Elektrická zubná kefka Oclean X Pro Digital Set Gold (RECENZIA)

Zobraziť katalóg

Recenzia

Aktualizované • Autor: Eva Mizerová

V domácom testovaní sme si tentokrát vzali pod drobnohľad elektrickú zubnú kefku Oclean X Pro Digital Set Gold. Okrem pokročilej sonickej technológie disponuje aj nadštandardnou výdržou batérie a niekoľkými režimami čistenia, zaujala nás aj mobilná aplikácia pre čo najefektívnejšie čistenie zubov. Ako sa táto zubná kefka v luxusnom vyhotovení starala o moje zuby v priebehu trojtýždňového používania?

Oclean X Pro Digital Set Gold

Elektrická zubná kefka Oclean X Pro Digital Set Gold (RECENZIA) – OBSAH

 1. Ako prebiehalo testovanie elektrickej zubnej kefky Oclean?
 2. Funkcie a možnosti elektrickej kefky Oclean X Pro Digital
 3. Aké sú parametre elektrickej kefky Oclean X Pro Digital?
 4. Obsah balenia elektrickej kefky Oclean X Pro Digital
 5. Aplikácia Oclean a jej význam pri čistení zubov
 6. Ako sa elektrická zubná kefka Oclean ovláda a aké ponúka čistiace režimy?
 7. Používanie elektrickej zubnej kefky Oclean
 8. Záverečné hodnotenie pre Oclean X Pro Digital Set Gold

Ako prebiehalo testovanie elektrickej zubnej kefky Oclean?

Zubná kefka Oclean sa u nás zabývala na viac ako tri týždne, v priebehu ktorých som vyskúšala všetky jej funkcie a podrobne som sa zoznámila aj s mobilnou aplikáciou, ktorá, podľa môjho názoru, veľmi napomáha k efektívnemu a precíznemu vyčisteniu.

S elektrickou zubnou kefkou som pracovala už skôr – na niekoľko rokov sa stala pravidelnou súčasťou mojej ústnej hygieny. Vtedy išlo o kefku s rotačno-oscilačnou technológiou, avšak na odporúčanie zubnej lekárky aj vzhľadom na vyššiu citlivosť ďasien som sa navrátila k čisteniu zubov klasickou manuálnou kefkou. Sonická technológia, s ktorou pracuje Oclean X Pro Digital, je však k ďasnám oveľa šetrnejšia, než pôvodná rotačno-oscilačná. Preto som po konzultácii so zubnou lekárkou prijala ponuku na testovanie sonickej zubnej kefky a tešila som na zmenu a pokrok pri čistení zubov.

Funkcie a možnosti elektrickej kefky Oclean X Pro Digital

Elektrická zubná kefka Oclean X Pro Digital využíva sonickú technológiu pracujúcu na princípe vysokofrekvenčného stierania. Účinne odstraňuje zubný povlak, efektívne čistí aj medzizubné priestory a ťažšie dostupné miesta. Zároveň je však táto technológia veľmi šetrná k ďasnám, preto ju môžu využívať aj ľudia s citlivými ďasnami, zubnými mostíkmi a implantátmi.

Zubná kefka Oclean X Pro Digital zvládne 84 000 kmitov za minútu, čo ju z hľadiska výkonnosti radí k vyššej triede sonických kefiek. Disponuje tlakovým senzorom a tiež praktickým časovačom, ktorý postráži, aby ste každej časti ústnej dutiny venovali potrebný dostatok času. Veľmi nápomocná je detekcia zanedbávaných zón zobrazujúca sa priamo na displeji kefky alebo v aplikácii, a to aj v priebehu čistenia. Kefka na displeji ukáže, na koľko % ste chrup vyčistili správne – napr. 80 %, a deteguje nevyčistené zóny, ktoré vyznačí na červeno a nastaví doplnkové čistenie napr. na 15 sekúnd. Po kompletnom dočistení ukáže 100 %.

V balení nájdete celkom štyri hlavice, vždy dve a dve s rôznou úrovňou tvrdosti. K dispozícii máte tri režimy čistenia a na jedno nabitie vydrží byť kefka v prevádzke až 30 dní. V neposlednom rade stojí za zmienku aj výnimočne elegantný dizajn a oslnivá farba Champagne Gold, vďaka ktorej je kefka Oclean X Pro Digital ozdobou každej kúpeľne.

Aké sú parametre elektrickej kefky Oclean X Pro Digital?

Parametre Elektrická zubná kefka Oclean X Pro Digital Set Gold
Počet kmitov za minútu 84 000
Bezdrôtová prevádzka
Výdrž batérie až 30 dní
Hlučnosť 55 dB
Počet hlavíc v balení 4
Vodoodolnosť
Počet čistiacich režimov 2 prednastavené, 1 plne nastaviteľný
Mobilná aplikácia
Bluetooth
Časovač
Tlakový senzor
Indikátor batérie
Interaktívny displej
3D mapovanie
Smart funkcie

Obsah balenia elektrickej kefky Oclean X Pro Digital

Kefka je dômyselne uložená v krabičke, každá jej časť má svoje presne určené miesto. Na prvom poschodí krabičky nachádzam samotné telo kefky, 2 hlavice typu Plaque Control, stojan na uchytenie na stenu, ktorý zároveň slúži ako nabíjacia stanica, a 2 USB káble typu Micro a USB-C. Na druhom poschodí potom objavujem praktické cestovné puzdro, v ktorom je možné po pripojení kefku tiež dobíjať, a 2 hlavice typu Delicate Care. Súčasťou balenia je aj viacjazyčný manuál, kde nechýba český jazyk.

Oclean X Pro Digital recenzia
Kefka Oclean X Pro Digital aj všetko jej príslušenstvo prišlo v elegantnom balení.

Súčasťou kefky sú dva typy čistiacich hlavíc, vždy po dvoch kusoch. Hlavica Plaque Control so stredne tvrdými štetinami a hlavica Delicate Care, ktorú využijú hlavne osoby s citlivými ďasnami. Môžete si tak vybrať hlavicu presne podľa svojej potreby, prípadne hlavice pri rannom a večernom čistení striedať, pretože ich výmena je veľmi jednoduchá a rýchla, vykonáva sa jednoduchým nasunutím na telo kefky.

Oclean X Pro Digital recenzia
Hlavica Plaque Control a hlavica Delicate Care sú na prvý pohľad ľahko rozpoznateľné, takže sa pri ich aplikácii nikdy nepomýlite.

Aplikácia Oclean a jej význam pri čistení zubov

Aplikácia na čistenie zubov ma obzvlášť zaujala, preto som si ju ešte pred prvým použitím kefky stiahla do svojho mobilného telefónu. Inštalácia išla ako po masle a ja som bola zvedavá, čo všetko sa dozviem o priebehu čistenia a ako vôbec celá aplikácia vrátane 3D mapovania funguje. O to viac som bola prekvapená, keď mi po vyčistení ukázala, aké miesta som vynechala alebo kde som s kefkou mala tráviť viac času. Akonáhle som v čistení postupovala skutočne dôsledne, chrup sa zobrazil v bielej farbe a aplikácia ma pochválila za to, že som pri čistení pokryla každý kút. Tiež mi ukázala podrobnú štatistiku čistenia, kde bol spomenutý uhol čistenia, celkový čas čistenia i celkové hodnotenie. Na záver som bola za správny proces odmenená bronzovým ocenením, čo je skvelá motivácia pre ďalšie úkony.

Oclean X Pro Digital recenzia
Aplikácia Oclean prináša dokonalý prehľad o celkovom procese čistenia zubov. Upozorní na prípadné nedostatky, zaznamená nedočistené miesta a v prípade bezchybného výsledku udelí zaslúžené ocenenie.

Ako sa elektrická zubná kefka Oclean ovláda a aké ponúka čistiace režimy?

Zubná kefka sa uvedie do prevádzky stlačením okrúhleho tlačidla na tele prístroja, rovnako tak dôjde aj k jej vypnutiu. Následným prejdením po displeji vykonávam zmeny čistiacich režimov. Kefka ponúka celkom tri režimy čistenia, pričom si môžem vytvoriť aj vlastný personalizovaný režim:

 • Jemný ranný program na veľmi šetrné čistenie, program vhodný na citlivé zuby a ďasná.
 • Intenzívny večerný program optimálny pre večernú hygienu každého, kto netrpí citlivosťou zubov či ďasien.
 • Prednastavený štandardný program s možnosťou zmeny na personalizovaný program.

Na vytvorenie vlastného režimu máte viac ako 42 možností nastavenia. V aplikácii vyplníte dotazník, ktorý sa týka stavu vášho chrupu, veku a ďalších parametrov. Následne vám bude vygenerovaný automatický ideálny plán čistenia, v ktorom je možné upraviť dĺžku čistenia, intenzitu aj režimy typu: masáž, jemné čistenie, bielenie, intenzívne bielenie, citlivé zuby, režim pre rovnátka atď. Medzi jednotlivými režimami potom môžete podľa potreby prepínať každých 5 sekúnd.

Oclean X Pro Digital recenzia
Ovládanie elektrickej zubnej kefky Oclean X Pro Digital je veľmi jednoduché a intuitívne.

Používanie elektrickej zubnej kefky Oclean

Elektrickú zubnú kefku Oclean X Pro Digital som okamžite zaradila do svojej rannej i večernej rutiny a s radosťou som ňou úplne nahradila pôvodnú manuálnu zubnú kefku. Sonická technológia vyžaduje trochu iný štýl čistenia, akonáhle som si však zvykala a všetko zautomatizovala, zdal sa mi celkový proces oveľa príjemnejší a pohodlnejší. Ocenila som tiež veľmi nízku hlučnosť tejto zubnej kefky, kefka s rotačno-oscilačnou technológiou bola výrazne hlučnejšia.

Vyskúšala som postupne všetky ponúkané režimy aj oba typy hlavíc. Vzhľadom na to, že mám dosť problematický chrup a okrem pravidelnej návštevy stomatológa musím niekoľkokrát za rok navštíviť aj dentálnu hygienu, ako optimálne sa mi javí používať hlavicu s tvrdšími štetinami Plaque Control pre večerné čistenie a hlavicu s jemnejšími štetinami Delicate Care pre rannú ústnu hygienu. Večer sa tak dokonale zbavím všetkých nečistôt aj zubného povlaku, ráno poskytnem svojmu chrupu aj ďasnám jemnú ošetrujúcu masáž.

Keďže kefka po úplnom nabití vydrží až 30 dní, nemusela som ju po celý čas testovania dobíjať. Podľa inštrukcií som ju umiestnila na stenu kúpeľne do praktického držiaka, do ktorého kefka po vložení krásne zapadne a ktorá zároveň disponuje vývodom na Micro USB kábel, a je teda aj nabíjacou stanicou. Druhou možnosťou, ako elektrickú kefku dobiť, je vložiť ju do cestovného puzdra, ktoré má opäť vývod na USB-C kábel. Trochu ma prekvapilo, že nabíjacie káble disponujú rozdielnou koncovkou, čo považujem za asi jediný a nie príliš podstatný nedostatok. Čo ale rozhodne považujem za obrovské plus, je čas nabíjania. Kefka totiž disponuje rýchlo nabíjacou funkciou, takže je schopná sa iba za 3 hodiny dobiť do plna, čo je oproti iným modelom s nutnosťou dobíjania 8 – 12 hodín naozaj rarita.

Oclean X Pro Digital recenzia
Nabíjanie zubnej kefky Oclean X Pro Digital môže prebiehať ako pri umiestnení v pevnom stojane, tak pri uložení do praktického cestovného puzdra.

Počas čistenia pracuje zubná kefka s praktickým časovačom, ktorý pomáha strážiť optimálnu dĺžku čistenia jednotlivých častí ústnej dutiny. Pokiaľ sa niektorej časti venujete dlhšie, dá vám krátkym signálom najavo, aby ste sa presunuli k ďalšej časti. Tlakový senzor vás upozorní v prípade, že na zuby príliš tlačíte. Akonáhle dôjde k uplynutiu odporúčaných dvoch minút, kefka sa automaticky vypne.

i

Elektrickú zubnú kefku Oclean X Pro Digital zoženiete aj v luxusnom sivostriebornom farebnom vyhotovení Glamour Silver, čo ocenia hlavne páni.

Záverečné hodnotenie pre Oclean X Pro Digital Set Gold

Elektrická kefka Oclean X Pro Digital pre mňa predstavovala vítanú zmenu aj možnosť vyskúšať inovatívny spôsob čistenia zubov. Sonická technológia je podľa môjho názoru bezkonkurenčná a pocit dokonale vyčistených zubov vrátane medzizubných priestorov je skutočne výnimočný. Vďaka inteligentnej aplikácii aj 3D mapovaniu celej ústnej dutiny mám perfektný prehľad o celom čistiacom procese a bavilo ma aj zbieranie odmien a ocenení.

Okrem čistiacej technológie a inteligentnej aplikácie vidím veľkú výhodu aj v ponuke troch čistiacich režimov aj dvoch hlavíc s rôznym stupňom tvrdosti štetín. Možnosť prispôsobiť si personalizovaný režim presne podľa vlastných špecifických požiadaviek predstavuje riešenie naozaj pre každého. Využiť ho môžu ľudia so zdravými aj citlivými zubami či ďasnami, ale aj osoby so zubnými implantátmi alebo s rovnátkami.

Veľmi uspokojivé je aj intuitívne ovládanie a výdrž batérie. Kefka by mala na jedno nabitie vydržať až 30 dní a pravdou je, že za celý čas testovania nebolo dobitie potrebné. Preto ju odporúčam aj ako ideálneho parťáka na cestovanie, ktorého môžete napájať pomocou USB kábla nielen v dobíjacej stanici, ale aj v praktickom cestovnom puzdre. Na záver by som rada vyzdvihla aj veľmi tichý chod kefky a tiež výnimočne elegantný dizajn vrátane luxusného farebného vyhotovenia pre dámy aj pre pánov.


Oclean X Pro Digital Set Gold recenzia

Oclean X Pro Digital Set Gold

Elektrické zubné kefky

Vodoodolná elektrická zubná kefka je vybavená sonickou technológiou s 84 000 kmitmi/min, ponúka tri čistiace režimy a dva typy hlavíc s rôznou tvrdosťou. Nabije sa už za 3 hodiny, vydrží fungovať až 30 dní na jedno nabitie a disponuje tlakovým senzorom aj praktickým časovačom. Vyniká nízkou hlučnosťou a intuitívnym ovládaním, ktoré si ľahko osvojíte. Ľahko ju cez bluetooth pripojíte k mobilnej aplikácii Oclean, vďaka ktorej môžete využívať všetky pokročilé smart funkcie vrátane 3D mapovania, a dosiahnuť tak čo najefektívnejšiu starostlivosť o váš chrup.

Klady

 • Dokonale vyčistené zuby vrátane medzizubných priestorov
 • Tri režimy čistenia
 • Personalizovaný režim
 • Obsahuje dve hlavice – Plaque Control a Delicate Care
 • Veľmi jednoduché ovládanie
 • Výdrž batérie až 30 dní
 • Rýchlonabíjanie za 3 hodiny
 • Napájanie cez USB kábel
 • Časovač
 • Tlakový senzor
 • Bluetooth
 • Aplikácia Ocelean
 • 3D mapovanie
 • Zobrazenie výsledkov čistenia na displeji aj v aplikácii
 • Odmeny na displeji za precízne vyčistenie
 • Pravidelné reporty
 • Kompatibilita s ďalšími aplikáciami
 • Elegantný dizajn
 • Jednoduchá údržba
 • Nízka hlučnosť

Zápory

 • Iný typ nabíjacieho kábla pre stojan a pre cestovné puzdro
Eva Mizerová

Eva Mizerová

K písaniu a čítaniu som mala vždy kladný vzťah, a preto vítam možnosť uplatniť svoj koníček aj v pracovnom živote. Písanie článkov a tvorba recenzií je pre mňa príjemnou kreatívnou činnosťou, ktorú môžem vykonávať nielen doma, ale aj na cestách s obytným vozidlom. Mojou obľúbenou destináciou sa stalo Taliansko a uchvátilo ma natoľko, že som sa s chuťou pustila do štúdia taliančiny a v súčasnej dobe už mám za sebou aj preklady prvých kníh. Ďalej pôsobím ako šéfredaktorka internetového magazínu, takže času naozaj nemám nazvyš. Podstatné však je, že to, čo robím, ma baví a napĺňa.

Vytlačiť
P-DC1-WEB02
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií