Vyberte prvok na stránke, ktorého sa chyba týka

Doprava zadarmo práve teraz! Nepremeškajte šancu ušetriť na vianočných darčekoch.

Football Manager 2019 (RECENZIA) – Trénerská drina

Zobraziť katalóg

Recenzia

Aktualizované

Sychravé jesenné počasie so sebou neprináša len nutnosť mať po ruke dáždnik a zvykať si na zmenu času, ale aj príjemné skutočnosti, medzi ktoré bezpochyby patria futbalové orgie na našich herných zariadeniach. Od septembra sa môžeme preháňať po trávnikoch v PES 2019 alebo FIFA 19, ale trénerske srdiečko pravoverných teoretikov čakalo na Football Manager 2019 vychádzajúci 2. novembra na PC a Nintendo Switch. Dotyková verzia Touch navyše ešte podporuje hru na prenosných zariadeniach, ktoré pracujú na systémoch Android a iOS. V našej recenzii sme si pozreli simulácii plnej štatistík a tabuliek na zúbok, čítajte teda smelo ďalej.


• Žáner:   Športový simulátor • Vývojár:   Sports Interactive • Vydavateľ: SEGA • Platformy a Dátum vydania: PC a Nintendo Switch (2. novembra 2018)   • Homepage: www.footballmanager.com


Časti článku:


Obsah recenzie Football Manager 2019 (PC)

 1. Číslo, kam sa pozrieš
 2. Boh žehnaj asistentom vo Football Manager 2019
 3. Sezóna je beh na dlhú trať
 4. Práca na ihrisku je vo Football Manager 2019 za odmenu
 5. Občas to ešte drhne
 6. Recenzia Football Manager 2019: záverečné hodnotenie
 7. HW nároky pre Football Manager 2019 PC

Číslo, kam sa pozrieš

• Recenzia: 1. 11. 2018 • Autor:   Jakub Němec

Česi aj Slováci sú národom teoretikov futbalu. Každý druhý má svoj názor na to, ako by mala hrať reprezentácia alebo ich obľúbený tím, kde robia tréneri chybu, ktorí hráči by mali hrať, ktorí sedieť na lavičke či aké posily by mali pre mužstvo najväčší prínos. Rozhodne sa s nimi nebudem prieť a namiesto toho im odporučím rokmi overený Football Manager (tentoraz s číslovkou 2019) a poprosím ich, aby mi svoje teoretické vedomosti predviedli v praxi. Určite nepôjde o plnohodnotný zážitok v koži manažéra niektorého zo svetových veľkoklubov, ale bude sa mu dosť blížiť. Väčšina z mudrlantov tak zistí, že práca na vrcholnej pozícii miliónmi fanúšikov sledovaného klubu nie je žiadny med.

Football Manager 2019; gameplay; správy

Prehľadová tabuľka poskytne len základné informácie o vašom tíme. Pre detailnejšie rozbory musíte smerovať do príslušných sekcií.

Desaťtisíce hráčov na svete skúsenosť z vedenia svojho obľúbeného mužstva zažívajú už niekoľko sezón po sebe a rovnako očakávajú nové pokračovanie ich obľúbeného futbalového simulátora. Slušná fanúšikovská základňa titulu v českých lužiach a hájoch sa odráža aj v podpore zo strany vydavateľa titulu SEGA, ktorý sa stará aj o lokalizáciu do nášho materinského jazyka. V čase spisovania tejto recenzie sa ešte dielo Sports Interactive nachádza vo fáze bety, takže časť nepreložených textov síce budem kritizovať, ale zároveň budem dúfať, že do vypustenia plnej verzie sa dočkáme dokončenia prekladu niektorých chýbajúcich obratov, ktoré sa sem tam objavia v angličtine.

Verte či nie, lokalizácia do slovenčiny bude totiž na niektorých obrazovkách príjemnou barličkou, ktorá vám pomôže zorientovať sa v reči tabuliek a čísel. Pokiaľ ste už niekedy hrali akýkoľvek simulátor futbalu, viete, že (ne) úspešná realizácia myšlienok priamo na ihrisku je odmenou za obrovské kvantum mravčej práce pred samotným výkopom. Football Manager 2019 vás nebude vôbec šetriť, takže počas týždňa sa pripravte na rozhovory s novinármi, chystanie tréningu, rozprávanie do duše vašim zverencom, organizáciu mužstva B tímu či mládežníkov, úpravu súpisiek, plánovanie taktiky, motiváciu hráčov v kabíne a ďalšie drobné úlohy, ktorých podcenenie vás môže prísť naozaj draho.

Football Manager 2019; gameplay: detail hráča Football Manager 2019; gameplay: obchod

Obrázok 1: Pred nákupom hráča treba poslať skúseného skauta, aby vám ho riadne preklepol. Obrázok 2: Prestup hráča je vo Football Manager 2019 behom na dlhú trať. Preťahovanie o poslednú libru nevyhnutne patrí k vyjednávaciemu stolu.

Boh žehnaj asistentom vo Football Manager 2019

Našťastie na všetko nie ste sami a stojí za vami zohraný tím poradcov na rôzne odvetvia. PR manažér vás bude upozorňovať na dianie v prostredí sociálnych sietí a dohovárať konferencie či rozhovory s novinármi. Aj tie môžete prenechať svojmu zástupcovi, ale potom sa nemôžete čudovať, keď čas od času capne nejakú kravinu či vypustí internú informáciu. Oheň je na streche a vy musíte všetko hasiť. Preto odporučím komunikovať s tlačou osobne a prenechať svojmu pobočníkovi z lavičky navonok menej viditeľné povinnosti, na ktorých však stojí vnútorný rozvoj tímu.

Ako príklad ideálneho využitia vidím potrebné tréningové jednotky, ktoré prešli slušnou evolúciou. Môžete ich síce sami rozfázovať a strážiť rozvoj každého zverenca, ale ja som postupne zveril všetky povinnosti z tréningového ihriska svojim pobočníkom, ktorí vďaka zlepšenej umelej inteligencii moju dôveru nesklamali. Rast a vývoj hráčov síce neprebiehal tak dynamicky ako pod mojím priamym dohľadom, ale viditeľný progres sa u jadra aj širšieho kádra stále dostavoval. Podobne som sa dobrovoľne vzdal rokovaní s realizačným tímom a odovzdal plnú kompetenciu svojmu ďalšiemu asistentovi. Občas som ho síce praskol cez prsty, že veľmi utráca, ale o starosť menej, že...

Football Manager 2019; gameplay: investície Football Manager 2019; gameplay: tlačovka Football Manager 2019; gameplay: noviny

Obrázok 1: Keď necháte umelej inteligencii voľnú ruku pri nákupoch, razom sa stanete lídrom predsezónnych nákupov. Obrázok 2: Pred novinármi vo Football Manager 2019 sa majte na pozore. Akákoľvek neuvážená odpoveď bude po zásluhe potrestaná. Obrázok 3: Tlač o vás môže písať aj pekne, obzvlášť keď sa tímu darí.

Vyložene som si užíval rokovania o nákupe a predaji hráčov. Protistrany sa správajú celkom realisticky, občas požadujú premrštené sumy za svoje najväčšie hviezdy, vedia vás poslať kade ľahšie pri podhodnotenej ponuke. Na druhej strane sa však nečudujú, keď podobne odpálite vy ich. Naozaj sa podľa môjho zlepšil systém skautingu, v rámci ktorého si zvolíte sledované súťaže a vaši hľadači talentov sa zamerajú presne na typy čutálistov zapadajúcich do vášho herného systému. Už počas letnej prípravy, ktorá je vo Football Manager 2019 novo zaradená do kalendára životného cyklu každého tímu, vám chrlia jeden tip za druhým a vyberiete si len tie skryté poklady, ktoré pre vás skupina hľadačov talentov objavila.

Sezóna je beh na dlhú trať

Sami iste tušíte, ako veľké bludisko plné výhybiek sa skrýva pod povrchom simulácie manažérskeho génia najsledovanejšej hry sveta. Vaše okolie neznalých princípov Football Manager 2019 si bude myslieť, že tvrdo pracujete na veľkolepom projekte vyžadujúcom plnú pozornosť. A nebudú ďaleko od pravdy. Prepínanie medzi jednotlivými tabuľkami, ktoré sú našťastie používateľsky veľmi prístupné a v pomere k obrovskému množstvu informácií tiež prehľadné, evokuje prácu v rozsiahlom tabuľkovom editore a váš trpiteľský výraz pri riešení kritických problémov v tíme (napríklad keď sa vám počas dvoch zápasov zraní kompletný záložný rad základnej zostavy a máte vyjsť na ihrisko Manchestru City) tomu bude jasne nahrávať.

Football Manager 2019; gameplay: zranenia Football Manager 2019; gameplay: taktika Football Manager 2019; gameplay: zápasový rozbor

Obrázok 1: Football Manager 2019 je občas až kruto realistický. Zranený Garetha Balea na pol roka? Nie je problém. Obrázok 2: Dôkladné prerokovanie stratégie s hráčmi je podmienkou k víťazstvu. Meniť nastavenú taktiku tesne pred zápasom sa väčšinou nevypláca. Obrázok 3: Počas zápasu sa vaši analytici poriadne zapotia. Ich dáta vo Football Manager 2019 sú neoceniteľné.

Počas ročného cyklu sa na vás bude valiť jeden problém za druhým a priestor na oddych vlastne neexistuje. Keď zažehnáte vlnu zranení doplnením z béčka, tak sa začne búriť širší káder, prečo ste nevybrali niekoho z ich radov, aj keď nemajú vôbec predpoklady pozitívne prispieť do nastaveného herného systému. Musíte svoje rokovania vysvetľovať, obhajovať, čo niektorí hráči ocenia, iní v tom zase vidia slabosť. Základom je získať na svoju stranu lídrov kabíny, potom už sa s ostatnými vysporiadate lepšie. Rokovanie s niektorými hviezdami je na facku, obzvlášť keď sa správajú ako rozmaznaní fagani. Ale čo už, sami na ihrisko vybehnúť nemôžete.

Práca na ihrisku je vo Football Manager 2019 za odmenu

Po týždennom martýriu sa konečne pozriete na ihrisko, kde na vás vedľa kabíny plnej hviezd čakajú mediálne povinnosti. Občas sa vás zvedaví novinári opýtajú na také perličky, že musíte mať dianie vo svojom tíme naozaj v malíčku, aby ste nedopovedali nejakú blbosť. Na druhú stranu, pokiaľ odpoviete v súlade s tímovou stratégiou, hráči ocenia váš prehľad a majú k vám väčšiu dôveru. Naozaj sa mi páči funkčnosť interview, pretože keď odpoviem, že niektorý hráč si zaslúži deň voľna, tak sa umelá inteligencia postará, aby ho dostal. V tomto ohľade môžem len chváliť.

Akonáhle vyleziete z tunela na ihrisko, začína taktická bitka. Z nekonečného radu možností prípravy taktiky zahŕňajúcej rozostavenie, ladenie tímu, rozohrávanie situácií, frekvenciu a umiestnenie prihrávok nikoho neprekvapí, ale špecifické pokyny pre jednotlivých kopálistov sú už prácou pre ozajstných nadšencov, ktorí si fixovú tabuľku so stratégiou umiestňujú pred spaním pod vankúš. Počas zápasu musíte reagovať na dianie na ihrisku, prispôsobovať sa priebehu zápasu a vnútiť súperovi svoju hru. Pokriky od lajny simulujú zložitejšiu prácu priamo v editore, takže môžete jednoducho motivovať ku kombinačnej hre, betónovaniu v obrane alebo len pochváliť za dobrý výkon. Všetko sa behom chvíľky prejaví.

Football Manager 2019; gameplay: grafika ultra Football Manager 2019; gameplay: grafika low Football Manager 2019; gameplay: búrlivé oslavy

Obrázok 1: Na vyššom nastavení grafiky sa už dajú zápasy sledovať, ale ich pohyby sú stále dosť toporné. Kiksy hráčov radšej nekomentujem, sú len na ilustráciu. Obrázok 2: S horšou grafikou rozbehnete Football Manager 2019 aj na menej výkonných strojoch, avšak pohľad na ihrisko veľa krásy nepoberiem. Obrázok 3: Odmenou za vaše snaženie v pohároch bude iba dobrý pocit, pretože oslavu na ihrisku si veľmi neužijete.

Zobrazenie samotného zápasu si do značnej miery môžete upraviť sami. Sledovať tak možno v podstate celý zápas, alebo sa môžete pozerať len na najdôležitejšie podujatia. Dobrou správou je, že tvorcovia zo Sports Interactive si uvedomili, ako širokú fanúšikovskú základňu majú, a preto si zahráte Football Manager 2019 aj na slabších, kancelárskych strojoch. Stačí len obmedziť mieru detailov z ihriska, zo samotných tabuliek počas prípravnej fázy sa totiž váš stroj veľa nezapotí. To samozrejme nahráva pohodlnému hraniu na mobilných zariadeniach v rámci príslušnej konverzie diela s podnázvom Touch.

Občas to ešte drhne

Samozrejme nie je všetko zlato, čo sa blyští. Medzi novinky slávnostne oznámené tvorcami patrí zavedenie systému VAR (videorozhodca) priamo do zápasu. Sú chvíľky, kedy si poviete, že to je skvelá vec, ale v momente, keď minútu sledujete rozhodcu prebiehajúceho k deliacej lajne, tak asi šťastný nebudete. Podobne sľubovaná vyššia kvalita komentára ešte stále neuspokojuje moje požiadavky na relevantný opis diania na ihrisku. Prídu aj klenoty, kedy vám text oznámi, že výsledok 4:0 desať minút pred záverom sľubuje napínavú koncovku. Horšia je aj koherencia obrazov nadväzujúcich na text. Po texte „Bude to penalta!“ začne odkopávať gólman od svojej bránky, asi budete prekvapivo gúliť očami na monitor. Snáď sa dané problémy do vypustenia plnej verzie zmiernia, popr. vyriešia.

Ďalšia vec je problém s licenciami, ktoré bude musieť riešiť aktívna komunita. K dispozícii je nám síce cez 500 000 hráčov a zamestnancov z celého sveta pôsobiacich v podrobne spracovaných tímoch, ktorých počet sa točí okolo 2 500, ale len časť z nich má svoje reálne dresy a znaky. Football Manager 2019 k svojej pôvodnej zostave, z ktorej je lákavá predovšetkým talianska a francúzska liga, ulovil nemeckú Bundesligu, ktorá je pre priaznivcov kopanej u našich západných susedov veľkým lákadlom. Česká liga sa môže pochváliť svojou prvou a druhou najvyššou súťažou, ale tiež s vymyslenou symbolikou.

Football Manager 2019; gameplay; rozbor

Definovanie tímového štýlu do posledného detailu je hlavnou devízou Football Manager 2019.

Až na pár výhrad je však Football Manager 2019 zase o kúsok lepší ako vlani. Novinky potrebujú ešte trošku času na zapracovanie (VAR), ale zlepšená umelá inteligencia a letná príprava skúsených harcovníkov poteší. Kúpou titulu od Sports Interactive tak dostanete tradičnú porciu interaktívnej kopanej na dlhé zimné večery, jazdu autobusom, (nudné) stretnutia v práci a ďalšie príležitosti, počas ktorých sa môže naplno prejaviť vaše futbalom búšiace srdce. Záplava informácií a čísel však nie je pre každého.

Táto recenzia bola napísaná pre verziu PC.

Recenzia Football Manager 2019: záverečné hodnotenie

Hodnotenie 84 % Alza.sk
Hlavné parametre: Hrateľnosť
80 %
Audiovizuálne spracovanie
70 %
Znovuhrateľnosť
99 %
Football Manager 2019; recenzia

Klady

 • Práca futbalového manažéra v kocke
 • Komplexná správa tímu po celú sezónu, vrátane letnej prípravy
 • Zlepšená umelá inteligencia asistentov
 • Prehľadnosť tabuliek
 • Vedenie tímu počas zápasu
 • Pestré portfólio líg a tímov (predovšetkým európske proveniencie)
 • Novo licencovaná Bundesliga

Zápory

 • Občasné zdržovanie hry kvôli videorozhodcovi
 • Priebeh zápasu niekedy nezodpovedá komentáru, resp. dianiu na ihrisku
 • Pohyb hráčov na ihrisku nesmiete brať vážne (sú na úrovni okresného preboru)
 • Nováčikovia sa môžu v štatistikách a tabuľkách stratiť
 • Rozhovory s rozmaznanými veľkými hviezdami sú občas k hnevu
 • Česká lokalizácia obsahuje ešte niektoré nepreložené pasáže (hodnotené počas bety dostupnej k recenzii)
Jakub Nemec

Jakub Nemec

Čo si pamätám, tak svoju osobu skrývam za meno Jakub Nemec. Vždy ma to ťahalo k prežívaniu príbehov spolu s hrdinami, takže sa mojou vášňou už od detstva stali knihy a videohry. V interaktívnych svetoch vyhľadávam predovšetkým plošinovky a RPG v akejkoľvek forme, ale v poslednej dobe ma lákajú tiež nezávislé tituly s inovatívnymi nápadmi.

Football Manager 2019 – Novinky

 1. (15. 10. 2018) Football Manager 2019 sa zameria na letnú prípravu
 2. (9. 8. 2018) Päťdesiat štátov sa môže tešiť na svoje ligy vo Football Manager 2019
 3. HW nároky pre Football Manager 2019 PC

Football Manager 2019 sa zameria na letnú prípravu

• Update: 15. 10. 2018 • Autor:   Jakub Němec

Štúdio Sports Interactive veľmi úzko spolupracuje na vylepšovaní svojho titulu s komunitou, čo sa dá jasne dokumentovať na množstve tweetov, ktoré podrobne ukazujú novinky v aktuálne pripravovanom Football Manager 2019. Nejde o tak prelomové oznámenia ako v lete, keď sme sa dozvedeli, že sa do obľúbenej simulácie správy tímov kopanej podarilo získať práva na nemeckú Bundesligu, ale pre fanúšikov série budú celkom iste zaujímavé. Pravdepodobne najväčším prekvapením je zaradenie letnej prípravy do konceptu sezóny. Svojmu mužstvu tak vyberiete destináciu, kam vyrazia, a priateľské zápasy, počas ktorých budete testovať nádejné prírastky do tímu.

Football Manager 2019; screenshot; tabuľka

Obrovské množstvo podrobných tabuliek k Football Manager 2019 neodmysliteľne patrí. Napriek tomu tvorcovia zapracovali aj na grafickej podobe zápasov a zaradili tiež kamerového rozhodcu VAR.

Výletom do južných krajín počet inovácií však nekončí. Zlepšenia by sa mali dočkať komentátori, ktorých príhovory budú viac odpovedať dianiu na ihrisku, a umelá inteligencia vašich asistentov a skautov. Správa klubu tak bude dúfajme ľahšia, pretože pobočníci by si mali poradiť aj s väčšími problémami, ktoré by pôvodne potrebovali vašu plnú pozornosť. Rovnako tak činovníci pôsobiaci priamo pri mužstve budú schopní adekvátne zdôvodniť ich odporúčania, napr. ktorý hráč by sa mal stať kapitánom, kto má hlavné slovo v kabíne a kto pôsobí problémovo. Hráči tiež budú primerane reagovať a dokážu vysvetliť, čo sa im nepáči na ponúkanom kontrakte a podobne.Päťdesiat štátov sa môže tešiť na svoje ligy vo Football Manager 2019

(Update 9. 8. 2018) Všetci teoretici najrozšírenejšieho športu sveta spozornite. Teraz môžete preukázať, že v krčme nad pivom či limonádou nevediete plané reči a ste schopní previesť svoje slová na činy. Iba tí najschopnejší totiž môžu poraziť všetkých rivalov, doviesť svoj tím pre ligový titul a zavŕšiť svoju cestu ziskom prestížnych pohárov. Football Manager 2019 vám dá k dispozícii celý rad nástrojov, s ktorými môžete rozhodovať o tých najmenších detailoch. Budete sledovať aktuálne rozpoloženie tímu, jeho formu a tréningové jednotky mu nastavíte tak, aby v ostrom zápase predviedol svoj najlepší výkon.

Football Manager 2019 – Welcome to The Job (trailer)

Práca trénera nespočíva iba v koučovaní zápasu, musí začať už od skorého rána, ako nám ukazuje oznamovací trailer.

Motivačné video, ktoré spoločnosť SEGA s oznámením Football Manageru 2019 vypustila do internetového priestoru, nám mnoho noviniek neprezradilo. Avšak jedna prelomová správa sa predsa len na povrch dostala – konečne budeme môcť prejaviť svoj trénerský um v Bundeslige a nižších nemeckých súťažiach. Celkovo sa nám tak predstaví cez 2 500 celosvetových klubov, v ktorých je zamestnaných vyše pol milióna skutočných hráčov a ďalších pracovníkov. Football Manager, teda simulátor využívaný aj realizačnými tímami veľkých klubov, si budeme môcť zahrať 2. novembra na našich počítačoch. Snáď sa dovtedy dozvieme viac detailov, všetko pre vás budeme sledovať.

i Pozrite sa na všetky články z hernej sekcie!

HW nároky pre Football Manager 2019 PC


Minimálne HW požiadavky Odporúčané HW požiadavky
Operačný systém Windows Vista 32-bit Windows 7 64-bit
Procesor Intel Pentium 4 3.40GHz/AMD Athlon XP 3200+ Intel Core 2 Duo E8300 2.83GHz/AMD Phenom II X3 700E
Grafická karta NVIDIA GeForce 9600 GS/Radeon HD 3650 NVIDIA GeForce GT 640/Radeon R7 7650K
DirectX DirectX 9.0 DirectX 9.0
Operačná pamäť 2 GB 4 GB
Pevný disk 7 GB 7 GB
i Mohlo by vás zaujímať

Football Manager 2019 vyšiel 2. novembra 2018 na PC a Nintendo Switch verzii Touch. O novinkách vás budeme informovať.Football Manager 2019
Hra na PC – so svojím mužstvom si budete bližšie než kedykoľvek predtým vďaka novým funkciám a vylepšeniam. Vo Football Manager 2019 si novo môžete užiť plne licencovanú DFL Bundesligu a mnoho ďalšieho. Hráči sa môžu tešiť na 50 najväčších futbalových krajín, viac ako 2500 svetových klubov alebo viac ako 500000 skutočných hráčov a zamestnancov.

+ ZADARMO Holiaci strojček GILLETTE Fusion Proglide Flexball

€34,90
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra
Objednávací kód: WG1019a
Football Manager 2018
Hra na PC – Staráte sa o chod celého tímu. Taktiku staviate na hráčoch, ktorých máte k dispozícii, alebo ich tvrdým tréningom sformujete tak, aby hrali celkom podľa vašich predstáv.

Football Manager 2018 - Hra na PC
-8%
-8% €36,90
€33,90
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra
Objednávací kód: WG1019
Alza GameBox GTX1060
Herný PC – Intel Core i5+ 8400 Coffee Lake 4.0GHz, Intel B360, RAM 16GB DDR4 + 16GB Optane Memory, NVIDIA GeForce GTX1060 6GB, SSD 250GB + HDD 1000GB, Windows 10 64-bit

€1 058,90
Kúpiť
Posledných 132 ks
Môžete mať ve štvrtok 15.11.
Objednávací kód: sklRB4b7
Alza GameBox GTX1070Ti
Herný PC – Intel Core i7+ 8700 Coffee Lake 4.6GHz, Intel B360, RAM 16GB DDR4 + 16GB Optane Memory, NVIDIA GeForce GTX1070Ti 8GB, SSD 250GB + HDD 1000GB, Windows 10 64-bit

Alza GameBox GTX1070Ti - Herný PC
-5%
-5% €1 479
€1 411,90
Kúpiť
Black Friday
Posledných 42 ks
Môžete mať ve štvrtok 15.11.
Objednávací kód: sklRB4c8
Alza GameBox GTX1080
Herný PC – herný, Intel Core i7 8700 Coffee Lake 4.6GHz, Intel B360, RAM 16GB DDR4 + 16GB Optane Memory, NVIDIA GeForce GTX1080 8GB, SSD 250GB + HDD 2000GB, Windows 10 64-bit

Alza GameBox GTX1080 - Herný PC
-2%
-2% €1 589
€1 559
Kúpiť
Na sklade > 5 ks
Môžete mať zajtra
Objednávací kód: sklRB4d10
0
Vytlačiť
Pomohla vám táto informácia?
Tento formulár slúži len k hodnoteniu informácií na stránke.
Pokiaľ máte otázku, či požiadavku, využite zákaznickú podporu.
Chýba Vám niečo? Je niečo uvedené zle?
Skúste nové Alza Premium Moja Alza Prihlásiť Ako nakúpiť
WEB6
Váš osobný asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzácia
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi