. Príkaz TRIM tak predchádza degradácii prenosových rýchlostí a navyšuje životnosť celého SSD.

!

Manuálnym spustením defragmentácie na SSD diskoch beh operačného systému nijako neurýchlite, naopak znížite ich životnosť!

Ako na defragmentáciu disku vo Windows 7?

  1. Otvorte ponuku Štart v ľavom dolnom rohu obrazovky a vyberte voľbu Počítač.
  2. Pravým tlačidlom myši kliknite na ľubovoľný disk.
  3. Z roletky vyberte voľbu Vlastnosti.
  4. Na karte Nástroje kliknite na tlačidlo Defragmentovať.
  5. Lokálny disk, karta Nástroje


  6. Následne sa vám otvorí ponuka Defragmentácie.
  7. Lokálny disk, karta Nástroje


  8. Po kliknutí na tlačidlo Konfigurovať plán. Môžete nastaviť, ako často bude prebiehať defragmentácia a ktoré disky do nej budú zahrnuté. Windows automaticky rozpozná SSD disky a defragmentáciu u nich nebude spúšťať, ani keď zaškrtnete všetky disky. V prípade Windows 7 môžete na SSD disku defragmentáciu spustiť manuálne, ak ho vyberiete z ponuky a stlačíte tlačidlo Defragmentovať disk (počítač tým však nezrýchlite, akurát si pamäťové bunky SSD opotrebujete).
  9. Ponuka Defragmentácie disku: Výber diskov pre plán Ponuka Defragmentácie disku: Zmena plánu


Ako na defragmentáciu disku vo Windows 10?

  1. Kliknite na ikonu Vyhľadávať vo Windows (lupa v ľavom dolnom rohu), napíšte optimalizácia a následne kliknite na Defragmentácia a optimalizácia jednotiek.
  2. Pravým tlačidlom myši kliknite na HDD, ktorý chcete defragmentovať, alebo na SSD, na ktorom chcete manuálne spustiť operáciu TRIM a následne kliknite na tlačidlo Optimalizovať.
  3. Prehľadať vo Windows, Defragmentácia a optimalizácia jednotiek Ponuka Optimalizácie jednotiek


  4. Po kliknutí na tlačidlo Zmeniť nastavenie. Môžete zvoliť, ako často bude prebiehať defragmentácia, a ktoré disky do nej budú zahrnuté. Windows 10 automaticky rozpozná SSD disky a defragmentáciu u nich nebude spúšťať, ale namiesto nej vykoná operáciu TRIM. Tá udržuje maximálne rýchlosti čítania a zápisu po celú dobu životnosti SSD diskov a maximalizuje ich životnosť.
  5. Nastavenie plánu optimalizácie jednotiek Výber diskov; optimalizácia jednotiek

Ako na defragmentáciu na externom disku?

Defragmentáciu na externom disku nemá veľký význam vykonávať, pretože nijako zásadne neprospieva výkonu. Ak vám navyše v jej priebehu napríklad vypadne prúd, alebo nedopatrením disk odpojíte od počítača, zostanú vám len „rozsypané dáta“, ktoré budete ťažko a nákladne zostavovať späť.

Ak sa však chcete z nejakého dôvodu fragmentácie na externom disku zbaviť, je oveľa lepším a efektívnejším riešením, než spúšťať nástroj Defragmentácia, všetky súbory skopírovať na iný disk, následne externý disk sformátovať a nakopírovať tam pôvodné dáta späť (viac v našom článku formátovanie disku).

Externý harddisk, defragmentácia nedáva zmysel
Lepšie ako defragmentácia celého disku je celý ho premazať a prepísať zálohou.

Ak to nie je možné a externý disk jednoducho musíte defragmentovať, nezabudnite si pred tým všetky dôležité dáta zálohovať na ďalšie úložisko. Aj tu platí, že defragmentáciu nemá žiadny zmysel spúšťať v prípade externých SSD, kde len zvýšite ich opotrebenie.

Pár tipov, ako urýchliť aj starší počítač

To, že sa starý počítač začína pomaly zadýchavať pod náporom spustených aplikácií, neznamená, že je potrebné ho hneď nahradiť novým strojom. Pomocou jednoduchých, a často aj bezplatných trikov môžete svoj počítač ešte nejakú dobu používať.

Využite Poradcu na optimalizáciu výkonu počítača

Poradca na optimalizáciu výkonu počítača dokáže automaticky vyhľadať a opraviť problémy, ktoré môžu spôsobovať spomalenie počítača. Napríklad niekoľko súčasne prihlásených používateľov, mnoho spúšťajúcich sa programov pri štarte a podobne.

Na zákaz spúšťania vybraných programov po štarte Windows 7

  1. Kliknite na ponuku Štart a vyberte Ovládací panel.
  2. Do poľa vyhľadávania v pravom hornom rohu karty napíšte Riešenie problémov a kliknite na rovnomennú voľbu.
  3. Kliknite na Systém a zabezpečenie a následne na Výkon.
  4. Na karte Výkon kliknite na tlačidlo Ďalšie.
  5. Vyberte programy, ktoré nepotrebujete spúšťať pri spustení počítača a potvrďte tlačidlom Ďalší.

Na zákaz spúšťania vybraných programov po štarte Windows 10

  1. Kliknite pravým tlačidlom myši na Hlavný ovládací panel (lištu so záložkami v spodnej časti obrazovky).
  2. Vyberte voľbu Správca úloh.
  3. Ak sa Správca úloh spustí v kompaktnom rozhraní bez záložiek, kliknite v spodnej časti okna na Viac informácií.
  4. Kliknite na záložku Spustenie. Tu uvidíte zoznam všetkých aplikácií, ktoré sa spúšťajú po štarte počítača.
  5. Aplikácie, ktoré nepotrebujete spúšťať automatiky pri každom štarte počítača, môžete zakázať, keď na ne kliknete pravým tlačidlom a vyberiete voľbu Zakázať.

Spúšťajte menší počet programov súčasne

Ak sa radíte medzi používateľov, ktorí zapnú počítač, a následne už len spúšťajú nové programy a otvárajú nespočetné množstvo rôznych okien, potom môžete dýchavičnosť staršieho stroja ešte významne zhoršiť. Ak teda vlastníte starší a menej výkonný počítač, môžete si pomôcť tým, že nebudete spúšťať toľko programov a okien súčasne, a tie ktoré aktuálne nepoužívate, vždy uzavrite/ukončíte.

Vypnite vizuálne efekty

Je to večný súboj vzhľad vs. výkon. V prípadoch, keď vyžadujete maximálne svižný chod Windows aj na staršom počítači, budete musieť obetovať niektoré z vizuálnych efektov, ktoré významne zaťažujú hardvér. Môžete si samostatne vybrať, aké vizuálne efekty vypnúť, alebo nechať rozhodnutie na operačnom systéme Windows.

Postup pre Windows 7

  1. Kliknite na tlačidlo Štart a následne na Ovládací panel.
  2. Do poľa vyhľadávania v pravom hornom rohu karty napíšte Informácie o výkone a nástroje a kliknite na rovnomennú voľbu.
  3. Kliknite na Upraviť vizuálne efekty v ľavej table (Windows vás môže vyzvať na zadanie hesla administrátora alebo potvrdenie).
  4. Na karte Vizuálne efekty vyberte Systém Windows zvolí najlepšie nastavenie pre tento počítač a potvrďte OK.
  5. Ak chcete byť naozaj radikálne, môžete zvoliť Optimalizovať pre výkon a potvrdiť OK.

Postup pre Windows 10

  1. Kliknite na ikonu Vyhľadávať vo Windows (lupa v ľavom dolnom rohu), napíšte Upraviť vzhľad a následne kliknite na Upraviť vzhľad a výkon systému Windows.
  2. Na karte Vizuálne efekty vyklepnite Systém Windows zvolí najlepšiu možnosť pre tento počítač a potvrďte OK.
  3. Ak chcete byť naozaj radikálne, môžete zvoliť Optimalizovať pre výkon a potvrdiť OK.

Vypínajte, alebo aspoň reštartujte počítač

Najmä pri používaní SSD disku nemá žiadny zmysel iba uspávať/hibernovať počítač a nevypínať ho. Ak aspoň raz týždenne nevypnete/zapnete počítač, alebo ho aspoň nereštartujete, môžete sa spoľahnúť, že sa chod operačného systému spomalí.

Majte jednu spoľahlivú antivírusovú ochranu

Určite využívajte nejaký antivírusový program, ale aj tu platí všetko s mierou. Ochrana v reálnom čase zaťažuje hardvér počítača, a ak by ste si, v snahe zabezpečiť dokonale počítač, nainštalovali súbežne niekoľko antivírusových softvérov, môže to starší stroj relatívne významne zaťažiť. Pokiaľ naopak žiadny antivírusový softvér nemáte, riskujete nielen odcudzenie citlivých dát, ale aj spomalenie počítača škodlivým softvérom.

Antivírusový program
Aj skrytý beh potenciálne nebezpečného softvéru ovplyvňuje negatívne chod systému. Kvalitnou antivírusovou ochranou teda chybu neurobíte.

Pridajte operačnú pamäť

Ak váš počítač nie je práve 15 rokov stará „vykopávka“, za ktorú vás odmenia akurát tak na zbernom dvore, môžete jej dopriať trochu kremíkového dopingu.

„Lenivosť“ počítača, ktorá pretrváva aj po čistení a prípadnej defragmentácii disku, býva totiž často spôsobená nedostatkom operačnej pamäte. Úplným základom pre Windows 7 a novší by mali byť 2 GB RAM. Pokiaľ ale máte radi otvorených veľa aplikácií a okien súčasne, odporúčame aj na kancelársku prácu minimálne 4 GB, optimálne je však 8 GB.

Koľko pamäte systém aktuálne využíva, si môžete skontrolovať po kliknutí pravým tlačidlom myši na Hlavný ovládací panel (lištu so záložkami v spodnej časti obrazovky) a výberom voľby Správca úloh. Na karte Výkon uvidíte, koľko pamäte obsahuje váš počítač a koľko aktuálne využíva operačný systém (v prípade Windows 10 môže byť na zobrazenie karty Výkon ešte nutné rozkliknúť roletku Viac informácií v spodnej časti Správcu úloh).

Správca úloh; Výkon Windows 10 Správca úloh; Výkon Windows 7

Pridajte SSD disk, alebo vymeňte HDD za SSD

Ak váš počítač obsahuje rozhranie SATA druhej alebo tretej generácie (SATA II/SATA III), môžete odozvu jednotlivých programov a štart systému urýchliť pridaním SSD disku do zostavy. V prípade notebookov výmena HDD za SSD ponúkne aj predĺženie výdrže na batériu, zníženie vibrácií a hluku.

i V AlzaMagazíne pre vás máme aj ďalšie články:

Sami vidíte, že s našim návodom zvládne defragmentovať HDD a vyčistiť disk od nepotrebných súborov aj úplný laik. Avšak ak plánujete upgrade počítačovej zostavy, odporúčame ju vybaviť SSD diskom, ktorý výrazne zrýchli prácu so súbormi, teda aj celého systému.

4,8 2156×
WD Elements Portable 2 TB, čierny
Externý disk 2000 GB – HDD úložisko, formát 2.5", s pripojením USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), materiál plast, kábel súčasťou balenia, rozmery 110,5 × 82 × 15 mm (V׊×H)
Kúpiť s kódom DNIALZA10 70,73 €
78,59 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: FW830w4aa
4,8 223×
Samsung Portable SSD T7 Shield 2 TB čierny
Externý disk 2000 GB – SSD úložisko, odolný, s pripojením USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1), rýchlosť čítania až 1050MB/s, rýchlosť zápisu až 1000MB/s, stupeň krytia IP 65, AES-256 šifrovanie, materiál hliník a guma, kábel súčasťou balenia, rozmery 88 × 59 × 13 mm (V׊×H), hmotnosť 98 g
179,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAS016k4
4,7 251×
Seagate IronWolf 8TB CMR
Pevný disk 3.5", SATA III, maximálna rýchlosť prenosu 210 MB/s, cache 256 MB, 7200 ot./min
Super cena
195,90 € Ušetríte 13,40 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: FP995u6k
4,6 26×
Seagate Exos X20 20TB SATA
Pevný disk 3.5", SATA III, maximálna rýchlosť prenosu 285 MB/s, cache 256 MB, 7200 ot./min
368,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: FX079EX2020a
4,8 2156×
WD 2,5" Elements Portable 5TB čierny
Externý disk 5000 GB – HDD úložisko, formát 2.5", s pripojením USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), materiál plast, kábel súčasťou balenia, rozmery 21 × 82 × 110,5 mm (V׊×H), hmotnosť 230 g
129,79 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: FW830w5c
4,8 223×
Samsung Portable SSD T7 Shield 4 TB čierny
Externý disk 4000 GB – SSD úložisko, odolný, s pripojením USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1), rýchlosť čítania až 1050MB/s, rýchlosť zápisu až 1000MB/s, stupeň krytia IP 65, AES-256 šifrovanie, materiál hliník a guma, kábel súčasťou balenia, rozmery 88 × 59 × 13 mm (V׊×H), hmotnosť 98 g
399,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAS016k7
4,8 87×
Kingston XS1000 SSD 2 TB
Externý disk 2000 GB – SSD úložisko, s pripojením USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1), rýchlosť čítania až 1050MB/s, rýchlosť zápisu až 1000MB/s, materiál plast a kov, kábel súčasťou balenia, rozmery 13,5 × 32,6 × 69,5 mm (V׊×H), hmotnosť 44,8 g
Super cena
124,09 € Ušetríte 1,81 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: DU353f3
4,8 1334×
Apacer AS350 Panther 256GB
SSD disk 2.5", SATA III, TLC (Triple-Level Cell), životnosť 180TBW
25,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: APA350b2
4,7
Synology HAT3300-6T
Pevný disk 3.5", SATA III, maximálna rýchlosť prenosu 202 MB/s, cache 256 MB, 5400 ot./min
187,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SNLG23_016
4,5 39×
SureFire GX3 Gaming SSD 1 TB Black
Externý disk 1000 GB – SSD úložisko, vhodný na hranie hier, formát 2.5", s pripojením USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), rýchlosť čítania až 450MB/s, rýchlosť zápisu až 430MB/s, materiál plast, kábel, redukcia a zálohovací softvér súčasťou balenia, rozmery 82 × 125 × 17,5 mm (V׊×H), hmotnosť 104 g
Kúpiť s kódom DNIALZA5 70,49 €
Super cena
74,20 € Ušetríte 4,89 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SUF002b
5,0
Synology HAT3300-4T
Pevný disk 3.5", SATA III, maximálna rýchlosť prenosu 202 MB/s, cache 256 MB, 5400 ot./min
129,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SNLG23_015
4,7 468×
Seagate Barracuda Laptop 5TB
Pevný disk 2.5", SATA III, maximálna rýchlosť prenosu 140 MB/s, cache 128 MB, 5400 ot./min
Cenová bomba
135,90 € Ušetríte 28,51 €
Na sklade 3 ks
Objednávací kód: FP996j1f
4,8 341×
Samsung Portable SSD T7 2 TB modrý
Externý disk 2000 GB – SSD úložisko, s pripojením USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1), rýchlosť čítania až 1050MB/s, rýchlosť zápisu až 1000MB/s, AES-256 šifrovanie, materiál hliník, kábel súčasťou balenia, rozmery 8 × 85 × 57 mm (V׊×H), hmotnosť 58 g
207,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAS016i6
4,8 106×
VERBATIM Store ´n´ Go Portable SSD 2,5" USB 3.2 GEN1 512GB čierny
Externý disk 512 GB – SSD úložisko, s pripojením USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), rýchlosť čítania až 407MB/s, rýchlosť zápisu až 400MB/s, materiál plast, kábel, redukcia a zálohovací softvér súčasťou balenia, rozmery 119 × 81 × 7 mm (V׊×H), hmotnosť 98 g
Super cena
49,30 € Ušetríte 2,60 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: DY307i7xx04f3
4,9 153×
SanDisk Extreme Portable SSD V2 1 TB
Externý disk 1000 GB – SSD úložisko, s pripojením USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1), rýchlosť čítania až 1050MB/s, rýchlosť zápisu až 1000MB/s, stupeň krytia IP 55, AES-256 šifrovanie, materiál guma, kábel a redukcia súčasťou balenia, rozmery 8,8 × 49,5 × 49,5 mm (V׊×H), hmotnosť 79 g
Super cena
108,49 € Ušetríte 3,41 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: JV0131b7
4,8 55×
VERBATIM MyMedia External SSD 1 TB
Externý disk 1000 GB – SSD úložisko, s pripojením USB 3.2 Gen 2x2, rýchlosť čítania až 520MB/s, rýchlosť zápisu až 500MB/s, materiál hliník, kábel súčasťou balenia, rozmery 100 × 8,6 × 39 mm (V׊×H), hmotnosť 40 g
70,30 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: DY307i7xx04h4
4,8 341×
Samsung Portable SSD T7 1 TB sivý
Externý disk 1000 GB – SSD úložisko, s pripojením USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1), rýchlosť čítania až 1050MB/s, rýchlosť zápisu až 1000MB/s, AES-256 šifrovanie, materiál hliník, kábel súčasťou balenia, rozmery 8 × 85 × 57 mm (V׊×H), hmotnosť 58 g
127,90 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: SAS016i8
4,7 555×
Verbatim 2,5"Store "n" Go USB HDD 1TB - čierny
Externý disk 1000 GB – HDD úložisko, formát 2.5", s pripojením USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), AES-256 šifrovanie, materiál plast, kábel a zálohovací softvér súčasťou balenia, rozmery 13 × 80 × 121 mm (V׊×H), hmotnosť 150 g
56,59 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: DY307i7
4,8 83×
Seagate PS4 Game Drive 2 TB, čierny
Externý disk 2000 GB – HDD úložisko, vhodný na hranie hier, formát 2.5", s pripojením USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), materiál plast, kábel súčasťou balenia, rozmery 76 × 113,5 × 9,6 mm (V׊×H), hmotnosť 149 g
99,49 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: FR066g1a
4,8 2156×
WD 2.5" Elements Portable 4TB čierny
Externý disk 4000 GB – HDD úložisko, formát 2.5", s pripojením USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), materiál plast, kábel súčasťou balenia, rozmery 111 × 82 × 21,5 mm (V׊×H)
118,49 €
Na sklade > 5 ks
Do polnoci objednáš, ráno v AlzaBoxe máš!
Info
Objednávací kód: FW830w5b
Vytlačiť
P-DC1-WEB03
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií