Samsung Galaxy S23 Alza pre firmy

Fén Rowenta CV9920F0 Ultimate Experience Maestria (RECENZIA)

Zobraziť katalóg

Recenzia

Aktualizované • Autor: Eva Mizerová

Kvalitný fén by mal byť súčasťou výbavy každej modernej ženy, pre ktorú je úprava vlasov nevyhnutným krokom k dokonalému vzhľadu. Osobne nevyužívam fén iba na rýchle vysušenie, ale hlavne na tvarovanie a nevyhnutnosť dodať mojim vlasom potrebný objem. Keď sa mi naskytla možnosť vyskúšať fén na vlasy s ionizátorom Rowenta CV9920F0 Ultimate Experience Maestria, neváhala som ani chvíľku. Zaujala ma najmä výrazne nižšia hmotnosť v porovnaní s ostatnými fénmi a taktiež kompletná výbava na styling. Ako sa mi s fénom pracovalo a ako som bola spokojná s výslednou úpravou účesu? Dozviete sa v nasledujúcej recenzii.

Recenzia sušič vlasov Rowenta CV9920F0

Fén na vlasy Rowenta CV9920F0 Ultimate Experience Maestria (RECENZIA) – OBSAH

 1. Obsah balenia a dizajn fénu Rowenta
 2. Aké funkcie fén Rowenta Ultimate Experience Maestria ponúka?
 3. Technické parametre fénu Rowenta CV9920F0 Ultimate Experience Maestria
 4. Ako prebieha vysúšanie vlasov fénom Rowenta?
 5. Výsledok a celkové hodnotenie fénu Rowenta Ultimate Experience Maestria

Obsah balenia a dizajn fénu Rowenta

Už samotná škatuľa fénu Rowenta CV9920F0 Ultimate Experience Maestria pôsobí výnimočným dojmom a inak to nebolo ani po jej otvorení. V úhľadnom balení je uložený samotný fén na vlasy s ionizátorom doplnený o všetko príslušenstvo, teda o okrúhly difuzér a dva nadstavce s rozmermi 5 a 9 mm, tzv. koncentrátory, pre možnosť rôzneho vlasového stylingu. Chválim tiež dostatočnú dĺžku prívodného kábla, ktorá má 1,8 metra, a sľubuje tak pohodlnú a jednoduchú manipuláciu.

Samotný fén na vlasy má luxusný dizajn, pričom je veľmi vkusne skombinovaná elegantná čierna farba s výraznými prvkami medených detailov. Za mňa naozaj veľmi podarená záležitosť, rozhodne lepšia ako fény vo svetlom vyhotovení, na ktorých po skúsenostiach bývajú časom viditeľné odtlačky po make-upe, púdre a ďalších kozmetických prípravkoch používaných v kúpeľni.

Sušič na vlasy Rowenta CV9920F0 recenzia
Fén Rowenta CV9920F0 Ultimate Experience Maestria je elegantne spracovaný a na prvý pohľad pôsobí výnimočne a štýlovo.

Aké funkcie fén Rowenta Ultimate Experience Maestria ponúka?

Fén Rowenta je vďaka svojim pokročilým funkciám odporúčaný aj profesionálnymi stylistami a kaderníkmi, ktorí si prácu s ním pochvaľujú a denne ho využívajú vo svojich salónoch na úpravu rovných aj vlnitých vlasov.

 • Digitálny bezkefový motor – vyniká 2× dlhšou životnosťou ako fény s AC motormi. Výkon motora je skutočne impozantný, takže ak sa ponáhľate, behom chvílky docielite rýchle a kvalitné vyfúkanie.
 • Funkcia individuálne nastaviteľného fénovania – umožňuje nastavenie troch rýchlostných úrovní fúkania a troch stupňov teploty. Podľa potreby si tak zvolíte ideálne nastavenie na úpravu vlasov aj s ohľadom na ich maximálne zdravie.
 • Funkcia studený vzduch – je vhodná na šetrné vysúšanie vlasov a tiež na záverečnú fixáciu vášho účesu. Spustí sa jednoduchým stlačením tlačidla, po ktorom fén na vlasy s ionizátorom reaguje okamžitým ochladením vzduchu.
 • Funkcia pamäte na naposledy nastavenú teplotu – pokiaľ si nájdete optimálne teplotné aj rýchlostné nastavenia na úpravu vlasov, nemusíte voľbu po vypnutí a zapnutí fénu znovu opakovať, všetko zostáva uložené v pamäti prístroja.
 • Sušič vlasov Rowenta CV9920F0 recenzia
  Ovládanie fénu Rowenta Ultimate Experience Maestria je veľmi pohodlné a intuitívne.
 • Ergonomický tvar – fén na vlasy Rowenta Ultimate Experience Maestria má špeciálne vylepšený tvar, vďaka ktorému skvele padne do ruky a poskytne tak svojmu majiteľovi veľmi pohodlné ovládanie.
 • Ultra nízka váha fénu – s iba 358 g sa fén Rowenta radí k najľahším fénom na trhu, takže sa s ním veľmi ľahko a príjemne manipuluje nielen spredu, ale aj v rôznych uhloch vzadu aj po stranách hlavy.
 • Ionizačná technológia Air-to-care – technológia duálneho ionizátora s ionizátorom negatívne nabitých a pozitívne nabitých iónov vracia vlasom rovnováhu stratenú umývaním a zabraňuje tak ich poškodeniu. Účinne eliminuje statickú elektrinu, vďaka čomu sú vlasy pri úprave pružnejšie, nedochádza k ich krepovateniu ani poletovaniu a ľahšie sa upravujú. Docielite tak krásne lesklé a hladké vlasy, ktoré nepôsobia vysušeným dojmom.
 • Kompletné príslušenstvo pre styling – zahŕňa dva nadstavce, 5 mm na vysúšanie rovných vlasov a na tvarovanie vĺn cez kefu a 9 mm na nadýchaný účes. V balení je aj praktický difuzér, ktorý nemôže chýbať pri definovaní výrazných vĺn ani pri potrebe vytvoriť bohatý objem.
<

Technické parametre fénu Rowenta CV9920F0 Ultimate Experience Maestria

Parametre Rowenta Ultimate Experience Maestria
Príkon 2 000 W
Typ motora BLDC bezkefový motor
Počet rýchlostí 3
Počet stupňov teploty 3
Dĺžka prívodného kábla 1,8 metra
Hmotnosť 385 g
Farba čierna a medená

Ako prebieha vysúšanie vlasov fénom Rowenta?

Po dôkladnom preštudovaní všetkých funkcií a možností, ktoré fén Rowenta Ultimate Experience Maestria ponúka, sa s chuťou púšťam do jeho testovania. Ihneď potom, čo ho vezmem do ruky, ma prekvapí jeho výrazne nízka hmotnosť. Je naozaj ľahký ako pierko, úplne neporovnateľný s inými modelmi, ktoré v porovnaní s ním pôsobia masívne až ťažkopádne.

Som majiteľkou dlhých rovných vlasov, bohužiaľ však natoľko jemných, že bez úpravy pôsobia zľahnutým dojmom. Mojím cieľom je teda dosiahnuť požadovaný nadýchaný objem hladkých vlasov, rada si však vyskúšam aj difuzér na vytvorenie vlnitých vlasov, čo mi poskytne vítanú zmenu môjho tradičného vzhľadu.

Praktický difuzér na zvlnenie vlasov

Ako prvé teda siaham po okrúhlom difuzéri, ktorého nasadenie na fén je veľmi jednoduché, stačí ho iba ľahko zasunúť do hlavy fénu. Na fénovanie zvolím zlatú strednú cestu, teda druhý stupeň rýchlosti fúkania aj šetrný prostredný teplotný stupeň, aby som vlasy zbytočne nevystavovala najvyššej teplote.

Práca s fénom mi ide pekne od ruky, vlasy pôsobia krásne nadýchaným dojmom a už po chvíli je viditeľné mierne zvlnenie. Na záver ešte využijem možnosť zafixovať vlasy studeným vzduchom na dlhšiu životnosť účesu. Konečný výsledok hodnotím veľmi kladne, moju hlavu síce nezdobia klasické kučery, ale jemné zvlnené vlasy pôsobia prirodzene a decentne a dodávajú mi zaujímavý vzhľad.

Fén na vlasy Rowenta CV9920F0 recenzia
Difuzér slúži najmä na vytvorenie nadýchaného objemu a jemných vzdušných vĺn.

Nadstavec na objem

Na ďalšiu úpravu vlasov skúšam 9 mm koncentrátor, teda veľký nadstavec, ktorý má vlasom poskytnúť nadýchaný vzhľad. Opäť využívam strednú teplotu, a pretože sa nikam neponáhľam, prepínam fén na pomalú rýchlosť fúkania. Skvelé je, že vlasy pri úprave nijako chaoticky nepoletujú, jednotlivé pramene sa krásne upravujú do požadovaného účesu. Tiež hlučnosť fénu je v tomto nastavení oveľa nižšia, než som zvyknutá pri fénovaní s konkurenčnými značkami. Vďaka pozvoľnej úprave som s výsledkom opäť spokojná a na moje prekvapenie zostali vlasy nadýchané a krásne lesklé aj na druhý deň, čo sa mi predtým naozaj nestalo.

Nadstavec na rovné vlasy

Malý nadstavec s veľkosťou 5 mm je určený na fúkanie vlasov do rovného účesu alebo ho tiež môžete použiť na tvarovanie vĺn cez okrúhlu kefu. Rozhodnem sa preto pre rovnaké nastavenie fénu, ako pri predchádzajúcom nadstavci. Vďaka pamäti, v ktorej je z predchádzajúceho použitia fénu uložená rýchlosť aj teplota fúkania, nemusím nič meniť a môžem sa ihneď pustiť do práce. Výsledok ma naozaj zaujal – v podstate je porovnateľný ako pri úprave vlasov žehličkou len s tým rozdielom, že ide o oveľa šetrnejšiu úpravu vlasov, po ktorej sa okrem krásne lesklých a hebkých vlasov môžem pochváliť aj výrazným objemom, ktorý sa mi pri žehlení vlasov nikdy nevytvoril.

Fén na vlasy Rowenta CV9920F0 recenzia
Nadstavce alebo koncentrátory vytvárajú sústredený prúd vzduchu pre dokonalosť požadovaného účesu.

Výsledok a celkové hodnotenie fénu Rowenta Ultimate Experience Maestria

Pred samotnou recenziou som sa sama seba pýtala, čím môže taký fén na vlasy prekvapiť a či vôbec bude recenzia niečím prínosná. Teraz, po dôkladnom otestovaní a vyskúšaní všetkého stylingového príslušenstva musím povedať, že ma fén na vlasy s ionizátorom Rowenta Ultimate Experience Maestria naozaj veľmi milo prekvapil a že pre mňa bol vítanou zmenou aj dôkazom, že nie je fén ako fén.

V prvom rade ma nadchla jeho nízka hmotnosť, ktorá sa naozaj výrazne líši od iných fénov, a vďaka ktorej sa s fénom veľmi ľahko a pohodlne manipuluje. Ďalej sú to potom rozmanité funkcie a možnosti nastavenia fénu, ktoré podporujú dokonalú úpravu účesu a prinášajú každému používateľovi možnosť individuálneho nastavenia podľa vlastnej potreby. Každý z 3 nadstavcov je možné využiť pre rôzne varianty účesov, mne sa však najviac osvedčil koncentrátor s veľkosťou 9 milimetrov, po ktorého použití mi účes krásne držal v nadýchanej podobe aj druhý deň po úprave.

Na záver nemožno zabudnúť na elegantné dizajnové spracovanie fénu Rowenta Ultimate Experience Maestria a určite oceníte aj to, že značka Rowenta si je vedomá kvality svojich produktov, na ktoré poskytujegaranciu opraviteľnosti 10 rokov.

recenzia Rowenta CV9920F0

Rowenta CV9920F0 Ultimate Experience Maestria

Fény na vlasy

Extra výkonný fén na vlasy s ionizátorom Rowenta CV9920F0 Ultimate Experience Maestria ponúka rýchlu, avšak šetrnú úpravu vlasov podporenú ionizačnou technológiou na elimináciu statickej elektriny vo vlasoch. Disponuje 3 možnosťami na zvolenie teploty aj rýchlosti fúkania, na dokonalú fixáciu výsledného účesu a zároveň šetrnejšiu úpravu vlasov je možné využiť režim studeného vzduchu. So širokou výbavou pokročilého príslušenstva dodáte svojim vlasom luxusný vzhľad, hebkosť aj potrebnú hydratáciu.

Klady

 • Výkonný digitálny bezkefový motor
 • Ionizačná technológia Air-To-Care
 • Ultra nízka váha fénu
 • Difuzér pre nadýchaný objem
 • Dve veľkosti nadstavcov
 • Ergonomicky tvarovaná rukoväť
 • Elegantné dizajnové vyhotovenie
 • 3 možnosti nastavenia teploty aj rýchlosti
 • Funkcia studeného vzduchu

Zápory

 • Vyššia obstarávacia cenaEva Mizerová

Eva Mizerová

K písaniu a čítaniu som mala vždy kladný vzťah, a preto vítam možnosť uplatniť svoj koníček aj v pracovnom živote. Písanie článkov a tvorba recenzií je pre mňa príjemnou kreatívnou činnosťou, ktorú môžem vykonávať nielen doma, ale aj na cestách s obytným vozidlom. Mojou obľúbenou destináciou sa stalo Taliansko a uchvátilo ma natoľko, že som sa s chuťou pustila do štúdia taliančiny a v súčasnej dobe už mám za sebou aj preklady prvých kníh. Ďalej pôsobím ako šéfredaktorka internetového magazínu, takže času naozaj nemám nazvyš. Podstatné však je, že to, čo robím, ma baví a napĺňa.

4,4
Rowenta CV9920F0 Ultimate Experience Maestria
Fén na vlasy s ionizátorom, príkon 2000 W, výkonný BLDC motor, počet rýchlostí 3, počet teplôt 3, technológia Air to Care pre ochranu vlasov pred prachom a znečistením, funkcia uloženia nastavenia, Ionizácia, studený vzduch, difuzér, koncentrátor o šírke 5 a 9 mm, kompaktná veľkosť, odnímateľná zadná mriežka, dĺžka prívodného kábla 1,8 m, farba čierna a medená, 15-ročná záruka opraviteľnosti

184 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: ROWFV867
Vytlačiť
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií