Fitness náramok Fitbit Alta HR dokáže merať aj kvalitu spánku

Zobraziť katalóg

Možno tiež patríte medzi tých, ktorí chcú počas jari schudnúť do plaviek. Nebudeme si nič nahovárať, najlepším riešením je zmena stravy a viac pravidelného pohybu. Práve tu sa k slovu dostáva fitness náramok, ktorý vám pomôže všetky aktivity zmerať a zároveň poslúži ako veľmi dobrý motivátor. V prípade Fitbit Alta HR navyše dostanete aj vkusné dizajnové vyhotovenie s ľahko vymeniteľnými remienkami.

Zoznámte sa s fitness náramkami

i Fitness wearables
Ešte ste nemali žiadny fitness náramok? Máme pre vás nachystaný článok so základným prehľadom funkčných vlastností.

Čo je nové v prípade Fitbit Alta HR?

Možno vás móda nositeľnej elektroniky (wearables), ktorá sleduje fyzickú aktivitu doteraz míňala. Pokiaľ však má dôjsť k zlomu, tak práve pri novinke Fitbit Alta HR. Tomuto inteligentnému náramku totiž nechýba z funkcií prakticky nič. Navyše ide o najtenší fitness náramok tejto spoločnosti vôbec.

Fitbit Alta HR, farebné varianty

Keď sa pozrieme na priame porovnanie s vlaňajším fitness náramkom Fitbit Alta, dokáže merať tepovú frekvenciu a disponuje výrazne zlepšeným sledovaním spánku. Najmä vďaka snímaniu tepovej frekvencie možno lepšie sledovať spálené kalórie, merať cvičenia, pri ktorých sa nerobia kroky (napríklad joga alebo spinning), a v reálnom čase sledovať tréningové zóny. Kľúčom k chudnutiu je totiž dlhodobá záťaž približne medzi 60 a 70 percentami vašej maximálnej tepovej frekvencie.

Fitness náramok Fitbit Alta HR má vymeniteľné remienky

Musíme konštatovať, že po dizajnovej stránke nemáme k fitness náramku žiadne výhrady. Vkusné vyhotovenie a navyše hneď niekoľko farebných variantov zaujmú každého. Základný remeinok je síce gumový, ale môžete si dokúpiť aj remienok kožený. Skvelé je, že remienky možno veľmi ľahko meniť podobne ako na Apple Watch. Počas sekundy totiž remienok odopnete a zacvaknete iný.

Fitbit Alta HR, dizajn

Správnemu fitness náramku nesmie chýbať displej. V tomto prípade ide o OLED variant. Dôvod je úplne jasný – úspora batérie. Displej vám ukáže základné informácie, ako sú čas, počet nachodených kilometrov, počet krokov, tepovú frekvenciu, spálené kalórie, aktívne minúty, zostávajúcu kapacitu batérie a nechýba živá notifikácia prichádzajúceho hovoru, SMS alebo udalosti v kalendári. Navyše sa displej efektne rozsvieti, keď zdvihnete náramok smerom k očiam.

Fitbit Alta HR, OLED displej

Fitness náramok vhodný na dlhodobé nosenie

Je pravda, že inteligentný náramok Fitbit Alta HR sa nepýši žiadnou revolučnou funkciou, ale to čo vie, zvláda s úplným prehľadom. Všetko sa točí okolo nachodených krokov, ktoré náramok neustále sleduje. Následne ľahko dopočíta vzdialenosť, spálené kalórie aj počet aktívnych minút. Do týchto údajov zahrnie aj tepovú frekvenciu. Na konci dňa tak získate zaujímavý grafický výstup o svojich aktivitách.

Samozrejme si možno nastaviť určité hranice, ktoré chcete každý deň prekonať. Fitness náramok vás bude sám nabádať k športovým výkonom. Vďaka inteligentným algoritmom navyše dokáže rozoznať aj jednotlivé pohybové aktivity.

Fitbit Alta HR, meranie aktivít

Fitbit Alta HR meria aj fázy spánku

A pretože nový fitness náramok Fitbit Alta HR vydrží dokonca až jeden týždeň, môžete ho nosiť prakticky stále. Aj počas spánku. Senzory totiž samy rozoznajú spanie a začnú automaticky merať dĺžku spánku. Dokáže sledovať aj spánkové fázy a na základe nameraných hodnôt sa snaží túto dobu odhadnúť. Musíme podotknúť, že sa nejde o žiadne laboratórne presne meranie, ale prehľad o kvalite svojho spánku určite získate. Druhou novinkou v tejto oblasti je personalizovaný návod na ideálnu dĺžku spánku, ktorý vychádza z dlhodobo meraných hodnôt všetkých fyzických aktivít. Poteší prítomnosť tichého budíka, ktorý vám len zavibruje na zápästí a rozhodne neprebudí vašich najbližších.

Sprievodná aplikácia Fitbit

Náramok síce funguje úplne samostatne, ale napriek tomu je jeho neodmysliteľnou súčasťou aj prehľadná mobilná aplikácia. Vítame, že okrem všetkých výstupov z merania obsahuje aj ďalšie funkcie. Napríklad možnosť zaznamenávať, čo ste cez deň jedli a pili. Atraktívne pôsobí aj možnosť organizovať, prípadne sa zúčastniť rôznych výziev. Stačí si pridať priateľov, ktorí tiež používajú niektorý z náramkov Fitbit, a môžete si dať preteky v spálených kalóriách alebo nachodených kilometroch.

Fitbit mobilná aplikácia

Fitbit Alta HR verzus Fitbit Charge HR

Ako obstojí fitness náramok Fitbit Alta HR v porovnaní s úspešným modelom Fitbit Charge HR? Výrobca zapracoval na dizajne a celkovom zmenšení náramku. Alta HR je tiež subjektívne oveľa krajší a páči sa nám, že ponúka výmenné remienky. Novší model navyše ponúka kvalitnejšie sledovanie spánku vrátane jeho fáz. Výdrž na jedno nabitie je v prípade oboch náramkov okolo 5 dní.

Fitness náramok Fitbit Alta HR je jeden z najlepších modelov na trhu. Vítame pridanie srdcového tepu a výdrž okolo jedného týždňa. Páči sa nám tiež ľahko vymeniteľné remienky a cena, ktorá je napríklad voči Apple Watch zhruba tretinová.

0
Vytlačiť
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB8